Sunrise System sp. z o.o.

Opinie o Sunrise System sp. z o.o.

Przyjaciel

Tak nie jest....

Małgorzata
@Przyjaciel

To proszę wytłumaczyć jak jest? ja dysponuję mailem, o treści, którą wskazałam, a niemerytoryczna i irytująca odpowiedź świadczy o poziomie jej autora.

Friend
@Małgorzata

Nie zrozumie ten, kto tam nie pracował. Zeby opisac jak tam jest, mysle ze miejsca tutaj nie wystarczy. Książka by powstała. W skrócie - nie warto marnowac czasu. Komentarz obrażający personalnie osobe komentującą świadczy o tym, ze jestes pracownikiem SS - takie praktyki to ponury standard.

A.

Nie polecam pracy w tej firmie, bardzo trudno o awans, jeżeli nie wkradnie się do listy "przyjaciół" overheadu, często stosują metodę kija i marchewki, niestety koniec końców zapominają o marchewce, a kij wciąż jest. Poza tym bardzo dużo klientów przypada do obsługi na jedną osobę. Oczekują super kontaktu z każdym klientem i wyników, których nie jest się w stanie dowieźć, ponieważ ciągle dorzucają nowe zadania.

@A.

Czytam i nie wierzę własnym oczom... Co za bzdury! Pracuję w firmie ok 3,5 roku. Zaczynając nikogo praktycznie nie znałam... a podobnie jak wiele innych osób, mam za sobą już awanse... nie wiem skąd tyle jadu u ludzi piszących takie komentarze, oczywiście zawsze jest coś co mogłoby działać lepiej, ale tak jest w każdej firmie. Polecam przeanalizować własne podejście do pracy, poziom zaangażowania, itp., bo z takim podejściem za kilka m-cy kolejna firma dostanie od Ciebie taki sam komentarz.

Wanda
@A.

A na jakim stanowisku konkretnie oczekują tych super wyników z klientami?

Przeminęło z wiatrem
@Sylwia

Ooo, tu znowu piszesz o swoich awansach. Jak Ci nie wstyd? Jakie to awanse? Brak umiejętności i brak Twoich wyników trzeba bylo jakos zamaskować. Najlepiej w dziale, w którym tych wyników robic nie musisz. Żałosne...

@Przeminęło z wiatrem

...ale gorycz się wylewa.... awanse dotyczą wszystkich którzy się starają. Nie masz awansu? Trzeba zastanowić się nad sobą.

Brak goryczy - same fakty
@k

Kochana, a ja myślę, ze to nie gorycz, a realia. Jaki to awans skoro sie wyników nie robi? Za co on w takim razie? Przecież piszecie tutaj, wszyscy zwolennicy, ze awanse sa jak sie wyniki robi, ze trzeba byc zorientowanym na cel. A w tym przypadku tak nie jest. Jawny przyklad manipulacji.

Pracuś
@Przeminęło z wiatrem

Dokładnie, zgadzam się z tą opinią. A nam handlowcom siedzi i błędy wywala.

Łukasz

Pracuję w Sunrise prawie 9 lat w dziale handlowym i mogę z czystym sumieniem polecić tą firmę jako świetnego pracodawcę. Zaczynałem będąc zaraz po studiach, bez doświadczenia w sprzedaży – wszystko co umiem nauczyłem się w tym miejscu. Praca w sprzedaży zawsze wymaga zaangażowania i trzeba liczyć się z presją czasu, ale firma odpowiednio za to wynagradza. Oprócz wynagrodzenia podstawowego jest oczywiście prowizja za sprzedaż, dodatkowe premie kwartalne i premie za realizację celów. Jasno rozpisane ścieżki awansów pozwalają też cyklicznie zwiększać swoje wynagrodzenie podstawowe. Co fajne – nie ma sufitu w prowizjach. Do tego dochodzi bardzo przyjazna atmosfera, wręcz rodzinna, benefity itp. Jeśli ktoś szuka stabilnego zatrudnienia na umowę o pracę, bez nadgodzin i za dobre pieniądze, to polecam :)

Hanna
@Łukasz

Mógłbyś opisać jak wyglądały Twoje początki w Sunrise? Po jakim czasie mniej więcej udało Ci się wszystkiego nauczyć i wdrożyć? Jak zostałeś przyjęty przez zespół? Ile trwa okres próbny w firmie i wstępne szkolenia?

Łukasz
@Hanna

@Hanna Moje początki, to bardzo dużo szkoleń, zarówno z wiedzy branżowej, jak i sprzedażowej. Byłem zielony w temacie SEO, wszystkiego nauczyłem się w firmie, ale nie mogę powiedzieć że już wszystko wiem, branża SEO/SEM ciągle się rozwija, więc ja też cały czas dowiaduję się nowych rzecz. Inni pracownicy przyjęli mnie bardzo miło, nie ma tu tzw. wyścigu szczurów, każdy jest życzliwy i chętnie pomaga. Okres próbny to zazwyczaj 3 miesiące i trzeba się przygotować na dużo szkoleń, które są poprzeplatane praktyką. A wsparcie ma się cały czas, nie tylko na początku :)

Joasia
@Łukasz

hej, czy mozesz powiedzieć jak wygląda rekrutacja do tej firmy? jakie są etapy i czy zadają jakieś konkretne zestawy pytań?

Zapraszam
@Łukasz

W Sunrise jest fajnie :) Niefajnie jest dla tych, którzy nie chcą się rozwijać i pracować. Dlatego polecam to miejsce osobom, które chcą się uczyć i później czerpać z tego profity.

Piotr Sz

Pracuje w Sunrise System od ponad 4 lat. Zaczynałem w kameralnym biurze i Zespole z widokiem na Poznań. Widziałem z okna, że nasz horyzont możliwości jest nieskończony. Nie tylko ja rozwinąłem swoje możliwości i zdolności w Sunrise System, ale także moi koledzy i koleżanki, a co ważne - sami rozwijamy ten brand. Na moich oczach powstawały i były współtworzone nowe obszary działań, lepsze systemy, nowe i sprawniejsze metody współpracy między sobą i Klientami, no i bezcenne relacje. W mojej pracy dostrzegam sporo zalet, a główną jest liberalne podejście i demokratyzacja Grupy i Zespołów. Wcześniej byliśmy liderem w Grupie, a także na rynku, a dzisiaj jako Grupa jesteśmy liderem na rynku. Można? Można! Choć czasami jest to wysiłkowy proces. U nas w pracy stosujemy sytem pracy hybrydowej - to jest duża zaleta, ponieważ możemy pracować zdalnie jeśli jakiś dzień jest dla nas korzystniejszy, by wstać później lub nie wymaga tak pilnej potrzeby dojazdu do biura :) Jestem fanem tego rozwiązania, a to dowód wielkiego zaufania. Należę do krytycznie nastawionego personelu, ponieważ czuję się w pełni odpowiedzialny za swoją markę - dlatego spotkasz mnie w wielu miejscach jako komentatora ⁠:) Nie spoczywamy na laurach - chcemy pokazać światu, że Customer Service może wyglądać inaczej niż w wielu miejscach, że można być bez spiny i że można zamyśleć się przy kawie w kuchni. To się dzieje, ponieważ spotkam niemal codziennie ludzi grających w piłkarzyki, chillujących w odpowiednio przygotowanych roomach, wychodzą po pracy na piwo, potrafią osiągać świetne wyniki i świetnie zarabiać - jeśli mają na to ochotę, dbają o rozwój i słuchają dobrych, sprawdzonych rekomendacji. Szkoleń jest full, ktoś kto twierdzi inaczej - zwyczajnie konfabuluje, ale nie każdemu dowieziesz to czego chce i nie piętnuję tego, bo to jego wolność i demokracja. Warto wówczas przegadać sprawę z TL'em lub Coachem - nie należy się bać, wystarczy się zgłosić i mieć szczere, dobre intencje. ⁠ :) Awanse? jestem najlepszym przykładem, że można zdobyć awans choć zaznaczam, że jestem krytycznie nastawionym pracownikiem (wiem z doświadczenia, że w wielu firmach jest to niemile widziane), a tu? Jeśli jest się rozsądnym i mającym dobre intencje i wyniki swojej pracy, a także ma się poszukiwane skille na dane stanowisko - można być awansowanym bez problemu. Znam takie przykłady w dziesiątkach. Nie wszystko jest idealne - ale nie znam takiej firmy, nie istnieje taka kraina mlekiem i miodem płynąca. Pracowałem w kilku miejscach i to jest najlepsze jak do tej pory. Polecam. Piotr.

Przyjaciel
@Piotr Sz

Piotrze, wiemy wszyscy że interesy idą w parze, w Sunrise System również, a Ty jesteś ich beneficjentem. Gratuluję, wszyscy znamy twoje " niby obiektywne i krytyczne" opinie i czekamy na dalsze awanse. UPS...dalej już klapa...

Copywriter

Podobnie jak u innych, w moim przypadku firma także wykazała całkowity brak szacunku. Po Assessment Center (czyli po kilku godzinach pisania tekstów, robienia testów i wypełnianiu ankiet) potencjalny kandydat udaje się na rozmowę z rekruterką, która mówi, że niezależnie od wyniku zostanie się o nim poinformowanym - podaje nawet dzień tygodnia w którym należy się spodziewać informacji. W moim przypadku była to totalna bzdura. Brak jakiejkolwiek informacji i brak odpowiedzi na wysłany przeze mnie email.

Dotychczasowe doświadczenie Czy zadania sprawiły problem? Które najtrudniejsze? Twoje mocne strony. Największe osiągnięcie. Twoje dwie wady.

Zainteresowana

Dzień dobry. Widzę, że na tym forum jest dużo opinii od osób z kilkuletnim stażem w firmie. Zastanawiam się nad zgłoszeniem aplikacji na stanowisko Copywriter SEO, które się niedawno pojawiło. Tylko że identyczne ogłoszenie było już jesienią 2022. Złożyłam wtedy CV, jednak bez odzewu. Warto jeszcze raz próbować? Czy firma szuka więcej copywriterów, czy może świadczy to o dużej rotacji pracowników na tym stanowisku? Przyznam, że wygląda to dość podejrzanie, tym bardziej, że wiele osób pracuje tu dość długo.

Koleżanka

Czy są tutaj doradcy klienta biznesowego w Sunrice? Dostałam propozycje pracy. Dotychczas nie zajmowałam się poszukiwaniem firm a raczej ich obsługą. Z oferty wnikały inne obowiązki a na rozmowę okazały się, że są inne. Nie zniechęca mnie to, tylko zastanawiam jak wygląda ta praca i czy jako pracownicy jesteście zadowoleni. Poproszę o opinię ????

Jak w Sunrise System sp. z o.o. wyglądają możliwości ewentualnego awansu na wyższe stanowiska?

Sylwia

Możliwości na awans na wyższe stanowiska jest wiele. Wszystko jednak zależy od samego pracownika: jego predyspozycji, zaangażowania i potrzebnych na dane stanowisko umiejętności (zarówno twardych jak i miękkich). Jest to z pewnością firma, która wspiera rozwój swoich pracowników. Także polecam.

Grażyna
@Sylwia

Czyli można liczyć u was na jakieś fajne szkolenia dla pracowników?

Tak jak najbardziej ????

Hdjd
@Grażyna

Non stop sa szkolenia w godzinach pracy

A
@Hdjd

Tak są szkolenia, nawet 4h w trakcie dnia, a później wielkie zdziwienie dlaczego nie wyrabiasz się z obowiązkami

SS

Nie ma takiej opcji. Chyba że jesteś znajomym przełożonego lub pracujesz minimum 10 lat.

SS2
@Grażyna

Szkolenia tylko i wyłącznie jak zaczynasz pracę. Później o jakichkolwiek szkoleniach czy rozwoju zawodowym można zapomnieć.

@SS2

A czemu tak? Praca nie jest jednak taka wymagająca według nich? A te wstępne to w razie czego jak wglądają i jak długo mogą trwać?

@Paulina

szkolenia są non stop. W SS pracuję prawie 3 lata i nadal mam szkolenia. Do tego dostęp do biblioteczki, szkoleń online, webinarów, ebooków. Jeżeli ktoś jest głodny wiedzy to w tym worku nie ma dna :)

@k

czyli to już od chęci zależy? a co z rozwojem zawodowym w kontekście np., awansów czy przenosin na inne stanowiska? jakie możliwości względem tego daje tu firma?

@Paulina

są ścieżki kariery - bardzo jasno i konkretnie rozpisane, są możliwości rozwoju w formie awansów, innego stanowiska, własnego stanowiska, zależy od chęci i predyspozycji :)

@k

czyli pozostaje tylko kwestia pytania jak trudne do osiągnięcia? ;) i też chyba liczba pewnych stanowisk jest ograniczona?

@Paulina

są realne :) wiadomo, że im dalej w las tym cel ambitniejszy :) i jasnym jest, że jak w każdej firmie liczba stanowisk jest ograniczona, ale firma się rozwija i stale pojawiają się nowe szanse. w rozwoju w ramach swojego stanowiska nie ma z kolei sufitu :)

ghgjg
@SS2

to nie prawda, w moim dziale szkolenia są cały czas

Aktualność
Witamy na profilu Sunrise System na GoWork!

Warto szukać opinii o swoim przyszłym pracodawcy. Zachęcamy Cię jednak do spojrzenia na całokształt naszego wizerunku jako firmy w różnych źródłach. Anonimowe i niemerytoryczne wypowiedzi potraktuj z dystansem. Jeśli chcesz lepiej poznać naszą firmę, skontaktuj się z nami bezpośrednio, np. wysyłając maila na adres: zadajpytanie@sunrisesystem.pl

Zapraszamy Cię także na nasze social media – sprawdź, jaka panuje u nas atmosfera ;-)

Tym, co szczególnie nas cieszy jako pracodawcę, są oczywiście pozytywne opinie naszych pracowników dotyczące m.in. atmosfery, benefitów, możliwości rozwoju czy licznych szkoleń. Właśnie te czynniki były wymieniane najczęściej w czasie badań, które przeprowadziliśmy w 2022 roku:

• EVP  (Employee Value Proposition), czyli określanie zestawu charakterystycznych cech naszej marki,

• eNPS (Employee Net Promoter Score), czyli ocena poziomu zadowolenia i przywiązania pracownika do miejsca pracy.

Więcej o wyróżnikach naszej marki przeczytacie na naszym blogu: https://www.sunrisesystem.pl/blog/2645-co-wplywa-na-wizerunek-firmy.html

Zachęcamy też do odwiedzenia naszego kanału YouTube, gdzie kilkunastu naszych pracowników dzieli się historią swojej ścieżki kariery w Sunrise System!

Poznaj nas bliżej.
Borys

zgadzam się, bo pracuje i potwierdzam

Monia

W wielu miejscach już pracowałam ale dopiero tutaj poczułam swoje miejsce.. pracuje już tu kilka dobrych lat i chciałabym zostać jeszcze na trochę :) Wraz z rozwojem firmy wiele rzeczy się zmieniło, ale odnoszę wrażenie, że staramy się być coraz lepsi. Zarówno w tym, na jakim poziomie świadczymy usługi jak i tym jakim firma chce być pracodawcom. Myśle, że to jest dobre miejsce na rynku pracy. Dla mnie najważniejsze jest poczucie stabilności, ta firma mi to zapewnia. Oczywiście jest jeszcze wiele atutów szkolenia, benefity, kurs językowy, super atmosfera. Myśle, że każdy znajdzie coś dla siebie :)

Kandydatka

Czy firma kontaktuje się z kandydatami zaraz po wysłaniu CV czy trzeba czekać do momentu wygaszenia ważności ogłoszenia?

N.N
@Kandydatka

Zaraz po wysłaniu (zazwyczaj 1-3 dni).

Lidia

Cześć, ile zarobi Administrator IT z oferty, którą opublikowali? Proszę o pilną informację, zastanawiam się poważnie nad wysłaniem swojego portfolio. Pozdrawiam serdecznie.

zombi
@Lidia

dużo za mało a roboty od groma, nie ma systemów a te co są działają koszmarnie, rotacja będzie z 60% co chwila wymieniają się ludzie, nie ma żadnego planu na rozwój, nie ma się od kogo uczyć, ciągłe zmiany w organizacji, tysiące spotkań i ankiet o niczym, serdecznie odradzam

@zombi

z czego wynika ten brak systemów? piszesz, że nie ma od kogo nabrać wiedzy ale jak przyjdzie osoba z doświadczeniem już odpowiednim to nie powinno być problemu? jeśli chodzi o te jakieś spotkania i ankiety to kto to organizuje i czym to jest umotywowane?

Czy oferty pracy umieszczone na stronie są aktualne i w jakim czasie po wysłaniu CV firma kontaktuje się z kandydatami?

Natalia

Co by tu wiele mówić, typowa agencja masowa. Ogromna liczba klientów na jednego specjalistę, nie polecam ani być pracownikiem ani klientem. Nie jest to najgorsza firma do jakiej możesz iść - Np atmosfera jest okej i fajne benefity. Ale poza tym niestety kiepska firma, nie stawiają na jakość.

@Natalia

To możesz chociaż rozwinąć te benefity skoro takie fajne? A kasa? Bo o niej nie piszesz?

Bob

Cześć, mógłby ktoś opowiedzieć o etapach rekrutacji w tej firmie? Dostałem informację, że w którymś z etapów jest zadanie które trwa +/- 3h, czy to prawda? Aplikował może ktoś do działu SEO?

@Bob

Hej, aplikowałam, na pierwszy etap zarezerwuj sobie cały dzień. Aplikowałam na stanowisko copywritera, rano otrzymałam zadanie na ok 6 godzin (niby tyle czasu powinno to zająć, a w rzeczywistości od klawiatury nie odejdziesz, bo inaczej nie zmieścisz się w czasie) i w opisie zadania dowidziałam się, że po wysłaniu zadań będę musiała wykonać kolejne testy : test szybkości pisania, test na inteligencje, testy osobowości czy test językowy. Nie licz, że otrzymasz odpowiedź zwrotną co im się nie podobało. Za to możesz liczyć na telefon od innej firmy, że oni są chętni Cię przygarnąć bo bo do Sunrise się nie dostałeś... Pani poinformuje Cię że dopiero po odmowie czy przyjeciu jej oferty otrzymasz odpowiedź zwrotną z opisem co i jak, ale na to też nie licz.

oxsltudxlp

Niemiło pracowało mi się w tym miejscu. Wszystkie te pozytywne komentarze mnie dziwią w szczególności, że z kimkolwiek z firmy nie rozmawiałem, nigdy nikt nie wyraził się lepiej niż średnio o pracy tam. Popsułem sobie tylko zdrowie tam, nie polecam.

Gocha

A po co?

B.K

Czy w razie odrzucenia przez firmę na którymś z etapów rekrutacji otrzymuje się od nich feedback, czy jakakolwiek wiadomość o odrzuceniu kandydatury?

N.N
@B.K

Z tego co wiem to kontakt jest tylko z osobami przyjetymi, ale może to zależeć od działu

Towex

Wyobraźcie sobie sytuację, w której ktoś od Was oczekuje, że przez bite 8h będziecie za darmo rozwiązywać testy rekrutacyjne. Dodam, że stanowisko, na które aplikacja się odbyła oferowało pensje niewiele wyższa niż najniższa krajowa. Mimo czasu spędzonego nad zadaniami i tak czułam, że 8h to za mało na ich rozwiązanie ze względu na złożoność wymaganych kwestii. Brak słów.

...
@Towex

A może po prostu brak umiejętności do wykonania testów? Nigdy nie zrozumiem ludzi hejtujacych jakąś firmę tylko za to, że nie udało im się przejść procesu rekrutacji... może tak warto pomyśleć czy przypadkiem umiejętności które się posiada nie wymagają doszlifowania?

Kaczor
@Towex

Coś mi tutaj nie pasuje. Przechodziłem proces rekrutacji bardzo niedawno, ponieważ zacząłem pracę 16.08.2022. Fakt, rekrutacja składała się z 3 etapów, lecz nie przypominam sobie aby któryś z nich trwał dłużej niż +/- 1h. Dodatkowo terminy etapów zawsze były ze mną konsultowane i dostosowane do moich możliwość. Dodatkowo, raz nie udało mi się odbyć rekrutacji w wyznaczonym terminie i po wcześniejszym poinformowaniu, wyznaczono mi nowy, dogodny termin rekrutacji. Pracuje zawodowo od wielu lat, lecz z czystym sumieniem przyznaje, że tak profesjonalnie przeprowadzonego procesu rekrutacji nie spotkałem nigdy wcześniej. Wszystko konkretnie, kompleksowo i jasno przedstawione - serio szacun za to! Być może byliśmy rekrutowani do innych działów lub po prostu Twoje kompetencje nie były wystarczające, ciężko mi powiedzieć. (Dział Handlowy) - Generalnie, jeśli ktoś lub sprzedaż, chce się rozwijać to tutaj zdecydowanie ma od kogo czerpać skillsy, na dodatek do dobrej atmosferze. P.S. chyba nigdy nie dodałem tak pozytywnej opinii dla pracodawcy. Dodam tylko, że mam 33 lata :)

kjhkjh

trochę mnie dziwią negatywne opinie tutaj. Moje doswiadczenie jest inne. Pracowałam w naprawdę januszowych firmach, startupach itd. gdzie nigdy cżłowiek UoP nie zobaczy na oczy. I gdzie nie ma nawet działów HR. Przeszłam też już sporo procesów rekrutacyjnych w swoim życiu zawodowym. Ten w Sunrise był najbardziej profesjonalny i najmilszy ze wszystkich. Był tez najtrudniejszy. Co powiedziałam też Pani z HR zanim otrzymałam odpowiedź.

Małgorzata

przy odejściu nie robili problemów jak złożyłeś wypowiedzenie? nie chcieli cie może zatrzymać, nie oferowali podwyżki ?

Zostaw merytoryczną opinię o Sunrise System sp. z o.o. - Poznań

• Jak się pracuje w Sunrise System sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Sunrise System sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 62.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Sunrise System sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 36, z czego 18 to opinie pozytywne, 14 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Sunrise System sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Sunrise System sp. z o.o. napisali 5 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Sunrise System sp. z o.o.