ZETKAMA Sp. z o.o.

Opinie o ZETKAMA Sp. z o.o.

Dzień dobry, interesuje mnie aktualna sytuacja planistów. Nie ma tu zbyt wielu aktualnych opinii, zastanawiam się czemu ich dodawanie się wstrzymało. W przypadku planisty zastanawiające jest dla mnie stwierdzenie, że szukają kogoś na już. jest możliwy awans czy po prostu ludzie odchodzą?

Nowy wpis

Proces rekrutacji na stanowisko planisty został zakończony, w przyszłym tygodniu powitamy w Zetkamie nową osobę w tej roli. Sytuacja w zespole planistów jest bardzo stabilna, średni staż (usunięte przez administratora) wynosi ponad 15 lat.

Nowy wpis

JUŻ WKRÓTCE W NASZEJ OFERCIE
ZAWÓR BEZPIECZEŃSTWA FULL NOZZLE wg API STD. 526
Fig. 600

• Materiał: SA 216 WCB, SA 217 WC6, SA 351 CF8M

• Zakres Temperatury: -196ºC do +538ºC

• Zastosowanie: Ciecze

• Przyłącza: Średnica wlotowa: 1” do 6”, Kołnierze wlotowe ASME klasy: 150, 300, 300L, 600

• Certyfikacje: Znak UV (ASME sekcja VIII i XIII), Znak CE (PED), Certyfikacja UKCA wg PE(S)R2016

WIĘCEJ INFORMACJI:  http://www.zetkama.pl/inne/API_pl.pdf

Cześć, jestem zainteresowany opcją pracy jako specjalista ds. zakupów, skoro dają opcję pracy hybrydowej. Wyjaśni ktoś, jak to się wtedy rozkłada, ile w biurze a ile w domu się jest? I czy są elastyczni w tej kwestii? Jeszcze to bym chciał wiedzieć, dziękuję bardzo. W ogłoszeniu nie ma szczegółów niestety

Ex

Nie są elastyczni. Nie zdziw się jak zasady się zmienią nagle i będziesz tylko w biurze.

Pracodawca Nowy wpis

Zasady wykonywania pracy w systemie hybrydowym w Zetkamie określone są w Regulaminie pracy zdalnej, wydanego na podstawie obowiązujących w tym zakresie przepisów prawa. Są one komunikowane i znane pracownikom. Co do rozkładu liczby liczby dni biuro / dom - jest to ustalane indywidualnie z pracownikiem i zależy od kilku czynników. Generalna zasada jest taka, że każdy pracownik musi wykonywać pracę w biurze minimum raz w tygodniu;

Wiesz, jak wygląda wynagrodzenie początkowe, które oferuje ZETKAMA Sp. z o.o. dla potencjalnych kandydatów? Na GoWork.pl pojawiło się ogłoszenie na stanowisko Specjalista Ds. Zakupów.

Aplikowałeś do firmy ZETKAMA Sp. z o.o.? Czy jej przedstawiciel się z Tobą skontaktował? Czy udało Ci się przejść do kolejnego etapu rekrutacji? Jeśli tak: jak przebiegała rozmowa kwalifikacyjna?
były

Dziwne te opinie narzekające na stawki; pytanie brzmi - po co podejmujecie zatrudnienie w firmie na warunkach jakie są dla was za niskie ? To nie (usunięte przez administratora) i nie ma już nakazu pracy ! Ja pracowałem w tej spółce, miałem tyle na ile się umówiłem, nabyłem doświadczenie i poszedłem dalej. Pozdrawiam wszystkich sfrustrowanych.

@były

Na początku masz powiedziane, że stawka dotyczy umowy próbnej, potem okazuje się, że ta sama stawka zostaje przepisana na kolejną umowę. Ok..w tym czasie wiesz, że zostałeś (usunięte przez administratora) w pewien sposób i jesteś sfrustrowany, więc szukasz innej pracy, ale rzadko jest tak, że z dnia na dzień możesz odejść. Praca tm to jednak takie żarty w przypadku niektórych osób, że ja i kilka innych i to na prawdę dobrych pracowników przyniosło w pewnym momencie wypowiedzenie z dnia na dzień, nie mając innej pracy od zaraz ku zaskoczeniu połowy zakładu.

Też były
@były

Widocznie te warunki nie były wcale dobre skoro zahaczyłeś się tylko by zdobyć doświadczenie i szybko opuściłeś firmę, która w Ciebie w jakiś sposób zainwestowała i czekala aż się czegoś nauczysz...Niektórzy podejmując pracę liczą, że współpraca będzie dłuższa i będzie się rozwijać a nie polegać na tym kto kogo bardziej wykorzysta. Ja niestety jestem pracownikiem wprowadzonym przez firmę w błąd, który mógł wyciągnąć konsekwencje w kwestii wielu sytuacji, jednak kiedy pozna się już tą firmę chce się ją jedynie jak najszybciej opuścić.

@Też były

Nie napisałem, że "szybko opuściłem firmę". Pracowałem w niej kilka lat ! Nie jest mi z tym źle i nie byłem sfrustrowany, choć faktycznie zarobki mogłyby być wyższe. To była moja decyzja - nikt mnie jednak nie "wykorzystał" jak piszesz, maiłem to na co się umówiłem i zaakceptowałem. Nabyłem przez te lata doświadczenia które przydaje mi się w mojej aktualnej pracy - normalne - ludzie pracę zmieniają raz na jakiś czas. Jesteśmy dorośli ! Tak jak pisałem w obecnych czasach nie ma nakazu pracy ! Nadal pozdrawiam sfrustrowanych :)

@Były

A w jaki sposób można się w tej firmie uczyć? Poprzez pracę, obserwację i pytanie innych osób? Czy jest to może jakoś ujęte w formę kursów, szkoleń, wewnętrznych lub zewnętrznych?

@Były

Nikt koledze nie odpowiedział z tego co widzę w temacie szkoleń czy tez samego rozwoju, dlaczego? mam teraz przed sobą ofertę dla montera i piszą w niej o dofinansowaniu do nauki języków i jakichś innych szkoleń. Ile tej kasy na nie się dostanie? co roku taki pakiet się odnawia?

Chciałbym do nich aplikować na Specjalistę ds. ofertowania. Widzę, tutaj dyskusję na temat zarobków dość obszerną, czy jesteście w stanie podać widełki płacowe? Bo piszecie, że płacą mało, ale mało to trochę pojęcie względne :) Czy te świadczenia urlopowe, które oferują są płatne, czy to jest dofinansowanie do wakacji? No i zapewniają platformy e-learningowe, po jakim czasie pracownik ma do nich dostęp?

Doradca z Syjonu

Fakt "mało" może być dla Ciebie dużo. Napisz jaki poziom Cię interesuje albo inaczej jak myślisz co mogą Ci zaoferować to dojdziemy do konkretnej odpowiedzi,

Dron

W moim odczuciu jeśli wisi oferta pracy od danej firmy i nie ma tam zawartej informacji o przedziale płacowym, to nie warto się nawet fatygować i wysyłać im cv. Dla mnie to dyskwalifikacja i takim cwaniakom trzeba mówić stanowcze "dziękuję".

Fora internetowe nie są najlepszym miejscem do ustalania poziomu oferowanego wynagrodzenia. Każdy kandydat po pozytywnym przejściu procesu rekrutacji otrzymuje konkretną ofertę, obejmującą zarówno elementy płacowe jak i dodatkowe benefity oferowane przez Spółkę. Zapraszamy zatem do kontaktu a w przypadku zainteresowania naszą ofertą pracy, do złożenia aplikacji. Co do świadczeń urlopowych - to konkretna kwota, której wysokość zróżnicowana jest w zależności od poziomu uzyskiwanego dochodu. Zapewniamy także pracownikom dostęp do dwóch platform e-learningowych, oferujących szeroki zakres ponad 300 szkoleń, m.in. kursów językowych. Dostęp do platform zapewniamy od pierwszego dnia zatrudnienia.

Aktualność
W dniach 19-21 października 2023 ZETKAMA prezentowała swoją ofertę na targach Aquatherm Baku w Azerbejdżanie. Są to największe targi branży HVAC w Azerbejdżanie i regionie Kaukazu.
Targi odbyły się w ramach tygodnia Budownictwa Kaspijskiego równolegle z:
- 28. Międzynarodową Wystawą Budownictwa Azerbejdżanu (BakuBuild),
- 3. Międzynarodową Wystawą Azerbejdżanu „Odnowa, rekonstrukcja i rozwój Karabachu” (Odbudowa Karabachu)
- 11. Kaspijską Międzynarodową Wystawą Infrastruktury Drogowej i Transportu Publicznego (Road&Traffic).
Tydzień zgromadził prawie 400 firm z całego świata i przyciągnął tysiące gości z Azerbejdżanu i innych krajów, co sprzyjało w stworzeniu licznych spotkań biznesowych, a tym samym wzmocnieniu i rozszerzeniu międzynarodowych relacji biznesowych.
Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoisko.

Aktualność
Rozwijamy współpracę z firmą THERMOQUELL jako autoryzowanym przedstawicielem zaworów bezpieczeństwa ZETKAMA na rynku niemieckim.

W ostatnich dniach w ZETKAMIE odbyło się szkolenie dla serwisantów z firmy THERMOQUELL dotyczące montażu, nastawy i regeneracji zaworów bezpieczeństwa.

Takie szkolenia są kluczowe dla podnoszenia kwalifikacji zawodowych i zacieśniania współpracy między firmami.

Podczas szkolenia serwisanci poznali nie tylko szczegóły techniczne dotyczące naszych produktów, ale także możliwości, jakie oferuje Laboratorium ZETKAMA.

Poszerzenie wiedzy i umiejętności, na pewno przełoży się na doskonałą obsługę klientów i dostarczanie wysokiej jakości usług.

Dziękujemy za zaufanie i życzymy sukcesów w dalszym rozwoju!
ikona autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika Pracownik BOK

09.10.2023 12:10

Pracownik BOK ikona wywiad

Byłam pracownikiem firmy ZETKAMA i niestety bardzo wiele mnie to kosztowało, również pod względem zdrowotnym. Osobiście uważam, że kierownictwo nie panowało nad tym, co działo się w firmie.

Pracownik BOK ikona wywiad

Byłam zatrudniona na stanowisku referenta w dziale sprzedaży. Teoretycznie miałam zajmować się wpisywaniem i potwierdzeniem zamówień składanych przez klientów. Szybko okazało się jednak, że moja praca polegała tak naprawdę na wykonywaniu, a w najlepszym wypadku tylko pilnowaniu obowiązków także innych działów (logistyki, produkcji, jakości). Ponosiłam konsekwencje za błędy, czy brak wykonywania zadań przez innych pracowników. Tak naprawdę notorycznie wykonywałam cudzą pracę.

Czy miałeś/aś możliwość pracy zdalnej? Jeżeli nie, z czego wynikała ta decyzja?

Pracownik BOK ikona wywiad

Nie miałam takiej możliwości.

Pracownik BOK ikona wywiad

Sama zrezygnowałam z pracy. Na moje odejście finalnie złożyło się kilka czynników. Uważam, że byłam w firmie dyskryminowana. Byłam pomijana w szkoleniach, nawet kluczowych dla pracy. Nie mogłam wziąć udziału na przykład w szkoleniu dotyczącym obsługi nowego programu. Co więcej, ukrywano przede mną to, że inny pracownik na takie szkolenie pojechał. Pomijano mnie także w kwestiach awansu — mówię tu o awansie z referenta na stanowisko samodzielnego specjalisty, czyli takie, jakie faktycznie powinnam zajmować, wypełniając na co dzień nie tylko obowiązki przekraczające mój zakres pracy, ale także wielokrotnie zastępując kierownika mojego działu, czy działu logistyki. Rozumiałam, że w czasie urlopu, czy zwolnienia chorobowego należy kogoś zastąpić. Byłam jednak stawiana w sytuacji zastępowania nie rzadko trzech osób na raz, gdy moje własne obowiązki przekazywano innej osobie z działu, która ich nie wykonywała, a cała odpowiedzialność spadała później na mnie. Podobnie sprawa miała się z kwestią finansową. Zarabiałam niewiele ponad najniższą krajową.

Jakie są widełki wynagrodzeń na tym stanowisku (kwoty netto)?

Pracownik BOK ikona wywiad

Kilka lat temu zarabiałam między 1700 a 2300 złotych, co było śmieszną kwotą w tej branży, zwłaszcza biorąc pod uwagę zakres moich obowiązków.

Jak długo pracowałeś/aś w tej firmie?

Pracownik BOK ikona wywiad

Pracowałam niespełna 3 lata.

Pracownik BOK ikona wywiad

Podobała mi się praca w branży technicznej i to mnie trzymało na tym stanowisku, jednak w tej konkretnej firmie nie znajduję żadnych pozytywnych aspektów.

Pracownik BOK ikona wywiad

Najgorszy był brak dobrej organizacji pracy. Zarówno pod kątem samych obowiązków, jak i konkretnej struktury stanowisk i odpowiedzialności, która z nich wynika.

Pracownik BOK ikona wywiad

Niestety ja nie miałam żadnych możliwości rozwoju. Nie miałam nawet niezbędnych szkoleń potrzebnych do codziennej pracy. Dobrym przykładem jest, że kiedy dwa razy wprowadzano nowy program, ja byłam pomijana w szkoleniach, które odbywały się w głównej siedzibie firmy. Musiałam się nieoficjalnie dowiadywać, że szkolenia miały miejsce i upominać się o udział w nich. Nie miałam też na początku pracy szkoleń dotyczących sprzedawanego produktu, co w ogóle było dla mnie niezrozumiałe.

Pracownik BOK ikona wywiad

Uczestniczyłam tylko w jednym szkoleniu dotyczącym Incoterms, czyli wysyłek zagranicznych. Wykonywałam dzięki niemu nieoficjalnie pracę, która formalnie należała innego działu i innej osoby. W kwestii obowiązków dotyczących mojego stanowiska nie otrzymałam żadnego szkolenia. Uczyłam się doświadczeniem, dopytywaniem i własnymi błędami. Najgorsze było to, że ja sama, nie mając szkolenia, miałam uczyć pracowników z mniejszym stażem i służyć im pomocą, z czego byłam rozliczana na forum działu i nie tylko.

W przypadku braku szkoleń, jak myślisz, z czego to wynikało? W jakich obszarach chciał(a)byś być szkolony/-a i dlaczego?

Pracownik BOK ikona wywiad

Niestety nie wiem, z czego wynikał brak szkoleń. Często po prostu kierownicy nie chcą mieć pracowników, którzy są zbyt dobrze przeszkoleni, ponieważ mogliby oni stanowić zagrożenie dla ich pozycji. Bolączką całego mojego działu był brak szkolenia w kwestii doboru zaworów bezpieczeństwa, gdy jednocześnie wymagano ode mnie korygowania błędnych zamówień od klientów lub nawet managerów sprzedaży, którzy oferowali niewłaściwy produkt w imieniu firmy. Musiałam wychwytywać wszelkie błędy, a w przypadku tych urządzeń nie ma miejsca na pomyłki, ponieważ może się to skończyć wybuchem i tragedią.

Jak oceniasz atmosferę pomiędzy pracownikami firmy?

Pracownik BOK ikona wywiad

Atmosfera w czasie, gdy pracowałam była naprawdę zła. Kierownicy dość agresywnie konkurowali o awanse, co przekładało się na napięte stosunki i brak współpracy. Miałam wrażenie, że nowi pracownicy w całej firmie i w moim dziale, brak wiedzy nadrabiali skłócaniem pozostałych osób i ukrywaniem ważnych do wykonywania pracy informacji. Nie ponosili za to konsekwencji, ponieważ w firmie szwankowała komunikacja.

Jak oceniasz atmosferę pomiędzy pracownikami a pracodawcą/kadrą zarządzającą?

Pracownik BOK ikona wywiad

Atmosfera była fatalna. Nie wiedziałam, kto był moim faktycznym przełożonym, ponieważ oficjalna struktura organizacji nie odpowiadała w żaden sposób rzeczywistemu zarządzaniu. Miałam liczne sytuacje, które powinnam zgłosić przełożonemu mojego kierownika, jednak ta osoba była całkowicie niedostępna dla szeregowych pracowników, gdyż pojawiała się rzadko w naszym oddziale firmy.

Pracownik BOK ikona wywiad

Na atmosferę wpływały na pewno niskie zarobki i fakt, że nawet wewnątrz działów panowała zbyt duża rozpiętość wynagrodzeń. Nie było wytyczonej jasnej ścieżki awansu. Możliwość awansowania na wyższe stanowisko nie zależała od faktycznych obowiązków czy wiedzy. Nie wyciągano konsekwencji wobec pracowników naruszających zasady współpracy.

Pracownik BOK ikona wywiad

W moim odczuciu pracodawca nie wywiązywał się, przynajmniej względem mnie, z warunków. Wykonywałam prace, których nie miałam w swoim zakresie obowiązków. Byłam obwiniana za sytuacje dotyczące niewykonywania zadań przez inne działy, których pracowników, według kierownika miałam pilnować, choć były to osoby z większym stażem pracy, mające własnych przełożonych. Wiele sytuacji było absurdalnych. Musiałam na przykład ciągle sprawdzać stan wykonania zamówień za planistów, którzy odpowiadali za terminowość oraz to, czy towar jest gotowy do wysyłki. Samą wysyłkę również często musiałam organizować w zamian za dział logistyki. Musiałam szukać oszczędności, bo nie mieliśmy podpisanych umów z firmami transportowymi i często musiałam negocjować niższe ceny.

Pracownik BOK ikona wywiad

Przede wszystkim pracodawca powinien zacząć doceniać pracowników za wiedzę i umiejętności. Nie powinno się dopuszczać do sytuacji, gdy pracownik czuje się źle traktowany, czy kiedy kierownictwo pozwala na wewnętrzne skłócenie w dziale, w imię zasady dziel i rządź. Brak rozmów i komunikacji powodował, że notorycznie miały miejsce sytuacje, kiedy pracownicy składali i wycofywali wypowiedzenia, by dostać niesłusznie podwyżkę czy awans oraz odsunąć od siebie bardziej kłopotliwe obowiązki.

Czy w ZETKAMA Sp. z o.o. możliwa jest wypłata wynagrodzenia w częściach, częściej niż raz w miesiącu?

Nie ma takiej możliwości, w Zetkamie wynagrodzenie wypłacane jest comiesięcznie z dołu, do 10-tego dnia miesiąca za poprzedni miesiąc kalendarzowy.

Ex pracownik

Kwota jest taka niska, że wypłacana w częściach byłaby jeszcze śmieszniejsza i bardziej upokarzająca....więc nie.

Luiza
@Ex pracownik

No rzeczywiście kilka opinii na temat niskich zarobków tutaj przeczytałam. A możesz powiedzieć czy kwestia zarobków jest szczegółowo omawiana podczas rozmowy o pracę? Kandydat wie, kiedy może spodziewać się pierwszej podwyżki? No i czy wszystkie ustalenia z rozmowy o pracę są później dotrzymywane?

@Luiza

Oczywiście, że kwestia wynagrodzenia jest szczegółowo omawiana w każdym procesie rekrutacji. Trudno wyobrazić sobie nawet inną sytuację, gdyż poziom otrzymywanego wynagrodzenia jest dla każdego kandydata / przyszłego pracownika jednym z najistotniejszych "elementów" stosunku pracy. Wydaje się to oczywiste ale może wymaga podkreślenia - podjęcie zatrudnienia na określonych warunkach w każdej organizacji (Zetkama nie jet tu wyjątkiem) jest wynikiem wzajemnych uzgodnień, zawartych pomiędzy pracownikiem a pracodawcą. Podejmowane przez nas zobowiązania w zakresie warunków zatrudnienia, w tym wynagradzania są realizowane.

Bieda
@Luiza

Wiadomo kiedy podwyżki ? Jedyny chyba zakład z tak niskimi zarobkami a dużymi wymaganiami ...

Norbi
@Bieda

Dużymi wymaganiami? Chwilę wcześniej przedstawiciel firmy pisał, że zarówno wynagrodzenia, jak i zakres obowiązków są uzgadniane na etapie rozmowy kwalifikacyjnej i doskonale znane obu stroną. Czyżby coś się zmieniało po podpisaniu umowy o pracę? Dochodzą jakieś nowe obowiązki, których wcześniej nie uwzględniono w umowie?

Hanna

Specjalista ds. Sprzedaży w dziale Eksportu – Rynki Europejskie trwa obecnie rekrutacja na to stanowisko. Orientuje się ktoś jak z zarobkami na tym stanowisku? 12 tyś netto na początek jest realne? Sporo benefitów wymienionych w ogłoszeniu. A jak z atmosferą pracy?

Hmm
@Hanna

Pracowałam tam jakoś czas temu m.in przy obsłudze rynków europejskich i nie tylko....Realne na tym stanowisku było wtedy 400zł brutto więcej niż najniższa krajowa i to już po podwyżce i to ukrywanej przed resztą działu. Śmiech na sali. Pytania o awans, zmianę wynagrodzenia czy choćby szkolenie spotykały się z krzykiem...tak z krzykiem. Omijaj to miejsce szerokim łukiem.

Hmm
@Hanna

Dodam jeszcze, że obok wspomnianego podnoszenia głosu jak na (usunięte przez administratora) możesz spodziewać się obrażania, dyktowania z kim możesz a z kim nie rozmawiać, rozgłaszania Twoich najbardziej osobistych L4 np.ciąży już pierwszego dnia nieobecności. Możesz spotkać się także z donosicielstwem i nie miej złudzeń, że jeśli będziesz pracować dobrze czy nie będzie powodów nie spotka Cię taka sytuacja...ja pracowałam z osobą tak żądną kariery, że po prostu kłamała na temat naszych obowiązków, moich spraw nie tylko zawodowych ale i osobistych, wykorzystując fakt, że w głównej firmie nie za bardzo wiedziano czym, kto się u nas dokładnie zajmuje... brak określonego zakresu obowiazków i wiedzy o obowiązkach i umiejętnościach lub ich braku u pracowników to też był standard.

Byly pracownik
@Hanna

12 tys NETTO czy jest realne w Zetkamie?? , Jak bys byla facetem to bym zadal pytanie ".....czy sie czyms nie zamieniles z glową".Skąd w ogóle to pytanie, Nie wiem czy jest jakaś firma w Polsce co specjaliscie od sprzedazy podsunie tyle a ty pytasz o Zetkame. Co do pracy - omijaj szerokim łukiem to miejsce jeżeli masz szacunek do siebie i swojej pracy i umiejetnosci. Potwierdzam co "Hmm" napisał. Też tu pracowałem i teraz wstyd czasami się przyznać do tego. Strata czasu,

@Byly pracownik

no co Ty gadasz, jasne, że 12 tys netto w Zetkamie jest realne. Popracujesz jakieś 4 miesiące i sumarycznie dostaniesz 12 tys. netto ;) A tak na poważnie, to popieram w 100%- omijać szerokim łukiem to miejsce. Też tu pracowałem i też mi wstyd z tego powodu...

@ptyś

O idiotycznym donosicielstwie i głupocie, co niektórych osób szefostwo przekonało się całkiem niedawno w trakcie zastępstwa na p.o jednego z działów... Ważniejsze od własnej pracy i braku umiejętności było kombinowanie kogo i jak możnaby oczernić i planowanie wojaży, wymusznaie urlopu w najbardziej newralgicznym momencie roku by nie odpowiadać za obowiązki, na które tak bardzo chciało się awansować. Na szczęście była szybką piłka i powrót do danego stanowiska...

W roku bieżącym nie będziemy organizować pikniku rodzinnego. Decyzją Komisji socjalnej środki z funduszu socjalnego przekierowane zostały na comiesięczne zasilanie pracownikom kont na Platformie Benefitowej, która pozwala na realizowanie dowolnie wybranego przez pracownika benefitu jednorazowego czy abonamentowego, w tym m.in. korzystanie z multipakietu sportowego.

Julka
@ZETKAMA Sp. z o.o.

Pikniku nie będzie, a inne imprezki są tutaj? Bo może są jakieś spotkania lub wyjazdy integracyjne wieczorowe? weekendowe? Tylko dla dorosłych? Coś jest?

@Julka

W roku bieżącym nie planujemy tego rodzaju aktywności.

@Julka

Nawet jeśli coś by zorganizowano to stanowczo odradzam się pojawić. Potrzebujesz aby ktoś oceniał jak wygląda Twoja żona, mąż, dzieci? Oceniał z kim i o czym rozmawiałeś? Na wszelkich spotkaniach jest tak sztywno jak na stypie, zerkanie, lęk...

racja celowe działanie, sto lat trwaliśmy na rynku, wojna, (usunięte przez administratora) Balcerowicz, covid i dawaliśmy radę a tu w kilka miesięcy nas posprzątali;/ . nawet nikt z kierownictwa nie pofatygował się porozmawiać z ludźmi, poszukać jakiegoś rozwiązania aby przetrwać ten rzekomy kryzys, bo wyniki finansowe firmy są bardzo dobre. Chcieli nas skosić i skosili nie licząc się z tradycją, z ludźmi , z niczym, a dyrektor operacyjny cały w skowronkach i uhahany, ze powiesi kłódkę na zakładzie. no ta bene broń Boże inne firmy przed tym człowiekiem pozbawionego ludzkich uczuć. .Mam nadzieję, że fakt jak zakłamywali dane i wyniki finansowe aby pokazać, że Głuchołazy są najgorsze pewnego dnia wyjdą na jaw i ktoś za to odpowie ...

Były Dobry Pracownik

Nie rozumiem zdziwienia, że zlikwidowano zakład. Firma Z-A jest firmą totalnie nakierowaną na nieskończone zwiększanie zysku. Nabijanie kabzy złota właścicielom musi być ciągle w tendencji wzrostowej. Tutaj nikt się nie zastanawia co można zrobić i jak pomóc , nie ma środków zaradczych , planów naprawczych. Jeżeli coś/ktoś nie działa jak należy a nie daj P.Boże , że nie przynosi zysków to się to szybko wycina.To jest jedyna strategia tej firmy i wszystko jest podporządkowane ku temu. Tutaj liczy się tyko i wyłącznie linijka w tabelce.

Jak wygląda podstawa wynagrodzenia w ZETKAMA Sp. z o.o.?

Taki taka

Najgorszy w wynagrodzeniu jest brak sensownych wytycznych. Jeśli trafisz do działu kierownika, który przydzielą je ma zasadzie swojego widzi mi się, to możesz nie doczekać podwyżki...bo Twój mąż czy żona dobrze zarabia, bo nie masz kredytu, bo nie masz dziecka...a ktoś inny ma i potrzebuje. Owszem pomyśli o Tobie, kiedyś tam jak będzie kolejna okazja, ale na razie komuś potrzeba a Ty powinieneś się cieszyć z cudzej podwyżki. Śmieszne? żenujące?, ale prawdziwe...

Marzena

A jakieś konkretne kwoty? Ile płacą pensji na danym stanowisku??Bo szukam info, ale nie ma tu konkretów. Dajcie stawki lub widełki, ok?

@Marzena

Napisałam o moim wynagrodzeniu, czyli 100zł więcej niż najniższa krajowa, niestety komentarz został usunięty. Jeśli rozważasz pracę w tej firmie zatrudnij się gdziekolwiek indziej. Przynajmniej nie wylądujesz po tym jak juz złożysz wypowiedzenie u neurologa a odchodząc nie będziesz musiała zbierać dowodów na ewentualną sprawę w sądzie o mobbing, zniesławienie, przydzielanie nieadekwatnych do stanowiska cudzych obowiazków, gdyby w odwecie ktoś chciał Ci dać dyscyplinarkę tak jak ja się tego obawiałam z zemsty czy opowiadał bzdury o Tobie, Twojej pracy po tym jak będziesz opuszczać to miejsce.... Mam nadzieję, że czujesz klimat...

Marzena

Rekrutują właśnie w internecie nowego pracownika na stanowisko Konstruktor. Napiszcie więcej o tej platformie e-learningowej z oferty. Jest to benefit dostępny od razu po podpisaniu umowy?? I jakie szkolenia, kursy tam są dostępne i czy kończą się jakimś certyfikatem??

@Marzena

Jednym z benefitów oferowanych pracownikom od pierwszego dnia zatrudnienia jest bezpłatny dostęp do dwóch platform e-learningowych. Zakres tematyczny oferowanych kursów jest bardzo szeroki, obejmuje m.in. szkolenia językowe, pakiet Office, grafikę komputerową, programowanie, sprzedaż i marketing, zarządzanie, finanse, a także szkolenia "miękkie" związane z rozwojem osobistym.

@ZETKAMA Sp. z o.o.

Każdy dostępny na platformie kurs kończy się certyfikatem, wygenerowanym w formie elektronicznej.

Zuzanna

Hej, powie ktoś jak wygląda ta praca laboranta jeśli chodzi o home office? Deklarują w wystawionym ogłoszeniu opcje pracy zdalnej. Możliwe w przypadku tej pracy jest 100% pracy z domu?

@Zuzanna

hahaha oferty "się znikły" ze strony :D co, jak co, ale PR działa... chyba jedyne co udaje, że wszystko dobrze działa w tej firemce...

Rudy

A co to znowu zwolnienia???

Marzena

Są zwolnienia? Grupowe czy jakieś jednostkowe? Ciekawa jestem tego w kontekście rekrutacji tutaj do pracy. Jak konkretnie te zwolnienia wyglądają liczbowo?

ptyś

Takie pytanie, czy te oferty pracy w Sosnowcu - malarz, frezer, tokarz, itd - to są nadal "aktualne"? Przecież one już chyba ze 4 lata wiszą na stronce... Więc albo nie ma komu ogarnąć chaosu, albo firma jest tak 'dobra', że od 4 lat nie jest w stanie znaleźć odpowiedniego pracownika...

@ptyś

Jest tak dobra, ma taką super atmosferę i tak do rzeczy placi.

Danuta

A próbowaliście wysłać aplikacje? Ciekawa jestem czy byłby kontakt ze strony firmy i jakaś rozmowa? Czy faktycznie te ogłoszenia wiszą zapomniane na stronie

@Danuta

Byłby kontakt. Ludzie pojawiają się często, nawet ktoś z polecenia, bo część pracowników faktycznie trudno znaleźć. Kiedy jest mowa o stawce rozmowa się kończy, bo wszędzie jest więcej.

Widzę nowe usługi w firmie. https://www.mssks.pl/

Uczciwy

To, że pytania i komentarze tak szybko znikają nie znaczy, że są nieaktualne;) proszę o przekazanie sprawy do działu kadr.

P.s
@Uczciwy

Jestem ciekaw jak ZUS podchodzi do tego typu spraw. Czy traktuje to jako wewnętrzną sprawę firmy czy jednak....inaczej...hmmm i czy włącza w to np. PIP.

Haha
@Uczciwy

Ooo i znowu pięknie znikają pytania. Nowy Rok to czas rozrachunków i podsumowań. Pozdrawiam serdecznie!

Zostaw merytoryczną opinię o ZETKAMA Sp. z o.o. - Ścinawka Średnia

• Jak się pracuje w ZETKAMA Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy ZETKAMA Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 28.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ZETKAMA Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 22, z czego 7 to opinie pozytywne, 8 to opinie negatywne, a 7 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy ZETKAMA Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w ZETKAMA Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

ZETKAMA Sp. z o.o.