Opinie o W. Wienkämper GmbH w Melle

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz obecnych pracowników o pracodawcy W. Wienkämper GmbH. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie W. Wienkämper GmbH na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o W. Wienkämper GmbH w Melle

Pracownik Nowy wpis

Nie wiem po co ta nienawiść. Pracuję ponad rok czasu. Wypłata zawsze na czas. Umowa jak w większości przypadkach 2/1. Jest do duża firma ale nie ma problemu z pomocą z urzędami czy innymi. Nowa flota aut. Kontenerów jak to poprzednik napisał szukać nie trzeba. Mimo bariery językowej potrafię sobie załatwić numery kontenerów i gdzie stoją ;) nikt do jegomościa nie przyjdzie z karteczką i nie załaduje za niego kontenera. To jest praca a nie wakacje. Trochę podkolorowane. Umowę miałem od 1 dnia pracy, bo jak mi cos sie stanie na szkoleniu to żebym był ubezpieczony. Co pół roku premia za nie chorowanie. Kolorowo nie jest ale tragedii strasznej nie ma :)

Ile jest etapów w procesie rekrutacji w W. Wienkämper GmbH? Jak długo trzeba czekać na ostateczną decyzję?

Kamil Pomorski

Nie wiem kto wystawia te pozytywne komentarze ale 90% jest kupiona. Firma zarządzana przez Polaków, do firmy rekrutuje kierowca, zeby dorobić, kłamie przez telefon jak z nut, w rzeczywistości brak stałych tras, stan samochodów jak u polskiego dziada, na filmikach pokazują bazę a śpisz po krzakach przed dpd bo nie można stać na firmach. Wynagrodzenia oczywiście nie wypłacają jak się zwolnisz po 4 dniach bo po co? Na próbę pojeździsz na dniówki, zeby dostać później trase bez zgodności z przepisami. Umowy brak, ale z tego co się dowiedziałem to po okresie próbnym najniższa krajowa i kombinowanie jak na rumuńskiej granicy. Pierwszego dnia dostajesz informacje ze czas jazdy można przekraczać, aby dojechać bezpiecznie z towarem, następnie wszystko robisz na dyspozycji aby nie przekroczyć godzin nocnych i premia za posługiwanie się tachografem. Dojazd osobówka tak ze nawet 9h nie wychodzi, gdy dziękujesz za współpracę to Ci wmawiają ze porzucasz prace. W pokojach pełna inwigilacja, następnie Ci wmawiają ze Niemcy potrafią język polski i pogadanka z szefem jak śmiesz obrażać ten wyzysk. Odradzam wszystkim, żenada totalna. Kłamstwa od samego początku, a na Facebooku szopka jaka to dobra firma

Libe
@Kamil Pomorski

W Niemczech nie ma godzin nocnych

Urszula Nowy wpis
@Libe

dzięki za info, a są jeszcze jakieś ważne różnice między tym co u nas, żeby na wyjedzie się nie zdziwić? co jeszcze zaskakuje tu Polaków podczas pracy?

Po. Dobno Nowy wpis
@Libe

Kamila

Jakieś problemy w tej pracy? Chciałam się upewnić po tych komentarzach, zwłaszcza że ktoś tutaj życzył jakiejś udanej walki o pieniądze. Są wypłacalni czy coś nie tak?

Brałeś udział w rekrutacji do W. Wienkämper GmbH. Jakie warunki Ci zaproponowano? Czy na rozmowie kwalifikacyjnej panowała przyjazna atmosfera? Czy coś Cię zaskoczyło?

Czy w W. Wienkämper GmbH pracuje się na open space?

Odpowiedź

Zaloguj sie na grupie wienkampera na fb to wszystko zobaczysz sam

robo

Nie do wiary że jeszcze są takie firmy. Bernar myślę że dasz radę wywalczyć bierz tych 2kiero i do adwokata

Bernard Milewski

W opinii Pana Kamila Pomorskiego wszystko się zgadza. Zmuszanie do przekraczania prędkości, oszukiwanie w obsłudze tacho ( jak tankujesz, myjesz auto masz ustawiać oczekiwanie, tak samo przy załadunku i rozładunku kontenerów, 45h pauzę kręcisz w aucie na drogach technicznych( masz szczęście jak jest w pobliżu toy toy jak nie ma to wiadomo w krzaki), umowa jest tak skonstruowana, że jak nie zgadza się kasa to w życiu im nie udowodnisz, że masz rację i nie ma miesięcznego wynagrodzenia tylko na godzinę , na depotach DPD biegasz i szukasz kontenerów, które są Twoje. Ja właśnie kończę współpracę z tą firmą i ostrzegam wszystkich, którzy myślą o rozpoczęciu pracy w tej firmie przeczytajcie dokładnie umowę,którą dostaniecie (otrzymujecie ją tylko w j. niemieckim) jest tam 10stron w tym 9 to zabezpieczenie dla firmy. Próbowałem upominać się o swoje pieniądze to dostałem odpowiedź, że teraz ich prawnicy będą się ze mną kontaktować. Tak jak napisałem co do pieniędzy to nie udowodnię im, że jest inaczej (bo tak jest skonstruowana umowa) więc za wiele nie mogę napisać bo już mnie straszyli Sądem i 5letnia odsiadką ????, ale na resztę jak zmuszanie do łamania przepisów (prędkość, tacho, tygodniowy odpoczynek itp) mam dowody w postaci wiadomości, wydruki z tacho. Nie dajcie się zrobić tak jak ja się dałem i jeszcze z tego co wiem narazie dwóch innych kierowców????????????????????????

Zostaw merytoryczną opinię o W. Wienkämper GmbH - Melle

• Jak się pracuje w W. Wienkämper GmbH?

Zobacz opinie na temat firmy W. Wienkämper GmbH tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 4.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w W. Wienkämper GmbH?

W. Wienkämper GmbH