Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w m.st. Warszawie S.A.

4 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w m.st. Warszawie S.A.

Kubi z Pragi

Czytam te opinie i nie wierzę, że dotyczą mojej firmy MPWiK w Warszawie... Pracuję w Zakładzie Uzdatniania Wody na Pradze jako " fizyczny " i większość załogi to ludzie ze stażem 20,30 a nawet bywają 40 letnim. Technologia produkcji wody to światowa czołówka, inwestycje za grube miliony, zarobki większości na poziomie średniej krajowej, socjal i kierownictwo, które pilnuje aby wszystkie przepisy BHP były przestrzegane. Podobnie jest w innych Zakładach Uzdatniania Wody np na Ochocie czy Wieliszewie. Mniej wiem o Pionie Ścieków ale też inwestują grubą kasę w najnowsze technologie oczyszczania. Mało jest na rynku firm dających tak stabilne zatrudnienie jak MPWiK i jeśli pracujesz uczciwie to masz etat do emerytury. Każdy nowy pracownik dostaje umowę o pracę na 3 miesiące, później na rok i kolejna jest stała. W 2022 roku dostałem 2 podwyżki i w tym roku inflacijne kilka stówek.... Polecam tę firmę

Zawiedziony
@Kubi z Pragi

Zero możliwości rozwoju i niejasne zasady awansu i wynagrodzenia

Bartosz aparatowy

Po długiej rekrutacji dostałem pracę w MPWiK Warszawa i jestem zadowolony. W dzisiejszych niepewnych czasach wolę jednak firmę państwową (samorządową) niż prywatny sektor. Dziś rynek pracy jest ok ale nie wiemy czy to się nie zmieni. Zarobki na dobrym poziomie i klimat między pracownikami też ok. Do tego sporo benefitów i super nowoczesny sprzęt.

Ewelina

czyli jakie potencjalne warunki, ktoś musiałby spełnić, żeby móc na wszystkie z nich się załapać? Ostatecznie przy tak pozytywnym scenariuszu jak się na tym konkretnie wyjdzie wtedy?

Krzyś

Pracuję w MPWiK od prawie roku i nie mogę narzekać. Firma dba o pracowników i zarobki też na normalnym poziomie, dużo różnych szkoleń i kursów w tym nawet strzelanie z broni palnej. Za kilka miesięcy dostanę umowę o pracę na czas nieokreślony i automatycznie podwyżkę.

Hanna
@Kat

Powiedzieli chociaż, od czego ta podwyżka ma zależeć? Może trzeba się po prostu w jakiś sposób wykazać. Powiesz, jak w ogóle ta rekrutacja przebiegała?

Mariusz

Czytam sobie różne opinie i wielu pyta o kasę. Po pierwsze jak złoży jeden z drugim CV i ktoś oddzwoni to kolejnym etapem jest rozmowa z pracownikiem kadr oraz kierownikiem określonej komórki. Tam można dowiedzieć się jaka jest podstawa brutto na określonym stanowisku plus premia itd. Zanim zapytacie za ile to warto pokazać chęć do pracy i jakąś podstawową umiejętność... MPWiK w Warszawie to solidna firma i nawet przy ogromnej konkurencji na rynku nadal ma wielu chętnych... Pracuję już 30 lat i powiem krótko - pracowici i uczciwi mają tu bardzo dobrze

Stary pracownik Nowy wpis

Nie piszcie głupot że kiepska praca, płaca,awanse,i inne narzekania. Ja pracuję od 93 roku i jestem zadowolony wiadomo różnie bywało ale zawsze na plus. Poprostu nie zatrudniajcie się idźcie do korpo i bądźcie sprlnieni. Ja jestem z tej wiary że nie gryzę gałęzi na której siedzę i wam to radzę. Jak ktoś nie chce pracować tylko przychodzić to do pośredniaka proszę się udać. Głupio mi się czyta te obelgi na firmę z którą jestem związany od 15 roku życia czyli od praktyk ze szkoły na Odrowąża. Zastanówcie się zanim będziecie żałowali a życie płynie natomiast mądrość nie choroba nie trzeba z nią walczyć. Pozdrawiam.

Primo

Dzień dobry, może ktoś może odpowiedzieć na nurtujące mnie pytanie odnośnie warunków, zarobków, atmosfery na stanowisku magazynier/starszy magazynier? Pozdrawiam serdecznie.

Amelia
@Primo

Jest tam fajna kierowniczka, ale ciągłe kontrole psują atmosferę pracy. Zarobki są słabe (premii już praktycznie nie ma)

Mouse Nowy wpis
@Amelia

no jak nie ma premii? przecież z 5 lat funkcjonuje system % i ocenowy

Kornela Nowy wpis
@Mouse

Witam, czy ten wspomniany % przysługuje na każdym stanowisku? ile może wynieść? pytam, bo kiedyś jak widziałam ofertę dla specjalisty ds. obsługi klienta to nie było w nim wzmianki o premiach

Kubi z Pragi

Zawiedziony Nowy wpis
@Kubi z Pragi

Zero możliwości rozwoju i niejasne zasady awansu i wynagrodzenia

ŁWawa

Jak wyglada pracas na stanowisku kierowca? Posiadam duże doświadczenie w transporcie z odpadami płynnymi niebezpiecznymi, mat. łatwopalne (Paliwa, LPG), odpady sypkie. Czy jest możliwość podjęcia pracy z wykształceniem podstawowym?

Laborant

Po przepracowaniu 1,5 roku w laboratorium w Wieliszewie niestety nie mogę polecić tej firmy. Zarobki na samym początku nie były złe, jednak zbiegiem czasu gdy inflacja szła w górę, najniższa krajowa szła w górę, dochodziły nowe obowiązki a mnie nie obowiązywały nawet podwyżki systemowe bo miałem umowę na czas określony zaczęło robić się nieciekawie. Ponadto w firmie ciągle słyszy się że nie ma pieniędzy. Jakoś inne przedsiębiorstwa miejskie lepiej prosperują. W tym roku szkolenia zostały obcięte całkowicie. Brak jest nowego sprzętu (niektóre urządzenia mają po 15 i więcej lat). Rozwój w tej firmie polega na kolejnej zmianie dokumentacji. Zdecydowanie odradzam w laboratorium dział pobierania. Brakuje tam etatów, aby dział mógł prawidłowo funkcjonować. Potwierdza to fakt, że ludzie z innych działów muszą pomagać. I wszystko się kręci, póki nikt nie pójdzie na urlop bądź zwolnienie. Mimo tego kierownictwo nie widzi w tym problemu i chroni pozostałe działy (chemię i biologię). Będąc w dziale pobierania jesteś zmuszony (po za swoimi obowiązkami) do czyszczenia wózków, z których korzystają wszystkie działy, do wożenia paczek jak kurier, do przywożenia rzeczy z magazynu. Jesteś jednym słowem od wszystkie i najlepiej jakbyś zrobił to w "międzyczasie" bo przecież musisz wykonać jeszcze swoją pracę. Dodatkowo dochodzą jeszcze dyżury w weekend. Biorąc 5-6 dni (sobota lub niedziela) na kwartał tracisz około połowę weekendów w ciągu kwartału. Kierownictwo bardzo w niewielkim stopni chroni też swoich pracowników względem innych komórek organizacyjnych. Na przykład kiedy ktoś podważa twoje kompetencje, bądź ktoś inny zawini. W związku z tym wydaje się, że inne komórki mogą tobą pomiatać. Jeśli chodzi o atmosferę to im dłużej tam się pracuje tym bardziej odczuwa się toksyczność (np. donoszenie na innych pracowników) . Charakteryzując pracowników można podzielić na: Starsze i młodsze pokolenie kobiet. Zależność jest tak duża między działami, że nie można powiedzieć co się myśli, bo stracisz znajomych, a przede wszystkim ludzi do pomocy. Dodatkowo można wspomnieć o zaufaniu do pracowników przez pracodawców: kontrola bagażników przy każdym wjeździe i wyjeździe na zakład. Odbijanie się kartami elektronicznymi (co miesięczne sprawdzenie czy przypadkiem ktoś nie wyszedł za wcześnie bądź nie przyszedł za późno). W dziale pobierania jest ciągle rotacja właśnie z wyżej wymienionych powodów. Każda młoda osoba odchodzi. Nie jest to przypadek. Pytaniem jest ile tylko dana osoba wytrzyma w tym dziale. Kiedy przestaje Ci się zgadzać wynagrodzenie i atmosfera jest jedynie jedno rozwiązanie. Branża wodna jest obecnie biedna i jeśli ktoś ma inną możliwą drogę to do MPWIK bym się nie pchał.

@Laborant

Zarobki uważam, że są na dobrym poziomie nawet porównując inne Spółki miejskie. Mam też znajomych, którzy przechodzą z Metra warszawskiego do MPWiK i chwalą sobie pracę. W regulacjach są zapisane podwyżki systemowe także tu nie możesz mieć do nikogo pretensji. Może są odstępstwa, nie wiem, ale pewnie jak wszędzie trzeba sobie po prostu zapracować na lepsze warunki, a nie patrzeć, że w innych Spółkach jest lepiej - nie wiem skąd taki wniosek, chyba, że masz dobre źródło informacji... Jeśli chodzi o szkolenia, jeśli były mi przydatne w pracy była na nie zgoda. W zespole podział był taki, że jak jedna osoba szła to przekazywaliśmy sobie materiały i robiliśmy burzę mózgów. Nic nie słyszałam o całkowitych cięciach. Czasem sprzęt 15- letni jeśli spełnia swoje standardy, czemu mieliby go zmieniać? Może ten nowszy nie zawsze znaczy lepszy :) Nie wiem jak wygląda praca w laboratorium, ale dbanie o swoje stanowisko pracy jest chyba wszędzie i na każdym stanowisku, a jeśli trzeba coś przynieść z magazynu, to czy to jest tak straszne? Atmosferę budują ludzie, także Ty. MPWiK jest infrastrukturą krytyczną także sprawdzanie bagażników nie przypisałabym do braku zaufania, a wręcz potraktowałabym to jako zapewnienie bezpieczeństwa. W Mpwik tak jak słyszałam pracuje ok 2500 pracowników i karty elektroniczne wydają się być już standardem u Pracodawców, ale nie musimy się "odbijać", np. jak idziemy na kawę lub na lunch, a w większości firmach tak właśnie się dzieje.

laborant
@Ola

A Pani to pracuje w dziale DOPZO (Dzial ochrony przed złą opinią)? Na szczęście każdy ma prawo do swojej opinii. Jeśli Pani tak tutaj dobrze to się cieszę. (usunięte przez administratora). Życzę powodzenia(usunięte przez administratora)

@laborant

Z tego co wiem, nie ma takiego działu :) Ja również wyrażam swoją opinię, są oczywiście plusy i minusy jak wszędzie, ale czasem trzeba na spokojnie i realnie spojrzeć. Powodzenia :)

@Ola

To ja przy Państwa dyskusji byłbym ciekaw odkrycia tych minusów, które Pani zauważa, po udzieleniu poprzedniej odpowiedzi. Interesuje mnie realne spojrzenie na warunki pracy. nie chce przesłodzić sobie wizji ale również się przy tym nie zaskoczyć

Ktoś się tu spytał jeszcze dzisiaj o szkolenia a przecież piszą o nic w ofertach. Ciekawi mnie jednak ich konkretny zakres. Mam na myśli mechanika / konserwatora. Warto aplikować? piszą cos o rozwijaniu kompetencji miękkich. A jaki ma się przy tym zarobek?

Czy Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w m.st. Warszawie S.A. organizuje swoim pracownikom szkolenia podnoszące ich kompetencje?

Do teraz nikt nie ocenił atmosfery w wydziale infrastruktury? Było zapytanie o nią, przy czym widzę ze starszego inspektora do niego teraz poszukują. Zastanawia mnie przy tym opcja na zatrudnienie lecz dla osoby bez doświadczenia, czy młodsi inspektorzy lub asystenci będą także poszukiwani w najbliższym czasie?

Melvin

Dzień dobry, Czy może ktoś powiedzieć coś o atmosferze w biurze na pl Starynkiewicza w wydziale infrastruktury?

Luki

Witam Chciałbym się dowiedzieć jak wygląda praca kierowcy w MPWIK? Jakie są zarobki na stanowisku kierowcy? Mam prawo jazdy B, C, C+E, D, uprawnienia na koparko-ładowarki. Proszę o szczere odpowiedzi. Pozdrawiam

Krzysztof
@Luki

Zaaplikuj i jak zaproszą na rozmowę to wszystkiego się dowiesz :) Z tego co wiem zarobki są ok, ale najważniejsze, że rano wstajesz i wiesz, że masz pracę i gdzie jechać. U prywaciarza tak niestety nie ma :/

Maria
@Krzysztof

Jesteś pewien, że w firmie prywatnej zawsze będzie inaczej? Tego to nie wiem jeszcze, bo chłopak nie testował, dopiero tu chyba będzie. Ale skoro o odejściach mowa to jaki jest okres wypowiedzenia umowy? I kto częściej rezygnuje ze współpracy oraz z jakich ewentualnych przyczyn?

Jaki jest wkład kierownictwa Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w m.st. Warszawie S.A. w budowanie dobrej atmosfery wśród pracowników?

Topik

MPWiK to ogromna firma (usunięte przez administratora). Czasem można spotkać Dyrektora pionu wody , który jest konkretny i krzywdy pracownikom nie robi. Kierownicy są na zakładach i starają się aby "produkcja wody" szła bez problemu. Zdecydowanie kierownictwo ZCE z Panią kierownik na czele dba o pracowników i nie ma tu nawet śladowej ilości mobbingu czy konfliktów. Każdy robi swoje i 8 ma wypłatę (zawsze na czas). Pionu ścieków nie znam

kandydat

może ktoś podzielić się opinią na temat rekrutacji? Aplikowałem na stanowisko Laborant, (usunięte przez administratora)

@kandydat

Rekrutacje według mnie są prowadzone na wysokim poziomie, jest osoba z Działu HR oraz osoby z obszaru merytorycznego dzięki czemu na rozmowie otrzymujemy pełną wiedzę na temat stanowiska i zatrudnienia. Plusem jest też wiadomość zwrotna od rekrutera, czas oczekiwania może się jednak wydłużać ze względu na trwające nadal rozmowy, ale warto skontaktować się z osobą, która z Tobą rozmawiała i na pewno otrzymasz informacje.

@Ola

Długo czekałaś na zaproszenie na rozmowę? Ogłoszenie wygasło 2 tyg temu, status aplikacji zmienił się na rozpatrywana, ale nie wiem czy mieć jeszcze nadzieje ze ktoś się odezwie

@Kandydat

Z tego co wiem i jest chyba w ogłoszeniu taka informacja, nie zapraszają wszystkich na rozmowy, tylko wybrane osoby.

Na ile zmian pracuje laboratorium?

Czy w Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w m.st. Warszawie S.A. pracuje się na open space?

Ewa$

Za każdą lokalizację nie odpowiem, ale raczej są to pokoje, przynajmniej w lokalizacji w której ja pracuję. 2-3 do 4 osób w pokoju, czasami 1.

Nicki

Proszę o opinię na temat pracy w dziale księgowości

@Nicki

brak odpowiedzi po dwóch tygodniach mnie zastanawia. w czym rzecz? jaka liczba osób aktualnie zatrudnia się na tamtym dziale? i może trzeba doprecyzować o co konkretnie chodzi? na przykład jaka atmosfera na dziale, jaki poziom rotacji czy też zarobków? na którym dziale są najlepsze perspektywy?

Zainteresowana

Jak w praktyce oceniacie pracę na stanowisku do odczytu wodomierzy? Czy dojazdy i sama praca nie jest mocno uciążliwa i jaka atmosfera w zespole? Dziekuję za odpowiedź

@Zainteresowana

też ciekawa byłabym odpowiedzi, zwłaszcza, że na stronie jest sporo innych ogłoszeń. Myślicie, że dużo kobiet obecnie pracuje przy wodomierzach? jakie jeszcze inne stanowiska byłyby im polecacie? wypisze ktoś propozycje?

bhpowiec

Witam, MPWIK szuka BHPowca widzę że te rekrutacje się powtarzają, ktoś może powiedzieć coś na temat pracy w tym dziale?

Marynarz 73

Dzień dobry.Czy mógłby ktoś napisać ile może zarobić miesięcznie pracownik na stanowisku MARYNARZ?? Posiadam doświadczenie i zastanawiam się nad tą pracą ? Pozdrawiam.

Hhh

Jasne…

Iza
@Bartosz aparatowy

Opowiedz coś o tych benefitach albo chociaż je wymień :)

@Iza

opieka medyczna PZU ZDROWIE program Benefit Systems grupowe ubezpieczenie na życie dofinansowanie do wczasów pod gruszą dofinansowanie do zorganizowanego wypoczynku dzieci i młodzieży dofinansowanie do turnusów wypoczynkowych, turnusów leczniczo-rehabilitacyjnych w sanatoriach dla dzieci i młodzieży specjalnej troski dofinansowanie kosztów związanych z zakupem pomocy szkolnej zapomogi dla Pracowników, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji materialnej i zdrowotnej pożyczki mieszkaniowe (remontowe) paczki świąteczno-noworoczne dla dzieci pożyczki z Pracowniczej Kasy Zapomogowo-Pożyczkowej (PKZP) dofinansowanie do okularów

@Bartosz aparatowy

No proszę, trochę tego jest. A do wczasów pod gruszą ile można dostać?

do Ewa
@Ewa

Zależy ile masz dochodu na osobę w rodzinie, są 3 kwoty chyba , ja dopiero pierwszą będę brał w październiku to zobaczę

Aparatowy
@Bartosz aparatowy

Nie zgadzam sie z ta opinia

@Bartosz aparatowy

jakoś na większość tych dofinansowań się nie załapuję. Za duże dochody w rodzine. Więc dowiedz się na co się łapiesz i dopiero pisz. oferują dużo ale nie ze wszystkiego możesz skorzystać. Grusze masz chyba 1300

Mario
@Bartosz aparatowy

A na jakim Pan stanowisku pracuje

Hg

Monter sieci wodociągowej, jakie zarobki na początku oferują?

do HG
@Hg

Zarobki są różne, w zależności czy już pracowałeś gdzieś czy nie... lepiej złożyć CV, dużo Cie to nie kosztuje, odezwą sie i dowiesz się czy to praca i wypłata dla Ciebie

do HG
@do HG

Teraz nawet jechać nie trzeba, porozmawiasz online

@do HG

zarobki różne piszesz boisz się napisać konkretnie

@do HG

czyli bez doświadczenia jak zapłacą? I jaki okres uznają za wystarczający by przyznać komuś wyższą stawkę? rok minimum?

Zostaw merytoryczną opinię o Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w m.st. Warszawie S.A. - Warszawa

• Jak się pracuje w Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w m.st. Warszawie S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w m.st. Warszawie S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 133.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w m.st. Warszawie S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 52, z czego 24 to opinie pozytywne, 10 to opinie negatywne, a 18 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w m.st. Warszawie S.A.?

Kandydaci do pracy w Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w m.st. Warszawie S.A. napisali 7 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w m.st. Warszawie S.A.