QED EDUKACJA SP. Z O.O.

1 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o QED EDUKACJA SP. Z O.O.

ikona autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika QED EDUKACJA

Pracownik firmy - QED EDUKACJA

14.12.2023 03:12

Czym zajmuje się Państwa firma?

QED EDUKACJAikona wywiad

W skład grupy Qed Edukacja wchodzi kilka szkół na wszystkich szczeblach edukacji: od szkół średnich, przez szkoły policealne, aż po szkołę wyższą. Działamy na rynku od ponad trzydziestu lat.

W jakim mieście Państwo działacie?

QED EDUKACJAikona wywiad

Działamy na terenie Łodzi.

Jak duża jest Państwa firma?

QED EDUKACJAikona wywiad

Łącznie zatrudniamy kilkudziesięciu pracowników. We wszystkich szkołach uczy się około 1500 uczniów, słuchaczy i studentów.

Jak wyglądały początki firmy?

QED EDUKACJAikona wywiad

Pierwsza szkoła, Publiczna Policealna Szkoła Kosmetyczna (wcześniej Prywatna Policealna Szkoła Kosmetyczna) powstała w 1992 roku w Łodzi. Założycielem był Edward Kujawa. To od tej placówki, która do dzisiaj cieszy się dużą rozpoznawalnością w Łodzi, zaczęła się budowa grupy QED Edukacja. Otworzenie kolejnej szkoły, czyli Uczelni wyższej z głównym kierunkiem kosmetologia, było naturalnym kierunkiem rozwoju w branży edukacji kosmetycznej. Następnie dodaliśmy nowy kierunek na szczeblu szkół policealnych - technik masażysta, który nadal jest bardzo pokrewny tematycznie z branżą kosmetyczną. W 2015 roku Wyższa Szkoła Kosmetyki i Nauk o Zdrowiu otworzyła swoje akademickie liceum - ALO. Duże zainteresowanie szkołą średnią sprawiło, że zdecydowaliśmy się otworzyć niepubliczne technikum. Ze względu na położenie Łodzi zaczęliśmy od technika logistyka, ponieważ aglomeracja łódzka to ogromne zagłębie logistyczne w Polsce. Następnie otworzyliśmy klasę technik programista. Powód? Jest to bardzo przyszłościowy kierunek oraz mamy sporą liczbę firm z branży IT w Łodzi.

Jak wygląda struktura Państwa firmy?

QED EDUKACJAikona wywiad

W QED Edukacja najliczniejszą grupą są nauczyciele w szkołach średnich i policealnych oraz wykładowcy w szkole wyższej, następnie Dział Administracji oraz Dział Marketingu.

Jak przebiega rekrutacja w Państwa firmie?

QED EDUKACJAikona wywiad

Za rekrutację w placówkach wchodzących w skład QED Edukacja odpowiadają bezpośredni przełożeni (wicedyrektorzy szkół) przy wsparciu osób zarządzających grupą. Ogłoszenia umieszczamy na dedykowanych portalach i na stronie Kuratorium Oświaty. Po weryfikacji CV wicedyrektor zaprasza na spotkanie rekrutacyjne wybranych kandydatów. Po serii spotkań rekrutacyjnych następuje wybór kandydata i jest on informowany mailowo o wyniku rekrutacji oraz ofercie pracy.

Jak wygląda proces wdrożenia nowego pracownika w Państwa firmie?

QED EDUKACJAikona wywiad

Nowe osoby wdrażane są do pracy przez bezpośredniego przełożonego. Długość trwania onboardingu zależy od rodzaju wykonywanej pracy, ponieważ zupełnie inaczej wygląda on na stanowisku administracyjnym, gdzie wdrożenie trwa kilka miesięcy, a inaczej na stanowisku wykładowcy czy nauczyciela, którzy są raczej wdrażani w kilka/kilkanaście dni (zarówno od strony formalnej, jak i dokumentacyjnej).

Jakie plany związane z zatrudnieniem macie Państwo w najbliższym czasie?

QED EDUKACJAikona wywiad

Poszukujemy doświadczonych nauczycieli i wykładowców oraz programistów, logistyków, kosmetologów i fizjoterapeutów, chcących rozpocząć karierę w nauczaniu. Rekrutujemy również nowe osoby na stanowiska zarządzające placówkami oraz pracowników do Działu Administracji i Działu Marketingu.

W jaki sposób dbacie Państwo o rozwój pracowników?

QED EDUKACJAikona wywiad

Oferujemy naszym pracownikom udział w konferencjach branżowych, szkoleniach i dedykowanych kursach

Jakie macie Państwo plany rozwojowe?

QED EDUKACJAikona wywiad

Planujemy otwarcie kolejnych kierunków kształcenia w naszych placówkach edukacyjnych każdego szczebla.

XYZ Nowy wpis

Naprawdę stawki na nauczyciela były zmniejszone? Tak ktoś pisał w 2023 w sierpniu, chcę się więcej dowiedzieć, bo raczej myślałem, że jest w drugą stronę. To ile tam teraz zarabia się?

A. Nowy wpis

Moim zdaniem budowanie renomy szkoły zaczyna się od kadry nauczycielskiej. Dotychczasowa kadra została tak upokorzona zmniejszaniem stawek, ucinaniem wypłat w trakcie trwania roku szkolnego, zmianami warunków pracy w trakcie trwania umowy oraz ignorancją ze strony zarządu, który ma sobie za nic opinie nauczycieli oraz uczniów (równieź przekazywane dyrekcji przez nauczycieli), że w zasadzie w ciągu ostatnich dwóch lat cały zespół się zmienił. Obecnie uczyć będą studenci, emeryci i Ukraińcy, którzy zgadzają się na niskie stawki i którym nie zależy na jakości nauczania, budowaniu wizerunku szkoły, tworzeniu jakiegoś poziomu placówki edukacyjnej. Przyjdą tylko ludzie, którzy będą chcieli odwalić swoje, może poprowadzą lekcje, a może nie i tak nikt tego nie zweryfikuje. Dyrekcja nie docenia działań dodatkowych, budowania więzi z uczniami, organizowania zajęć dodatkowych, akcji pro-społecznych czy wycieczek i wyjść edukacyjnych. Nie liczy się integrowanie uczniów, budowanie więzi ze szkołą, zaufania do nauczycieli. Przykre jest, że dyrekcjia, która chce stworzyć dochodowy biznes nie widzi tego, na czym bazują szanowane szkoły (chociażby łódzkie) i że biznes w tym wypadku może być tylko wtedy dochodowy, kiedy szanuje się i docenia nauczycieli, a ci szanują, doceniają i angażują uczniów.

No co ty? Oskarżenia o kradzież papieru toaletowego to przecie jest śmieszne. Mogą tak zmienić wysokość wypłaty chociaż na umowie jest inaczej? Czy po prostu co obcinają bez uzgodnienia z tobą?

Nowy wpis

No ale chyba każdy pracownik wie o tej kamerze więc to nie zaskoczenie. Dostajesz nową umowę z niższą stawką i bierzesz albo do zwolnienia? Nikt tego nie zgłosił gdzieś wyżej bo faktycznie takie zachowani nie są etyczne. Nie ma możliwości jakiejś negocjacji?

anna Nowy wpis
@…

nauczyciele wiedzą, ale jaką atmosferę się buduje montując w pokoju nauczycielskim kamerę i oskarżając nauczycieli o kradzież papieru i inne bzdury?

Alicja

No chyba aż tak źle to nie może być, bo inaczej by nie działali już raczej? Ktoś ma odmienne zdanie może?

Może być
@Alicja

Chyba każdy kto przepracował w jednej z prowadzonych przez nich szkół doskonale zdaje sobie sprawę,(usunięte przez administratora)Do tego sposób wynagradzania, formy zatrudniania (od września do czerwca), podejście dyrekcji do nauczycieli i atmosfera sprawiają, że większość kadry rotuje.

tom

Potwierdzam. Kwestie organizacyjne dotyczące oceniania leżą. Każdy nauczyciel stosował swoje sposoby oceniania. Ogromna rotacja to nie przesada. Częstsza krytyka niż zadowolenie z pracy, to też prawda. Niejasne zasady pracy, włącznie z tym, że w pandemii zrezygnowano z płacenia za dodatkowe obowiązki/nadgodziny a potem niby wrócono do tego, ale nikt nikogo nie poinformował, tylko przez przypadek gdy się zobaczyło, że jakiś nauczyciel składał wykaz swoich nadgodzin to inni się pokapowali, że też powinni tak robić. Cóż, klasyka - zawsze tam było oszczędzanie na maksa na nauczycielu.

Rob

Za co potrącają wypłaty? Masz na myśli nie wypłacane premie? Jeśli chodzoi o ekwiwalent za urlop to na zleceniu się raczej nie należy. Nikt nie ma uop nawet jak długo tam pracuje?

@Rob

jak jesteś chory, to wypłacają ci 80% z połowy twojej wypłaty, bo na umowie (jak się poźniej okazuje) twoja wypłata, która była ustalana to podstawa + premia frekwencyjna. Jak jesteś chory to wypłacają 80% z połowy twojej wypłaty... Zatrudniają na godziny lekcyjne, później wciskają nadgodziny, ale okazuje się że nadgodziny tak pani kadrowa wylicza, że zarabiasz 10 zł na godzinę lekcyjną. Pasko do wypłaty nie zobaczysz więc tylko droga sądowa zostaje, szkoda nerwów!

Jak szybko otrzymałeś odpowiedź zwrotną po rozmowie w QED EDUKACJA SP. Z O.O.? Czy rekruter skontaktował się z Tobą, w szczególności w przypadku odpowiedzi odmownej?

Kornela

Hmm...najniższe stawki to znaczy ile? A każdemu nauczycielowi przypada klasa wychowawcza, czy jednak można obejść się bycia wychowawcą? Pytam, bo to wtedy jest więcej pracy, a ja jednak mam małe dziecko w domu i nie chciałabym po godzinach pracować.

znawcatematu
@Kornela

Podczas rozmowy kwalifikacyjnej zazwyczaj dyrektorzy zgadzają się, aby nowo przyjmowany pracownik nie miał wychowawstwa …ale na ostatniej sierpniowej radzie i tak jest ono wręcz wciskane nauczycielowi, przy wszystkich… Niektórzy mają po dwa, a nawet trzy. Nie da się tego obejść. A niestety jest przy tym o wiele więcej pracy, wywiadówki, usprawiedliwienia…

nauczyciel

Jeżeli ktoś szuka normalnego, stabilnego miejsca pracy, to NIE POLECAM! Stawki nienajgorsze, jak potrzebują nauczyciela, a jak zaczynasz pracę, to nagle zmiana warunków pracy, wypowiadanie umów, zmiana wysokości wypłaty, niepłatne nadgodziny itd. co chwila nowe pomysły, nowe zasady, oczekiwania od nauczycieli, jakby pracowali w szkole państwowej, na karcie nauczyciela, ale jak nauczyciele chcą cokolwiek z kart pracy, to słyszą, że to nie szkoła państwowa. Także za każdym razem jest odwracanie kota ogonem tak, żeby nauczycielowi nie zapłacić/ zapłacić jak najmniej.

Jeżeli ktoś szuka stabilnego miejsca zatrudnienia to odradzam. Umowa z premią frekwencyjną, najczęściej zawierana na 10 miesięcy, od września do czerwca. Często pracodawcy mówią, że umowa zostanie przedłużona na wakacje jeśli nauczyciel się sprawdzi, ale bliżej wakacji okazuje się, że nie ma pieniędzy dla nauczycieli na okres wakacyjny i umowy nie są przedłużane. W tym roku większość nauczycieli została zwolniona na wakacje z możliwością powrotu od września... Poprzez te działania rotacja kadry jest spora. Stawki nienajgorsze jednak jeśli ktoś nie lubi być zaskakiwany co chwila nowymi pomysłami dyrekcji co do finansów i organizacji pracy to proponuję poszukać innej placówki.

Czy pracownicy QED EDUKACJA SP. Z O.O. mają możliwość uczestnictwa w jakichś formach integracji?

memek

Witam, jak wygląda sprawa z wakacjami lipiec i sierpień, czy są wypłacalni?

Halina

Ale jak się jest na umowie o pracę, to nie płacą przez okres wakacyjny?

---
@Halina

Jak jesteś na umowie o pracę na czas określony wrzesień-czerwiec to odpowiedz sobie na pytanie, czy Ci zapłacą za wakacje :)

Dlaczego kazali złożyć wypowiedzenia? Jakieś zwolnienia grupowe związane z restrukturyzacją czy upadłością firmy?

Izabela

cześć ! poruszacie na forum wiele wątków ale ja chciałabym dopytac o ten jeden z nnajważniejszych, nauczyciele na jaką umowę są zatrudniani ? zlecenie i rozliczenie za godzine przepracowana czy etat i jakas ustalona ilosc godzin?

Co jaki czas w QED EDUKACJA SP. Z O.O. można ubiegać się o podwyżkę?

Ubiegać można się zawsze, ale raczej nie ma co liczyć na pozytywne rozpatrzenie wniosku ;)

---

To prawda. Jest presja na niechorowanie, a w umowach jest "premia" frekwencyjna która stanowi część płacy (a nie dodatek), czasem większość, bo część pensji jest wyliczana w stosunku do minimalnej krajowej (w zależnosci od wysokosci etatu), a reszta to ta "premia". Dostaniesz ją jesli nie bedziesz nieobecny/a w pracy dluzej niż 5 dni. Jak chorujesz dłużej, to po "premii" ale dla pracodwacy jest to dobre rozwiązanie, bo wiecej zaoszczędzi na tym, że ktoś uległ chorobie, no bo wiadomo ze nie ma nic innego do roboty, tylko chorować. I zdarzały sie przypadki ze do pracy przychodzili pracownicy zakatarzeni, kaszlący, z objawami przeziebienia ale woleli przyjść niż potem ogladac cienką wypłatę...

Aleksandra
@---

Co za pomysł na motywowanie pracowników... Aż jestem ciekawa jak to wyglądało w czasach pandemii? Nikt się u was nie zarażał covidem z powodu tych aktów desperacji?

nick
@Aleksandra

Tak pracownicy przychodzą chorzy niejednokrotnie zeby nie tracic premii, no a że sie pracuje z młodzieżą i grupowo się ludzie zarażają to już nikogo nie obchodzi z szefostwa. Szczegolnie w okresie jesienno zimowym to rozwiazanie jest absurdalne. A nauczyciele mysla swoje o tych premiach i nie zachęca ich to do pozostania w tym miejscu pracy.

@nick

Poważnie? Serio w szoku jestem, bo myślałam, że po pandemii mentalność ludzi się zmieniła i dbanie o zdrowie przede wszystkim. Naprawdę w tej pracy nie ma innych obszarów prócz frekwencji, które można byłoby premiować?

gosc
@Alicja

nie, nic się nie premiuje, poza wspominaną obecnością, która jest wymuszana zapisami w umowach (utrata sporej części wynagrodzenia w przypadku więcej niż 5 dni nieobecności z powodu choroby). Widać to było w sytuacjach, kiedy to nauczyciele przychodzili przeziębieni do szkoły i walczyli z chorobą przebywając kilka godzin dziennie z dziesiątkami innych osób, w tym młodzieży. O pochwale za wykonywaną pracę to zapomnij, nie mówiąc już o jakiś gratyfikacjach pieniężnych. Chociaż z drugiej strony Prezes na radach często mówił jaką to wspaniałą kadrę ma, ile to nauczyciele wkładają pracy w trudy nauczania i wychowania, że pracować z taką kadrą to wspaniała sprawa itd. a po roku spora część tejże kadry jest wymieniona na nową... O nadgodzinach i płaceniu za nie to każdy nauczyciel mógłby opowiedzieć swoją historię jak na tym "wyszedł"... to już historia na osobny wątek.

Izabela
@gosc

To ile tam zarabiacie, podstawa i do widzenia?

gosc
@Izabela

To zależy na ile sie kto umówi z prezesem, bo jeden ma więcej inny mniej. Językowcy są na innych zasadach, informatycy z tego co ostatnio się mówiło 'za kulisami' też, a jeszcze inni opłacani są inaczej. Trudno mówić o jakiejś podstawie, skoro każdy jest inaczej "wyceniany" i nie wiadomo wg jakiej zasady.

@gosc

A to ludzie nie mają wobec siebie pretensji w takim razie skoro może wyjść, że za podobne obowiązki ktoś więcej dostaje?

___
@Alicja

To wychodzi z rozmów indywidualnych między pracownikami, potem ktos komus powie z oburzeniem ile ktoś inny ma więcej i tak to wygląda. Oficjalnych stawek nikt nie przedstawia, wszystko jest na podstawie dogadania sie z wlascicielem. Owszem, niektórzy potem narzekają ze ktoś ucząc tego samego przedmiotu ma więcej... A Ty tak wypytujesz tylko z ciekawości, czy chcesz aplikować tam do pracy?

@___

Aplikować aktualnie nawet nie mam jak, po prostu mnie zaciekawiło. Ale to źle, że dopytuję?

Łucja
@___

Jestem w szoku, że się tak da po prostu dogadać... A odgórnie są jakieś stawki proponowane? Czy po prostu pytają ile by się chciało zarabiać?

tom
@Łucja

Kiedyś pytali ile chce pan/pani zarabiać, ale to było retoryczne pytanie, bo i tak prezes zaproponował potem swoje stawki i trudno było negocjować, nawet jeśli podało się rozsądną kwotę niewiele większą od stawek w szkole państwowej. Umawiasz tudziez godzisz się na stawkę (przeliczaną na godziny zegarowe i takie tam fikołki) i tyle. Co ciekawe, bywały przypadki, że poczatkujący nauczyciele po studiach zarabiali tyle samo co doświadczeni (rozmowy o pensjach pomiędzy nauczycielami często wywoływały niezadowolenie u części z nich, z powodu niesprawiedliwego traktowania), ale najogólniej rzecz ujmując polityka płacowa w tej szkole jest wielką niewiadomą. Najlepiej zaaplikuj (kadra zmienia się często, więc wakaty będą zawsze) i sprawdź osobiście na miejscu :)

były nauczyciel

W tych szkołach mają tez swój przelicznik za pracę nauczyciela. Nie płacą za godzinę zegarową tylko właścicielka odlicza sobie za 45 minut lekcji i płaci nauczycielom mniej. Oczywiście wybrańcy są na innych zasadach.

@były nauczyciel

To prawda. Jeśli ktoś chce pracować "na godziny" to proponuje mu się stawkę za godzinę ale zegarową, nie lekcyjną, co oczywiscie jest korzystne dla pracodawcy. A przecież w trakcie przerwy lekcyjnej nadal trwa czas pracy pracownika bo pozostaje na miejscu. absurd

Ela
@były nauczyciel

Zgadzam się z tą opinią.

Alicja

No cóż. A tak wgl serio tak można? W sensie jest coś takiego w umowach z tym całym przelicznikiem?

Czy w(usunięte przez administratora) możliwa jest praca na podstawie B2B?

Gabriela

Czy pracownicy nie mogli odmówić pracy stacjonarnej? Przecież był niejako taki wymóg..

@Gabriela

Nie, praca zdalna ze szkoły była wymogiem. Oczywiście zdecydowana większość wolała prowadzić lekcje z domu, szczególnie gdy się dzieliło pracę między dwie szkoły, ale tu trzeba było przyjeżdżać na miejsce, zabierać ze sobą materiały i ze szkoły prowadzić lekcje. A w szkole często sieć nie dawała rady, rozłączało internet itd. Przed ostatnimi feriami Pan prezes zgodził się na prowadzenie przez 2 tygodnie lekcji z domu, ale to wymagało ofiarnych próśb ze strony całej rady pedagogicznej...

Nauczyciel

Jakie są warunki zatrudnienia w Akademickim Liceum Ogólnokształcącym przy WSKiNoZ oraz w Technikum Administracyjno Usługowym

....

Problemów jest kilka, zacznijmy od: (usunięte przez administratora) -traktuje pracownika jak tanią siłę roboczą, nie docenia wyksztalcenia i wielu lat doświadczenia pracy w zawodzie, chcialaby zeby nauczyciele pracowali najlepiej ponad etat i to charytatywnie - jakiekolwiek konsultacje w sprawie pracy koncza sie kłótnią a jesli chodzi o tematy zwiazane z warunkami umowy kończy się to postawieniem ultimatum -działa na niekorzyść szkoly traktujac swoich pracownikow jak niedouczonych(usunięte przez administratora) - umowy frekwencjne? Żaden problem, można podzielic etat pomiedzy kilka szkół i dorzucic premie frekwencyjna. - stale zmieniajaca sie kadra nauczycielska to zwykle nie jest wina podejscia pracownikow a okropnej atmosferze tworzonej przez właścicieli. -czesto wazniejsze jest widzimisie wlascicielki a nie dobro uczniów czy szkoły (usunięte przez administratora) -urlopy? Nie istnieją mimo że Ci się należą, chyba że Pani kanclerz zadecyduje, że teraz i tylko teraz możesz go wziąć. Podsumowując: nie polecam tego pracodawcy.

...
@....

warto dodać, że prowadzi prywatną uczelnię, ale odrzuca kandydatów, którzy są absolwentami studiów niepublicznych

Zostaw merytoryczną opinię o QED EDUKACJA SP. Z O.O. - Łódź

• Jak się pracuje w QED EDUKACJA SP. Z O.O.?

Zobacz opinie na temat firmy QED EDUKACJA SP. Z O.O. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 10.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w QED EDUKACJA SP. Z O.O.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 10, z czego 0 to opinie pozytywne, 9 to opinie negatywne, a 1 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

QED EDUKACJA SP. Z O.O.