Opinie o Thiermann GmbH & Co. KG w Uchte

Ewelina Baron

Lepiej omijać firmę szeroko rozumianym łukiem. Jak jesteś „ładny” to nadajesz sens i życie firmie oraz „grupowym” a jeśli jesteś inny „oryginalny na swój sposób” to dostajesz stertę pogardy, brak szacunku oraz nie miłe traktowany jesteś przez grupowe. Byłam osobiście i Kirchdorf jest najgorszym błędem jaki popełniłam w życiu!

Mariusz

Pozdrawiam wszystkich (usunięte przez administratora) a szczególnie wieśniaków ze wsi ... którzy jadą do Reichu aby (usunięte przez administratora) dzień w dzień po 12 godzin za 6 euro za godzinę. Niewolnictwo nabiera nowego sensu. Byłem i wróciłem. Dramat to mało powiedziane, praca dla osób nie wykształconych i z biedniejszej części polski (Polska wschodnia) . Pracując po tyle samo godzin w Gdańsku ma się takie same pieniądze plus zwrot podatków, bo tam się pracuje na czarno ;)

Pracowity

Ja nie mam żadnych zastrzeżeń, jeżeli pracy brakuje można spokojnie iść na coś innego lub pomoc przy budowie jeżeli nie chcesz to siedzisz i odpoczywasz. Pokoje względem, kobiety i faceci osobno ale za tą kwotę to nie ma co szukać apartamentów w dodatku masz obiad. W innych firmach nawet jedzenia nie ma w tej kwocie. Jestem 3 miesiąc i mam nadzieje, ze zostanę jak najdłużej. Aktualnie rusza kolejne pole, więc roboty coraz więcej. Jak przyjeżdżasz pochodzić po polu to nic ci nie będzie pasować. Zobacz ile ludzi przyjechało na sezon czerwiec lipiec a nikt nic nie napisał złego. Ciężko się tu wogole dostać, więc nie dziwię się złym komentarzom aby reszta nie wyruszyła. Szkoda, że te 300 osób które robi i chwali nic nie napisze np ale to starzy pracownicy którzy mają w du pie forum. A ja jadąc tutaj przeglądałem opinie i zastanawiałem się ile wytrzymam. Nie ma co wierzyć. Ja jestem robotny chop z zakopca. Żadnej roboty się nie boję, a tu można odpoczywać ????

Nowy pracownik

Polecam. Jak ktoś robi to zarobi ! Wyjechałem 1 raz z dziewczyna i jesteśmy zadowoleni. Mieszkamy osobno,ale blisko. Planujemy zostać na stałe.

Serwisant

OK

Różne

Są jeszcze ci starzy grupowi Fraglez.Gieniu.pan Roman .Leszek ??

@Piotr

Był tylko Roman, spotkałem się z nim miesiąc temu na Kleinenburstel

Autsajder

Był ktoś w tym roku na szparagach dlaczego tak mało grupowych

A hotele są daleko od siebie?

Chciałam wyjechać z mężem do pracy na zbiór borówki i dowiedziałam się, że mamy spać i pracować oddzielnie...Dlaczego akurat tak? Pierwszy raz się z takim czymś spotykam

xxx

Bo był rożne incydent na początku więc dla bezpieczeństwa Na jednym hotelu mieszka od 100 do 300 osób

Wybiera się ktoś w tym roku na zbiory borówki? Myślicie, że będzie dobry sezon?

Klaudia

Witam. Był ktoś rok temu na borówkach ? ile sie zarabia i jakie warunki . chce wiedziec jakie są obecnie stawki a nie jakies 10 lat temu jak ktoś był

@Klaudia

za kg waha się 0,50 do 2 euro, zależy od zbiorów

Klaudia
@pracownik

W tym roku jak myślisz będzie się opłacało ? Tak przy dobrym tempie za dzień można ile zarobić?

@Klaudia

Duuużo zależy od tego jaką cenę za kg ustali biuro, zazwyczaj 50-120 euro, zależy od pola, czasu pracy, tempa zbierania itd itd nigdy nie przewidzisz co będzie

Jacek
@pracownik

Nie pamiętam by płacili 0,50.rok od x czasu mniej jak euro nie płacą

lupa

Na Leninie praca Ok gdyby nie "PANIE" grupowe, brak szacunku dla drugiego człowieka to mało powiedziane....i to polak polakowi.

Sebastian

tam teraz nie ma po co jechac w tym roku co z tego ze ktos nazbiera ,,,jak popytu obecnie na to nie ma np szparage za 20 centów ludzie nie chca kupowac knajpy ledwo dychaja jestem stałym pracownikiem to wiem co pisze teraz tam nie idzie zarobic chyba ze garba do zobaczenia za rok

zielony
@Sebastian

Witam! Niestety Sebastian ma racje.Co do borówki to Zawsze coś się nazbiera, jednak w tym roku będzie to bardzo utrudnione ponieważ borówki będzie bardzo mało. Przyczyną tego jest to że ogromny procent borówki został zniszczony przez mrozy i w tym roku będzie jej bardzo mało. Nie nastawiałbym się na duże zarobki no chyba że zapłacą dobrze za kg. To będzie najgorszy sezon pod względem zbiorów od ponad 10 lat. To pewne.Sami zobaczycie.

000000 !
@zielony

Czy wiesz gdzie bardziej przemarzla borówka na Szariku czy Beelitz i kiedy może się zbiór rozpocząć w tym sezonie?

zielony
@000000 !

Witam! Nie wiem jak wygląda sytuacja na Lehnin`ie ale na Szariku jest nieciekawie. Są pola na których jest dużo borówki na krzakach ale na większości pól sytuacja jest tragiczna, Co do zbiorów to są "przeloty" ale tylko w tunelach. Co do terminu to ciężko powiedzieć bo od kilku dni cały czas pada ale wydaje mi sie że będą "ściągać" pierwsze osoby końcem miesiąca początkiem lipca.

krzysztof

Po jakim czasie przyjdzie do mnie formularz jeśli dzwoniłem do niech że chce sie zapisac tydzień temu ?

@krzysztof

Wczoraj dzwonił znajomy do biura i wpisali go do komputera, powiedzieli żeby po prostu przyjechać w poniedziałek, środę lub piątek.

Krzysztof
@Jimmy

Rozumiem . Tylko mi chodzi raczej o późniejszy wyjazd . na borówki . Pani powiedziała mi ze wyśle formularz tylko sie zastanawiam kiedy on przyjdzie

barbara

Mam pytanie , wie ktoś może jak dojechać tam na miejsce? są z Polski jakieś autobusy?

@barbara

A z jakiej miejscowości z Polski chciałaby Pani jechać?

@barbara

A z jakiej miejscowości z Polski chciałaby Pani jechać?

barbara
@Anna

Z Małopolski , Kraków Tarnów

???

Czy działa sortownia szparagów ? Jak wygląda organizacja pracy i mieszkania obecnie ?

Jimmy.
@???

Sortownia działa, hotele dla pracowników jak zawsze, kobiety osobno, mężczyźni osobno, pokoje wg narodowości.

Jimmy

Cześć. Wczoraj byłem i znajomego grupowego, który pracuje tam od 20 lat. Mówi że to jego ostatni sezon, gdyż została garstka Polaków a sami Rumuni, praktycznie na wszystkich hotelach, od Scharrighausen po Kleinenbrostel. Co widziałem na polach Martfeld, szparagi jest sporo, choć część pól jest zaorana i nic tam nie robią, gdyż brak ludzi. jak Wiatrak, Lasek. Na Borówkę będą szukać na pewno jak na truskawkę. Ale to już nie ten klimat jak dawniej....

Lusia

Ciekawe jak będzie z zbiorem borówki..

@Lusia

Zapewne słabo, tamten rok był urodzajny a w tej firmie zazwyczaj jest na zmianę

Byłem tam dwa razy na borówce. Zarobiłem w pierwszym roku 5 tysięcy przez niecały miesiąc a przy drugim podejściu 8 tysięcy złotych za 4 tygodnie. Sporo zależy od ilości borówki. Cenę za kilogram ustala się codziennie i zazwyczaj jest inna, waha się od 0,50 euro do nawet 2 euro. Dzień pobytu tam to koszt 6,50 euro, chociaż tak było w roku 2019. W cenę tego 6,50 mamy obiad i deserek, ciepłą wodę, pokój zazwyczaj 4-8 osobowy, lodówkę, jest też wspólna kuchnia a miłe panie gospodarzące w tamtejszych hotelach których jest kilka zazwyczaj sprzedają papieroski :D. Są dwie możliwości zamieszkania w hotelach : blisko pól i tym dalej gdzie trzeba dojeżdżać nawet godzinę firmowym autobusem gdzie przerwa obiadowa jest w twz. szopie. Hotele, które są bliżej mają obiady w hotelach i można zjeść w swoim pokoju. Czym dłuzej na borówce tym mniej ludzi co powoduje przenoszenie z tych dalszych hoteli na te bliższe. JEstem tam sporo pracy, można się załapać także na godzinówkę np na sortowni, jeździć samochodem i zbierać te skrzynie, do magazynu ale to trzeba mieć szczęście i muszą was tam potrzebować. Przy ogromnych upałach zazwyczaj praca jest przerywana lub skrócona, taka sama sytuacja z burzą czy dużym deszczem ale nie zawsze. Są wyjazdy do sklepów ale można także samemu sobie podejść kiedy trzeba. Trzeba liczyć się ze wstawaniem wcześnie. Z roku na rok jest tam coraz mniej polaków co jest dosyć negatywne. Pobyt dwóch polaków na hotel na resztę ludzi z Rumuni i Ukrainy jest baardzo prawdopodobny. Grupowy nie zawsze jest polakiem choć raczej te pozycję zajmuje zazwyczaj polak lub polka. DLa mnie życie z ludźmi z rumunii i ukrainy było ciężkie, mnóstwo sprzeczek i durnych sytuacji ale także wiele śmiesznych, nie wszyscy są źli ale trzeba uwazać. Trzeba także pilnować swoich pieniążków bo cwaniaków tam nie brakuje. Co tydzień są rozdawane pieniądze jakieś 100 euro na jedzenie i wydatki a listy z wynikiem zbiorów i płacą są wywieszane na ścianach w hotelach. Polecam tam wyjazd jeżeli ma sie szybkie rączki, nie boi się pogody ale najlepiej np. w 6 osób, fajnie się wtedy mieszka w tych małych celach z łóżkami. Zalecam także szybkie zbieractwo, w tamtym roku ludzie byli wyrzucani wręcz do domów za odbieganie od normy, często łapali się na jakieś koszenie trawy czy coś ale to ciężka sprawa, miejsca ograniczone. Zauważyłem, że ostatnio w tej firmie stawia się na naszych sąsiadów ze wschodu. Jest ich co roku więcej. Jeżeli ktoś ma jakieś pytania to proszę pytać, wpadnę tu jeszcze kilka razy.

Andrzej Sokalski

No cóż byłem tam dawno aż dwa sezony 2008 w czerwcu kiedy były upały oraz 2010 w maju kiedy była umiarkowana pogoda i mało plonów ale kasa była potrzebna na lepszą prace w tych czasach w Niemczech co nie tyle była by przydatna znajomość Języka Niemieckiego, a także odpowiednie kwalifikacje w dobrym zawodzie lub fachu a i jeszcze paroletnie doświadczenie. Warunki Firmy Thiermann nie były złe przy przyjeździe do biura i wypełnieniu formalności pisemnych wydana zaliczka 50 euro prze Panią w biurze, oraz możliwe jej pobranie w większej kwocie 100 euro dla pracowników pracujących kilka tygodni przez Grupowego(kierownika) standardowe zakwaterowanie którego koszt dzienny to było niecałe 5 euro, piętrowe łóżka w kwaterach lodówki, kuchnie, pralnie, łazienki z prysznicami prawie zawsze ciepła woda do kąpieli posiłek obiadowy w czasie przerwy pracy w miare dobry dwudaniowy plus deser, natomiast polskie pieczywo i inne wyroby z piekarni na własny koszt w Soboty autobus wożący pracowników do pracy jak i do sklepu po niej w wyznaczonych terminach tygodnia, zawsze nawet jeśli się nie ma pojazdu można się z kimś zabrać autem żeby coś kupić. Pochodzę z województwa podkarpackiego,przy przyjeździe na termin kiedy oddzwonią z biura Firmy Thiermann dobrze by było trafić na wysyp i żeby była dobra pogoda bez upałów i deszczy ulewnych, chociaż wolałbym pracować na innym gospodarstwie w Niemczech z Pewniakiem lepszej stawki i lepiej urodzajnych pul uprawnych lub pojechać Holandię Nideriandy Francję czy Szwajcarię oczywiście że za lepsze pieniądze, do lepszej firmy w której nie ściągają tyle ludzi co u Thiermanna zwłaszcza przy niezbyt dobrym sezonie w którym są niezbyt dobre plony w większości padają ulewne deszcze lub występują upały że tli się powietrze i jest za nazbyt gorąco i nie ma zbyt okazałego wysypu szparagów w sezonie jeszcze wśród wielu pracowników zarówno Polskich jak i Rumuńskich, a co nie tyle że ludzie wtedy zjeżdżają co gdy pogoda się poprawia i do póki są szparagi do wycinania i trwa sezon w trakcie zapotrzebowania firmy Thiermann na pracowników sezonowych by skończyć szybko robote i towar ma trafić na czas do odbiorców na sklepy i restauracje przyjeżdża wiele innych świeżych pracowników nie tylko z Polski także i z Rumuni. Jeśli chodzi o pracownika sezonowego pracującego w polu na akord przy wycinaniu szparag przydaje się także zadbane ostre narzędzie nóż do wycinania szparagów najlepiej z plastikową rękojeścią którą też bardziej cenią i wybierają robotnicy pracujący w polu a zwłaszcza ci którzy od dawna przyjeżdżają na sezon szparagowy by polepszyć swój akord by mięć więcej euro na liście pracowników. Ostrze noża które dość szybko się stępia przy regularnym używaniu go podczas czynności roboczej wycinania w rajkach które przez cały czas styka się z ziemią i piaskiem przydało by się naostrzyć gdy jest tępe najlepiej ręcznie dobrą osełką polecam diamentową lub pilnikiem, lub elektryczną tak by nie przepalić ostrza. Gdy narzędzie do szparag jest ostre wtedy praca nim jest o wiele lepsza niż stępionymi którymi przeważnie pracują sezonowi amatorzy którzy więcej się zmęczą cięciem stępionym narzędziem szpachlowaniem chodzeniem jeżdżąc wózkiem ze skrzynią po rajkach i odkrywaniem foli pomijając pęknięcia w ziemi w których znajdują się szparagi do wycięcia, a zwłaszcza gdy dopiero przyjechali wśród innych zaprawionych którzy są już kilkanaście dni w pracy przy wycinaniu szparagów konkurują z nimi stare wyjadacze, którzy ci co już pare sezonów przyjeżdżają wiedzą o co chodzi niż amatorzy którzy są pierwszy raz na szparagach z myślą o szybkim zarobku i, którzy w pierwszych dniach zanim się zahartują bolą ich plecy, to też, ci co już są od dłuższego czasu i ci zaawansowani sezonowo ścinają więcej nie czekając na świeżych a zwłaszcza amatorów, co też niektórzy z nich zjeżdżają.

Przemo11

Jak wyglada praca u thirmana? I w jakiej grupie naj lepiej zarabiaja

Zostaw merytoryczną opinię o Thiermann GmbH & Co. KG - Uchte

• Jak się pracuje w Thiermann GmbH & Co. KG?

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Thiermann GmbH & Co. KG?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Thiermann GmbH & Co. KG?

Thiermann GmbH & Co. KG