WeNet sp. z o.o.

Opinie o WeNet sp. z o.o.

Lolek

Po szumnie zapowiadanym spotkaniu z zarządem dostaliśmy kilka stówek podwyżki (ze względu na wzrost płacy minimalnej) a jednocześnie obniżyli nam premię, Ostatecznie wychodzimy na 0. Totalna porazka. Brawo wenet.

szczerze?
@Lolek

Szczerze? Nie spodziewałam się niczego innego. Może ktoś nowy uwierzył w ich słowa, ale osoby pracujące tu dłużej niż rok, wiedzą, na co ich stać. Na spotkaniu powiedzieli, że zwiększyli budżet na podwyżki. Tak, zwiększyli, bo minimalna poszła w górę... Poza tym też sporo zaoszczędzili na zwolnionych osobach.

komfort
@Lolek

I tak jesteś na lepszej pozycji niż niektórzy w tej firmie. Ostatnio fakt, że w przyszłym miesiącu będziesz pracować, stał się komfortem.

copywriter
@szczerze?

W przypadku umów zleceń podwyżek nie odnotowano, przynajmniej w mojej sekcji. W sumie i tak na to nie liczyłam. Co gorsze, zlecań jest bardzo mało, więc miesięczne zarobki spadają na łeb na szyję. W tym momencie tę pracę można traktować jedynie jako dodatek, bo na pewno nie jako podstawowe źródło utrzymania.

Niestety pracownik
@copywriter

Ja mam umowę o pracę i również nie dostanę podwyżki. W takim razie dla kogo one są przewidziane? Dla liderów, którzy nie mają o niczym zielonego pojęcia?

Cała prawda

WeNet to korporacja, która chce zarobić kosztem dobra pracowników i jakości wykonywanej pracy dla klientów. Wprowadzą AI, które zastępuje copywriterów, i automatyzację, przez którą ludzie tracą pracę (bo przecież szybciej idzie bezmyślne klikanie niż pisanie czy poprawianie tekstów, prawda). Najgorsze jest jednak to, że liderzy nie mówią o zwolnieniach wprost. Dają złudną nadzieję, że praca będzie, po czym następują kolejne zwolnienia. Tak się nie robi!

xyz
@Cała prawda

mam nadzieję, że liderzy i koordynatorzy też w końcu wylecą. i wtedy przekonają się, że nie mają żadnych kompetencji, aby na zyskać zatrudnienie na podobnym stanowisku.

komentarz

W tej firmie jest totalny (usunięte przez administratora) Nikt nie chce powiedzieć, ile osób będzie potrzebnych w moim dziale i ile osób straci pracę. Tylko słyszę "to nie zależy od nas", "nic jeszcze nie wiemy". To może pora się dowiedzieć? Ale mnie to nie dziwi, tutaj wszystko zawsze owiane było tajemnicą.

AI

Czy klienci przed podpisaniem umowy są informowani o tym, że teksty są generowana przez AI?

AI

Aha, to dziwne. Z jednej strony firma chwali się innowacyjnymi technologiami na facebooku i w artykułach branżowych, a z drugiej zabraniają mówić o tym klientom? Może się wstydzą tego, jak ta praca z AI wygląda?

Digital Manager

Jak wygląda przebieg rekrutacji - dzwoni pani zadaje trzy dziwne pytania i dziękuję za rozmowę. O co chodzi?

Co mają na celu te pytania?

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
święta

Szykują się wspaniałe święta dzięki Wenet! Niektórzy zostali zwolnieni przed świętami, innym zapowiedziano, że zwolnienia będą najpewniej w styczniu. A reszta dostaje "cudowne" paczki! Wstyd! Jak można tak nie liczyć się z drugim człowiekiem?!

Prawda
@święta

Zarząd nazywa zwolnienia "optymalizacją zatrudnienia" :D dalej kreują swoją rzeczywistość, która nijak się ma do tej naszej. Podobno informują o zwolnieniach w dużym wyprzedzeniem. Ciekawe gdzie, bo na pewno nie w moim dziale! Mydlą nam oczy podwyżkami bez żadnych konkretów. I tak te podwyżki będą dotyczyć grupy, która zostanie.

ZYX
@Prawda

mnie poinformowali 2 dni przed końcem miesiąca. czas wypowiedzenia - 2 dni. jak to na zleceniu.... dobrze wiedzieli, że będą nas zwalniać. ludzka przyzwoitość nie wygrała. A można było przekazać info wcześniej, żeby się jakoś nastawić.

Przykro
@ZYX

Nie mówią wcześniej o zwolnieniach, żeby pracownicy nie szukali nowej pracy i żeby nie zostawili ich z dużymi zaległościami. Dają nadzieję, że będzie praca. Jest to po prostu nieuczciwe. A jak już pracownik nie jest potrzebny, to udawana skrucha. Wszystkie zmiany wprowadzane na szybko, byle tylko zaoszczędzić parę groszy.

copy

Podejrzewam, że zostaną zdegradowane. Nie będzie ludzi w dziale, to kim będą kierować? Też miałam kierowniczki, które nie miały zielonego pojęcia o copywritingu. Nadawały się tylko do przydzielania pracy i wprowadzania nerwowej atmosfery - racja, straszne służbistki, ale przecież firma takich lubi. Nigdy nawet nie potrafiły wytłumaczyć, czemu wprowadzana jest jakaś zmiana. Albo zapomniały nas poinformować o zmianach i miały pretensje, że coś źle robimy. Teraz to już pewnie nie ma znaczenia, bo generować treści z AI każdy potrafi.

@

Nie polecam tej super firmy na stronie którą mam w firmie nie jest nic kompletnie zrobione parę tekstów i tyle .Trudno w to uwierzyć ale odkąd dałem się namówić telefonicznie nie miałem ani jednego telefonu do firmy żeby był z internetu a trwa to ok.2 lat Zapłaciłem parę tysięcy a przyszło mi do zapłaty jeszcze ok 17,5 tysięcy złotych.Napewno tego tak nie zostawie.

AI

AI w tej firmie nie pomaga pracownikom, tylko ich wyręcza. Nie ma nic złego w korzystaniu z nowoczesnych technologii, ale nie w sposób, który proponuje (a raczej nakazuje firma). Chodzi o ilość, a nie jakość treści. System jest coraz bardziej zautomatyzowany, przez co kolejni ludzie zostają zwalniani. Góra była głucha na nasze skargi dotyczące słabej jakości generowanych treści. Nic z sobie z tego nie robiła. Tylko prowadzała kolejne automatyzacje, żeby jak najszybciej zwolnić ludzi i zaoszczędzić pieniądze. Zapowiadali zmiany z kilkudniowym (góra tygodniowym, jak im coś nie poszło) wyprzedzeniem. Oczywiście szła za tym obniżka stawki za realizację treści.

Kinga

Mam od marca reklamę w Wenet, moja firma jest dzięki temu dobrze widoczna na Google na mapach , wielu klientów pozyskanych z tej reklamy, jestem zadowolona ze współpracy!

BAsik

Witam, najgorsza firma z jaką miałam styczność. Obiecywali cuda wianki. Przez pół roku nie zrobili kompletnie nic oprócz tego że wysyłali faktury. Przesłane teksty to żenada. Błędy stylistyczne i brak znajomości oferty klienta. Rozwiązanie umowy bez kosztów absolutnie nie możliwe mimo źle wykonanej usługi. Stanowczo nie polecam!!!!!

@BAsik

Dziękujemy za sygnał i prosimy o kontakt z naszym Biurem Obsługi Klienta. Jesteśmy do Państwa dyspozycji pod numerem infolinii 22 457 30 95 lub mailowo kontakt@wenet.pl. Zespół WeNet

anonysmus
@BAsik

Płacicie kary za rozwiązanie umowy?

tak :/
@anonysmus

Ja chcę rozwiązać umowę, muszę zapłacić 950 zł kary :/ Ponad pół roku korzystam z "usług" WeNet i nie zdobyłam ANI JEDNEGO klienta :/

haha

Garstka? Chyba nie było Cię na ostatnim spotkaniu zarządu, na którym na GARSTKA osób się uaktywniła. Tak bardzo, że na dzisiejszym spotkaniu WYŁĄCZYLI możliwość pisania na czacie :D Wyniki ankiety też pokazują, że owszem, jest garstka, ale zadowolonych. Jest w tej firmie tylko kilkanaście procent zdecydowanie zadowolonych osób :D

@haha

Jakie informacje przekazali na spotkaniu?

ebenezer scrooge

I po wynikach ankiety nadal śmiesz tak twierdzić? Firma daje żenujące stawki. Dlaczego byli pracownocy tu piszą? Żeby ostrzec potencjalnych nowych pracowników przed tym, by nie tracili czasu na pracę w wenet.

Ech

(usunięte przez administratora) Mówią, żebyśmy byli cierpliwi, bo będzie lepiej, a na horyzoncie kolejne zwolnienia, o których oczywiście nie powiedzą wprost. Dobrze, że wybrzmiało nasze niezadowolenie. Ankieta wyszła bardzo źle - zlawszcza w dziale operacyjnym. Tylko kilkanaście procent pracowników jest zdecydowanie zadowolonych z zarobków i pracy (to pewnie ci, którzy tak tu zachwalają). Zdecydowana większość nie poleciłaby nawet produktów firmy

Krzysztof

To dobre miejsce dla ambitnych pracowników. Od początku masz dużo wyzwań i szans na rozwój osobisty. Firma dostarcza najlepsze produkty, a pracownicy traktowani są sprawiedliwie. Dostajesz nowoczesny sprzęt, więc praca sprawia Ci przyjemność, it's really dobrze tutaj, polecam!

Tonący brzytwy się chwyta
@Krzysztof

Jestem byłym pracownikiem i nie wierzę w nagły przypływ pozytywnych komentarzy tutaj o tej firmie. To, co się w niej dzieje od początku 2023 roku to jakiś skandal. Zero poszanowania dla pracowników i ich pracy. Pracowałem ponad 2 lata i cieszę się, że mnie już tam nie ma.(usunięte przez administratora) obniżanie wynagrodzeń z dnia na dzień o 35%!!! Tak, 35% w czasach inflacji i podwyżek najniższej krajowej. Z miesiąca na miesiąc było coraz gorzej. To nie jest miejsce na rozwój, ani takie, które daje stabilne zatrudnienie. To nie jest również miejsce na zdobywanie doświadczenia zawodowego, bo jak je zdobywać za głodową pensję, która nie jest nawet najniższą krajową? Nie da się tak żyć,(usunięte przez administratora)Ale kto chce poświęcać całe swoje życie pracy? I to jeszcze takiej, której efekty nie są zadowalające, a klienci zgłaszają swoje obiekcje co do jakości usług (mają pełną rację). Omijać szerokim łukiem.

Komentarze
@Tonący brzytwy się chwyta

Jak jeszcze pracowałam, to tworzyli specjalna grupę, która "będzie kształtowała wizerunek firmy jako pracodawcy". Smutne, że muszą zakładać koło z garstką osób, która będzie dodawała pozytywne komentarze w sieci.

Copy

Jednego dnia spotkanie, kolejnego zwolnienie. Tak się traktuje pracowników po kilku latach pracy. Do wszystkich zwolnionych, a podejrzewam, że było ich sporo: podziękujmy AI, bo zrobił nam ogromną przysługę. Tylko klientów odrobinę szkoda, że dostaną wygenerowane treści, kopiujące teksty z internetu, bez jakichkolwiek konkretów. Nie polecam ????

Zle

Mój dzial poleciał prawie cały. Było kilkanaście osób, zostało z 5. Powod taki, że dzięki automatyzacji realizuje się szybciej umowy, wiec nie byłoby dla nas pracy... łaskawie mogliśmy jeszcze trochę popracować, ale... za obniżoną pensję!!! Jakbyście przeczytali te teksty, które teraz piszę AI na podstawie strony klienta, to byście się za głowę złapali. Tak źle jeszcze nie było!!!

WeNet jest OK!

WeNet jest dobrym pracodawcą. Mogę się rozwijać, dostaje wypłatę na czas, mam super zespół. Podoba mi się, że w wenet ustalono też wartości firmy. Staram się nimi kierować w codziennych obowiązkach i kontaktach z ludźmi. Polecam pracę w WeNet!

A kiedy przedstawią nam wyniki ankiety, którą robili pracownicy? I czy będą one wiarygodne...? Drugie pytanie: kiedy dadzą nam znać, co z podwyżkami. Podobno mieli sprawdzać, ile zarabia się na takich samych stanowiskach u konkurencji.

emu
@Pytania

chyba już sprawdzili... wyszło na to, że trzeba zwolnić ludzi, a nie dawać podwyżki. Nic nie będzie wiarygodne, skoro przełożeni mówią, że wychodzi na to, że klienci są niezadowoleni z czasu realizacji zleceń, dlatego są redukcje, a AI zrobi robotę szybciej. Szkoda, że nie mówią, że nikt nie chce pracować za (usunięte przez administratora) stawki z wydajnością robota....

Dobry kierunek

Mamy sprawczy Zarząd. Widzę nadzieję dla firmy.

zadowoleni?

spotykają się z wrogim nastawieniem tych, którzy znają prawdę i wiedzą, jak tu jest. I wiedzą też, że rekrutowaliście osoby do grupy, która ma za zadanie pisać pozytywne komentarze o wenet jako pracodawcy. Zadowolony to jest tu niewielki procent pracowników, reszta szuka czegoś nowego.

Taka prawda

Problem jest taki, że firma tworzy jedynie pozory. Pozory benefitów, które w rzeczywistości są bardzo marne. Pozory szkoleń, bo stworzony przez nich uniwersytet brał szkoleniowców "z łapanki", nie było chętnych, to musiał poprowadzić je lider. Poza tym szkoda było na nie czasu, bo niczego nie uczyły. Pozory wartości, które wygłaszają podczas 2 h warsztatów. I pozoru tego, że klienci są zadowoleni - usuwane komentarze i brak możliwości dodawania opinii na google mówi samo za siebie.

Skandal

WeNet daje szansę zdobycia pierwszego doświadczenia zawodowego osobom, które dopiero wchodzą na rynek pracy i to jest super. Zespół, w którym pracuję, jest zgrany. Nie narzekam na relacje z pracownikami z innych działów. Atmosfera jest naprawdę przyjazna. Cieszę się, że mam realny wpływ na rozwój organizacji, moje pomysły są wysłuchane i rozważane, a nierzadko wdrażane. Firma sama w sobie dynamicznie się rozwija, co sprawia, że w moim dziale jest dużo fajnych projektów i wciąż staje przed nowymi wyzwaniami, dzięki czemu czuję, że ciągle się rozwijam. Specjaliści w WeNet chętnie dzielą się wiedzą, a szkolenia organizowane są w taki sposób, że zawsze można wrócić do prezentowanych na nich treści. Czuję się doceniana, lubię swoją pracę i dobrze pracuje mi się w WeNet.

Zostaw merytoryczną opinię o WeNet sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w WeNet sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy WeNet sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 200.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w WeNet sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 161, z czego 28 to opinie pozytywne, 107 to opinie negatywne, a 26 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy WeNet sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w WeNet sp. z o.o. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

WeNet sp. z o.o.