Transbit Sp. z o.o.

Opinie o Transbit Sp. z o.o.

ochotnik

brygadzista - 2012-01-30 18:55:46 (usunięte przez administratora) Zarzad i dyrekcja nie mają pomysłu co z firmą zrobić. Projekty są wstrzymywane i zamykane. Nowych brak... "mayday mayday.."Witam, proszę o opbiektywną opinię w związku z ogłoszeniem na portalu pracuj.pl dot. Programista / Projektant Programista w firmie Transbit.Będę próbował zatrudnic się w tej firmie.Skoro w ramach oszczędności zwalnia się inżynierów to czemu poszukuje się nowych?

brygadzista

Na szczęście ode mnie nikogo w styczniu nie zwolnili… ale luty dopiero się zaczął więc nic nie wiadomo… poza tym i tak dyrekcja nie ma w zwyczaju informować (czy dyskutować) o wypowiedzeniach przełożonych zwalnianych osób.

dove

Brygadzisto, ale twoja brygada to się chyba sama zwolniła? Współpraca się nie układała czy co?

brygadzista

Zaczęli zwalniać inżynierów... w ramach oszczędności - likwidacja stanowisk... Zarzad i dyrekcja nie mają pomysłu co z firmą zrobić. Projekty są wstrzymywane i zamykane. Nowych brak... "mayday mayday.."

Programista C++

Ponieważ zostałem wyłapany przez pośrednika, któremu zależało na tym, abym jednak zmienił pracę, to zdecydowałem się na rozeznanie jak to jest teraz w branży. Pierwszy test "klasówkowy" w siedzibie pośrednika. Po tym teście firma zadecydowała o podejściu do drugiego już w siedzibie firmy. Kilku zagadnień nie znałem, jedno specjalnie "podłożyłem" i do granic możliwości odbijałem piłeczkę odnośnie niechlubnego pytania "ile chciałbym zarabiać", przez co nauczyłem się nowych rzeczy zarówno w dziedzinie programowania, informatyki jak i w kwestiach interpersonalnych. Odpowiedź co do decyzji została dostarczona pośrednikowi bodajże w tydzień.

Testy programistyczne u pośrednika były bardzo podobne do "klasówek z informatyki" i dotyczyły składni języka programowania oraz zagadnień na stanowisko, na które aplikowałem. Generalnie pozycje na karcie to pytanie i miejsca na odpowiedzi, czasami test wyboru. Test w siedzibie firmy już był bardziej rozbudowany i polegał m.in na napisaniu na kartce programu wykonującego w sumie proste ale wymagające stabilnej wyobraźni zadanie (z czym przyzwyczajony do wieloletniego pisania na komputerze i używający debugera programista może mieć lekki problem). Po napisaniu testu było omówienie tego co napisałem na formularzu i ewentualna szansa na "moralne podciągnięcie się".

as - 2011-06-21 18:24:12 Czy podczas tej długiej rozmowy doszło do pytania o wynagrodzenie? Wygląda, że spółka ma pieniądze ( patrz nowy budynek ), pytanie brzmi czy potrafia docenić pracowników. Tak doszło do pytania o wynagrodzenie. Byli zadowoleni z tego co usłyszeli w odpowiedziach na techniczne pytania. Jednak podkreślili że oni potrzebują kogoś jeszcze bardziej doświadczonego. Moja oferta nie była wygórowana jak na programistę z prawie 4 letnim porządnym doświadczeniem - (usunięte przez administratora) (pracę za te pieniądze znalazłem dość szybko więc rynek mnie zweryfikował). Ich oferta dla mnie była sporo niższa plus premia jak się zrobi ich plan...

as

Byłem na długiej rozmowie w tej firmie. Szczerze odradzam. Wycofałem się rakiem nie byłem aż tak zdeterminowany do zmiany pracy. Moim zdaniem jest to ślepy zaułek w karierze. Jedna z firm, która najsłabiej wypadła spośród moich wszystkich rozmów. Niby nowy budynek, ale mentalność ludzi jakaś taka z innej epoki, jak co niektórych zagrzybiałych pracowników naukowych na uczelniach... Finansowo oferta średnia jak na Warszawę i przewidywane zadania.

mocny

Bylem Oto moje spostrzezenia: 1) lokalizacja do kiepska jesli chodzi o atrakcyjnosc miejsca i dla mnie dojazdu 2) Ludzie wydaja sie mili i profesionalni 3) Praca napewno rozwinie pod wieloma kierunkami 4) Placa powiedzmy srednia jak na warszawe 5) Projekty jak dla mnie rewelacja, choc metodologia prowadzenia dziwna i znajac zycie duzo jest "na sznurki" 6) Sa czasami delegacje ( wyjazdy w celu testow urzadzen ), relwelka 7) Brak jako tako szkolen, kursow jezykowych itp. W poniedzialek umowiony jestem do konkurencji na rozmowe, wiec bede mial porownanie.

buahahaha

zgrzyt - 2011-04-21 20:53:16 merowino - 2011-04-10 21:42:11 Duzo roboty ale 10k netto wpada co miesiac. Do tego jeszcze jest premia 20-30% miesięcznie buahahaha, tyle w tematcie. Mocny: przejdz sie na rozmowe, to ci sie oczy otworza.

zgrzyt

mocny

Witam, Jestem programista systemow embedded. Pracowalem jak dotad na umowe zlecenie dla roznych firm, piszac to albo sterowniki,albo projektujac cale rozwiazania dla fabryk. Jakis czas temu przejezdzalem obok siedziby transbitu i widzialem ogloszenie o prace. Poniewaz emailowo dowiedzialem sie malo, czy jestescie w stanie mi powiedziec cos wiecej o firmie? czy istnieja szanse na 13, jakies dodatkowe premie, jakies kursy/szkolenia, opieke zdrowtna?

realista

Dziwne, bo ja nie znam nikogo w TRB, kto tyle netto ma. Mozesz kolego przynajmniej zdradzic na jakie stanowisko startowac?, bo prezesa jest juz obsadzone.

merowino

Duzo roboty ale 10k netto wpada co miesiac.

witam. pracowałem w transbicie jakiś czas temu, i pożegnałem się z tą pracą bez sentymentu, robiłem na montarzu , i stwierdzam : firma niby profesjonalna , (usunięte przez administratora) nie wiem kto jest teraz jako kierownik ale wcześniej nie był tak pięknie jak pisał ten gość wielce zachwalający się ,co to mało mu wazelina uszami nie wyjdzie. a z ciekawości kto teraz jest kieronikiem? pozdrawiam.

Szary_robol

Pracowałem w Transbicie kilka lat, piszę o faktach. Dawałem firmie z siebie bardzo wiele w postaci pracy po godzinach i własnego zdrowia. W zamian nic nie dostałem, wręcz przeciwnie, obcięto mi pensję. Poczekaj Pancerniku kilka lat, zobaczymy, czy Twoja miłość do Transbitu będzie tak samo silna. W tej firmie liczą się układy, nie uczciwa praca. Jeśli dochodzisz swoich praw, które słusznie ci się należą, bo wynikają z kodeksu pracy, jesteś be, masz przerąbane. To jest doświadczenie nie tylko moje ale wielu, wielu ludzi z Transbitu.

Polecam WB Electronics

.pancernik.

Wypowiedź ta wprawdzie niewiele ma wspólnego z tematem, ale dowodzi bardzo istotnej reguły dotyczącej polskiego społeczeństwa (i nie tylko polskiego). Otóż bardzo często bywa tak, że sąsiad czy współpracownik, widząc że koledze (znajomemu) lepiej się powodzi, zaczyna rozsiewać plotki. Na ogół mówi o takiej osobie że to złodziej albo że wlazł komuś w tyłek. Klasyczna zawiść. Nawet na myśl takiemu plotkarzowi nie przychodzi, że równie wiele można osiągnąć po prostu uczciwą pracą i zaangażowaniem w rozwój firmy.

Wasyl

Wiemy już by omijać szerokim łukiem Transbit. Ja bym chciał tylko dowiedzieć się jaką firmę z podobnej branży możecie polecić.

Wasyl

Hej Szary_robol, możesz wymienić któreś z tych firm?

Szary_robol

Witam transbitowców! już tam nie pracuję i nie żałuję swojej decyzji o odejściu! Nie wiem kim jest pancernik, widocznie musiał mocno (usunięte przez administratora), jeśli mu tak dobrze. Ja pamiętam z transbitu pracę po godzinach w weekendy,(usunięte przez administratora)ciągłe reorganizacje... (usunięte przez administratora) żadnych szkoleń, chyba, że jakaś firma robi bezpłatne a i tak ciężko się wyrwać, bo zawsze brakuje czasu... Obarczanie konstruktorów elektroników(to było moje stanowisko) robotą, która nie leży w zakresie ich obowiązków... Ale sami ludzie są fajni, owszem są takie wyjątki jak pancernik, ale to margines... Na szczęście są też normalne firmy nie tylko transbit. Moja rada: nie warto tracić czasu w Transbicie, zwłaszcza na stanowisku konstruktora elektronika. Jedyne co tam zyskałem problemy ze zdrowiem, po kilku miesięcznej harówie po godzinach...

Zostaw merytoryczną opinię o Transbit Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Transbit Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Transbit Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 9.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Transbit Sp. z o.o.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Transbit Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Transbit Sp. z o.o. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Transbit Sp. z o.o.