Jelcz Sp. z o.o.

Opinie o Jelcz Sp. z o.o.

Naprawdę w firmie na premię mogą liczyć jedynie brygadziści? Nikt z pracowników nie myślał, żeby lekko zasugerować firmie, że chyba przydałyby się zmiany?:) Tak w sumie z ciekawości podpytuje, żeby mieć jakiś obraz szefostwa i funkcjonowania firmy, bo szukają specjalisty ds. zakupów i chyba wyślę cv. Ktoś podzieli się widełkami? Czy rozwój zawodowy, szczególnie te szkolenia zawodowe naprawdę dobrze prosperuje w firmie? Mają jakiś budżet na rozwój pracownika? Specjalista może jeszcze awansować wyżej?

Bobos

Firma przyjmuje ludzi na potęgę , sztuczne stanowiska po 2/3 osoby na maszynie w ciągu jednej zmiany a parking jak był mały tak jest. Ludzie już parkują na parkingu firmy z naprzeciwka

@Bobos

Przecież tworzenie takich sztucznych stanowisk to tylko koszty dla firmy. Czemu tak się dzieje? Jest za mało pracy dla tych wszystkich przyjętych osób jak po kilku na maszynie? Przełożeni tego nie widzą?

Koniec

Te wszystkie "inwestycje" zostaną szczegółowo sprawdzone

Jaki

Witam. Jak wygląda praca na CNC tokarki , frezarki? I jakie zarobki.

Doskonale cie rozumie jak może być skoro począwszy od kierownika pasa kierownika planowania dyrektora produkcji aż do zarządu to ws, ystko to kolesiostwo a puzniej zdziwienie jak to jest możliwe że nie wyprodukowali sumy pojazdów na czas

Rozmowa kwalifikacyjna nie musi być stresująca. Czy ta w Jelcz Sp. z o.o. spełniła Twoje oczekiwania? Które pytania podobały Ci się najbardziej? Twoje doświadczenia mogą pomóc innym!
Normalny

Ile jeszcze tolerancji dla pijaków, (usunięte przez administratora)i nierobów? Ludziom jak ja odechciewa się pracować, gdy muszę nadrabiać pracę za podany wcześniej margines społeczny, związki broniące takich ludzi, do utylizacji. Jesteście bandą, która niszczy ten zakład. Hitem jest, że majstry i kierownicy nie mogą nikogo zwolnić nawet jakby chcieli, bo zaraza związkowa wybroni najgorsze nikomu niepotrzebne ścierwo w tym zakładzie. Najśmieszniejsze są teksty tejże (usunięte przez administratora) że im stawka nie pozwala na wykonanie jakiegoś zadania. W normalnym zakładzie jeszcze w tym samym dniu po takim tekście by poleciał do domu z wypowiedzeniem... Ale dobrze "Państwo" samo nauczyło gloryfikować nierobów i w jelczu jest to praktykowane na najwyższym poziomie. A dobrym pracownikom to tylko batem po plecach :) Obyście się nie obudzili z ręką w nocniku z tym wyimaginowanym nowym zakładem.

@Normalny

Czyli nawet jak do kierownictwa się coś zgłosi, to związki zawodowe mogą interweniować? A nie widać tego po wynikach, że ktoś po prostu mniej robi? Premii żadnych nie ma, co by zmotywowały do pracy tych, co się im mniej chce?

Premie są dla brygadzistów,solidni pracownicy są raczej pomijani.

Czyli uważasz, że brygadziści są niesolidni? To kto w takim razie ustala to, kto dostanie premie? Jakie kwoty by to mogły być, jakby się coś komuś w końcu trafiło?

Jarek

J-315 napisałeś samą prawdę o tym jak jest zarządzany zakład. Przyjmuje się ludzi na potęgę na każdy dział. Na jedną maszynę są po dwie a nawet trzy osoby po co ? Na montażu też same nowe twarzy a auta idą jak woda pod górę. I do tego wszędzie nadgodziny i soboty jak nie ma roboty. No ale jak mamy mizerne zarządzanie nikt nad niczym nie panuje to tak jest. Co najmniej 30% ludzi za dużo. Prywaciarz albo jakiś dyrektor korporacji to by zawału dostał jak by zobaczył tą produkcję.

Jak wygląda wdrożenie na stanowisko referent ds. dokumentacji DTR? Jest szkolenie w firmie, czy po prostu starszy stażem kolega musi tłumaczyć i pomagać? Jakie zarobki są?

Kierownik

W tym tygodniu podpisane zostało porozumienie pomiędzy zarządem spółki oraz związkami zawodowymi. Porozumienie, które podpisali, przewodniczący dotyczą potrąceń premii strategicznej za brak wykonania planu produkcji. Dotyczyć będzie dyrektorów oraz niższej kadry zarządzającej min mistrzów wydziałów. I teraz następujące pytanie. Z kim konsultowali podpisanie tej głupoty? Przeprowadzili rozmowę z dyrektorami, kierownikami i mistrzami? Drugie pytanie jest do zarządów tych, że związków. Czy wasi przewodniczący konsultowali ten dokument z wami? Bo wiemy już, z rozmów poszczególnych ludzi z zarządów, iż nie mieli pojęcia o takim dokumencie. Na koniec trzecie pytanie do przewodniczących. Dlaczego podpisaliście dokument, który szkodzi pracownika, dla których powinniście działać. Niezależnie od pełniących funkcji w spółce ? Przeczycie istocie związków zawodowych. Wszyscy, których podpisany dokument dotyczy powinni teraz wieszać psy nad tymi którzy zadziałali na szkodę pracownika.

Jarek

Pracując tu już 5 lat stwierdzam, że zakład powinien przejść wielkie zmiany. Z taką organizacją daleko nie znajdziemy. Na każdym dziale panuje totalny haos. Standardy nowoczesnych zakładów jak 5s kaizen bhp nie istnieją. Jelcz zatrzymał się w latach 90. Ale z propaganda sukcesu mydli naiwnym oczy o swojej wielkiej potędze pozdrawiam

Weronika

A wiesz z czego ta cisza wynika?

łopaciarz

Związki to zakała. Hamują rozwój. Jak jest dobrze to rozdają zamiast inwestować

Jolanta
@łopaciarz

A nie można jakoś na nich wpłynąć, skoro właśnie w taki sposób działają?

Benek

Jak wygląda sytuacja w zakładzie każdy widzi. Ogromną odpowiedzialność ponoszą związki zawodowe które swym milczeniem dają na to ciche przyzwolenie a jeśli już coś robią to tylko pozorowane ruchy a tu trzeba zdecydowanych działań a nie tylko udawania że coś się działa.

Wigry 3 choć wystawała mu słoma z butów to rączek nie miał lepkich jak obecny Rentier. Ciekawe co obiecał za wybór na nowego szefa związku może tanie mieszkania na wynajem? No i jeszcze do tego wszystkiego powrót Czerepacha który w mediach mówi że będzie budował nową halę i rozwijał zakład. Kuń ze śmiechu padł!

Olo
@Gość

Nowa hala niespełna miesiąc przed wyborami? Czy ktoś w to wierzy? Chodzi o kilka pensji i sytą odprawę

Dominika

W internecie znalazłam ofertę pracy na stanowisko Montera pojazdów samochodowych. Mój mąż szuka pracy i właśnie chciałby się dowiedzieć, na ile zmian się tutaj pracuje? I w jakich godzinach? Bo w ogłoszeniu podano informację na temat tego, że jest to praca zmianowa.

@Dominika

Jak zmianowa to pewnie na dwie zmiany . Na montażu nie ma 3 zmian . Cześć zakładu pracuje tylko na 1 zmianę garstka osób na 2 zmiany a wybrańcy na 3 zmiany.

Tyle
@Dominika

Lepiej na lakiernię tam jest dla niektórych sielanka. Czy się stoi czy się leży pensja się należy. To najbardziej kosztowo chłonny wydział i pod względem mediów i pracy ale co tam w państwowej firmie można.

Pytanie gdzie jest ośrodek wypoczynkowy w Mielnie, którzy geniusze patrioci z Solidarności przyczynili się do jego utraty.Teraz rajdowiec prowadzi instytut żywności pn. SOFRA i zarabia miliony.Obecny przewodniczący i łysy zastępca to (usunięte przez administratora)

Konrad

Zachęcam do obejrzenia zamieszczonego ostatnio materiału filmowego na Youtube na kanale defence24 na temat aktualnego portfolio, rozwoju i dalszych perspektyw dla Jelcza.

Ł.D Solidarność

Wasze płacze i lamerskie lamenty wychodzą tylko, kiedy w spółce dzieje się coś dobrego. Kontrakty i to, co stało się po targach w Kielcach to bez wątpienia dobra rzecz dla spółki, pracowników ich rodzin oraz miasta. Spółka, pracownicy ma swoją tradycję mimo wzlotów i upadków. Okres, w którym znalazł się Jelcz będzie trudny ale postawione cele i zadania pozwolą nam wrócić do czasów Wielkiego Jelcza. I teraz do tych wszystkich krytykantom, którzy tylko plują, a później sami chcą czerpać korzyści! Droga wolna w każdej chwili możecie złożyć podania i odjeść ze spółki jak Wam tak źle ! Podkładających nogi nam nie potrzeba ! Z miłą chęcią zobaczyłbym was, w jakiego załatwieniu chodź jednego problemu lub sprawy nie mówiąc już o rozmowach z zarządem spółki. Do tych gamoni, którzy oskarżają z pomówienia ludzi Solidarności ! Nikt ze związków zawodowych Solidarności zarządu, komisji, członków nie zawłaszczył ani grosza ! Po drugie wszyscy dziś pełniący funkcję zostali,uczciwie wybrani w legalnych wyborach przez członków związku co za razem idzie załogę Jelcz Sp. z.o.o. Jeżeli ktoś jest tak odważny, żeby powiedzieć nam to w twarz to czekamy i zapraszamy ! I teraz do tego starego dziada tetryka, który w koło macieja pisze bzdury, które są pomówieniem ! (usunięte przez administratora)

Nowy ziomek

Witam. Na jakie zarobki może liczyć spawacz ? Proszę o krótka zwiezla informacje

Galaxy

Mądrzy ludzie w tej firmie ostrzegali już 3 lata temu (jeszcze w 2020 roku, kiedy to nastąpiło wyraźne obniżenie liczby produkowanych aut rocznie), że mamy do czynienia z przerostem zatrudnienia i czym to się skończy. Wtedy było to wyśmiewane, wykpiwane, m.in. przez przełożonych, a ludzi którzy o tym mówili przedstawiano jako wrogów ludu. W kolejnych latach zwiększano cały czas zatrudnienie (w dobie niskiego bezrobocia jak słyszeliśmy wszem i wobec), co doprowadziło do przerostu zatrudnienia gigantycznych i monstrualnych rozmiarów. Tymczasem od dłuższego czasu mówi się o zwiększeniu produkcji, padają jakieś duże liczby aut, które mają być wyprodukowane. I co się dzieje? Od 3 miesięcy nie jest wypuszczana żadna konkretna robota, jedynie na przetrzymanie. To skoro są takie ambitne plany, to praca już teraz powinna wrzeć. Od 2020 roku zakład nie jest w stanie nawet się zbliżyć do liczby produkowanych aut rocznie z lat 2017-2019, a tutaj jeszcze padają takie ambitne liczby. Poprzez bezrefleksyjne przyjmowanie nowych ludzi oraz słabe zarządzanie i organizację pracy, nierównomierne i niesystematyczne wypuszczanie roboty w ciągu roku wyrządzono ogromną krzywdę dotychczasowym uczciwym pracownikom, którzy teraz stali się gośćmi na swoich stanowiskach pracy (bo trzeba co jakiś czas ustąpić miejsca nowicjuszom) i których bez potrzeby wysyła się na drugie i trzecie zmiany oraz po innych stanowiskach tylko po to żeby zamaskować przerost zatrudnienia. To woła o pomstę do nieba. Zamiast przeanalizować wąskie gardła, dorzucono ludzi do stanowisk, które nigdy nie miały problemu z szybkim i sprawnym wykonaniem roboty, i to nawet w niepełnej obsadzie (nagminne L4, tak hojnie honorowane, nawet podczas nawału roboty i to wśród młodych ludzi) i bez jakichkolwiek sobót czy nadgodzin.

Lucy

No, benefity źle nie wyglądają, jak na tak tradycyjną firmę. Jednak czytam tu, że trzeba pracować na spedycji, aby coś zarobić, a mnie akurat interesuje całkiem inne stanowisko, bo referent ds. dokumentacji DTR. Nie mówcie, że minimalna krajowa i nic ponad to?

Maria

Szukam kogoś z działu sprzedaży, jest tu ktoś taki? :) Wpadłam na ofertę pracy na Specjalistę do działu, wymagania mają duże, a nie podają widełek. Jakiej kwoty można się spodziewać na start? Możliwość późniejszej negocjacji stawki jest, czy z tym cięzko? W ofercie wspomnieli o doświadczeniu i wiedzy w zakresie sprzętu wojskowego, no i z tym mam problem :) Jak duża ta wiedza ma być? Nie da się jej nabyć wraz z rozpoczęciem pracy i nabraniu doświadczenia na stanowisku?

???
@Maria

Pensja słaba ale niektórzy 4 domy kupili pracując w logistyce.

@Maria

Najlepsza branża to teraz sklejka (podłogi ławki boczki itp) stal farba materiały spawalnicze (drut) remonty ( budowlanka) tu można szybko kupić dom (mieszkanie) ?

Waldi

Jakie są widełki na stanowisku mechanika

Zorro

jesli to prawda ze do kontroli jakosci wybrali goscia po zawodowce mimo ze na to stanowisko aplikowaly tez miedzy innymi osoby z wyksztalceniem srednim i co ciekawe robiace do tej pory na tych samych maszynach co wybraniec i majace podobny a nawet ponad 2 razy dłuzszy staz w zakladzie to szykuje nam sie kolejny skandal . jeszcze macie okazje sie z tego wycofac bo my tego tak nie zostawimy . ciekawe czy poszla jakas ustawka i czy maczal w tym palce mlodzian z kontroli i majsterek ale to wyjdzie bo jesli to prawda to my tego skandalu tak nie zostawimy .

Szok
@Zorro

@Zorro Czepiacie się że kontroler jakości jest po zawodówce, ale jak gościu po zawodówce (cukiernik czy piekarz) został majstrem na spawalni, następnie "za karę" przeszedł na kierownika zmianowego i teraz znowu został majstrem, mając problemy z (usunięte przez administratora)gdzie przyjeżdżała firma zewnętrzna bo się tak głośno zrobiło to wam nie przeszkadza. Typ który nie ma zielonego pojęcia o obróbce materiału, o zarządzaniu ludźmi!! A kontroler ma tylko sprawdzić czy jest dobrze wykonane czy nie wiec dajcie spokój. A tym bardziej że wiecie jak wygląda jaki kolwiek konkurs w tej firmie, wogole organizowanie tych konkursów to jest robienie gówno burzy. A podobno jest konkurs na kierownika kontroli więc znowu będzie się działo

Gosiek
@Zorro

A na jaki dział szukali tego kontrolera?

Kolo

Dzisiejsze doniesienia medialne, mówiące o potencjalnej produkcji części i podzespołów czy wręcz całych pojazdów Jelcza w Bielsku-Białej po przejęciu fabryki silników Fiata w Bielsku-Białej przez PGZ każą zadać pytanie: czy na Jelczu w Jelczu-Laskowicach postawiono już krzyżyk?

Niko

Trochę ciężko sobie wyobrazić powstawanie Jelczy w dwóch różnych miejscach i to jeszcze tak dużo od siebie oddalonych. Czy przypadkiem nie skończy się tak, że zakład w Jelczu-Laskowicach zostanie całkowicie zamknięty, a wszystko co związane z Jelczem będzie kręciło się w Bielsku-Białej?

Icek
@Niko

Tego życzę z całego serca marce Jelcz. Obecni pracownicy w większości pochodzący z Jelcz-Laskowic to bądź co bądź marni fachowcy nie potrafią zadbać o spółkę matkę. Praca nie jest rzetelna i uczciwa. Może w Bielsku ludzie bardziej uszanują tą pracę.

Zostaw merytoryczną opinię o Jelcz Sp. z o.o. - Jelcz-Laskowice

• Jak się pracuje w Jelcz Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Jelcz Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 312.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Jelcz Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 276, z czego 16 to opinie pozytywne, 51 to opinie negatywne, a 209 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Jelcz Sp. z o.o.