Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w m.st. Warszawie S.A.

4 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w m.st. Warszawie S.A.

Ola

Czy jest wypłacana 13 stka?

Jacenty
@Ola

Odpowiedź jest pod zapytaniem wyżej :)

Ola

Czy w MPWIK jest liczony dodatek stażowy?

Brunin

Nie ma takiego dodatku

Flor

Nie

M

Jest ok Nie narzekam

@M

a co najbardziej cenisz w pracy? czy w każdym obszarze są podobne warunki pracy?

M
@Kandydat

Spokój. Najbardziej cenie w tej pracy spokój. Wiem o tym ze nikt mnie nie zwolni ot tak. Czasem maja miejsce dziwne sytuacje szczególnie jak sie z ludźmi pracuje, w dużym stresie ale pod presja czasu bo musi być zrobione [dobrze] na czas. Ponad wszystko stabilizacja to jest coś wspaniałego dla mnie. Poprzednio straciłem prace, bo zrobili grupowki ze covid (przykrywka taka) a tutaj się o to nie boje. Nie, w zależności od miejsca pracy jest bardzo różnie. Ludzie pracują np na zmiany, w zespole albo nie, to za duża firma żeby uogólnić. myśle ze stabilizacja to jest wszedzie. Na rekrutacji pani opowiadała mi ze im zależy żeby zatrudnić kogoś na stałe, ze oni po to tyle czasu robią rekrutacje żeby już zatrudnić na dłuższy okres. Po przepracowanym roku mogę powiedzieć, ze faktycznie tak jest. Jedynie co to czekam na podwyżkę, bo przy tych cenach to jednak liczę ze będzie jakaś aktualizacja płac

Marka

Dzień dobry, Chciałabym wypowiedzieć się na temat pracy w Miejskim Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji miasta stołecznego Warszawy. W Spółce pracuje już pewien czas i uważam, ze to wyjątkowo cenny czas. Kiedy rozpoczynałam swoją prace w obecnym miejscu zostałam zatrudniona od samego początku na umowę. Nadmienię, ze wtedy przyjęcia były prowadzone inaczej niż teraz. Aktualnie należy uczestniczyć w spotkaniu rekrutacyjnym, moja nowa koleżanka z działu aplikowała poprzez znany portal a następnie uczestniczyła w rozmowie. Obecnie pracuje w kilkuosobowym wydziale gdzie możemy realizować zadania na rzecz mieszkańców miasta, jest to dla mnie ważny element tej pracy. Mam bardzo miły zespół w którym się porozumiewamy bez wiekszych trudności. nie zgodzę się z tym, ze praca jest spokojna. U nas w zespole jest dużo pracy, musimy pracować pod presja czasu i niestety często w stresie. Wiele osób zapytało o wynagrodzenie: ja jestem zadowolona, dostałam podwyżkę i czuje się doceniona tym faktem. Dyrektorstwo dostrzegło moje zaangażowanie i otrzymałam dodatkowe pieniążki. Korzystam również z luxemdu. Osobiście jestem zadowolona choć muszę przyznać, ze pracy jest tak dużo ze czasem zastanawiam się co będzie dalej. Myśle ze jak w każdym miejscu i sytuacji mamy plusy dodatnie i plusy ujemne, aktualnie więcej dostrzegam plusów dodatnich i pragnę kontynuować te prace. Pozdrawiam Państwa i zapraszam w imieniu pracowników Spółki do pracy. Warto starać się o dołączenie do tego grona.

Zz
@Marka

Ciekawe na czyje polecenie ten wpis hahah

nick carter
@Marka

plus ujemny?? co to jest?

Robo

Witam, mam pytanie odnośnie premii, czy należy się od razu czy po jakimś czasie?

@Robo

to bardziej skomplikowane :) premia jest wypłaca po przepracowanym kwartale (po ocenie), ale od samego początku nabywa się do niej prawo. w praktyce trzeba poczekać na jej wypłatę w sensie przelew na konto, ale jeśli wszystko poszło OK (nie narozrabiało się po drodze) to należy się od samego początku pracy. jak się przyjmujesz do pracy to pani kadrowa ci o wszystkim opowie i wytłumaczy dokładnie

Robo

Czyli jeśli powiedzmy po pierwszym kwartale i pozytywnej ocenie pracownik się kwalifikuje do premii, wtedy wypłacą za te pierwsze miesiące pracy jakoś łącznie?

@Robo

@Robo dokładnie tak. Jak się przeszło pomyślnie pierwszą ocenę po kwartale to premia jest wypłacana z wyrównaniem za te miesiące już przepracowane. Ogólnie to się długo czeka na pierwszą wypłatę premii, bo trzeba przepracować cały kwartał, potem ocena i dopiero wypłata, ale wszystko się zgadza finansowo

PK

Ja mam takie pytanie. Około miesiąca temu aplikowałes do firmy i do dziś nikt się w tej sprawie nie odezwał. I nie wiem czy mam dalej czekać na kontakt czy raczej już nikt się do mnie nie odezwie.

@PK

mogłeś nie przejść do kolejnego etapu. przy rekrutacji jest zastrzeżenie, ze skontaktują się z wybranymi osobami. Ja otrzymałem telefon po miesiącu, aplikowałem w okresie świąteczno-noworocznym. Jeśli chcesz się dowiedzieć czy jesteś jest brany pod uwagę to napisz lub zadzwoń, Panie z Rekrutacji Ci odpowiedzą :). Pozdrawiam

ciekawy

Ktoś napisze o pracy automatyka. Ilu ich jest jakie mają obowiązki na jakie zarobki można liczyć?

Dd
@ciekawy

W Polsce 48% zarabia mniej, a 52% więcej niż w wodociągach na tym stanowisku. Zważywszy na to, że jest to Warszawa gdzie zarobki są najwyższe to jesteśmy na szarym końcu. A poza tym praca jest super jeśli pieniądze nie są dla Ciebie najważniejsze.

Krzystof
@Dd

JA przeniosłem się z wodociągów z pod warszawy, duże miasto, więcej pracy a zarabiałem 1/3 mniej... Automatyk w MPWiKu to ma bardzo różna robote zalezy który zakład. Ale jak kolega na gorze napisal robota fajna

Oru

Witam Chciałbym poruszyć kwestie pracy w Mpwik Praca na Oru i usuwaniu awarii jest bardzo ciężka i pod wielką presją czasu . Nie jest tu lekko Jak na innych działach A wynagrodzenia to poprotu żenada Ja mam (usunięte przez administratora)zl brutto i pracuje w tym miejscu 10 lat. Uważam się za wykwalifikowanego pracownika. A młody pracownik kolokwialnie mówiąc z ulicy Dostaje na start (usunięte przez administratora)zl a po 3 mc(usunięte przez administratora)zl . Jest to wielce nie sprawiedliwe i stawiające pracownika doświadczonego na przegranej pozycji. I bez motywacji do wydajniejszej i efyktowniejszej pracy. Ja osobiście rozważam zmianę pracy. I wielu moich kolegów też rozważa taka decyzję. A młody pracownik kolokwialnie mówiąc z ulicy dostaje na start

Witam, na jakie zarobki może liczyć Pracownik na stanowisku Wartownika w pionie ochrony ? Czy praca na tym stanowisku jest rozwojowa i czy można awansować na Starszego Wartownika po jakimś czasie, jeżeli tak to po jakim ? Praca w pionie ochrony jest w systemie 12 godzinnym, np 7-19,19-7 ? Pozdrawiam :)

@Michał

Dzień dobry, kwestie dotyczące wynagrodzenia są poruszane już w procesie rekrutacyjnym, po szczegółowym przedstawieniu stanowiska pracy oraz dokładniejszym zapoznaniu się z udokumentowanym przez Kandydata doświadczeniu zawodowym. Możliwość rozwoju w Spółce oczywiście jest, zależy jednak od wielu czynników, pierwszym podstawowym jest wakat i zapotrzebowanie na wyższym stanowisku. Na ten moment w Wydziale Wewnętrznej Służby Ochrony zatrudnione są osoby na stanowisku Wartownika oraz Dowódcy Zmiany. Praca na stanowisku Wartownika jest wykonywana w wymiarze pełnym- systemie równoważnym.

Dziwne, bo u mnie na zakładzie to wszyscy wiedzą ile kto zarabia.

@Nowy

To dziwne, bo jest tajemnica wynagrodzeń i wiesz tylko tyle ile ktoś powie, że ma - a skąd pewność, że mówi prawdę? :) Ja pracuje w administracji i my nie wiemy ile kto zarabia, chyba że ktoś powie o tym otwarcie, ale pewności że mówi jak jest faktycznie to nikt nie wie.

Niestety żadnej tajemnicy nie ma. Bo nawet paski sobie nawzajem pokazują. Słyszę ile zarabiają.

@Nowy

To na jakim poziomie sa zarobki nowych pracownikow?

Bonito

Witam jak się dostać do pracy w MPWiK? co trzeba zrobić? pzdr

M&M's
@Bonito

Witam, jeśli jesteś zainteresowany pracą wystarczy wejść na stronę firmy mpwik.com.pl albo np na pracuj.pl i tam są ogłoszenia rekrutacyjne, jeśli któreś Cie zainteresuje i spełniasz wymagania (warunek b.ważny) to wyślij swoje CV. To pierwszy krok, ale najważniejszy, jeśli spełniasz wymagania i wybiorą Cie spośród wszystkich kandydatów do rozmów to wtedy czeka Cie proces rekrutacyjny. Powodzenia!

Bonito
@M&M's

Witam dziękuję za odpowiedź

Witam, Chciałabym się dowiedzieć jak wyglada praca "marynarza"? Jakie są godziny pracy? Warunki? Oraz wynagrodzenie na początek?

Pływak
@Marek

Rekrutowałem się rok temu na Marynarza, zadzwonili do mnie że chcą rozmawiać dalej ale wtedy miałem taką sytuację, że musiałem zrezygnować. Z tego co pamiętam na rozmowie praca fizyczna lato i zima na wodzie, ale znam osobę która tam pracuje lub pracowała i nie narzeka. O pieniądzach nie mówili na rozmowie, zapytali się ile bym chciał i powiedzieli o premiach. Najlepsze było to, że praca na miejscu, bez wyjazdów.

@Pływak

Dziekuje bardzo. Ciekawi mnie jeszcze czy to praca zmianowa. Ale chyba tak. I jaka jest pensja minimalna.

Pływak
@Marek

Wtedy była mowa o zmianowej, tak jak pisałem wyżej o pieniądzach nie mówili więc nie pomogę. Pozdrawiam

@Pływak

Dziękuje bardzo!

Mateusz

Jaki w firmie obowiązuje ubiór ? Macie premie ? Będę wdzięczny za odpowiedz

Jola
@Mateusz

Cześć Mateusz Nie mamy narzuconego odgórnie dress codu a przynajmniej ja nigdy o nim nie słyszałam a pracuje już długi czas. Pracownicy na stanowiskach fizycznych dostają uniformy robocze, osoby pracujące w obsłudze klienta mają granatowe zestawy garniturowe, Pracownicy Ochrony specjalne kombinezony, ale domyślałam się że nie o takie stanowiska pytasz. W biurach to ja bym powiedziała, że taki "smart casual", "casual" trzeba być ubranym schludnie i rozsądnie. Większość osób chodzi ubrana tak standardowo raczej, jeśli mamy kontakt z Klientem to wiadomo,że bardziej elegancko jeśli nie to spokojnie będą pasować jeansy i koszula. w siedzibie Spółki chodzi się bardziej elegancko niż na zakładach ale to też zależy od stanowiska.

@Mateusz

są premie kwartalne i roczne.

Ola

Dzień dobry, Czy może ktoś podpowiedzieć na jakie zarobki można liczyć na stanowisku Starszy Inspektor w Wydziale Nadzoru Realizacji Inwestycji i Remontów (Pion Rozwoju/Dział Realizacji Inwestycji i Remontów /Wydział Nadzoru Realizacji Inwestycji i Remontów) ? I jaka panuje atmosfera w zespole, czy praca ciekawa i czy jest faktyczna możliwość rozwoju? Pozdrawiam serdecznie

@Ola

Dzień dobry Olu, poziomu zarobków nie znam. Pracuje w tym samym pionie ale w innym dziale i w mojej ocenie atmosfera jest bardzo fajna :) trzeba przyznać, że sporo pracy i dni są wypełnione różnymi zadaniami, ale też są takie dni, że jest przyjemnie i jest czas na spokojnie sobie przygotować wszystko. To czy praca jest ciekawa, to już każdy sam musi ocenić dla mnie ciekawa, ale ja w ogóle uważam, że wodociągi są ciekawe. Pracujemy w organizacji z historią, która jednocześnie działa dla dobra społecznego samo to jest interesujące. Czasami człowieka szlag trafia na jakieś pomysły albo ktoś wkurza ale chyba to normalne i wszędzie tak bywa. Rozwój jest możliwy, dużo szkoleń i kursów. Jak się Kierownik postara i doceni to jest też zmiana stanowiska i $$ ale to trzeba chwilę popracować zazwyczaj. Pozdrawiam serdecznie

Ola

@Pracownik dziękuję bardzo za informację :) atmosfera jest dla mnie bardzo ważna i możliwość rozwoju. Praca w Wodociągach wydaje się być interesująca, dlatego podpytuję. Pozdrawiam

Tomal

Witam,czy ktoś może powiedzieć o stanowisku monter inst.wodociagowych w mpwik,jakie zmiany pracy i zarobki?

Niko
@Tomal

Monterów wodociągowych to jest z 15 różnych działów i każdy będzie zajmować się czym innym. Cześć pracuje na 1,2,3 zmiany lub w systemie równoważnym. Są na pogotowiu, na zakładach, na wodomierzach. Nie da się odpisać tak w 2 zdaniach. W ogłoszeniu jest napisane czym się będziesz zajmować (remonty, nowe instalacje, pogotowie, utrzymanie itd). Kasa uzależniona tez od tego gdzie się trafi

Tomal
@Niko

Witam,chodzi mi o pracę w pogotowiu wodociagowym ,czy pracuje sìe w weekendu i jakie zarobki.

@Tomal

Nie pracuje na pogotowiu więc niestety nie wiem jakie są zarobki, ale na pogotowiu wydaje mi się, że jest system pracy ciągły. Skoro pogotowie działa w weekendy i w święta to i Pracownicy muszą być dostępni.

Witam ile zarabia operator 0czyszczalni ścieków? Bardzo mnie ciekawi ponieważ znam oczyszczalnie gdzie 0anowie zarabiają 2800brutto i nawet grosza wiecej

Julia

Cześć Nie wiem ile dokładnie zarabia operator ale napewno nie tak mało, bo taryfikator w mpwik jest wyższy. U nas stawka myśle wyższa i wszyscy mamy premie kwartalna wiec wyjdzie więcej na 100000%, pewnie z tysiak na plusie. Ale chyba tez nie ma kogoś takiego jak operator u nas się to będzie jakoś inaczej nazywało może jakiś monter albo aparatowy?

Pracownik - Zaruskiego

Cześć! W ramach opinii, bo coś ostatnio cicho. Z informacji ważnych: praca jest :P, czasem bywa jej zdecydowanie zbyt dużo ale ogólnie jest ciekawa. Bywają tez dni, ze mniej pracy i człowiek ma tez czas na kawę, wiec niech nie straszą tak okropnie. Wiadomo ze wszystko zależy od momentu na jaki się trafi i pewnie tez od miejsca pracy. Pracuje w młodym zespole, co roku są nowe zatrudnienia tzw nowe etaty wiec całkiem fajnie. Ze strych wiekiem pracowników to w sumie u mnie w dziale nie ma nikogo, osoby odeszły już na emeryturę. W sumie to chyba zatrudnienia są tutaj ciagle bo strasznie dużo ludzi idzie na emeryturę, co chwile są kartki ze szukaja nowych osób. Warunki pracy pod względem finansowym szału nie robią ale są raczej rynkowe. Dużo ratują sopy (premie kwartalne) są ważne jeśli mówi się o kasie. Budynek, w którym ja pracuje jest ładny nowiutki, wiec miło. Dla mnie ważne, ze jak się zaczęła pandemia to dostałam wjazdowke i mam parking, mogę za darmo parkować, ale nie wiem czy wszedzie można. Dużym minusem pracy jest hierarchia, która jest mocno podkreślana. Z kierownikiem to jeszcze ma się kontakt ale wyżej to już nie, są osoby które celebrują swoje stanowisko i nie chcą gadać ze zwykłym specjalista. Ale to już chyba tez się zmienia bo właśnie nowi ludzie przychodza i jest taki świeży duch. Ogólnie to jestem zadowolona i polecam prace, cukierkowo to nie jest ale myśle ze nigdzie nie będzie.

XXXXXXX
@Pracownik - Zaruskiego

a jak wyglądało przyjęcie do pracy? Trudno się było dostać? warto wysyłać CV?

Pracownik Zaruskiego
@XXXXXXX

U mnie wyglądało to tak, ze wysłałam CV na pracuj.pl, po ok 3 tygodniach zaprosili mnie na rozmowę. W czasie rozmowy była pani z rekrutacji i moja obecna kierowniczka. Rozmowa raczej standardowa (nie pamietam już po takim czasie o co pytały) i miałam tez test z excela tego samego dnia zaraz po spotkaniu. Odpowiedz dostałam po ok tygodniu i wtedy musiałam dostarczyć wszystkie dokumenty i zaświadczenia. Ostatnim etapem było zrobienia badań lekarskich, podpisanie umowy w Kadrach. Jakiś czas później jak już pracowałam, to rozmawiałam z Kierowniczką i mówiła, ze mieli kilkadziesiąt cv, rozmawiali z 10 osobami na spotkaniu rekrutacyjnym a wybrali mnie :-) nie wiem czy to trudno czy łatwo, mnie przyszło to łatwo :-)

Egon

Ile zarabia Aparatowy systemów technologicznych

....
@Egon

odpowiedzi są niżej, wystarczy poszukać na dole strony ktos napisał jakie stawki

Xyz

Kiedy są wypłacane wynagrodzenia w MPWiK na koniec miesiąca czy 10go?

Jola
@Xyz

Odpowiedzieć znajduję się powyżej. Wynagrodzenia wypłacane są na 8 dzień miesiąca.

Sasha

Kiepska firma. Praca bez perspektyw. Bez "wujka"w zarządzie nie awansujesz. Za błędy zarządu płacą pracownicy brakiem podwyżek i premii. Nawet świątecznej ani inflacyjnej. Cieszę się że już tam nie pracuję. Szkoda czasu i nerwów.

Lopez
@Sasha

Coś w tym jest.

Xyz

Witam, kiedy otrzymuje się wynagrodzenie w MPWiK na koniec miesiąca czy 10go?

Elka
@Xyz

Na 8 w umówie chyba mam, a 7 dnia w miesiącu zawsze na koncie :-)

Zostaw merytoryczną opinię o Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w m.st. Warszawie S.A. - Warszawa

• Jak się pracuje w Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w m.st. Warszawie S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w m.st. Warszawie S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 133.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w m.st. Warszawie S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 52, z czego 24 to opinie pozytywne, 10 to opinie negatywne, a 18 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w m.st. Warszawie S.A.?

Kandydaci do pracy w Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w m.st. Warszawie S.A. napisali 7 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w m.st. Warszawie S.A.