ICsec S.A.

Opinie o ICsec S.A.

Magdalena Nowy wpis

Interesują mnie aktualne zarobki w przypadku zatrudnienia się jako Junior Sales Support Specialist. W ogłoszeniu piszą o minimum rocznym doświadczeniu żeby moc się dostać. Po jakim czasie się awansuje?

Hej, w ogłoszeniu dla Office Managera wpisali w mile widzianych znajomość branży IT/TO. Posiadam ją więc z marszu zastanawiam się czy to wpłynie na późniejsze zarobki? niestety nie ma widełek, więc nie mam jak się ustosunkować co do aplikowania

Greta Turn Nowy wpis

Warto to opisać w paru słowach. Firma zwolniła mnóstwo osób w tym założyciela firmy, a posiada więcej managerów niż osób które faktycznie coś robią. Pyza i lekkomyślność

Jak wygląda rozmowa w ICsec S.A. na stanowisko Office Manager? Z iloma osobami się rozmawia? 3 lipca pojawiło się ogłoszenie.

Grafik Nowy wpis

Pracowałam krótko, natomiast poznałam osobę która była na tym stanowisku. Firma nie oferuje żadnego rozwoju, robisz wszystko i pod dużym stresem, patrzysz jak nie ma przychodów tylko wydatki z portfela połączonego z inwestorem politycznym. Napisz do kogoś z inżynierów, oni śmiało podzielą się tym jak firma stoi w miejscu i jest więcej dyrektorów niż pracowników którzy coś faktycznie robią

Junior
Użytkownicy czekają na odpowiedź 24 dni.

Widzę ofertę na junior specjalistę - czy warto aplikować?

Firma ICsec S.A. w ostatnim czasie szukała pracownika na stanowisko Office Manager. Jak wspominasz rozmowę kwalifikacyjną z potencjalnym pracodawcą? Jakie bonusy oferuje firma? Czy warunki współpracy zostały dokładnie przedstawione podczas spotkania?
Gigi

I co z tymi szkoleniami? Kiedyś widzę, że było napisane w jednym wątku, że ich raczej nie ma a teraz jak na stronie widnieje oferta dla specjalisty ds. wdrożeń systemów bezpieczeństwa IT to piszą normalnie o szkoleniach oraz certyfikatach technologicznych. Jakich?

Smutna

Pracowałam przez krótki czas, do momentu kiedy nagle zlikwidowano moje stanowisko. Nie polecam, zero empatii, mała firma bez przyszłości.

Rysiu
@Smutna

Jest szansa na przytoczenie okoliczności tego zdarzenia? Zaciekawiło mnie to. Z jakich przyczyn doszło do likwidacji stanowiska? dlaczego nagle zostało uznane za zbędne? Czy to pierwsza taka sytuacja w firmie? jest o co się martwić?

Klarowneinfo
@Rysiu

Ale tak na poważnie - koleżanka została zatrudniona z zerowym doświadczeniem, nic nie potrafiła z marketingu, aż tu nagle zgłosił się student po studiach który faktycznie coś potrafi. Pech trafił koleżankę, zdarza się! Likwidacja stanowiska pod pretekstem zwiększania nakładów na dział handlowy, ale to nie do końca prawda, szczególnie że dwóch handlowców nam właśnie odeszło. U nas to kwestia rotacji, tak aby nie było podwyżek.

Grafik
@Klarowneinfo

A obecna osoba nie potrafi używać grafiki wektorowej

@Grafik

Przy jakim projekcie to wyszło? I jeśli faktycznie tak jest to kierujecie gdzieś do przełożonego tego typu uwagi? Co ze szkoleniami? Jakie teraz kursy z zakresu grafiki są u was prowadzone?

Grafik

Nie było szkoleń, nic, tylko mnóstwo na teraz spraw, bez wprowadzenia. Miałam robić prace seniora jako junior

Patrycja

Firma robi porządki i pozbywa się ludzi z handlu co 3 miesiące. Nie polecam

Pati

Rotacja co 3 miesiące, nie polecam.

Olga

Dzień dobry. Chciałam się dowiedzieć jakie powiązanie ma firma z dzielnością (usunięte przez administratora) lub z PKN ORLEN?

Wyjasnienie
@Olga

Fundusz korporacyjny Orlen VC zainwestował w akcje ICsec S.A. w 2022 roku, podobnie jak wcześniej PGNiG i fundusz inwestycyjny powiązany z Tauron (ECC Magenta). NIe jest to żadna tajemnica, wiadomości są dostępne w mediach, wystarczy użyć google.com. Ale to jedyne powiązanie.

Czekam na odpowiedz w sprawie mojej aplikacji….z 3 tygodnie? I nikt nie odbiera jak dzwonię na numer z ich strony wu

Artur

No no, interesujące treści. Niestety, mieliśmy osobę odpowiedzialną za administrację, której działania były dalekie od oczekiwań, ale zdecydowała się odejść. W zamian wprowadziliśmy proces znany z korporacyjnych struktur, który może być postrzegany zarówno pozytywnie, jak i negatywnie. Niespodziewanie, tracimy specjalistów z działu sprzedaży.

Pracownik-anon

Od kilku lat pracuje jako developer w ICSeC. Panuje bardzo fajna atmosfera pomiędzy współpracownikami. Elastyczne godziny pracy. Pracujemy na nowych technologiach, możliwość samorozwoju. Firma funduje dowolne narzędzia pracy. Benefity w postaci bezpłatnych korepetycji z angielskiego godzinach pracy, opieki zdrowotnej, karty MultiSport, co miesięczne wyjścia integracyjne. Z minusów brak owocowych dni :(. Oczywiście istnieją zgrzyty pomiędzy biznesem a developmentem, ale gdzie nie ma.

O pracę w mieście Warszawa nie jest łatwo, dlatego czy możecie coś powiedzieć o firmie ICsec S.A.?

SpejsonPol

Kto pisze takie pytania? Firma jest zarejestrowana w Poznaniu ze względu na układy z inną firmą.

lipcowysmutek

ostatni dzień miesiąca i są zwolnienia. nie jest fajnie, zapowiada się duża rotacja i czystka. jako dev nie rekomenduje firmy

Mira

Szukają Office Managera do biura handlowego na Nowogrodzką w W-wa. To, co tu czytam odnośnie rekrutacji nie zachwyca, jednak przede wszystkim brakuje mi informacji, czy były to procesy rekrutacyjne w Poznaniu, czy właśnie w stolicy? Gdzie tak zostaliście potraktowani?

Złożyłem aplikację na staż w (bodajże w marcu) odbyłem rozmowę po której dostałem case do zrobienia. Wedle zapewnień rekrutującego miałem zostać przyjęty i choć ogłoszenie mówiło o starcie stażu na początku czerwca to niby już pod koniec kwietnia mógłbym w rozpocząć pracę. Niestety wszystko się przedłużało, chociaż dostałem umowę do wypełnienia to jednak po jej odesłaniu nastąpiła cisza na dłuższy czas. Po wysłaniu kolejnego maila w 1 połowie maja dostałem odpowiedź, że niby wszystko dalej aktualne i zacznę w 1 połowie czerwca. Niestety do dzisiaj - zero kontaktu. Ani osoba, która mnie rekrutowała ani dział HR nie odpisali na moje kolejne maile z zapytaniem w sprawie stażu. Ogólnie to nawet nie byłoby problemu, gdyby tylko ktoś mnie łaskawie poinformował o tym, że jednak nic z tego. Mało to profesjonalne szczerze mówiąc, nawet jak na taką małą firmę.

Stazysta
@Paweł

Haha, miałem taką samą sytuację. Dostałem się, natomiast po dostaniu umowy nagle kontakt się urywa.

PeterS

Jestem niezwykle rozczarowany postawą firmy ICSEC w kwestii rekrutacji. Wysłałem swoje CV na jedno z ogłoszonych stanowisk, mając nadzieję na profesjonalne podejście do procesu rekrutacji, jednak minęły już trzy tygodnie, a ja nadal nie otrzymałem żadnej odpowiedzi czy informacji zwrotnej. Taki brak komunikacji z potencjalnymi kandydatami świadczy o braku szacunku dla ich czasu i zaangażowania. W dobie powszechnej konkurencji na rynku pracy, takie działanie może negatywnie wpłynąć na wizerunek firmy oraz zniechęcić przyszłych kandydatów. Uważam, że ICSEC powinno przeanalizować swoje metody komunikacji i postarać się być bardziej odpowiedzialne wobec osób aplikujących na oferowane stanowiska.

Agnieszka

Jest tu ktoś, kto pracuje w dziale sprzedaży? :) Na stronię widzę, że firma szuka Specjalisty ds. sprzedaży. Nie ukrywam, że wpis niżej trochę dał mi do myślenia. Faktycznie zarobki nie są najlepsze i tak przeprowadzana jest rozmowa kwalifikacyjna? Może ktoś ma inne doświadczenia z rekrutacją? Super byłoby usłyszeć widełki, bo w ogłoszeniu nie ma nic na ten temat:<

midDev
@Agnieszka

Moje doświadczenie z rekrutacją w firmie issec było dalekie od optymalnych. Wydaje się, że firma nie szanuje czasu kandydatów, a proces rekrutacyjny jest nie tylko chaotyczny, ale także wydłużony niepotrzebnie. Nie można również liczyć na jasne informacje dotyczące zarobków, co zdecydowanie utrudnia podejmowanie decyzji o ewentualnym zatrudnieniu. Osobiście, po przemyśleniu mojej sytuacji, zdecydowałem się na poszukiwanie innych ofert pracy, które oferują lepsze warunki.

Brałem udział w 25-minutowej rozmowie do tej firmy, człowiek, który mnie rekrutował był, z tego co zrozumiałem, szefem działu IT, kierownikiem, dyrektorem, managerem i Panią z HR'ów jednocześnie. Na wstępie dowiedziałem się, że dział, w którym miałbym pracować, to dwóch praktykantów i... jeden pracownik (chyba w stopniu juniora) oraz że obaj praktykanci, kończąc staż, nie będą zostawać dłużej w firmie (ciekawe dlaczego?). Następie dostałem jedno pytanie (powiedzmy) techniczne, choć na poziomie przedszkola, a kolejne pytania były już tylko o moją dostępność i oczekiwaną stawkę. I tu nastąpił całkowity zwrot akcji, ponieważ po podaniu stawki (która jak na umowę B2B była naprawdę niska i ledwo pozwalająca przeżyć w mieście stołecznym — filia), Pan szefo-HR'o-kierowniko-dyrektor bardzo szybko zacząć zmierzać w kierunku końca rozmowy. Spytał jeszcze tylko, czy mam jakieś pytania i w momencie, gdy zacząłem zadawać pytanie, on podniosłym głosem zagłuszył mnie i stwierdził, że skoro "nie ma już żadnych pytań, to nie ma co przedłużać". Podsumowując, w firmie raczej na nic nie ma czasu, odczuwalny pośpiech i pogoń, do tego, jak to mówią: "mała firma, mały budżet, duże wymagania" i taka atmosfera jest tam wyczuwalna. Praca prawie w pełni stacjonarna, bo 4 na 1. Nawet nie pokwapili się z wysłaniem maila z odrzuceniem kandydatury. Na resztę pytań odpowiedz sobie sam :)

Szukający
@Kandydat

Ciekawe jaka była by opinia o Tobie? Może Twoje odpowiedz na pytanie „z przedszkola” jednak nie było wystarczające? Widać w Twojej wypowiedzi wyraźne rozdrażnienie, ze Jaśnie Pana nie zatrudniono. ????. Może ktoś z pracowników dałby wiarygodna odpowiedz, bo to to raczej nie merytoryka?

Czesław
@Szukający

No wiesz. Każdy jest niezadowolony jak rozmowa kwalifikacyjna pójdzie nie po jego myśli. Ty też chcesz tu aplikować czy już to zrobiłeś i masz jakieś informacje co do przebiegu rekrutacji?

Zostaw merytoryczną opinię o ICsec S.A. - Poznań

• Jak się pracuje w ICsec S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy ICsec S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 12.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ICsec S.A.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy ICsec S.A.?

Kandydaci do pracy w ICsec S.A. napisali 12 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

ICsec S.A.