RBB-Stal

Opinie o RBB-Stal

Ził.

Taką mają zmowę że na obrzeżach powstaje firma która przebije wypłatami, a za rok powstaną dwie kolejne. A kredyt to nie koniec świata.chyba że masz z 3tys/mies. A zarabiasz 1.5tys/mies. Trzeba było myśleć i nie brać-tyle w temacie. Czas pokaże czy będą Ci pracownicy czy nie.

Nie polecam firmy RBB przynajmniej na produkcji ,,,dżem jest z biura bo w tej firmie tylko biurowym się poprawiło na produkcji warunki finansowe nie są dobre

Byk

Kolego bzdury wypisujesz ! Dobry fachowiec na produkcji zarabia dużo więcej niż pracownik biurowy . Przyczyną Twojego wpisu jest to ,że nie posiadasz umiejętności i dlatego Twoje zarobki są marne ale jest nadzieja dla polepszenia Twojej sytuacji , ponieważ firma pozwala się rozwijać poprzez szkolenia lub zmianę stanowiska .

Koniec juz

To po co jeszcze tam pracujesz? Na co liczysz jeszcze? Czy jesteś poprostu takim zerem że nie potrafisz się obrócić w zyciu?

Szary Pracownik
@Koniec juz

Już widzę jak ktoś ma zobowiązania (no. Kredyt) z miesiąca na miesiąc rzuca robotę szukając innej, gdzie jedyna opcja to kierunek Poznań, bo w Jarocinie jest zmowa więc nikt więcej tutaj nie zarobi.

Natalia

@Pracownik, piszesz że warunki finansowe nie są dobre przy pracy na produkcji w firmie RBB-Stal, mógłbyś napisać coś więcej na temat pracy nie tylko od strony finansowej? Jak wyglądają relacje z szefostwem, jaka panuje atmosfera wewnątrz firmy? Czy można liczyć na wsparcie szefów w przypadku jakichkolwiek problemów? Takie szczere opinie wiele wnoszą dla przyszłych pracowników, warto się dzielić każdymi spostrzeżeniami.

Pracownik RBB
@Natalia

Relacje z szefostwem? W tej firmie nie ma czegoś takiego. Szef idąc halą nawet ręki pracownikowi nie poda a gdzie tu mówić o relacjach.... Tutaj na nic nie można liczyć ani na wsparcie ani na socjal

Żaba

Centrum serwisowe to jest jedna wielka plotkarnia obrabianie D każdy każdemu i wszyscy na raz. Dyrektor z koleżaneczkami daje na to zielone światło.

Jak oceniasz przebieg procesu rekrutacyjnego w firmie RBB-Stal? Czy jest łatwy, czy może trudny do przejścia? Czy gdybyś miał możliwość odbycia rozmowy kwalifikacyjnej jeszcze raz, to również skorzystałbyś z zaproszenia?
Ziutek

Zmiana gotówkowe dla klientów to juz przesada tylko papiery fruwają na produkcji .

stary zawodnik

Jeśli ta firma tak mocno pręży na rynku to dlaczego na spawalni brakuje wciąż ludzi ?Szef chodził trzy dni temu i mu powiedziano ze ludzi brakuje a co On z tym zrobi ? pewnie nic bo On nie da więcej pieniędzy . Sam powiedział ze u niego w firmie więcej nie zarobicie .Starzy pracownicy zostaną do końca upadku a Wy młodzi uciekajcie stad bo tu nie ma przyszłości dla Was . Słyszałem ze i tak szefowa zabroniła jakichkolwiek podwyżek .

mały
@stary zawodnik

Przepraszam ale kim jesteś "stary zawodniku", ze wiesz takie rzeczy? Coś mi się nie chce wierzyć kolego, żeby szef powiedział prosto w oczy coś takiego - siejesz propagandę. Jak mogą być podwyżki gdy piszemy normalne pismo na spawalni z wnioskiem o podwyżkę a ktos bierze i zmienia jego treść i wszyscy wiedza co z tego wyszło... Chyba nie jestes tą osobą?

duży
@stary zawodnik

Popatrz na rynek pracy, wszyscy w okolicy szukają pracowników - zobacz np do gazety jarocińskiej. Nie ma ludzi do pracy i nie tylko RBB się z tym boryka dlatego chcą zatrudniać kobiety tak jak w innych tego typu zakładach. Co do zarobków to są rożne strony w internecie (np. wynagrodzenia.pl), które pokazują minimalne, średnie i maksymalne zarobki na danym stanowisku w Polsce. Wejdz, wpisz np magazynier czy spawacz i zobacz, że w RBB jesteś na poziomie między średnie a maksymalne. Takie są realia zarobków w Polsce

Natalia

@Więzień, chciałabym zwrócić uwagę na fakt, że na forum GoWork obowiązuje zasada nie obrażania innych użytkowników udzielających się na wątku. Każdy am prawo do wyrażania swojego zdania w sposób kulturalny, bez personalnych znieważeń. W takim przypadku tego typu komentarze zostają usuwane. Jest wiele opinii na plus firmy RBB -Stal, są te osoby, którym warunki pracy tam nie do końca przypasowały. Czekam na dalsze Wasze opinie.

Więzień

Stefan tobie pewnie brakuje troche do emerytury i choć byś dostał 500zł. Wypłaty to byś się nie zwolnił bo nie masz odwagi,lub jesteś z biurowca i wogule nie masz pojęcia o robocie na hali. Wyobraź sobie że są ludzie co mają swój honor i patrzą dobrze ustawić się w życiu i nie będą pracowali za najniższą krajową po 10 czy 12h. Są możliwości zarobienia większych pieniędzy w innych zakładach z po za Jarocina i Ci co mają jaja pojadą tam żeby zarobić więcej i coś w życiu osiągnąć, zapewnić dostateczny byt swojej rodzinie.ale to może co trzeci, lub czwarty człowiek tak ma. A Ty napewno NIE!

Tom

Całe RBB, pierwsze Ci mówią że premii za niechorowanie nie będzie a gdy ludzie poszli i już garstka została co nie szła na chorobowe to wyplacili. Rzenada na całej lini, takie rzeczy tylko w RBB. Gdzie byliście gdy ludzie chorowali i brali urlopy? Tak to zaufania ludzi nie zdobędziecie

DP
@Tom

a kto Ci mówił, że premi za chorowanie nie będzie? bo odkąd pracuje to zawsze jest tylko w różnych miesiącach

@DP

Zarząd, nie będę na forum podawał nazwisk , a czemu się nie określa od kiedy do kiedy będzie liczone tylko wielkie tajemnice. Wyplacaja jak Juz mało ludzi zostanie.

@DP

Dlaczego okres niechorowania nie jest ustalany z góry? Albo czemu wysokość premii nie jest adekwatny do miesięcy których się niechorowalo? Wszystko to są zagrywki ustalone z góry a robol ma czekać kiedy szefowa będzie miała swoje widzi mi się, i zdecyduje się wypłacić.

Kulson
@DP

Ty to na pewno wbiurze pracujesz. Na produkcji premii nie było chyba 1.5 roku. Zresztą, co to za premia, jak przeliczysz kwotę jaką otrzymaliśmy przez liczbę miesięcy od czasu ostatniej premii to wychodzi 100 zł na miesiąc. Żenada.

DP
@Kulson

w 2016 roku premia za niechorowanie była dwa razy, w styczniu i wrześniu, w 2017 w kwietniu a 2018 w czerwcu. jeśli dla ciebie dodatkowe 1 500 zł to żenada to trudno. A bony dla dzieci to też żenada? pewnie tak bo za mało. To moze niech nic nie dawają? bedziesz mógł tylko narzekać na wypłaty na forum

Kulson
@DP

Czyli przyznajesz, że jest gorzej. W 2016 roku były dwie premie, w 2017 TYLKO jedna, a po 14 miesiącach, w 2018 roku też jedna. To teraz przelicz sobie, ile to wychodzi na miesiąc pieniążków. O bonach dla dzieci nic nie pisałem, paniczyku (lub panieneczko) z biura. Premia w tym roku była wypłacona na zasadzie "damy, to może zamkną pyski, że zarobki są żałosne". Ta premia z zasady jest niesprawiedliwa, bo po pierwsze - nie wiadoma, jakie są kryteria jej przyznawania, po drugie - w zakładzie o stosunkowo dużej wypadkowości wystarczy, że przetniesz np. dłoń, masz kilka szwów i raczej na pewno idziesz na L4 to tracisz całą premię. Jak jeszcze masz pecha, i łapniesz tak jak np. teraz koniec maja i początek czerwca to tracisz prawo do natępnej premii. Dlaczego nie jest wypłacane np. 200 zł premii za niechorowanie co miesiąc. Byłoby to uczciwe podejście. Zresztą, nic nie zmieni faktu, że zarówno benefity w tej firmie, jak i zarobki to ŻENADA. Stawki godzinowe jakie są obecnie, były już 10 lat temu, więc o czym tu dyskutować. Ile kosztowało życie wtedy, a ile teraz? Może mi odpowiesz osobo z biura, ile kosztowało np. paliwo, chleb, prąd i gaz w roku 2008, a ile teraz?

Stefan
@Kulson

Jestem tego zdania, jak kiepsko płacą to po co biadolić tylko odejść i zatrudnić się w innej firmie lub wyjechać za granice i jako fachowiec można zarobić znacznie więcej. Myślę że te komentarze piszą ci którzy tylko narzekają a jest ich sporo w RBB znam kilku osobiście. Ciekawe że w innych branżach w Jarocinie ludzie pracują za naj niszą krajową na umowach i po 10 a 12 godzin dziennie i wychodzą nie co więcej niż ten w RBB.Moim zdaniem niektórzy to nie powinni nawet tyle zarabiać co zarabiają bo są wcale nie wydajni a tylko głupio gadają....

Majster
@Stefan

Idąc twoim tokiem rozumowania, to za parę lat nie będzie Polski, tylko np. Ukraina Bis, bo Polacy wyjadą na zachód za pracą. To, że inni pracują gdzie indziej za najniższa krajową i to, że pracują po 10 - 12 godzin to już tylko wyzysk (jak również łamanie prawa pracy, bo pracując 10-12 godzin tygodniowo sporo przekracza się roczny limit nadgodzin). Pewnie uważasz, że praca za najniższą krajową jest ok? To dzięki pracownikom zza naszej wschodniej granicy mamy w Polsce takie zarobki jakie mamy. Dziwne, że w wielu przypadkach pracownikom z Ukrainy proponuje się wyższe stawki godzinowe niż Polakom. Co do wydajności - jaka płaca, taka praca. Gdyby zarobki były wyższe, to pracownik byłby wydajniejszy.

Wilk

Moim zdaniem firma obrała dobry kierunek . Są dofinansowania dla dzieci w postaci bonów. Premia roczna która wymaga dokładnego omówienia zasad... Oczywiście szefostwo musi zdać sobie sprawę z tego że ten przemysł to zarobki na poziomie 3.000 +

XYZ

Pracuję w tej firmie już od dłuższego czasu, to co się tu dzieje w głowie się nie mieści. Zero szacunku dla pracownika, zarówno ze strony zarządu, jak i innych współpracowników. Jest jeden wyjątek -starsze szefostwo, zawsze odpowiedzą na powitanie z uśmiechem. Można się zaharować i tak nikt tego nie doceni. Ktoś tu kiedyś pisał, że ten zakład to jedna wielka plotkarnia – zgadzam się z tym. Każdy jest obgadywany. Dużo do życzenia pozostawia też płaca. Żeby po kilku latach zarabiać dużo mniej niż 2 tyś. na rękę? Żenada… W tej firmie nie liczy się zdrowie pracowników. Przykład? Premia za niechorowanie – wystarczy raz pójść na krótkie chorobowe i możesz pożegnać się z premią. Wszyscy wolą brać urlopy (które powinny być wykorzystane z rodziną), niż pójść na chorobowe. Ludzie stąd odchodzą, jeden po drugim, wystarczy spojrzeć na ogłoszenia w Gazecie. Poszukują już nawet KOBIET do pracy na hali. Biorą obojętnie kogo, tylko, żeby ktoś pracował… Jak tak dalej pójdzie, firma upadnie. Szkoda, bo kiedyś ten zakład był najlepszym w Jarocinie, ale widać czasy świetności ma już za sobą. Nikomu nie polecam tego zakładu pracy.

XYZ

Adolf

Wg najnowszych informacji, zięć naszego szefa, pochodzący wszyscy wiedzą skąd, załatwia wizy pracownicze mieszkańcom Białorusi (do pracy w RBB S.A.). Brawo, tylko w tym kraju jest tak, że pracodawca woli zatrudnić niewykwalifikowanego pracownika z zagranicy, zamiast dać zarobić swojemu krajanowi. Ja na pewno nie będę przyuczać obcych do pracy na maszynie, jak firma chce to niech mnie z tego powodu zwolni, mam to gdzieś. Jak chcą Białorusinów to niech kierownik Robert bez jaj i Siergiej ich uczą.

Swpg

Witam jestem od nie dawna i sie zwalniam jutro(usunięte przez administratora)

King

Ja jestem nowy od niedawna i mi dal 12 netto pozdro robert

Master
@King

Albo kłamiesz, albo zostałeś zrobiony w bambuko :) A jeśli to prawda, to trzeba się będzie rozmówić z kierownikiem....

Miki

O, widzę, że zaczyna się cenzura i usuwanie wpisów. To znaczy, że kierownictwo czyta te opinie. Prawda boli? Bo niestety wszystko, co tu było napisane to prawda. Ciekawe, co bardziej zabolało - to, że kierownik nie potrafi załatwić podwyżki, bo boi się o własną (usunięte przez administratora) czy może to, że na truskawkach ma się lepszą stawkę godzinową? Może wcześniejsze wpisy o tym, że nadgodziny nie są wykazywane na kartkach do wypłaty? A może bajka o Smoku i Diri Firci? Ciekawie to świadczy o firmie. Jeszcze ciekawiej o serwisie GoWork, który wpisy nie łamiące prawa cenzuruje i usuwa.

Byłem u was na rozmowie. Wszystko ładnie pięknie ale jak usłyszałem stawkę godzinowa to myślałem że spadne z krzesła. Wy tu robicie za 11 zł brutto?!smiech na sali, ludzie idziecie do biedronki tam lepiej płacą. Sorki ale musiałem to napisać haha haha ???? ???? ????

Sw gos

Robota bardzo zlá

Natalia

Witam, patrząc na komentarze nachodzi mnie myśl o atmosferze w firmie RBB-Stal. Czy mogłabym prosić o merytoryczną wypowiedź od osoby dłużej zatrudnionej, na temat atmosfery w firmie oraz między pracownikami? Prosiłabym również o wypowiedź na temat przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej. @Andrew, mógłbyś mi proszę opowiedzieć coś więcej na temat zagrożeń jakie występuj ą na Twoim stanowisku pracy? Ciekawi mnie, czy zapewnione są przedmioty do ochrony przed zagrożeniami jakie mogą spotkać tam praconwików?

Natalia

@Sw gon, najlepiej jeśli wejdziesz na stronę główną firmy RBB-Stal. Tam znajdziesz wszelkie dane do kontaktu z tym pracodawcą -->http://sa.rbb-stal.com.pl/pl/kontakt-pl-pl/dzial-handlowy . Wybierasz region jaki Ciebie interesuje i aplikujesz. Jeśli udasz się na rozmowę rekrutacyjną proszę, podziel się tym co z niej wywnioskowałeś.

Władek
@Natalia

Ta to chyba podstawiona jest przez biuro....

Sw gon

Witam jesrem zainteresowany praca jakie zarobki i warunki

Zostaw merytoryczną opinię o RBB-Stal - Jarocin

• Jak się pracuje w RBB-Stal?

Zobacz opinie na temat firmy RBB-Stal tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 22.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w RBB-Stal?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 13, z czego 4 to opinie pozytywne, 4 to opinie negatywne, a 5 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

RBB-Stal