Opinie o Śląskie Centrum Rehabilitacyjno Uzdrowiskowe Im. DR Adama Szebesty w Rabce Zdroju Sp. z o.o. w Rabka

Poniżej znajdziesz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Śląskie Centrum Rehabilitacyjno Uzdrowiskowe Im. DR Adama Szebesty w Rabce Zdroju Sp. z o.o.. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w Śląskie Centrum Rehabilitacyjno Uzdrowiskowe Im. DR Adama Szebesty w Rabce Zdroju Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Śląskie Centrum Rehabilitacyjno Uzdrowiskowe Im. DR Adama Szebesty w Rabce Zdroju Sp. z o.o. w Rabka

czesiek

Nigdy więcej nie przyjadę do tego żekomego Centrum rehabilitacjii Śląskiego centrum . bałagan to małe słowo . mili ludzie co podają jedzenie , tak co podają jedzenie bo Kuchnia jest gdzieś dalej . płaczą pracownicy ze złości bo są wykorzystywani przez Nowego Właściciela sp. zoo . personej okrojony do minimum. o 60 % mniej personelu a pracy więcej bo i wszystko związane z CONVID -em . nigdzie takiego bałaganu nie widziałem a byłem już z 15 - 17 razy w Sanatorjum. Moja rada jest taka że jeśli możecie to rezygnujcie za wszelką cenę . tu jest - smutno , jedzenie okropne , żeby nie powiedzieć paskudne. do tego stopnia że zapytałem co jest w Sałarce to Pani Kucharka - pomoc kuchni nie umiała mi odpowiedzieć . Strasznie Strasznie jak w (usunięte przez administratora)

Beata
@czesiek

Bylam , wróciłam kilka dni temu . Podpisuje się obiema rękoma pod tym co jest napisane . Jest to obiekt który powinien być natychmiast zamknięty. Warunki lokalowe dramatyczne , ludzka i wyposaż pokoi pamięta wczesne lata 70 . Wyżywienie nie jest absolutnie dla ludzi , to są odpady i przemielone pasty z resztek jedzenia . Zaniżona kaloryczność i gramatura . Istnieje przysłowie ryba psuje się od głowy… i odpowiedź jedna jaki prezes i włodarz taka placówka . Nie polecam nikomu , po otrzymaniu skierowania napisać odmowę , może kiedy nie będą mieli pacjentów rozpoczną myślenie .

Mirka

Właśnie wróciłam z turnusu w Śląskie Centrum rehabilitacyjno uzdrowiskowe i jestem bardzo zadowolona ???? Naczytałam się bardzo dużo negatywnych opini na temat tego ośrodka a to co otrzymałam na oddziale szpitalnym zupełnie odbiega od tych opini. Kochani to jest szpital a nie hotel 5 gwiazdkowy. Dostałam pokój 3 osobowy z łazienką, panie z którymi mieszkałam bardzo fajne mimo znacznej różnicy wieku(40/65/84) dogadywałyśmy się bez problemu. Jedzenie dobre, czasem nawet bardzo smaczne, dla mnie naprawdę Ok, nie chodziłam głodna. Panie pielęgniarki bardzo sympatyczne, na zabiegi też nie narzekałam, dużo ćwiczeń ale w domu tego nie robiłam więc dla mnie to też rehabilitacja, tens lampa solux laser borowina basen solankowy ćwiczenia na orbitreku i rowerek treningowy takie zabiegi otrzymałam i jestem zadowolona. Bardzo mile wspominam pana Wojtka który jest bardzo obrotny i wszystkie zabiegi wykonuje bardzo sumiennie. Wstępnie miałam być 4 tygodnie ale przez czytanie tych negatywnych opini zapytałam lekarza czy mogłabym skrócić swój pobyt i nie było problemu. Kochani jestem prostym człowiekiem i powiem szczerze jestem bardzo zadowolona z pobytu na oddziale rehabilitacyjnym w ŚCRU, proszę się nie sugerować złymi opiniami bo ja przez to straciłam tydzień rehabilitacji, już nie chciałam tego odkręcać ale zrobiłam to właśnie przez czytanie tych opinii złych opinii. Z czystym sumieniem powiem że warto tu przyjechać i spędzić miłe chwile, na zbiegach i w przyszpitalnym parku. Park zdrojowy uroczy , cisza spokój, czego więcej chcieć. Polecam i dziękuję za wszystko całemu personelowi ŚCUR w Rabce Zdrój.

zbyszek5678
@Emeryt ze skierowaniem

Byłem w tym sanatorium i nie ma takiej opcjci ,żeby nie wystawic i m 1000 gwiazdek,mam nadzieję że wróce tam dla tak miłej obsługi jak jest w tym sanatorium -a przebyłem już 5 sanatorii -i prosze wierzyc -Rabka Dietla 5 tam chce jechać

Czesio Nowy wpis

Na stronie zakładu jest ogłoszenie o po dziki lekarzy różnych specjalności. Trudno powiedzieć, ile już ono wisi, ale wygląda trochę zastanawiająco. Czy wśród personelu medycznego jest duża rotacja? Ktoś miał okazję sprawdzić?

Gosia

Jesteśmy z córką po 4-tygodniowym pobycie w szpitalu rehabilitacyjnym ŚCRU Dietla 5. Mogę napisać w samych superlatywach. Panie w planowaniu i rejestracji, pielęgniarki, fizjoterapeuci, lekarze, panie sprzątające, panie kucharki i reszta zespołu - przemiły i kompetentny personel. Zabiegi bardzo skuteczne, sprzęt nowy. Jedzenie bardzo smaczne, panie w kuchni starają się wszystkim dogodzić. Ośrodek wewnątrz odnowiony, wszędzie czyściutko i pachnąco. Okolica przepiękna, jest gdzie spacerować, idealne miejsce do powrotu do sprawności. Jedyne co nie zagrało to nieczynny basen, choć odnowiony i aż prosi się o otwarcie. Mamy nadzieję, ze w przyszłym roku będzie już czynny. Bardzo polecamy wszystkim potrzebującym to miejsce - byłyśmy pierwszy raz, ale na pewno nie ostatni. Dziękujemy za miły pobyt. Zasłużona piątka :))) Małgorzata i Zuzanna

glob50@wp.pl
@Gosia

Dziękuję za tą pozytywną opinię. Właśnie wybieram się z żoną na podratowanie zdrowia w tym szpitalu i ma, nadzieje, że negatywne opinie się nie potwierdzą. Z tym basenem kierownictwo szpitala powinno doprowadzić sprawę do jego uruchomienia, co to jest bardzo ważny element leczenia i ma wpływ na pozytywną opinię o szpitalu. Mam nadzieję, że nie mają wpływu na zamknięcie basenu koszty eksploatacyjne. Ten basen solankowy winien być uruchomiony możliwie niezwłocznie. Pozdrawiam cały personel i kierownictwo szpitala za wysiłek jaki wkładają w prawidłowe funkcjonowanie placówki.

Aleksandra
@glob50@wp.pl

Przeczytałam pana oczekiwania na temat tego miejsca bo z mężem jedziemy tam w lutym 2024 i proszę powiedzieć czy jest tam znośnie i czy basen jest czynny,czego się spodziewać.Dziekuje

MamaPensjonariusza Nowy wpis

Witam, Mój syn 8 lat, też dostał skierowanie . Mozna starać się o miejsce dla opiekuna, trzeb tam dzwonić i próbować rezerwować miejsce dla opiekuna. Dodam, że w ubiegłym roku też tam byliśmy na turnusie 27-dniowym, i miałam pokój z dzieckiem jako opiekun (moje miejsce pełnopłatne). Teraz ( dostałam taką informację dzwoniąc do ŚCRU) dziecko , mimo że jest z opiekunem , śpi z innymi dziećmi na oddziale, a matki razem na oddziałach dla dorosłych . Na kiedy Pani ma termin?

ABC Nowy wpis

ZDJĘCIA NIE ODDAJĄ CO TAM SIĘ DZIEJE BRAK SZACUNKU DO CZŁOWIEKA ,ZIMNO ,BRUDNO W 21-WSZYM WIEKU OPŁATA ZA CZAJNIK.WI-FI.TELEWIZOR.ODDYCHANIE.ZABIEGI MINUTOWE,OTOCZENIE ORAZ ŁÓŻKA LEPSZE SĄ W ZAKŁADACH KARNYCH. NIE POLECAM .

MK Nowy wpis
@ABC

Zgadzam się z w/w opinią , pół roku byłam chora po powrocie do domu ,trauma pozostanie na długo w mojej pamięci ...Pani Dyrektor w luksusie ...pacjenci w ograniczonej przestrzeni , 3 osoby w 1 pokoju , zabiegi nie są dostosowane do schorzenia...jedzenie beznadziejne... nie ma możliwości wcześniejszego opuszczenia szpitala...propozycja Pani dyrektor to 450 zł za 1 dobę w przypadku rezygnacji z pobytu ... porażka , nie liczy się człowiek ...

Hanna

Postanowiłam napisać swoją opinię , ponieważ uznałam , że to co przeczytałam mija się z prawdą . Był to mój pierwszy pobyt na tego typu leczeniu , więc nie mogę porównać z innymi sanatoriami. Spędziłam w Śląskim Centrum marzec 2024 i jestem bardzo zadowolona .Nie jest to miejsce o standardzie hotelowym , ale nie po to tam jedziemy , aby spędzać czas w pokojach .Jestem zadowolona z zabiegów , które mi zlecono .Wszystko było zgodne z moimi problemami zdrowotnymi , bo posiadałam wymaganą dokumentację . Rehabilitanci mili , pomocni , uśmiechnięci . Panie pracujące na stołówce również , bardzo się starały , ale przecież trudno wszystkim dogodzić .Na miejscu jest kawiarenka , w której można wypić dobrą kawę i potańczyć . Wszystkie zabiegi kończyłam w porze obiadowej , a wiec miałam czas na spacery po parku zdrojowym , czy innych urokliwych miejscach , których w Rabce nie brakuje . Jest to też fajna baza wypadowa , byłam w Krakowie , Zakopanym itd. Wystarczy trochę własnej inicjatywy , by miło spędzić czas. Pozdrawiam Wszystkich pracowników Śląskiego Centrum i bardzo dziękuję .

@Hanna

Cieszy mnie ta opinia. Może coś się poprawiło w funkcjonowaniu tego ośrodka rehabilitacji. Chyba tak, skoro jest taka pozytywna opinia. Zbyt ogólna, aby wyciągnąć właściwe wnioski. Mam nadzieję, że będzie więcej obszerniejszych opinii kuracjuszy, którzy mieli okazję korzystać z usług tej placówki. To ważne, aby jakość tych usług była na właściwym poziomie i służyła poprawie zdrowia kierowanych do niej pacjentów.

Jesteś już po rozmowie rekrutacyjnej w firmie Śląskie Centrum Rehabilitacyjno Uzdrowiskowe Im. DR Adama Szebesty w Rabce Zdroju Sp. z o.o.? Zostaw swoją opinię dotyczącą jej przebiegu. Czy spełniła Twoje oczekiwania? Jaki był jej rezultat?

Hej, szukałam ofert pracy od nich, ale na swojej stronie nie ma żadnych aktualnych ofert. Wiecie, gdzie rekrutują ludzi do pracy, robią to sami czy zlecają np. jakiejś agencji? A i czy wiecie, jak idzie sezon urlopowy czy na ten okres biorę ludzi do pracy tymczasowej? Szukam pracy np. sprzątania, na recepcji, do obsługi gości.

Weszłam sobie na ich stronę, ale nie znalazłam aktualnych ofert pracy, poza ogólną informacją, że zatrudnią lekarzy specjalistów. Ale jak tu czytam, to chyba od dawna jest to napisane. Mnie interesują posady biurowe. Czy macie info o jakiś wakatach, albo czy szykują się niedługo rekrutacje do administracji, kadr, zarządzania budynkiem?

czesiek

Pacjent
@czesiek

To siedziec w domu i nie marudzic. 17 razy to stanowczo za duzo.

Kuracjuszka 998
@Pacjent

Kuracjusz jedzie do sanatorium wówczas gdy otrzyma skierowanie od lekarza oraz potwierdzenie zasadności pobytu przez NFZ. Więc komentarz dot. Ilości kuracji sanatoryjnych jest nie na miejscu.

Agata 26 01 23
@czesiek

Proszę nie jedzcie do szpitala Rechabilitacyjnego Śląskiego RABKA ZDROJ,basen zimna woda,przeciągi,jedzenie nie do gotowane,nie dosmażone,przyjechałam do domu chora z tamtą,wymiotowałam mięsem,wirus do tego,myślałam że koniec że mną,dalej jestem chora,poprzepisywal mi zabiegi na stopę za duża,co nie powinno tyle być,nogą boli,ludzie tam chorują,jedna pani to ostre zapalenie płuc miała,zastanówcie się ją jestem przykładem,i inni pacjenci co tam wtedy byli.

Sylwia567
@czesiek

Będąc tam na rechabiltacij w centrum śląskim uzdrowwisku w Rabce Zdrój,w zimnym basenie solance miałam zabiegi,były przeciągi,bardzo zachorowałam,ludzie tam narzekali i chorowali,zrobili mi zabieg na kolano,tak boli że nogą nie mogę ruszać,tak jak za duża fali uderzeniowej miałam,pogorzylo się,jedzenie nie dogotowane,nie do smażone,zimne,tak wymiotowałam,odradzam.

TERESA. B.
@czesiek

Miałam okazję być w Śląskim Centrum rehabilitacji w Rabce Zdrój.Nie zgadzam się z opinią poprzedniej pani.Przyjechalam po operacji endoprotezy kolana 3 tygodnie ,chodziłam o kulach.Moj pobyt był od 01.12.22 do 23.12.22 Dla mnie najważniejsza była rehabilitacja.Mialam 165 różnych zabiegów i ćwiczeń.Rehabilitacja jest na bardzo wysokim poziomie.Panie rehabilitantki pomagają w ćwiczeniach i pokazują jak ćwiczyć.Jesli chodzi o panie pielęgniarki zawsze z uśmiechem podchodzą do pacjenta.Ja akurat potrzebowałam pomocy przy kąpieli,ubiorze oraz zawiezienie mnie do stołówki i na inne zabiegi./Bałam się jeździć windą/Panie opiekunki są naprawdę bardzo grzeczne,rozumieją chorobę pacjenta.Przed zakończeniem swojej pracy pytają czy jeszcze mogą w czymś pomóc.Po trzech tygodniach pobytu wyszłam o własnych siłach bez kul. Mam porównanie co oferuje SLASKIE CENTRUM Rehabilitacji a co Sanatorium Cegielski w Rabce Zdroju.Bylam w maju 2022 prywatnie było tylko 3 zabiegi i na tym koniec. Uważam że Śląskie CENTRUM może pochwalić się wspaniałymi lekarzami jak A.Szczesniak ordynator oraz wspaniałym personelem.Panie rehabilitantki oceniam jako JA na 6 z plusem.Wyżywienie dobre panie kucharki bardzo miłe.Pobyt był owocny bardzo i polecam wszystkim kuracjuszom Slaskie CENTRUM rehabilitacji Rabka Zdroj. Pokoje czyściutkie sprzątane codziennie,korytarze sprzątane kilka razy.Moge porównać z innymi ośrodkami.Te złe opinie piszą takie osoby, które oczekują że będą mieszkać w pałacach i służba do dyspozycji.Jako kuracjusz oceniam najwyższy poziom placówki, jeśli chodzi o cały personel to stawiam "5" bo takie mam odczucie.

Beata

Zosia

Zazwyczaj nie pisze opini zwłaszcza negatywnych ale tym razem zdecydowalam sie napisac ku przestrodze i moze komus to pomoze w podjęciu decyzji wyjazdu do sanatorium w Rabce. Ale od początku. Dostalam skierowanie do sanatorium w Rabce Śląskie Centrum Rehabilitacyjno Uzdrowiskowe. Poczytałam opinie w internecie, które nie były bardzo przychylne, ale stwierdziliśmy z mężem że damy szansę i ocenimy sami. Przed przyjazdem dostałam telefon z uzdrowiska z działu planowania, co bardzo mile mnie zaskoczyło i pomyslalam ze moze nie bedzie tak zle i opinie są przesadzone. Pani chciała potwierdzić nasz przyjazd. Po rozmowie mieliśmy już uzgodnione że pokój 2 osobowy z indywidualna łazienka już na nas czeka,. .Już po przyjeździe czekała nas bardzo niemiła niespodzianka. Już na wstępie dowiedzieliśmy się że pokoju z osobna łazienka dla nas nie przewidziano, natomiast pani zaprowadziła nas do pokoju ze wspólną łazienka dzielona z innym pokojem tzw studio. Na moje pytanie co sie stalo z osobnym pokojem pani odpowiedziała po prostu "Nie ma". Zastanawia mnie po co byl wiec ten telefon z działu planowania? Po to tylko żeby odhaczyć rubryczkę z papierach? Nie mieliśmy innego wyjścia i zostaliśmy w przydzielonym nam pokoju z planem wyjaśnienia sytuacji rano z siostra przełożona. Pierwsza noc i kompletne zaskoczenie! Sanatorium to tylko nazwa! Ale jak sie ma ta nazwa do warunków? Materace na łóżku stare, zniszczone ze sprężynami wbijającymi się w plecy. Wystrój i meble pamiętają czasy (usunięte przez administratora), ale to nie był problem, natomiast okna były nieszczelne i w pokoju zimno. Telewizor owszem był, ale telewizja odpłatna 95 zł za 21 dni czyli 3,5 miesięczny abonament RTV, niby 20 kanałów ale tak naprawde moze z 8 bo się powtarzały i obraz ciągle się zacinał, o radiu można było tylko pomarzyć. Internet tez dostepny ale za dodatkowa oplata. Brak czajnika i możliwości zrobienia w pokoju kawy czy herbaty, ale byla wspolna kuchnia dla wszystkich kuracjuszy czyli ktos z problemami mobilnymi nie miał zapewnionego podstawowego w 21 wieku europejskiego standardu. Jeśli chodzi o atrakcje oprócz płatnych wycieczek nie było nic.Rano przed śniadaniem udało nam się porozmawiać z siostra przełożona na temat pokoju i warunków. Stwierdziła, że ona żadnych innych pokoi nie ma a jak nam się nie podoba to możemy zrezygnować i przyznała że co turnus maja taka sama sytuacje. Zastanawia mnie tylko, ze jesli tak sie dzieje co turnus, to dlaczego nikt nic nie zmienia. Ponadto stwierdziła ze warunki sa jakie sa bo NFZ malo placi, wiec chyba to według niej jest usprawiedliwienie aby nie zapewnić minimum komfortu osobom starszym i schorowanym? Rano okazalo sie ze łazienkę musieliśmy dzielić z pokojem w którym były 3 starsze panie, co nie było dla mojego męża bardzo komfortowa sytuacja i prawdopodobnie również dla tych pan. Posiłki na pierwszy rzut oka wydawałoby się że będą w porządku - dostaliśmy do wyboru 2 diety - lekkostrawna i normalna - ja wybrałam to pierwsza a mąż ta druga opcje. Jedzenie przez cały turnus było monotonne ubogie i na pewno nie dostosowane do wybranej diety. Wybrana dieta lekkostrawna niczym się nie różniła od diety normalnej. Personal uważam za bardzo miły, ale harmonogram zabiegów bardzo chaotyczny, na przykład zabiegi planowany były w czasie posiłków i kilkakrotnie w czasie turnusu zmieniany, dostosowany nie do potrzeb pacjenta tylko do potrzeb personelu i ośrodka. Turnus wypadł w czasie przedświątecznym, gdzie zaplanowane były urlopy pracownicze i remonty, a zabiegi były pod to dyktando. W tym wszystkim pacjent i jego potrzeby były najmniej ważne. Osoby takie jak ja i mój mąż, które jak wyzej wspomnialam mają problemy i zwyrodnienia stawów, kręgosłupa dostały inhalacje które zostały w ostatniej chwili zmienione z zabiegów na nasze dolegliwości (okład z borowiny).Zastanawiam się jak pomoże inhalacja na kręgosłup?No coz... Jak zwróciłam się o wyjaśnienie do pracowników odpowiedzieli że przepraszają ale nic na to nie poradzą bo zaczal sie remont. Remont również był bardzo uciążliwy dla wszystkich - hałasy non stop i pył na korytarzach przez który nie dało się oddychać - może dlatego te inhalacje!? Wisienka na torcie było zaświadczenie od lekarza którego nie widziałam przez cały turnus "Po zastosowanym kompleksowym leczeniu uzyskano złagodzenie występujących objawów, zmniejszenie dolegliwości bólowych, poprawę sprawności ruchowej i poprawę stanu ogólnego". Zastanawiam się na jakiej podstawie ktoś wydał takie zaświadczenie? Ale odhaczone w papierkach jest! Po raz pierwszy nie moglam sie doczekac konca turnusu i z utęsknieniem czekałam na powrót do domu i do 21 wieku! To był mój 6 wyjazd do sanatorium ale nigdy nie spotkałam się z takimi warunkami, ani z taką dezorganizacja i z takim lekceważącym podejściem do pacjenta.

@Zosia

W pełni zgadzam się z przedstawioną opinią, która bardzo obrazowo opisuje sytuację w tym pseudo sanatorium. Opinia ta przedstawia moje odczucia z pobytu na leczeniu sanatoryjnym z mają małżonką na przełomie wrzesień-październik 2023 r. Daleki jestem od wydawania negatywnych opinii, ale w przypadku tego sanatorium opinie negatywne są adekwatne i zasadne.Ciekaw jestem, kiedy właściwe organy kontrolne zajmą się występującymi tam problemami w celu ich usunięcia. Najwłaściwszym adresatem jest NFZ i organy właścicielskie. Pacjenci nie mają bezpośredniego wpływu na istniejącą sytuację. Mogą natomiast i powinni odmawiać uczestnictwa w turnusach oferowanych przez NFZ w tym ośrodku do czasu, aż sytuacja nie ulegnie radykalnej zmianie. Przeprowadzane remonty i zmiany organizacyjne, to tylko pozorowane pudrowanie smutnej rzeczywistości. Moja rada dla przyszłych pacjentów, szczególnie emerytów i schorowanych seniorów to odmawiać uczestnictwa w usługach oferowanych przez to pseudo sanatoryjne centrum rehabilitacyjne.

koszmar minionego pobytu styczeń 2024 właśnie wróciłam z tego (usunięte przez administratora) sanatorium , czasy świetności tego przybytku zatrzymał się w latach 70 dwudziestego wieku , wyposażenie również łóżka - zapadnięte materace w skajowych kokonach spanie na tym wymaga nie lada gimnastyki / to już powinien lekarz zapisać jako jeden z zabiegów/. W pokoiu który zajmowałam było okropnie zimno od okna tak ciągnęło,że ruszały się firanki / pan z obsługi zakleił całe ramy taśmą izolacyjną / mimo tego musiałam kupić grzejnik aby móc funkcjonować. O godzinie 6 rano winda do kuchni robiła pobudkę / nie był potrzeby nastawiania budzika/ a panie z kuchni tak krzyczały ,że na 2 piętrze było słychać co do siebie "mówiły'' jedyne dobre to to , że panie sprzątające starały utrzymać w tym relikcie czystości i były bardzo miłe . Panie pielęgniarki bardzo sympatyczne i pomocne zwłaszcza pani Sylwia przełożona .Teraz może napisze o jedzeniu to był dopiero koszmar ,,świnie lepiej się karmi,, śniadania i kolacje wędlina , ser biały najgorszego gatunku /niejadalne/ zawsze po 2 listki sałaty zielonej,twarde pomidory /ostatniego dnia obkrojone z każdej strony bo już były zgniłe , to czego kuracjusze nie zjedli na obiad było mielone i podawane jako sałatka na kolację lub na śniadanie. Obiady to dopiero było mistrzostwo świata zazwyczaj zimne /na stołówce okna same się otwierały w styczniu więc było bardzo zimno/ pseudo zupy których nazwy nie miały nic wspólnego z zawartością wazy przy stolikach były zgadywanki jak to coś nazwać drugie dania nie miały nic wspólnego z jedzeniem dla ludzi , w diecie dla cukrzyków podawano makaron żytni / bardzo lobię pod warunkiem że nie jest to ten kupowany dla psów/ posypany odrobinę kwaśnym białym serem a do tego mamałyga nazwana szpinakiem .Przez trzy tygodnie obiad zjadłam może trzy razy / pozostałe po obiedzie na stołówce wychodziłam na obiad na miasto - nie ja jedna większości kuracjuszy chodziła coś zjeść i dokupić jakieś jedzenie na śniadanie i kolacje . Pani dietetyczka uciekała przed kuracjuszami któż chcieli się poskarżyć na jedzenie i zamykała się w swoim gabinecie.Takich przykładów mogłabym podać bardzo dużo, ale i tak to nic nie zmieni dopóki ktoś z nfz zarządzający sanatoriami sam tam nie trafi i na własne skórze a tak na prawdę na własnym żołądku się nie przekona .Tak naprawdę taniej by mnie kosztował prywatny pobyt / bo jak doliczyłam do wszystkich niemałych opłat koszt dokupowanego jedzenia to kwota zrobiła się niemała . Tak więc z całego serca odradzam wyjazd do tego sanatorium dużo więcej jest tam wad niż zalet /nie jestem osobą bardzo wymagającą ale uważam , że jakieś minimum obowiązuje nawet w sanatorium z nfz / My jako kuracjusze nie jedziemy tam za darmo pan prezes nie karmi nas z własnej kieszeni rzucając ochłapy z pańskiego stołu , emeryci też mają swoją godności i chcą być traktowani jak ludzie nie jak świnie.Jest to bardzo przykre i uwłaczające ludzkiej godności.

@Gość

Zgadzam się z tą opinią. Miałem okazję korzystać z usług tego sanatorium i miałem podobne odczucia - niestety. Obiekt o ogromnych rozmiarach z minionego okresu, wymagający dostosowania i modernizacji do współczesnych wymogów, a co za tym idzie olbrzymich nakładów finansowych. Przede wszystkim brakuje w tym sanatorium rozsądnego zarządzania. NFZ stara się utrzymać tą placówkę kosztem komfortu kuracjuszy-seniorów i dzieci, kierowanych na leczenie rehabilitacyjne. Wyposażenie w sprzęt rehabilitacyjny jest wystarczające. Obiekt nie spełnia wymogów w zakresie ochrony środowiska dotyczących ogrzewania i strat energii cieplnej, co generuje olbrzymie koszty eksploatacji i utrzymania placówki (stolarka okienna i izolacyjność cieplna ścian), co ma wpływ na oszczędzanie na pacjentach. Negatywne opinie mają swoje uzasadnienie i niestety są zasadne. Kuracjuszom odradzam korzystanie z tej placówki w okresie grzewczym. Zarządzanie blokiem żywieniowym wymaga natychmiastowej kontroli i zmian organizacyjnych i kadrowych.

Bea
@Gość

Ten koszmar nie skończy się nigdy , muszą komuś być postawione zarzuty . Kierownik żywienia nie zna kwoty przeznaczonej na wyżywienie pacjenta, nie zna umowy i jej warunków z firmą cateringową . Ma za zadanie kontroli tej firmy . Żenujące przyjąć słupa który nie ma zielonego pojęcia i nazywać kierownikiem żywienia . To działanie to współudział w nadużyciu wobec pacjenta . Pan prezes ma umowę w biurko …. Tajne poufne …. Nikt nie zna stawki , tak brzmi oficjalnie , mam nadzieję że przyjdzie pora na nich , ktoś zamknie moloch który nie spełnia norm unijnych i prowadzi się proceder (usunięte przez administratora) pacjenta .

Na stronie jest tylko info, że szukają rehabilitanta medycznego, czy można wiedzieć za jakie pieniądze, bo rozważam aplikację? Podane jest także, że obowiązują dyżury, więc domyślam się, że po 12h? Jeśli zapewniają kontrakt to trzeba założyć działalność gospodarczą?

@Dek
Użytkownicy czekają na odpowiedź 60 dni.

Nfz za kuracjusza każdego płaci 49 zł za dzień wyżywienia. SanatoriumA.Szabasty przeznacza UWAGA !18 ZL NA DZIEN WYZYWIENIA. Co jemy nie będę opisywać!! Reszta kwoty z kuracjusza Sanatorium spłaca długi wobec firmy kateringowej!!!Tak będzie jeszcze przez 6 lat!! My spłacamy długi bo ktoś kiedyś w sanatorium chyba jadł kawior...obecnie jemy polewki i zmielone przeglądy tygodnia!!!. Dlaczego zabierane są pieniądze z mojego wyżywienia???u innych kuracjuszy???? Obecny Turnus 15.02-7.03 2024 .LICZY 400 osób!to tylko jeden turnus!

Ta rekrutacja dla lekarzy specjalistów jest prowadzona stale? Po komentarzach widzę, że co jakiś czas ktoś o to pyta, a ogłoszenie nie znika. Mało chętnych jest czy po prostu ciągle jest zapotrzebowanie? W każdym razie może akurat ktoś zajrzy kto będzie znał co nieco o warunkach pracy. Zarobki na jakim poziomie stoją? Atmosfera wśród kadry jest przyjazna?

Mirka

Emeryt ze skierowaniem
@Mirka

Optymistyczna opinia kuracjuszki, która miała okazję skorzystać z usług tej placówki. Myślę i jestem przekonany, że szczera i rzetelna. Negatywne opinie przerażają kuracjuszy, którym przyznano możliwość skorzystania z leczenia w tej placówce, i zniechęcają do wyjazdu na leczenie. Z tymi negatywnymi opiniami powinni zapoznać się decydenci kierujący placówką, aby poprawić występujące niedomagania i sądzę, że tak jest. Praca z pacjentami obciążonymi różnymi schorzeniami jest trudna i wymaga dużo cierpliwości i wysiłku, aby sprostać wyzwaniom i to w wielu opiniach jest podkreślane przez zadowolonych pacjentów placówki, co pozytywnie wpływa na moje postanowienie o skorzystaniu z oferowanej formy leczenia sanatoryjnego. Myślę, że negatywne opinie są incydentalne i mają pozytywny wpływ na poprawę funkcjonowania placówki i zadowolenie przyszłych kuracjuszy. Pozdrawiam personel i życzę dużo zdrowia i cierpliwości oraz zadowolenia z wykonywanej pracy. Świat jest piękniejszy, gdy będziemy dla siebie bardziej wyrozumiali , empatyczni i serdeczni.

zbyszek5678
@Emeryt ze skierowaniem

Laura

Szukałam ogłoszeń o pracę ale wolne są jedynie stanowiska medyczne. Rozglądam się za pracą salowej. Wiecie na jakie warunki może liczyć taka salowa w tym centrum? Widziałam, że była jakaś zmiana zarządu, zmiany na lepsze? Jako salowa ze sporym doświadczeniem jakich zarobków mogłabym się spodziewać? Ludzie mili, atmosfera dobra?

Wiecie, czy Śląskie Centrum Rehabilitacyjno Uzdrowiskowe Im. DR Adama Szebesty w Rabce Zdroju Sp. z o.o. udostępnia laptop i telefon do pracy zdalnej?

glob50

Tak udostępnia za dodatkową opłatą, którą należy zgłosić i wykupić w portierni przy wejściu głównym. Są ogromne problemy z zasięgiem WIFI i połączenia są często zrywane. Ja miałem swój router z kartą SIM i nie mogłem skutecznie go wykorzystać z uwagi na okresowe braki zasięgu i łącza. Rozmowy telefoniczne przez komórkę - tragedia, trzeba "łapać" sygnał, poprzez odpowiednie szukanie w przestrzeni na zewnątrz obiektu.

Lara

Na stronie szpitala widnieje adnotacja odnośnie przyjęć na stanowiska lekarzy specjalistów. Niestety, nie ma podanych szczegółów. Osobiście interesuje mnie praca jako pediatra. Jakie warunki muszę spełnić, aby zostać przyjęta? Orientujecie się? Dodatkowo, może ktoś z Was wie, ile mniej więcej się tu zarabia? :-) Nie pogardziłabym, jakbyście podali widełki. :-)

Jaka atmosfera jest między działami w Śląskie Centrum Rehabilitacyjno Uzdrowiskowe Im. DR Adama Szebesty w Rabce Zdroju Sp. z o.o.?

aaa

Nie mogę się dostać na stronę internetową ich zbytnio, ale wiem, że szukali pielęgniarza oddziałowego. Czy to jeszcze aktualne? Jeśli tak, to ile w miesiącu godzin do wypracowania jest?

Aleks

Marzec 2023r. Zdecydowanie nie polecam. Jedzenie niesmaczne. Dziwne "pasty" w skład których wmieszano nie wiadomo co. W jadłospisie wypisane 50 g wędliny g to co na talerzu to myślę, że mniej niż 20g. Personel miły, serdeczny, uśmiechnięty, pomocny... Ponieważ ani pora roku, ani pogoda nie sprzyjała długim spacerom wykupiłam telewizor na turnus. 21 dni za 95zł, pakiet podstawowy. Niestety często przy odbiorze zdarzał się brak obrazu, dźwięku, śnieżenie. Ktoś czerpie ogromne zyski z tego biznesu a kuracjusz żeby mieć okno na świat musi płacić. Radia w pokoju, ani sali telewisyjnej nie ma. Na sali gimnastycznej jest rehabilitant który nie interesuje się wcale pacjentem. Najczęściej siedzi przy komputerze.

Renata
@Aleks

A tego personelu to ogólnie ile jest na jednej zmianie? Kogo dokładnie masz na myśli wspominając o personelu? Jakieś opiekunki też tutaj pracują czy tylko wykwalifikowany personel?

Rehabilitacja

Czy przyjmowany jest pacjent na szpitalne skierowanie na rehabilitację

Zostaw merytoryczną opinię o Śląskie Centrum Rehabilitacyjno Uzdrowiskowe Im. DR Adama Szebesty w Rabce Zdroju Sp. z o.o. - Rabka

• Jak się pracuje w Śląskie Centrum Rehabilitacyjno Uzdrowiskowe Im. DR Adama Szebesty w Rabce Zdroju Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Śląskie Centrum Rehabilitacyjno Uzdrowiskowe Im. DR Adama Szebesty w Rabce Zdroju Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 2.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Śląskie Centrum Rehabilitacyjno Uzdrowiskowe Im. DR Adama Szebesty w Rabce Zdroju Sp. z o.o.?

1.8/5 Na podstawie 6 ocen.
  • Dietla 5
    34-700 Rabka