Opinie o Thiermann GmbH & Co. KG w Uchte

lacramioara

elo mam pytanie, wie ktoś czy Thiermann posiada helikopter?

pracownik ze stali nierdzewnej
@lacramioara

Owszem posiada helikopter a nawet kilka. Z tego co wiem lata codziennie nad polami i wyrzuca z niego cukierki dla pracowników bez szczepień

Karolcia

Firma jako tako ok. Zgadzam się, ze zarobki nie są z najwyższej półki a raczej z tej najniższej. Socjal wzrósł, gadzinówka niestety nie. Obiady...fatalne. Jak za taką cenę za socjal powinny być lepsze (był mniejszy socjal obiady był lepsze). Może nic się nie zmienia w tej firmie, płaca i w ogóle bo polki które są kierowniczkami mają wyrąbane na ludzi. Nie wiem. One zarobią w wy się martwcie ile co i do której. Ogólnie warunki mieszkaniowe są ok, mieszka się w kilka osób, jest w miarę czysto i w ogóle. Praca...szczególnie na szparadze na hali na Lehninie....sezon długi i ciężki nie da się ukryć ale to można by przeżyć gdyby nie atmosfera którą stwarzały "panie grupowe" ... za rok będą same Rumuny które tak chętnie nasze polki chwaliły i klepały po plecach a nas ganiły za byle pierdołę. Jedna rada...nie dajcie się bo są te panie na takich samych warunkach i mogą wam naskoczyć!!!No i musicie liczyć sobie te dniówki i w ogóle ale jak się coś nie zgadza to trzeba mówić to od razu wyjaśniają w biurze. Są wyjścia do sklepu..co piątek.. albo jest bus albo nie ma i się idzie z tak zwanego "buta" ale sklep jest blisko to plus :P Polecam firmę ale tak jak mówię nie dajcie się naszym polkom które niby tam rządzą! Ja byłam pierwszy i ostatni raz właśnie przez te "panie" ale może wy jesteście wytrzymalsi psychicznie ;) Pozdrawiam ciepło

@Karolcia

Karolcia co Ty masz do Pań grupowych bo nie rozumiem? Może zaproponuj swoja kandydaturę na to stanowisko i spróbuj zrobić tyle co one. Mają wiele na głowie i pracę i każdy problem a na hali się pracuje na akord więc żeby to opanować to trzeba mieć anielską cierpliwość i diabelskia siłę a nie znam lepszych grupowych co by nie załatwiły żadnego problemu z którym się idzie. Poza tym kazdy ma czasem zły dzień i czasamj jak krzyczą to jeszcze nie tragedia 60 osób różnej narodowości jak jest i na głowę wyć wyszli jakby nie trzymali tego tak Więc jeśli chcesz to zostań grupową miejsce jest zobaczysz jaka to praca Pozdrawiam

Eww
@Mitka

Dokładnie ! Każdy wie jak wyglada praca grupowej . Nie jest łatwa i pilnowanie zamówień , zmian które co chwile są i problemów ludzi to o tym nikt nie mówi mówi się tylko o tym ze grupowa najgorsza i nic nie robi , ale jak przyjdzie do wypłaty to każdy wchodzi w (usunięte przez administratora) i przynosi prezenty za to ze dostał godziwa wypłatę . Ludzie są fałszywi i tyle ! Szczególnie ci nowi co są jeden rok i maja najwiecej do powiedzenia i najwiecej wiedza :)

Milka
@Eww

Nawet sobie nie wyobrażasz jacy są ludzie i to Polacy praca jaka jest każdy jest informowany a i tak większość przyjeżdża to rozrywkowo co oczywiście można ale wiedząc że jedno nie przeszkadza drugiemu a tu masz najlepiej się bawić i później zarabiać takie same pieniądze jak inni w grupie przy pracy akordowej bo jeden zrobi pięć kartonów a drugi trzy bo nie ma siły ale pieniądze fajnie mieć dobre. Co tu zrobić żeby się nie narobić a zarobić a i tak źle bo jak można wymagać pracy od kogoś kto przyjeżdża tylko zarobić na waciki

txxt
@Mitka

Witam. ktoś tu się chyba albo z głupim na rozusię zamienił albo to piszą panie z wyższej półki....po pierwsze...jeśli ma być grupowa zjebka to ok ale dlaczego panie opierniczają jednostkę na forum?. Brak profesesjonalizmu po drugie no sorki grupowa ma iść za ludźmi ale ok....ogólnie panie sa ok ale maja swoje dni niesteyy aczkolwiek polecam !!!

kuna
@Mitka

co (usunięte przez administratora). drinki były na porządku dziennym ot wielka robota jak po 17 każda czerwona chodziła. ale mniejsza z tym. ja akurat byłam przez biuro więc mi to bajka ale słyszałam że dziewczyny musiały płacić za prac po ponad 50 euro ot taki niby dodatek dla pan

@kuna

Kuna widzisz jak to plotki się robią jeśli nie słyszałaś na własne uszy nie powtarzaj i jak nie widziałeś nie własne oczy nie mów łatwo kogoś oskarżyć ja nie wiem ale owszem drinki były napewno ale co to kogo obchodzi za swoje każdy pije ważne żeby w pracy byk i pracował a kto jak spędza czas jego sprawa pod warunkiem że innym nie przesadza nie osądzaj żeby nie być osadzanym

@Karolcia

grupowe mają to poczucie że są "lepsze" a prawdę mówiąc, zwykłe najemnice u niemca

@Mitka

Mitka, a ty co grupowa jesteś i się tłumaczysz gęsto?tak wynika z twoich postów, macie na sumieniu sporo, trochę władzy (w rzeczywistości najemnice u rolnika niemieckiego) i nie umieją szanować

Ooo
@Karolcia

Nie wiem jakie grupowe macie na szparadze ale muszę wam powiedzieć ze na lehninie (sezon borówkowy) pani Beata to najlepsza grupowa jaka jest ! Serio! Taka pozytywna i ciepła osoba :) takie grupowe jak pani Beata wam życzę :) pozdrawiam

Kaska

Dokładnie jak ktoś jedzie za granicę to myśli że będzie siedział i kokosy zarabiał. Żeby mieć trzeba robić. Ja nie narzekam poniżej ośmiu tys nie schodzę. Pozdrawiam lebrow ????

mm
@Kaska

U nas w fruchtehof schindler borowka była piękna ,największa dniówka za 10 godzin wynosiła 185 euro warunki mieszkaniowe super po 2 osoby w pokojach z dużymi lodówkami,

Ryyw
@mm

Mozna namiary na prace

Ooo
@mm

Na Beelitz również była piękna borówka :)

Daroxx

Karolcia co do pań to złego słowa nie można powiedzieć na Panią Halinę, zawsze stanie za ludźmi, wie że ludzie tam przyjeżdżają zarobić, ale z tego co widzę na dole to raczej juz Haliny nie będzie ???? Odmienne zdanie natomiast mogę powiedzieć o pani Iwonie, jej zdaniem i tak za dużo ludzie zarabiają, nie wiem czy ma coś z tego że ludzie mniej zarobią to więcej ona dostanie . Polecam prace na obieraku , krótko się pracuje a zarabia się dobrze , nie to co na hali. Pozdrawiam

@Daroxx

Daroxx a Ty to obierales szparagi czy może udawałes że pracujesz i godz się naciagane? Żeby wypowiadać się na temat grupowycj trzeba je znać dobrze a wszyscy wiemy jak panowie pracują więc może napisz prawdę bo ja tam pracuje 15 rok i wiem kto i jak pracuje

@Daroxx

Daroxx a ty chyba lody jadasz z panią halina bo to są naprawdę dobre pieniądze ????a wypowiadać się że zarobiles to chyba w tym roku zawiodła wypłata albo kontrola bo zarabiać a siedzieć i chcieć kasę to każdy by chciał a jak się w Polsce zarabia dużo to się di Niemiec nie jedzie ot i tyle za darmo już nikt nie będzie płacił jak tylko junior obejmie władze więc trzymaj się lodów są drogie ????

Daroxx
@Marina

@Marina zobaczymy ile w przyszłym roku przyjedzie osób na obierak , jeśli faktycznie nie będzie Haliny . Jak to mowi pani Iwona "nie ma ludzi nie zastąpionych " Okaze się. Pewnie sobie wezmie tego noweg Pana Sławka od siebie , bo lubi rządzić a nic nie robić .

@Daroxx

Wiesz co Daroxx tak naprawdę co będzie w przyszłym roku nie wie nikt napewno obierak nie stanie w miejscu i bez Haliny i bez obieraczek nie będzie to nie będzie i już najważniejsze żeby pracować a nie naciągać i już rządy obejmuje junior więc wiele może się zmienić i Nie ma ludzi niezastąpionych taka prawda więc zacznij szukać nowej pracy po prostu bo kłamstwo ma krótkie nogi. Jeszcze jedno Ci powiem choćby nie wiem jak to wszystkim nie dogodzi bo każdy tylko patrzy co tu zrobić żeby nic nie robić a zarobić

@Marina

to co piszesz, jest żałosne. ciężka praca, kilkunastogodzinna praktycznie przez cały okres, socjal wysoki, zarobki śmieszne, traktowanie słabe. też 15rok tam jestem ale nie oszukujmy siebie i innych.

@ja

Skoro tak źle to dlaczego 15 rok jesteś ?? Znajdź lepszą pracę i tyle

@ja

Masz rację tak wyglada praca i też masz rację że jesteśmy najemcami u Niemca ale nikt nikogo na siłę tu nie trzyma nie jestem grupowa ale wiem jak praca wyglądała 10 lat temu i jak wygalda teraz A Ty skoro tak źle po co jesteś 15 rok?? Szuka się innej lepszej i lżejszej pracy po prostu

Serwisant

OK

Różne

Prosiłam żeby nic nie było usuwane z komentarzy które umieściłam tutaj to co napisałam jest prawdą i każdy ze starych pracowników wie kim jestem.Jezeli napisałam że jest osoba która się znęca i stosuje (usunięte przez administratora) nad nowymi i słabszymi osobami i było to zgłaszane x czasu temu i są osoby co to potwierdzą to dlaczego do tej pory nikt z tym nic nie zrobił. Dlaczego nikt nawet nie porozmawiał z osobami z hali na ten temat a teraz jak to napisałam to zostało usunięte, wielkie zdziwienie że coś takiego ma miejsce a no ma miejsce. Zainteresujcie się może wkoncu co się tak na prawdę na tej firmie dzieję.

Pravownik

Droga Pani to co Pani tutaj pisze to się poprostu w głowie nie mieści może tak było może nie tego jako jednostka Pani nie zrobi nic. Jak takie rzeczy się działy to załatwia się je na bieżąco a nie po tylu latach Ja tyle lat pracuje w tej firmie i różnie jest ale nie zdarzyło się nigdy powtarzam nigdy żeby coś nie było wyjaśnione obojętnie czy dotyczy to osób pracujących pierwszy raz albo kogoś kto przyjeżdża po raz któryś. Mamy wspaniałych grupowych i zawsze jak jest problem to rozwiązują Pracują tutaj osoby nie tylko Polacy i zawsze chętnie wręcz chcą tylko na hali Gdyby było inaczej nie chcieli by wracać. Dlatego nie mogę zrozumieć jeśli tak było dlaczego tego nikt nie zgłaszał a grupowe od ponad 15 lat temu same

@Pravownik

Droga Pani to co napisane Pani się w głowie nie mieści a ludzie to przeżyli. Pani czyta ze zrozumieniem bo Pani albo nie pracuje na tej firmie albo na hali bo hal jest kilka. Ja jako były pracownik przekazałem swoje przeżycia i doświadczenie z tej firmy gdzie tam jest ujęte że ktoś chcę z tym coś robić bo nic nie wyczytalam takiego.

Pravownik

Czytam ze zrozumieniem właśnie a napisałam pracuje w tej firmie. Nie na Kirschdof ale w tej firmie dlatego napisałam że nie miało miejsca nic takiego nigdy i trudno w to uwierzyć

@Pravownik

Pani zrozumienie jest bez zrozumienia niektórzy ludzie tak mają co zrobić. Tak na zaś jeżeli Pani czegoś nie wie nie była świadkiem pracuje na innym dziale czy sprawa nie dotyczy osobiście Pani po co sie Pani wypowiada jeszcze na forum. To co jest napisane w komentarzu jest bardzo poważną sprawą i nikt by na żarty czegoś takiego nie pisał jeszcze tutaj.

@Pravownik

Pani droga na Kirchdorf to nawet firmy tam nie ma tylko hotel o czym Pani wogule piszę bo nie wiem chyba że Pani sprząta hotele na Kirchdorf proszę się określić.

V Cześć Sezon 2021 pokazał jaki (usunięte przez administratora) zrobił się w tej firmie dlaczego włazodupy i podpierdalacze są tak doceniane może i firma wypłacalna i co z tego. Dama Jogurt która na tyle nie ma wstydu i honoru, na tyle nie ma szacunku sama do siebie i innych że potrafi wykorzystać nawet chorobę człowieka, żeby się wzbogacić, potrafi przywłaszczyć sobie jego rzeczy i w (usunięte przez administratora)rzeczach chodzić do pracy, centralnie w (usunięte przez administratora)rzeczach chodziła do pracy. Dopiero zostało to zgłoszone i z wielkim bólem to oddała co (usunięte przez administratora) bo nie miała wyjścia ponieważ bała się interwencji biura że znajdą u niej w pokoju broń(atrape) którą wozi ze sobą od lat. I pytam się jakich ludzi firma trzyma, jakich ściąga do pracy. Teraz wyszło kto brał rzeczy przez tyle lat które ginęły dziewczynom na hotelu w Kirchdorf. To jest patologia co się zrobiło na chwilę obecną w tej firmie kto tu przyjeżdża i co się (usunięte przez administratora). Jeżeli jesteś degeneratem, (usunięte przez administratora)a zwłaszcza (usunięte przez administratora) to miejsce jest dla Ciebie, bo żaden szanujacy się normalny człowiek tu nie przyjedzie chyba że nie ma co do gara włożyć. Mam nadzieję że Was nie zanudziłam chciałam tylko podzielić się swoimi odczuciami przeżyciami i doświadczeniem, wiadomo że wszystkiego nie napisałam ze wszystkich lat. Macie krótkie streszczenie. Dziękuję. Pozdrawiam.

IV Cześć Druga sprawa jeżeli chcesz mieć rozpierdolony związek lub małżeństwo przyjedź do Thiermanna lub wyślij swoją połówkę.W tej firmie akurat kurwiarstwo jest stawiane na pierwsze miejsce dla tej firmy (usunięte przez administratora) są ważniejsze od normalnych pracowników, którzy od samego poczatku są lojalne wobec firmy i w spokoju przyjeżdżali tu pracować. Skoro tak sprawy są załatwiane to niestety ale firma traci następnych pracowników dobrych, rzetelnych, z wieloletnim doświadczeniem bo nikt normalny nie będzie patrzył na to co się dzieje w tej firmie a dzieję się źle i nikt nic z tym nie robi z powodu braku ludzi do pracy. Chyba że kręcą Cię takie klimaty to przyjmują z otwartymi ramionami. Wiadoma sprawa że w każdej pracy trzeba pracować ale niestety jeżeli na (usunięte przez administratora) i kurwiarstwo przymykane są oczy to nie jest już miejsce dla mnie i wielu normalnych ludzi którzy chcą pracować w spokoju. Na wszystkie trudne sprawy przymykane są oczy i wszystko zamiatane jest pod dywan taka jest obrana ostatnio technika tej firmy. Ciąg dalszy w V części

II Część Dawniej nie było tyle przerwy na obiad jak teraz wszystko było w biegu wszystko nawet kąpiel brać po pracy było w biegu bo kto szybciej ten miał ciepłą wodę zajmowało się kolejki nie było tyle prysznicy czy pralek wszystko było ograniczone, parę osób mogło wziąść prysznic w ciepłej wodzie a potem już była zimna bo nie nadanżała się grzać na tyle osób. Ile razy człowiek kàpał się w lodowatej wodzie ale jakoś nie chorował i było całkiem inaczej niż teraz, była inna atmosfera inni ludzie to dlatego człowiek jeździł co roku tyle lat właśnie dla atmosfery i ludzi którzy już nie przyjeżdżają z jakiś osobistych powodów których serdecznie pozdrawiam jak będą to czytać, ludzi którzy już odeszli od nas na zawsze i których mile wspominamy no i grupowe które już nie jeżdżą Grażyna kobieta która była na właściwym miejscu to jedyna grupowa która wiedziała po co i dlaczego jest grupową na sezonie ,pozdrawiam serdecznie Beatę i Karinę. Nie tak jak teraz narobili grupowych które nie potrafią rozróżnić rodzaju szparaga od bruku i jedynym ich zajęciem jest ostrzenie noża bo same nic nie wiedzą to nowym osobom co mają przekazać kto ma ich szkolić co mają robić dlatego mieszają nowych ze starymi z taką zasadą że jakoś będzie szło. Tu nie liczy się teraz co grupowa potrafi czy ma jakiekolwiek doświadczenie czy ma staż czy ma wogule jakieś blade pojęcie co się dzieje w tej pracy bo zazwyczaj teoria nie idzie z praktyką w parze ale niestety teraz liczy się sztuka zarówno jeśli chodzi o grupowe jak i ludzi na taśmie czy polu dlatego jest taki chaos i główno w tej firmie( bez urazy ale taka jest prawda). To juz jest mało ważne ważniejszy jest inny problem tej firmy mianowicie kurwiarstwo i mobing jaki się ostatnimi laty nawarstwił w tej firmie . Ciąg dalszy w części III.

Znajdź sobie w Google

III Część Odnośnie mobingu i kurwiarstwa na firmie to Wszyscy o wszystkim wiedzą (chodzi mi o górę) i dla świętego spokoju zamiatają brudy pod dywan bo tak jest wygodniej. Jest dama o imieniu Jola zwana JOGURTOWA a dlatego tak zwana ponieważ jak się jej uda zbiera wszystkie jogurty i rzeczy które może przesłać do domu do Polski i nie liczy się z tym że Wszyscy płacą socjal i brakuje później innym dla niej liczy się to że ona ma i może wysłać do Polski inni się nie liczą. Ta dama właśnie znęca się nad słabszymi osobami a zwłaszcza na osobach które przyjeżdżają pierwszy raz i nie są świadome niczego ona to wykorzystuje i pastwi się nad nimi. Karze wykonywać prace którą ona ma wykonywać pod pretekstem bolacej ręki akurat w sezon później już nie boli.Nie jedna taka nowa osoba choćby chciała nie wróci do tej firmy bo jest przerażona i powtarzam jeszcze raz że z góry wiedzą i zamykają usta i nic się z tym nie robi. Ciąg dalszy w części IV.

Były pracownik 24.07.2021 17:50 @magda I Część Ten komentarz będzie w paru częściach, nie zmieści się w całości proszę przeczytać wszystkie, każda część jest równie interesująca. Zapraszam do lektury. Długo walczyłam z myślami czy pisać ten komentarz czy nie bo nigdy nie bawiłam się w takie oceny, ale że ten sezon był dla mnie i nie tylko naprawdę wyjątkowy i pełen ciężkich chwil więc muszę to uwiecznic. (proszę nie usuwać nic z tego komentarza bo to co tu jest napisane jest prawdą która była wcześniej i jest w rzeczywistosci).Do tej firmy jeżdżę naprawdę bardzo długo jak pierwszy raz wyjeżdzałam musiałam pociągiem dojechać do Leszna a stamtąd busami przywieźli nas do firmy, nie było wtedy tylu firm przewozowych tak jak teraz. Pracowaliśmy naprawdę bardzo długo nie tak jak teraz się pracuję bo pracowaliśmy od 6 czy 7 do 11 czy 12 w nocy, dopóki nie został przerobiony towar, plus nocki na przemian, nie raz po parę osób wyprowadzano z hali bo mdlały ze zmęczenia czy braku snu bo spaliśmy krótko z dużej ilości godzin w pracy i braku wolnego, a sort szparaga należy naprawdę do ciężkiej pracy gdzie dodatkowo mieszani są ludzie ze sobą bardziej i mniej wydajni.Trzeba się ozapieprzać bo to akord nie raz za 2 lub 3 osoby trzeba pracować, chyba że masz zgraną grupę wtedy każdy wie co ma robić to jest już lżej, ale tak raczej jest wszędzie w akordzie grupowym. Ciąg dalszy w części ll.

Majka

Były pracownik i naprawdę tak było też potwierdzam ptacuje tam może trochę krócej niż Ty i nadal ale wiem jak było jak jest i co się zmieniło dziś jest dużo lżej inaczej ale ja akurat nie narzekam

kiki

Robota ok...wiadomo w polu inaczej na hali inaczej. Na hali robota raz krócej a raz bardzo długo zależy od dnia i zamówień (podobno). Jedyna wada to grupowe które niestety ale jak mają swoje jakieś dni to całą złość przelewają na innych no i jak kogoś sobie upatrzą a wiadomo ktoś jest szybszy a ktoś wolniejszy. Warunki mieszkaniowe Ok, mieszka się po kilka osób w pokoju, jest czysto jak na tyle osób, obiady też są w ramach socjalu. Kto się pracy nie boi to sobie zarobi ale trzeba mieć nerwy ze stali niestety. Polecam ale i zalecam środki na nerwy przed grupowymi :P

@kiki

Kiki masz rację ale czy wiesz ze jadąc tu do pracy każdy zapewnia że jest pracowity że nie boi się ptacu że da rade a potem jak przyjdzie co do czego widząc grupę która pracuje i ok ma dniówki to lepiej udawać że wolniej i niech zarabia tyle co grupa co tam Może zapytaj czy nie ma miejsca na grupowego podobno szukają może się załapiesz a zarobisz mnie niż grupa bo one kokosów nie zarabiają właśnie ale mają wiele za to na głowie

Grzegorz Szymanowski

Dzień dobry, jestem dziennikarzem Deutsche Welle i piszę o koronawirusie i kwarantannie w zakładach Thiermanna w Kirchdorfie. Bardzo chciałbym porozmawiać z kimś, kto jest teraz w zakładzie, żeby dowiedzieć się jaka jest aktualna sytuacja i nastroje ludzi na miejscu. Także chętnie porozmawiam z kimś, kto był w zakładzie w tym albo ubiegłum roku. Gwarantuję anonimowość. Proszę o kontakt na telefon albo przez (usunięte przez administratora) +4915732429155. Albo na Facebooku: https://www.facebook.com/grzsz/ Jeśli znacie kogoś, kto teraz pracuje u Thiermanna, proszę przekażcie im proszę tę wiadomość. Z góry dziękuję i czekam na kontakt! Pozdrawiam, Grzegorz Szymanowski

fdr
@Grzegorz Szymanowski

szukasz sensacji? to moze w majtki swoje zajrzyj ok?

polak
@fdr

chce pokazać prawde foldojczu

Ina Raj
@Grzegorz Szymanowski

Byłam w jesieni w ub.roku i nie mogę narzekać bo atmosfera bardzo dobra ,warunki mieszkaniowe super i zarobki bez zastrzeżeń , wiec dziwi mnie teraz ta sytuacja? Jeżdżę za granice od czterech lat, pracowałam w Holandii, wykonywałam różne prace i nie miałam zastrzeżeń. W firmie Pana Thirmana też mi się podobało i nie mam zastrzeżeń. Wszędzie trzeba pracować i nie ma nic za darmo i w Polsce także nie ma nic za darmo. W tym roku mam zamiar się wybrać po raz czwarty. Niestety , takie jest moje zdanie i taka opinia.

Wrc
@Grzegorz Szymanowski

Robicie zła opinie tej firmie ...a sami nie macie pojęcia o robocie ..tam są zarobki po ponad 200 euro jak są dobre dni

@Ina Raj

Pani chyba pomyliła firmy. Jakie super warunki mieszkaniowe? Nawpychają do pokoju tyle ile się da. Sam siedziałem w pokoju 4 na 4 metry z 3 facetów. Ścisk smród i brud. Zarobki bez zastrzeżeń? Kto płaci 6.40 euro za godzinę? Jak robisz od 12 do 16 godzin to zarobki się zgadzają ale 7 dni w tygodniu, człowiek wymeczony robotą a niektórzy grupowi powinni młotkiem w głowę wbić trochę honoru, bo takich fałszywych ludzi to jeszcze nie widziałem. Może po tym się coś zmieni na lepsze dla następnych pracowników, ale wątpię.

@Wrc

Ile 200 euro w tym roku to mieli 310 EUR na karocy jak był dobry dzień do obiadu 170 EUR

Ela
@Wrc

Hahaha...powiedz na jakim stanowisku i jaki czas pracy to pójdę i się może zgłoszę....

Xxxx

Czy to prawda że Halina jest ostatni rok ? Chodzą plotki że zabawiała się ze Starym na Mötzowie .

red

Pracowalem w tym roku na szparagu u Thiermana Przeszedlem covida Teraz do domu przyszly jakies papiery Czy ktos cos wie na ten temat? Co to jest o co im chodzi?

Kasztan

Kłamią w żywe oczy jest mówione że kobiety oddzielnie mężczyźni oddzielnie a w domku nie daleko obywatele Rumuni razem są w jednym przy rozmowie tłumacze jaki powód to pani odpowiada że nie wolno i tyle po czym zgłoszony problem to odpowiedź bo nie było miejsc...nie polecam

Makumba
@Kasztan

Opiszę w paru zdaniach opinie o tej "firmie"i jak się tam żyje. Otóż rozmowa przez telefon byla miła obiecanki cacanki nawet i 2.5 euro za kg borówki spoko człowiek pomyśli ...ale samo dotarcie do tego obozu już takie miłe nie było dojechaliśmy i jak się okazało kazano przeczekać noc w biurze gdzie pełno krzeseł i jedna kanapa okej bywa człowiek da radę myśli po czym wpada w nocy stado rumuńskich tancerzy i cygańskich wiedźminów które patrzą z uśmiechem co by ci tu nie podjebac. Kobiety na oko eleganckie skarpetki z hello kity i tym podobne ale przy wywołaniu do podpisania umowy nie trzeba jechać do Hiszpanii żeby widzieć tłum rozwścieczonych byków taranujące nawet płytę chodnikową no Pompeje niemieckie. Dobra podpisana umowa pitu pitu ty tam twoi znajomi tam od razu nie podpisujecie umowę na ile zostajecie bo potem przyps. Wchodzimy do hotelu pokoje niczym z taniego horroru ściany białe no taki typowy (usunięte przez administratora) okej da się żyć łóżko skrzypi jak kręgosłup babki życie nie jadę spać tylko robić.sam zbiór wydawał się spoko (usunięte przez administratora) deszcz zaraz słońce znowu deszcz żeby nie iść to chyba tornado by musiało przejść Okej sposób zbierania Rumuni jak Rumuni rwali wszystko nawet liście zostawiając dużo borówki ale nikt nie zwraca uwagi ty zostawisz to by cię prądem porazili ale cóż Zarobki jak zarobki 50 euro może i zarobisz borówka słaba w tym roku życie ale jak roboty nie było rwanie chwastów pokrzyw koniczynki no w cv można napisać że pracowaliście w ogrodnictwie w Niemczech heh ale ciul pitu pitu a tu 6.60 za h..człowiek myśli jakby tu uciec no bo kto mądry będzie trwał trawę z korzeniami stare rumuny bez perspektyw życiowych albo Ukrainiec który porobi 3 miesiące i żyje jak księciunio w siebie akurat ci ludzie byli mili . Także ludzie omijajcie to bo się przejedziecie i zgniecie jak ciotka w. Czechach co obiecują to jest kłamstwo 2 miesiące a tu cyk 2 tyg koniec zbiorów i dzień przed wyjazdem szukają ci roboty typu budowa albo kierowca taczek . Także powodzenia w życiu ludzie ale nie tutaj chyba że szparagi i macie kręgosłup z drewna to dacie radę i ich tłumaczenie że mrozy to po ciul ściągają ludzi na tydzień dwa później grożą karą i wciskanie pseudo umowy bo ona musi być haha odradzam nie polecam myślę że w tej przygodzie mojego życia Sapkowski mógłby się zainteresować nową prozą Wiedźmina i Thiermana z Kirchdorfu oraz ballada o Rumunach i (usunięte przez administratora) rzeczach bo nawet pustą butelkę potrafi podwędzic sprytny lisy. Pozdrawiam wszystkich oprócz ludzi roboczej w tej pseudo firmie niech wam ziemia lekka będzie na następne plony pozdro :)

Pracownik ze stali
@Makumba

Cóż to za poezja! Wszystko znam z autopsji i lepiej nie ubrałbym tego w słowa. Jestem tu już 3 tydzień i ledwo żyję, zostały jeszcze 2. A ty jesteś jeszcze tutaj wieszczu? Zapraszam na herbatkę do Varrel. Porozmawiamy o robocie i o życiu. Pozdrawiam serdecznie i życzę miłego pobytu.

cygański wiedźmin

jedziesz w tym roku?

@Makumba

Witam. Powiedz jak wysłać tu komentarz bo odrzuca mi wszystko. Pozdrawiam .

Xyz

Witam kiedy dokładnie zaczyna się sezon na borówkę ? Pozdrawiam

MARTA

Witam, Jest ktoś na borówce? Czy są potwierdzone przypadki covid?

Mario

Po ile płaci Thiermann średnio za kg szparagow wycięcie w polu ?

Konrad

Dzień dobry wszystkim. Mam taką sprawę, szukam kontaktu do osób, które pracują na farmie szparagów u Thiermanna i zostały uziemione na kwarantannie. Chodzi o głośną sprawę, którą opisuje DW.com: h(usunięte przez administratora) Chciałbym zapytać o kilka spraw. A jeśli znacie inne podobne przypadki, również poprosiłbym o pomoc. Jestem dziennikarzem money.pl, zbieram informacje do tekstu. Zależy mi na opiniach i zdjęciach. Oczywiście gwarantuję pełną dyskrecję.

@Konrad

Mój mail: konrad.baginski@grupawp.pl, jestem też cały czas dostępny na FB: (usunięte przez administratora)

Dgvg

Zly mumer do ciebie

Ostatni kowboj
@Konrad

Tu I tak jest lepiej NIz w Polsce jak ktos dobze pracuje zarobi 100 euro za dzien

@Dgvg

Ale ja nie podawałem numeru. Możesz napisać maila, albo wiadomość na messengerze?

Dgvg
@Konrad

A co za to bede mial ???

frty

wyjazd gnojku

Witam! Kwarantanna i izolacja przedłużona do 18 maja do wtorku z możliwością przedłużenia dalej. Nie wszyscy ludzie o tym wiedzą i znaczna ilość osób chce zjechać jutro do Polski. Będzie bardzo duże zdziwieenie pod biurem jak się dowiedzą że nie będzie rozliczenia i nie dostaną kasy. Ochrona już sie mobilizuje na jutro. Będzie się działo.

Zostaw merytoryczną opinię o Thiermann GmbH & Co. KG - Uchte

• Jak się pracuje w Thiermann GmbH & Co. KG?

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Thiermann GmbH & Co. KG?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Thiermann GmbH & Co. KG?

Thiermann GmbH & Co. KG