Polcall

Opinie o Polcall

tytanik

już od dłuższego czasu nikt się nie skarży czy to jest spowodowane lepszymi warunkami pracy? Napiszcie może jak jest teraz z zarobkami, bo wybieram się na spotkanie kwalifikacyjne, a rozmowa o pieniądzach z potencjalnym pracodawcą zawsze wywołuje wiele emocji. Czasem, w stresie, boimy się zapytać o kwestie finansowe, a czasem odpowiedzi rekruterów zupełnie nas nie satysfakcjonują. Dlatego wolę się nastawić już teraz i wiedzieć na czym stoję.

teraz przerwy w większości firm nie są płatne, a nawet trzeba zostac dłużej o tą przerwe. W tej firmnie tak nie ma

Obiektywny Subiekt

Mam bardzo mieszane uczucia co do tej firmy. Z jednej strony luzna atmosfera, przerwy co 2 godziny (niepłatne), praktycznie zero spiny ze strony menadzerek, wypłata na czas (zawsze dziesiątego albo i nawet wcześniej czasami), bardzo w porządku ludzie (choć kadra często się zmienia, więc nie wiem jak jest teraz). Z drugiej jednak strony jak dla mnie bardzo niskie zarobki, nie bede tutaj zdradzal ile, ale w poprzednich komentarzach znajdziecie tą informacje. No i te projekty... jeśli chcecie iść do PC tylko dlatego, że nie ma tutaj projektów sprzedażowych, to radze się grubo zastanowić. Często rozmawianie z prezesami dużych firm i namawianie ich na spotkanie, ktorego Ci Panowie zupelnie nie chcą (min dlatego, że dostają dziennie kilka takich samych telefonów) jest trudniejsze niż wciskanie zwykłemu człowiekowi abonamentu w Orange. W każdym razie, warto jest przekonać się na własnej skórze, szczególnie, że jeśli się nie spodoba, to można sie szybko zwolnic (wypowiedzenie trwa 1 dzien). 3 ode mnie - niżej nie, bo jak wspomniałem atmosfera jest naprawde przyjemna, w dodatku naprawde elastyczne godziny pracy, a jak nawet coś nagłego wypadnie, to i można wyjść troche wcześniej niż sie ustaliło. Wyżej niż 3 bym nie ocenił, bo jednak zarobki zdecydowanie niezadawalające, a praca mocno męcząca psychicznie. No i system liczenia przepracowanych godzin, ale o tym juz nie będę sie wypowiadał.

zadowolona

Hej:) pracuję w tej firmie od kilku miesięcy i nie mogę powiedzieć złego słowa na nic i na nikogo. Mam doświadczenie w tej branży i mogę śmiało powiedzieć, że to jedna z lepszych firm tego typu w Częstochowie. Wypłata zawsze na czas, bonusy tygodniowe i za umówione spotkania. Gdy musiałam wyjść z pracy wcześniej, bo coś mi wypadło, to nigdy nie spotkałam się z odmową. Jeśli szanujesz pracę, jesteś punktualny i solidny w tym co robisz, to w każdej pracy Cię docenią. Natomiast jeśli olewasz wszystko i wszystkich to w każdym miejscu pracy prędzej czy później Ci podziękują. Jeśli miałabym oceniać firmę to daje jej 5+ :) Polecam ;)

Doradca Klienta

Rozmową rekrutacyjną było zaproszeniem na kurs

Czy nadal jestem zainteresowana pracą?

byly pracownik

Tak, na umawianiu spotkan. Na szczescie juz nie :)

A czy w Pollcall jest tylko projekt z umawianiem spotkań ?

Zaciekawiona

Dlaczego opinie, które zostały tu przedstawione są podważone? Może faktycznie coś tym byłym pracownikom nie pasowało w firmie. Mimo najszczerszych chęci ja opinii nie napiszę, bo jeszcze za napisanie prawdy mogę zostać o coś posądzona.

nowa

Bardzo fajna firma, już jakiś czas w niej pracuje. To nie jest typowe callcenter gdzie sprzedajesz, tylko umawiasz szpotkania wiec fajnie się na czymś takim pracuje.

@nowa

nie przypominam sobie takiego pracownika :)

W ogóle nie rozumiem o co chodzi z tymi opiniamii, pracuje w polcall już 1,5 roku, i zadna z opisanych tutaj sytuacji nigdy nie miała miejsca... Co najważniejsze wypłata jest zawsze na czas.

tak jest możliwość elastycznego grafiku. Przyjdz na rozmowę to wszystkiego się dowiesz. Ile na godzinę itp. bo zależy to od ilości godzin przepracowanych i wyników

Może nie przesadzajmy. Aż tak źle to nie jest. Zatrudniają tylko byle kogo i tyle.Mam tu na myśli trenerów,którzy więcej przeklinają niż oddychają, a zamiast pomagać konsultantom to siedzą sobie i rozmawiają przez telefon ze znajomymi.

Radca

Powyższy post został zgłoszony do moderatora w celu ujawnienia adresu IP autora. Powyższy wpis godzi dobre imię pomówionej osoby i na podstawie art. 212 Kodeksu Karnego będzie zgłoszony na policję celem ścigania na wniosek pokrzywdzonej. Nadmieniam także że po ustaleniu przez Policję danych osobowych autora postu, skierowany będzie prywatny pozew o zadośćuczynienie na rzecz osoby poszkodowanej.

Były Pracownik

Dajcie sobie spokój z [usunięte przez administratora] i [usunięte przez administratora]! Chcesz być zrobiony w balona, jesteś naiwny, lubisz sobie wmawiać, że będzie dobrze...? Polcall czeka na Ciebie! Po miesiącu pracy jak dostaniesz 700zł to możesz się cieszyć (mowa o 8 godz. pracy przez 5/6 dni w tygodniu). Tą firmą powinien zająć się PUP! Wcześniejsze negatywne wypowiedzi na temat firmy są jak najbardziej PRAWDZIWE. Najlepsi ludzie i tacy co doskonale potrafią pracować w tej branży uciekają stamtąd. Nikt konkretny nie chce tam pracować, czego dowodem są na bieżąco ogłoszenia rekrutacyjne umieszczane w różnych portalach pracy. WIĘC JEŻELI WYBIERASZ SIĘ DO FIRMY POLCALL TO Z CZYSTYM SUMIENIEM PRZESTRZEGAM I Z SERCA ODRADZAM!!! ps. Właściciele tej firmy powinni się wstydzić i nie mam pojęcia jak mogą patrzeć światu w twarz.....

Zgadzam się z powyższymi opiniami nie stety w tej firmie jest jedynie dobra atmosfera i brak mobingu porównując do innych call center,pracując tam przez prawie pół roku ,nigdy nie były wypłaty wypłacone według umowy ,zawsze z opóżnieniem w dodatku ciągłe dni wolne nawet do 2 tygodni.Wypłaty poniżej 1000zł.W dodatku spędzając tam po 8 godzin dziennie a nawet więcej nie na pewności że za te godziny zostanie wypłacone ponieważ liczy się czas rozmów.Nie polecam osobiście pracy w tej firmie.

ostrzegający gość portalu :)

Chciałbym powiedzieć krótko i zwięźle ale się nie. Niestety tak jak moi przedmówcy powtórzę unikajcie ten firmy jak ognia piekielnego za przeproszeniem a czemu zaraz wyjaśnię. Jak to w Polsce wszędzie się obiecuje złote góry. W wyżej wymienionej firmie byłem zatrudniony nie powiem bo krótki okres czasu, jednak bardzo to dobre dla mej persony że akurat przyszła wypłata po tak krótkim okresie czasu, bo zostałbym nabity w butelkę bardziej. Jestem absolwentem studiów dziennych chciałem sobie dorobić wiadomo, nie zawsze rodzice muszą utrzymywać. Zacząłem prace w tej firmie ponieważ uważałem że zarobki będą adekwatne w stosunku do wykonywanej pracy. Pracuję oprócz tego w jeszcze jednej firmie, jednak praca tam jest raz góra 2 razy w tygodniu jak dobrze idzie naszczęście jednak wypłacają dobre pieniądze za adekwatna pracę. Podjąłem się takiego zadania czyli pracy na 2 etaty i studiowania, ponieważ wcześniej pracowałem tylko na czarno i nie miałem zbytnio czego wpisać do CV, ale jednak lata lecą i człowiek mądrzeje z wiekiem i wie co jest ważne. Uważałem że wyżej wymieniona firma da mi również dobre zarobki. Jednak się myliłem. Na początku uprzedzałem że studiuję i może wypaść tak że nie przyjdę do pracy ponieważ nie będę w stanie, nauka jednak ważniejsza. Na początku było powiedziane że zarobki 7 zł za godzinę, oczywiście wszystko się zgadza ale jak mówił przedmówca za godzinę połączenia czyli przychodzi się do pracy o 8 rano siedzi się do 16 i dzwoni, ale przez te 8 godzin wygadać jak ktos ma siłę tyle paplać to mozna max 6, ale tylko wtedy gdy pozwala baza danych. A bazy mają genialne np. sprzed 30 lat ! I tak się dzwoni do przykładowo pana [usunięte przez administratora] który nie żyje od 27 lat, a tu zakład pogrzebowy, banki itp itd. Rozumiem że to nie oni biorą bazę danych ale nam płacą za dzwonienie do konkretnych ludzi, a nie do firm więc taka rozmowa szybko zostaje zakończona, potem trzeba czekać na kolejny telefon. Czasami jest tak że można siedzieć bezczynnie przez 30 min i nic nie robic a drugi raz 20 min gadamy na okrągło by podnieść swoją średnią dzięki temu. Bazy biorą nie nie sprawdzając ich w jakikolwiek sposób.Ilekroć dziękują za pracę np o godzinie 13 i proszą jeżeli to będzie możliwe o przyjście na godz. np. 17. Człowiek przez to traci cały dzień, ja osobiście mówiłem za przeproszeniem jak tak to [usunięte przez administratora] nie robie, ponieważ nie mieszkam w mieście i muszę przyjeżdzać tracąc cały dzień czasu na takie ich zachcianki a więc ich prośby mijają się z celem, kiedy za to się odmówi tak jak ja ostatnio to dostaje się wypowiedzenie. Zarobki śmieszne, przepracowałem w poprzedniej akcji telemarketingowej 40 godzin bez jednej albo dwóch godzin nie pamietam dokłanie przez 6 dni razem z sobotą w tygodniu, tak jak pisałem wcześniej 1 dzień musiałem być na uczelni, 2 dni kończyliśmy wcześniej bo baza była spierniczona i nie mogliśmy w żaden sposób wykonać naszych zadań lub odzywała się poczta głosowa przy sporej ilości osób do których dzwonilismy. Zarobiłem na rękę za ten tydzień 205 zł bez paru groszy. Jak to zobaczyłem to mnie szlag chciał trafić. Obiecywane był premie i inne pierdoły ale tylko po to by zamydlić oczy ponieważ, przedzwoniłem w tym czasie 25 godzin, za co miałem płacone i za to dostałem wynagrodzenie to jednak za godziny spędzone za tzw. "oczekiwanie na rozmowę" nie płacą nic nawet 1 zł za godzinę, więc do 25 godzin rozmów mogłem sobie doliczyć 12 godzin za darmo czyli właśnie za akie oczekiwanie, oraz niecałe 3 godziny na pauzie jakie zresztą nabiłem sobie podczas dwóch pierwszych dni pracy praktycznie. Dodatkowo zostałem zatrudniony nie przez nich ale przez agencję pośrednictwa pracy, bo wyżej wymieniona firma tak teraz zatrudnia, odcina się od roboty papierkowej kusi atrakcyjną ofertą i łatwą pracą z czym się zgodzę, ale reszta to kicz czysty wyzysk. Jak pisał przedmówca możliwe że, firma dwóch właścicieli pozwoliłem sobie chyba poznać jednego, bo był najbardziej rozgarnięty z tych wszystkich pracowników jak widziałem, reszta czyli chyba 3 albo 4 osoby to typowi wyzyskiwacze, pan który siedzi sobie na krzesełku i wychodzi kiedy mu się chce, zresztą nasłuchałem się o jego zdolnościach informatycznych z przeszłości, bo sam zauważyłem jaki z niego informatyk, a jednocześnie kierownik; pani która jak przyszła i pilnowała nas czyli telemarketerów to siedziała za przeproszeniem na tyłku non stop, słuchała muzyki albo czegoś innego mając założone słuchawki, i buszowała po internecie, gdy ja zwykły pracownik nie może nawet na onet.pl wejść poczytać wiadomości, bo wszystko jest zablokowane (zostaje pasjans albo saper WinXp), a przy biurku nie pozwalają nawet wyjąć gazety zresztą za co widziałem jak zostają opieprzone pewne osoby że sobie czytają. Tak jak pisał przedmówca normy maja niezłe: podstawowa wypłata jest za 36 minut przegadanych na godzinę każde kolejne 3 minuty to 5% więcej normy czyli + 0,5 zł do wypłaty za godzinę rozmowy co podkreślam. W

Obiektywana ocena sytuacji

Polcall-co tu duzo mowic najgorszy burdel jaki jest na tym swiecie.... Co prawda jesli chodzi o pracownikow naprawde fajni ludzie, z ktorymi mozna sie dogadac i to jest jedyny atut tej firmy. Krótko mowiac firma ma dwoch wlascicieli ktorzy nie maja wspolnego zdania. Kazdy umywa rece od problemow obwiniajac o wszytsko konsultantow. Jesli chodzi o place sa smieszne. Duzo ponizej sredniej krajowej,aczkolwiek na rozmowie o prace zarobki przedstawiaja swietne nawet powyzej 2 tys. a w rzeczywistosci jak sie wezmie 1000 to jest cud.Pensje sa zazwyczaj zle rozliczone i trzeba sie upominac o swoje pieniadze,ale na zawsze sie je odzyskuje. I swietnie takze przedstawiaja system rozliczania za RCP(polega to na tym ze pracownik nie ma placone za kazda godzine w pracy tylko za kazde 36 minut przeprowadzonych rozmow a teorii wyglada to fajnie bo mozna miec zaplacone za dwa razy tyle godzin niz sie bylo w pracy ale w rzeczywistosci jest tak ze polaczenia wpadaja jedno na 10 minut albo jeszcze gorzej) ktory w ogole nie jest taki swietny,poniewaz siedzac w firmie 8 godzin srednio ma sie zaplacone za 4-5 godzin jeszcze jak baza jest w porzadku. Osoby ktore sa na projektach gdzie maja placone za zalgowanie i tak sa oszukiwane poniewaz statystyki sa bledne.No i oczywiscie mozna wyleciec z dnia na dzien bez powodu z firmy bo albo szef lub koordynator maja zly dzien albo jakas uprzejma osoba cie pod* (usunięte przez administratora) i. Nikomu nie polecam.

Bezczelna

Popieram przedmówcę! Również szczerze odradzam, bo albo przymusowe wolne, albo każą zostawać po godzinach (nawet od 8 do 21!) i to nie raz na jakiś czas tylko notorycznie a jak przestaniesz się na to zgadzać to zwalniają. Mimo, że praktycznie cały miesiąc zostawłam po godzinach to wypłata to marne 700 zł a byli i tacy co nie zostawali tyle i zarobili 2 razy więcej, więc tak jak wspomniał kolega nigdy nie wiadomo ile zarobisz i od czego to jest zależne. Wypłata oczywiście nie na czas, a jak kiedyś szef uznał, że da jakąś żałośnie niską premię jednej konsultantce to po 2 dniach kazał jej zwrócić 20 zł bo stwierdził, że jednał dał za dużo! Hahaha po prostu ten człowiek jest żałosny! Cieszę się, że już tam nie pracuję. A jeżeli szukasz pracy w callcenter to zapewniam, że jest w czewie kilka innych, uczciwszych :)

Uczciwy

Jeśli kogoś interesuje praca na umowę zlecenia lub dzieło to jak najbardziej. Zarobki 7zł brutto, praca 5 dni w tygodniu po 8 godzin, wypłata miesięczna od 500zł do 1000zł nie wiadomo od czego uzależniona, bardzo dużo dni wolnych i przymusowe urlopy. Praca jedynie jako dodatkowa i też nie wiem czy komuś będzie się opłacało. Osobiście odradzam.

Zostaw merytoryczną opinię o Polcall - Częstochowa

• Jak się pracuje w Polcall?

Zobacz opinie na temat firmy Polcall tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 12.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Polcall?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 9, z czego 6 to opinie pozytywne, 1 to opinie negatywne, a 2 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Polcall?

Kandydaci do pracy w Polcall napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Polcall