CARPE DIEM GmbH

Opinie o CARPE DIEM GmbH

Grzegorz

Pracowałem przez firmę polecam warunki dobre mieszkaniowe wypłaty terminowo i pomagają się przemieszczać po Niemczech

@Grzegorz

Tak dokładnie kupują Ci bilet, rysują mapkę z 5 przesiadkami. I jezdzisz co tydzień abo 2 tygodnie po 300km, w niedziele.

@Grzegorz

Wymagany jest język niemiecki? Piszą ze umowa tymczasowa a z czasem podpiszą z tobą na czas nieokreślony? Mieszkania w ile osób ??

QWERTY

A czy to mieszkanie w 100% jest opłacane przez szefostwo? Co masz na myśli pisząc, że warunki są tragiczne? Może to jakoś opiszesz, co? Można chociaż liczyć w tej kwaterze na odrobinę prywatności?

@QWERTY

Szanowny Panie, Szanowni Panstwo, pokoj w pensjonacie/hotelu pracowniczym jest oplacany przez pracodawce. W przypadku nieobecnosci w pracy z powodu np. lenistwa badz braku checi do pracy, to niestety prosze nie wymagac, by pracodawca przejmowal koszty osob, ktore nie chodza do pracy. Zatem bardzo prosze o nie pomawianie zasad wynikajacych z umowy. Zaden Pracownik, ktory pracuje nie ma potracanych kosztow zakwaterowania. Ponadto przejazdy odbywaja sie nie tylko z powodu odmeldowania przez klienta - Pracownikom tez czasem nie odpowiadaja klienci a staramy sie sluchac obydwoch stron i na tej podstawie reagowac. Rozumiem, ze czasem ktos czuje sie potraktowany w sposob niewlasciwy ale umowa obowiazuje dwie strony: Pracodawce do wyplacania zarobionych pieniedzy i wziecia na siebie oplat kwaterunku, Pracownika do wywiazania sie z umowy, czyli chodzenia do pracy i ewentualnego przejazdu w razie odmeldowania, ktory jest przez nas zorganizowany. Naprawde zawsze liczymy, ze Pracownik bedzie mogl pracowac u jednego Klienta przez ustawowe 18 miesiecy. Jesli chodzi o warunki mieszkaniowe, niestety nie mamy mozliwosci inspecji, bazujemy na zdjeciach ze stron internetowych. Ale w kazdym zgloszonym przypadku reagujemy i nikogo nie zostawiamy z problemem. Z pozdrowieniami Carpe Diem Team

To jaka w takim razie jest prawda? Czy cały komentarz się nie zgadza? Czy częściowo? Jeśli coś wiesz w tym temacie, to możesz, to wyjaśnić. ;)

Jarek Nowy wpis
@CARPE DIEM GmbH

Co prawda to prawda, jeśli kwatera Ci nie odpowiada to dzwonisz do Carpe Diem i w przeciągu kilku dni masz nową.Najczęściej zmiana jest w niedzielę.Tak miałem kilka razy.

@CARPE DIEM GmbH

Dziękuje za wyjaśnienie. Czy po państwa stronie są również koszta za transport do pracy? Czy jako pracownik muszę sam je pokryć? Wymagane są jakieś formalności przed wyjazdem? Można wyjechać i zacząć prace od zaraz? Przepraszam za takie pytania, ale to byłby mój pierwszy wyjazd za granice za pracą;)

Nowy wpis

Dzien dobry, jesli chodzi o przyjazd z Polski do Niemiec, miedzy zleceniami, badz do pracy z zakwaterowania - to jest we wlasnym zakresie i na to miedzy innymi jest skladnik oferty - czyli dieta netto. Sam przejazd miedzy zleceniami jest oplacany przez nas ale potem koszt jest odciagany z wyplaty - ALE zawsze informujemy o mozliwosci zakupu 49€ Deutschland Ticket, ktory obowiazuje na komunikacje miejska czy pociagi (bez dalekobieznych typu IC ICE). Odnoszac sie do formalnosci - przed wyjazdem wystawiamy umowe przedwstepna - jest to potwierdzenie pracy, stawek i legalnosci zatrudnienia. PO przyjezdzie i podjeciu pracy do 3 dni wysylamy wydrukowana umowe o prace na zakwaterowanie w Niemczech. W razie dalszych pytan zapraszam do bezposredniego kontaktu z nami. Z pozdrowieniami Carpe Diem Team

Grzegorz

Co wy gadacie pracowałem rok temu i teraz od listopada znów jestem bez języka i jakoś dziś zakończyłem zlecenie w umowie macie na umówię jako kto jedziesz więc jak ktoś się nie nadaje a zleceniodawca nie chcę cię to wysyłają na drugą pracę asz znajdziesz pracę w której będziesz trzeba tam rozmawiać a nie alko i wypłata jest na czas i zaliczki co czwartek a umowę można zrobić zdalnie ale po czasie trzeba podpisać normalna umowę dostajesz hasło do sprawdzania składek co i z ile i jadę w styczniu do pracy dalej bo jest ok a jeśli szukasz wakacji to nie tu

Zibip
@Grzegorz

Gadasz głupoty r Pracowałem u nich1,5 roku nawet urlopów wypoczynkowych nie chcą dawać.A może ty masz 20 euro netto marek dlatego ich broniszz bo ci odejmna ze stawki.(usunięte przez administratora)

@Zibip

A długo pracowałeś, bo urlop to chyba po jakimś czasie dopiero? Zresztą nie wiem dokładnie jak to działa, daj znać jak możesz wyjaśnić.co ile zjazdy do Polski w ogóle są, jak to teraz wygląda bo ciekawy też tego jestem?

Zibip

7 miesięcy i po pół roku należy się urlop wypoczynkowy płatny a mnie go nie przyznali i zostałem O (usunięte przez administratora)

Jagna Nowy wpis
@Grzegorz

A można znaleźć tutaj pracę na UoP, czy w grę wchodzi tylko zleceniówka? I na jakie wynagrodzenie można liczyć - tak maksymalnie? Podasz widełki i wytłumaczysz, jakie stanowisko trzeba objąć, aby tyle zarobić?

Czy CARPE DIEM GmbH organizuje swoim pracownikom szkolenia podnoszące ich kompetencje?

Jaro

Firma nie zapewnia żadnych szkoleń nie ważne jaki ma się staż pracy. Ciężko nawet podwyżkę dostać będąc dobrym i chwalonym pracownikiem. Zbywaja i czasem trzeba czekać parę miesięcy na jakikolwiek odpowiedź

Firma wam tego nie powie ale jak sie zwalniacie to za każdy przepracowany rok należy się odprawa w wysokosci wynagrodzenia za połowę miesiąca. To nie temat z firmą przez telefon ale z adwokatem. Macie czas 3 tygodnie od podpisania wypowiedzenia inaczej przepada.

@Anonim

No i takie informację się szanuje, fajnie, że się podzieliłeś tym. Tobie się udało dostać tę odprawę?Czemu zrezygnowałeś z pracy w firmie? Jakieś konkretne powody? Bo dobrze obstawiam, że piszesz z własnego doświadczenia? Ja dopiero chcę tu złożyć cv, więc mam nadzieję, że te kwestie odprawy mnie długo nie będa dotyczyły jednak.

A czemu miałbym podpisać umowę później? Ja zawsze podpisuje przed rozpoczęciem pracy. Tutaj są stosowane takie praktyki, że później dają umowę do podpisania? Ile się na nią czeka? Dlaczego przez pierwsze pół roku nie należy się płatny urlop?

Malarz

2 lata

Jakie zarobki

Renia

Za co pracownicy mogą dostać karę? Duże opóźnienia są w wypłatach? A firma nie opłaca kursów językowych żeby jednak ogarnąć trochę ten temat?

ikona autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika Jozef

04.10.2023 03:10

Jozefikona wywiad

Chciałbym opowiedzieć o mojej współpracy z firmą, o tym, że nie został mi przydzielony urlop oraz o tym, jak wygląda kontakt zatrudnianych pracowników z biurem agencji pracy.

Jozefikona wywiad

Pracowałem jako stolarz przy produkcji mebli. Byłem zatrudniony poprzez agencję CARPE DIEM GmbH w firmie Moser.

Jozefikona wywiad

Powodem zakończenia mojej współpracy z firmą, był fakt, że pomimo przepracowania w agencji około 8 miesięcy, nie otrzymałem obiecanego urlopu wypoczynkowego. W umowie miałem zapis, że po przepracowaniu 6 miesięcy, przysługuje mi urlop wypoczynkowy. Jednak, kiedy o niego poprosiłem, otrzymałem odmowę ze strony firmy. Dodatkowo uważam, że pracodawca nie dba o pracowników i ich zdrowie. Kiedy ktoś zachoruje i przyniesie zwolnienie chorobowe do agencji, to nie wypłaca ona chorobowego. Tak było również w moim przypadku. Na 4 października 2023 roku miałem zaplanowaną operację usunięcia gwoździa szpikowego z kości piszczelowej. Po tym zabiegu mam zaplanowane 2 tygodnie rehabilitacji. Informowałem o tym agencję, lecz ta nie przyznała mi urlopu. Ważne jest dla mnie moje zdrowie i to, żeby nie zostać kaleką, dlatego w dniu 27 września 2023 roku porzuciłem pracę w tej agencji.

Jakie są widełki wynagrodzeń na tym stanowisku (kwoty netto)?

1500-1800 euro netto.

Jak długo pracowałeś/aś w tej firmie?

Jozefikona wywiad

Od 15 lutego do 27 września 2023 roku.

Jozefikona wywiad

Negatywnie oceniam to, że pracodawca nie dba o zatrudniane osoby. Nowi pracownicy po tygodniu pracy zwalniają się. Współpraca z agencją wygląda tak, że zatrudniane są osoby bez znajomości języka niemieckiego, o czym nie wie firma, z którą się współpracuje. W efekcie tego pracownik da radę przepracować około tygodnia, a po tym dowiaduje się, że już nie jest potrzebny i jest wysyłany do innego pracodawcy (często odległości między miejscami pracy są duże, nawet do 600 kilometrów). Potem sytuacja się powtarza i pracownik znowu po krótkim czasie przenoszony jest w inne miejsce. W rezultacie tego, zamiast zarabiać, tak naprawdę ponosi się koszty. Po kilku takich sytuacjach wraca się do Polski i jedyne, co się otrzymuje to list z wypowiedzeniem oraz informacją o karze w wysokości 850 euro, którą trzeba zapłacić. Do pracy za granicę wyjeżdża się głównie po to, by zarobić większe pieniądze. Po współpracy z tą agencją wraca się za to z długiem.

Czy w firmie odbywały się jakieś szkolenia? W przypadku braku szkoleń, jak myślisz, z czego to wynikało?

Jozefikona wywiad

Nie odbywały się żadne szkolenia. Uważam, że wynika to z faktu, że firma dba tylko o swój interes. Nie chcą inwestować w pracowników, bo szukają oszczędności.

Jak oceniasz atmosferę pomiędzy pracownikami firmy?

Jozefikona wywiad

My, jako pracownicy, czuliśmy się razem dobrze i staraliśmy się sobie pomagać.

Jak oceniasz atmosferę pomiędzy pracownikami a biurem?

Jozefikona wywiad

Pracownicy biurowi często nie odbierali telefonów, kiedy dzwoniło się do nich z problemem. Wynagrodzenie nie zawsze było wypłacane na czas. Niekiedy było zmniejszane — dostawało się czasem 200, czasem 500 euro mniej. Trudno w takim przypadku mówić w ogóle o jakiejkolwiek atmosferze między pracownikami biurowymi a zatrudnianymi osobami.

Jozefikona wywiad

Na negatywną atmosferę w firmie wpływał fakt, że pracownicy byli sfrustrowani brakiem kontaktu z biurem.

Jozefikona wywiad

Nie, pracodawca nie wywiązywał się z warunków współpracy. Zgodnie z umową po 6 miesiącach pracy należał mi się urlop wypoczynkowy. Odmówiono mi go, pomimo tego, że pracowałem już 8 miesięcy. Taka sytuacja nie spotkała tylko mnie, a również innych pracowników.

Jak w tym momencie wygląda Pana kontakt z firmą?

Jozefikona wywiad

Kontaktowałem się z agencją w celu uzyskania informacji na temat: wypłacenia mi pieniędzy za urlop wypoczynkowy, który nie został mi przydzielony, wydania świadectwa pracy za okres, kiedy byłem zatrudniony, rozliczenia godzin pracy we wrześniu oraz wypłaty za te dni, a także przesłania rozliczenia rocznego, żebym mógł rozliczyć się z Urzędem Skarbowym. Do tej pory nie otrzymałem informacji zwrotnej od firmy.

Domino

Witam pracował ktoś w tartaku jakie zarobki i jak praca

Jak szefostwo w CARPE DIEM GmbH traktuje ludzi?

Jozef

Polecam agencję w 100 %,pracuję i jestem zadowolony.

Blondi

No dobrze, a gdy zwróci się im uwagę, że coś z tymi godzinami jest nie tak? Prostują to jakoś, czy właśnie używają takich argumentów jak opłata za nocleg itp? Ile tych pieniędzy ci naliczyli? Skoro na umowie napisali że zapewniają, to chyba nie ma się o co martwić, tylko próbować to z nimi wyjaśnić? Mój brat chce wyjechać też z firmą, aż mnie teraz zastanawia, jak to u niego będzie...

Lukas543

Witam. Czy ktoś pracował jako Pracownik produkcji w zakładzie prefabrykacji w Lipsku i może się podzielić opinią?

Aleks
@Lukas543

No właśnie też znalazłem to ogłoszenie i chciałem aplikować. Trzeba mieć doświadczenia w pracach betoniarskich i murarskich ale wystarczy podstawowy niemiecki. Ty masz samochód? Widziałem że wymagają żeby mieć na miejscu.

Antoni

Mają na stronie ofertę pracy jako komisjoner i jest nawet możliwość wyjazdu w parach. Lokalizacja to okolice München. Z tego co widziałem to dają stawkę 13€ na godzinę + 18€ netto diety za każdy pełny przepracowany dzień. Tylko potrzebny jest samochód na dojazd. Ty będzie aplikował? Napisz jak się zdecydujesz.

Dzien dobry, informuje ze nastapila pomylka. Nasza firma nie ma ofert pracy na stanowisko komisjoner. Pozdrawiam Carpe Diem Gmbh

@Antoni

Na jakie narzędzia pracy może liczyć pracownik w CARPE DIEM GmbH?

Darek

Witam. Poszukuję pracy ale w Niemczech jako spawacz. Obecnie pracuje w tym zawodzie ale chciałbym spróbować za granicą.

@Darek

Dzien dobry, niestety aktualnie nie mamy ofert na stanowisko spawacza. Pozdrawiam Carpe Diem Gmbh

Dzien dobry, nie mamy w swojej ofercie pracy dla spawaczy. Zapewne pomylil Pan firmy. Pozdrawiam Carpe Diem GmbH

Maria
@CARPE DIEM GmbH

Dzień dobry, gdzie mogę dowiedzieć się jakie oferty pracy macie? Jest kilku pracodawców posługujących się podobną nazwą. Wolę się upewnić czy dobrze szukam. Czy to jest Wasza strona https://carpediempersonal.eu/?

@Maria

Dzien dobry, nie to nie nasza strona internetowa. Nasza to www.carpediem-gmbh.com Pozdrawiam Carpe Diem Gmbh

Dominik

Ja pracuję drugi rok dla nich i nie narzekam, wypłata zawsze przed 15 na koncie. Żadnych problemów. No ale jak ktoś chleje, nie potrafi się zachować a do pracy wstawiony przychodzi to tu niema się co dziwić. Nikt takiego pracownika nie trzyma po po głowie nie głaszcze. Pozdrawiam

Aleksandra
@Dominik

No to fajnie ze nie narzekasz. Dobrze, że firma nie robi problemów z wypłatami i jest ona na czas. Mąż szuka pracy I chciałabym się dowiedzieć w jego imieniu jak w takim razie wyglądają zarobki skoro jest zadowolony? Jakie są widełki? Ile można zarobić?

pytanie
@Dominik

pracujesz przy rybach?

@pytanie

Dzien dobry, Nasza firma nie ma oferto ktore Pan pyta. Nie mam pracy przy rybach, najprawdopodobniej pomylil Pan firmy.

Cześć, Czy pracuje ktos przy rybach? Powiecie jak tam jest?jakie zakwaterowania?

@Tomek

Dzien dobry, nasza firma nie oferuje pracy o ktora Pan pyta. NIe mamy ofert - przy rybach. Pomylil Pan firmy.

Jozef

Sebastian ale czy to na pewno firma Carpe Diem Stuttgart, bo ja u nich pracowałem i wypłaty zawsze na czas,kiedy nie mieli pracy dla mnie to byłem na hotelu i wypłacili mi postojowe nie wierzę w to co piszesz a może mylisz tę firmę z Carpe Diem z woj opolskiego z Prószkowa.Wobec mnie Carpe Diem było jak najbardziej uczciwi i rzetelni i chce do nich do pracy wrócić .

Ruda

Brawo tak tszymac za pozytywne opinie

Kania

Witam serdecznie , czy ktoś pracuje aktualnie jako malarz przez Carpe Diem?. Proszę o jakiś informacje .

ZIBI
@Kania

Stawka za godzine wynosi 12,63euro + 4,0 diety do godziny na ręke13 Euro plus nocleg gratis

Zuzanna
@ZIBI

Nocleg w gratisie to duży plus. A jak oceniasz warunki tego noclegu? Wiesz chodzi mi o to czy jest czysto, wygodnie itp?

Zibi
@Zuzanna

Pracowałem w tej firmie i byłem bardzo zadowolony; pieniadze zawsze na czas i rzetelnie rozliczony czas pracy.Polecam tą agencje pracy.

Beata
@ZIBI

Super, ale dopytam o ten nocleg. Jakie sa warunki noclegowe? Jakie są warunki sanitarne? Ile osób w pokoju? Jest jakaś kuchnia do zrobienia jedzenia w tym kwaterunku?

Najprawdopodobniej pomylil Pan firmy, my nie ogranizujemy wyjazdow na komisjonowanie i do Austrii. Pozdrawiam Carpe Diem Gmbh

A co, są problemy z pieniędzmi? Jeśli tak, to napisz, co się dzieje. Zanim wyślę CV, wolałabym wiedzieć takie rzeczy. O ile w ogóle to zrobię.

Zostaw merytoryczną opinię o CARPE DIEM GmbH - Stuttgart

• Jak się pracuje w CARPE DIEM GmbH?

Zobacz opinie na temat firmy CARPE DIEM GmbH tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 28.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w CARPE DIEM GmbH?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 18, z czego 6 to opinie pozytywne, 9 to opinie negatywne, a 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy CARPE DIEM GmbH?

Kandydaci do pracy w CARPE DIEM GmbH napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

CARPE DIEM GmbH