Opinie o Thomag GmbH w Dessau-rosslau

Poniżej przeczytasz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie Thomag GmbH. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w Thomag GmbH o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Thomag GmbH w Dessau-rosslau

Normalny

Uwaga!! na tą agencje ludzie ,dużo obiecują ,a mało dają,najlepiej w samej firmie się przyjąć ,a nie przez agencję.I lepiej człowiek wyjdzie i będzie zadowolony ,Tu jest Z... Ona ci nie pomoże sam musisz radzić..

Thomag GmbH

Oiecuja dietę 44 euro ale masz za 4 dni a piątek 12euro jak robisz w sobotę a ich nie ma to za nią masz 12 euro. Za ubrania robocze nie zwracają!A muszą! Rozmawiasz z nimi to po przyjęciu śmieją się w twarz! Słyszysz tylko ja nic nie wiem! Tragedia! Omijać! Zwolniłem się 30.11.23 i w końcu jestem szczęśliwy. Dodatków świątecznych oraz wakacyjnych nie płacą. Biorą sobie nasze pieniądze!!! Powiadamiam właśnie policję do spraw imigrantów i pracowników oddelegowanych o szeregu (usunięte przez administratora) Ktoś to musi skrócić! (usunięte przez administratora) Omijajcie! Uważajcie na nową pracownice panią Irenke. (usunięte przez administratora)

Thomag Industrie GmbH
@Thomag GmbH

Dzień dobry Panie Dariuszu, nawiazujac do Pańskiej opini, chciałabym uzupełnić Pańską wypowiedź. Otóż zanim podiął Pan pracę w Thomag GmbH, otrzymał Pan (jak również każdy inny kandydat), Panie Dariuszu, ofertę pracy (w kórej są dokładnie wyszególnione warunki pracy), na którą Pan się pisemnie zgodził. Korygując Pańską wypowiedż, dietę płacimy od 40 Euro netto za dobę (nocleg oraz przepracowany dzień) od pon do czw, a piątek 12 euro (chybaże w sobota też jest przepracowana, to również 40 euro jest też w piątek płacone, a sobota 12 euro). Jeżeli chodzi o ubrania robocze firma zwraca po otrzymaniu orginału faktury/paragonu koszty poniesione przez pracownika. Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego.

Na jakie narzędzia pracy może liczyć pracownik w THOMAG GmbH?

Estera

To czym pracujecie, musicie sami coś kombinować czy jak? Przynosicie swoje narzędzia z domu? Ubranie do pracy to musi być takie ze sklepu bhp czy można przynieść jakieś swoje dresy z domu czy coś w tym stylu?

Operator maszyn wg oferty ma pracować przy dużych projektach, lokalizacje na terenie całych Niemiec. Często zmienia się miejsce pracy? Za każdym razem firma zapewnia zakwaterowanie i dojazd? Przeczytałem na ich stronie, że mile widziane jest posiadanie własnego auta. W sumie mógłbym je zabrać na wyjazd pod warunkiem, że firma zwraca koszty związane z paliwem czy ewentualnymi naprawami. Jak to wygląda u nich?

Czesław
@Thomag GmbH

No to widzisz. Pisały tu już wcześniej osoby, że firma nie zapewnia ubrań, czy narzędzi i że nie widzieli diet, ale jeden gościu wyskoczył latem z tekstem, że za ciuchy robocze oddali kasę po okresie próbnym, za kilometrówkę na koniec roku, a z dieta i pełnym bankiem nadgodzin wyciągał prawie 3000 euro do ręki, minus 500 euro na miesiąc za kwaterę. A z Twojego doświadczenia, czy da się w tej firmie tyle zarobić, ile tu dają stawki godzinowej i ile czy można robić nadgodziny?

@Thomag GmbH

Hmmm a kasa świąteczna, na wakacje, za ubrania robocze, to jest wszystko wpisane w umowie? Jakby formalnie to jest zabezpieczone jakoś, czy to był takie ustalenia 'na gębę' i nie ma podstaw prawnych do domagania się tych pieniędzy??

Thomag Industrie GmbH Nowy wpis
@Thomag GmbH

Co jaki czas w Thomag GmbH można ubiegać się o podwyżkę?

Kim jest wspomniana Pani, kadrowa czy inna przełożona? Tak w ogóle to firma jakoś uzasadnia decyzję o braku podwyżek? Jak ktoś się o nią ubiega to musi jakąś prośbę na piśmie złożyć? Może wiesz od czego zależy to czy firma da większą pensję czy też nie?

Na jakie narzędzia pracy może liczyć pracownik w THOMAG GmbH?

Tu nic nie dostajesz musisz narzędzia i ubrania mieć swoje ,z dietą zarobisz 2100 za mieszkanie zapłacisz 500 e jedzenie ,i ci ledwo zostanie 1300 e ubezpieczenia w dak są słabe .agencja thomag Dz..i do du. .

Edyta

w aktualnym ogloszeniu jest informacja o diecie 40-44euro dziennie, to sie zgadza ?

@Edyta

Tyle nie ma diety

dddddd
@Edyta

jakis komentarz osoby rzetelnej ktora tam pracuje jak jest naprawde

Ciekawy

To potwierdzenie, co do tego, że tyle aktualnie wynosi dieta; potwierdzenie od obecnego pracownika? Jeśli tak, to dzięki :) A jak byś się odniósł, co do tego, że z dietą 2100 E się zarobi, ale trzeba odjąć za mieszkanie 500 E, wydatki na jedzenie i wyjdzie na czysto 1300 E / m-c na rękę? I że trzeba mieć własne narzędzia oraz ciuchy robocze?

Pomocny
@Ciekawy

No z dieta i pelnym bankiem nadgodzin wyciagalem prawie 3000 do reki minus 500e ok na miesiac na kwatere. Ciuchy robocze oddawali kase po okresie probnym. ale za kilometrowke na koniec roku zwrot podatku prawie 4000. Szef dziwny, ale koordynatorki spoko dziewczyny duzo pomagaja w zalatwianiu.

Tu żadnych narzędzi niedostajesz,ubrania robocze musisz mieć swoje, wszystko swoje.

Bronek

Poprzednik pisał, że za ubrania jest zwrot pieniędzy. Może za narzędzia podobnie? Bo w sumie to po stronie pracodawcy powinno leżeć zapewnienie koniecznego sprzętu. Inaczej niewiele by się taka praca różniła od własnej działalności.

Były lracownik
@Bronek

Powinno tak być ,pracodawca cię zatrudnia ,to ci powinien wszystkie narzędzia dać i ubrania robocze ,od kasku do butów ,tu musisz swoje mieć wszystko

Estera Nowy wpis

Czy brałeś udział w spotkaniu rekrutacyjnym w firmie Thomag GmbH? Czy rekruter weryfikował w jakiś sposób Twoje umiejętności? Jak oceniasz stosunek wymogów podanych w ogłoszeniu do rzeczywistych? Czy była to dla Ciebie łatwa, a może trudna rozmowa?

Murarz też ma jakieś swoje narzędzia mieć ze sobą czy wszystko dadzą? Ubrania itp? Bo ktoś tutaj niżej pisał, że samemu trzeba sobie wszystko organizować. No i czy dopłacają do kwatery? Nie wiem, czy na własną rękę mi się opłaci, a tam tylko w ogłoszeniu wspomnieli o pomocy w szukaniu miejsca zakwaterowania, z tego co zauważyłem.

Normalny

Prawilny

Ale kłamie ten Jurek cieśla że w soboty robią ,jak pracowałem to w żadną sobotę niepracowalis my.

Dobry człowiek

Robiłem w tej agencji,nie polecam piszą że diety 40 euro 44 euro ,dużo ludzi się wrabia ,na te diety ,to totalna ściema .jak robiłem to mieszkanie ,jedzenie i zaledwie mi zostawało 1300e omijać z daleka takie agencje ,

Jurek ciesla

Od 2 miesięcy pracuje w betoniarni na Bavari robota ok na dwie zmiany, w soboty tesz pracujemy po dwoch miesiącsch bank godzin prawie pelny i czekam teraz na wyplate za wszystkie przerobione godziny. Kwatere mam bardzo tania i mozna sie dogadac po polsku.

Człowiek
@Jurek ciesla

Soboty lepiej tam płacą? Czy jak to wygląda? Jak wygląda kwestia urlopów żeby do Polski pojechać, dają zawsze kiedy się chce?

BorskiPolski

Dobra Firma, Zakwaterowanie blisko werku, dużo nadgodzin. Dobre warunki płacowe. Nie narzekam, i trochę nie rozumiem tego wieszania psów, bo z wieloma rzeczami idą naprawdę na rękę. Pomoc w kindergeld i niemieckiej papierologii. Jeli coś na miejscu w pracy niezrozumiałe, to babki z biura zawsze pod telefonem zeby pomoc. Praca nie najlżejsza, ale w Halach. Dodatek do Urlopu dostałem tera latem, Ogolnie polecam.

Szogun335

Pewna firma, wyplata na czas. Mozna robic nadodziny. ja bez auta ale jezdze z kolega ze zmiany. Juz dwa lata robie. Dodatki na swieta i do urlopu som.

Betoniarz

Pracuje od marca w tej firmie, kasa sie zgadza, dostalem juz 3 razy premie za ilosc wypracowanych godzin. Mamy fajną brygade mlodych pracownikow, razem dojeżdzamy i razem mieszkamy. Kontak z Panią Żanetą i Panią Anią bez problemu. Jedyny minus to brak sobót pracujacych, ale w tygodniu jest duzo godzin.

Co wchodzi w skład pełnego wynagrodzenia w firmie THOMAG GmbH na stanowisku Betoniarz? 20 grudnia pojawiły się ich ogłoszenia na GoWork.pl.

Firma Thomag oszukuje na wszystkim ,tu nic nie ma ,za kwaterę trzeba płacić prawie 500 euro ,to na czysto wyjdzie 1300e firma dziad ,omijać z daleka.....

Szanowny Panie, proszę swoje zarzuty i oskarżenia poprzeć przykładami, na czym oszukujemy? Ale w celu wyjaśnienia pańskiego 'tu nic nie ma" zapytam, co miałoby być? Myślę, że niezbyt rzetelnie Pan przygotował się do wystawienia opinii. Jeśli był Pan naszym pracownikiem, zapewne wnikliwie i ze zrozumieniem przeczytał Pan i co istotne ZAAKCEPTOWAŁ pisemną ofertę pracy w naszej firmie. Z niej między innymi można się dowiedzieć, że pracownik wykwalifikowany (a takich zatrudniamy) na początek musi posiadać swoją odzież roboczą. J eśli chodzi o narzędzia pracy, to niektórzy pracownicy są przyzwyczajeni do wiązania swoimi cęgami, mierzenia miarą itd. Poza tymi drobnostkami cały sprzęt i narzędzia potrzebne do pracy są zapewnione na miejscu w betoniarniach. Nikt nie wozi ze sobą giętarek, suwnic etc. Dodając, nasi pracownicy po 6 miesiącach pracy mogą otrzymać zwrot za odzież roboczą. Drugie: za kwaterę odpowiedzialni są pracownicy, my jako firma POMAGAMY znależć zakwaterowanie, i NIE ZMUSZAMY by którykolwiek nasz pracownik mieszkał na zarezerwowanej przez nas kwaterze. Poza tym, nie wiem, czy się Pan orientuje, jak aktualnie wysokie są ceny za noclegi w Niemczech. Owszem można spać na kwaterze po 8 w pokoju na metalowych pryczach, ale MY TAKICH KWATER nie rezerwujemy. Dla naszych pracowników rezerwujemy pokoje jednoosobowe, więc cena miesięczna za nocleg jest wyższa niż miejsce w pokoju jednoosobowym. Poza tym, nawiązując do tematu ubezpieczenia zdrowotnego, nasi pracownicy w większości są ubezpieczeni w DAK ze względu na możliwość porozumienia się z kasą chorych po polsku. Ale przypominam, za przynależność do kasy chorych jest każdy pracownik odpowiedzialny OSOBIŚCIE, co w praktyce oznacza tyle, że jeśli komuś nie odpowiada DAK, AOK itd. może samodzielnie przenieść się do innej kasy chorych. My jako pracodawca w ten temat NIE INGERUJEMY. Zatem Szanowny Panie, zanim obciąży Pan następnego pracodawcę za te rzeczy, które Pan wymienił w opinii, proszę się rzetelnie zorientować po pierwsze jakie są warunki zatrudnienia i jakie sprawy leżą w Pana 'rękach'. Jeśli ma Szanowny Pan jeszcze jakieś wątpliwości dotyczące naszej współpracy, prosimy o kontakt telefoniczny.

Mnie zastanawia teraz rotacja w biurze po Asi juz bylo w ciagu kilku miesiecy 6 osob, serio nikt tam nie wytrzyma z wurmem???????????

@Marek

Nie każdy daje radę ze stresem Związanym z pracą na tym stanowisku . Na pozór to jest lekka praca ale tak nie jest . To praca w ciągłym napięciu od telefonu do telefonu . Gonią terminy i potrzebni są ludzie a umowa z kontrahentem jest zobowiązująca . To nie praca sekretarki . I do tego trzeba być miłym . On jest naprawdę przemiłym człowiekiem i bardzo wyrozumiałym.

@pracownik

coooooo??? wybacz ale nie uwierze w te slowa... mily i wyrozumialy on?! ile zaplacil Ci za te opinie?

L.
@pracownik

Sekretär (m/w/d)/ Büro Organisator/in mit polnischen Sprachkenntnissen THOMAG GmbH - Dessau-Roßlau Vollzeit, Teilzeit, Festanstellung ' to nie jest praca sekretarki' w ogloszeniu jest cos innego...

@Marek

Dziwisz się ? Zobacz jak ten szef się do ludzi odzywa , zero szacunku , pracowałem tam pare dni, nigdy wieciej

Jacek
@Marek

Parę dni trochę mało, żeby dobrze ocenić prace w firnie, nie uważasz? Może szef miał zły dzień i stąd brak właściwej komunikacji?

mark3

prawda

Pracownik byly

kamil

szef tragedia, nie mozna sie dogadac o zjazdy do pl, cajt konto tak samo wszystko zabiera tylko 140 godz wyplaca...

Jacek
@kamil

To co? Nie masz wyznaczonego czasu na odpoczynek? Przecież musisz robić przerwy w jazdach. W umowie nie miałeś tego dogadanego?

@kamil

Szanowny Panie Kamilu, dziękujemy za Pana opinię. Z chęcią wyjaśnimy sytuację, która skłoniła Pana do napisania takiej opinii. Z należytą starannością troszczymy się o naszych pracowników, dlatego proszę nam opowiedzieć coś więcej o Pana doświadczeniach. Przykro nam, że nie zrozumiał Pan na czym polega Zeitkonto, ale wyjaśnimy to Panu poniżej. Wypracowane nadgodziny w pierwszej kolejności trafiają na Zeitkonto, gdzie są zabezpieczone. Zeitkonto jest stworzone z myślą o pracowniku. Zeitkonto gwarantuje stabilność wynagrodzenia w sytuacjach, gdy na przykład potrzeba wolnego dnia bądź zimą betoniarnia ma przerwę świąteczną. Wówczas pracownik nie przebywa w domu bez wynagrodzenia tylko wypracowane i zgromadzone na Zeitkoncie nadgodziny są wypłacane i pracownik otrzymuje normalną wypłatę. Także w sytuacjach, gdy pracownik potrzebuje wolnego, a nie posiada urlopu do wykorzystania to może otrzymać dni wolne, które będą wypłacone na podstawie nadgodzin znajdujących się w banku godzin. Nasi pracownicy są informowani o Zeitkoncie bardzo skrupulatnie, właśnie dlatego, że w Polsce nie jest to praktykowane i wielu z naszych pracowników po prostu nie ma pojęcia na czym to polega. Mamy nadzieję, że wyjaśniliśmy Panu na czym polega Zeitkonto i że jest ono wykorzystywane w interesie pracowników a nie pracodawcy. Pozdrawiamy Pana serdecznie i mamy nadzieję, że udzieli nam Pan więcej informacji i będziemy mogli wyjaśnić zaistniałą sytację.

Kamil
@Pracodawca

przeciez latem Wurm nie daje nikomu urlopu wiec ten urlop wiec zima urlop mozna wykorzystac a nie z 200 przerobionych godzin 60 idzie do jego kieszeni...

@Kamil

Panie Kamilu, niestety z przykrością stwierdzam, że nie ma pojęcia Pan o czym pisze. Nie jest to prawdą, że nasi pracownicy nie otrzymują urlopu wypoczynkowego latem. Nie jest prawdą również, że KTOKOLWIEK KIEDYKOLWIEK brał sobie do kieszeni pieniądze za wypracowane nadgodziny naszych pracowników. Nie wiem, czy zdaje Pan sobie sprawę, że tego typu oskarżenia są karalne? Przede wszystkim to są KŁAMSTWA, które nie tylko naruszają dobre imię firmy, ale są to bezpośrednie oskarżenia. Proszę pamiętać, że nie jest Pan anonimowy i każda wypowiedź, która zawiera takie oskarżenia może się wiązać z odpowiedzialnością karną. Proszę zatem o skorygowanie swojej wypowiedzi bądź przedstawienie dowodów na te kłamstwa, które Pan wystosował pod naszym adresem. W przeciwnym razie będziemy musieli sprawę przekazać działowi prawnemu.

sergiej
@Jacek

Powinny być przerwy.

Helena
@sergiej

"Powinny"? Pracowałeś to chyba wiesz czy są czy nie? ;p

Bastek

Jak najbardziej nie polecam tej firmy,jedna z najgorszych pod każdym względem w jakiej do tej pory miałem przyjemność pracować,a ta cała Asia to już zupełnie koszmar

@Bastek

Panie Sebastianie mozna wiedziec co dokladnie zostalo Panu takiego negatywnego w pamieci ze po dwu tygodniowej wspolpracy z przed roku nagle wyraza Pan swoja opinie. Chetnie wysluchamy szczegolow. Na bierzaco Pan nie do konca jest bo Pani Asia juz jakis czas u nas nie pracuje.

Bogdan
@Bastek

A moze nie Asia to koszmar tylko Wurm? Pamietam, Stuttgard to byl problem z naszymi kwaterami, ile razy Asia prosila go zeby zadzwonil i szukal nam nowych'? a on mial w (usunięte przez administratora) bo nie jest biurem podrozy.

@Pracodawca

Odradzam stanowczo tą firmę...znajomy na L4 -zaznaczę że wypadek w pracy! dostał wypowiedzenie.Brak rozliczenia z Zeitkonto.Jedna wielka porażka . Prawdopodobnie skończy się na sprawie w sądzie.

Dawid

Witam obecnie pracuję w tej firmie wypłata na czas pieniądze też dobre kontakt z biurem ok polecam tą firmę

Helena
@Dawid

Hej a długo już pracujesz czy to Twoje początki i dlatego dopiero co się chwalisz? Bo ciekawa jestem czym się kierowałeś podczas podejmowania decyzji, że akurat trafiło na tę firmę

Aleksandra
@Dawid

A są jakieś możliwości premiowe w tej firmie? Jeśli tak możesz przedstawić system?

Uciekajcie z tej firmy jak najdalej, szef robiący wiecznie awantury , zwalniające się osoby z biura chyba nie wytrzymują z nim psychicznie, warunki jak na te czasy straszne

Niestety nie polecam tej Firmy .

Mozna zapytac dlaczego? Gdzie istnialy problemy?

@Pracodawca

Problemy istnialy na kazdym mozliwym poziomie w tej firmie.Zaczynajac od szefa az do wyplaty nic pozytywnego nie da sie o tej firmie napisac

Zostaw merytoryczną opinię o Thomag GmbH - Dessau-rosslau

• Jak się pracuje w Thomag GmbH?

Zobacz opinie na temat firmy Thomag GmbH tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 19.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Thomag GmbH?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 18, z czego 5 to opinie pozytywne, 10 to opinie negatywne, a 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!