Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w m.st. Warszawie S.A.

4 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w m.st. Warszawie S.A.

Kandydatka

Cześć, Miałam rozmowę rekrutacyjna na stanowisko analityk laboratorium. Z tego co się dowiedziałam na rozmowie zaczyna się od pobierania próbek wody. Czy ktoś jest lub był na podobnym stanowisku? Jak wrażenia? Jak to wygląda w praktyce (np. W zimie) ? Czy jest szansa na to że będę w labie później czy cały czas raczej pobieranie próbek?

Kandydatka

@PPrw A dlaczego? Możesz coś więcej powiedzieć? ;)

Pracownik12
@Kandydatka

Hej, ja polecam. zaczynałam od próbek, tylko ja byłam laborantem a potem zmieniłam stanowisko. Wygląda to tak, że jak się sprawdzisz i jest miejsce to po jakimś czasie możesz być przeniesiona, oczywiście jeśli jest się chętnym do zmiany. Prawda jest taka, ze niezależnie czy się idzie na analitykę czy na próbki zawsze najpierw jeździ się pobierać próbki żeby się nauczyć Spółki, co się bada i w ogóle. Ważna jest uniwersalność pracownika, żeby każdy umiał a przynajmniej wiedział jak to wygląda :)

Lab
@Pracownik12

U mnie było podobnie. Mniej kolorowo bym to opisał, ale nadal pracuje wiec uznajmy ze do przodu

Jaką pensję można dostać na starcie jako kierowana B, C+E / Operator sprzętu specjalistycznego z doświadczeniem?

Wszystko ok

My

Jestem zadowolona, dobra, stabilna firma. Spokojna praca, czasem stres, czasem praca pod wynik i ciśnienie duże, zdążają się nadgodziny (rzadko) u nas są płatne albo do odbioru. Pensja i premia na czas, są nagrody dodatkowe za projekty, prywatny pakiet medyczny (jest ok, ale luxmed był lepszy), karta sportowa tańsza niż na rynku, raz w roku grusza i chyba tyle

KarolA

Witam, do tej pory pracowałam jako laborant chemiczny w laboratorium przy małej miejskiej oczyszczalni ścieków, dlatego też rozważam aplikowanie na podobne stanowisko w mpwik'u (motywowana chęcią rozwoju). Stąd moje pytanie czy warto? Jak wygląda praca oraz atmosfera w tamtejszych laboratoriach?

Klakier
@KarolA

tak, jak wyżej są już odpowiedzi. Ja swoją pracę lubię i polecam, warto spróbować, po rozmowie będziesz mogła ocenić czy jest to dla Ciebie interesujące. Warto pamiętać, że każde laboratorium różni się od siebie, ma inne zadania, sprzęt itd, więc aplikując na rożne ogłoszenia będą odmienne zadania i obowiązki

Aśka

Aplikuje właśnie na stanowisko laborantki. Mam pytanie odnośnie rekrutacji: jak to wygląda? Jeśli byłabym zaproszono na rozmowę to jakich pytań lub zadań mam się spodziewać? Nie chce wyjść na nieudolną i ograniczoną- wolę się jakoś przygotować.

Em.
@Aśka

Hej :) na rozmowie zawsze pytają o doświadczenie zawodowe, o wykształcenie i taka swobodna rozmowa jakie się ma preferencje odnośnie stanowiska, co Cię interesuje, co jest ciekawe itp. Jak słyszałam to rekrutacja jest miła, bez spiny, kierowniczki/kierownicy chętnie opowiadają na czym polega praca, jakie są zadania. Rozmowy są online, więc też komfortowo. powodzenia!

R2B2

Monter Sieci Kanalizacyjnej Pion Ścieków / Zakład Sieci Kanalizacyjnej / Wydział Pomiarów i Analiz- jest tu ktoś kto opisałby stanowisko? Będzie ze 4500 brutto? Z opisu wynika, że jak na pracę w kanalizacji, ta jest dość lekka

@R2B2

Nie znam stawki, ale na rozmowie możesz powiedzieć tyle. Opowiedzą Ci jak wygląda praca, czego się można spodziewać to będziesz wiedziec czy faktycznie będzie dla Ciebie OK

Zmieszana.K.

Witam, dotychczas pracuję jako laborant przy małej, miejskiej oczyszczalni ścieków. Motywowana wypaleniem zawodowym i chęcią zdobycia nowego, większego doświadczenia w zawodzie rozważam aplikowanie na to samo stanowisko w mpwik'u. Wiele osób odradza mi "szukania miodu", mając stabilną dotychczasową prace. Stąd moje pytania: czy warto zaryzykować? Jakie są warunki pracy w tamtejszych laboratoriach oraz panująca w nich atmosfera? Czy z małego prymitywnego laboratorium mam szansę podołać tamtejszym wymaganiom? Na jakie wynagrodzenie oraz umowę mogę liczyć? Z góry dziękuję za odpowiedz!

@Zmieszana.K.

Hej :) próbuj! w spółce mamy kilka laboratoriów (przy prawie każdym zakładzie jest oddział) i praca jest bardzo fajna. Mamy mieszaną wiekiem ekipę, która jest serio zgrana :). Organizacyjnie wypada to fajnie, jest w większości dobry sprzęt, dużo osób jest wyspecjalizowanych w konkretnych zadaniach. Można się dużo nauczyć. Największa trudność to dostać się do pracy - strasznie dużo ludzi próbuje, ja dostałam się za 4 razem składając Cv... czasem łatwiej jest po praktykach albo właśnie jak się już ma jakieś doświadczenie :) ja polecam gorąco! nie ma co się zastanawiać, warto próbować

Adiutant

Ile zarobi na początek aparatowy na Czajce? Proszę o szczerą odpowiedź bo idę po niedzieli na rozmowę na ten etat i nie wiem ile powiedziec a za najniższa krajową to niech sami (usunięte przez administratora)

Dd
@Adiutant

Powiedz, że chcesz 4200 brutto to myślę, że masz szansę.

Klaudyna

Czesc, jeszcze niedawno sama poszukiwalam opinii, dzis pisze jako Pracownik :) wlasnie została mi przedluzona umowa-wszystko zgodnie z rozmowa rekrutacyjna :) na plus: atmosfera, pomocne osoby w dziale ktore chetnie dziela sie wiedza, super wdrozenie w obowiazki i wprowadzenie do Spolki, godziny pracy bo popoludnie wolne (7:30-15:30), systemy premiowe- bardzo motywujace. Na minus... wczesna pobudka do pracy:P Rekrutacja przyjemna, staly kontakt z rekruterem, to na pewno mnie zachecilo! Pytania z wiedzy specjalistycznej od mojej Kierowniczki ktora współprowadziła rozmowe. Ja przyszlam z korporacji -tu nie czuc wyscigu szczurów, sztucznej atmosfery, jest milo przyjemnie ale i konkretna praca do wykonania, ktira daje mnistwo satysfakcji. Ja polecam, napisze za pare miesiecy czy nadal wszystko pieknie ;)

Luki
@Klaudyna

Serio motywująca premia? W jakim dziale? ????

@Luki

każdego może motywować inna kwota :D

Michal

U nas tylko regulaminowy sop, a Wy macie inne?

Klaudyna
@Luki

Motywujacy ststem, oceny itd. ,:D kwota ok ale wiadomo-zarobki podstawowe moglyby byc wyzsze.

Maria

Jest ok

Jakie warunki trzeba spełnić, by zostać członkiem zespołu Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w m.st. Warszawie S.A.?

Musisz spełnić wymagania podane w ofercie pracy.

Darek

Plus stabilność pracy Minus nowi pracownicy dostajæ większe podstawy niż doświadczeni pracownicy pracujæcy po 15 lat. Minus ludzie z przypadku znajomi nie majæcy nic wspólnego z branżami technicznymi. Minus niskia pensja Minus zabrane dodatki oraz szkodliwe (usunięte przez administratora) Plus nagroda roczna Plus premia kwartalna Plus warunki pracy

Klemens

Praca super ale ludzie nie bardzo jak to w życiu. Podwyżki i wszelki dodatki zamrożone z powodu pandemii(usunięte przez administratora)ogólnie zarobki słabe ale stabilne w Pruszkowie (usunięte przez administratora) a on Pan oczyszczalni warunki pracy jasne i klarowne ale ludzie często z przypadku

E.K.

Bardzo fajna firma, wszystko uczciwie, zgodnie z prawem i poszanowaniem kodeksu pracy. Ilość pracy odpowiednia, mili ludzie, brak podwyżek. - pracownik biurowy/ Zaruskiego

M.

Pracuje w mpwik już długo, bardzo lubię swoją pracę, zadania, które realizuje a także atmosferę i ludzi z którymi pracuje. Niestety ze względu na brak podwyżek rozważam zmianę. Szkoda, ze pieniądze są największym minusem pracy w tej firmie. Gdyby nie pieniądze to byłoby idealne miejsce pracy. Mam nadzieje, ze jednak coś się poprawi i będą podwyżki, bo przy galopujących cenach nie możemy stać w miejscu z pensjami.

Fabrisja
@M.

Zgadzam się w 100%, jeśli nie będzie podwyżek to rownież rozważę zmianę pracodawcy. Nie dość, ze pensje jak na dzisiejsze czasy bardzo niskie to jeszcze zero podwyżek… szkoda.

Ola

Czy jest wypłacana 13 sta pensja? Nagrody roczne, czy każdy dostaje?

KLO
@Ola

13 nie ma, jest nagroda roczna. Jest kilka warunków żeby ją otrzymać m.in trzeba przepracować minimum pół roku w danym roku kalendarzowym. Wydaje mi się, że każdy pracownik dostanie nagrodę jeśli nie miał nagany i pracował pół roku. To jest premia regulaminowa, więc wszystko wiadomo co trzeba zrobić żeby dostać

Kustosz
@KLO

Z tą 13sta pensją czy jak mówicie nagroda roczna, to nie do końca tak jest, to jest liczone na podstawie oce y rocznej, jak cię mistrz oceni taka będziesz miał nagrodę i tu jest procentowo3%poborów, i są tu też haczyki, także nie napalalbym się

MRs
@Kustosz

Niestety Kustosz nie masz racji :). Nagroda roczna nie ma nic wspólnego z oceną kwartalną, tak jak piszesz to było lata temu, nie ma też stałego procentu (każdego roku jest inny) i zawsze był dużo wyższy procent...jest dostępny regulamin i tam jest wszystko opisane

Agnieszka
@KLO

Zaciekawiłeś mnie tą opcją dostania nagany. Rozwiń temat, chętnie przeczytam. Dobrze, że w firmie są dodatki, to zawsze coś. Ciekawa jestem, jakie benefity pracownicze oferuje ten pracodawca, i jaka atmosfera panuje w tym miejscu?

KLO
@Agnieszka

to nic nadzwyczajnego - tak jak wszędzie można dostać wpis do akt, zgodnie z kodeksem pracy. Osobiście nie pamiętam żeby ktoś kiedykolwiek dostał taki wpis, ale wiadomo że dobry regulamin bierze wszystko pod uwagę. Benefity są opisane i na stronie i przy każdym ogłoszeniu o pracę, można sobie poczytać, więcej informacji jest na stronie. Atmosfera bardzo dobra, ale wiadomo że przy takiej ilości pracowników to są zespoły lepiej i gorzej dobrane. Ja bardzo jestem zadowolony i polecam pracę w MPWiK

IWONA

czy polecacie prace w ksiegowosci jako inspektor?jaka tam atmosfera?

P.
@IWONA

Jest ok, ja polecam :).

Marcus

Witam. A jak wygląda praca osoby, która odczytuje wodomierze ? Czy ktoś zna zarobki itp.

@Marcus

Dużo się chodzi ;)

Aplikant

Jak często poszukiwani są nowi pracownicy biurowi na Starynkiewicza? Jakie macie doświadczenie odnośnie przyjęcia się do pracy?

Jola
@Aplikant

Często :) przyjęcia do pracy są zaraz jak tylko ktoś odchodzi na emeryturę, ale miejsce pracy mniej ważne niz dział. Są miejsca gdzie przez kilka lat nie ma żadnych przyjęć a są takie gdzie są często, bo np są nowe etaty albo ktoś idzie na emeryturę. Ogłoszenia wiszą na stronie i tam najlepiej szukac nie odpowiem jak przyjęcia do pracy, bo ja zaczyłam już wiele lat temu

joe
@Aplikant

Nie polecam , gorzej n iż w korpo

@joe

Witam, mógłbyś napisać coś więcej? Rozważam pracę przy Starynkiewicza a Twoja odpowiedź poza zasianiem niepewności nie wiele wnosi przesyłam pozdrowienia

Kustosz
@Jola

Wiszą non stop, bo się ciągle ktoś zwalnia, a to do innej lepszej płatnej pracy, to na emeryturę idzie, dużo obowiązków a pieniędzy mało

MRs
@Kustosz

Nie rozumiem czemu tak piszesz.... to wcale nie prawda, że dużo osób odchodzi. odejścia są sporadyczne jeśli chodzi o inne miejsca pracy, na emeryturę faktycznie sporo osób idzie ale są też nowe etaty. Każdy ma prawo myśleć swoje, ale nie przesadzajmy. Życzmy sobie wszyscy podwyżek, zawsze będzie nam milej pracować :)

Zostaw merytoryczną opinię o Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w m.st. Warszawie S.A. - Warszawa

• Jak się pracuje w Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w m.st. Warszawie S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w m.st. Warszawie S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 133.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w m.st. Warszawie S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 52, z czego 24 to opinie pozytywne, 10 to opinie negatywne, a 18 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w m.st. Warszawie S.A.?

Kandydaci do pracy w Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w m.st. Warszawie S.A. napisali 7 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w m.st. Warszawie S.A.