Opinie o Volvo Polska w Wrocław

Poniżej zobaczysz opinie obecnych oraz byłych pracowników o firmie Volvo Polska. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w Volvo Polska o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja samochodów ciężarowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Volvo Polska w Wrocław

Dorota

Tak narzekają na ten dział HR, że ja aż ciekawa jestem jak się w nim obecnie pracuje. Jakie obowiązki i ile im płacą?

Beton
@Dorota

Jak jesteś taka ciekawa, to złóż CV i nie zaśmiecaj forum swoimi wywodami. Ciekawska się znalazła. Znasz to "ciekawość to pierwszy stopień do piekła", albo "nie interesuj się bo kociej mo®dy dostaniesz"?

Mirosław
@Beton

Ale jesteś niemiły. Przecież po to jest forum żeby się tu czegoś dowiedzieć o rekrutacji i pracy. Nie możesz pomóc i podpowiedzieć jak się pracuje w HR? Ty w ogóle jesteś tu zatrudniony?

@Beton

Tak znam, a co to wnosi w pytanie odnośnie warunków zatrudnienia tutaj w HRce? Czy ktoś inny rzeczywiście zorientowany w temacie wyraziłby swoje zdanie? Zależy mi na konstruktywnej odpowiedzi. Ile osób teraz mogłoby być na dziale i co z rotacją?

Miłosz

Jak wygląda praca na stanowiskach korporacyjnych? (Biurowych)? Jakie warunki biurowe, czy jest parking dla pracowników? I na jakie wynagrodzenie można liczyć dla stanowisk niezwiązanych z IT ?

DS
@Miłosz

jesli chodzi o IT to nie ma co ich wynosic do gory, teraz trendem jest zwalnianie juniorow wszedzie

DS

nie wiem co komu ale mozna ostatnio poczytac wiele informacji o tym jak branza IT zwalnia z etatow. kryzys nadchodzi

Pan Nikt

Dzień dobry. Dołożę trochę od sobie. Staż pracy w firmie,na produkcji.... powyżej 20lat, niestety. Mam nadzieję,że ten rok będzie ostatnim w firmie. Zabija mnie monotonia pracy, ciągłe braki i ich uzupełnianie. Trzyma mnie jeszcze stawka jaką wypracowałem przez te lata i chyba zasiedziałość. Do szału doprowadza mnie również nierówne traktowanie produkcji i wszelkich innych działów. Produkcja to jak wyrobnicy. Mamy cudownych kontrolerów jakości, którym już chyba się odciski zrobiły na pośladkach od siedzenia przy biurkach (ludzie,wy nie jesteście pracownikami biurowymi!!). Mamy podmontaże (na szczęście nie wszędzie) gdzie pracuje się jak za dobrych, czerwonych czasów. I cudownych kierowników, którzy nie zaszkodzą ale i też nie pomogą. Wiadomo...czy się stoi czy się leży i tak się należy. Zewnętrzny wizerunek firmy jest złoty, niestety w środku już nie jest tak kolorowo. I to paplanie o szwedzkim stylu pracy. Bosze, przecież ludzie ty pracujący nie są idiotami.Wiemy jak się pracuje w Szwecji. W niektórych przypadkach za takie traktowanie ludzi jakie tu się stosuje szwedzkie związki by kadrę zjadły na śniadanie. Żeby nie było tak źle do końca firma nadrabia w miarę niezłym socjalem. Warunki pracy też ok, szczególnie zimą. Jest ciepło. Za to przy upałach...masakra. Niestetyz z firmy baaaaardzo konkurencyjnej 15 lat temu, zrobiła się firmą jakich wiele na rynku. I to pomimo tego,że jak ktoś wcześniej pisał pracujemy przy produktach premium. Pozdrawiam.

Bea
@Pan Nikt

Szanowny Panie Nikt ... Widzę widoczny zanik jaj. Brak odwagi aby się przedstawić. Flustracja z pańskiej strony jest tak wielka jak pańskie wybujałe ego. Jeśli zazdrości pan pracy innym zawsze można złożyć aplikację kiedy pojawi się rekrutacja???? Pozdrawiam serdecznie ????

Kindrus
@Bea

Do takich aplikacji nie każdy ma dostęp, a przenieść się na inne stanowisko graniczy z cudem????????

PATRIOTA
@Bea

Tutaj każdy może się wypowiedzieć!! Każdy ma do tego prawo!!! Każdy może być anonimowy!! Skoro twierdzisz że @Pan Nikt nie ma jaj aby się przedstawić,to pokaż swoje !! Przedstaw się!Każdy ma prawo wypowiedzieć się na temat pracy i zakładu w którym pracuje i podzielić się swoją opinią!Jeśli człowiek napisał że pracuje już 20 lat to chyba dobrze wie co się dzieje od "kuchni" A w firmie nie dzieje się dobrze,nie długo zostanie tam sama Ukraina,chociaż nie mam nic do pracowników ze wschodu ,bo Polacy nie za bardzo chcą tam pracować,przy takich stawkach nie ma co liczyć na dużą ilość chętnych.Volvo nie jest już atrakcyjnym miejscem pracy,mowa oczywiście o produkcji na liniach.

Bea

Frustracja ;) A MONGOŁEM jakoś się nie czuję i nie jestem ;) Ale szanownemu panu bardziej bliżej do tego ;) kultury kolego ;)

CuckOld
@Pan Nikt

Podpisuję się pod tym rękami i nogami. Jeszcze można dorzucić do tego ciepłe posadki w związkach Solidarności. Pensyjka spływa na konto, jeżdżą wspierać konkurencję w proststach, a dla ludzi z Volvo co wywalczyli ??? Kto jest rozsądny już się wypisał. Firma była konkurenyjna 15 lat temu, a teraz Polacy nie chcą przyjść na produkcję za śmieszne stawki, to muszą zatrudniać monterów zza wschodniej granicy.

Mirosław
@CuckOld

Śmieszne to znaczy jakie? Bo chyba nie płacą najniższej krajowej? Są jakieś dodatkowe premie albo lepiej płatne nadgodziny żeby wyciągnąć więcej? Powiedz bo chciałem aplikować ale trochę mnie zaniepokoiła ta niska wyplata.

CuckOld
@Mirosław

Premie tak zdarzają się kwartalne takie 1,5% XD Nadgodziny jakieś tam się zdarzają, ale nie są one argumentem do oferowanych stawek.

Kolega z pracy
@Bea

Gorzej jeśli rekrutacja to zwykła ustawka :)

@Kolega z pracy

A czemu sugerujesz że mogłoby to być ustawką?

Nad Wyrobnik
@Pan Nikt

Produkcja traktowana jest jak wyrobnicy w każdej firmie. Był czas się przyzwyczaić. Zasiedziałość, o której wspominasz, odebrała Ci możliwość rozpłaszczania tyłka na krześle przez pełne 8 godzin. Dwadzieścia lat poświęciłeś narzekaniom, utyskiwaniom, walce o równość i szacunek. W tym czasie inni intensywnie pracowali nad idealnie płaskim kształtem dolnej części pleców, zupełnie nie przejmując się jakimiś nierównościami. Kto mądrzejszy?

Jan

Nie wiedziałem że w volvo fabryka wroclaw zarabia się tak niskie pieniądze na start. Rezygnuje, jak wyżyć za to, nawet nie śmieszne.

Teresa
@Jan

Ja też nie wiedziałam i co gorsza nadal nie wiem, bo osoby, które zapytają tutaj o stawki konkretnie, są traktowane "z buta". Określenie, które padło w jednym z komentarzy - najniższe widełki płacowe- nie wiem, do czego przypiąć. Do najniższej krajowej? Jako rezygnujący z pracy możesz przełamać to tabu?

Pracownik Biurowy

Również byłem na rozmowie na stanowisko logistyczne, nie byłem już wtedy pracownikiem volvo. Moim skromnym zdaniem ,wymagania mocno wygórowane a sama rekrutacja to ściema,czyli prawdopodobnie mają już gotowego kandydata a zaproszą parę osób na zasadzie przykrywki. Typowe zagrywki korporacji. Pozdro.

Kondrus

Jeśli pracownicy z dwudziestoletnim stażem się zwalniają to coś chyba znaczy.

Kamil

Cześć, czy pracował ktoś w IT? Jak ocenia atmosferę i zarobki? Czy firma daje możliwosć pracy na kontrakcie B2B? Pozdrawiam Kamil

OBC
@Kamil

No to jest tak. Zależy gdzie trafisz, ale w większości będziesz się tylko wkurzał. Policy mają takie, że praktycznie NIC nie skonfigurujesz pod środowisko. W IT helpdesk sami hindusi, którzy mają Cięgłęboko i przerzucają od działu do działu. Jestem niedługo ale to jakaś masakra jeśli chodzi o techniczne aspekty. Wszystko poblokowane a procesy są tak mozolne i długi, że odechciewa się tam pracować.

Edżu Ebezoga - Bokser

Cześć na profilu tej firmy na pracuj.pl pojawiło się ogłoszenie na operatora cnc, pytanie ile firma oferuje pensji na tym lub podobnym stanowisku, przy tych cenach mieszkań i ogólnie życia w tym mieście zasadnym byłoby wynagrodzenie na poziomie od 7 tysięcy netto ale wszyscy wiemy ,że nie w tym kraju stąd ponowna moja prośba o podanie przez pracowników stawek wynagrodzeń w tej firmie na takim stanowisku.

Emambe
@Edżu Ebezoga - Bokser

Znając życie to za dużo nie zarobisz...

old&wise

Polityka pracownicza to przede wszystkim dział HR. A ten w Volvo Polska jest rodem z (usunięte przez administratora) z ubiegłego weku. Na jego czele pani B., która wraz z zestawem "swoich najwierniejszych i zaufanych" rządzi niepodzielnie i nieprzerwanie od wieków i tak, jak to się robiło 30 czy 40 lat temu. Szwedzka firma w polskim zapyziałym i czasem obrzydliwym wydaniu. Absolutnie nie polecam!

Krzysiu

To prawda, pracownika mają za nic, nie szanują, strasza degradacją na gorsze stanowiska, dyrektor, kierownicy dopuszczaja sie delikatnego strasznia jeżeli weżmiesz urlop w jakis długi weekend, czy pojdziesz oddać krew robiąc pożniej zebrania z pracownikami.Obłuda i kłamstwo na wyższych szczeblach bardzo wyczuwalna przez pracowników. Przełożony zawsze ma racje idąc w zaparte. Zależy gdzie trafisz, ogólnie praca jest znośna, na to nie można narzekać, nie jestes przywiązany do stanowiska przez 8 godzin non stop, jest kilka przerw. Podejmując prace zaczynasz od najniższych widełek płacowych, nie osiągając nigdy nawet połowy zakresu płacowego. Premie są, ale bardzo rzadko, sa dodatkowe wynagrodzenia świateczne i wakacyjne , dosć szybko dają umowę na stałe ja po 6 miesiącach.

@Krzysiu

A od czego zależy to czy premia jest czy nie ma?

Kindybał
@Hanna

Książkę piszesz? Ciekawa jesteś to przyjdź zatrudnij się i zobacz

@Kindybał

w zasadzie to po co namawiasz ją do sprawdzania skoro dość negatywnie się o chyba zapowiada? Premia uznaniowa pewnie pytanie tylko co tutaj doceniają w takim razie i w jakim stopniu?

Stary osiol ze mnie

Jeżeli lubisz się (usunięte przez administratora)niską wypłatą, jak ja i chcesz mieć przymocowany wielki kij z marchewka do szyi, to praca jest dla cb. Do momentu aż orientujesz się, że marchewka nie jest dla Ciebie.

Eee eeeej oooopppppp

Panowie chodźcie pchniemy auto :D praca jest spoko, jest wesoło... I do tyłu, trzy cztery, eejjjjjjjjj ooooop :D

Pepe
@Eee eeeej oooopppppp

Noo pchacie auto jak konie,tylko marchewki wam jeszcze brakuje,żenada

Woźnica
@Pepe

Od kiedy konie pchają wóz, gamoniu?

@Woźnica

Już pomijając to jak to ubrał w słowa, intencja właściwa?

Kolega z pracy

Jak tam kumple z Twardogory, jak się dojeżdża z aktualnymi cenami paliw haha. Marek to chyba wyżul wszystkie gumki na stacji, dalej gadasz do lidera na kumpli ze stacji? Po opiniach widać że w Volvo coraz lepiej

@Kolega z pracy

Firma nie daje żadnego dofinansowania na dojazdy?

Elektryk z piekarni
@Hanna

Planują dołożyć jakieś grosze, bo sprzedajne związki coś planują dodać, ale jak przeliczysz to na kwotę na rękę, to dziennie nie starczy na litr paliwa. I musisz przerobic cały miesiąc.

Ciekawski

Jak wygląda praca na stanowiskach inżynierskich?

Demon

Zamontujcie drzwi w kiblu, bo pewien facet je rozwalił aby móc podglądać chłopaków przy pisuarach

Aleksandra
@Demon

nie mozesz tego faktu zglosic bezposrednio w firmie a nie tutaj ?

Bezbek
@Aleksandra

Siedzisz w biurze? Jak tak, to siedź i się nie wtrącaj

Pracownik Zbyszek

Bida z nędzą. Zarobki zrobiły się niewielkie. Powoli zastępują ukraińcami. Nie polecam, a raczej unikać firmy volvo.

Ziomek

Pracowałem w tej firmie kilka lat temu jako elektromonter i z opowieści znajomych nic się nie zmieniło a największym problem tej firmy jest brak organizacji pracy. Nie rozumiem jak w takiej fabryce może zabraknąć istotnych komponentów do montażu które trzeba później uzupełnić w ramach nadgodzin na placu na zewnątrz co tylko jeszcze bardziej zwiększa roboczogodziny. Praca tutaj wymaga anielskiej cierpliwość bo na każdym kroku człowiek napotyka problemy by wykonać swoje podstawowe obowiązki a mówię tu o okresie z przed pandemii gdy nie było problemów z dostępnością do komponentów.

Redy seta go

Romuś ty mały kurduplu z poszycia dalej tam robisz?

Dawid
@Redy seta go

Nie lepiej zapytać kogoś bezpośrednio zamiast tak szczeniacko wyzywać na forum? Jak masz jakiś problem to może pogadaj z tym gościem na żywo?

Redy seta go
@Dawid

Przepraszam nie chciałem nikogo urazić

@Redy seta go

Nie no spoko, ale ogólnie co z tym Romkiem? Masz z nim jakieś słabe wspomnienia z pracy czy jak?

Bartek

jakie są stawki dla spawaczy

Misiek

Ile spawacze zarabiają jakieś widełki

Chętny

Witam, znalazłem ogłoszenie na Lider produkcji w obszarze CNC Czy ktoś może powiedzieć coś na temat pracy? Jak ludzie i na jaką stawke można liczyć Pozdrawiam

Zostaw merytoryczną opinię o Volvo Polska - Wrocław

• Jak się pracuje w Volvo Polska?

Zobacz opinie na temat firmy Volvo Polska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 42.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Volvo Polska?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 24, z czego 5 to opinie pozytywne, 7 to opinie negatywne, a 12 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Volvo Polska?

Kandydaci do pracy w Volvo Polska napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Volvo Polska
2.2/5 Na podstawie 289 ocen.
  • Mydlana 2
    51-502 Wrocław