Blumenbecker Engineering Polska Sp. z o.o.

Opinie o Blumenbecker Engineering Polska Sp. z o.o.

Jakub Miklis

Łatwo pisać, gdy nie występuje się z imienia i nazwiska... Wszystkich poważnie zainteresowanych firmą zapraszam do kontaktu bezpośrednio. Jakub Miklis jmiklis@blumenbecker.pl Kierownik Działu Robotyki Blumenbecker IPS Polska

Były_2

Kolejna superoferta na programistę PLC na portalu "...".pl Ludzie, nie dawajcie się nabierać, w tej firmie nie ma przyszłości, znudzicie się bardzo szybko, zarobki nie adekwatne do wykonywanej pracy. Jeżeli komuś odpowiada praca z kierownikami bez wyższego wykształcenia i kompetencji zawodowych, za małe wręcz bardzo małe pieniądze, gdzie jesteście "X-em" w tabeli to jak najlepsze miejsce dla Was.

Były..

Witam, pracowałem Blumenbecker IPS i jako doświadczony inżynier mogę zaproponować pracę w tej firmie osobą, które skończyły studia. Inżynierowie z doświdczeniem nie dostaną stawki adekwatnej doświadczeniu na wyjazdach! Firma leci po całkowitym minimum tzn. premie od projektów(smieszne stawki), bony świąteczne(powinny już przelewać pieniądze). Programistwa z doświadczeniem szybko nudzi się w tych polowych warunkach, dlatego taka rotacja. Poczatek jak najlepszy!!!

Anty

Totalna porażka, szkoda na taką firmę tracić czas...

Daj nam znać, jak oceniasz atmosferę na rozmowie kwalifikacyjnej w Blumenbecker Engineering Polska Sp. z o.o.. Czy rekruter przedstawił Ci warunki zatrudnienia i opowiedział o systemie pracy na stanowisku Elektryk - Monter instalacji elektrycznej?

Z czystym sumieniem mogę polecić tą firmę. Pracowałem tam lekko ponad pół roku, lecz niestety ze względu na problemy życiowe musiałem ją opuścić. Nie mam jej nic do zarzucenia - bardzo przyjemna atmosfera na produkcji, ludzie życzliwi - chętnie pomogą i wytłumaczą bez marudzenia a i kierownik bardzo wyrozumiały kiedy popełniamy błędy. Nie traktuje ludzi z góry i da się z nim dogadać w każdej kwestii. Pieniądze moim zdaniem też godne porównując do marnej najniższej krajowej - jeśli faktycznie się pracuję jak należy i widać postępy to można starać się o więcej zgodnie z dewizą: 'Zarobisz tyle ile wypracujesz'. Ambitni zostają doceniani a Ci mniej dostają zawsze kilka 'drugich' i kredytów zaufania. Do tego wypady oraz wyjazdy integracyjne sponsorowane przez firmę. Ogółem bardzo miło będę wspominał Blumenbecker i z chęcią kiedyś tam wrócę :)

Skromny

Firma ogólnie bardzo przeciętna - niektórzy twierdza nawet, że słaba, zatrudnia zazwyczaj studentów za najniższą krajową. Atmosfera dobra jak liżę się ... temu kiero z jedynego miasta na Śląsku co nie ma dworca PKP. Duża rotacja, bo niestety ale od kogo mają się uczyć nowi pracownicy - od ludzi bez wyższego wykształcenia po ogólniakach co piastują kierownicze stanowiska i udają, że się znają rzeczy... Nie polecam, no chyba, że się jest bez wyjścia i wiadomo trzeba zarobić na chleb...

xXxXx

Ale o ktorej dokladnie spolce piszecie... bo tez sie zastanawiam - a z tego co wiem znacznie sie roznia miedzy soba...

xxxxxxxxxxxxxxxxx

kompletne dno !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! firma idzie ku upadkowi !!!!!!!!!!!!!!!!

taki mały

Zależy od spółki - ale i tak najlepiej jest w IPS, potem w Polska choć klimat niespecjalnie, a Handel i Serwis to zupełne dno. Zobaczcie sobie na bilanse finansowe tych 3 firm w necie pod adresem(usunięte przez administratora)i zadajcie sobie pytanie jak długo są w stanie jeszcze przetrwać z takimi minusami rzędu kilkuset tysięcy w plecy co roku :-)

Cześć, ta firma ciągle rekrutuje:/ Tzn. mają dużo projektów lub ludzie nie chcą tam pracować:p Zastanawiam się ciagle nad tą firmą. A jak z używaniem języka angielskiego lub niemieckiego? Wydaje mi się jak praca ma charakter wyjazdowy to można liczyc na 8k brutto? Bo za mniej to tylko, czarnuch bedzie robil. Teraz mam ciagle wyjazdy po Polsce i spokojnie przy dużej ilości nadgodzin wyciagam takie sume, a czasami jest jeszcze lepiej. Poprzednicy pisali, że nadgodziny odbiera się dniami wolnymi? Czy w pracę w sobotę stawka 100%? Sorry, że tak podbytuje, ale jestem zainsteresowany tą firmą.

inż
@Kandydat

Duży ruch w interesie, cały czas nowi ludzie przychodzą - duży nowy projekt startuje. Na wyjazdach standardem jest angielski ale niemiecki zawsze sie przyda... Wybieranie - chcesz miec czas wolny wybierasz, nie chcesz to siedzisz na wyjezdzie i diety leca... nadgodziny liczone kodeksowo i płacone w terminie... firma jak firma można się dogadać. Dobry zespol i fajni ludzie wiec i atmosfera niezla. Robota projetkowa wyjazdowa jak wszedzie..

alki

stawka jest identyczna jak byś pracował w Polsce - za granica dochodzi ci tylko ustawowo zagwarantowana dieta za kazdy dzien pobytu za granicą.

olaf

Czas wyjazdu zależy od kierownika projektu ile przydzieli- Europa średnio 3 tyg po za od 6-8 tygodni. Wyjazdy mogą się trafić i w niedzielę. Na delegacji pracujesz 6 dni w tygodniu po co najmniej 10 godzin (jak fabryka produkuje od rana to pracujesz cały czas na nocki). Jak widać nie jest tak sielankowo :)

Dobrze, a wyjazdy na projekt są w niedzielę? A czas delegacji jest uzależniony od kraju w jakim jest wykonywany projekt?

Cześć, czy firma preferuje pracę w niedzielę? Czy wyjazdy na delegację trafiają się niedzielę?

Raven
@Kandydat

W IPS to zależy od projektu... standardowo jest 6 w tygodniu bez niedziel, ale trafiają się weekendowe prace - wiadomo jak fabryka to produkcja. Wszystko zalezy od projektu w jaki trafisz...

DoJacek

Witam, To ile dostaniesz od firmy zależy wydaje mi się tylko wyłącznie od Ciebie. Jeśli chodzi o delegacje to płacili 49 Euro czyli miesięcznie byłeś w plecy jakieś 600 zł. Firma swego czasu by zatrzymać pracowników wprowadziła lojalki bodajże roczne by ludzie się nie zwalniali sami.

Cześć, to jaką polecacie firmę w Polsce, aby wszystko było w porządku? Z tymi nadgodzinami jest tak naprawdę słabo? Do "DoJacek" , słuchaj skoro pracowałeś w tej firmie i ile można od Nich wyciągnąć? Ile płacili z tych 55 euro? Ile przepracowałeś w tej firmie?

Czy to prawda, że w tej firmie płacą innym pracownikom za polecenie człowieka ??? Kto tam w takim razie pracuje, że takie rzeczy się dzieją, proszę o odpowiedź.

DoJacek

Ad. "Nadgodziny" - no idą, kierownik grzecznie ;) poprosi Cię byś wymienił je na wolne po powrocie z delegacji i tak odbierzesz je w systemie 1 do 1, więc urobisz się na wyjeździe z dala od żony czy dziewczyny i tak z tego "g" będziesz miał. Rozliczają co 3 razy w roku, czyli np. za okres od 1 stycznia do 30 kwietnia pieniądze dostaniesz 31 maja albo i później, wielokrotnie się sytuacja powtórzyła, że spóźniali się z wypłatą Jako jedyna firma z większych na Śląsku płacili np za wyjazd do Chin nie pełną stawkę delegacji (aktualnie zgodnie z prawem pracy to 55 Euro - popytaj ludzi z firmy to się dowiesz jak było). A ten "kierownik od pługa oderwany" jak go nazwałeś to w PLC sam zorientujesz się bardzo szybko o kogo chodzi.

DoJacek

Skoro pytania były banalne to pomyśl jaki jest poziom pytających... Na ambitne projekty nie licz, nie ten adres. Zapytaj lepiej kiedy wyślą Cię do Chin i powrocie wpiszesz nadgodzin do systemu rozliczeniowego. Pracują tam ludzie na kierowniczych stanowiskach bez wyższego wykształcenia domyśl się dlaczego...

@DoJacek

Widziałem ogłoszenie - zastanawiam się czy iść na romowę A o którym dziale mowa ROB czy PLC ? O co te pytania skoro takie proste ? Skoro nadgodziny idą do systemu to chyba dobrze bo płacą za nie.... i w którym dziale ten kierownik od pługa oderwany ?

Jacek

Cześć, na PLC. Odezwali się od razu:) Pytania banał:) Mam nadzieję, że projekty będą ambitne, bo dla tego chce u Nich pracować. Pracował ktoś w tej firmie? Ile można wyciągnać od Nich po jakiś roku?

Zostaw merytoryczną opinię o Blumenbecker Engineering Polska Sp. z o.o. - Katowice

• Jak się pracuje w Blumenbecker Engineering Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Blumenbecker Engineering Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 24.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Blumenbecker Engineering Polska Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 5, z czego 1 to opinie pozytywne, 0 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Blumenbecker Engineering Polska Sp. z o.o.