Emerson Automation Fluid Control & Pneumatics Poland Sp. z o. o.

Opinie o Emerson Automation Fluid Control & Pneumatics Poland Sp. z o. o.

Oburzona

Zakład całkiem całkiem fajna atmosfera ale zaczyna się psuć bo dyrekcja ma w planach zatrudniać ukraincow. Brak ukrainicow był atutem tego zakładu i tym się wyróżniał.

Rozważam ofertę pracy w tej firmie. Przeczytałem 8 stron opinii. Nie ukrywam że są one odstraszające. Oficjalne stanowiska w odpowiedziach firmy są oznaczane negatywnie,wręcz prześmiewczo. A jak jest z kasą na początek? Dawno nikt nie poruszał tego tematu. O atmosferze juz czytałem i o etyce też. Będę wdzięczny za szczere opinie. Nie chcę umoczyć w jakieś firmie co będzie mnie wyzyskiwać. Z góry dziękuję.

Kamila
@Andrzej

Nie pracuję tam długo, ale biorąc pod uwagę pracę jaką wykonuję kasa jest ok. Są w Łodzi firmy gdzie na start dostaniesz więcej, ale i więcej się narobisz. Utytłany i upocony nie wyjdziesz, pełen luz. Opinie piszą ludzie co ciekawe są i tacy którzy pracują po 10-20 lat, przyjdziesz zobaczysz ????

Czy ASCO Numatics Sp. z o.o. zatrudnia studentów?

Dzień dobry. W naszej firmie w okresie wakacji pracę otrzymuje od kilkunastu do kilkudziesięciu Studentów. Od 4 lat bierzemy udział w projekcie staży wakacyjnych "Młodzi w Łodzi" realizowanym przy wsparciu Urzędu Miasta Łodzi oferując możliwość zrealizowania praktyki w każdym z działów produkcyjnych a także w większości działów i zespołów wspierających naszą główną działalność wytwórczą. W tym roku również oferujemy staż wakacyjny. Po szczegóły zapraszam na stronę www.praktyki.lodz.pl

Student
@Emerson Automation Fluid Control & Pneumatics Poland Sp. z o. o.

Nie polecam stazu w tej firmie ! Jedyne co możesz zyskac to depresja, lepiej zarobic mniej ale faktycznie sie czegos nauczyc w dobrej atmosferze

Lidia
@Student

A czy staż jest płatny?

EMERSON AFCP Poland Sp. z o.o.
@Lidia

Dzień dobry. Tak, staże organizowane w firmie są zawsze płatne.

Nikita

Firma porażka. Pracowałam tam gdy jeszcze Emerson w Łodzi występował pod marką Asco Numatics. Cóż, nie dziwię się, że zmienili nazwę, biorąc pod uwagę poziom merytoryczny tamtejszego hr-u. Skąd oni wzięli te dziewczyny, to nie wiem. Zupełny brak kompetencji, jedyne co potrafiły to "strzelać fochy" . Mam tu na myśli nie tyle dziewczyny od payrollu, ale to od hr-u, czyli rekrutacji. To było zupełne nieporozumienie, cała firma z nich kpiła,a one udawały specjalistki. Żałosne.

;)
@Nikita

Niestety ale muszę sie zgodzić :) Trafione w punkt !

Firma Emerson Automation Fluid Control & Pneumatics Poland Sp. z o. o. prowadziła rekrutację na stanowisko Specjalista ds. Planowania Produkcji. Podziel się swoimi wrażeniami. Daj znać, ile czasu trwała rozmowa kwalifikacyjna oraz z ilu etapów się składała. Co Cię pozytywnie, a co negatywnie zaskoczyło?
Nigdy Więcej Emerson !

Dla wszytkich przyszłych Specjalistow d/s Zakupów, Kubców itp. Omijajcie tą ogranizajcę z daleka, dział zakupów tak zwanych strategicznych, bo Planisty Materiału są OK. Panowie w dziale, klasa jakich mało, natomiast pozostała część zespołu, co z zespołem nie ma nic wspólnego, to niestety jest nieporozumienie. Proces, sam zakres obowiązków oraz system operacyjny jak na taką organizajcę to jest poniżej zera. Podsumowując DRAMAT, dla waszej przestrogi omijajcie Dział Zakupów Strategcznych z daleka, nie warto, pieniądze to nie wszytko.

@Nigdy Więcej Emerson !

Dzień dobry W firmie EMERSON stawiamy na transparentny proces rekrutacji i na otwartą komunikację z Kandydatami. Każda osoba zainteresowana podjęciem pracy otrzymuje duży zasób wiedzy na temat roli, która podlega rekrutacji, już na etapie publikacji ogłoszenia. W ogłoszeniu rekrutacyjnym zawarty jest nie tylko opis wymagań stawianych Kandydatom ale również lista obowiązków. Dalsze informacje są przekazywane na jednym z etapów selekcji – rozmowa z przedstawicielem działu personalnego, rozmowa z Managerem. Każdy kandydat ma także możliwość zadania pytań dotyczących stanowiska pracy, na które aplikuje. Ogromne znaczenie ma dla nas budowanie zespołów w oparciu o jedną z 7 głównych wartości firmowych a mianowicie współpracę, którą cały czas doskonalimy.

;)
@Emerson Automation Fluid Control & Pneumatics Poland Sp. z o. o.

WSPÓŁPRACA "Ogromne znaczenie ma dla nas budowanie zespołów w oparciu o jedną z 7 głównych wartości firmowych a mianowicie współpracę, którą cały czas doskonalimy." Niestety nie mogę się zgodzić z powyższym stwierdzeniem. Według własnych doświadczeń współpraca w tej korporacji nie ma nic wspólnego z definicją tego słowa:( Pozwolę sobie zacytować "Współpraca – zdolność tworzenia więzi i współdziałania z innymi, umiejętność pracy w grupie na rzecz osiągania wspólnych celów, umiejętność zespołowego wykonywania zadań i wspólnego rozwiązywania problemów" Niestety wspomniana "wspolpraca" w firmie Emerson Automation Solutions nie ma powiązania z powyższą definicją Pozdrawiam ;)

Pracownik21

Generalnie dramat - firma zarządzana w sposób maksymalnie odbiegający od jakichkolwiek standardów innych firm produkcyjnych. Liczy się tylko wynik - niestety

Kamil
@Pracownik21

Fajnie że wszedłeś tu i podzieliłeś się tym co myślisz na temat Emersona. Nie wspomniałeś nic o zarobkach, możesz wyjaśnić tę kwestię w kolejnej wiadomości? Chciałbym się dowiedzieć ile tu się zarobi na początku. :)

Pracownik21
@Kamil

Zależnie od zajmowanego stanowiska, ale bez rewelacji. Pensja na poziomie średniej w przedsiębiorstwie produkcyjnym

@Pracownik21

Bez rewelacji to znaczy, że nie ma żadnych premii albo możliwości dorobienia w nadgodzinach? Taka opcja byłaby bardzo na plus. Możesz napisać coś więcej na ten temat?

Tomasz
@Pracownik21

Niestety nie mogę się z Tobą zgodzić. Pracowałem w tej firmie 5 lat. Rozstałem się z tą firmą za czasów poprzedniego dyrektora operacyjnego. Niezbyt przyjemnie, ale wygrałem w sądzie (starzy pracownicy będą wiedzieli kto pisze). Jednakże nie będę psów wieszać na tej firmie. Czysto, kultura pracy była super. Standardy pracy również były wyśmienite. Polecam tą firmę mimo ich jednej błędnej decyzji w mym kierunku. Pozdrawiam starych pracowników-Tomasz H. bo RODO ????

DDD
@Tomasz

Tomasz Hajto?

Zaintwrwsowany?
@Tomasz

Czyli da sie wygrać w sądzie z tak dużą korporacją ? Myślałem o tym, jednak brak odwagi i chęci bo wiedziałem, że i tak nie wygram

KK ;)

Firma przeszła całkowitą metamorfozę - stała się typową korporacją. Niestety "korporacją" z dawnych czasów, czyli takich które nie liczą się z człowiekiem, liczy się zysk, czysty zysk, który nie wpływa na rozwojowość przedsiębiorstwa. Zatrudniając się do emersona zapewne dowiesz się o celach oraz wartościach , które rzekomo są ściśle przestrzegane. Są to: CELE EMERSONA : "Planeta Dostarczamy zrównoważone rozwiązania, które poprawiają efektywność, redukują emisje i chronią zasoby. Mistrzostwo Prowadzimy naszych klientów przez skomplikowane wyzwania techniczne, regulacyjne i ekonomiczne. Przyszłość Promujemy edukację STEM i programy, które przygotowują następne pokolenie krytycznych myślicieli i osób rozwiązujących problemy. Integracja Tworzymy środowisko oparte na zaufaniu i wsparciu. Ludzkość Dążymy do poprawy jakości zdrowia, komfortu, jakości i bezpieczeństwa żywności" Cele, którymi mogłaby pochwalić się każda korporacją. Wspaniałe założenia, niestety nie do końca prawdziwe. Moglabym/mógłbym odnieść się do każdej warisci/celu, jednak odniosę się do jednej, która "dotknęła" mnie najbardziej. INTEGRACJA- sporo mowi się o zaufaniu, współpracy, etyce itp. Niestety przez pryzmat korporacji z początku XX wieku wiemy, że człowiek to tylko narzędzie do zarabiania pieniędzy. Szczęśliwie zachodnie przedsiębiorstwa stawiają na człowieka, jednak pracujac w firmie emerson w Łodzi nie mogę stwierdzić, iż Emerson Automation Solutions, oddział łódzki rozwija się tak samo jak zachodnie korporacje. Pozdrawiam, Byly pracownik :) Oczywiście są odstępstwa od reguły - jest spora część osób która Ci pomoże bezinteresownie oraz okaże dobre serce, jednak zaczynając prace w tej firmie trzeba wiedzieć jedno - Nie znajdziesz tu łatwo przyjaciół :( Mimo wszystko polecam prace w tej korporacji. To praca idealna dla osób zamkniętych na relacje z drugim człowiekiem, natomiast jeśli chciałbyś lub chciałabyś znaleźć w pracy nowych znajomych/przyjaciół to lepiej poszukaj innej firmy :) ????

W tym roku przeszli samych siebie. Zamiast świątecznych paczek zrobili 4 DARMOWE OBIADY. Super, dzięki! Dzięki za możliwość zjedzenia rozgotowanej i niesmacznej kupy ze stołówki, naprawdę jestem wam bardzo wdzięczny za ten świąteczny podarunek. Macie ogromne serca. A ciekawe co z osobami, które są na urlopie/zwolnieniu/kwarantannie? Tez dostaną 4 darmowe obiady, czy raczej nic im się nie należy? Ciekawe co wymyślicie na święta w przyszłym roku Moze dostaniemy siatkę mandarynek 20% podwyżki, oczywiście podwyżki norm? Wprost nie mogę się doczekać. I powodzenia z ustawianiem jeszcze wyższych celów sprzedażowych podczas kryzysu materiałowego w firmie. Ciekawe co będziemy sprzedawać, chyba puste pudelka albo rysunki zaworów. Tak czy inaczej pamiętajcie, ze kazde pieczywo jest lepsze niz hauki. Pozdrawiam, Pracownik firmy, może niebawem były pracownik.

W tym roku przeszli samych siebie. Zamiast świątecznych paczek zrobili 4 DARMOWE OBIADY. Super, dzięki! Dzięki za możliwość zjedzenia rozgotowanej i niesmacznej kupy ze stołówki, naprawdę jestem wam bardzo wdzięczny za ten świąteczny podarunek. Macie ogromne serca. A ciekawe co z osobami, które są na urlopie/zwolnieniu/kwarantannie? Też dostaną 4 darmowe obiady, czy raczej nic im się nie należy? Ciekawe co wymyślicie na święta w przyszłym roku. Może dostaniemy siatkę mandarynek i 20% podwyżki, oczywiście podwyżki norm? Wprost nie mogę się doczekać. I powodzenia z ustawianiem jeszcze wyższych celów sprzedażowych podczas kryzysu materiałowego w firmie. Ciekawe co będziemy sprzedawać, chyba puste pudełka albo rysunki zaworów. Tak czy inaczej pamiętajcie, że każde pieczywo jest lepsze niż hauki. Pozdrawiam, Pracownik firmy, może niebawem były pracownik.

*chałki, przepraszam, wkradł się mały błąd (taki sam błąd jak zatrudnienie tego pana w charakterze dyrektora firmy).

Cześć☺! Firma kładzie nacisk na etykę polityki pracy jak i równe traktowanie pracowników, nie ma lepszych i gorszych, bynajmniej niestety tak to wyglada tylko w przekłamanej teorii.Bo jak można inaczej opisać sytuacje z dodatkami świątecznymi? Pracownicy zatrudnieni bezposrednio przez zaklad pracy dostaną owy socjal, natomiast pracownicy tzw. agencyjni już nie, zatem czy jest to rowne traktowanie? Pragnę nadmienic fakt,iż gdyby nie pracownicy zatrudniani przez firmy zewnetrzne to plany produkcyjne na pewno by nie byly realizowane na czas, poniewaz nadgodziny podejmują przede wszystkim pracownicy agencyjni. Czy to nie podlega pod zjawisko dyskryminacji pracowniczej??? Dziękujemy za " równe" traktowanie"!

Heyo ???? Czy są przyjęcia do firmy bezpośrednio przez zakład ( praca na montażu), czy tylko agencja??? Z góry dziękuje za odpowiedź ????

Agencja i 18 miesięcy
@Kandydat

Umowa tylko przez agencję i nie wierz w opowiadane bajki na rekrutacji czy od osób z HR, że będzie to krócej. Mi powiedziano, że po pół roku, co okazało się nieprawdą. Możliwość przejścia na firmę dopiero po 18 miesiącach (nawet jak ostro ciśniesz), co jest kpiną podobną do opowiadanej bajki o "etyce" i dbaniu o pracownika (pozory). Masz cisnąć i koniec. Umowy o pracę są na 1 miesiąc i tak przez półtora roku. Nadgodziny w weekend (o ile są, a są rzadko), są do odbioru (niepłatne). Nie słyszałem o płatnych. Zakład zatrudnia osoby, które pracują w weekend aby tych nadgodzin dla pracujących w tygodniu nie było. W tygodniu nadgodziny czasami są (płatne 50% lub do odbioru). Kolejny (usunięte przez administratora) udający super pracodawcę. Pracownicy na hali mili, choć i czarne owce też się znajdą. Codzienne kontrole plecaków i toreb przy wyjściu świadczą jak naprawdę traktuje się tu pracownika.

@Agencja i 18 miesięcy

Szanowny Panie, Dziękuję za Pana zgłoszenie i pozytywną opinię o Pracownikach firmy EMERSON. Dokładamy starań aby dobrą atmosferę pracy tworzyli przyjaźni ludzie. W nawiązaniu do głównych punktów zgłoszenia, pragnę poinformować, że aktualna polityka firmy EMERSON przewiduje oferowanie zatrudnienia pracownikom poprzez Agencje Pracy Tymczasowej w oparciu o 1 miesięczne, przedłużane umowy. Wynika to ze specyfiki biznesowej przedsiębiorstwa, które opiera się na realizacji zamówień Klientów. Co do zasady utrzymujemy zatrudnienie osób poprzez Agencje Pracy Tymczasowej w okresie 18 miesięcy. Sporadycznie zdarza się, że przejmujemy Pracowników na etat EMERSON przed upływem tego okresu. Jeśli chodzi o kwestię godzin nadliczbowych, to wszelka praca zlecana w ponadstandardowym wymiarze czasu pracy, podlega rekompensacie zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa pracy. Kontrole plecaków i toreb należących do pracowników to element praktyki wielu firm, również naszej. W odniesieniu do aspektów etycznych, chciałbym poinformować, że w firmie funkcjonuje kodeks postępowania etycznego. To zestaw zasad i reguł postępowania, które kształtują nasze środowisko pracy i czynią je przyjaznym Pracownikowi. Systematycznie szkolimy z zapisów kodeksu etyki, dbamy również o dialog z Pracownikami poprzez uruchomioną w firmie infolinię i inne dostępne formy zgłoszenia potencjalnych incydentów. Firma także aktywnie dba o bezpieczeństwo Pracowników poprzez wdrażanie i przestrzeganie środków ostrożności w obecnej sytuacji epidemicznej. Uzyskany w minionym roku tytuł "Pracodawca - Organizator Pracy Bezpiecznej" potwierdza wysokie standardy i świadczy o podejściu oraz szacunku do wszystkich Pracowników. Nieustannie dokładamy wszelkich starań, aby być tworzyć bezpieczne i przyjazne środowisko pracy. Z wyrazami szacunku EMERSON AFCP

Prawda i tylko prawda
@Emerson Automation Fluid Control & Pneumatics Poland Sp. z o. o.

Tak dbacie o bezpieczeństwo, że w grudniu 2020r. przy ustawianiu maszyn CNC, które przyjechały do Polski, po hali jeździł kilkutonowy widlak w DIESLU. Nie jeździł 1 dzień, 2, 3 czy 4. Do tego po hali kilka razy chodziły osoby z BHP i nikt na to nie zwracał uwagi. Nie wietrzyliście nawet hali bo zimno było. 8h trzeba było wdychać spaliny diesla, które są rakotwórcze.

Sprostowanie
@Prawda i tylko prawda

Prawdą jest ,że firma zewnętrzna wykorzystała wózek spalinowy na hali. I to tyle z tego co napisałeś jest prawdą. Wózek jeżdził maksymalnie 1 godzinę. Został usunięty i zastąpiony elektrycznym. To własnie służby BHP I DUR zwróciły na to uwagę. Spalin nikt nie wdychał, bo pracownicy przerwali pracę i wyszli z hali do czasu jej przewietrzenia. Myśl zanim coś napiszesz. Trzymajmy się faktów. A to, co Ty napisałeś jest zwykłym marudzeniem dzieciaka.

Prawda i tylko prawda
@Sprostowanie

Kłamiesz w żywe oczy. Wózek jeździł kilka dni, hala nie była wietrzona a wózka elektrycznego w tym czasie nikt tam nie widział. Zresztą taki wózek elektryczny nie podniósłby maszyny CNC stąd ten mocny DIESEL z dużymi widłami. Nikt pracy nie przerwał i nie wyszedł z hali. Ważniejsza była produkcja. Na kamerach się nie nagrało czy już jest skasowane? To Ty trzymaj się faktów i nie kłam, bo jak widać prawda w oczy kole.

@Kandydat

Tylko przez agencję.

rodo
@Prawda i tylko prawda

Prawda ,też się nawdychałem spalin ,szkodliwe powinni zapłacić.

Grzegorz

Ciepła atmosfera, spoko wynagrodzenie, dobre obiadki:)

rodo
@Grzegorz

Tak dobre,że większość ląduje w wc niedługo po spożyciu.

Dramat, podejście osób zarządzających firmą pozostawia wiele do życzenia - niestety, kiedyś było o wiele lepiej

W jaki sposób są weryfikowane są umiejętności kandydata na rozmowie kwalifikacyjnej w ASCO Numatics Sp. z o.o.?

Ktoś

W tej chwili nie ma żadnej weryfikacji, przyjmują wszystkich jak leci.

Umiejętności Pracowników aplikujących do pracy w EMERSON AFCP Poland Łódź podlegają sprawdzeniu odpowiednimi metodami w zależności od stanowiska pracy, na które aplikuje dana osoba. Mogą być to testy zdolności manualnych, testy językowe, testy umiejętności czytania dokumentacji technicznej lub obsługi komputera czy inne rodzaje testów behawioralnych (bazujących na wcześniejszych doświadczeniach Kandydata).

Marzena
@Ktoś

Dzięki za informację. Napisałeś, że w Emersonie nie ma szczególnej selekcji kandydatów. Pomyślałam, że dopytam w takim razie o warunki rekrutacji. Jak ona dokładnie przebiega, z ilu etapów się składa?

T R X

Żałuje ze odszedłem z poprzedniej firmy. Kierownictwo to ekipa karierowiczów klepiacych się po plecach i bawiących się w zarządzanie. Często bez wiedzy o produkcji. Etyka w firmie to tylko puste hasło na ścianie. Obiecywanych premii za osiąganie wyników brak. Do tego teraz ma nie być nawet podwyżki inflacyjnej. Atmosfera się psuje bo ludzie maja dość traktowania jak psy i wyzywają się na innych.

@T R X

Szanowny Panie, Z niepokojem przeczytaliśmy Pański wpis dotyczący naszej firmy. Dokładamy wszelkich starań, aby codziennie budować dobrą atmosferę pracy i dbać o aspekty etyczne. Obszar wypłaty wynagrodzeń traktujemy szczególnie poważnie i zależy nam aby wszystkie zobowiązania wobec naszych Pracowników były realizowane zgodnie z zawartymi z nimi ustaleniami. W związku z tym, prosimy Pana o podzielenie się z nami szczegółowymi informacjami dotyczącymi przypadku niewywiązania się z wypłaty premii. Prosimy o bezpośredni kontakt z Działem Personalnym lub wybranym HR Business Partnerem. Z poważaniem

Agencja i 18 miesięcy
@Emerson Automation Fluid Control & Pneumatics Poland Sp. z o. o.

Kolejna "formułka" dla zmylenia nowego pracownika. Taka zasłona dymna jak w wojsku ;)

Megi

Czy przyjmują ludzi ktorym jakiś czas temu nie przedłuzali umowy pilnie proszę o informację

Figi
@Megi

Przyjmują

A

Czy są przyjęcia do firmy ?

Abstra
@A

Są praktycznie cały czas.

Były

Pracowałam w Asco jakiś czas temu. Jak to w tego rodzaju firmach, ludzie byli różni, zarobki na stanowiskach specjalistycznych całkiem niezłe. Ale to dział HR to była jakaś kompletna porażka. Dziewczyny, które tam pracowały odznaczały się wyjątkową niekompetencją oraz arogancją. Jakim cudem zostały tam zatrudnione ? Wiem, że parę osób na nie ostro narzekało, ale p. dyrektor hr miała to gdzieś. Smutne

@Były

Szanowna Pani, Zaniepokoił nas Pani wpis, bowiem dotychczas nie otrzymaliśmy podobnej informacji, która sugerowałaby jakiekolwiek uchybienia w zachowaniu pracowników działu HR. Nie możemy przejść obok tego obojętnie dlatego abyśmy mogli dokładnie zbadać sprawę, potrzebujemy więcej szczegółów. W tym celu zapraszamy Panią do bezpośredniego kontaktu pod adresem mail: piotr. rutkowski@emerson.com Korzystając z okazji dziękujemy Pani za współpracę i życzymy sukcesów zawodowych w nowym miejscu pracy.

Ktoś

Jak wygląda rekrutacja na staż wakacyjny?

Zostaw merytoryczną opinię o Emerson Automation Fluid Control & Pneumatics Poland Sp. z o. o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Emerson Automation Fluid Control & Pneumatics Poland Sp. z o. o.?

Zobacz opinie na temat firmy Emerson Automation Fluid Control & Pneumatics Poland Sp. z o. o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 33.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Emerson Automation Fluid Control & Pneumatics Poland Sp. z o. o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 23, z czego 1 to opinie pozytywne, 17 to opinie negatywne, a 5 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Emerson Automation Fluid Control & Pneumatics Poland Sp. z o. o.