Opinie o Latakia w Velyun’

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie Latakia. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w Latakia o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Latakia w Velyun’

Kandydatka zmywak/ sprzątanie

W lipcu b. r. na OLX praca Wieluń znalazłam ogłoszenie o pracę na stanowisko zmywak/ sprzątanie. Zdecydowałam się aplikować, gdyż na poważnie szukałam stałej pracy z możliwością nabycia nowego doświadczenia. Zaproszenie dostałam od ręki, aby osobiście pojawić się na rozmowie i podjąć pracę już tego samego dnia. Ze strony szefa pełna kultura osobista, zapewniał mnie, że na początek na okres półtora miesiąca umowa zlecenia a potem umowa o pracę. Po pierwszym dniu pracy otrzymałam podziękowania od szefa i pochwałę, że świetnie sobie poradziłam ze zmywaniem naczyń, mam obycie w kuchni, ładnie obieram i kroję warzywa, widzi przede mną szanse, że dam sobie radę na kuchni. Zapowiedział, że mam nie szukać innej pracy, nie wolno, ponieważ czeka na mnie tutaj stałe miejsce, mam tutaj pozostać. Do wszystkiego będą mnie wdrażać i uczyć. Ja również się z tego cieszyłam. Szefowa trzeciego dnia pracy zaproponowała, żebym dostarczyła wszystkie dokumenty do zawarcia umowy zlecenia. Obiecała, że w jednym dniu załatwi wszystko z księgową i ma nawet znajomego BHP owca. Potem dostałam jeden dzień wolnego na odpoczynek. Kolejnego dnia zaskoczyła mnie niespodzianka, szef zabronił wejścia na kuchnię, powiedział, iż musimy się pożegnać, ponieważ powróciła do pracy osoba, którą szkolił przez pół roku i nie będzie mi poświęcał czasu na naukę, gdyż to są koszty, straty na kliencie, nerwy, a woli przyjąć do pracy wykwalifikowaną osobę która super obiera warzywa i wałkuje ciasto na pizze. A ja nie muszę mieć pracy i ubezpieczenia, bo takie czasy. A właściwie to miałam czas przez 5 dni, żeby wszystkiego się nauczyć i zapamiętać całe menu restauracji. O pracę starała się nawet osoba, która odbyła staż na policji i też szef nie miał obowiązku jej zarejestrować. Więc dlaczego za mnie ma opłacać ZUS i ponosić koszty... Ogłoszenie nadal widnieje na stronie OLX praca i ostrzegam, że nie ma sensu. Każda osoba, która myśli poważnie o pracy , tutaj jej nie znajdzie. Ze strony szefostwa zupełny brak szacunku, szczerości, dwulicowość. Szefowa ciągle zbiera namiary od kobiet, i każdą potrzyma kilka dni, aby wymienić na nowy model.. i tak każda pracuje na czarno...Czy to jest uczciwe...?

Helena Nowy wpis
@Kandydatka zmywak/ sprzątanie

No uczciwości to nie będę zbytnio oceniać, ja się pytam gdzie tu sens, bo tego za bardzo nie rozumiem? Serio opłaca się tak szybko kadrę sobie podmieniać? Bo niby tutaj kosztami zusu się podobno martwią, a co z kosztem samej rekrutacji i "wdrożenia"? Żadna z osób, która się tam przewinęła nie myślała o tym, żeby to zgłosić?

Latakia Nowy wpis
@Kandydatka zmywak/ sprzątanie

Pani Krystyno ( dane osobowe do wglądu pracodawców). Jest Pani dziwną kobietą z zachowania "45 lat ", nie wzbudziła PPochodzi Pani z małej wioski, która wszędzie pracowała ,między innymi w Pamapolu bliżej Pani wioski i oczywiście wszyscy panią zwalniali jako super pracownik ale nie w tym zakładzie !!! . Pani Krystyno jest Pani dobrym, kłótliwym ,nielubianym pracownikiem . Po uprzedniej rozmowie z działem kadr w Pamapolu zmieniłem zdanie co do Pani zatrudnienia w moim zakładzie i rozpocząłem procedery Prawno - karne co do pani osoby za oczernianie i zniesławienie mnie i mojej firmy . Nie jest Pani anonimowa Pani Krystyno , ani zaufania ani sympatii wśród nas i współpracowników , jest Pani rasistką *ja Polka wszędzie zwalniana a Ukraińców zatrudniacie * , na takie zachowanie nie ma miejsca dla Pani w moim zakładzie .

Czy nowo zatrudnione osoby w Latakia otrzymują od pierwszych dni umowę o pracę?

Kandydatka zmywak/sprzątanie Nowy wpis

Absolutnie w tej firmie nie mają zamiaru nikogo rejestrować . Na sam początek zapytanie szefostwa o umowę zlecenia przekreśla szansę na dalszą pracę i naukę w gastronomii. Pracowałam tam kilka dni, szefowa kazała przynieść dane osobowe do zawarcia umowy i natychmiast się wycofała. Po skonsultowaniu ze swoją księgową pożegnali się ze mną, ponieważ ZUS kosztuje. Za te pieniążki lepiej kupić produkty niezbędne w restauracji, np. ser żółty do pizzy, który kosztuje, czy owoce morza. Podczas pierwszej rozmowy kwalifikacyjnej obiecywali, ze zawierają umowę zlecenia na półtora miesiąca, a potem umowę o pracę. Ale to wszystko ściema.

Latakia Nowy wpis
@Kandydatka zmywak/sprzątanie

Hot

Beznadzieja zimna pizza na którą czeka się godz

Jolanta
@Hot

No ale wiesz to się wszędzie zdarza - może akurat było tyle ludzi czy coś? Zgłosiłeś swoje zastrzeżenia? Jaka była reakcja pracowników?

Natalia

Jak wygląda praca w Latakia? Czy firma zatrudnia obecnie dużą liczbę pracowników? Może są na forum osoby, które pracują bądź pracowały w tym miejscu i chciałyby wypowiedzieć się na temat tego pracodawcy. Zachęcam Was gorąco! Może moglibyście powiedzieć też, jakie wymagania stawiane są przed osobami chcącymi podjąć pracę w Latakia?

@Natalia

Kierowcy w Latakii zmieniają się jak w kalejdoskopie. Co rusz to nowy. Tam robisz jako kierowca wszystko : rozwozisz pizze, robisz zakupy, przyjmujesz dostawy, składasz kartony, kroisz ser, cebule, pieczarki, sprzątasz. Brak szacunku ze strony szefostwa, ciągle nie tak, ciągle za wolno- szybciej trzeba. Przepracowane godziny też przy wypłacie jakoś się nie zgadzają. Z szacunku dla siebie odszedłem stamtąd po dwóch tygodniach pracy- oczywiście na czarno. Tak wszyscy nowo przyjmowani są zatrudniani. Myślę, że to jest temat dla inspekcji pracy.

Były pracownik S.W

Witam. Ja jestem byłym pracownikiem ale musiałem się zwolnić z powodu osobistych.. szef zawsze wypłacał wypłata na czas i o 200zl/300zl więcej niż powinien.. jeśli pracowałeś tam tylko 2tyg. To byłeś do (usunięte przez administratora)???? i wszystko na temat. Jeśli wymagasz za godz. 16/18 zł plus napiwki które masz do wypłaty 600zl/700zl to trzeba (usunięte przez administratora) Chłopaki na budowie mniej zarobieją...

Czy po rozmowie w Latakia rekruter odezwał się do Ciebie z informacją zwrotną? Po jakim czasie to nastąpiło? Podziel się swoim doświadczeniem z innymi.
JA

Pracowałam tam kilka dni.. zero szacunku ze strony szefa i szefowej dla pracownika, strach zapytać szefa o cokolwiek bo zaraz dostaje się tak(usunięte przez administratora)cokolwiek robisz robisz to źle... tempo pracy jest duże bo zamówień i klientów sporo, dało by się to przeżyć ale w takiej atmosferze jest to nie realne. Wynagrodzenie 7 zł na godzine netto, często zdarza się zostać po zamknięciu ale nie dostaje się za to pieniędzy.. Ostrzegam poważnie przed pracą tam. Ja się przekonałam. A i nie istnieje tam coś takiego jak przerwa itp. Czasem szef pozwoli zjeźć kawałek zimnej pizzy.

...
@JA

potwierdzam :)))))))))

Czy firma Latakia w całości finansuje szkolenia dla pracowników?

Teodora

Jak tam pracowałam to dzien szkoleniowy pracowało się za darmo

Karol

czyli trzeba mieć silne nerwy żeby tam pracować ?

Natasza

Cóż większość negatywnych komentarzy się zgadza. Praca dla osób o silnych nerwach . Okres czasow kiedy pracodawca się wyrzywal na pracowniku dawna minął lecz w lataki pozostał. Zatrudniając pracownika na stanowisko sprzątanie zmywak wymagają tak naprawdę dobrego samodzielnego kucharza. No cóż się dziwić pensja kucharza A sprzątaczki całkiem inna. Ogólnie praca nie jest trudna lecz panująca atmosfera tragiczna.szef mówi jedno szefowa drugie i w sumie cokolwiek nie zrobisz wszystko źle. Strach się odezwać. Cokolwiek zrobić nawet jak się zapytasz to Ci nie wytłumaczą tylko odejdź zrobię to sam. Powodzenia osobom które zamierzają tam pracować

@Natasza

Potwierdzam!!

Maja

@Dorota szefowie się między sobą kłócą?

@Maja

Szefowie kłócą się że wszystkimi

Aga

Serdecznie dziekujemy restauracji latakia za dostarczanie pysznych posiłków w czasie kwarantanny pielęgniarkom z oddziału internistycznego :)

Stały klijent

Bardzo dobra pizza dobra obsługa polecam

Iwo

@sebek Jak było w firmie dobrze tak jest w dalszym ciągu więc warto tu pracować,.

Czy ktoś z Was dysponuje newsami o latakia? Dawno nikt z Was się nie udzielał w tym wątku.

sebek

Witam. Jestem byłym pracownikiem Latakia. Pracowałem jako kierowca i niekiedy na zmywaku. Praca bardzo fajna i dobrze płatna bo na h wychodziło z napiwkami 15zł plus do tego woda i ciepły posiłek. Szefostwo bardzo w porządku i są wypłacalni co do 1zł. z powodu osobistych musiałem przestać tam pracować bo tak to do dziś bym tam robił. Polecam! :)

Dorota
@sebek

Dziwne ze sa wyplacalni, mi za 5 godz nie zaplacili. Ublizanie jednej z pracownic bylo przez cay czas ( klaudia) i ta rozbieżność miedzy "szefem" a "szefowa", on pokazuje mi tak , ona wpada za sekunde poprawia po nim i twierdzi ze to ma byc inaczej. Bądź tu czlowieku mądry.

Ktoś
@Dorota

Oczywiście, każdy pokazuje inaczej. Nawet przeszkadza im, że źle talerzyk na półce stoi. No i oczywiście musisz robić wszystko na raz: szefowa mówi odbierz ziemniaki, druga osoba mówi odbierz cebulę, szef mówi idź zanieść zamówienie, barmanka mówi idź posprzątaj ze stolików i to wszystko musisz zrobić w jednej chwili (dosłownie). A gnebienie pracowników jest na pierwszym miejscu.

@Ktoś

Jeśli wymagasz od pracodawcy dobrego wynagrodzenia to tez musisz dać coś od siebie... Najlepiej było by przyjść, usiąść i nic nie robić a np. pomidor sam się pokroi . To polecam pracę w urzędzie :).

Merlin

Praca w złej atmosferze, Brak szacunku dla pracowników Ubliżanie pracownikom Niestety nie polecam pracy w tym miejscu.

Byly pracownik
@Merlin

W złej atmosferze? To lekko powiedziane, człowiek się stresuje na samą myśl, że ma iść do pracy. O szacunku mozna zapomniec oni nie wiedza co to jest .... szef najlepszy jest w obgadydwaniu cie przed innymi pracownikami , a wrecz szydzi z ciebie nawet wiedzac ze mozesz to uslyszec. Może wreszcie trafią na kogoś kto zrobi z nim porzadek.

@Byly pracownik

Jeśli jesteś maślakiem to tak jest :D napisz mi który pracodawca da Ci na godz. 12zł/13zł netto na początek ?? + premia i posiłek w pracy.. Jeśli jest duży ruch to wiadomo ze nerwówka jest bo klient najważniejszy bo dzięki niemu masz wypłatę dobrą... Ja jak pracowałem to przychodziły takie zwierzaki ze nawet kiełbasy nie potrafili kroić. I jeśli szef lub szefowa tłumaczyli jej 10 razy jak to robić to sam bym wybuchł.. Widocznie nie potrafiłes/a za dużo...

@Merlin

Ile pracowałeś/a żeby ocenić jak tam jest ?? 1 dzień lub 2 dni ? Szef trochę nerwowy jest ale wtedy gdy pracownik nie potrafi zrozumieć ...

Tedi

A można ustalić sobie godziny pracy?

@Tedi

Tak można.. Jak jestes/a dobrym pracownikiem i dłużej już pracujesz to trochę we weekendy gorzej.. Ale szef stara się tak ekipę ustawić żeby było okej :)

Niezadowolony pracownik

Ja także nie polecam pracy w tej pizzerii. Brak szacunku dla pracownika to mało powiedziane. Wynagrodzenie marne, ale nawet można się na to zgodzić, szczególnie przy dzisiejszym bezrobociu, aczkolwiek niedopuszczalne jest, aby zatrudniając kelnera/kelnerke wymagac od nich aby po 5 godzinach pracy wiedzieli wszystko i byli w trzech miejscach na raz. pani szefowa życzy sobie, aby w 15 minut zrobić 100 szt sosów, ale w międzyczasie prosi o przyjęcie zamowienia, posprzatanie sali oraz pozmywanie naczyń czy pozbieranie naczyń ze zmywaka i najlepiej, żeby jeszcze pomóc na kuchni czy sprawdzić toalety. To wszystko da sie przeżyc i zrobić, ale atmosfera jaka tam panuje jest nie do zniesienia. Szefostwo zachowuje się tak, jakby każdy przychodził tam kraść i nic nie robić. Cokolwiek nie zrobisz jest źle, co wynika tylko , żez tego kompletnie nie potrafią zarządzacać i delegować zadań , jeden mówi co innego niż drugi, oprócz tego w tym samym czasie każą robić dwie rzeczy i czy zrobisz jedną czy drugą to i tak od kogoś Ci sie oberwie. Nie polecam,ani dla osób młodych, nie wierzcie w to, że tak jest wszedzie, ani dla osób z doświadczeniem, nie ma mozliwości jakiegokolwiek rozwoju, pracuje sie bez umowy, bo ludzie przychodza na dwa tygodnie i odchodzą, ja wiem już dlaczego tak się dzieje i nie dziwie się dlaczego tak jest. Usłyszałam, że " Wieluńskim standardem jest praca w pierwszy dzień za darmo"... jest to niezgodne z prawem i każdy kto kiedykolwiek pracował powinien o tym wiedzeić i nie powinien dać się wykorzystac... nikt tam nie pracował dłużej niż miesac ponieważ szefostwo zachowuje sie tak jakby placilo za pracę a przy okazji za to, że może Cie stlamsic i zgnoić... Jest to niedopuszczalne, wszystkie nieporozumienia i niedopatrzenia spowodowane są brakiem kompetencji szefowej, nikogo innego, ta Pani wprowadza taki zamęt, że nikt nie wie o co chodzi, czepia się doslownie o wszystko i każdego, jesli tylko spróbujesz się temu sprzeciwić dowiadujesz się, że nie lubia oni takich osób i natychmiastowo swoją zlość wyładowują na innych pracownikach... Nie polecam nikomu kto szuka stałej pracy, w dobrej atmosferze, a szefstwu tej firmy mogę powiedzieć jedno... Waszym problemem jest brak szacunku dla pracownika i próba wyładowania sie na nim, bo przecież Wy mu płacicie... jak dla mnie totalna żenada..

Pracownik tej pizzerii
@Niezadowolony pracownik

Wszystko się zgadza z tym opisem. Dodam jeszcze, że nawet na chwilę nie można usiąść i odpocząć nawet jeśli nie ma klientów

@Pracownik tej pizzerii

Ale Ty człowieku głupoty piszesz. To mam tez zrozumieć ze iść do wc np. się wysrać tez nie możesz ??? :D jak się nie wyrabiasz to tak jest .. Ten pracodawca dobrze płaci za stanie nie będzie płacił zrozumiałeś/a

Karolcia

Witam moja opinia na temat tego miejsca,obsługi i szefostwa to duża 5+. Polecam z czystym sumieniem ????????

Natalia

@Ja, @Dorota, zachęcam Was do napisania dokładniej o tym, jakie są Wasze doświadczenia z latakia. Atmosferę pracy już oceniliście, opiszcie proszę zatem jakie warunki zatrudnienia proponuje pracodawca. Czy po za podstawowym wynagrodzeniem można liczyć jeszcze na premie finansowe lub pozapłacowe?

byla pracownica

netto...pracujac na czarno nie placi sie podatku..a o szacunku zapomnij szefostwo nie wie co to znaczy

@byla pracownica

To prawda, szacunku do innych, zwłaszcza podwładnych brak

byla pracownica

Rozbieżności wynikają z tego czy post pisze były pracownik czy właściciel...bo czytając post .... zajeżdża mi tym drugim..a stawka 7-8 zł za godz.

Boro
@byla pracownica

A negatywy może pisać też konkurencja. Nie kierować się opiniami innych tylko samemu spróbować! Takie jest moje zdanie!

Zostaw merytoryczną opinię o Latakia - Velyun’

• Jak się pracuje w Latakia?

Zobacz opinie na temat firmy Latakia tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1.

Latakia