Centrala Nasienna w Kielcach Sp. z o.o.

Opinie o Centrala Nasienna w Kielcach Sp. z o.o.

Aktualność
Witamy w KLC - Centrali Nasiennej w Kielcach!
Cieszymy się, że rozważasz dołączenie do naszego zespołu jako przyszły pracownik. W Centrali Nasienna jesteśmy dumni, że należymy do czołowych firm branży nasiennej. Nasze zaangażowanie odzwierciedla się we wszystkim, co robimy.

Jako przyszły pracownik możesz spodziewać się pracy w dynamicznym i zróżnicowanym zespole, którzy pasjonują się rolnictwem, innowacjami i zrównoważonym rozwojem. Nasza firma ma bogatą historię i silną pozycję na rynku, co pozwala nam nieustannie rozwijać się.
Dlaczego warto wybrać KLC?
Wierzymy w siłę pracy zespołowej i współpracy. W Centrali Nasiennej w Kielcach będziesz pracować z utalentowanymi osobami o różnym doświadczeniu, co tworzy środowisko, w którym Twoje pomysły są doceniane i zachęcane.

Rozwój osobisty: Jest dla nas priorytetem wspieranie rozwoju naszych pracowników. Oferujemy programy szkoleniowe, warsztaty, które wzbogacą Twoje umiejętności i wiedzę.

Pracuj dla znaczącej misji: Dołączenie do Centrali Nasienna oznacza współpracę w globalnym sektorze rolnym i pozytywny wpływ na bezpieczeństwo żywnościowe oraz zrównoważony rozwój środowiska.

Odkryj swoje możliwości kariery:
Niezależnie od tego, czy interesuje Cię praca w dziale badawczo-rozwojowym, sprzedaży i marketingu, produkcji czy administracji, Centrala Nasienna oferuje różnorodne możliwości kariery dla osób z pasją, zaangażowaniem i chęcią wprowadzenia pozytywnych zmian.
Dziękujemy za rozważenie Centrali Nasiennej w Kielcach jako potencjalnego pracodawcy. Czekamy na Ciebie z otwartymi ramionami, abyśmy razem mogli tworzyć bardziej zrównoważoną przyszłość dzięki sile nasion!
Z poważaniem,

Fajny zespół

zdjęcia autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika Centrala Nasienna w Kielcach Sp. z o.o.

Pracownik firmy - Firma

11.10.2023 02:10

Czym zajmuje się Państwa firma?

Centrala Nasienna w Kielcach Sp. z o.o.ikona wywiad

Nasza firma specjalizuje się w produkcji wysokiej jakości materiału siewnego roślin rolniczych, oraz w dystrybucji artykułów wspierających produkcję rolną. Działamy na terenie całego kraju, a nasza siedziba znajduje się w województwie świętokrzyskim. Posiadamy trzy oddziały produkcyjne i dziewięć punktów handlu detalicznego, co umożliwia nam skuteczną, wielopłaszczyznową obsługę klientów.

Jak wygląda struktura Państwa firmy?

Centrala Nasienna w Kielcach Sp. z o.o.ikona wywiad

Strukturę firmy KLC Seed Company możemy określić jako rozbudowaną. Nasza firma składa się z kilku kluczowych działów. Dział Kontroli Jakości odpowiada za przeprowadzanie rygorystycznych testów, co pozwala nam utrzymać najwyższe standardy jakości oferowanych produktów. Pracownicy Działu Produkcyjnego są natomiast zaangażowani w proces wytwarzania materiału siewnego - od przygotowania, aż po pakowanie. Przedstawiciele handlowi stanowią łącznik między naszą firmą a jej klientami. Pozyskują nowych oraz utrzymują relacje z obecnymi kontrahentami. Doradcy terenowi służą wsparciem klientom, oferując rady dotyczące produktów i praktyk rolniczych. Dział Logistyki odpowiada za sprawne zarządzanie dostawami i dystrybucją naszych produktów. Dział Administracji i Kadr zapewnia prawidłowe funkcjonowanie biura oraz obsługę spraw związanych z personelem. Dział Marketingu tworzy natomiast strategie marketingowe, a także zajmuje się promocją i komunikacją mającą na celu zwiększenie rozpoznawalności naszej marki.

Jak przebiega rekrutacja w Państwa firmie?

Centrala Nasienna w Kielcach Sp. z o.o.ikona wywiad

Proces rekrutacji jest kompleksowy i uwzględnia zaangażowanie różnych osób, na różnych jego etapach. W rekrutacji uczestniczy zarząd oraz kierownicy odpowiednich działów, co pozwala na dokładną ocenę kompetencji kandydatów z różnych perspektyw.

Jak wygląda proces wdrożenia nowego pracownika w Państwa firmie?

Centrala Nasienna w Kielcach Sp. z o.o.ikona wywiad

Proces ten opiera się na przydzieleniu pracownikowi opiekuna lub mentora odpowiedzialnego za wprowadzenie nowo zatrudnionej osoby w jej zadania już od pierwszego dnia pracy. Wdrożenie jest przeprowadzane etapami: obejmuje szkolenia, regularne spotkania oraz monitorowanie postępów. Naszym celem jest, aby nowy pracownik odnalazł się w firmowej strukturze i poznał przyjętą kulturę pracy. Zakończenie procesu wdrożenia następuje, gdy nowy pracownik jest gotowy do samodzielnego działania.

Jakie plany związane z zatrudnieniem macie Państwo w 2023 roku?

Centrala Nasienna w Kielcach Sp. z o.o.ikona wywiad

Ze względu na nasz dynamiczny rozwój, regularnie poszukujemy nowych pracowników w różnych obszarach naszej działalności.

W jaki sposób dbacie Państwo o rozwój pracowników?

Centrala Nasienna w Kielcach Sp. z o.o.ikona wywiad

Kładziemy nacisk na inicjatywę płynącą ze strony pracowników, ich zaangażowanie oraz rozwój zawodowy. To otwiera różnorodne możliwości dla poszczególnych stanowisk - od produkcji i kontroli jakości, po obszary handlowe i doradcze. Nasi pracownicy mogą rozwijać się w różnych kierunkach, zgodnie ze swoimi umiejętnościami i zainteresowaniami. W celu dbania o rozwój naszych pracowników, organizujemy szkolenia, a także umożliwiamy udział w projektach specjalnych oraz konferencjach branżowych. Wspieramy pracowników w zdobywaniu nowej wiedzy i umiejętności, co przekłada się na ich sukces oraz rozwój całej firmy.

Jakie macie Państwo plany rozwojowe?

Centrala Nasienna w Kielcach Sp. z o.o.ikona wywiad

Nasze aktualne plany rozwojowe skupiają się na kilku kluczowych obszarach. Chcemy poszerzyć zespół handlowy i terenowy oraz rozwijać logistykę, aby jeszcze lepiej spełniać oczekiwania naszych klientów – zarówno rolników indywidualnych, jak i przedsiębiorstw. Jako producent materiału siewnego, dążymy do doskonalenia oferowanych produktów i utrzymania ich jakości na światowym poziomie. Naszym celem jest również ekspansja na rynki międzynarodowe oraz rosnąca innowacyjność przedsiębiorstwa, abyśmy mogli sprostać zmieniającym się potrzebom rynku. Jednocześnie zwracamy uwagę na zrównoważony rozwój i wspieranie ekologicznych praktyk.

Opiszecie tegoroczną sytuacje handlowców? Ze dwa miesiące temu była jeszcze dostępna oferta i zastanawiam się czy jej nie wznowią. Poszerzają dział może i czy coś zmienili w warunkach?

Busko Nowy wpis

Jak wygląda praca w dziale księgowym? Oferta w Busku-Zdroju. Jakie są widełki płacowe, czas pracy?

Dominika Nowy wpis

Hej takie pytanie do ogłoszenia na laborantkę, czy tam jest jakieś przeszkolenie? Pracowałam przy podobnych rzeczach w labie, ale to akurat nie były nasiona. Mam nadzieję, że jakbym się dostała, to wdrożą chociaż porządnie? Pozdrawiam, naprawdę mnie ciekawi ta oferta, ktoś tu pracował?

Czyli teraz ostatnio odradzono pracy bezpośrednio w Kielcach? Chce się upewnić, ponieważ teraz równolegle widnieją oferty dla laborantów na B. Chłopskich. Teraz niedawno chyba nikt nie pisał o pracy na tym stanowisku, czy się mylę? Jakie teraz wychodzą zarobki? i jak oceniacie sama pracę?

Ile osób przeprowadza rozmowę kwalifikacyjną w firmie Centrala Nasienna w Kielcach Sp. z o.o. na stanowisko Dyspozytor - Spedytor krajowy? Czy atmosfera jest stresująca, czy raczej luźna? Opowiedz nam o swoich odczuciach.
????

Wyjaśni mi ktoś jakoś merytorycznie czemu soboty maja tu wychodzić tak jak ktoś napisał, że w detalu są one za dobro, bo nie bardzo rozumiem? Teraz to jak patrzę po ofertach to widzę, że tylko handlowców na dzień dzisiejszy szukają do siebie, a co z innymi stanowiskami? Będą inne nabory przewidziane?

Czy zdarzają się nadgodziny w Centrala Nasienna w Kielcach Sp. z o.o.?

Jurek

Bardzo dużo nadgodzin za które nie płacą. Masz spotkania we wtorki z szefami po 16 do 18 za darmo. W detalu pracujesz w soboty za darmo.

Ano widzę właśnie oferty, mnie akurat te dla handlowców zainteresowały, ta atmosfera o której piszesz to każdego działu dotyka? Jeśli tak to w jaki konkretnie sposób i co właściwie jest jej przyczyna? osoby zatrudnione nie maja na nią bezpośredniego wpływu?

ludek

Byłem na rozmowie kwalifikacyjnej, pierwsze wrażenie jest dobre. Atmosfera była przyjemna, rozmawialiśmy swobodnie. Przedstawione były warunki pracy. Pozytywnie

@ludek

Ok, super. A kto prowadzi rozmowę rekrutacyjną? Generalnie, rozmowa była online czy stacjonarnie i czy potem jest jakaś odpowiedź, jakakolwiek, po takiej rozmowie?

ludek

byłem stacjonarnie, umówiliśmy się na datę że mają oddzwonić z informacją pozytywną albo negatywną. Na razie jeszcze mają czas więc czekam ;) na rozmowie były dwie osoby, kobieta i mężczyzna

@ludek

Czyli tylko ta jedna rozmowa była? Nie wiem jakiego stanowiska dotyczyła twoja rozmowa o pracę ale tutaj standardowo rekrutacja trwa tak krótko? Czy może są jakieś stanowiska gdzie jest ona wieloetapowa? Daj znać czy się w końcu odezwali

Aktualność
Zapraszamy do KLC – Twój Partner w Rozwoju Rolnictwa!
Nadeszła niezwykle ważna pora roku – czas żniw i przygotowań do siewów zbóż. Wraz z nią pragniemy Cię serdecznie przywitać w świecie produktów KLC, które od lat cieszą się uznaniem na rynku. Nasze marki, takie jak Magnus Crop, to synonim wysokiej jakości materiału siewnego, który przyczynia się do sukcesu wielu gospodarstw rolnych.

Nasze zboża ozime, wysokiej jakości materiał siewny, są efektem lat doświadczenia i ciągłego doskonalenia procesów. Dzięki staranności naszych specjalistów oraz nowoczesnym technologiom, dostarczamy produkty, na które możesz liczyć w każdych warunkach. Gwarantujemy, że nasze nasiona to pewność udanych zbiorów i sukcesu Twojego gospodarstwa.
Przy wyborze Magnus Crop wybierasz nie tylko doskonałe nasiona, ale także wsparcie całego zespołu KLC. Nasza firma to nie tylko dostawca, ale również partner, gotów dzielić się wiedzą i doświadczeniem. Naszym celem jest wspólny rozwój, dlatego angażujemy się w edukację i szkolenia, aby dostarczyć Ci najlepsze narzędzia do osiągnięcia sukcesu w rolnictwie.

kietek

Zgadzam się. Centrala ma swoje plusy i można dobrze zarobić, ale trzeba się postarać. Pracowałem tu i obsługa klientów może być uciążliwa szczególnie na początku. Nie zawsze jest łatwo obsługiwać klientów, szczególnie tych trudnych, którzy mają dużo oczekiwań. Do niektórych jeździsz x razy i ciężko od razu coś sprzedać, ale da się. Do większości klientów i już po jakimś czasie poznania się jeździ się z przyjemnością i da się wypracować dobrą kasę :) Firma ok, polecam ale branża sezonowa więc trzeba to brać pod uwagę.

Edzia

Praca Dolny Śląsk - Wielkopolska - Lubuskie Jak się pracuje jako handlowiec w centrali nasiennej Kielce ? Słyszałam od znajomego który prowadzi sklep z materiałem siewnym i środkami ochrony roślin to miał 3 handlowców, maile i telefony z biura i ciężko się połapać z kim ma pracować. Jak wyglądają warunki finansowe ? Premie do zrobienia są realne ? i w jakich cyklach są rozliczane? Czy częsta rotacja pracowników to wina firmy czy pracowników? Według mojego znajomego ceny zakupu są bardzo wysokie w porównaniu do standardu i jakości obsługi firm konkurencyjnych? Będę bardzo wdzięczna za naprowadzenie czy warto składać aplikację? Mieszkam w okolicach Rawicza i wszystkie te 3 województwa mam koło siebie. Pozdrawiam i czekam na na pomocne opinie.

@Edzia

Witaj @EDZIA! Jesteśmy w trakcie rozbudowy naszego zespołu, co niesie za sobą pewne zmiany. Uważamy, że nie jest to kwestia winy ani pracowników, ani pracodawcy, ale po prostu potrzeby dostosowania się i wspólnej wizji rozwoju. Jeśli jesteś zainteresowanya, chętnie omówimy warunki wynagrodzenia oraz zasady premiowania podczas naszej rozmowy rekrutacyjnej. Pozdrawiamy, Zespół KLC

Gonzo

Firma od kliku miesięcy nie poszukuje pracowników na 3 tereny województwo zachodnio pomorskie, lubskie, wielkopolskie i dolnośląskie czym to jest spowodowane że nie mogą znaleźć pracowników? Według moich klientów mieli w ciągu roku na terenie okolica Leszna 4 handlowców. Czy warto do nich aplikować jak jest taka duża rotacja ? Dodatkowo dowiedziałem się że ceny sprzedaży mają w cenie detalicznej konkurencji czy to prawda ? I czy flota to są samochody z przebiegiem po (usunięte przez administratora) ?

@Gonzo

Witaj @GONZO! W tych rejonach dążymy do rozwoju i z tego powodu rozbudowujemy nasz zespół! Serdecznie zapraszamy Cię na nasz pokład! Pozdrawiamy, Zespół KLC

Jan

A za co polecasz firmę? To słowa zadowolonego z pracy pracownika? Bo warunki pracy mnie tu interesują. Mam trochę już nieaktualne info, że rok temu płacili handlowcowi (usunięte przez administratora). Chcę więc wiedzieć, jaką teraz miałbym tu pensję?

@Jan

Dzień dobry @Jan Nasi handlowcy motywowani są premią zależną od sprzedaży. Sky is the limit :) Pozdrawiamy, Zespół KLC

Wuj

Co nowego w firmie się dzieje? Jakieś zatrudnienia? Czy jestem w stanie uzyskać (usunięte przez administratora) w pracy w biurze i czy dużo jest wdrożonych narzędzi do automatyzacji ?

Edyta
@Wuj

O widzę, że mowa o zatrudnieniach. No właśnie, wiecie coś o wakatach na wyższych szczeblach? Bo mnie interesuje posada Managera np. Product, Project lub Accaunt. Wiecie coś? Jest opcja zatrudnienia dla kogoś, kto ma doświadczenie około 6 lat jako manager?

@Wuj

Dzień dobry @WUJ firma prężnie się rozwija. Stale szukamy nowych osób do różnych działów w firmie oraz budujemy nowe zespoły. Wynagrodzenie zależne jest od wielu czynników w tym stanowiska czy doświadczenia. Z chęcią więcej o interesującej Cię ofercie pracy lub nurtujących Cię pytaniach porozmawiamy podczas rozmowy kwalifikacyjnej :) Pozdrawiamy Zespół KLC

Aktualność
Witamy w KLC - Centrali Nasiennej w Kielcach!

Dlaczego warto wybrać KLC?

Odkryj swoje możliwości kariery:
Z poważaniem,

Fajny zespół

Czy kwota 4400 to dobra stawka w firmie Centrala Nasienna w Kielcach Sp. z o.o.?

Honorata

Wpadła mi w oko oferta na przedstawiciela handlowego w necie. Podobno jest jakiś "motywacyjny system wynagradzania". Wie ktoś o co konkretniej w tym chodzi? Są premie za sprzedaż? No i jaka jest podstawa pensji? Będe wdzięczna za odpowiedź :)

Czy osoby bez doświadczenia mają szansę na zatrudnienie w Centrala Nasienna w Kielcach Sp. z o.o.?

Xxx1234567890

Tak. Można

Bartelo

Tak, ale nie wiem czy warto zaczynać prace w takiej firmie. Lepiej iść do firmy gdzie jest wszystko ułożone, jest kultura organizacyjna i wiadomo kto za co odpowiada i jakie ma zdania. Z tej firmy nauczysz się nawyków pracy (usunięte przez administratora). Niestety firma stanęła na przełomie(usunięte przez administratora)i nie potrafi iść dalej.

Julia
@Bartelo

I kierownictwo nie jest otwarte na żadne zmiany, czy po prostu nikt z pracowników się nie odzywa, że może warto wdrożyć coś nowego? Nawet jeśli organizacja jest średnia, to chyba jest też coś dobrego w firmie, jakie widzisz atuty?

Słupca TEAM
@Bartelo

słyszałem że handlowcy pracują po 2-3 miesiące, kuzyn ma punkt z nawozami i materiałem siewnym w okolicach Wrześni i miał 6 przedstawicieli w przeciągu roku, plus oferty z biura. Więc coś na rzeczy jest. U mnie w rodzinie jest 5 hurtowni rolno ogrodniczych i każdy narzeka na współpracę z tą firmą. Głównie problem z dostawą, fakturami na czas i brakiem reakcji na reklamacje.

Czy pracownicy w Centrala Nasienna w Kielcach Sp. z o.o. dogadują się między sobą?

Wanda

Wytłumacz mi jak wygląda "atmosfera zakładu pracy karnej"? Bo nie byłam w zakładzie karnym :D

Justyna

Powiedzcie proszę, czy w Centrali jest jedynie praca fizyczna, czy można też znaleźć zatrudnienie na innym stanowisku. A w szczególności interesuje mnie, czy można wtedy pracować na stałe w trybie zdalnym. Jest opcja pracy na home office? Jeśli wiecie, to dajcie znać.

...
@Justyna

Byłam na rozmowie kwalifikacyjnej na stanowisko handlowca. W tej firmie odbyłam najbardziej seksistowska rozmowę kwalifikacyjną. W pierwszej kolejności spytano mnie czy jestem panna, czy mężatką, gdy odpowiedziałam że panna, osoba która mnie rekrutowała powiedziała, że jak będę wychodzić za mąż będę się musiała podporządkować mężowi. Pytanie o prawo jazdy brzmialo: czy potrafi pani jeździć, czy narzeczony musi panią wozić... Dodatkowo na rozmowie o pracę nie dowiedziałam się o potencjalnym stanowisku nic ... Nie polecam tego pracodawcy.

Zostaw merytoryczną opinię o Centrala Nasienna w Kielcach Sp. z o.o. - Kielce

• Jak się pracuje w Centrala Nasienna w Kielcach Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Centrala Nasienna w Kielcach Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 10.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Centrala Nasienna w Kielcach Sp. z o.o.?

Centrala Nasienna w Kielcach Sp. z o.o.