BIURO RACHUNKOWE – SKORPION

ikona autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika BIURO RACHUNKOWE – SKORPION

Pracownik firmy - Firma

10.08.2023 12:08

Czym zajmuje się Państwa firma?

BIURO RACHUNKOWE – SKORPIONikona wywiad

Firma SKORPION to licencjonowane biuro rachunkowe, zajmujące się obsługą księgową firm. Klientami biura są małe i średnie – często rodzinne – przedsiębiorstwa,. Oprócz obsługi księgowej, prowadzimy też sprawy kadrowe pracowników naszych klientów. Kolejnym elementem naszej działalności jest pomoc klientom w zakładaniu firm – zarówno jednoosobowych, jak i spółek z ograniczoną odpowiedzialnością. Prowadzimy jedno biuro na warszawskim Targówku, jednak obsługujemy firmy nie tylko z Warszawy, ale również z innych rejonów Polski.

Jak wyglądały początki Państwa firmy?

BIURO RACHUNKOWE – SKORPIONikona wywiad

Biuro Rachunkowe Skorpion powstało w 1991 roku jako odpowiedź na zapotrzebowanie ze strony firm pojawiających się po transformacji gospodarczej, czyli od 1989 roku. Początki okazały się trudne, a pierwsi klienci przyjmowani byli w prywatnym mieszkaniu właściciela firmy. Jednak po pół roku działalności, pojawiła się potrzeba wynajęcia pierwszego biura, a po kilku miesiącach okazało się, że trzeba zatrudnić pracownika – i tak to się zaczęło.

Kto jest Państwa klientem?

BIURO RACHUNKOWE – SKORPIONikona wywiad

Naszymi klientami są przede wszystkim małe i średnie firmy rodzinne. Raz w miesiącu otrzymujemy komplet dokumentów do zaksięgowania i naliczania podatków, oraz dane o pracownikach obsługiwanych firm. Księgowe często wyjaśniają z klientami niuanse zdarzeń gospodarczych, których dotyczą przekazywane dokumenty księgowe.

Co w przypadku, gdy liczba zleceń, przewyższa Państwa możliwości?

BIURO RACHUNKOWE – SKORPIONikona wywiad

Dbamy o to, żeby nasza praca przebiegała spokojnie i harmonijnie, dlatego nie przyjmujemy wszystkich zleceń, a z klientami, którzy nie wypełniają podpisanej umowy lub w inny sposób wpływają negatywnie na naszą pracę, rozstajemy się.

Jak prezentuje się Państwa konkurencja?

BIURO RACHUNKOWE – SKORPIONikona wywiad

Na rynku istnieje dużo biur rachunkowych, ale nie stanowimy wobec siebie konkurencji. Owszem, czasem klient niezadowolony z obsługi słabiej działającego biura podpisuje z nami umowę, ale takie sytuacje nie zdarzają się często.

Jak wygląda struktura Państwa firmy?

BIURO RACHUNKOWE – SKORPIONikona wywiad

Jesteśmy średniej wielkości biurem rachunkowym, zatrudniamy 4 osoby i obsługujemy ponad 100 firm z różnych branż. W biurze pracują dwie samodzielne księgowe, specjalistka do spraw kadrowych i jedna asystentka, oraz jedna osoba zarządzająca.

Jak przebiega rekrutacja w Państwa firmie?

BIURO RACHUNKOWE – SKORPIONikona wywiad

Rekrutację prowadzi osoba zarządzająca, przygotowana do tego przez specjalistów. Ogłoszenia o rekrutacji na stanowiska w naszej firmie zamieszczane są na portalach internetowych, a pierwszym etapem rekrutacji jest zawsze selekcja CV. Następnie odbywają się rozmowy rekrutacyjne z wybranymi osobami , w trakcie których badane są predyspozycje do pracy w biurze rachunkowym. Z grona osób, które zostały wytypowane podczas rozmów, wybierana jest ta, która poprzez nasz (nieujawniony) system punktowania, osiąga najlepszy wynik. Bardzo ważnymi cechami naszych pracowników są podzielność uwagi i umiejętność panowania nad wieloma zadaniami jednocześnie. W czasie rozmowy rekrutacyjnej zwracamy uwagę na charakter osoby i zależy nam głównie na trzech cechach: życzliwości, uczciwości i kompetencjach. Nowością, wprowadzoną ostatnio w rekrutacji, jest spotkanie kandydata do pracy z zespołem i wspólna rozmowa bez obecności osoby zarządzającej. W ten sposób, osoba zarządzająca dowiaduje się później, jakie jest zdanie zespołu o kandydacie do pracy, a kandydat poznaje środowisko i ludzi, z którymi będzie pracował.

Jak wygląda proces wdrożenia nowego pracownika w Państwa firmie?

BIURO RACHUNKOWE – SKORPIONikona wywiad

Przełożony informuje nowego pracownika, na czym konkretnie będą polegały jego zadania, i prezentuje  stanowisko pracy. W pierwszych dniach nowy pracownik poznaje program księgowy, w którym pracujemy. Samodzielne księgowe wprowadzają taką osobę w organizację pracy na danym stanowisku, a ponieważ wszystko odbywa się w jednym pomieszczeniu, komunikacja jest bezpośrednia i problemy rozwiązywane są na bieżąco.

W jaki sposób dbacie Państwo o rozwój pracowników?

BIURO RACHUNKOWE – SKORPIONikona wywiad

W naszej firmie szczególnie ważna jest atmosfera pracy. Chcemy, żeby praca była radością, a nie karą i trudnością. Zależy nam, żeby pracownik przychodził do biura z uśmiechem, wiedząc, że nawet jeśli będzie miał słabszy dzień, to nikt nie będzie dla niego nieprzyjemny. Cały zespół wzajemnie wspiera się. Zasadą jest, że jeżeli ktoś popełni błąd w swojej pracy i go zauważy, mówi o tym przełożonemu i razem szukamy rozwiązań. W firmie nie ma też kar za popełniane błędy. Oczywiście, jeśli nowa osoba nie sprawdza się na swoim stanowisku, jej praca kończy się wraz z okresem próbnym. Minimum 2-3 razy w tygodniu odbywają się rozmowy o bieżącej pracy, planach na dzień lub tydzień, nowych pomysłach. Dzielimy się też trudnościami, jeżeli takie występują. W trakcie takich rozmów widać również postępy w realizowaniu nowych zadań. Jeżeli osoba zarządzająca widzi taką potrzebę, odbywa indywidualne rozmowy z pracownikami. Każdy pracownik, w miarę swoich możliwości, stara się aktywnie uczestniczyć w rozwiązywaniu problemów. Gdy przełożony przedstawia zespołowi nowe zadania, pracownicy razem zastanawiają się, jak podzielić pracę lub komu ją przydzielić w całości. Utrzymywanie wysokiego poziomu obsługi klientów w biurze rachunkowym jest bardzo ważne, dlatego mamy wykupiony abonament u doradcy podatkowego, który udostępnia nam odpowiednie szkolenia i webinaria. Te szkolenia są aktualizowane na bieżąco, wraz ze zmieniającymi się przepisami.

Jakie plany związane z zatrudnieniem macie Państwo w 2023 roku?

BIURO RACHUNKOWE – SKORPIONikona wywiad

Cały czas prowadzimy działania mające na celu pozyskiwanie nowych klientów, co sprawia, że co jakiś czas pojawia się konieczność zatrudnienia nowego pracownika. Ostatnia rekrutacja przyniosła spodziewany efekt – zatrudniliśmy samodzielną księgową do prowadzenia księgowości uproszczonej. Działamy elastycznie – jeśli zajdzie potrzeba obsługi większej liczby klientów, jesteśmy w stanie stworzyć nowe stanowisko pracy w ciągu miesiąca. Na stanowiska samodzielnych księgowych i kadrowych zatrudniamy osoby z doświadczeniem w pracy w biurze rachunkowym, ponieważ, naszym zdaniem, specyfika biura rachunkowego jest zupełnie inna niż praca księgowej w jednej firmie. Na stanowisko asystentki przyjmujemy osoby, które rozpoczynają swoją pracę zawodową w księgowości. Często są to studentki studiów zaocznych, łączące naukę z pozyskiwaniem doświadczenia zawodowego.

Jakie macie Państwo plany rozwojowe?

BIURO RACHUNKOWE – SKORPIONikona wywiad

Po ponad 30 latach pracy, Biuro Rachunkowe Skorpion ma ugruntowaną pozycję na warszawskim rynku. Nasza firma działa w ten sam sposób od kilku lat. Priorytetem jest życzliwa, uczciwa i kompetentna praca na rzecz klientów. Biuro rachunkowe ma kilka wyspecjalizowanych rodzajów działalności: rachunkowość spółek, księgowość uproszczona, kadry i płace, oraz wirtualne biuro - i te kierunki realizuje. Rozwijamy się powoli, starając się nie zaniedbywać spraw naszych klientów.

Bogna

Dobra firma dla dobrego pracownika. Pracę w firmie polecam dla tych którzy lubią księgowość!!

Zainteresowany Nowy wpis

Witam. Widziałem w sieci anons, aktywny 9 miesięcy temu, dotyczący posady Młodszego księgowego w biurze rachunkowym. Fajnie z mojego punktu widzenia, że jasno określono warunki zatrudnienia, w tym kwotę do zarobienia. A było to ówcześnie 7 400–9 200 zł brutto przy umowie o pracę / umowie zlecenie. Chciałbym jednak wiedzieć na przyszłość, czy da się tu awansować? A także od czego ten awans zależy?

@Pracodawca Nowy wpis
@Zainteresowany

Dzień dobry, Dziękuję za zainteresowanie naszą firmą. O warunkach zatrudnienia pisaliśmy wcześniej, odsyłam Pana do wcześniejszych postów. W czasie najbliższych kilku miesięcy nie przewidujemy rekrutacji nowych pracowników, dlatego pisanie w tej chwili o zatrudnieniu a tym bardziej o awansie jest bezprzedmiotowe. Łączę pozdrowienia

Jestem studentką rachunkowości i finansów, poszukuję biura do odbycia praktyk niezbędnych na uczelnię. Czy w tym biurze oferują coś takiego? Będę wdzięczna za informację :)

@Pracodawca

Niestety, w tym roku nie przewidujemy w naszym biurze możliwości odbycia praktyk studenckich. Mamy nadzieję, że znajdzie Pani taką możliwość w innym miejscu. Życzymy powodzenia

@@Pracodawca

A czy takie plany pojawią się może w nowym roku? Były kiedyś lata, gdzie praktyki mogły się odbyć? Od czego zależy w ogóle decyzja czy studenci będą przyjmowani czy też nie?

W tej chwili się na to nie zanosi. Zespół, który obecnie pracuje, znakomicie wykonuje swoją pracę. Dlatego nie potrzebujemy żadnych uzupełnień.

@BIURO RACHUNKOWE – SKORPION

No to może firma planuje jakiś rozwój? Bo rekrutacja to nie zawsze odbywa się na puste miejsce, gdy ktoś odchodzi, ale tez tworzone są nowe stanowiska. Firma rozwija się i będzie potrzeba niedługo nowych pracowników, bo np. będzie więcej klientów?

@Pracodawca

Dziękujemy za zainteresowanie. W naszym biurze rekrutacja odbywa się wyłącznie w przypadku zmiany pracownika. Taką zmianę mieliśmy ostatnio ponad pół roku temu, gdy jedna osoba z przyczyn rodzinnych musiała zmienić pracę. Jak pisałem wcześniej, mamy obecnie świetny zespół, który ma jeszcze wolne moce przerobowe.

Nikola
@@Pracodawca

Szkoda, bo ja też szukałam stażu. A można wysłać cv na zaś? Powiem, że mi pasuje bardzo lokalizacja biura i stąd chciałabym tu pracować. Czy jak wyślę cv do bazy firmy, to jak coś się pojawi, czy wtedy firma mogłaby się do mnie odezwać? Jest tu taka praktyka?

@Nikola

Nie przewidujemy rekrutacji w najbliższych miesiącach. Jeśli jednak Pani chce, proszę przesłać swoje CV na adres bok@skorpion2000.pl. Gdy rozpoczniemy rekrutację, Pani CV weźmiemy pod uwagę. Życzę powodzenia.

@@Pracodawca

I wtedy takie cv jest brane pod uwagę jako pierwsze czy na równi z innymi kandydatami? Jest jakiś maksymalny czas, przez który archiwizujecie nadesłane cv?

@Pracodawca

Mam prośbę, żeby wstrzymać się z przysyłaniem CV do ewentualnego ogloszenia rekrutacji. Ewentualnego, ponieważ jak pisaliśmy wczesniej, w najbliższych kilku miesiącach nie przewidujemy poszukiwania pracownika. Życzymy powodzenia.

@@Pracodawca

To teraz nie będą w ogóle brane pod uwagę wysłane cv? Czy dopiero wtedy kiedy będzie mega zapotrzebowanie, bo nikt z kandydatów nie będzie spełniał warunków?

@Pracodawca Nowy wpis

Dopiero po ogłoszeniu o rekrutacji będziemy rozpatrywali przysyłane CV. Tak jak napisaliśmy wcześniej, w najbliższych miesiącach nie przewidujemy prowadzenia rekrutacji na żadne stanowisko. Pozdrawiam i życzę powodzenia.

Jakie są warunki zatrudnienia w BIURO RACHUNKOWE – SKORPION?

@Pracodawca

Dziękuję za zainteresowanie naszą firmą. O warunkach zatrudnienia pisaliśmy wcześniej, zainteresowanych odsyłam do postu poniżej. W obecnym czasie nie przewidujemy nowej rekrutacji, ale jeśli ktoś jest zainteresowany, proszę trzymać rękę na pulsie. Łączymy noworoczne pozdrowienia.

Widze niżej, że firma się tłumaczy z braku premii i dodatków, to jaka tam jest podstawa wynagrodzenia? Ciekawe, czy płacą więcej od tych, co jednak "kuszą" różnymi dodatkami. Stawka jest większa jak minimalna? A jakikolwiek socjal tam istnieje? Typu wczasy pod gruszą...

@Pracodawca

Szerzej o wynagrodzeniach napisaliśmy wcześniej. W naszej firmie najważniejsza jest atmosfera pracy, nie wynagrodzenie. Jest jasne, że wysokość wynagrodzenia uzależniona jest od stanowiska pracy i jest ono godziwe. Niestety, wysokość wynagrodzeń jest objęta ochroną danych osobowych i nie możemy ujawniać jej wysokości.

Firma BIURO RACHUNKOWE – SKORPION poszukiwała pracowników. Wziąłeś udział w procesie rekrutacyjnym? Ile etapów obejmował ten proces? Podziel się swoimi przemyśleniami dotyczącymi przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Czy w BIURO RACHUNKOWE – SKORPION wypłacają dodatkowe nagrody dla pracowników?

@Pracodawca

Dziękuję za poruszenie sprawy wynagrodzeń. Jest to bardzo ciekawy temat, rozwiązywany różnie w zależności od wielkości firmy i od obowiązujących zasad. W naszym małym biurze pracownicy mają godziwe wynagrodzenia na rynkowym poziomie i nie przewidujemy dodatkowych premii, nagród, itp. Wychodzimy z założenia, że premie i nagrody nie wpływają na zaangażowanie pracowników. W tym aspekcie ważna jest atmosfera panująca w biurze. Chcemy, żeby do pracy pracownicy przychodzili z radością, a nie z przymusu. Jednym z czynników, które na to wpływają jest duża tolerancja tempa pracy. Nie stwarzamy presji, żeby wszystkie prace wykonywane były w tym samym, szybkim tempie. Oczywiście obligują nas zobowiązania wobec klientów i terminy podatkowe. Ale nikt nie stoi nad pracownikami i ich nie pilnuje. Są rozmowy merytoryczne z pracownikami, ale prowadzone są one według zasady trener – zawodnik, celem jest zawsze odpowiedź na pytanie, co możemy razem zrobić lepiej. Takie relacje budują w naszej firmie zaufanie pomiędzy pracodawcą i pracownikami.

Czy BIURO RACHUNKOWE – SKORPION organizuje swoim pracownikom szkolenia podnoszące ich kompetencje?

@Pracodawca

Każdy pracownik codziennie może korzystać z porad i webinarów jednego z doradców podatkowych. Mamy wykupiony stały dostęp do uaktualnianych na bieżąco szkoleń podatkowych.

Andżela
@@Pracodawca

Znalazłam info, że firma została wykreślona z rejestru, możecie to potwierdzić? Bo piszecie odnośnie szkoleń i sama się zastanawiam. Swoją droga, jak często można brać udział w szkoleniach?

@Andżela

Dziękuję za zainteresowanie naszą firmą. Biuro Rachunkowe Skorpion istnieje już 32 lata i mam nadzieję, że będzie istniało jeszcze wiele lat na rynku. Nigdy nie było przerw w rejestracji, można to sprawdzić w KRS. Pracownicy mają dostęp do szkoleń w każdym czasie, korzystają z nich w miarę potrzeb. Niestety, ostatnią rekrutację już zakończyliśmy. Następnej szybko nie planujemy.

Henia
@@Pracodawca

A jeśli zostawię cv w siedzibie firmy to mogę liczyć na telefon gdy tylko będzie wolny etat? Wracając jeszcze do szkoleń, to jakie szkolenia są przeznaczone dla nowo zatrudnionych osób?

@Henia

Przykro mi, ale tak jak pisałem wcześniej, w najbliższych tygodniach nie planujemy nowej rekrutacji. Oczywiście, swoje CV może Pani zostawić w naszym biurze. Jednak przy rozpoczęciu ewentualnej rekrutacji nie gwarantujemy telefonu do każdej osoby składającej CV.

Aktualność
Drodzy użytkownicy portalu GOWORK,
Bardzo dziękujemy za Wasze opinie na nasz temat. Wszystkie komentarze są dla nas niezwykle ważne, zarówno pozytywne, jak i te negatywne. Każdy z nich stanowi ogromną dawką wiedzy na temat naszych działań. Pomaga nam diagnozować obszary wymagające poprawy, co jest dla nas niezwykle istotne, gdyż dokładamy wszelkich starań, aby poprawiać jakość świadczonych przez nas usług oraz warunków zatrudnienia.
Wolność  słowa to jedna z najcenniejszych wartości w demokratycznym społeczeństwie. Daje prawo do publicznego wyrażania własnych opinii oraz myśli. Należy jednak pamiętać, że każda wolność słowa ma swoje ograniczenia. Swoboda wypowiedzi nie daje przyzwolenia do naruszania dóbr osobistych innych osób lub pisania nieprawdziwych informacji.
Pragniemy poinformować, że wszystkie komentarze niezgodne z regulaminem serwisu lub sprzeczne z polskim prawem będą niezwłoczne usuwane przez Administratora serwisu
Zachęcamy również do bezpośredniego kontaktu z nami, nie tylko przez portal GOWORK.PL
Pozdrawiamy,
Zespół Biura Rachunkowego Skorpion
Klaudia

Czy biuro jest otwarte w weekendy ? Ilu godzinne są zmiany?

Papryka
@Klaudia

Biuro nie jest otwarte w weekendy ale wiem, że pracownicy pracują po godzinach jak również w weekendy, bo pracy jest bardzo dużo a prezes nic z tym nie robi.

Wojciech Góral
@Papryka

Szanowni Państwo, Proszę nie wprowadzać w błąd czytelników tego forum. Biuro Rachunkowe Skorpion pracuje od poniedziałku do piątku w godzinach 8 - 16. Nie ma u nas nadgodzin w dni robocze, tym bardziej w weekendy. Praca stacjonarna w biurze od około roku odbywa się w systemie zmianowym, część pracowników pracuje zdalnie. Wraz ze wzrostem ilości klientów zatrudniane są kolejne osoby. Wojciech Góral Prezes Zarządu

Agata

@jolka a co w tej pracy jest stresującego?

Wojciech Góral

Szanowni Państwo, dziękuję za wyrażone opinie, szczególnie te przykre i krytyczne, ponieważ to one pozwoliły mi spojrzeć na swoje błędy i je skorygować. Wiele się nauczyłem przez ostatnie dwa lata i dzisiaj już wiem, jak właściwie rekrutować pracowników do firmy. Nie wystarczy wiedza i umiejętności księgowe, aby zespół dobrze wykonywał swoje obowiązki. Ludzie muszą w pracy dobrze się czuć ze sobą, wyznawać podobne wartości i podobnie patrzeć na świat, klientów czy jakość pracy. Wtedy wszystkim jest łatwiej i unika się konfliktów, nieporozumień, bolesnych rozczarowań. Obecna współpraca z pracownikami też dzisiaj inaczej wygląda. Jestem zdeterminowany, aby zbudować w firmie zespół ludzi, którzy będą cieszyć się swoją pracą, czuć satysfakcję z jej wykonywania oraz z radością przychodzić do firmy. Zapraszam wszystkich, którzy chcieliby stać się częścią mojej firmy w jej nowej, lepszej odsłonie. Z poważaniem, Wojciech Góral Prezes Zarządu Biuro Rachunkowe SKORPION Warszawa

Ciekawska
@Wojciech Góral

Czyli znów pan rekrutuje panie Wojciechu ?

Jolka

Charakter pracy z całą pewnością jest stresujący i odpowiedzialny. Ale jak zawsze jeśli ktoś lubi ten rodzaj pracy to będzie zadowolony bo firma to profesjonalista.

Bogna

Jak wygląda praca w firmie BIURO RACHUNKOWE – SKORPION w mieście Warszawa, mieliście z nią doświadczenie? Czekamy na informacje od obecnych pracowników odnośnie atmosfery i warunków pracy!

Janusz

Znasz może powody, dla których (usunięte przez administratora)tak często zwalnia pracowników zatrudnionych w firmie BIURO RACHUNKOWE – SKORPION? W swojej wypowiedzi zawarłeś również poważny zarzut wobec pracodawcy(usunięte przez administratora)

Zostaw merytoryczną opinię o BIURO RACHUNKOWE – SKORPION - Warszawa

BIURO RACHUNKOWE – SKORPION