Sunrise System sp. z o.o.

Opinie o Sunrise System sp. z o.o.

Platfinski

Rekord za rekordem z drugiej strony inflacja.. Jednak o podwyżkach ani widu ani słychu. I przez to nadszedł czas na zmianę firmy i to był strzał w dziesiątkę. Poza tym fajne miejsce pracy.

Magda

Jestem w Sunrise od prawie 10 lat i nie stanowię wyjątku. Obecność w firmie pracowników z długim stażem pokazuje, że najzwyczajniej w świecie ludzie chcą tu być, bo jest im dobrze i nie mają na co narzekać. Rotacja pracowników nie jest wysoka, powiedziałabym, że na poziomie przeciętnej firmy zatrudniającej kilkaset osób, bo tyle jest w Sunrise i to grono z roku na rok stale się powiększa. Sama branża SEO - albo szerzej marketingu cyfrowego - jest bardzo dynamiczna, więc i rozwojowa pod kątem rozwoju firmy, jak i osobistej kariery. Stała rozbudowa sprawia, że możliwości awansu jest naprawdę dużo na różnych płaszczyznach. Dynamika branży wpływa na intensywność pracy, której nie ma co czarować jest dużo, bo takie są potrzeby rynku. Nie ma jednak co przesadzać, bo tu nikogo nie zmusza się do zostawania po godzinach, a work-life balance nie jest sloganem, a faktem. P. S. Jakby ktoś liczył na owoce środy, to nie u nas ;) mamy świeżutki system benefitów, ale jak ktoś chce się dowiedzieć jaki, to niech najlepiej dołączy ;)

@Magda

Myśle, że od owoców ważniejsze jest dla większości słowność i etyka biznesowa z którą nie miałaś za wiele wspólnego.

@Michał

@magda czy ty jesteś z HR... Coś kojarzę.... Ale na pewno nie to że jest tam pięknie

Jack
@Magda

Współpracowałam 3 lata z tą firmą, pracownicy, którzy zajmowali się moją firmą zmieniali się jak w kaledoskopie, chyba nie świadczy to dobrze o firmie.

Aplikowałem do pracy w Sunrise System sp. z o.o. (dalej Sunrise). Proces rekrutacji był złożony, mimo to szybki i sprawny, plus można było liczyć na konkretny feedback. Na stanowiskach bez dużego doświadczenia to rzadkość, że nie trzeba się przypominać. (usunięte przez administratora) Kandydatom polecam BARDZO uważnie przeczytać wszystko, co firma wam wyśle. (usunięte przez administratora)Nic nie podpisałem, podziękowałem - zostawiam zasłużony komentarz i życzę powodzenia.

@(:

Zasłużony komentarz, czyli negatywny - niestety po moderacji komentarz stracił swój wydźwięk. Szczęśliwie znam GoWork od lat i wiem że po zostawieniu opinii warto tu jeszcze zajrzeć (: No nic, potencjalnym kandydatom życzę tego, aby udało im się coś wywnioskować ze szczątek poprzedniego komentarza. De mortuis aut bene aut nihil (:

Grażyna
@(:

No domyślam się co tam mogło być z tej opinii usunięte. Ale tak w ogóle to jestem ciekawa ile etapów miała ta rekrutacja skoro była złożona?

Anonimowo

Do osób, które zastawiają się czy spróbować. Uciekajcie! Cisnienie, nadmar obowiązków. Korpo przez duże "K". Premie mocno fikcyjne-marchewka na bardzo długim kiju

Copywriter

Podobnie jak u innych, w moim przypadku firma także wykazała całkowity brak szacunku. Po Assessment Center (czyli po kilku godzinach pisania tekstów, robienia testów i wypełnianiu ankiet) potencjalny kandydat udaje się na rozmowę z rekruterką, która mówi, że niezależnie od wyniku zostanie się o nim poinformowanym - podaje nawet dzień tygodnia w którym należy się spodziewać informacji. W moim przypadku była to totalna bzdura. Brak jakiejkolwiek informacji i brak odpowiedzi na wysłany przeze mnie email.

Dotychczasowe doświadczenie Czy zadania sprawiły problem? Które najtrudniejsze? Twoje mocne strony. Największe osiągnięcie. Twoje dwie wady.

Rozczarowany

firma która zaluje każdego grosza na pracownika, zero integracji, totalnie nic

Jestem zadowolony. Elastyczny czas pracy między 7 a 9 mogę zacząć, wystarczy dogadać się z przełożonym. Zarobki na start ok. Miejsce pracy samo centrum - super.

Łukasz
@Adam

O, jak grafik elastyczny to na plus. Pochwalisz się ile dostałeś na start?

Julia

Mam pytanie, co oznacza w Sunrise System: elastyczne godziny pracy? Wszędzie jest inaczej, a jak jest tu? Trzeba pracować 8godz. w danym okienku czasowym, czy jest elastyczny start pracy, a może można zaczynać popołudniu? Stanowisko: SEO

nigdy więcej
@Julia

to oznacza że ewentualnie możesz zacząć 5 min póżniej bo jak 10 min to już masz nieobecność do wyjaśnienia w systemie.. Orwell w pełni

Magda
@nigdy więcej

Omg, ale red flag... Dziękuję, jednak nie aplikuję!

Filip
@Julia

Pracuję tutaj już od jakiegoś czasu. Mam swobodę dot. godziny rozpoczęcia pracy. Mogę zacząć o dowolnym czasie w przedziale od 7 do 9. Dla mnie jest to w zupełności satysfakcjonujące! :) Z tego co wiem to w całym dziale SEO tak jest.

@nigdy więcej

Co Ty gadasz? Elastyczne godziny tzn. że zaczynasz między 7, a 9 rano i pracujesz 8 godzin. Czyli możesz zacząć 7:06 albo 8:44 albo 7:12 ;)

@Filip

A jest możliwość pracy zdalnej?

Pracuję od 6,5 miesiąca - naprawdę jest ok.

@Anna

O to jako świeży pracownik możesz opowiedzieć co Twoja uwagę najbardziej przykuło że uważasz że jest ok ?

@Anna

Haha jest nowy randomowy wpis - żeby przykryć prawdziwe opinie, ktore są niżej. Polecam czytać dalsze opinie :)

Łukasz
@Przeminęło z wiatrem

Czyli co? Uważasz ze jest inaczej i wcale nie tak fajnie jak piszą inni? Chce się tu dostać do pracy i przydałaby mi się obiektywna opinia, szczególnie o zarobkach. Możesz dodać jak płacą?

Hm

Złożyłem do Was swoje CV na jedno z ogłoszeń, bez żadnej odpowiedzi zainteresowaniem bądź nie. Kolejne miesiące widzę to samo ogłoszenie na to samo stanowisko. Jestem ciekawy czy naprawdę kogoś szukacie bo z tego co widziałem na ogłoszenie w trakcie mojej aplikacji złożyło ok od 50 do 100 osób i naprawdę nikt nie spełnił oczekiwań? A jak je spełnić skoro nie otwieracie, bądź otwieracie bez żadnego odzewu.

@Hm

To się nazywa rotacja pracowników :) Wierz mi, miałeś szczęście, że Cię pominęli w rekrutacji ????

Przeżyłam to wiem
@Przeminęło z wiatrem

Rozumiem dyplomację i zawiłość tego Pana, generalnie nieeeeee polecam

Pracuje w Sunrise prawie 2 lata, a więc raczej ze mnie nowicjusz patrząc na staże koleżanek i kolegów. Przyszedłem jako osoba z niewielkim doświadczeniem handlowym. Pytaliście o pomoc we wdrażaniu do pracy. Ja otrzymywałem pomoc na każdym etapie wdrażania. Miałem więc czas na przyswajanie wiedzy i od razu jej wdrażanie w praktyce. Przedstawiono mi cele na najbliższe miesiące, które były dla mnie jasne i mierzalne. Zdecydowanie mogę polecić firmę jako miejsce pracy. W mojej ocenie główne atuty to: bardzo dobre relacje z menagerami oraz ze współpracownikami. Jeśli chodzi o wynagrodzenie to muszę przyznać, że nie ma żadnych limitów odnośnie prowizji. Przy sumiennej pracy można być bardzo zadowolonym z wypłaty. Dodatkowo otrzymujemy wszystko to, co jest potrzebne do pracy. Wewnętrzne szkolenia są prowadzone w sposób rzetelny. Otrzymujemy również pełne wsparcie od doświadczonych pracowników. Osobiście polecam to miejsce pracy - ja jestem bardzo zadowolony.

@Michał

Pani Magda znacząco mija się prawą. Z racji przypiętej opinii domniemuje że nie jest to rzetelna opinia.

Przeminęło z wiatrem

Jako byly pracownik mogę śmiało powiedzieć, ze firma Sunrise System TO JEST typowe call center. 1-2 godziny rozmów w ciagu dnia? Owszem! Nie zapomnijcie jednak dodać, ze dzwoni sie non stop, telefon za telefonem. Średni czas rozmów MUSI być, bo nie liczy się efekt a staty. Nie wspomne juz o nadgorliwych Team Leaderach, którzy ciagle sprawdzaja statystyki i w bezczelny sposób wytykaja jak przez 10 minut ma sie przerwe w statystykach. Tak wyglada praca w tej firmie. Jesli chcecie mieć zdrowie psychiczne i przede wszystkim życie - nie idzcie do tej firmy!! Panuje tam atmosfera kolesiostwa i zarabiaja Ci, ktorzy obsługują gotowe zapytania. W dodatku te osoby sa podawane jako wzory cnót sunrise.Reszta robi za naganiaczy. Dobra atmosfera w miejscu pracy?! Haha... Żart! Jak tylko wszedłem w środowisko, pierwsza myśl, to SEKTA. Bicie brawek za sprzedanie umowy - bo serio, to wydarzenie na miare fanfarów. Oczywiście po moim wpisie pojawi sie kolejny z pochwałami zeby przykryc smrodek wydobywający się spod tej organizacji. !!! DRODZY KLIENCI czekajcie na grad telefonów pod koniec miesiąca, bo jak sie chce sprzedać umowę, to można obiecać dosłownie wszystko... CDN :)

Klient

PROSZE UWAZAC NA TA FIRME DOBRY DZIAL PRAWNY A DZIAL SEO TO WSZYSCY WIEDZA JAKI JEST dokkładnie tak było i w moim przypadku. nie było wyników, pieniądze wydane , budżet przepalony , a oni mnie przekonują, że to musi trwac i wymaga czasu. Przekonałem się , gdy odszedłem , że można było mniej wydać i mieć efekty. Nie polecam tej firmy. Prosze zwrócić uwagę jak pracownicy tej firmy są zadowoleni, jak opisują że jest świetnie itd. Dodatkowo pisanie o klientach Januszach jest poniżej jakiegokolwiek poziomu. Prowadzę firme i przyznaje , że są trudni klienci natomiast nigdy nie wypowiadałem sie z pogardą o swoich klientach nazywając ich Januszami.

Ernest

Firma nastawiona tylko na swój zysk. Tutaj 10 procent zarabia bardzo dobrze, 40 średnio, reszta musi dorabiać.

Bardzo niemiła obsługa. Jak się mówi, że nie chce się skorzystać z oferty to zaraz atak werbalny i gierki słowne. Także mogę sobie tylko wyobrażać jak wyglada tam praca.

pan wrona
@Marek

dokladnie te same odczucia, jak powiedzialem ze nie chce wspolpracowac to obraza majestatu i wytykanie ze to jednak nie sa duze ceny, ze oni super duzo robia itd itp

@pan wrona

dokładnie tak było i w moim przypadku. nie było wyników, pieniądze wydane , budżet przepalony , a oni mnie przekonują, że to musi trwac i wymaga czasu. Przekonałem się , gdy odszedłem , że można było mniej wydać i mieć efekty. Nie polecam tej firmy. Prosze zwrócić uwagę jak pracownicy tej firmy są zadowoleni, jak opisują że jest świetnie itd. Dodatkowo pisanie o klientach Januszach jest poniżej jakiegokolwiek poziomu. Prowadzę firme i przyznaje , że są trudni klienci natomiast nigdy nie wypowiadałem sie z pogardą o swoich klientach nazywając ich Januszami.

@pan wrona

te super robienie to zakończyłem po 4 miesiącach bo pozycjonowali na złe dane. (usunięte przez administratora)

Olaf

Wypowiadając umowe po 4 miesiącach ciężko w przypadku pozycjonowania na zwrot. Umowy maja czas trwania dwuletni, a pozycjonowanie wymaga czasu żeby dać efekty.

Karo
@Olaf

Panie Olafie! A czy po ponad 2 latach efekty powinny być? Powinny prawda? A niestety ich nie ma. Kilka rozmów z opiekunami (którzy w ciągu umowy zmieniali się niczym rękawiczki, co też daje do myślenia), wymiana maili na przestrzeni prawie roku, prośby o większe zaangażowanie ... i żadnych zmian. Ta sama sztampa, rutyna. A najlepiej widoczne są te kategorie serwisu do których Sunrise się nie dotykał. Nie twierdzę, że nie umiecie wykonywać dobrze swojej pracy, ale u mnie dosłownie ZERO, żadnego efektu współpraca z Sunrise System nie dała. Więc Andrzej nie jest jedyny niestety ...

Dorota

Mam takie same spostrzeżenia. Tez bylismy klientami tej "firmy". Wypowiedzenie umowy jest utrudniane przez pracowników, a samo pozycjonowanie nieskuteczne.

@Dorota

A która firma ot tak i z uśmiechem podpisuje wypowiedzenie umowy? Nie znam takiej :D Zazwyczaj są problemy bo przecież tracą klienta.

@Olaf

dlatego że przepalanie budżetu jest bez sensu, dobrze zainwestowany budżet przynosi korzyści , w wypadku Sunrise wydają pieniądze bez efektu , ponieważ to pieniądze klienta. Z takim podejściem niestety firma daleko nie zajedzie.

@Sylwia

nie chodzi o uśmiech. Rozstać tez trzeba się umieć. (usunięte przez administratora) Przestrzegam przed tą firmą i zawieraniem z nimi umowy. Na rynku jest bardzo dużo dobrych firm , przyjaźnie nastawionych do klientów i ich potrzeb i oczekiwań. Ale cóż ważne że pracownikom opisującym tu warunki swojej długoletniej pracy jest dobrze. A ty kliencie płać i nie dyskutuj , bo pozycjonowanie to bardzo długi proces . Im dłuższy tym lepiej dla SUNRISE, bo w końcu klient płaci.

@Karo

Podobnie w moim przypadku. Najlepiej widoczne są obszary , których sunrise nie dotykał. ;)

@Olaf

dobre sobie. a jeśli po czterech miesiącach nie ma żadnego efektu i okazuje się że pozycjonowanie było na złe dane. (usunięte przez administratora) To jest śmiech na sali. lepsze są mniejsze firmy to chociaż się starają, a tu w ciągu czterech miesięcy miałem trzech opiekunów. pierwszy zaczął swoją prace pozycjonując na złe dane, a reszta to powielała chociaż alarmowałem. Później ta faktura za dezaktywacje. W ogóle żenada, chyba tu siedzicie i piszecie sobie opinie

robo

Nie polecam. Uwaga na zapisy w umowie, bo można nie tak prędko się rozstać z firmą. Bardzo ładnie zachęcają i dają rabaty na początek. W cztery miesiące miałem trzech opiekunów, z czego wynikła w zasadzie zerowa skuteczność co było powodem rozstania. Po zakończonej umowie przychodzi faktura za dezaktywacje. Można się zdziwić.

Od kilku lat mam możliwość pracy w firmie Sunrise System. Firma działa w rozwojowej branży i jest liderem na rynku co jest dla mnie ważnym elementem. Na początku było sporo nowej wiedzy do przyswojenia, ale tym przypadku miałem duże wsparcie Team Leadera. Na co dzień mam możliwość współpracy z Klientami z różnych branż, dostęp do szerokiej wiedzy, jasne zasady i zadania, system CRM, który odciąża od żmudnych powtarzalnych działań, zapewniając możliwość skupienia się na tych ciekawych i kreatywnych zadaniach. Zadania wypełniają czas pracy, ale nie ma mowy o pracy po godzinach czy w weekendy, co zdarzało się u mojego poprzedniego pracodawcy. Fajni ludzie, przyjazne środowisko pracy. To co było dla mnie ważne to umowa o pracę, która jest rzadkością w innych firmach SEO, do których aplikowałem, a w moim przypadku była potrzebna do uzyskania kredytu hipotecznego. Poza opieką medyczną, ciekawym rozwiązaniem są punkty benefitowe, które mogę wymieniać na bilety do kina czy na koncerty – miły bonus :). W ostatnim okresie widać wiele zmian w firmie, ale większość wg mnie zdecydowanie na plus, widać duży profesjonalizm i inwestycje. Jeżeli chcesz się w pracy rozwijać, realizować zadania dla Klientów z różnych branż to polecam Sunrise System.

Brat Michała
@Michał

Prawie wcale nie widać że ten wpis to nieudolna szeptanka. Trzeba nie mieć szacunku do siebie, żeby tak kłamać.

@Brat Michała

Czemu zarzucasz komuś kłamstwo? Idąc tym tokiem myślenia, jeśli jest tutaj 200 negatywnych opinii to nikt nie ma prawa być zadowolony i dodać pozytywną opinię? Głupie to.

@Michał

Czy każą wam dopisywac pozytywne opinie na temat Firmy Sunrise. Czy może ma to wpływ na wynagrodzenie?

@niezadowolony

Pan chorągiewka, poucza pracownicę narzekającą na kontakt z klientami, a za chwilę pyta firmę, czy każe pisać pracownikom pozytywne opinie. W jakiej roli tu jesteś w końcu, bo się pogubiłam? Źle piszą to źle, dobrze piszą, też źle.

niezadowolony

powinna Pani zmienić branże , tak by nie mieć kontaktu z klientami, jak można tak pisać o swoich klientach. Jesli nie lubi Pani kontaktu z ludzmi to niech Pani ja zmieni na pracę w samotności np. dozorca.

Jestem bardzo niezadowolony z Państwa usług 1. moja pozycja w najważniejszej frazie (czyli to na czym mi najbardziej zależało) nie zmieniła się 2. musiałem po Was poprawiać w tym miesiącu (bo szczerze, to wcześniej podczas współpracy z Wami nie zaglądałem dłuższy czas na swoją stronę, zajrzałem dopiero podczas świąt): - błędy na stronie głównej, brak spacji, nielogiczne zdania -tytuły seo były zbyt długie (co także mogło wpływać negatywnie na pozycjonowanie), niedopasowane 3. mam masę błędów w kodzie strony (sam ich nie mogłem zrobić bo nie ruszałem kodu) (usunięte przez administratora)

Tso
@Adam

Właściwie czego spodziewałeś się za (usunięte przez administratora)miesiecznie? I tak dużo robili z tego co mówisz, jak na tą kwotę.

luke
@Adam

Cześć, 350 PLN to jest 1h pracy człowieka z doświadczeniem plus marża firmy i podatki.

@Adam

podobnie na mojej stronie. Nie wiem czy pracownicy czytają zalecenia jakie należy wdrażać . Chyba nie ponieważ opinie pracowników świadczą o tym , że fajnie się zasiedzieć w tej firmie. nie tylko nie polecam, ale odradzam ta firmę.

Nie polem firmy, nie wywiązują się z umowy. Obiecali wypromować stronę www a przez rok nic nie zrobili. Odradzam proszę czytać negatywy zanim ktoś podpisze umowę. Uwaga na umowę i zapiski które ich chronią.

@Adam

Przez rok? To chyba jakaś kpina. A można wiedzieć gdzie Ty byłeś przez ten czas, czy w jakikolwiek sposób reagowałeś na tę sytuację? Umowa to umowa, powinna być dla nich święta.

@Adam

w pełni się zgadzam . marne efekty w moim przypadku również. zanim podpiszesz umowe z nimi zastanów się ponieważ jesli poczytasz w internecie jest wiele ofert świetnych firm , które nie czyhają na twoje pieniądze, lecz w zamian daja od siebie dużo pozytywnych wyników. Tutaj wydasz kasę a twoja strona nadal bedzie daleko z tyłu.

Zostaw merytoryczną opinię o Sunrise System sp. z o.o. - Poznań

• Jak się pracuje w Sunrise System sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Sunrise System sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 62.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Sunrise System sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 36, z czego 18 to opinie pozytywne, 14 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Sunrise System sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Sunrise System sp. z o.o. napisali 5 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Sunrise System sp. z o.o.