Opinie o Thiermann GmbH & Co. KG w Uchte

SzparagoMan

Pracowałem u Henia jeszcze za czasów marek niemieckich, i powiem że jedynym problemem którym się ludzie martwili tam, była pogoda dziś pewnie to prawdziwy kołchoz. Soboty i niedziele były wolne(był czas na pracę oraz odpoczynek), jeździło się na zakupy do miasta,w weekend piwko popijało.Podejrzewam że właściciel od tamtych czasów nic nie inwestuje w sprzęt i pomieszczenia socjalne dla pracowników, płacę obniża,dotacje na uprawy bierze a tanią siłę roboczą eksploatuje.

ja czekam ale nie dzwonia mialem jechac 20-ego a tu lipa

re
@maniek21

w zeszlym roku na folie jechali dopiero 10 listopda niewiadomo czemu w tym roku tak ustaili wczesny termin

@re

biora nowych czy tylko starych wyjadaczy a moze tych i tych

yyy

ktos jedzie teraz na folie?

hyba

daj jakis bnamiar na ta bawarie

Serwisant

OK

Różne

artur

witam wszystkich,miałem jechać na szparagę do henia na wiosnę,ale nie zadzwonili,wiec ch...im w d..Znalazłem pracę w Bawarii,miałem 7eur na godz.w sortowni i o,6o c za kg na polu,mieliśmy 6 pól,traktor do wożenia szparagi i nikt nam d... nie zawracał.Wyszło ok. 8000zł na mc.Nie było cyrków z kasą,nie ma rumków i niech się Thiermann wypałuje ze swoim kołchozem.Nie było szparagi,to była czereśnia,truskawka,rozkładanie wodociągu,sadzenie truskawki itp.Naprawdę szkoda mi,was drodzy państwo,że tak ciężko musicie zapieprzać u tego złamasa.Pozdrawiam.

marta

Ja pracowalam na hali i nie jest tak zle jak piszecie moze na polu jest ciezko ale nie wszedzie

maniek21

nie rozumie o co chodzi z tymi paznokciami dlaczego do wymiany co oni je tam wyrywaja? prosze o kilka slow przyblizenia pozdro!!!

optymista
@maniek21

nie wiem czy Pan w polu kiedykowliek pracował, tu jest ziemnia, zimno, mokro... i trzeba non stop ta folię ciagać, nasypywać kieszenie ziemią... i to jak najszybciej... widziałem ręce niejednej osoby z folii, które zostają na szparagi na wiosnę, bo jak wiesz folię się rozkłada i jesienia a kończy wiosną... także na akord... a jak nie wyrobisz akordu to może zapłacą godzinówkę 4,50 euro( w tym roku chyba najniższą podnieśli, bo tylu już wyjadaczy z folii zrezygnowało, że nowi nie są w stanie się tak zgrać aby wyrobić nawet normę akordową... - pamiętaj też, że trzeba robić dobrze, bo za darmo będziecie porprawiać. Sam też możesz być najlepszy, ale nic Ci to nie da, jak połowa będzie naje....b.ana i ledwo będzie łazić... ehh współczuję tym ludziom , bo doszło do tego że folia jest najgorzej płatną pracą za wykonywaną robotę u Henia. I dlatego tylu nowych przyjeżdża, bo starzy uciekają jak najbalej.

@optymista

wielkie dzieki za odpowiedz i za info. czy naprawde tam pija? no dobra alkochol tez dla ludzi ale w rozsadnych ilosciach. trzeba jechac sprobowac samemu doswiadczyc jak to mowia co nas nie zabije to nas wzmocni. jeszcze raz dzieki OPTYMISTA za odpis pozdro!!!!!!!

at
@maniek21

odpowiem ci na pytania.jesli chodzi o paznokcie to po jakims czsie pracy przy wykopywaniu szparagow one czernija a potem schodza.rece bola bardzo prxy tej pracy.wazne by nie obcinac krotko pazurkow !!da to troche wiecej czsu bez bolu.co do picia to jest to chlanie a nie spozywanie alkoholu (oczywiscie nie wszyscy tak sie zachowuja)ale znaczna czesc.plecy na dole w krzyzu bola bardzo ,tak ze na kibelu ciezko usiasc.wez ze soba jakies tabletki przeciwbolowe,inaczej nie dasz rady .i nie jakis tam apap czy ibuprom .min ketonal ,ja mialem diplobert czy jakos tak (dla sportowcow na kregoslup).pomagaja lecz i tak boli.przygotuj sie na hamstwo i wyscig po co tylko sie da (posilek ,prysznic itp.).bylem wraz z zona tej wiosny stad to wiem. to nie praca to oboz przetrwania !! zycze powodzenia, my juz nigdy sie tam nie wybierzemy

@at

dzieki `AT` wlasnie potrzebowalem kilku słów otuchy przynajmniej jestes szczery i za to szacun Ja jestem uparty i tak i tak pojade jak zadzwonia oczywiscie.Pozdro!!!

wiadomo ju kiedy jest wyjazd na folie?

@123

ja mam na 20 paż. ale nie dzwonia zreszta jade pierwszy raz i nie wiem jak to wszystko sie odbywa pozdro.

optymista
@maniek21

Szykuj sie na najgorsze! Paznokcie do wymiany :)

cezar

jezdze na szparagi co roku jak jest na foli prosze o odpowiedz ludzi kturzy jerzdza co roku

centra

Ludzie dajcie sobie (usunięte przez administratora) spokój z tym syfem w blocie będziecie zapierdalac a w domkach warunki jak w obozie koncentracyjnym

likes

Z mateuszem z chlodni sie kurwila a tamten tez nie lepszy dziewczyne w polsce ma juz od paru lat spolczuje lasce bycia z takim kims

marta

Ja bylam na poczatku roku na szparagach na hali pracowalam przy sortowaniu szparag,brygadzistki bardzo mile panie i pani Beata glowna kierowniczka tez bardzo wporzadku osoba.Ogolnie pracowalo sie dlugo i to caly czas zadnego dnia wolnego dziewczyny wporzadku ale nie wszystkie pamietam taka karolinke co przyjechala kurwila sie az ja wyrzucili wjazdu na Metzow juz nie bedzie miala miala ciotke brygadzistke dlatego ja trzymali ciotka pojechala do domu to ja wyrzucili poprostu masakra...

nu nu
@marta

Pamietam ta dziewczyna i dodadku cpala i wygupiala sie dobrze ze to jej ciotka nie widziala bo wstyd byjej bylo

napiszcie jak tam na folii mam termin na 20 ppazdziernika pomozcie

golar

jak jest na folii w zime czy warto tam jechac?

dzienki pablo za informacje

cezar

prosze mi powiedziec czy na foli mozna zarobic prosze o opinie ludzi kturzy jerzdza na folie kilka lat.

pablo
@cezar

Na folii można trafić do Wieśka albo do Malika... harówa niesamowita...warunki pogodowe wiadomo cięzkie... zimno morkro a zarobki tragiczne. Heniu dopłacał do godzinkówki ( 4.25, później było 4.5 ) Ludzie nie byli w stanie wyrobić nawet normy godzinowej, bo folia także jest na akord. Tak by mieli po 25-30 euro dziennie a tak Mieli Powiedzmy po 40. O paznokciach zapomnij.... no i przyzwyczaj się do picia bo bez alko nie przetrwasz... bardziej zarobisz na późniejszych szparagach niz na folii

ona_ona

Wróciłam wczoraj z Borówki. Jak dla mnie było ok. Grymaszenie i płakanie pasuje mi idealnie do ludzi, którzy byli pierwszy raz gdziekolwiek za granicą. Thiermann jak by miał nas gdzieś nie podnosiłby ceny borówki w zależności od tego jak obrodziło pole. Jeśli chodzi o hotele, może nie są pięciogwiazdkowe, ale nie są też źle. Jest ciepło, nomralne prysznice i toalety. Rumuni to też ludzie , jeśli jest się miłym dla nich to oni są mili dla nas . Może nie zarobiłam kokosów, ale myślę że za rok, jeśli tylko będę miała jak, to jestem u thiermanna na borówce :)

Tadeusz

Witam wszystkich,z teco co wyczytałem w Waszych opiniach wywnioskowałem ze tam na polach u Heńka Rumuni mają lepiej niz Polacy,Moze juz się Heniu przygotował na to ze Polacy mają większe wymagania i hcom coraz więcej zarabjać pieniędzy za swojom cięzkom prace,a wiadomo ze czym człowiek bogatszy tym bardziej hytry,taki Heniu Thiermann tez potrafi liczyć swoje pieniądze.Rozmawiałem z Rumunami,Oni fam u siebie w swoim kraju zarabiajom od 150 do 200euro na miesiąc.Heniu o tym wie ze ostatniom jego nadziejom w jego firmie będą Rumuni i dkatego kaze na początku dla Nich być bardzo miły,a potem jak juz ich będzie coraz więcej na polach u niego to stanie się znowusz piekło,haruwa od rana do nocy pot i łzy.Pozdrawiam

xxxxxxxxxxxxxx
@Tadeusz

Zgadzam się z Twoją opinią w 100% też odniosłam takie wrażenie , polaków jest coraz mniej duża przewaga rumunów , stawki niskie normy coraz wyższe ......... ciekawe co zrobią kiedy zostaną wprowadzone ujednolicone stawki godzinowe na poziomie 8,50 euro w 2016 roku , podobną się buntują ale jest to ponoć dyrektywa UE i będą musieli się dostosować

Tadeusz
@xxxxxxxxxxxxxx

Jesli zeczywiście stawki za godzine się wyruwnajom w UE to Tierrmann znowusz będzie hciał do pracy Polaków a nie Rumunów.Juz niejeden Niemiec czy Anglik się przekonał ze Polak do pracy jest najlepszy na swiecie,jeszcze Thiermann będzie prosił Polaków zeby wrucili do niego do pracy,ale połowe z nich do tej pory znajdom sobie lepszom prace tam gdzie będom się czuli jak u siebie.Pozdrawiam

zrazona

witam wszystkich czytajac wasze wypowiedzi i oceniajac ta firme to przychylam sie do tych co mowia ze warunki i czas pracy sa okropne.to prawda mieszzkanie po 8 osob lub 6 w malych klitkach nie pokojach. lazienki to jeden wielki syf...zaperdzielac tez musialam po 16 godz i za marne grosze smiechu warte. ci co mowia dobrze na temat tej firmy to mowia dlatego ze sa od kogos...jak masz znajomosci to wiecej zarobisz... a tak pani Hania jest super i Pani Basia jak dla mnie...

mimi

Stanowczo nie polecam to dziadoska firma jakiej jeszcze nie widziałam. Po pierwsze płacą grosze jak na taką pracę i stawiają minusy jak się nie wyrobi normy ,grupowe wielkie damy bo rządzą i dowalają na każdym kroku . wszędzie indziej za granicą zarabia się dwa razy więcej jak tutaj. Warunki mieszkalne nie za dobre . Jedyne co dobre to tylko obiady he....

Zostaw merytoryczną opinię o Thiermann GmbH & Co. KG - Uchte

• Jak się pracuje w Thiermann GmbH & Co. KG?

Zobacz opinie na temat firmy Thiermann GmbH & Co. KG tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 88.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Thiermann GmbH & Co. KG?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 74, z czego 17 to opinie pozytywne, 19 to opinie negatywne, a 38 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Thiermann GmbH & Co. KG?

Thiermann GmbH & Co. KG