Opinie o Fenix Metals Sp. z o.o. w Chmielów

Poniżej przeczytasz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Fenix Metals Sp. z o.o.. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do pracy w Fenix Metals Sp. z o.o. o rekrutacji.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Fenix Metals Sp. z o.o. w Chmielów

Mnie też stawki by interesowały ale konkretniej dla Specjalisty ds. Komunikacji i PR. Teraz niedawno jak kogoś szukali było napisane, że minimum 3 lata doświadczenia trzeba mieć, żeby się zakwalifikować. Nie wiecie czasem czy będzie jego im więcej tym uda się wynegocjować wyższa podstawę?

Marek Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 51 dni.

Cześć, Czy ktoś wie, jak wyglądają aktualne stawki w Fenix Metals? Dużo ogłoszeń ostatnio wypuścili, więc się zastanawiam czy nie podesłać CV. Pytanie czy tyle ludzi odchodzi i dlaczego, że tak rekrutują intensywnie..

do teraz jeszcze nikt nie udzielił odpowiedzi dotyczącej dodatku za szkodliwość, Czemu? I czy jakiekolwiek inne występują, które można z łatwością wymienić? W ofercie dla operatora pieca pisali o przestrzeganiu zasad BHP, przepisów ochrony środowiska i tych przeciwpożarowych. A od strony Pracodawcy jaka jest teraz wdrożona prewencja?

Krystian Nowy wpis

Jak z szkodliwością w tej firmie. Jest jakiś dodatek za szkodliwosc na zdrowie skorpion mam wdychać ołów tam?

W jaki sposób najlepiej przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej w firmie Fenix Metals Sp. z o.o.? Czy kandydat na stanowisko Cost Calculation Specialist powinien skupić się na jakichś określonych obszarach swojego życiorysu? Opowiedz nam o swoim doświadczeniu.
Aneta

widziałam, że ktoś pytał już o kasę na stanowisku speca do spraw ochrony środowiska była też wątpliwość co do oferowanej stawki po 15 miesiącach stażu. jeśli już o nim mowa to jak często poszukiwany jest spec od środowiska skoro ogłoszenie dalej wisi? ilu ich trzeba tak w sumie, żeby wszystko w porządku funkcjonowało i jak rozmowa wygląda na to stanowisko?

Osa

Dlaczego po 15 miesiącach wynagrodzenie 6500 brutto a nie po 3 miesiącach.

zainteresowany

na jakie warunki można liczyć w dziale finansowym? Widziałem ich ofertę i jestem ciekawy. Ktoś coś więcej może powiedzieć o tym stanowisku?

PB

Firma Fenix zachęca do pracy na wiele sposobów. Najważniejszym jest jednak stawka, która jest znacznie wyższa niż u innych sąsiadujących firm. Na pensję brutto składają się następujące elementy (dane dla okresu od 01.07.2022, prawdopodobnie do 01.07.2023): 1. Stawka podstawowa: - 22,90PLN/h w pierszych 3 miesiącach - 25,00PLN/h w kolejnych 6 miesiącach - 28,20PLN/h w następnych 6 miesiącach - 30,10PLN/h po powyższych 15 miesiącach - umowa na czas nieokreślony Od powyższych stawek i okresów zatrudnienia zdarzają się odstępstwa w przypadku wyjątkowo dobrych pracowników 2. Premia motywacyjna (miesięczna): - 100PLN za prawidłowe podejście do wykonywanych obowiązków - 150PLN za prawidłowe podejście do BHP i Ochrony Środowiska - 150PLN za brak zwolnień chorobowych w danym miesiącu - 100PLN za dbanie o niskie stężenie ołowiu we krwi (tak, największy wpływ na ten parametr ma higiena osobista zachowywana przez pracownika) 3. Dodatek za pracę w godzinach nocnych (wymagany przez polskie prawo), oraz dodatek za pracę na 3 zmianie w wysokości 45%. Średnio za pracę w systemie 4 brygadowym pracownik zarabia ponad 15% więcej niż osoba pracująca od poniedziałku do piątku. 4. Roczna Nagroda Uznaniowa w wysokości zbliżonej do średniej pensji z ostatnich kilku miesięcy, wypłacana w grudniu przed okresem świątecznym. 5. Świadczenia z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych ("wczasy pod gruszą", siłownia, basen, dodatki świąteczne) 6. Darmowe posiłki regeneracyjne 7. Coroczna regulacja pensji odbywająca się zazwyczaj w czerwcu 8. Nieograniczony dostęp do napojów chłodzących ;) Po 15 miesiącach daje to średnio ponad 6500PLN brutto miesięcznie + Roczna Nagroda Uznaniowa. Za rok będzie prawdopodobnie więcej. Pozdrawiamy Fenix

@PB

Faktycznie jest spora różnica w stawkach wobec poprzedniego roku. Zastanawiają mnie tylko te wspomniane odstępstwa. Jest to wtedy automatyczny przeskok na kolejny szczebel stawki czy jakoś indywidualnie to zostaje ustalone? I dodatkowo czy można w jakiś sposób zdefiniować tego wyjątkowo dobrego pracownika czy to kwestia dość specyficzna?

Czym w Feniks metals zachęcają przyszłych pracowników? Jakie mają dodatki?

PB

Dzień Dobry, Firma Fenix zachęca do pracy na wiele sposobów. Najważniejszym jest jednak stawka, która jest znacznie wyższa niż u innych sąsiadujących firm. Na pensję brutto składają się następujące elementy (dane dla okresu od 01.07.2021, prawdopodobnie do 01.07.2022): 1. Stawka podstawowa: - 19,60PLN/h w pierszych 3 miesiącach - 21,5PLN/h w kolejnych 6 miesiącach - 24,30PLN/h w następnych 6 miesiącach - 26,00PLN/h po powyższych 15 miesiącach - umowa na czas nieokreślony Od powyższych stawek i okresów zatrudnienia zdarzają się odstępstwa w przypadku wyjątkowo dobrych pracowników 2. Premia motywacyjna (miesięczna): - 100PLN za prawidłowe podejście do wykonywanych obowiązków - 150PLN za prawidłowe podejście do BHP i Ochrony Środowiska - 150PLN za brak zwolnień chorobowych w danym miesiącu - 100PLN za dbanie o niskie stężenie ołowiu we krwi (tak, największy wpływ na ten parametr ma higiena osobista zachowywana przez pracownika) 3. Dodatek za pracę w godzinach nocnych (wymagany przez polskie prawo), oraz dodatek za pracę na 3 zmianie w wysokości 45%. Średnio za pracę w systemie 4 brygadowym pracownik zarabia ponad 15% więcej niż osoba pracująca od poniedziałku do piątku. 4. Roczna Premia Uznaniowa w wysokości zbliżonej do średniej pensji z ostatnich kilku miesięcy, wypłacana w grudniu przed okresem świątecznym. 5. Świadczenia z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych ("wczasy pod gruszą", siłownia, basen, dodatki świąteczne) 6. Darmowe posiłki regeneracyjne 7. Coroczna regulacja pensji odbywająca się zazwyczaj w czerwcu 8. Nieograniczony dostęp do napojów chłodzących ;) Po 15 miesiącach daje to średnio ponad 6000PLN brutto miesięcznie. Za rok będzie prawdopodobnie więcej. Pozdrawiamy Fenix

Irena
@PB

Przydatny post, tylko zastanawiamy się z mężem, czy te stawki wzrosły z nowym rokiem i minimalną krajową pensją. I jak tak, to która i o ile. Może wartoby było jeszcze raz takie coś wstawić bardziej aktualne :))

@Irena

Jak już napisano w innym poście, na temat prywatnej opieki lekarskiej, rok finansowy w Fenix Metals kończy się w czerwcu. Decyzje na temat regulacji płacowych podejmowane są zazwyczaj w tym okresie. Podwyżki stawek, oraz inne zmiany obowiązują zazwyczaj od 1 lipca. Pozdrawiamy Fenix

@PB

Czy obecnie są przyjęcia do firmy Fenix?czy można złożyć cv?

PB

Tak, firma cały czas rekrutuje. Ogłoszenia można znaleźć na olx oraz pracuj.pl

Beata
@PB

A Twoim zdaniem poszerzają zespół czy po prostu mają tak ogromną rotację, że no ciągle muszą rekrutować?

zainteresowany

zatrudniacie ukraincow?

@zainteresowany

Pytasz w kontekście aktualnych Uchodźców?

Alicja

Hej przeczytałam tu min o dodatku za prace w nocy i od razu mam pytanie: czy ona jest obowiązkowa? Bo właśnie nie wchodzi zbytnio w grę proszę o info

Czy można liczyć w Fenix Metals Sp. z o.o. na prywatną opiekę medyczną?

PB

W chwili obecnej Fenix Metals nie zapewnia prywatnej opieki medycznej. Natomiast temat ten jest od pewnego czasu rozważany, więc możliwe, że sytuacja ulegnie zmianie.

Małgorzata
@PB

i co? coś się zmieniło? bo minęło już kilka miesięcy

@Małgorzata

Zazwyczaj takie zmiany są wprowadzane wraz z nowym rokiem rozliczeniowym, czyli od 1 Lipca. Jeżeli wprowadzimy prywatną opiekę medyczną, to poinformujemy o tym na GoWork.pl. Pozdrawiamy Fenix

Rozsadny

(usunięte przez administratora) i tyle ołów cyna atmosfera w laboratorium stołówce i hali fatalna gorszej nie widziałem nigdzie. Tam nawet sprzątaczki są pyskate

@Rozsadny

Szanowny Panie "Rozsądny" Prosimy o kontakt. Bardzo chętnie wysłuchamy konkretnych uwag odnośnie atmosfery zarówno na hali, w laboratorium jak i na stołówce. Wydaje nam się, że ocenił nas Pan wyjątkowo niesprawiedliwie. Dlatego tez chcielibyśmy zbadać sprawę i wprowadzić ewentualne działania korygujące, żeby takie opinie więcej się nie powtarzały. Pozdrawiamy Fenix

Kubuś Puchatek

Pracuję tu już jakiś czas (kilka lat) jak jest? NORMALNIE Płacą na czas Pilnują się prawa pracy (niema kasy pod stołem) Kierownicy no cóż różni są trzeba się dopasować oni irytują nas a pewnie my ich ale przedewszystkim trzeba rozmawiać , choć z niektórymi to trudna sztuka. Zdaża się ż zachowują się wg zasady pracodawca ma zawsze racje a przecież monopolu na nieomylność niemają. Jak chodzi o klimat to bywa ciepło a nawet ekstremalnie ciepło ALE w każdej prawie chwili możesz iść się napić lub się przewietrzyć co nawet jest Ci sugerowane. Są miejsca po których jak trafisz do piekła to diabłu każesz temperature podkręcić bo ziąb ma :) Atmosfera w pracy raczej dobra jak nie wojujesz to i masz dobrą atmosferę. Lepszy śmiech niż bluzgi. KASA Na dziś dają nowym 17zł na godz brutto + 500zł premi uznaniowej(i z tego lubią sobie zabrać coś z rużnych powodów) ALE np mi niezabrano nic tak długo że niepamiętam kiedy był ostatni raz :) + dodatek za pracę w nocy + dodatek za pracę na trzeciej zmianie Plus benefity z funduszu socjalnego rocznie ok 1000 zł +- Po kilku latach będzie to netto 3300 do 3700 możliwe często są nadgodziny jeśli chcesz. ALE PAMIĘTAJ TU PRZERABIA SIĘ OŁÓW I INNE METALE CIĘŻKIE. DLATEGO UWAŻAM Ż PŁACA JEST ZDECYDOWANIE ZA NISKA ACZKOLWIEK NA TLE OKOLICZNYCH ZAKŁADÓW JEST OK.

Rozsadny
@Kubuś Puchatek

Ładną sielanke nam namalowales naszczescie wiem jak to wygląda naprawdę. Unikać omijać tą firmę z kilometra i tyle. Tam nawet sprzątaczki są pyskate i niewychowane na tym "zakładzie"

@marcel a czy to Polska firma?

Kubuś Puchatek
@Michał

Nie to niejest polska firma. Przewarza kapitał Duński ale dokładnej struktury własnościowej nieznam.

Marcel

Firma ma silną pozycję na rynkach Europy oraz państw skandynawskich, profesjonalista do tego dobry pracodawca.

gosc

yf

Dawid

Jak wygląda praca obecnie i zarobki w firmie?

wytapiacz

Kto tam pracuje niech napisze jak tam jest?

Zostaw merytoryczną opinię o Fenix Metals Sp. z o.o. - Chmielów

• Jak się pracuje w Fenix Metals Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Fenix Metals Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 8.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Fenix Metals Sp. z o.o.?

Fenix Metals Sp. z o.o.