EP PROJEKT SP. Z O.O.

0 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o EP PROJEKT SP. Z O.O.

Aktualność
Cześć!

Cieszymy się, że jesteście tutaj i dzielicie się swoimi cennymi myślami na temat współpracy z naszą firmą.

W EP PROJEKT stawiamy na współpracę i różnorodność perspektyw. Wasze opinie są dla nas niezwykle ważne, dlatego doceniamy wszelką chęć wyrażania konstruktywnych uwag.

Nie wahajcie się! Jesteśmy tu po to, aby usłyszeć każdą z Waszych opinii i wyciągnąć wartościowe wnioski.

Wasze zdanie ma dla nas znaczenie i chcemy stale doskonalić naszą współpracę, mając na uwadze Wasze sugestie. Razem możemy stworzyć podstawy dla udanej i obopólnie korzystnej współpracy.

Dziękujemy, że jesteście z nami. Czekamy na owocne dyskusje, wspólnie pracujemy nad coraz lepszą przyszłością!
zdjęcia autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika Antoni Borkowski

Pracownik firmy - Dyrektor Operacyjny

30.06.2023 09:06

Działają Państwo - jako biuro projektowe - w sektorze sieci i instalacji sanitarnych. Jakie są Państwa główne usługi i czym wyróżnia się Państwa oferta na tle konkurencji?

Antoni Borkowskiikona wywiad

Zgadza się, jesteśmy aktywni w procesie planowania i projektowania wielu inwestycji infrastrukturalnych - zarówno sieciowych, jak i kubaturowych - w budownictwie mieszkaniowym i przemysłowym. Realizujemy projekty wszelkiego rodzaju sieci i instalacji sanitarnych. Specjalizujemy się w szeroko pojętym ciepłownictwie - od „reanimacji” wiekowych sieci ciepłowniczych w wielu polskich miastach, po wsparcie i kompetencje, które dajemy przemysłowi, w obszarze gospodarowania energią cieplną. Pomagamy znaleźć miejsca, gdzie energia jest marnowana, a następnie regulujemy i optymalizujemy jej zużycie.

W jakim regionie Polski koncentruje się Państwa działalność?

Antoni Borkowskiikona wywiad

Miejsce realizacji naszych usług nie jest ograniczone lokalizacją naszego biura, dlatego realizujemy projekty w całej Polsce. Nasza siedziba znajduje się we Wrocławiu. Do tej pory nie posiadaliśmy oddziałów w innych miastach, natomiast przy obecnym, intensywnym rozwoju spółki, otwarcie nowych oddziałów firmy wydaje się być naturalnym, kolejnym krokiem.

Jak duże jest Państwa przedsiębiorstwo?

Antoni Borkowskiikona wywiad

Obecnie zatrudniamy 13 osób.

Czy moglibyście Państwo podzielić się historią początków firmy? Skąd wziął się pomysł na założenie takiego biznesu?

Antoni Borkowskiikona wywiad

Wszystko zaczęło się ponad 20 lat temu. Dwie osoby tworzące dzisiejszy zarząd spółki - Marek i Aleksander - po opuszczeniu firmy, w której się poznali oraz wspólnie pracowali, zdecydowali się postawić odważny krok w nieznany świat przedsiębiorczości. Jako pierwsze pokolenie przedsiębiorców, biorąc sprawy w swoje ręce, konsekwentnie zdobywali doświadczenie, powoli zmieniając projektowanie w biznes. To praca, pomysły i pokonane po drodze trudności, doprowadziły nas do punktu, w którym perspektywa rozwoju jest otwarta - ale o tym może później…

Powiedział Pan o napotkanych trudnościach, co miał Pan na myśli? Jak wygląda konkurencja w Państwa branży?

Antoni Borkowskiikona wywiad

Wyzwań i problemów było i jest wiele, zbyt wiele, by o nich tutaj mówić, ale my bardzo lubimy podejmować i rozwiązywać te wyzwania. Napotykane przeszkody traktujemy raczej jako możliwości popatrzenia na zagadnienia z nowej perspektywy. Takie podejście do trudności tworzy inny rodzaj więzi w zespole. Co do konkurencji, być może wielu zaskoczę, ale naprawdę o niej nie myślimy. Skupiamy się na budowaniu silnego, stabilnego i nieustannie rozwijającego się przedsiębiorstwa. Patrzymy dalej i wyżej, nie musimy koncentrować swojej energii na bezpośredniej walce z kimkolwiek

Jak wygląda struktura Państwa firmy? Jakie działy i stanowiska są obecne w organizacji?

Antoni Borkowskiikona wywiad

Struktura wygląda dość standardowo. Działamy w sposób zorganizowany, znamy swoje talenty, a podział ról między nami jest jasny. Znacznie ważniejsza od struktury jest dla nas, natomiast, kultura organizacyjna. Dbamy o to, aby stale podtrzymywać ją na najwyższym poziomie. Empatia i wsparcie, zaufanie i rozwój – to kluczowe elementy.

Jak prezentuje się przyrost pracowników od początku bieżącego roku?

Antoni Borkowskiikona wywiad

Kończąc drugi kwartał tego roku, idziemy naprzód z zespołem większym o 40% - w stosunku do stanu osobowego z początku tego roku. To pierwszy tak dynamiczny wzrost zatrudnienia w 20-letniej historii firmy. Jednak nie ilość, a jakość kompetencji - zarówno zawodowych jak i interpersonalnych, które wnoszą nowi pracownicy, jest dla nas najważniejsza.

Jak wygląda proces rekrutacji w Państwa firmie? Kto jest odpowiedzialny za pozyskiwanie nowych pracowników i jakie są kryteria wyboru?

Antoni Borkowskiikona wywiad

Obecnie za rekrutację odpowiedzialny jestem ja. Na ten moment funkcjonują 3 możliwości rekrutacji – trafiasz do nas przez ogłoszenie z platformy rekrutacyjnej, albo kontaktujesz się z nami za pomocą naszej strony internetowej, ewentualnie to my kontaktujemy się z Tobą za pomocą LinkedIn - oczywiście wtedy, gdy uznamy Cię za interesującego kandydata. Późniejszy proces przebiega następująco: w zależności od stanowiska, dostajesz do wykonania zadanie lub ankietę do wypełnienia oraz prośbę o dostarczenie odpowiedzi w określonym terminie, co umożliwia nam optymalizację całego procesu. Kiedy tylko otrzymamy Twoją odpowiedź, umawiamy się z Tobą na spotkanie online, które trwa najczęściej ok. 30 minut. Następnie dajemy sobie czas na odpowiedź, czy pasujemy do siebie - zazwyczaj nie potrzebujemy na to więcej niż 48 godzin. Jeśli uznamy Cię za kogoś, z kim chcielibyśmy na co dzień pracować, umawiamy się na kolejną rozmowę. Na tym etapie zapraszamy Cię do naszego biura, żebyś poznał ludzi i miejsce, w którym będziesz pracować. Spotykasz się z liderem zespołu, w którym będziesz pracował i przedstawiamy Ci naszą propozycję warunków współpracy. Potem dajemy Tobie niezbędny czas na podjęcie ostatecznej decyzji, a Ty w tym czasie stwierdzasz czy chcesz być częścią naszego zespołu.

Jak przebiega wdrożenie nowego pracownika w Państwa firmie? Jakie działania są podejmowane w celu właściwego wprowadzenia nowego pracownika do zespołu?

Antoni Borkowskiikona wywiad

Każdy nowy pracownik przekazywany jest „pod opiekę” lidera zespołu, do którego dołącza. Mówiąc „pod opiekę”, nie mam na myśli traktowania nikogo niepoważnie - każda nowa osoba może po prostu liczyć na bezwarunkowe wsparcie lidera swojego zespołu. Proces wdrożeniowy w przypadku różnych stanowisk wygląda różnie, ciężko go tutaj szczegółowo opisywać. Mogę jedynie dodać to, co zawsze powtarzam: Jako nowy członek zespołu, nigdy nie zostaniesz sam, zrobimy wszystko, abyś jak najszybciej mógł poczuć się ważną częścią załogi. Nie jest tajemnicą, że chcielibyśmy, abyś jak najszybciej mógł pracować w pełnym wymiarze z naszymi ludźmi - to normalne. Ważniejszy jest natomiast odpowiednio przepracowany czas wdrożenia, który umożliwi Ci naturalne wejście w życie naszej firmy oraz w projekty, które obecnie realizujemy - o to dbamy. Dla nas to norma. Chcemy, aby zadania, które wspólnie realizujemy, były czymś znacznie więcej, niż współpracą z konieczności.

Jakie są Państwa długoterminowe cele i plany rozwojowe? Czy planują Państwo rozszerzyć swoją ofertę usług lub wejść na nowe rynki?

Antoni Borkowskiikona wywiad

Tutaj zacytuję tekst z naszej strony internetowej - mam nadzieję, że dobrze zapamiętałem słowa: E jak empatia i P jak przyszłość. Empatia, szczera i otwarta komunikacja, pozwalają nam się rozwijać jako prawdziwy zespół. Przyszłość, to spojrzenie na markę i ludzi ją tworzących w dłuższej perspektywie. Jesteśmy tu od lat i na lata. Naszym celem jest łączenie tych wartości z nieustannym rozwojem i stawaniem się coraz lepszymi, w co wierzymy jako cały zespół. Mamy świadomość tego, że realizacja takiego planu wymaga znacznie więcej wysiłku i czasu, ale efekty są trwałe i zgodne z naszymi oczekiwaniami. Dzięki temu jesteśmy w stanie budować firmę, która daje radość z pracy, poczucie bezpieczeństwa, buduje trwałe relacje, rozwija i sprawia, że ludzie nie chcą od nas odchodzić. A działając razem, nie widzimy powodu, żeby się zatrzymywać!

Czy pracownicy EP PROJEKT SP. Z O.O. mają możliwość uczestnictwa w jakichś formach integracji?

Czy pensja w EP PROJEKT SP. Z O.O. składała się z samej podstawy, czy może również z ewentualnych dodatków? Konkretnie jako projektant, ich ogłoszenie jest 1 marca na Pracuj.pl.

Marek Borkowski Nowy wpis

Podstawą jest podstawa. Pełna pensja na umowę o pracę. Pozostałe bonusy natury istotniejszej niż pieniądze.

AR Nowy wpis

Pracuję tu już ładnych parę lat. W biurze jest bardzo dobra i przyjazna atmosfera, kameralny klimat, dość bliskie relacje z szefami i współpracownikami. Brak dress code, co bardzo mi odpowiada :) wszystkie sprawy organizacyjno-finansowe ustalane uczciwie.

Czy EP PROJEKT SP. Z O.O. oferuje wszystkim swoim pracownikom umowę o pracę, czy jednak należy spodziewać się umowy zlecenia?

Rekruter zaprosił Cię na rozmowę do firmy EP PROJEKT SP. Z O.O.? Jakie warunki Ci zaproponowano? Jakie wymagania ma pracodawca względem osoby pracującej na stanowisku Projektant / Projektantka instalacji sanitarnych? Podziel się swoimi doświadczeniami.
A

Biuro daje możliwość udziału w ciekawych projektach, rysujesz to co lubisz wod-kan/gaz/ciepło, jeżeli sam się nie zaszufladkujesz to masz możliwości projektowania w wielu zakresach, samodzielny kontakt z Inwestorem i wykonawcami, a także samodzielne prowadzenie tematów. Jest możliwość pracy zdalnej i elastyczne godziny pracy w razie potrzeby. Dodatkowo atmosfera w biurze jest daleka od korporacyjnego nadęcia, czujesz się po prostu na luzie, a jeśli pojawiają się nieporozumienia czy konflikty jesteś w stanie zawsze je wyjaśnić w szczerej rozmowie z zarządem, nikt niczego nie udaje i to jest fajne;)

@A

... i na tym nam zależy. Cieszymy się, że autentyczność się udziela, a swoboda wspomaga rozwój.

Filip

Bardzo dobra atmosfera w biurze, kompetentni koleżanki, koledzy i szefowie, komfortowe warunki pracy. Ogólnie ciężko jest do czegoś przyczepić czy cokolwiek zarzucić

@Filip

Dzięki za autentyczną ocenę :)

Patrycja

Doświadczenia zebrane zarówno na etapie rekrutacji, jak i z dotychczasowej pracy są bardzo pozytywne. Firma stawia ogromny nacisk na rozwój i wsparcie pracowników - które czuć. : ) Na duży plus przyjazna i otwarta atmosfera w pracy oraz komunikatywny, wspierający zespół. Dodatkowo zarząd firmy jest wyrozumiały, respektujący propozycje i sugestie pracowników.

@Patrycja

Cieszymy się, że po tym czasie Twoje odczucia są wciąż aktualne. Mamy nadzieję, że przyszłość będzie tylko utwierdzać w tych doświadczeniach!

Aktualność
Cześć!

Czy firma EP PROJEKT SP. Z O.O. oddzwania po zakończonej rekrutacji nawet w razie negatywnej odpowiedzi?

Zostaw merytoryczną opinię o EP PROJEKT SP. Z O.O. - Wrocław

• Jak się pracuje w EP PROJEKT SP. Z O.O.?

Zobacz opinie na temat firmy EP PROJEKT SP. Z O.O. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 4.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w EP PROJEKT SP. Z O.O.?

EP PROJEKT SP. Z O.O.