Opinie o Boston Scientific International BV w Kerkrade

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz obecnych pracowników o pracodawcy Boston Scientific International BV. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do pracy w Boston Scientific International BV na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Boston Scientific International BV w Kerkrade

Użytkownicy czekają na odpowiedź 59 dni.

Na jakie benefity można liczyć w Boston Scientific International BV?

BSCI Nowy wpis

Nie polecam. Firma stała się bezduszną korporacją. Ludzie, którzy pracowali w niej ponad 10 lat są zmuszeni uciekać ze względu na słabe zarządzenie zespołami, brak rozwoju oraz marne warunki finansowe. W efekcie dostają zero wdzięczności od firmy za poświęcenie, bezpłatne nadgodziny i zmarnowane lata. Szczególnie nie polecam działu customer care. Póki tu jesteście odechciewa się wstawania rano do pracy. Jeśli zastanawiasz się nad aplikowaniem do tej firmy, przemyśl swoją decyzję porządnie.

Wieloletni pracownik Nowy wpis
@BSCI

W Bostonie ponad 7 lat, takie same odczucia, mimo, że pracuję w innym dziale. Pensje marne, nowe osoby dostają znacznie wyższe pieniądze niż osoby doświadczone, które te osoby szkolą co jest wielką niesprawiedliwością. Z racji tego motywacja ogromnie spada, a atmosfera w zespole staje się nieprzyjemna. Nie było też żadnego sensownego wyrówniania związanego z inflacją, podwyżki co roku na poziomie 200-300 zł brutto.

Na jakie wsparcie w Boston Scientific mogą liczyć kobiety w ciąży? Czy przestrzegane są ich prawa wynikające z Kodeksu pracy?

Opinią o GBS. Przepracowałam tam kawał czasu. Z początku w AP, później przeszłam do A2R. Na szczęście, miałam w sumie fajnych TL i menedżerów przez cały okres, albo może nie zauważałam ich wad dla siebie. Kiedy pracowałam, to też byłam zadowolona z zarobków (może nie góra rynku, ale na pewno wyżej średniej dla mojego stanowiska oraz doświadczenia). Przy każdej podwyżce również dostawałam feedback, że to jest górne wynagrodzenie w kraju na moim stanowisku w Bostonie (nie wiem na ile to jest prawda, bo trzymam się reguły nie pytać innych o zarobkach i nie mówić swoich). Natomiast stabilnie 2 razy na rok dostawałam podwyżki (raz chyba było nawet 3). Ogólnie czułam się bardzo zaopiekowano przez TLów i menedżerów i odchodziłam z dobrym wrażeniem. Super doświadczenie, nowoczesne systemy, możliwości rozwoju, możliwość przejścia między działami. Oczywiście było dużo irytujących typical korpo zmian i może trochę nawijania makaronu, ale nawet, biorąc to pod uwagę, bardzo mile wspominam Boston. Kiedy odchodziłam, to faktycznie już dostałam kilka ofert o większych zarobkach, a może po prostu nie chcieli mnie dać więcej w Bostonie. Próbowali mnie też przetrzymać, ale niestety nic konkretnego nie oferowali, a jedyna dobra konkretna oferta wpłynęła na sam koniec. Zdecydowałam iść dalej i rozwijać się w innych firmach, czego nie żałuję. Jeżeli chodzi o bonus, to faktycznie do 2022 nie był wypłacany dla niższego grona pracowników, ale od 2022, czyli w 2023 już mogli dostać ten bonus. Najbardziej wraziło mnie to, że minęło około 5 miesięcy po odejściu z firmy, ale i tak dostałam ten bonus. Ze swojej strony mogę tylko polecić.

Jak przebiegła Twoja rozmowa kwalifikacyjna w firmie Boston Scientific International BV? Napisz o swoich odczuciach ze spotkania. Czy coś Cię zaskoczyło w oferowanych warunkach współpracy? Opowiedz nam o tym.

Rozmowa o pracę umówiona przez zewnętrznego rekrutera na stanowisko Master Data Management Specialist with Italian. Bardzo sprawnie umówione spotkania, konkrety na rozmowie, parę pytań teoretycznych z Excela (Chociaż sam bym wolał krótkie zadanie w Excelu niż pamiętanie nazw formułek, no i tutaj zapewne przez brak tej wiedzy zostałem odrzucony, szybka informacja od zewnętrznego rekrutera, że wybrali osobę z wewnątrz firmy, jednak widzę, że oferta cały czas odświeżana. Weryfikacji języka Włoskiego nie było gdyż odbywa się w kolejnym etapie.

@Kandydat

Dopiero w drugim? A wiadomo jak jest przeprowadzana teraz? Luźna rozmowa? Z tymi formułkami to jakie przykładowe pytanie zostało zadane? Z jakich przyczyn jest kładziony na to tak duży nacisk, czemu firma nie zwraca uwagi na aspekty praktyczne?

Żałuję, że tu pracuję. Brak premii rocznej i kłamstwa.

Aneta

hej czy ta opinia jest stawiana z perspektywy administracji? widziałam wzmiankę na forum o tym, że podobno im tutaj nie przysługują bonusy roczne. jaką macie w takim razie alternatywę? co w biurze motywuje do pracy skoro wciąż w niej jesteś?

@Aneta

Od ubiegłego roku pracownikom na każdym stanowisku przysługuje bonus roczny więc ktoś tu się trochę mija z prawdą.

W zeszłym roku nue było żadnych bonusów rocznych chyba ze nasz dział był pominięty? Trochę słabo??

Tzn. lekko doprecyzować muszę. W ubiegłym roku bonus dla wszystkich został wprowadzony i zaczął się naliczać. Pierwsza wypłata nastąpiła natomiast w marcu 2023.

Aneta

W jaki konkretnie sposób w takim razie zaczął się naliczać, na jakiej podstawie? I czemu pracownicy z innych działów nie mają o tym większego pojęcia? W jaki sposób takie informacje są udzielane wszystkim zatrudnionym?

makao i po makale

Pracowałam w Bostonie, wszystko zależy na jakiego szefa trafisz, mój wymagał pracy 12h dziennie, również w dni wolne, wiecznie niezadowolony, szkoda życia. Aha w firmie nikt cię nie obroni, słyszałam tylko że mam ustalić sobie zasady współpracy miedzy mną a dyrektorem itp korpobzdury. Najlepiej zebyś pracował 24h i nie raportował nadgodzin. Zrobiłeś coś super? Nagle dostajesz ochrzan za jakieś totalne bzdury, często obowiązki poniżej mojego doświadczenia i wykształcenia coś w rodzaju prywatnego concierga. Uciekać jak najdalej!

Roger
@makao i po makale

RACYZM jest problemem, a leniwi menadżerowie, którzy spędzają połowę swojej kariery, otrzymując wynagrodzenie z ZUSu , a następnie wracają do pracy, zachowując się jak naziści. Polska nienawiść! To nie jest amerykańska firma.

@makao i po makale

Padło stwierdzenie, że zależy na kogo natrafisz.. Jaka jest perspektywa przy drugim wariancie wobec tego? Komuś trafił się bardziej pozytywny scenariusz i by opisał warunki od tej perspektywy?

makao i po makale
@Aneta

Niedawno odeszła kolejna dziewczyna, team i szefów miałą super, ale chaos i zawalenie obowiazkami było tak duze ze przestajesz ogarniac, Codziennie dostajesz taką masę maili, że nie jestes w stanie pamietac o starszych (mowie o business support). NIestety jeśli do Ciebie uderzają wszyscy i zdarza sie ze dostajesz polecenie z Finansow, że masz coś zrobić (a nie raportujesz do tego działu) bo jest tak duzy bałagan to ciezko wytrzymać. "Góra" dostaje olbrzymie bonusy a na dole oszczednosci.

@makao i po makale

a o tych górnych bonusach skąd wiesz tak w sumie? i jeśli faktycznie są przyznawane to w jakiej formie i ewentualnej wysokości? i jakie konkretnie stanowiska pracy składają się na tę całą "górę" czy jest jakakolwiek szansa na awans? ze dwa lata temu niby była o ty wzmianka na forum

To-Ja

Znam tę firmę od kilkunastu lat. Od mniej więcej 2-3 lat zmierza ona w kierunku korporacji (w zasadzie już się nią stała) w złym tego słowa znaczeniu, czyli pańszczyźnianym podejściem do pracownika. Przestał liczyć się człowiek a wyniki, każdemu dokładają coraz to więcej obowiązków i projektów przez nieustanne cięcia na zatrudnienie nowych osób. Oczywiście nie przekłada się to na lepsze warunki finansowe, a jak przestajesz dostarczać czego oczekują to cię wywalają. Hasła work-life balance to w tej firmie mżonka na pokaz, gdyż on praktycznie już w tej firmie nie istnieje, każdy jest zawalony robotą. Firma średnio raz w roku blokuje na jakiś czas podwyżki, zatrudnienia czy integracyjne spotkania działowe, bo jak nie Covid to inflacja, zawsze jakiś powód wymyślą, żebyś sobie zaoszczędzić kosztem szarego pracownika. Kiedyś ludzie w tej firmie byli bardziej zintegrowani i trzymali się razem. Ostatnio przez te nieustanne rotacje, cięcia kosztów na wszystkim, powszechne zmęczenie czy wręcz wypalenie pracowników panuje nieprzyjemna atmosfera.

Darth Vader
@To-Ja

A jednoczesnie od miesiecy wisi oferta z jezykiem hiszpanskim, a np moja kandydature automat odtrzucil chyba po 2 godzinach jeszcze w maju. Nie potrzebuja nikogo ze maja takie cudne automaty czy tez moze maja juz kogos z Hiszpanii?

Pracownica
@Darth Vader

Wynika to z tego, że mają na maksa chore wymagania co do kandydatów przy tych śmiesznych stawkach. Nic nie tracisz, że odrzucili Twoją kandydaturę.

Alicja
@Pracownica

Przy jakich stawkach konkretnie, możesz dać znać? Ja widzę tylko ogłoszenie od nich z jeżykiem niemieckim, z hiszpańskim jakoś nie widzę. Ale może zarobki będą zbliżone

@Alicja

6500 brutto dla 2 języków (ang i dodatkowy)

@ja

To jest sama podstawa? A jakieś premie czy dodatki przysługują?

@Aneta

Są tylko bonusy świąteczne, roczny bonus pracowniczy nie obejmuje stanowisk administracyjnych. Mają to niby zmienić, ale w tej firmie już wiele rzeczy obiecywali.

@ja

Jakich innych jeszcze? i swoją drogą możliwe, że to się ziściło? administracja także coś dostała? tak zastanawiam się... dlaczego mieliby niczego kompletnie nie otrzymywać, ich praca nie jest tu aż tak istotna?

Nikkkii

Rozmowa przebiegała wręcz w cudownej atmosferze by po zatrudnieniu pokazać prawdę. Nadgodziny siedzenie, wielogodzinne calle, (usunięte przez administratora) traktowanie pracownika jak zwykły ROBOL (przynieś podaj, pozamiataj). Pracownicy traktowani jak (usunięte przez administratora) pracodawca jak w klasie, ma swoje pupliki, które skarzyły i obmawiały na drugich. Komedia zmieszana z tragedią .. nikomu nie polecam brania udziału w tej szopce.

@Nikkkii

O kurczę to słabo, a na jakim stanowisku taki duzy rozstrzał obowiązków, że aż używasz okreslenia "robol"?

Mila
@Nikkkii

I maja gdzies aktualna inflacje i ceny, dostaniesz podwyzke 3%. Inne firmy wyrownuja pensje do inflacji i aktualnych standardow rynkowych, Boston ma pracownikow w nosie.

Ktośtam
@Mila

Nie ma zadnego wyrównania do inflacji nawet 3% (pierwsze słyszę) w jakim dziale pracujesz?

@Ktośtam

Jej chyba nie chodziło, że tu w firmie tak jest tylko, że w innych wyrównują. Czyli tutaj za to jest pewność, że niczego z tym nie robią skoro się dziwisz? Kto w ogóle poruszał ten temat?

Mila
@Aneta

Są podwyżki inflacyjne rocznie rzędu 3%, które mają się nijak do aktualnej inflacji i cen. Tak zgadza się, nic z tym nie robią, pytamy managerów i nas zbywają, pytamy na spotkaniach i też brak skutków. Inne firmy już dawno podniosły pensje, w firmie mojego męża każdy dostał 1200 zł podwyżki. W Bostonie udają, że nic się nie dzieje. Pensje rynkowe też są aktualnie wyższe niż oferują w Bostonie i także dlatego są duże rotacje, tak więc jak ktoś już wcześniej napisał zostanie im zatrudnianie osób z Azji.

Boston

W zespole Business Support są braki kadrowe na każdym rynku. Nadgodziny można odebrać tylko w formie urlopu, którego managerki nigdy nie chcą udzielać, bo jest katastrofa, gdy kogoś nie ma jednego dnia. Co miesiąc z zespołu odchodzi minimum 1 osoba. Ludzie po przejściu wszystkich etapów rekrutacji i zapoznaniu się z listą obowiązków rezygnują z oferty, gdyż stawka jest zbyt niska w stosunku do wymagań pracodawcy i nakładu pracy. Z desperacji zatrudniają Hindusów, którzy jako jedyni są w stanie zaakceptować takie warunki finansowe. Większość osób w tym dziale rozgląda się za nową pracą.

Mikołaj
@Boston

Czyli nie warto robić nadgodzin skoro i tak nie ma jak ich odebrać. Podasz stawkę? Bo może dla ciebie niska a dla mnie będzie ok?

@Mikołaj

Jeśli 6500-7000 brutto Cię zadowoli, go for it.

Ktośtam
@Boston

Braki są cały czas. Cały czas z jednej strony ktoś odchodzi a z drugiej firma cały czas zwalnia co parę tygodni parę osób i nieważne jaki miałes staż. Wyrzucaja cię po 20-30 latach pracy czyli tuz przed ochronnym wiekiem emerytalnym.

teżbyłypracownik

Koleżanka zarabia dokąłdnie 4 000 zł "na rękę". Szaleństwo. Zwłaszcza w Warszawie przy obecnych cenach najmu.

Luca

Spora rozbieżność i niesprawiedliwość w pensjach w ramach tego samego zespołu, u pracowników na tych samych stanowiskach. HR nic nie robi, żeby te pensje wyrównać lub je dopasować do aktualnego rynku u pracowników zatrudnionych kilka lat. Ale co się dziwić, w tej firmie to jakby HR-u nie było.

Wandzia

To zmień prace :)

K.
@Luca

Mam nieodparte wrażenie, że wszystkie poniższe komentarze należą do jednej i tej samej osoby, której kariera zawodowa w Boston Scientific nie poszła tak, jakby tego chciała. Jest to zasmucające. Polecam pracę w Boston Scientific Polska :)

K.
@Luca

Mam nadzieje, ze przyjdzie taki dzień, kiedy ktoś namierzy tego szkodnika który poza narzekaniem nic więcej w swoim życiu nie potrafi. Jeśli tak bardzo jest Ci źle, zmień pracę i pozwól pracować tym, którzy są z tej firmy zadowoleni. Albo zacznij brać jakieś leki psychotropowe…… Firma ma swoje plusy i minusy… jak każda inna firma….

XD
@K.

Leki psychotropowe i terapia to potrzebna natychmiast tym nieudolnym sfrustrowanym i zakompleksionym „paniom managerkom” xD

Xxx
@Luca

To chyba logiczne, że pracując w jednym korpo x lat bardziej opłaca się zmienić firmę niż liczyć na wyrównanie pensji do tych aktualnie panujących - niestety tak jest wszędzie… dziwi mnie to, że ktoś z tego powodu robi wyrzuty, taki to standard korpo i nikogo nie powinno to dziwić

@Xxx

A nie uważasz że starsi stażem pracownicy nie zasługuja na jakieś podwyżki z tego tytułu?

Czy Boston Scientific organizuje swoim pracownikom szkolenia podnoszące ich kompetencje?

Poza językami nie.

Tutaj akurat dużo zależy od managera zespołu. W przypadku wielu zespołów można podnosić kompetencje wewnętrznie, ale też nie jest wykluczony udział w szkoleniach poza firmą.

Ewelina

Ale te szkolenia firma opłaca czy jak?

@Ewelina

Nie, nie opłaca. Ale lubi grać tym jako kartą przetargową. Obiecuje, ale nie dotrzymuje.

@Ewelina

Opłaca, ale tak jak wspomniałam, w dużej mierze zależy to od zespołu i managera. Niektórzy chętnie na takie szkolenia wysyłają i pokrywają koszty, inni mniej, ale to pewnie jak wszędzie.

Weronika

A macie poza tym jakieś inne możliwości nauki i rozwoju?

Jak wygląda ścieżka awansu w Boston Scientific?

Ojkujojku

Po 15 latach można dostać awans z asystentki na specjalistę - prawdziwy przypadek z życia wzięty :)

Z życia wzięty
@Ojkujojku

No cóż...HRy... a właściwie ich brak :/

Zyc
@Ojkujojku

Albo zostać wywalonym z dnia na dzień, bo “restrukturyzacja” :-)

Ojjj
@Zyc

Dostawszy za to dobre pieniądze. Straszna kara....

@Ojjj

Jak dobre? Bo rozumiem, że to forma rekompensaty była?

B.B

Czy mógłby ktoś podzielić się informacją, jak wygląda praca w dziale finansowym ? Firma prowadzi rekrutacje i zastanawiam się czy warto aplikować( dokładnie chodzi o stanowisko w Cash App)

@B.B

Podbijam pytanie. Jak pracuje sie w ksiegowosci ? Jak wspolpraca z głowna ksiegowa?

Lola
@Kandydat

Księgowość lokalna to 2 osoby, stanowiska są otwierane w SSC.

Katarynka

Uwazam ze Boston Scientific to dobra firma i wiele zalezy od dzialu do jakiego trafimy. Nie polecam business support. Manager w tym dziale ma spore problemy w relacjach interpersonalnych. Opiera sie na jednej osobie na ktorej chce zbudowac caly dzial. O procesie nie wie nic a najwiecej ma o nim do powiedzenia. Niezaleznie od kraju jaki bedziesz obslugiwac to i tak krolowac jest tylko jedna. Boston tak ale business support pod tym managerem nie.

Katarzyna
@Katarynka

Mam nadzieję, że po przejściu do GBS’u jesteś bardziej zadowolony.

Tsubaska
@Katarynka

@Katarynka Myślę, że zawiść to cecha, nad którą powinno się pracować. Nie odnoszę takiego wrażenia, jak Ty, a pracuje obecnie w tym dziale i uważam, że wiele zależy od nastawienia. Jeśli jestem zaangażowanym pracownikiem, to jednocześnie jestem doceniana za swoją pracę. Możliwości rozwoju również nie brakuje jeśli tylko się chce.

@Tsubaska

Doceniam Twoj wpis. Kazdy ma prawo do wlasnej opinii. Jesli czujesz sie wazna czescia Tego dzialu i pracuje Ci sie w tym dziale dobrze to wypada mi sie tylko cieszyc. Ilu ludzi tyle opinii. Mysle ze wyrazenie wlasnego zdania nie powinno generalizowac ogolnego odbioru dzialu. A tak to z Twojej opinii wynika. Dajmy przestrzen do wyrazania swoich opinii i nie bierzmy ich osobiscie.

Tsubaska

Pracuje w Boston Scientific jedynie kilka miesięcy, natomiast bardzo szybko polubiłam tę firme. Jak kazda, ma swoje plusy i minusy, ale w ogólnym rozrachunku widzę ją jako miejsce, w którym na pewno mozna czuć się stabilnie i planować przyszłość. Dział,w którym pracuje, Business Support, jest na pewno działem rozwijającym się, i to daje bardzo dużo możliwości samo-rozwoju. Nie brakuje wyzwań i to sprawia, że praca nie jest nudna i daje bardzo duzo satysfakcji. System hybrydowy oceniam bardzo na plus, a sam grafik jest sztywny, nie w systemie zmianowym - biorąc pod uwagę prace dla wielu rynków, jest to nie częste a bardzo pozytywne. Dodatkowo firma w mojej ocene ma rynkowe wynagrodzenie, fajne benefity, oraz mozliwości "docenienia" pracowników, z najwiekszym zaangazowaniem! Overall, oceniam BSC bardzo pozytywnie i polecam zarówno firmę, jak i dział z czystym sumieniem :)

Buziaczek

brałam udział w procesie do zespołu business support. Kobieta z która miałam rozmowę była bardzo antypatyczna, wiec podziękowałam. Sam kontakt z firma całkiem spoko. może komuś innemu się spodoba

@Buziaczek

Dobra decyzja, później robi jeszcze „lepsze” wrażenie XD

@Buziaczek

Gratuluje pierwszych odczuc. Nie zginiesz na rynku pracy

@Katarynka

Odnośnie rozmowy rekrutacyjnej - dawali Ci jakieś normalne pytania chociaż czy jakieś hr-owe głupoty?

@Weronika

Weronika na temat rozmowy niewiele pomoge bo moja odbyla sie dawno temu i nie z tym kierownikiem. Jesli jednak dyskurs jaki prowadzi obecna manager pozostal bez zmian to nie oczekiwalbym blyskotliwej wymiany zdan. Sam fakt ile osob opuszcza ten dzial w ostatnim czasie pokazuje skale problemu. Firma sama w sobie to miejsce przyjazne do pracy, z misja i ciekawymi ludzmi. Poza tym mozna sporo sie nauczyc niekoniecznie z czysto zawodowej perspektywy. Jednak sa takie muchomory jak ten kierownik ktory w minute juz potrafi zniszczyc caly obraz

Brown

Jakie narzędzia pracy daje Boston?

Correy

Dobra firma dla kogoś kto chce zarabiać jak w 2015 ???? daleko do standardów rynkowych

Ludek

Jako od niedawna były pracownik napiszę Wam trochę więcej jak to wygląda od środka. Boston ma 2-3 części- komercyjną (sprzedaż, ludzi od sprzętu, szkoleniowców itp.) oraz wszystko inne, co można podzielić na back office (np. Customer Service czy Business Support) oraz SSC (w którym największą część stanowią finanse). To, jak Ci się będzie pracowało bardzo zależy od tego, na kogo trafisz jako managera. Są świetne osoby, dzięki którym się rozwiniesz, awansujesz, a są takie, które... po prostu są. I potrafią śiadomie lb nie uprzykrzyć życie innym, Zmieniło się kilka osób ostatnio na wysokich stanowiskach, łącznie z Conutry Managerem, więc być może nowa Pani Manager zaprowadzi trochę porządków i przyjrzy się bolączkom Bostonu. W sumie wystarczyłoby wymienić parę osób, np. wspomnianą tu już kilkukrotnie panią HR Manager i już wiele problemów by się rozwiązało lub nawet nie powstało. W SSC i Back Office jest rotacja, oczywiście, ale jak to wszędzie. w dzisiejszych czasach Wynagrodzenia są rynkowe, fajne benefity i bonusy, praca całkowicie zdalna lub hybrydowa, dopóki robisz swoje to wszyscy będą zadowoleni. Najbardziej podobała mi się kultura pracy w Bostonie, współpraca z ludźmi z całego świata i jasne obowiązki. Co do rekrutacji nie wypowiem się, bo jrowadzi jąe teraz inna dziewczyna. Podumowując polecam jako firmę, w której się po prostu pracuje, a nie kombinuje.

Pikatchu
@Ludek

W Business Support najpierw niech zmienią managerke nie radzącą sobie ze stresem… chyba ją w tym Medzie tak zestresowali, ze teraz odbija się to na pracownikach Bostonu.

@Ludek

Ciekawe czy jak odchodziles to mowiles to samo :)

@Ludek

Gdzie niby są przepraszam te rynkowe wynagrodzenia? Każdy kto odchodzi dostaje średnio 1000 zł więcej w nowym miejscu. Firma Boston Scientific dawno przespała moment wzrostu wynagrodzeń na rynku pracy. Na szczęście ofert nie brakuje i mam nadzieję, że i mi wkrótce się poszczęści.

Zostaw merytoryczną opinię o Boston Scientific International BV - Kerkrade

• Jak się pracuje w Boston Scientific International BV?

Zobacz opinie na temat firmy Boston Scientific International BV tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 24.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Boston Scientific International BV?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 18, z czego 2 to opinie pozytywne, 13 to opinie negatywne, a 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Boston Scientific International BV