Transbit Sp. z o.o.

Opinie o Transbit Sp. z o.o.

.pancernik.

Witaj M. Obawiam się, że Twoje źródło informacji jest delikatnie mówiąc wątpliwe lub nieaktualne. Faktycznie, kilka lat temu branża zbrojeniowa przechodziła przez kryzys (nie tylko Transbit), ale te czasy są daleko za nami. Zatrudnienie w firmie stale rośnie. W prywatnej firmie przynoszącej straty byłoby to irracjonalne. Zresztą zachęcam do porozmawiania ze znajomymi którzy AKTUALNIE PRACUJĄ w Transbicie, w celu zasięgnięcia opinii.

H

Byłem na rozmowie na stanowisko programisty. Coś nie grało od samego początku. Niewiele ich interesowało moje doświadczenie (wiele lat w embedded), głównie nastawiali się na rozwiązywanie zadanek, oczekiwali chyba odpowiedzi według swojego klucza, kiedy tylko proponowałem inne rozwiązanie szybko sprowadzali mnie na "właściwe" tory. Proponowane stawki kiepskie. Nie polecam.

.pancernik.

Arku, Ależ w 100% masz rację. Problem historii tego forum to prawdopodobnie problem "niepowodzenia w karierze zawodowej" jednego z byłych pracowników. Trudno mi powiedzieć z jakiego powodu BP zakończył z nami współpracę. Bywają naprawdę różne tego przyczyny. Rozwiązanie umowy ze strony pracodawcy ma miejsce, kiedy pracownik ewidentnie nie radzi sobie z powierzonymi mu zadaniami lub nie umie / nie chce współpracować z innymi. Umiejętność współpracy zespołowej jest bardzo ważna. W szczególności nie można być "obrażalskim" z byle powodu, bo to naprawdę do niczego dobrego nie prowadzi. Z drugiej strony, w uzasadnionych przypadkach trzeba być asertywnym, inaczej inni Tobie na głowę wlezą! Tak jest w KAŻDEJ pracy. BP, Ja nie będę podawał tu Twoich danych osobowych. Po pierwsze, to niegrzeczne (pomijam aspekty ustawowe). Po drugie - de facto byś na tym stracił. Potencjalni pracodawcy, mając na uwadze Twoje działania na forach po zakończeniu współpracy, mogą po prostu nie chcieć podpisać z Tobą umowy. Naprawdę Ci tego nie życzę. Z Twoich wypowiedzi wnioskuję, że nie potrafiłeś rozmawiać z ludźmi i ubolewasz nad utratą pracy z tego powodu. Naprawdę popracuj nad komunikacją z innymi. I nie dawaj tak łatwo wyprowadzać siebie z równowagi. W życiu miałeś, masz i będziesz miał do czynienia z różnymi osobami. Niejednokrotnie jeszcze zdarzy się, że ktoś - pod wpływem chwilowej złości - powie Ci parę złych słów.

@.pancernik.

A ty znowu jątrzysz. Masz juz zakaz wypowiedzi na forum ale Ty dalej swoje. Daruj sobie te socjologiczne wstawki. Jak rzeczywiscie jesteś (usunięte przez administratora) to dobrze wiesz jakie były przyczyny zwolnienia sporej grupy osób (i nie były to przyczyny merytoryczne), jak im podziękowano za kilkunastoletnią pracę w Transbicie. Wybitnie tez przyczyniłeś sie swoją postawą wraz z resztą zespołu do zaistniałej sytuacji. Więc daruj sobie raz jeszcze. Zajmij sie stroną programową swej pracy bo z tym idzie Ci coraz gorzej.

strongman
@bp

Ponieważ mam zamiar złożyć CV do tej firmy, proszę o wiecej informacji na temat jakie były przyczyny zwolnienia sporej grupy osób i jakie to były inne przyczyny jeśli nie były to przyczyny merytoryczne.

bp

O co chodzi wyłuszczyłem powyżej. Jak nie potrafisz czytać ze zrozumieniem to twój problem, trzeba wrócić do szkoły podstawowej.

Programista C++

Ponieważ zostałem wyłapany przez pośrednika, któremu zależało na tym, abym jednak zmienił pracę, to zdecydowałem się na rozeznanie jak to jest teraz w branży. Pierwszy test "klasówkowy" w siedzibie pośrednika. Po tym teście firma zadecydowała o podejściu do drugiego już w siedzibie firmy. Kilku zagadnień nie znałem, jedno specjalnie "podłożyłem" i do granic możliwości odbijałem piłeczkę odnośnie niechlubnego pytania "ile chciałbym zarabiać", przez co nauczyłem się nowych rzeczy zarówno w dziedzinie programowania, informatyki jak i w kwestiach interpersonalnych. Odpowiedź co do decyzji została dostarczona pośrednikowi bodajże w tydzień.

Testy programistyczne u pośrednika były bardzo podobne do "klasówek z informatyki" i dotyczyły składni języka programowania oraz zagadnień na stanowisko, na które aplikowałem. Generalnie pozycje na karcie to pytanie i miejsca na odpowiedzi, czasami test wyboru. Test w siedzibie firmy już był bardziej rozbudowany i polegał m.in na napisaniu na kartce programu wykonującego w sumie proste ale wymagające stabilnej wyobraźni zadanie (z czym przyzwyczajony do wieloletniego pisania na komputerze i używający debugera programista może mieć lekki problem). Po napisaniu testu było omówienie tego co napisałem na formularzu i ewentualna szansa na "moralne podciągnięcie się".

bp

Przykro mi ale fakty są faktami za wyjątkiem tych z tvn-u. (usunięte przez administratora) Nigdy nie twierdziłem że firma to totalny negatyw. Ale nie jest tak różowo jak to pancernik opisuje w swoich wypocinach na zamówienie.

bp

Przykro mi ale fakty są faktami (za wyjątkiem tych z TVN-u). To punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. (usunięte przez administratora) Nigdy też nie twierdziłem że Transbit jest firmą złą i całkowicie negatywną. Ale jak już wspominałem nie jest tak różowo jak to niektórzy opisują.

bp

To tylko Ci się wydaje. I nie rozmawiamy o specyfice i co komu odpowiada tylko o faktach. A fakty są takie jak je przedstawiłem teraz i wiele razy wcześniej. A wpisy Transbitowego trolla pancernika zostały już dawno skomentowane i opisane w poprzednich latach.

bp

Nie ma się co tak podniecać. Proponuję przeczytać stare wpisy komentujące wypowiedzi pancernika. I wtedy tak różowo nie będzie jak propagandzista firmowy głosi. Jeszcze dodać powinien że papier w kiblu i mydło też są, A propos wyrzucania całego działu badawczo rozwojowego na początku roku. W Transbicie też tak jest i było.

bp

Każda opinia ukazująca prawdę jest do zaakceptowania. Ale krytykowanie złych opinii na temat pracodawcy lub przemilczanie i próby zakłamania rzeczywistości są nie do zaakceptowania.

pancernik

Panie i Panowie, pewne tematy mogą być dla was nowe, inne wydawały się oczywiste, ale trzeba to powtórzyć: 1. Wypłaty są terminowe. Co więcej, co roku są waloryzowane. W przeciwieństwie do "dużych korporacji", pracownicy którzy przejawiają chęć rozwoju i mocno angażują się w realizacje powierzonych zadań, mogą liczyć na dodatkowe podwyżki. Przy czym dodatkowe podwyżki to sprawa uznaniowa. Kolejne benefity to dofinansowanie urlopu (tak, oprócz wypłaty jak za czas pracy, są dodatkowe środki, zależne od średniego dochodu na członka rodziny) czy pakiet medyczny na preferencyjnych warunkach, co staje się standardem w szanujących się firmach. Wreszcie trochę off topic - 2 x w roku wyjazd integracyjny. 2. Nadgodziny. Tak, bywają w niektórych sytuacjach, ale firma je rozlicza. Zasada jest prosta - pracodawca wystawia "polecenie pracy w nadgodzinach", po czym je rozlicza, z tego co pamiętam przy najbliższej wypłacie. 3. Stołówka jak najbardziej jest, ale bez kucharza. Czyli prowiant i naczynia mamy własne. Do dyspozycji, oprócz stolików i krzeseł, są lodówka, kuchenka mikrofalowa czy ekspres do kawy. Dostępny jest też parking dla osób dojeżdżających autem. Osoby dojeżdżające rowerem mogą skorzystać z prysznica. 4. W przeciwieństwie do "niektórych korporacji", które na początku roku wyrzucają na bruk cały dział R&D, po czym zatrudniają ludzi na nowo, wypowiedzenia umowy o pracę w Transbicie to sytuacje naprawdę rzadkie. Jeśli już miały miejsce to w sytuacjach naprawdę wyjątkowych.

krulJulian

5. Firma jest niekwestionowanym liderem w dziedzinie telekomunikacji !!! 6. Firma zdecydowanie prze do przodu !!! 7. Niespodziewanie można dostać wypowiedzenie...

poq

Nadgodziny są spoko?!!Jak standardowa pensja jest marna to nadgodziny są źródłem dodatkowego dochodu. Z drugiej strony nadgodziny świadczą, że organizacja pracy planowanie zadań itd jest do d..

Czempion

cześć znalazłem ogłoszenie o pracę i chciałbym się coś dowiedzieć o firmie Ktoś coś? :) Z tym że bardzo bym prosił o inne opinie niż "ch***o" np 1. Jest słabo bo nie ma stołówki 2. Jest słabo/dobrze bo są nadgodziny 3. Jest dobrze bo wypłata w terminie itd

pancernik

BP, Twoje poczynania są po prostu żałosne. "Ead" napisał prawdę - działy R&D rozrastają się a pracujący tu ludzie są w dobrych nastrojach. Wiesz w czym tkwi tajemnica? Nie, nie będę się tu zasłaniał tajemnicą handlową, tajemnicą tajemnicy itp. Kluczem do sukcesu jest UMIEJĘTNOŚĆ PRACY ZESPOŁOWEJ i POZYTYWNY, KOLEŻEŃSKI KLIMAT, UMIEJĘTNOŚĆ ROZMOWY I PRZEDSTAWIANIA ARGUMENTÓW (merytorycznych, nie pyskówek czy siły). Umiejętność rozmowy z ludźmi oraz umiarkowana samokrytyka są bardzo ważne. W końcu bywa, że że się mylisz, a inni mają rację. Popracuj nad swoją osobowością, byćmoże jeszcze coś w życiu osiągniesz.

bp

Czy ja się dowiem coś na temat rozwoju czy co jakiś czas ktoś z was usłużnych gamoni wpisze ogólnikowy pean na cześć firmy i jego właścicieli. O kierownictwie nie wspomnę. Tylko mi tu nie wyjeżdżać o tajemnicy handlowej, tajemnicy firmy oraz tajemnicy tajemnicy. Atmosfera całkiem dobra to jest jak klima chodzi a korzyść to mają pracodawcy. Czołem załoga.

~!@

A ja się cieszę, że z TRB wyemigrowałem 10 lat temu. Nadal macie tam "Audity"?

-tester-

bp: Podejrzewam, że moderator wycina posty zawierające wulgarne sformułowania. Tak działają chyba wszyscy w tym biznesie. Co do krzykliwego prezentowania swoich produktów - wybacz mój sarkazm, ale czy Ty naprawdę myślałeś że wszystkie deale biorą się z MSPO czy reklam?

@-tester-

Witam testera. Nie mam zwyczaju używać wulgarnych sformułowań. A wycinanie postów za pieniądze stało się normą w goworku. Pracuję ponad 30 lat i wiem bardzo dobrze, że deale się robi po znajomości a nie na MSPO. No to jakie to są "nowe wyroby" ?

karrambba
@bp

Ten nowy wyrób to może szyfrator TK1oo?

@karrambba

Ech, dawno goworka nie czytałem :) Otwórz przeglądarkę, wpisz "www.transbit.pl" i zobacz niektóre z nich. I jeszcze raz rzeczowo odeprę celowe ale bezsensowne spekulacje - firma działa nadal. Co więcej, zatrudnia nowych ludzi i realizuje coraz więcej nowych tematów. To chyba wszystko wyjaśnia - podyktowane przez zarząd zmiany, zarówno proceduralne jak i personalne, pozwoliły na wyklarowanie prężnego i dobrze zgranego zespołu. Mówię tu o całej załodze. Co do "robienia deali" - w większości są to projekty robione na indywidualne zamówienie. Czasem są realizowane od zera, innymi razy są mutacjami projektów istniejących. MSPO chyba wszystkie firmy traktują jako rodzaj wystawy, na której po prostu chwalą się swoimi istniejącymi, już zrealizowanymi wyrobami, prezentując w ten sposób swój potencjał. Ale nie wszystkimi wyrobami mogą się pochwalić, ze względu na ograniczenia narzucone w kontraktach. Byćmoże niektóre firmy mniej lub bardziej korzystają z "długich rąk". Dotarły do mnie echa dotyczące certyfikacji urządzeń, które wręcz nie spełniają wymaganych norm. Ale to skrajny przypadek. Osobiście uważam taki sposób prowadzenia biznesu za conajmniej nieetyczny. Moim zdaniem lepszym rozwiązaniem jest realizowanie tego, czego klient oczekuje i budowanie w ten sposób ugruntowanej pozycji na rynku.

przyjaciel
@pancernik

I dalej go nie czytaj. Bo każdy wpis twój drogi przyjacielu jest nie związany z pytaniami tu stawianymi oraz mało merytoryczny. Mało wiesz żałosny lemingu i żyjesz w świecie fantazji przez siebie wykreowanej.

bp

O widzę że czyszczenie forum z niewygodnych wpisów w przypadku Transbitu się rozpoczęło. Gdzie mój ostatni post ?. A może wreszcie się dowiem o tych "nowych wyrobach".Nie ? No tak mi przykro.

jajakobyły

@lajw - Ty chyba już tam pracujesz... Ale,jeśli nie, to ... W firmie, mimo wielu przeprowadzonych eksperymentów związanych z zarządzaniem, m.in. zatrudnienie doświadczonych osób na stanowiska dyrektorskie, wciąż brak kompetentnej osoby /managera ze znajomością branży/ do zarządzania firmą o takim profilu produkcji. To tylko jakieś tam miejsce dobre na bazę do poszukiwania lepszego zajęcia.

@jajakobyły

jajakobyły: Nie przypominam sobie żeby którykolwiek ze składów dyrekcji (może poza wyjątkami sprzed 5 lat, kiedy to jeden robił wszystko a drugi był luzakiem) był mało skuteczny. Najbardziej efektywnym i świadomym prowadzonego biznesu wydaje się być ten obecny, co zresztą spotkało się z uznaniem zarządu. Obecnie firma zatrudnia ludzi a nie zwalnia. Portfel zamówień to już lata a nie miesiące. Sam odczułem to na swojej skórze - dłubię przy komputerze swoje, a moje wynagrodzenie w ciągu 6 lat wzrosło ponad 2-krotnie. Wyjazdy integracyjne wróciły do łask - są 2 razy w roku. A co do udanej interakcji z dyrekcją - podejmując się rozmowy trzeba przedstawiać racjonalne argumenty. Nie mogą to być dziecięce sformułowania w stylu "Mój pomysł jest super, ale jak go nie chcecie to rzucam papierami".

-tester-

~nonkonformista: Kolega chyba nie wie że R450C jest już na wyposażeniu sił zbrojnych. Co więcej, kolega w ogóle nie wie co Transbit produkuje na dzień dzisiejszy. Powiedzmy sobie prawdę - to jest zderzenie z rzeczywistością. Zarabiało się 30 koła miesięcznie, wyleciało się z roboty i nie można znaleźć nowej (lub się nie chce bo wszyscy płacą 3x mniej). Siedzenie w domu i patrzenie w sufit z tą świadomością nakłania nie tylko do gryzienia krawędzi biurka, ale i do trollowania w necie, czego przykładem jest Twój post.

@-tester-

To może kolega powie ileż to R-450C jest na wyposażeniu naszej armii. Bo ja wiem tylko o NDR. Chętnie poznam "nowe" wyroby co to je Transbit produkuje na dzień dzisiejszy.

erpewu
@-tester-

Radiolinia wojskowa R450 jest "na wyposażeniu" wojska. Ale czy została wprowadzona "do uzbrojenia sił zbrojnych RP"? Bo to jest chyba zasadnicza różnica...?...jak się nie mylę...?

nonkonformista

Z opinią o firmie Transbit jest jak z (usunięte przez administratora) każdy ma swoją. Wystarczy jednak spojrzeć na liczbę ostatnio zdobytych nagród, aby przekonać się, że czasy świetności firmy już dawno przeminęły. Nie dziw, że radiostacja szerokopasmowa R-450C, zgłoszona do konkursu na ostatnich XXII MSPO w Kielcach, również okazała się niewypałem.

jajakobyły

Tekst żywcem wzięty z oferty pracy, ze strony www firmy.Czyżby ogłoszenie "darmowe" na gowork.pl? Czyżby brak kaski na drugie ogłoszenie w portalu z ofertami pracy? Szukają też montażystów. Nieco ponad dwa lata temu zwolnili sporą grupę różnych specjalistów a teraz "ich" szukają, tyle że za mniejszą kasę...

Zostaw merytoryczną opinię o Transbit Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Transbit Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Transbit Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 9.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Transbit Sp. z o.o.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Transbit Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Transbit Sp. z o.o. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Transbit Sp. z o.o.