Robert Mrozek R.M. Projekt

1 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o Robert Mrozek R.M. Projekt

Dzień dobry.
Szanowni Państwo, miło mi zagościć na stronie GOWORK.PL i móc dzielić się w Wami informacjami o naszej firmie.
Profil działalności, zakres świadczonych usług oraz dużo informacji o dorobku firmy znajduje się na stronie internetowej pod adresem https://rm-projekt.com.pl/
Łączę pozdrowienia.
Robert Mrozek

Mnie zainteresowała firma i konkretnie stanowisko projektant konstrukcji budowlanych. Mam pytanie, jak wygląda ta sprawa z umowami i pensją. W ogłoszeniu dawali umowę o prace albo kontrakt b2b. Czy wiecie, jaka jest pensja miesięczna netto na każdej z tych umów? I czy benefity sa takie same na każdej z nich?

Wioleta Nowy wpis

Jak wygląda sprawa z przyuczeniem na asystenta projektanta konstrukcji, poświęcają kandydatom czas, żeby się nauczyli wszystkiego? Bo ja właśnie jestem takim przypadkiem, jak opisują w ofercie na to stanowisko, bez żadnego doświadczenia. A nie chcę się wygłupić. Ktoś ma jakieś doświadczenia?

@Robert Mrozek Nowy wpis
@Wioleta

Szanowna Pani Wioletto, proszę się nie obawiać i przesłać CV. Wszyscy tzw. "Świeżaki" mają czas na naukę obsługi oprogramowania i przyswojenie wiedzy merytorycznej od kolegów z dłuższym stażem. Publikując ogłoszenie o zatrudnieniu osób bez doświadczenia, lecz z wykształceniem kierunkowym mam świadomość, że będziemy musieli zainwestować w młodą osobę trochę czasu i wysiłku aby była pełnoprawnym członkiem zespołu. Pozdrawiam serdecznie.

Od czego uzależniona jest premia w firmie Robert Mrozek R.M. Projekt? Jakie są progi premiowe? Dodali 22 marca na Pracuj.pl ogłoszenie na stanowisko Asystent Projektanta Konstrukcji.

Firma w której pracowałem dość długo więc mogę się wypowiedzieć, bo temat został zgłębiony. Właściciel konkretny, stawiający na zespół w każdym momencie, dlatego ciężko się dostać na stanowisko. Nie każdy się dostaje, a weryfikacja jest czasem brutalna, należy się przygotować solidnie (wiedza ze studiów może się okazać niewystarczająca). W firmie pracują same wykwalifikowane osoby z ogromnym doświadczeniem w branży. Sprzęt z topowej półki oraz oprogramowanie, wszystko czego potrzebujesz do pracy pracodawca pokrywa koszty. Dobre pieniądze jak na inne firmy w tej branży, preferowana umowa o pracę ( ja chciałem b2b, ale prezes powiedział, że stawia na pakiety socjalne). Przekrój płciowy na korzyść Pań, preferowane kobiety ze względu na estetykę pracy. Co do projektów to głównie na rynek polski, chociaż trafiają się projekty zagraniczne. Dużo pracy, to nie firma w której jest czas na przeglądanie facebooka. Głównym minusem jest możliwość pracy zdalnej, w miesiącu minimum 5 dni. Dodatki socjalne standardowe wczasy pod gruszą, multisport oraz luxmed. Niestandardowe premie kwartalne od zaawansowania projektów, lub jeżeli pracujesz min 2 lata zniżka na mieszkanie w projektowanym budynku. Ludzie wspaniali tak jak sama atmosfera. Codziennie 2 przerwy kawowe płatne. Żal się było żegnać z tą firmą, ale niestety przeprowadzka zmusiła mnie do zmiany.

byly..!..pracownik

Pracowałem tam bardzo długo i jedyną prawdą z tego posta są 2 przerwy kawowe płatne - tj. ty za nie płacisz, bo pracujesz na akord :) Benefitów nigdy nikt nie miał i z tego co wiem to dalej ich nie ma. Wypłat tym bardziej brak na czas. Z tych co odeszli z pracy sami, to nikt nie odszedł bez strat finansowych. Atmosfera bardziej przygnębiająca ze względu na brak pieniędzy i ogromny stres niż przyjazna. Ale cóż Robert chyba bardziej ma pieniądze na opłacanie opinii niż na opłacanie pracowników.

były_pracownik

Pracowałem w tej firmie kilka ładnych lat ((usunięte przez administratora)). Mam stały kontakt z osobami które pracują w tej firmie i zdecydowanie komentarz jest niezgodny z prawdą, brzmi bardziej jak utopijna wizja dla tych co wiedzą jak jest. Przyznam że największą zaletą firmy gdy jeszcze tam pracowałem była atmosfera którą budowali pracownicy. Niestety ta ulegała systematycznemu pogorszeniu, z miesiąca na miesiąc z roku na rok. powodów pewnie było wiele lecz niektóre z nich to: notoryczne spóźnienia w wypłatach, dość dużo stresu nakładanego na projektantów, zwolnienie osób doświadczonych (zwłaszcza projektantów konstrukcji) którym nie do końca pasował model firmy. faktem jest że zespołem prefabrykacji kierowała i dalej kieruje osoba z dużym doświadczeniem czego nie da się pominąć by dany komentarz w mojej ocenie był zgodny z prawdą. Czytają tak pochlebne komentarze nie mogę przejść obojętnie bo sam to przechodziłem i znam wiele osób które dalej musza czekać na pieniądze nawet przez 2 miesiące. Znam tez osoby którym po odejściu nie udało się rozliczyć do końca.

Krzychu

95% informacji w tym komentarzu to kłamstwo

była pracownica
@byly..!..pracownik

Wydaje mi się, że wypowiadają się wszyscy z przesadą. Ja miałam dobre odczucia po odejściu, nie było problemów wyżej wymienianych. Ale oczywiście znajdzie się parę zawistnych osób zawsze. Pozdrawiam

Drogi ANONIM-ie, bardzo mnie zaciekawiła Twoja opowieść. Roztaczasz idylliczną wizję firmy projektowej. Przyznam, że zaimponowałeś mi kreatywnością i znajomością zagadnień biznesowych oraz, nie ukrywam - rozmarzyłem się. Niestety, muszę wszystkich czytających to i komentujących rozczarować. To co opisuje ANONIM, to koreańska lub chińska corpofirma z nieograniczonymi możliwościami finansowymi zatrudniająca wszystkich jak popadnie i produkująca projekty jeden za drugim za ceny nieosiągalne dla takich jak ja. Niestety, jestem tylko lokalnym przedsiębiorcom próbującym zapewnić fajny byt wszystkim moim pracownikom, współpracownikom - przyjaciołom. ANONIM-ie, rozumiem Twoją intencję - mimo pewnych niedogodności i braku multisporta opisujesz moją firmę jako miejsce z żalem porzucone. Dziękuję Ci niezmiernie. Niech Twoja wypowiedź będzie dla mnie inspiracją. Jeszcze raz dziękuję.

@Krzychu

Rozwiniesz? Nie mówię, żebyś pisał opracowanie teraz, ale chociaż daj znać, z czym się nie zgadzasz. Chciałabym jednak mieć w miarę adekwatne wyobrażenia o tej pracy. Atmosfera jednak dobra czy o coś innego chodzi?

@Monika

Moniko, u nas w firmie atmosfera jest świetna. Cała ekipa to wspaniali ludzie, na których można polegać. Polegać zawodowo i prywatnie. Jako pracodawca mam to szczęści, że mam we Wszystkich ogromne wsparcie i każdego dnia z wielką przyjemnością przychodzę do biura. Nie zawsze jest cukierkowo, ale nawet gorsze chwile w takim towarzystwie to dla mnie wyróżnienie. Jeśli chcesz coś jeszcze wiedzieć, to pytaj.

@Robert Mrozek R.M. Projekt

To są wnioski z wypowiedzi pracowników? Ciekawe, czy weryfikujecie ich opinie o pracy. Na przykład w formie ankiet, jest tam coś takiego?

@byly..!..pracownik

Szanowny "BYLY..!..PRACOWNIK" - Pozostawiam Twój komentarz tylko dlatego, żeby pokazać innym jak bardzo kłamliwy jest Twój wpis. Z każdym z naszych byłych pracowników moja firma rozliczyła się w 100% lub jest w trakcie rozliczeń - nikt nie został pozbawiony wypracowanych pieniędzy, więc to co Pan pisze to kłamstwo. Wynagrodzenia są wypłacane regularnie - wszystko jest odwzorowane w wyciągach bankowych, więc jeśli komuś przyjdzie do głowy sprawdzać, to zapraszam - więc i to jest kłamstwem. Atmosferę tworzą ludzie, więc skoro Pana już z nami niema, to rzecz jasna, jest ona o niebo lepsza - więc znowu kłamstwo. Pisanie o opłacaniu opinii jest kolejnym kłamstwem i daleko idącym naruszeniem regulaminu tego forum, no ale cóż, anonimowość w sieci umożliwia takim osobom jak Pan szerzenie kłamstwa i szkalowania innych. Mimo wszystko bardzo dziękuję za poświęcenie czasu na napisanie tego komentarza. Na szczęście znakomita większość czytających jest inteligentna więc potrafi odróżniać bzdet od rzetelnej informacji. Pozdrawiam serdecznie.

Czy zechciałbyś podzielić się z nami wrażeniami ze spotkania rekrutacyjnego w firmie Robert Mrozek R.M. Projekt? Jak oceniasz poziom trudności oraz atmosferę spotkania? Z chęcią dowiemy się wszystkich niezbędnych szczegółów dotyczących przebiegu rekrutacji.
robert z krótkim nipem

Jestem byłym pracownikiem i jak większość z pracowników rozliczałem się na akord. Prezes zazwyczaj z opóźnieniem ale wypłaca umówioną minimalną podstawę natomiast wypracowane "górki" muszą czekać aż "będzie miał pieniądze" bo zazwyczaj ich nie ma i czeka na opłacenie faktur. Trzeba dużo za nim chodzić i się upominać o wypłatę - żenujące. Każdy kto odchodzi z firmy musi pogodzić się z tym że wypracowana górka w większym lub mniejszym zakresie przepadnie. Komentarz poniżej odnoszący się do jakichkolwiek benefitów to żart. (usunięte przez administratora)

@robert z krótkim nipem

ROBERT Z.... Bardzo dziękuję za wypowiedź. Szczególnie cenię konstruktywną krytykę i szczere, zgodne z prawdą wypowiedzi. Twoja wypowiedź w części wydaje się właśnie taką być, choć pisanie o mnie "prezes" to raczej obraźliwe.... nigdy nie aspirowałem do takiej roli... ale OK, niech będzie. Nie jest prawdą, jakoby umówione pieniądze były wypłacane z opóźnieniem - szczególnie umówione, minimalne. Zawsze dochowuję wszelkiej staranności aby wypłaty były na czas, Twoje zarzuty nie mają podstaw. Co do nazywanej przez Ciebie "górki" to muszę się zgodzić. Jak wiadomo, ostatnimi czasy zawitał do naszego kraju kryzys. Od około czerwca 2022 obserwujemy załamanie koniunktury, co ma bezpośredni wpływ na wstrzymanie finansowania u wielu naszych kontrahentów. Nie robię z tego tajemnicy i potwierdzi to każdy inny pracodawca z naszej branży. Ostatnie miesiące są rzeczywiście trudne i każda ściągnięta do firmy zaległa płatność jest rozdysponowywana pomiędzy osoby które ją wypracowały. Również nie jest prawdą jakoby wypracowane pieniądze miały komukolwiek przepadać po odejściu z firmy - to jest oszczerstwo. Za anonimowym nickiem może ukryć się każdy i pisać co zechce. Bardzo dziękuję za poświęcony czas na napisanie tej opinii, również opis udogodnień sanitarnych u nas w firmie (niestety usunięte przez Administratora). Pozdrawiam serdecznie.

kandydat

Podczas rozmowy o pracy, pracodawca nie ukrywał ze preferuje najniższa krajowa na umowę o prace reszta w gotówce, lecz docelowo przejście na B2B, osobie z uprawnieniami na okres wdrożeniowy zaproponował Pan 3tys netto. Na rozmowie pierwszy raz zadano mi pytanie ile chce zarabiać "netto czy na rękę" - kpina. Zrozumiałem z kontekstu ze praca zadaniowa, wiec nie zawsze by się dostało tą sama kwotę "pod stołem".

XD
@kandydat

Zgadzam się. Omijać tę firmę szerokiem łukiem!!!

Mieczysław
@XD

Też byłeś na rozmowie czy miałeś może przyjemność tam pracować?

@XD

a jak dawno tam pracowałeś że taka opinia?

@kandydat

Witaj KANDYDAT. Bardzo dziękuję za poświęcony czas na wizycie w naszej firmie. Jak widać po Twojej wypowiedzi masz ograniczone pojęcie o pracy i własnym wynagrodzeniu. Jest znakomita różnica pomiędzy NETTO i NA RĘKĘ... wystarczy troszkę poczytać... Niemniej jednak jestem bardzo wdzięczny za Twój komentarz, który pozwolił mi zadawać bardziej zrozumiałe i trafne pytania w kwestii oczekiwanego wynagrodzenia. Życzę wytrwałości i powodzenia.

@XD

XD - ja również się z Tobą zgadzam. Praca w naszej firmie nie jest dla każdego... A może by tak, zamiast opisywać sposób omijania, opiszesz co skłania cię do wskazania takiej drogi. Będę niezwykle zobowiązany, gdyż każdy rzeczowy i krytyczny głos pozwala mi poprawić działanie naszej firmy. Pozdrawiam serdecznie.

Wiecie, czy Robert Mrozek R.M. Projekt udostępnia laptop i telefon do pracy zdalnej?

Nie, Robert Mrozek nie udostępnia laptopa i telefonu do pracy zdalnej. Praca zdalna możliwa jest po dłuższym stażu w firmie. Pozdrowienia.

Ile można zarobić jako asystent projektanta z 4 lata expa

@Marek

Pytanie czy chodzi Ci bezpośrednio tutaj czy jakąś średnią rynkową skoro doświadczenie przytaczasz. Pisali też coś o akordzie to doświadczenie w ogóle ma tu jakiekolwiek znaczenie?

@Marek

Szanowny Marku, w zależności od Pańskich kwalifikacji i umiejętności oraz od znajomości obsługi oprogramowania. Przy 4 latach doświadczenia przewiduję wynagrodzenie netto na poziomie 4500-5000zł. Pozdrawiam.

Oj oj

Najniższa krajowa na uop, reszta pod stołem. Zdarzają się zaległości w wypłatach po kilka miesięcy. Jest chaos organizacyjny i duża rotacja pracowników. Omijać szerokim łukiem jak ktoś już napisał.

Danuta
@Oj oj

A ile tej kasy pod stołem jest? :) Sorki za niedykretne pytanie, ale przy tej inflacji pieniądze są teraz kluczowe. Co do tych zaległości po kilka miesiacy, to ile razy juz sie to zdarzyło odkąd pracujesz?

@Danuta

Danuto gra jest nie warta świeczki, zaufaj mi :) nie chcesz wchodzić w układy z tym człowiekiem

@Oj oj

Dzień dobry. Bardzo dziękuję za wypowiedź. Nie jest jednak prawdą, jakoby: - była duża rotacja - znakomita większość moich współpracowników i pracowników ma kilkuletni staż w naszej firmie, - był chaos organizacyjny - komentarz zupełnie oderwany od rzeczywistości - schemat organizacyjny naszej firmy jest dobrze ułożony i funkcjonuje bez zastrzeżeń, a wszelkie problemy z tym związane rozwiązywane są na bieżąco, - były zaległości w wypłatach po kilka miesięcy - może czasami po kilka dni ale kilka miesięcy to jawne naruszenie dóbr i kłamstwo, - reszta pod stołem - jeśli przyjął Pan/Pani pod stołem, to było to przestępstwo. Sugeruję powstrzymać się od takich zwierzeń. Dziękuję OJ OJ za wypowiedź. Pozdrawiam serdecznie.

Witam serdecznie.
Odpowiadając na Państwa pytania dotyczące wynagrodzenia oraz warunków pracy poniżej garść informacji.

Rodzaj zatrudnienia, umowy:
- okres próbny - umowa o dzieło zazwyczaj na 3 miesiące lub w uzasadnionych przypadkach umowa o pracę na zamknięty 3 miesięczny okres.
- po okresie próbnym - umowa o pracę lub kontrakt (B2B) na czas nieokreślony,
- w uzasadnionych przypadkach dopuszczam inne umowy (UoD, UZ).

Wynagrodzenie:
- wszyscy pracujemy w systemie akordowym,
- wysokość wynagrodzenia określana jest na podstawie wypracowanych projektów w formie rysunkowej i obliczeniowej,
- rozliczenie prac projektowych następuje na koniec każdego miesiąca,
- wypłata osób zatrudnionych na umowę o pracę wypłacana jest z dołu,
- rozliczenie z osobami świadczącymi usługi projektowe następuje na podstawie faktur.

Czas pracy, miejsce pracy:
- miejscem pracy jest siedziba firmy,
- godziny pracy są elastyczne, można je dostosować do własnych preferencji,
- praca zdalna jest dopuszczalna. Dla młodszych współpracowników zalecamy jednak przebywanie w biurze z wiadomych przyczyn,
- przerwy na kawę, czy obiad są rzeczą normalną...

Atmosfera pracy:
- myślę, że miejsce tworzą ludzie i atmosfera w znacznej mierze zależy od zespołu. Ze swojej strony zawsze dokładam wszystkich starań aby w naszej firmie było rodzinnie, spokojnie i w miarę możliwości bezstresowo.

W razie pytań pozostaję w dyspozycji. Na każde pytanie chętnie odpowiem.
Łączę serdeczności.

Szanowni Państwo,
chciałbym udzielić kilku przydatnych informacji przed planowanym zgłoszeniem rekrutacyjnym.

Dla Kandydatów na stanowisko młodszego asystenta projektanta konstrukcji - zazwyczaj jest to Państwa pierwsza praca zaraz po studiach albo jeszcze w czasie trwania edukacji. W czasie rekrutacji będzie konieczne do wykonania w formie szkicu proste zadanie z konstruowania elementów żelbetowych konstrukcji. Przed złożeniem aplikacji polecam odświeżenie sobie wiedzy normowej i książkowej w tym zakresie. Wynik zadania będzie kluczowym kryterium dla podjęcia dalszych rozmów o zatrudnieniu.

Dla Kandydatów na stanowiska o wyższym poziomie kwalifikacji głównymi kryteriami przyjęcia będzie przede wszystkim doświadczenie zawodowe i umiejętności wykorzystywania dostępnych narzędzi oraz umiejętności kierowania zespołem.

Zapraszam do śledzenia ogłoszeń o zatrudnieniu, które będą publikowane za pośrednictwem GOWORK.PL

Pozdrawiam serdecznie.

Dzień dobry.
Łączę pozdrowienia.
76KoszalineK67

Pracowałem tam długo i nie jest prawdą co piszecie. Test wstępny weryfikuje znajomość tematów i odsiewa słabeuszy. To bardzo dobre biuro projektowe z rozsądnym szefem i ludźmi o dużych kwalifikacjach. Warto zacząć tam pracę, bo można się bardzo dużo nauczyć, a i pieniądze są dobre. Nie prawda, że są opóźnienia w wypłatach - za moich czasów zawsze były na czas. Ja bym polecił aplikowanie do nich. Jak ktoś ogarnie pierwsze trzy miesiące i przejdzie okres próbny to może liczyć na bardzo dobre warunki. Atmosfera w pracy jest super, nikt nie krzyczy, nie mobbuje, nie ma spiny....

były_pracownik

Zgadzam się, komentarz ewidentnie samego zainteresowanego...

Tomasz

Jakie zarobki dla Asystenta projektanta z 4 letnim doświadczeniem?

J.N.
@Tomasz

hah, tyle ile wyrobisz, tyle zarobisz. Praca na akord. Pozdro

Tomasz
@J.N.

dobra rozumiem, ale mozna zapytać jakieś konkrety? jak to przeliczać na pieniadze?

Artur
@J.N.

Fajnie, że na akord bo akurat mi to pasuje. Tylko podaj stawkę. Miesięcznie na czysto jak się dobrze przyłożę to ile mógłbym wyciągnąć? Dawaj konkrety :)

Firma Robert Mrozek R.M. Projekt poszukuje pracowników na Asystent Projektanta Konstrukcji w mieście Wrocław. Czy ktoś brał już udział w rekrutacji w tej firmie i może wypowiedzieć się na jej temat? Z ilu etapów się składa?

Byłem. Takiej beznadziejnej firmy to dawno na oczy nie widziałem. Pracodawca płaci pod stołem, umowa z najniższą krajową. Jakość rysunków tandeta. Robione na szybko i byle jak. Rozmowa składa się z jednego etapu. Nikt nie weryfikuje twojej wiedzy, nie jest to tu istotne. Równie dobrze możesz się wgl nie znać na niczym.

Dorota

Piszesz, że jest niska jakość rysunków, ktoś pisał też, że to praca na akord, to czy ta tandeta wynika z tego, że pracownicy muszą szybko robić, aby wyrobić akord i zarobić pieniądze? Ma to jakieś przełożenie w tej firmie?

Zostaw merytoryczną opinię o Robert Mrozek R.M. Projekt - Wrocław

• Jak się pracuje w Robert Mrozek R.M. Projekt?

Zobacz opinie na temat firmy Robert Mrozek R.M. Projekt tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 8.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Robert Mrozek R.M. Projekt?

Robert Mrozek R.M. Projekt