J J Auto Jakub Jurga

ikona autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika Jakub Jurga

Firma - Właściciel firmy

10.05.2023 09:05

Czym zajmuje się Pana firma?

Jakub Jurgaikona wywiad

Firma zajmuje się przede wszystkim sprzedażą aut importowanych z Europy Zachodniej, ale również pojazdów poleasingowych, z polskiej sieci dealerskiej (z FV VAT). Są to auta serwisowane i w pełni sprawdzone. W dużej mierze są to pojazdy marek: Toyota, Skoda, Renault i Opel.

Do kogo skierowane są usługi Pana firmy?

Jakub Jurgaikona wywiad

Moja firma zajmuje się sprzedażą aut dla osób fizycznych, ale również dla podmiotów gospodarczych. Istnieje możliwość zakupu za gotówkę i na przelew dla firm. Pomagam również w finansowaniu zakupu, np. poprzez leasing lub kredyt. Od niedawna sprzedaję również auta na eksport np. do Białorusi czy Ukrainy.

Skąd pomysł na działalność w tej branży?

Jakub Jurgaikona wywiad

JJ Auto działa od lipca 2012 roku, a więc już ponad 10 lat. Pomysł na obrót samochodami wziął się z mojej pasji do motoryzacji, zarówno teoretycznej, jak i praktycznej. W prostych słowach: lubię to czym się zajmuję - pasjonują mnie samochody i wszystko, co z nimi związane. Wierzę w to, że dzięki mojej wiedzy i zamiłowaniu do motoryzacji zapewniam moim klientom doradztwo na najwyższym poziomie.

Jak wyglądały początki firmy?

Jakub Jurgaikona wywiad

Przez pierwsze 5 lat działalności, prowadziłem firmę i pracowałem na etacie. Łączenie tych dwóch spraw czasami było naprawdę trudne. Przyszedł więc moment, w którym musiałem zrezygnować z pracy najemnej, aby móc w pełni poświęcić się własnemu biznesowi. Sprzedawałem więcej aut, a więc wymagało to coraz więcej nakładu pracy i czasu. Wiedziałem, że w tym momencie mogę pozwolić sobie na to, by postawić wszystko na jedną kartę i zająć się profesjonalnym prowadzeniem własnej firmy. Z czasem żałowałem, że nie zdecydowałem się na to wcześniej. Moja praca jest moją pasją. Dzięki pełnemu zaangażowaniu jestem w stanie doradzać moim klientom w najlepszy sposób.

Jak prezentuje się Pana otoczenie biznesowe – kontrahenci, konkurencja, branża?

Jakub Jurgaikona wywiad

Konkurencja w branży jest dosyć duża, wiele „handlarzy” sprzedaje pojazdy bez opłat, na tzw. „Niemca”. Chcą w ten sposób uniknąć opodatkowania i nie biorą odpowiedzialności za towar. U mnie klienci kupują auta przygotowane do rejestracji, na fakturę. Dzięki temu wysiłek związany z rejestracją pojazdów ograniczony jest do minimum. Klienci mają również pewność co do legalności pojazdów - jest to gwarantowane przez moją firmę.

Jak wygląda struktura Pana firmy?

Jakub Jurgaikona wywiad

Prowadzę firmę jednoosobową. Nie zatrudniam pracowników. Samodzielnie dokonuję zakupu samochodów do późniejszej sprzedaży oraz zlecam ich transport. Zaprzyjaźniona ze mną firma przygotowuje auta do sprzedaży, a ja sam wykonuję zdjęcia i wstawiam ogłoszenia na portale internetowe. Wszystkie formalności związane ze sprowadzaniem pojazdów załatwiam samodzielnie. Korzystam przy tym z pomocy Agencji Celnej oraz Stacji Kontroli Pojazdów.

Ola

U Pana Kuby z jjauto.otomoto.pl kupiłam już trzecie auto. Jak zawsze miło i profesjonalnie, polecam !

Ola Nowy wpis

Klient Nowy wpis

W Śremie jest dwóch sprzedawców samochodów o tym samym nazwisku - Jurga. Proszę to wziąć pod uwagę przy opiniach i nie wstawiać ich błędnie.

Iwona Nowy wpis
@Klient

To rzeczywiście może być problem. Ale że też Ty jako klient martwisz się opiniami dwóch firm? To chyba w ich interesie prostować i wyjaśniać, który jest którym...

Pol

Rzetelny sprzedawca polecam kupię u niego jeszcze raz

Mk
@Pol

Byłby żetelny nie czekałbym, aż opłaci akcyzę

P

Masz 100% racji (usunięte przez administratora) ja nie zdążyłem na szczęście tam pojechać. Nie miałem jak rozmawiać przez telefon więc napisałem wiadomość i od razu atak i głupie teksty. Także powodzenia dla niego (usunięte przez administratora)

Dorota Nowy wpis
@P

Szczerze jestem bardzo zdziwiona jeśli naprawdę jest tak jak tutaj piszecie. To w takim razie ciekawa jestem jak tutaj cokolwiek udaje się sprzedać, skoro firma normalnie działa?

Auto zakupione od tego sprzedawcy jest w bardzo dobrym stanie, kupione w bardzo dobrej cenie. Polecam serdecznie!!

Czy rozmowa kwalifikacyjna w J J Auto Jakub Jurga spełniła Twoje oczekiwania? Jak oceniasz spotkanie z rekruterem?
JiZ

Ja kupiłem od Kuby xsare picasso 5 albo 6 lat temu jest ok auto początkowo mocno eksploatowne przez moją żonę dzisiaj na dojazdy. Minus za to że pan JJ nie wystawił żonie jak odbierał auto na kwotę za jaką nabyliśmy auto na fakturze niższa kwota ale auto ok

Pawel

Witam. Jakiś czas temu kupiłem u tego Pana samochod marki renault grand scenic , samochod nie wymagał żadnego wkładu własnego a sam sprzedawca udziela wszystkich potrzebnych informacji. Z czystym sumieniem POLECAM !

Zostaw merytoryczną opinię o J J Auto Jakub Jurga - Śrem

• Jak się pracuje w J J Auto Jakub Jurga?

Zobacz opinie na temat firmy J J Auto Jakub Jurga tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1.

J J Auto Jakub Jurga