P.H.U. „RITEX” Waldemar Michałowski

2 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o P.H.U. „RITEX” Waldemar Michałowski

Oczekujacy

Panowie od 3 tygodni czekam na wolne miejsce w tym waszym strasznym Ritexie. Więcej odwagi !!!! Jestem z daleka mam niemałe doświadczenie ale jeszcze nie słyszałem o firmie tyle złego w której nie ma wolnych miejsc. Tak wiem na chłodni są miejsca ale mi ten system nie pasuje. 23 dni a nie 21 , spedytor goni a bony na święta to jakaś masakra i tylko 8000 A miejsc nie ma . Cud w Legnicy.

Kierowca
@Oczekujacy

Dziwne rzeczy piszesz jak w tej firmie biorą wszystkich od ręki abyś jeździł czy posiadasz doświadczenie czy nie i musisz się zgodzić na ich warunki a jak nie masz doświadczenia to sadzają cię z kierowca który je posiada , jak w większości firm tyle w temacie .

soldat
@Kierowca

Coś w tym jest z tym brakiem miejsc . Schodziłem z auta o 12h a o 15h juz miało nową obsadę. Ritex ma swoje wady ale cała kasa na początku miesiąca zawsze na czas była to trzeba przyznać. Niby nic ale wciąż nie jest to normą .

Kierowca

Najlepszym dowodem jest jak nas pracowników i nasze dobro czyli auta które zostawiamy pod firma na 3 lub więcej tygodni traktują że okradli prywatne samochody , mało tego jak kierowca chce postawić swój prywatny samochód bliżej firmy gdzie ochrona widzi co się dzieje automatycznie dostaje SMS treści :miejskie parkingowe jest wyznaczone dla ciebie gdzie indziej (czyli tam gdzie okradną bo ciemno i ochrona nic nie widzi)inaczej twój samochód zostanie odholowany widlakiem !!!!czy to jest normalne traktowanie pracownika ludzie ogarnijcie się to nie firma rodzinna to fabryka która w dodatku ma za nic człowieka !!! Przyjmując się do pracy zapytaj czy za dni które będziesz więcej zapłacą nie zapomnij zapytać tez ile zabiorą jeśli będziesz krócej i czy będziesz miał tydzień wolnego tak jak jest w ogłoszeniu , bo tym zachęcają do współpracy !!!Ja myśle ze to wszystko padnie

Doświadczony

Zacznijmy od początku,system 3/1 nie jest systemem 3 tygodnie w trasie Tydzień w domu to tylko zachęta z ogłoszenia ,prawda jest taka 23 dni w pracy 6 dni w domu i teraz bardzo ważne jeśli jesteś dłużej bo z firmy systemu tak wynika 23 każdy chyba potrafi wyliczyć sobie ile dni maja trzy tygodnie Firma za to nie płaci ale jeśli jesteś krócej na wypłatę masz mniej ,idąc na urlop tylko 10 dni automatycznie zarabiasz nawet 3000 tys mniej CZY TO UCZCIWE chyba raczej nie!!! Zadaniem spedytora jest załadować auto ,normalna sprawa za to mu płacą ale to wszystko ,nie interesuje go jak gdzie, musisz i koniec ,nie obchodzi go gdzie będziesz stał czy ciebie okradną czy będziesz miał toaletę jest nawet w stanie skłamać aby jechać pod firmę i z pełnym czasem być do jego dyspozycji ogólnie zlewają człowiek nie jest człowiekiem tylko numerem auta !!! Bony Świąteczne już ktoś pisał żenada ale są ,takie narzucanie dostałeś i tak mi oddasz robiąc zakupy w firmowym sklepie w którym i tak nic szczególnego niema poza wódka i papierosami Ukraińcy się cieszą pozostali nie koniecznie!!! Nie mi oceniać pisze prawdę czas zweryfikuje i pokaże czy Firma Ritex przetrwa bez zadowolonych i oddanych pracowników bo nowymi zestawami i bonami świątecznymi nie zdobędą lojalności pracownika liczy się coś więcej !!!

Obserwator

Nie polecam firmy Ritex. Czasy swojej świetności ma już za sobą. Teraz niestety kierowcy jako główny filar firmy od samego początku traktowani są w sposób najbardziej uwłaczający. A więc od samego początku: ogłoszenie zawiera informację system pracy 3/1- to wcale nie oznacza 21 dni w trasie i 7 w domu. Najczęściej są to 23-25 dni w trasie i do 6 dni w domu- z czego z dnia szóstego odcinają sobie 5 godzin np. jeśli wyciągasz kartę z tacho o 20 to za 6 dni minus 5 godzin tj. 14 wyjeżdzasz w trasę. Jeśli chodzi o wypłaty to owszem wypłacają na czas ( żaden atut) jednak żeby sprawnie sobie spłacić nowe centrum logistyczne w Legnicy to postanowili odcinać z głównej wypłaty za wszystko. Są normy paliwowe które zna tylko firma - minus 1000zł. Błąd w karcie drogowej - pierwsze upomnienie każda kolejna pomyłka 50zł. Nie pisanie SMS do spedytorów obniża premię której nikt nie dostaje. Jeśli chodzi o kartę Multisport- jest ale trzeba sobie za nią zapłacić. Bony świąteczne- największa żenada roku- są do osiedlowego sklepu żony prezesa w Polkowicach w którym ponad 250 pracowników z końcem roku robi przysługę w postaci inwentaryzacji. Co do osób pracujących w biurze: osoba odpowiedzialna za przyjęcie kierowców J. - porażka. Kawał (usunięte przez administratora) z widocznymi oznakami aspiracji raczej na fotel prezesa - chyba zapomniał że wcześniej sam był kierowcą i na pewno nie chciałby być tak traktowany.Nie potrafi rozmawiać z kierowcami. Jeśli chodzi o spedytorów to nie liczcie z ich strony na żadną pomoc. Ich największym celem jest wysłanie Ciebie z maksymalnym czasem pracy nie zważając na możliwości parkingowe, sanitarne itp. Ogólnie w godzinach nocnych masz wrażenie, że jeździ po drogach Europy tylko Ritex. Nie ma dnia aby kierowca nie przyniósł wypowiedzenia. Firma rozpada się na oczach wszystkich.

Jak szybko otrzymałeś odpowiedź zwrotną po rozmowie w P.H.U. Ritex Waldemar Michałowski? Czy rekruter skontaktował się z Tobą, w szczególności w przypadku odpowiedzi odmownej?
On

Jak prawie same soszony robią to wiadomo co to za firmia co polacy ich zlewaja na odległość

emigrant
@On

soszony? a Polakom się widzę w głowkach poprzewracało , zapomniało sie jak sie wyjeżdzalo do Niemiec,Anglii .

Pracownik obecny.

Omijać szerokim łukiem. Wszyscy stąd uciekają albo czekają do urlopu. Po przenosinsch do Legnicy jedna wielka lipa. 9000 to tylko ładnie na ogłoszeniach wygląda. A teraz nawet gwarantowane ciężko dostać bo za wszystko chcą obciążać i najlepiej żeby wogole do domu nie zjeżdżać albo w nim wogole nie być. (usunięte przez administratora) W biurze to też jedno wielkie nie porozumienie. Oczy mydła w ogłoszeniach i w biurze przy zatrudnieniu. W firmie jeździ ponad 50 procent Ukraińców. Wogole odciagaja ci procenty po jazdy po autostradach, kurs euro do naliczania wyplaty w firmie wynosi stale 4 zł A nie po kursie euro. Wyzysk że masakra. Ma prawdę nie polecam i sam czekam do urlopu i uciekam stąd. Nie dajcie sobie oczu mydlic ogłoszeniami czy że ładnie was potraktowali na spotkaniu rekrutacyjnym.

szu

Niestety zwolniło się wielu dobrych kierowców pracujących wiele lat. Firma nie widzi problemu przyjdą nowi, od przenosin na nowe włości nie jest jak było. Spedytorzy zwalniają się na potęgę.

Ex Pracownik

Firma sprawia tylko pozory nie korporacyjnej. A to korporacja w czystej postaci. Jak czytam na stronie www, że nie mają podejścia korporacyjnego to śmiech mnie ogarnia. Ciągła rotacja pracowników i spedytorów. Nie szanują ludzi, a szczególnie to widac, jak odchodzisz. " Był mebel - nie ma mebla. Przyjdą następni". Spedytorom tak zawyżyli wymagania, żeby (usunięte przez administratora)premii lub płacić jak najmniej. Tydzień na zwolnieniu lekarskim i ucinają pracownikowi z pensji 1000 zł. Firma jest dobra w pijarze i propagandzie jaką robią w internecie. Nie wierzcie w żadne bajery działu HR, bo szkoda czasu. Jest o wiele więcej firm transportowych i spedycyjnych, które oferują o wiele lepsze warunki niż Ritex. Tylko Ritexowi wydaje się, że u nich i tylko u nich jest super.

Ta firma to korporacja nic poza tym. Najlepsi spedytorzy odchodzą bo po wprowadzali limity wszelkie możliwe. Może jeszcze jak byli w Polkowicach to było ok, a teraz w Legnicy to korporacja jak byk. I jeszcze fatalny (usunięte przez administratora) spedycji. Omijajcie to miejsce z dala.

bartek.1

Zadzsonili, rozmowa z dwoma osobami, pytania w miare konkretne i nie jakies wymyslne jak to na niektórych rozmowach, sprawdzali jezyk obcy bo ja na spedytora. Biura nowiutkue robią wrazenie. Ja sie zastanawiam bo oferowali godziny od 9do17 i jakos srednio to widze

@bartek.1

Od Twojego wpisu minęło trochę czasu, a finalnie nie napisałeś nam, jak zakończył się w Twoim przypadku proces rekrutacyjny do pracy w firmie P.H.U. Ritex Waldemar Michałowski? Zostałeś zatrudniony, czy może podjąłeś decyzję, aby nie przyjmować oferty, którą złożył pracodawca? Przedstaw proszę, jak wygląda obecnie Twoja sytuacja.

@Franciszek

Są obecnie jakieś przyjęcia? Jakie stanowiska wolne?

@Zainteresowany

Mają dużo ofert, wejdź na ich stronę albo olx i poczytaj. Podobno nie oszczędzają na premiach ;-)

kierowca1
@Zainteresowany

ja tamaplikuje na kierowce na ogloszeniu było 9 tys netto. jak dla mnie miodzio

@kierowca1

Wysłałeś już swoje CV do pracy na stanowisku kierowcy w firmie P.H.U. Ritex Waldemar Michałowski? Czy rzeczywiście firma oferuje tak wysokie wynagrodzenie na tym stanowisku dla osób nowo zatrudnionych? Może są w tym wątku osoby, które będą mogły potwierdzić, że rzeczywiście tak jest? Proszę o odpowiedź na ten temat.

Alek
@kierowca1

ta... 9k na rękę, gdzie widziałeś takie ogłoszenie?

Lolita
@kierowca1

Hehehe zobaczysz te 9 ,tysi za 2 miesiące w kabinie.

Kierowca1
@Franciszek

Zaczynam od lutego system 4na2 gwarantowane minimum 9 na reke.u mnie z kasa kiepsko .pracowalem w innej jako kierowca i widywalo sie ludzi z ritexu na parkingach mowia ze da sie zarobic

@Kierowca1

Jesteś już po rozmowach z firmą P.H.U. Ritex Waldemar Michałowski w sprawie Twojego zatrudnienia? Mógłbyś opisać, jak przebiegała rozmowa? Stawkę, którą przedstawiłeś w komentarzu, masz na umowie podpisanej z firmą, czy może są to tylko ustalenia słowne? Zachęcam, abyś opisał, jak to wszystko wygląda.

Kierowca1
@Franciszek

Najpierw zadzwoniła jakaś miła kobitka poprosiła o dokumenty, potem przesłali mi papiery do wypełnienia. Ci ludzie z biura sa pomocni pierwszy raz sie z tym spotkałem . stawka ta wychodzi z diet i przelewają na konto całość. rozmawiwlem z kilkoma pracownikami na parkingu nie narzekają na kase

bartek.1

Troche sie ostatnio re0klamuja, ich syrona wyglada spoko, tez szukam nowej pracy, bylem u nich na spotkaniu, weryfikuja język, pytania dosc szczegolowe, ale z jexykami to ponoc tak 3 netto na poczatek mozna dostac bez doswiadczenia to co ponad to prowizja ale nie wiem dokladbie jaka, a szkoli ci inny pracownik na poczatku. W ciagu w tygodni maja sie odezwax to dam znac

@bartek.1

i jak rozmowa? ja miałam ta wstępną telefoniczna, jakas babeczka ze mna rozmawiala, tyle pytan zadawala . Wspominala cos o młodym zespole i to ze nie sa korporają . Wogole to widziałam na (usunięte przez administratora) ten ritex, fajne miejsce.

mądrala

Wiem, ze chca magazynierów taki jeden znajomy mój wysyłał mowi ze ciężko się dostać , testy na wózkach robia , jak trochę popracujesz to wyplata jest ponoc dobra jak na ta strefe bo reszta to jest jakas masakra mam porownanie

Gargamel Hey mam koleżankę , która tam pracuje , mówi że mała rotacja ,pracy jest sporo , ale za to niezła kasa a na co dokładnie aplikujesz ?

Gargamel

Fajny0

Znajomy pracował jako kierowca, widziałem też opinie na necie, są różne, ale z drugiej strony ciężko znaleźć dobre opinie od kierowcow, maja taka prace A co biura to nie mam nikogo ale to wiadomo trochę nudna praca , oni szukają spedytorów chyba a wtedy to język . próbuj Wrocław , bo w Legnicy to kiepsko z ciekawymi miejscami pracy, chyba że chcesz pracować w urzędzie za 1800 zł ;-(

@Fajny0

no własnie wróciłam z niemiec po 6 latach, angielski tez jako tako , Wrocław tam za duza konkurencja i wcale nie tak fajnie jak sie wydaje ..mieszkałam tam jakiś czas. Nie chce pracować w korpo choć wiadomo po powrocie chciałabym utrzymać poziom finansowy .

Smerf,były pracownik

Ta firma to kpina,wyzysk na maxa,Jak upominasz sie o swoje,odpowiedz biurowców "takie są zasady firmy".Niby system 3/1,jak zwykle dluzej w trasie bo trzeba,zjazd do domu busem na tydzień,ale okazuje sie ze to 6 dni,a jak bus zbiera ludzi po całych Niemczech to wolnego zostaje 5,5 dnia.Urlop raz w roku,2 tyg,reszte rozpisane,niezaplacone,a do tego z racji" ich zasad "utną z wypłaty nawet 2 tyś,chodź wcześniej byłeś 3 tyg w trasie.Z racji "ich zasad" tracisz kase również na święta Bożego Narodzenia.Niepolecam!!!!

@Smerf,były pracownik

hey ludziska a wiecie coś na temat pracy biurowej nie wiem czy warto aplikowac

Zostaw merytoryczną opinię o P.H.U. „RITEX” Waldemar Michałowski - Legnickie Pole

• Jak się pracuje w P.H.U. „RITEX” Waldemar Michałowski?

Zobacz opinie na temat firmy P.H.U. „RITEX” Waldemar Michałowski tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 83.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w P.H.U. „RITEX” Waldemar Michałowski?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 33, z czego 8 to opinie pozytywne, 14 to opinie negatywne, a 11 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

P.H.U. „RITEX” Waldemar Michałowski