PROCOM SYSTEM S.A.

Opinie o PROCOM SYSTEM S.A.

Odnosząc się do poruszanych poniżej kwestii przez anonimowych autorów, informujemy, że w PROCOM SYSTEM regularnie porównujemy wynagrodzenia pracowników z wynagrodzeniami rynkowymi w wyniku czego dokonujemy na bieżąco stosownych zmian. Dokładamy wszelkich starań, aby nasi pracownicy otrzymywali wynagrodzenia nie odbiegające od poziomu wynagrodzeń rynkowych. W wielu przypadkach wynagrodzenia pracowników są wyższe niż rynkowe. Na poziom wynagrodzeń wpływa szereg czynników np. doświadczenie, kompetencje, umiejętności. W naszej firmie obowiązuje system zadaniowy, dzięki któremu, osoby realizujące więcej zdań mogą otrzymać wyższe wynagrodzenie. Dodatkowo praca w systemie zadaniowym daje pracownikom elastyczność, jeśli chodzi o czas pracy. Spółka przywiązuje dużą wagę do rozwoju pracowników. Na szkolenia przeznaczamy kilkaset tysięcy złotych rocznie. Wyszkolenie pracownika nawet za 5 tys.zł, nie wpływa bezpośrednio na pozyskiwanie kontraktów przez firmę, gdyby tak było to mielibyśmy więcej zamówień niż bylibyśmy w stanie zrealizować :) Chcielibyśmy podkreślić, że dokonując wyboru lokalizacji nowej siedziby, braliśmy pod uwagę szereg czynników, w tym także miejsce zamieszkania pracowników. Z przeprowadzonej analizy wynikało, iż niewielka grupa pracowników dojeżdża komunikacją miejską z odległych dzielnic Wrocławia (np. Psie Pole ). Ponadto trzeba mieć świadomość, iż potrzeby lokalowe firmy tj. konieczność wynajęcia dużej powierzchni biurowej oraz produkcyjnej, powodują, iż niemożliwe jest znalezienie obiektu, usytuowanego blisko miejsca zamieszkania wszystkich pracowników. Dodatkowo należy podkreślić, iż zmiana siedziby Spółki miała na celu poprawę jakości warunków pracy naszych pracowników. Teraz jesteśmy w nowym budynku, wszystkie pokoje są przestronne i wyposażone w nowe meble. Pojawiła się upragniona kuchnia i jadalnia, mamy mnóstwo darmowych miejsc parkingowych, nie mamy problemu z brakiem sal konferencyjnych. Dla zdecydowanej większości pracowników to atut, a nie problem. Bardzo dużą uwagę przywiązujemy do opinii pracowników i dlatego cyklicznie badamy ich satysfakcję z pracy w PROCOM SYSTEM. Poniżej przykładowe wyniki z ubiegłorocznej ankiety: 98% pracowników lubi pracę, którą obecnie wykonuje. 91% pracowników jest zadowolonych z pracy w PROCOM SYSTEM S.A. 99% pracowników uważa, że wykonując swoją pracę zdobywa cenną wiedzę i doświadczenie. 71% pracowników uważa, że ma możliwość rozwoju kariery w firmie. 100% pracowników uważa, że w PROCOM SYSTEM S.A. pracuje z dobrymi fachowcami. 87% pracowników uważa swoich przełożonych za skutecznych liderów. 77% pracowników uważa, że ich przełożeni udzielają im koniecznego wsparcia i motywują do efektywnej pracy. 88% pracowników uważa, że ich przełożeni wywiązują się z zobowiązań wobec nich. Prosimy również pamiętać, że jesteśmy otwarci na Państwa sugestie pod adresem e-mail: biuro@procomsystem.pl . Zapewniamy, że żadna z wiadomości nie zostanie bez odpowiedzi. Trudno nam się odnosić do anonimowych wpisów i polemizować z nieprawdziwymi w naszej ocenie danymi. Dlatego zapraszamy ich autorów do bezpośredniego kontaktu w celu ich weryfikacji.

Kto to
@Suzie Q

O jakiej ankiecie Ty piszesz?

Inżynier

Od wielu lat jestem pracownikiem PROCOM SYSTEM i jeżeli robisz swoją robotę dobrze otrzymujesz satysfakcjonujące wynagrodzenie. Poza tym oprócz wynagrodzenia, jest opieka medyczna, którą bardzo sobie cenię i inne benefity jak multisport, kafeteria itp. Wynagrodzenie zawsze na czas i fajny zespół.

Użytkownicy czekają na odpowiedź 56 dni.

Co jaki czas w PROCOM SYSTEM S.A. można ubiegać się o podwyżkę?

Otworzyli właśnie rekrutację i szukają księgowej. Fajnie to wszystko wygląda. Co do doświadczenia, to chcą minimum rocznego w dziale księgowości. Czy jak mam za soba roczny staż, to zalicza się to u nich jako takie doświadczenie? Czy chcą normalnego etatu z pełną listą obowiązków? I jak mam referencje, to będzie uznane jako plus?

Znalazłem na stronie firmy ogłoszenie, że szukają automatyka-programisty. Oferowana jest m.in. umowa o pracę, możliwość dokształcania na koszt fimy (kursy, studia) czy też możliwość pracy zdalnej. Zaciekawił mnie fragment dotyczący "możliwości uzyskania dodatkowego wynagrodzenia w formie prowizji". Ktoś wie, jak to wygląda w praktyce?

Nowy wpis

Proszę o kontakt bezpośrednio z Działem Personalnym w sprawie szczegółów dotyczących oferty pracy.

A ja na pracuj.pl znalazłem pracę dla projektanta systemów automatyki, mógłby ktoś się odnieść do tego stanowiska? W ogłoszeniu nie zostały podane żadne konkrety odnośnie pensji, więc może ktoś zna chociaż samą podstawę? Mam doświadczenie dwa lata z kawałkiem, a wymagają trzy. Czy mimo to będę brany po uwagę? I też jestem ciekaw tych szerokich benefitów, bo parę ludzi pytało, ale nie padła żadna odpowiedź.

Nowy wpis

Proszę o kontakt bezpośrednio z Działem Personalnym w sprawie szczegółów dotyczących oferty pracy i pakietu świadczeń.

Czy kandydat na stanowisko Inżynier budowy - branża elektryczna i automatyki w firmie PROCOM SYSTEM S.A. ma szansę poznać potencjalną ścieżkę rozwoju zawodowego już na rozmowie kwalifikacyjnej? Jak przebiega rekrutacja? Podziel się swoimi doświadczeniami.

Suzie Q
@PROCOM SYSTEM S.A.

Czy to jest mowa o tej pseudo-anonimowej ankiecie, czy myli mnie wzrok?

Kto to
@Suzie Q

O jakiej ankiecie Ty piszesz?

Malwa

Znalazłam właśnie ogłoszenie dla kierownika projektu we Wrocławiu. Firma z tego co jest napisane, oferuje szeroki pakiet benefitów, mógłby określić ktoś konkretnie, co za benefity wchodzą w skład zatrudnienia? I ile wynosi motywujące wynagrodzenie? Przynajmniej jakieś widełki zarobków?

Grześ
@Malwa

Wydaje się, że takie kwestie najlepiej poruszać bezpośrednio z Pracodawcą, nie na forum sfrustrowanych cokolwiek czasami osób, często nie związanych wcale z firmą :-)

Jaka jest kultura pracy w PROCOM SYSTEM S.A.?

Kadrowa

Jest dobrze przynajmniej ludzie się szanują nawzajem i nie piszę tego jako kadrowa bo przecież nią nie jestem taki żarcik ale ludzie są spoko. Nawet nowy dyrektor się udał jeden i drugi. I w cale im się nie podlizuję bo mają swoich adorantów z grupy wzajemnej adoracji. Naprawdę ludzie w relacjach do siebie są spoko. Wiadomo trafią się wyjątki ale oni też przez większość dni w roku są w porządku każdy ma przecież gorszy dzień. Przysłowiowej m3ndy tu nie znajdziesz bo o dziwo takiej nie ma. Było kilka parę lat temu ale szczęście uciekli.

kandydat

Nie chce źle oceniać całej firmy, ale warto wziąć pod uwagę tę opinię przed aplikowaniem, szczególnie przez osoby zaczynające pracę. Zacznę od tego, że jako osoba bez dużego doświadczenia (1 rok) chciałem rozwijać się dalej w kierunku automatyki i spodobał mi się profil zarówno tej firmy jak i oferty pracy. Niestety wymagali w niej 5 letniego doświadczenia i innych rzeczy, których nie spełniałem więc nie aplikowałem na tę ofertę tylko napisałem prywatnie maila do firmy, że podoba mi się profil tego stanowiska i firmy i czy mogę u nich zacząć bez takiej wiedzy i doświadczenia z takimi kompetencjami jakie mam w cv. Wszystko ok, odezwali się, rozmowa odbyła się online. Na rozmowie okazało się, że jednak mimo wiedzy na temat mojego cv i zaznaczeniu, że nie aplikuję na to konkretne stanowisko zostałem przepytany stricte pod kątem tego stanowiska, a nie ogólnej wiedzy jaką posiadam, co jasna sprawa musiało skończyć się przynajmniej częściowym (bo część związaną z moim profilem studiów wiedziałem) fiaskiem. To jest zrozumiałe, ale niestety okazało się, że pokazanie braków w wiedzy na to stanowisko służyło wprost do zmieszania mnie z błotem i wypowiedzenia przez rekrutera, że "mogę zarobić tu ale co najwyżej (i tu padła najniższa krajowa)", może taka polityka firmy żeby pokazać, że się nie nadaję, a potem zaproponować rozwój w zamian za zarobki, choć i tak uważam, że zachowanie i słowa, którymi posłużył się rekruter są nie na miejscu i są okazem braku szacunku. Niestety tuż po rozmowie, kiedy jeszcze się nie rozłączyłem, nie wiedząc o tym, Pan K.N. jako dyrektor i reprezentant firmy powiedział tu cytuję "już miałem ochotę mu przywalić". Także podejście firmy do potencjalnych pracowników, jej reprezentatywność i możliwości dla nowych pracowników oceniam fatalnie nie mówiąc o nietakcie i o czym świadczą takie słowa z ust kogoś na takim stanowisku. Nie chcę oceniać całej firmy pod kątem tej rozmowy, ale z takim podejściem nie spotkałem się w żadnej innej firmie (rozmowie kwalifikacyjnej). Zatem zapraszanie osoby pod kątem pracy bez doświadczenia, a nie aplikacji na dane stanowisko o danych wymaganiach, i traktowanie jej w ten sposób tylko po to, żeby mu pokazać, że może zarobić tu co najwyżej najniższą krajową, a następnie takie słowa z ust dyrektora jest okazaniem braku szacunku i stratą czasu dla takiej osoby skoro szukacie kogoś samodzielnego na dane stanowisko, więc potwierdzając poniższe komentarze o zarobkach nie liczcie tam raczej na dobre zarobki na początku bo wbrew temu co pisze niżej Procom o średnich zarobkach z rynku, najniższa krajowa nie jest średnią zarobków na tym stanowisku nawet zaraz po studiach. Także zamiast zachęcić do większej pracy nad swoją wiedzą i zdobycie jej u was lub zachęcenia do ponownej rekrutacji raczej skreśliliście się na całej linii, bo takie zachowanie nie zachęca do pracy w takim zespole, a reszta przyszłych potencjalnych pracowników niech oceni to sama.

@kandydat

Bardzo dziękujemy za wyrażenie opinii o naszym procesie rekrutacji. Każda informacja zwrotna jest dla nas bardzo istotna, gdyż zależy nam na nieustannym doskonaleniu naszych procesów. Niestety Pana opis w kilku punktach rozmija się z faktycznie zaistniałą sytuacją. W mailu z dnia 07.04.2021 wyraził Pan chęć udziału w rekrutacji oraz zainteresowanie ofertą pracy na stanowisku projektanta systemów automatyki i robotyki. W ślad za tym, pomimo deklarowanego braku doświadczenia, biorąc pod uwagę determinację z jaką dążył Pan do spotkania został Pan poproszony o złożenie oficjalnej aplikacji na to stanowisko oraz zaproszony na spotkanie. Podczas spotkania w sposób merytoryczny została zweryfikowana Pana wiedza, umiejętności, potencjał oraz motywacja. Jest to standardowy element naszego procesu rekrutacji, niezależnie od tego jakie są deklaracje kandydata co do jego wiedzy, kompetencji oraz doświadczenia. Pytania zadawane Panu przez rekrutera dotyczyły obszaru związanego ze stanowiskiem, na jakie Pan aplikował oraz wiedzy ogólnej z zakresu studiów jakie Pan skończył. Niestety, nie mogliśmy zaproponować Panu warunków zatrudnienia zgodnych z Pana oczekiwaniami. Przedstawiona Panu oferta, jak również nakreślona ścieżka rozwoju w PROCOM SYSTEM S.A. była adekwatna do posiadanej przez Pana wiedzy, umiejętności, chęci samodoskonalenia oraz postawy, która jest jednym z kluczowych kryteriów przy zatrudnianiu kandydatów. Staraliśmy się przedstawić wszystkie aspekty związane z przedstawioną propozycją zatrudnienia w jak najbardziej zrozumiały i życzliwy sposób, tonując emocje jakie pojawiły się z Pana strony. Przedstawiliśmy możliwości oraz zagrożenia związane ze ścieżką rozwoju zawodowego jaką Pan wybrał, jak również wskazaliśmy obszar do rozwoju. Chęć zmiany profilu zawodowego jaką Pan deklarował wymaga, w naszej ocenie, uzupełnienia fundamentalnej wiedzy. Potwierdzamy, iż po zakończonej rozmowie, ponownie połączył się Pan z zespołem prowadzącym rekrutację, który wymieniał opinie na temat Pana kompetencji i niestety padły słowa, które Pan zacytował. Przepraszamy bardzo Pana za zaistniałą sytuację, jest nam niezwykle przykro, że takie zdarzenie miało miejsce.

K.N.
@PROCOM SYSTEM S.A.

W swoim imieniu również przepraszam za zaistniała sytuację, nie zależnie od kontekstu i okoliczności słowa takie nie powinny paść

Matka siedzi z tyłu
@PROCOM SYSTEM S.A.

W sensie niby w paru punktach się nie zgadza a faktycznie to się wszystko po kolei zgadza. No przynajmniej wyszło się na swoje :-)

@kandydat

Mimo, że tam nie pracowałeś, to doskonale opisałeś nie tylko sposób rekrutacji, ale i poniekąd to jak tam się pracuje, bo podobnie to wygląda. I co najlepsze to dział, o którym piszesz i tak jest zarządzany najlepiej w firmie i najbardziej się rozwija. Polecam nie tracić czasu w tym miejscu.

Jim Keri
@K.N.

nie dobrze Panie kolego, oj nie dobrze.

Janusz

Najlepszy dział i najlepiej zarządzany a pensja to minimalna krajowa? Bo tyle kandydatowi zaproponowano na rekrutacji. Ty też tak mało zarabiałeś?

@Jim Keri

To jest właśnie cała postać Pana K.N. („Pana Kolegi”) - on się nigdy nie zmieni, a firma będzie tracić wartych uwagi fachowców…. Szkoda, że nikt nic z tym od lat nie zrobił. W każdym zakładzie w którym był menadżerem narobił sobie wrogów.

Aro

Realizacja w biurze 8-16. Na obiekcie różnie . Nadgodzin oficjalnie nie ma, za to można je w miare elastycznie odebrać.

Szkodasłów
@Aro

Elastycznie to Ci je przełożony odbierze mówiąc, że w firmie nie ma nadgodzin.Na takich naiwniakach ta firma się pasie, na łakomczuszkach które na sobie pozwalają łasować.

Urszula
@Szkodasłów

To są czy nie ma? Kompletnie nie czaje o co Tobie chodzi jeśli mam być szczera

Ruchamurszuleposamekule
@Urszula

Po chuj się pytasz? To nie dział z fotowoltaiką.

Hanna
@Ruchamurszuleposamekule

Może grzeczniej? Chyba pyta żeby się dowiedzieć czegoś, to źle? Może ja zapytam tak - w jakim dziale w takim razie można liczyć na odbiór nadgodzin skoro widzę że macie jakieś problemy?

NickNieMożeByćPusty

Plusy: -bardzo kompetentni i właściwie zawsze chętni do pomocy współpracownicy -Fajna praca dla studentów bo nie ma problemu żeby wziąć wolne / wyjść szybciej w przypadku egzaminów lub wykładów na uczelni -ciekawe projekty -multi sport, prywatna opieka medyczna, laptop i telefon służbowy Minusy: -Rozmowa kwalifikacyjna pod względem pytań technicznych na wysokim poziomie, ale jej głównym celem jest próba udowodnienia Ci, że tak właściwie to jesteś niekompetentny i robią Ci przysługę zatrudniając cię i proponują lekko ponad najniższą krajową. Sugeruję przed rozmową kwalifikacyjną zaplanować jaką kwotę chcę się zarabiać i nie zwracać uwagi na te gierki, albo iść na rozmowę do firmy gdzie rozmowa wygląda bardziej profesjonalnie. Parę postów niżej użytkownik "kandydat" dokładnie opisał jak to wygląda z punktu widzenia osoby z mniejszym doświadczeniem, ale widać, że to standardowa taktyka -Projektanci z działu robotyki szybko odchodzą, a oferta na popularnym portalu z ogłoszeniami o pracę na stanowisko asystenta projektanta bynajmniej nie jest spowodowana wzrostem ilości projektów i rozrostem zespołu -System wynagrodzeń opisany niżej przez użytkownika "Rapidka" - 100% racji. Ogólnie fajni współpracownicy, kadra zarządzająca już troszkę gorzej. Polecam tym co chcą zdobyć doświadczenie

Czy firma płaci za nadgodziny czy jak w innych firmach z tej branży?

Sytuacja wygląda analogicznie jak w innych firmach z branży ;)

Santa

W systemie prowizyjno zadaniowym pojęcie "godzin" nie istnieje. Nadgodziny nie występują. Pracujesz po prostu dalej w domu lub po godzinach w siedzibie spółki.

@Santa

Chyba ktoś tu się nie orientuje jak działa prawo pracy w naszym kraju. Pracownicy w tfu Procomie dostają umowę o pracę. Na umowie ma się wpisany czas pracy 40h tygodniowo, a więc wszystko co jest powyżej tego czasu to nadgodziny. System zadaniowy czy prowizyjny odnosi się jedynie do systemu wynagradzania, który powinien być dla pracowników przejrzysty (a tak nie jest).Jeśli umówisz się na 8 godzin dziennie / 40 tygodniowo to wszystkie godziny ponadto to nadgodziny wynikające ze szczególnych potrzeb twojego pracodawcy.(usunięte przez administratora)Do tego skomplikowane regulaminy wynagradzania na które też trzeba uważać, ponieważ jakiekolwiek masz w umowie składniki wynagrodzenia tj.: podstawę, premię, zadaniówkę itp. powinno być to w sposób jasny i czytelny wprowadzone w regulaminie abyś mógł sobie na miesiąc do przodu wyliczyć ile zarobisz. No i na koniec taka rada: "Polecenie pracy w godzinach nadliczbowych (art. 135 KP) nie wymaga szczególnej formy. Brak sprzeciwu przełożonego na wykonywanie w jego obecności przez pracownika obowiązków może być zakwalifikowany jako po-lecenie świadczenia pracy w godzinach nadliczbowych"

Maria

Nie zrozumiałam, to nadgodziny są u Was płatne, czy nie? Może odbieracie w wolnym..

Bo tam pracowałem

Irena
@Adam

Ale co wobec tego? Może rozwiniesz?

Czy osoby bez doświadczenia mają szansę na zatrudnienie w PROCOM SYSTEM S.A.?

Oczywiście, szukamy osób z potencjałem – to on jest dla nas najważniejszy. Wiedza jest czymś, co można nabyć lub uzupełnić w ramach naszego całorocznego programu praktyk i staży, dedykowanego osobom wchodzącym na rynek pracy, i chcącym zdobyć doświadczenie oraz praktykę zawodową.

Danka

@PROCOM SYSTEM S.A ale w normalnych warunkach organizujecie takie wyjazdy?

Mieliscie jakieś wyjazdy integracyjne w tym roku?

@Michał

W tym roku zrezygnowaliśmy z organizacji wyjazdów integracyjnych, ze względu na sytuację epidemiologiczną w kraju.

Czy PROCOM SYSTEM S.A. oferuje wszystkim swoim pracownikom umowę o pracę, czy jednak należy spodziewać się umowy zlecenia?

Zgodnie z naszą polityką personalną, pracowników zatrudniamy na umowy o pracę. W zależności od okresu zatrudnienia, jest to umowa na okres próbny, umowa na czas określony i ostatecznie umowa na czas nieokreślony. Ze studentami odbywającymi u nas staże zawieramy umowy absolwenckie lub umowy zlecenia.

Aktualność
PROCOM SYSTEM S.A. zwycięzcą konkursu Dobra Firma 2020 w kategorii EFEKTYWNY PRACODAWCA WOJEWÓDZTWA DOLNOŚLĄSKIEGO, organizowanego przez Związek Przedsiębiorców i Pracodawców.
Ktoś

Fajna firma. Ludzie ok. Dużo pracy ale atmosfera przyjemna.

Rybka

Praca w firmie PROCOM SYSTEM S.A. to czysta przyjemność :) dużo ciekawych wyzwań i projektów. Szeroki pakiet benefitów, prywatna opieka medyczna oraz to co jest dla mnie osobiście bardzo ważne- przyjazna atmosfera.

Programista

Przyjemna atmosfera, doświadczeni mentorzy. Bardzo dobre wyposażenie biorąc też pod uwagę miejsca na przerwę od pracy. Wszyscy na ogół uśmiechnięci i otwarci, można się naprawdę dużo nauczyć :)

Skubas

Firma prowadzona zupełnie bez pomysłu, mizeria. Tematy trafiają się jak ślepej kurze ziarno, brak konkretnego wyróżnika rynkowego. Zarządzajacy w przypadku wahnięć, spadku zamówień idą po najmniejszej linii oporu i tną koszty zwalniając ludzi - zamiast szukać nowych szans biznesowych. Gratulacje dla top menedżerów - nieoszlifowanych diamentów Forbsa:-).

@Skubas

Na wstępie dziękujemy Skubasowi za gratulacje dotyczące otrzymania przez PROCOM SYSTEM wyróżnienia Diamenty Forbesa, które jest przyznawane najbardziej dynamicznie rozwijającym się przedsiębiorstwom w naszym kraju. Odnosząc się do pozostałej części wypowiedzi, informujemy iż PROCOM SYSTEM od lat konsekwentnie realizuje przyjmowane strategie, efektem których jest m.in. rozwój kompetencji pracowników, wejście na nowe rynki w tym zagraniczne, wprowadzenie na rynek nowych rozwiązań, a w konsekwencji istotne zwiększenie skali działalności w okresie ostatnich kilku lat, szczególnie w obszarach, w których jest duży potencjał rozwoju. Nasza filozofia współpracy z klientem, przy dużym zaangażowaniu naszych pracowników, spowodowały, iż PROCOM SYSTEM posiada na rynku opinię rzetelnego i wiarygodnego partnera.

Pi@#$l system
@PROCOM SYSTEM S.A.

Nikogo nie obchodzi Wasza opinia. To jest miejsce gdzie opiniami wymieniają się Pracownicy. W Waszej firmie nikt Pracowników nie słucha.

Skubas
@PROCOM SYSTEM S.A.

Znam te „nasze filozofie” i serwowane przy każdej okazji wyświechtane okrągłe frazesy. Nagroda została tu przytoczona ironicznie, wiadomo jak odbywają się nominacje i rozdania. Zawsze to milo jak odpisuje zaniepokojone kierownictwo. „Kierunki rozwoju, obszary, filozofie” - gdyby analogiczny rozwój wystąpił w branży motoryzacyjnej to do dziś musielibyśmy lać do baku mieszankę oleju i benzyny :-). Ja tu od ponad 10 lat nie widzę nawet organicznego wzrostu. „Zagraniczne rynki” - może i kiedyś były ale dalej jak 15 lat temu. Chyba, ze mówimy o turystyce :-) „Nowe produkty” - faktycznie było kilka prób zakończonych wtopami i faktycznie ostał się taki jeden tworzony od ponad 15 lat. W tym czasie można by odpalić skutecznie 25 startupów, a nawiazując do wcześniejszych przykładów motoryzacyjnych, wciąż jeździlibyśmy rowerami. Radzę porównać się z dynamicznymi firmami, zrozumiecie wtedy, ze „mizeria” była komplementem.

ODPOWIEDZIALNY PRACOWNIK
@Skubas

Wpisy ukrywającego się pod pseudonimem " Skubas" to typowy hejt, który niestety rozlewa się po internecie dzięki możliwości zachowania anonimowości i braku jakiejkolwiek odpowiedzialności za wypowiedziane słowa. Niezorientowany czytelnik może odnieść wrażenie, że Skubas to osoba, która dobrze zna firmę i zachodzące w niej procesy. Niestety, informacje przekazywane przez hejtera zupełnie nie mają pokrycia w faktach. Każdy, powtarzam każdy argument przez niego przedstawiony jest nieprawdziwy i dziecinnie łatwy do podważenia. Ale hejterowi nie chodzi o fakty, tylko o zamieszczenie obraźliwego, pełnego agresji wpisu. Pozostaje tylko pytanie, co jest źródłem takiej postawy. Według psychologów hejterzy to osoby sfrustrowane, zakompleksione, z niskim poczuciem własnej wartości. Trudno z taką osobą prowadzić merytoryczną dyskusję, bo z reguły tylko potęguje agresję hejtera. Jeżeli jednak mimo wszystko się mylę i Skubas nie jest hejterem, a jego wpisy wynikają tylko i wyłącznie z troski o firmę, to proponuję przedstawić program działania, który zagwarantuje firmie osiągnięcie co najmniej tak spektakularnych sukcesów, jakie odniosła w okresie ostatnich 10 lat, w tym m.in. : - pięciokrotnego wzrostu skali działalności - średniorocznego zwrotu z kapitału na poziomie 30 % - otrzymania licznych nagród i wyróżnień, w tym za działalność eksportową, którą hejter bezpodstawnie próbuje zdyskredytować - realizacji prac rozwojowych, które umożliwiły wprowadzenie do sprzedaży nowych produktów i wydzielenie nowych centrów zysku - wdrożenia wszechstronnego programu benefitów i szkoleń pracowniczych Oczywiście, to tylko wybrane efekty profesjonalnego i skutecznego zarządzania Spółką. Nie wiem, czy to dotrze do hejtera, ale musi mieć świadomość, że jego wpisy są obraźliwe nie tylko dla zarządzających Spółką, ale również dla jej pracowników, bez których sukces Spółki byłby niemożliwy. Pojawia się pytanie, jaki on wniósł wkład w rozwój firmy? Jeżeli tak łatwo przychodzi mu stwierdzenie, że bez trudu " można by odpalić 25 startupów", to czy przedstawił chociaż jedną propozycję w tym zakresie? A może przedstawił i niekompetentni zarządzający bez rozpoznania ją odrzucili? A może niewiedza hejtera o firmie, którą krytykuje wynika z faktu, że w niej nie pracował i jest to typowy hejt noszący znamiona czynu nieuczciwej konkurencji? Jeżeli hejterem jest jednak pracownik Spółki, to proponuję, żeby zamiast bezpodstawnego i agresywnego krytykanctwa przedstawił swoje pomysły na dalszy rozwój biznesu. A jeżeli nie chce się podzielić swoimi pomysłami, to może zrealizuje je na własny koszt i ryzyko i pokaże tym nieudacznikom z PROCOM SYSTEM, jak to się robi? Jest to zdecydowanie lepszy pomysł na życie, niż frustracja, sączenie jadu i obrażanie innych. Naprawdę szkoda na to życia. SHAME ON YOU !

Pan Kanapka
@ODPOWIEDZIALNY PRACOWNIK

Ja udowodniłem swoim pomysłem, że sprzedając kanapki można też dobrze prosperować a ponadto mieć własne auto i komórkę. Teraz to mi się do Was nawet nie chce przyjeżdżać.

Zostaw merytoryczną opinię o PROCOM SYSTEM S.A. - Wrocław

• Jak się pracuje w PROCOM SYSTEM S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy PROCOM SYSTEM S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 4.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w PROCOM SYSTEM S.A.?

PROCOM SYSTEM S.A.