Arup Polska Sp. z.o.o

Opinie o Arup Polska Sp. z.o.o

w sieci pojawiła się oferta pracy na stanowisko starszego projektanta instalacji ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji. widzę informację, że można tutaj pracować w systemie hybrydowym. jak on wygląda na ten moment? ile dni pracuje się z domu? ;) jeśli chodzi o język angielski, to B1 będzie wystarczający?

Daisy Nowy wpis

Czy na stanowisko asystenta ds. Strategii miejskich rozmowa prowadzona jest w języku angielskim?

Bianka Nowy wpis

W sieci znalazłam ofertę pracy na stanowisko starszego projektanta instalacji ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji. Czytam, że możliwa jest tu praca hybrydowa. Jesteście w stanie podać obłożenie? Ile dni z biura, a ile z domu? Widzę, że wynagrodzenie, które oferują jest podobno adekwatne do wykonywanych obowiązków i doświadczenia. W takim razie, jesteście w stanie podać widełki? Będę wdzięczna, bo mój mąż szuka pracy i staram mu się pomóc coś znaleźć. ;)

Centralny Port Lotniczy

Arup to pisowscy malkontenci. Kręcą wałki z GDOS GDDKiA oraz w CPK

BK
@Centralny Port Lotniczy

Hahahah! Dobre :) Ale nie bardzo styka się z prawdą.

Truthlover
@Centralny Port Lotniczy

Znam to z autopsji i potwierdzam. Znam osobiscie nie jednego "wspanialego" dzialacza ktory z arupa dostaw ciepla posadke w cpk

eh
@Centralny Port Lotniczy

co za bzdura! To że firma podejmuje się projektów dla tych podmiotów to nie znaczy że kręci wałki. Ręce opadają na takie komentarze. Może jakieś przykłady a nie tylko zarzuty bez pokrycia

eh Nowy wpis
@Truthlover

Tak samo jak z wielu innych podobnych firm z Arup do CPK odeszli pracownicy. To normalne na rynku pracy (szczególnie jeśli Twój przyszły pracodawca proponuje dużo wyższą stawkę bo nie musi się martwić o to czy będzie w stanie stawic czoła konkurencji). Insynuowanie, że ktoś komuś coś załatwił, jest bezpodstawne i bardzo krzywdzące. Jeśli znasz osoby, które pracowały dla Arup a teraz pracują dla CPK to proponuję porozmawiać z nimi nt. tego jak doszło do zmiany pracodawcy, bo na pewno nie było to działanie Arup.

Czy na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Arup Polska Sp. z.o.o kandydat na stanowisko Sustainability Senior Consultant / Energy Modeller ma szansę poznać swoje przyszłe zarobki? Czy można negocjować proponowaną kwotę wynagrodzenia?
Senior Engineer

Plusy : ciekawe projekty, międzynarodowe środowisko, możliwość zdobycia unikatowej wiedzy , dobre benefity. Wynagrodzenia: niskie wynagrodzenia ( grade 2-4) , rynkowe wynagrodzenia (grade 4-6) porównywalne z polskimi biurami projektowymi, gradem 7 i wyżej bardzo dobre powyżej średniej rynkowej. W polskich oddzialach rozklad wynagrodzenia zupełnie inny niż w oddzialach UK i EU dostosowany do polskich słabo wycenianych projektach. Minusy : Praca po godzinach ( projekty polskie) brak wsparcia przełożonych lub minimalny, odnośnie działu HR poniżej średniej. Firma dla singli , rodzin bezdzietnych, pracocholikow, stawiających karierę na pierwszym miejscu.

Ewelina
@Senior Engineer

Plusy silne z tego co widzę. Zastanawia mnie za to ta wada odnośnie podejścia hr. W jakiś konkretnie sytuacjach ten cały wspomniany brak wsparcia się przejawia?

Wojtek
@Senior Engineer

Czy może Pan podać przybliżone wypłaty pomiędzy danymi gredami?

Helena
@Senior Engineer

W minusach podałeś, że praca dla singli. Czyli dużo nadgodzin było? Trzeba być całkowicie dyspozycyjnym? Ile godzin przeciętnie pracowałeś w ciągu doby?

Software dev
@Senior Engineer

Potwierdzam, słabe wsparcie PM i Seniorów zza granicy, jeśli z nimi współpracujesz bezpośrednio, Arup to korporacja, bez mentorów i wsparcia ciężko pozytywnie wpłynąć nawet z kompetencjami. Czasem podchodzi to do pod "quiet firing", choć myślę, że to klimat staromodnej dużej firmy gdzie polityka odkrywa dużą rolę, nikt się tobą nie interesuje, to dżungla, radź sobie sam a bez dobrej bez marki wewnątrz ani rusz. Druga sprawa to zagraniczni przełożeni być może pozbywają się ludzi, nie dając im mentoringu i wsparcia, gdy inne nie wydają im się być "good fit" kulturowym w firmie lub na dane stanowisko. Moim zdaniem jest to bardziej związane z brakiem umiejętności lidera lub uwikłania w projekcie nie dają im na to czasu. Wolą się pozbyć nawet kompetentnej osoby, niż budować z nimi relacje i zaufanie. Jest sporo osób słabo rozumiejących nowoczesną inżynierię oprogramowania i wytwarzanie oprogramowania, więc można się natknąć na brak zrozumienia problemów.

Pati
@Software dev

Po Twojej opinii, tak trochę się zastanawiam jak jest w takim razie z nowymi pracownikami, czy dostają jakieś wsparcie i są wdrażani przez innych pracowników lub przełożonych? No bo trochę martwi mnie to, co napisałeś - czyli, że brak jest mentorów i ciężko liczyć na czyjąś pomoc...a dlaczego nie chcą budować relacji z pracownikami, to kwestia braku zaufania do współpracowników? Skoro już jesteśmy przy tym temacie, to jak z integracjami pracowniczymi?

Wrocław

Firma bardzo dobra. Nie dam słowa złego powiedzieć. Fakt ze już ponad 10la temu ale ...bardzo dobre zespoły, merytorycznie przygotowani inżynierowie i pozostały, praktycy, eksperci z całej Europy i świata - jesli zachodzi potrzeba konsultingu. Wtedy bardzo dobre zarobki. Nowe technologie. Angielski na najwyższym poziomie. Ludzie bardzo mili i pomocni. Współpracowaliśmy w 3 miastach Warszawa Wrocław Kraków. Świetny sprzęt czyste biura - u mnie świetna współpraca z Beneficjentem - wszystko jest kwestią chcenia. Drodzy Państwo, trzeba też trochę pokory. Do zespołu wpierw się coś wnosi, współgra i potem wynosi. Fakt czasem trzeba przysiąść - ale ...dokumentację projektową powinien znać każdy na projekcie! Może jestem z innych czasów - ale Unijne przepisy, zarządcze czy ścisły nadzór z Inżynierem Kontraktu przepraszam, ale zobowiązuje. Albo się chce pracować i zarabiać, albo nie pracować i narzekać. Mi zostały dobre wspomnienia, dobrze wykonane kontrakty, każdy Raport UE bez zastrzeżeń i parę kontaktów branżowych.

Zuzanna
@Wrocław

No to super jak tak sobie chwalisz firmę. A to w takim razie czemu zakończyłeś działalność z nimi jak było dobrze?

Pan student

Jako światowa firma zajmująca się m.in. szeroko pojęto inżynierią lodową pokazuje jak słabo przeprowadza proces rekrutacji. Ja jako człowiek spełniający wszystkie wymagania nie zostaje zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną. Może moje zdjęcie lub twarz jest nie wyjściowa? :D Porażka proszę Państwa...

Ewelina
@Pan student

Jesteś pewien, że faktycznie dosłownie wszystkie spełniałeś? Czego wymagali? Masz może coś ponad ich standard?

Była kandydatka

Rozmowa kwalifikacyjna na bardzo niskim poziomie. Pani która mnie rekrutowała z szerokim uśmiechem mówiła, że nie napisałam czegoś w CV a mówilam, że napisałam. Na koniec okazało się, że miała nie moje CV. Totalna porażka. Natomiast druga osoba, która była na rekrutacji wyśmiała mnie za mój poziom angielskiego, nie zważając na to, że już i tak byłam mocno zestresowania samą rozmową jak i tym, że ktoś mi próbuje wmówić coś czego nie zrobiłam.

Kinga

Nadal jest cała rozmowa po angielsku?

Tomasz
@Kinga

Zarówno po polsku jak i angielsku. Wynika to z pracy na zagranicznych projektach oraz współpracy z obcjokrajowcami ktorych zatrudniają.

Alex

Może ktoś wie, czy zatrudnia ARUP obcokrajowców?

Tomasz
@Alex

Tak zatrudnia obcokrajowców

Ziarno

W jakim języku prowadzona jest rozmowa kwalifikacyjna? Jakies może jeszcze nowe komentarze, spostrzeżenia o firmie ktoś odrzuci?

Małgorzata Bogusław
@Ziarno

Po angielsku, w każdym razie tak było ze mną wiele lat temu, jak Arup w Polsce otwierał swoje biuro. Co prawda pracy nie dostałam, bo tego szefa-dżentelmena w szkockim stylu/ tweedowej marynarce, rozśmieszyła moja odpowiedź na jego pytanie, kim chcę być za 5 lat. Odpowiedziałam, że Project Managerem. Mnie rozśmieszyło jego pytanie:"How familiar are you with reading technical drawings?". Rozśmieszyło mnie to, bo byłam wtedy z 10 lat po studiach budowlanych, pracując głównie na budowach, jako majster, i nie wyobrażałam sobie, że jakikolwiek inżynier może mieć problemy ze zrozumieniem, czy wykonaniem dokumentacji projektu budowlanego.DZIŚ to się zmieniło, bo SĄ inżynierowie budowlani/architekci, którzy nie powinni otrzymać dyplomu ukończenia studiów, bo kończą jakieś prywatne uczelnie, na których zaliczenia dostaje się za to, że się płaci za studia.

Patrycja

Ile trzeba dopłacać do multisporta?

Czy Arup zapewnia kartę multisportu?

W

tak

@W

Mógłbyś napisać jakie jeszcze inne benefity zapewnia pracodawca? W szczególności interesuje mnie co zawiera pakiet socjalny i czy można starać się o premie. Czekam na Twoją odpowiedź.

PK
@Andrzej

Firma zapewnia platformę MyBenefit, gdzie można samodzielnie wybrać Multisport, bilety do kina, itd. Oprócz tego jest pakiet medyczny w Medicover i Centrum Medycznym Damiana i ubezpieczenie na życie w Avivie. Angielski w biurze, owoce, duży wybór herbat. Oczywiście różne szkolenia zewnętrzne i platformę elearningową. Imprezy integracyjne i fajne spotkania.

anonimus

tak zapewnia, ale pracodawca mało do niej dołącz

jestem studentem i czekam na odpowiedź od firmy

Hanna

@bee, jakie, w takim razie, warunki zatrudnienia mogą zostać zaproponowane studentom ubiegającym się o współpracę z Arup? Mogłabyś coś więcej na ten temat powiedzieć? Takie informacje na pewno będą interesujące dla potencjalnie przyszłych pracowników tej firmy.

Hanna

@bee, współpracujesz nadal z tą firmą czy już nie? Wymieniłeś kilka plusów, które wpływają na atrakcyjność tego pracodawcy. Czy wszyscy pracownicy mają szansę sprawdzić jak wygląda praca w zagranicznych placówkach Arup? Czy trzeba spełnić pewne kryteria? Czy w związku z tym, że firma ta zatrudnia również studentów, to swoje obowiązki mogą wykonywać zdalnie w domu np? Co możesz powiedzieć o warunkach zatrudnienia w tej firmie?

bee
@Hanna

Po pierwsze, zagraniczne biuro musi zgłosić zapotrzebowanie na pracownika w danej branży, można też wcześniej starać się o tzw. STA, ale to po paru latach pracy w Polsce, an pewno nie od razu. Po drugie, oprócz praktyki w projektowaniu kandydat musi znac język angielski na tyle, żeby swobodnie porozumiewac się z zespołem projektowym, który bywa złożony z osób o różnej narodowości. Projektanci nie mogą wykonywać swoich obowiązków w domu, bo wiążą się one najczęściej z pracą w oprogramowaniu, za które słono firma płaci i to za każde dodatkowe stanowisko. Większość studentów pomaga przede wszystkim w rysowaniu a więc też nie mogą pracować z domu. Warunki zatrudnienia ustalane sa indywidualnie, ale nie są złe jak na początek kariery projektanta. Można i studiować i pracować równocześnie, co jest rzadkością w Polsce.

bee

Dobra firma dla początkujących po studiach i młodych projektantów , oferuje szkolenia branżowe i inne dla tych którzy zostaną. Ludzie są OK, szefowie zespołów tez spoko, ale trzeba pogodzić się z pracą w nadgodzinach (są oddawane w formie wolnego). Jeżeli ktoś studiuje np. kolejny fakultet - można się dogadac co do formy pracy. Młodzi i zdolni adepci studiów inżynierskich mają duże szanse wyjechac nawet na kilka miesięcy na projekt zagraniczny (UK, Niemcy, Holandia). Można zobaczyć jak pracuje się w innych biurach Arupa. Zasiedziali projektanci czują zastój, bo możliwości awansu są raczej ograniczone.

Hanna

Czy Arup oferuje szkolenia dla swoich pracowników?

jo

oj niestety ta oferta na asystentkę lub asystenta w zespole consultingowym też nie jest już aktualna, ale z tego co wiem, to niedługo powinny się jakieś nowe oferty pojawić

Ziarno

@trop jesteś zaproszony na rozmowę?

Zostaw merytoryczną opinię o Arup Polska Sp. z.o.o - Warszawa

• Jak się pracuje w Arup Polska Sp. z.o.o?

Zobacz opinie na temat firmy Arup Polska Sp. z.o.o tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 6.

Arup Polska Sp. z.o.o