Sii Sp. z o.o.

Opinie o Sii Sp. z o.o.

noone

Jakaś dziwna moda panuje w Sii (i nie tylko - z Chin?) na zaprzyjaźnianie się z obcymi ludźmi. Przywitaliśmy się i „kolega” na moją wzmiankę że już nie pracuję w poprzedniej firmie wspomniał że potrzebuje zhakować urządzenie tej firmy (moja uwaga – nie ma tam co hakować) Kolega miał dużo pytań. Zaczął po angielsku - nie zrozumiałem. Powtórzył po polsku - jeszcze gorzej. Ustaliliśmy w końcu po kilku minutach że chce dodać liczby do tekstu. No i w tym String t = "abc"; for (int i=0; i

Walus

Był ktoś poprosić o podwyżkę inflacyjna? Jest w ogóle sens czy zacząć szukać innej roboty?

TestowyMirek

Jeżeli ktoś chce dobrze zarobić to nie polecam tej firmy. Oglądają każdą złotówkę z dwóch stron zanim Ci ją dadzą.

SLM

Cześć, czy jest tutaj ktoś z zespołu Software Asset Management i może podzielić się opinią na temat pracy i warunków w Sii (B2B, urlopy benefity, atmosfera, projekty itp.)?

Nie jestem pracownikiem, a kandydatem, natomiast tak nieprofesjonalnej rozmowy rekrutacyjnej nigdy nie miałam. Rekruterka dzwoni bez żadnego przygotowania, mimo wszystkich informacji zawartych w CV, nie wie czy studiuje, gdzie wcześniej pracowałam. Padł tekst, że widziała że nie mam żadnego doświadczenia akurat w branży finansowej, ale ma nadzieje że nie jestem głupia i widziałam że to praca w takiej branży. Nie powiem, zatkało mnie po takiej wypowiedzi ze strony rekrutera. W trakcie rozmowy padło, że musi jeszcze przedyskutować z osobą z działu, czy napewno może mnie zaprosić na rozmowę na żywo? Czy telefony nie powinny być wykonywane już po takiej rozmowie? Nie sprawdzając w żaden sposób mojej znajomości języka angielskiego (w CV jest wpisane, że mam poświadczony poziom C1) Pani stwierdziła, że to nie może być tak ze się będę bala mówić po angielsku (? nigdy nie padło takie oświadczenie). Nie zdecydowałam się na dalsze etapy.

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
pracuję i jest super

Nie rozumiem negatywnych komentarzy. Pracuję w embedded, stawki rynkowe, projekty ciekawe i to do wyboru. Czego chcieć więcej?

@pracuję i jest super

Cześć! Cieszymy się, że jesteś zadowolony/zadowolona z pracy w Sii. Pozdrawiamy! :)

Jak długo czeka się na jakąkolwiek odpowiedź po wysłaniu cv przez ich stronę internetową?

Iwona

Nie mam pojęcia ale minęły ponad dwa tygodnie od Twojego pytania. Masz już przetestowane? Ile dni wyszło?

@Iwona

U mnie to było 10 dni

xxx

Pracowałam w dziale administracji, uważam że czas spedzony w SII jesy czasem zmarnowanym, z widoku osoby z doświadczeniem w danym dziale zostało mi zaoferowane bodajże 100 zł więcej niż najniższa krajowa, ale w wyrównaniu otrzymałam możliwość uczestnictwa w wielkich imprezach- większość pracowników wolałaby zarobić nie głodowa stawkę zamiast jakiś wielkich imprez z byle okazji aby pokazać Fun. Pracę w SII od początku traktowałam jako pracę na chwilę w okresie szukanja lepszej pracy I cieszę się że już nie mam styczności z ta firma.

Agnieszka
@xxx

Nawet żadnych premii tam nie miałas dodatkowo?

taktak
@xxx

potwierdzam, stanowiska administracyjne dostają najniższą krajową na pierwszy rok. nie wiem co dalej, bo nie przyjęłam takiej oferty.

@xxx

Cześć! Nasi pracownicy z działu administracji nie otrzymują wynagrodzenia na poziomie najniższej krajowej. Obowiązuje u nas system Salary Grid i ścieżka awansu od Asystenta/Juniora po Kierownika. Proponowane przez nas wynagrodzenia są adekwatne do doświadczenia danego pracownika, zajmowanego przez niego stanowiska i konkurencyjne względem innych ofert na rynku pracy. Każde stanowisko ma dodatkowo regulaminowy system bonusowy, wliczany do wynagrodzenia - uzależniony od jakości pracy, a przy wyższych stanowiskach - również od wyników finansowych. Zatrudniamy też osoby bez żadnego doświadczenia oraz stażystów. Inwestujemy w ich rozwój, zapewniamy szkolenia i dokładamy wszelkich starań, aby pomóc im jak najszybciej stać się specjalistami w danej dziedzinie. Dodatkowo, wszystkim osobom, które podejmują z nami współpracę, oferujemy szereg różnorodnych benefitów.

xxx
@Sii Sp. z o.o.

a czy ja napisałam że otrzymałam najniższa krajową?

@xxx

Potwierdzam. Tak są traktowani wszyscy pracownicy wewnętrzni oprócz dyrektorów i osób na kluczowych stanowiskach których zadaniem jest jak najwięcej oszczędzić i ciąć koszt utrzymania pracowników tzw. Administracji, hr i reszty tzw. Backoffice aby wystarczająco dużo wydać na propagandę przepychu, śniadań i imprez dla kontraktorów podczas których pracownicy administracji robią za kelnerów. Typowe korpo. Dlatego jest tak duża rotacja. Ja na szczęście jestem tu tylko na chwile bo jeszcze studiuję i nie wybrałbym tego miejsca na pracę stałą. Oznaczam opinię jako neutralną ponieważ jest to fajny pracodawca dla specjalistów IT.-Nie znam narzekających a pracuje tu sporo moich znajomych programistów i są względnie zadowoleni.

Proces rekrutacji

Cześć, uznałem, ze warto podzielić się refleksją, bo pierwszy raz spotkałem się z tak prostym procesem rekrutacji (stanowisko handlowe). Początkiem była krótka rozmowa telefoniczna. Pytania - wiadomo, o powód odejścia z poprzedniej organizacji i dlaczego wybór padł na Sii. Zamykające było pytanie o oczekiwania finansowe. Zabawne, ze po każdym etapie potrzeba czekać aż dwa tygodnie na informacje o dalszych krokach, ale to tez jestem w stanie zrozumieć, bo procesów pewnie wiele. Po dwóch tygodniach grzecznie sie przypomniałem, bo zależało mi na tej firmie. W odpowiedzi usłyszałem, ze zatrudniają tylko na UoP lub kontrakt (bez b2b), a moje oczekiwania znacząco przewyższają ich budżet* Uznałem, ze pieniądze nie są istotne na początku rozmowy, skoro z ogłoszenia nie wynikają żadne konkrety związane ze stanowiskiem czy benefitami. Odbyliśmy kolejna rozmowę - tutaj całkowita przeciętność. Podstawowy zestaw pytań o poprzednie firmy i nic poza tym. Pan Rekruter chcąc sprawdzić mój poziom angielskiego zadała pytanie do you use english regularly (bez żadnego akcentu). Finalny Feedback składał sie jedynie z podziękowania za wziecie udziału w procesie, bez żadnego konstruktywnego powodu. Czułem niedosyt. Poprosiłem o rozwiniecie. Usłyszałem, ze brak doświadczenia w sprzedaży i zmiana pracy co dwa lata wpłynęła na decyzje. Dość dziwny powód jak na 9 lat w handlu, z czego 4 lata w międzynarodowym środowisku i c1 angielskim. W pełni akceptuje odmowę mojej kandydatury i nie mam do niej zastrzeżeń. Jednak proces rekrutacji i beznadziejny Feedback, z którego firma chce słynąć nie pozwoliła mi pozostawić to bez opinii. Przestrzegam *9kb

to prawda
@Proces rekrutacji

Dokładnie, miałem to samo. Gitara zawrócona na kilka tygodni. Widełki nie podane, bo sam musiałem podać, wyszło, że za wysokie. Zadania rekrutacyjne porobione, portfolio mam dobre, a po kilku tygodniach dostaję zdawkową odpowiedź w mailu "nie bo nie". Oczywiście musiałem ciągnąć za język rekruterkę, więc dostałem rozwinięcie i tak śmiesznych powodów w życiu nie widziałem, koń by się uśmiał. Jeśli ktoś szanuje swój czas to nie polecam.

@to prawda

Proszę o kontakt. Chętnie dowiem się więcej i wyjaśnię sytuację. Mój mail: wojciech.dreja@sii.pl. Pozdrawiam, Wojciech Dreja, Head of Recruitment

Lotek
@Proces rekrutacji

Coś musieli ci powiedzieć. W Sii większość handlowców to osoby bez doświadczenia albo z niewielkim które znają IT jako tako. Odpadłeś z uwagi na oczekiwani finansowe. Bo w hq zatrudniają głównie studentów albo osoby bez doświadczenia o małych oczekiwaniach finansowych.

Uwaga na Kacpra H. który szykanuje kilka osób!!!!

Kandydat na kandydata
@Adam

A co ten Kacperek nawywijał?

Shame

Dzien dobry. Chciałbym zapytać o to jak mniej więcej wygląda praca specjalisty ds zakupów IT w Sii. Aktualnie pracuje w zakupach w firmie o charakterze produkcyjnym. Zastanawiam się czy są podobieństwa czy to kompletnie różny rodzaj zakupów?

Jarosz
@Shame

Nie polecam pracy w dziale zakupów ani backoffice w tej firmie. Jesli nie jesteś pracownikiem outsorsowanym za którego płaci klient to jesteś kosztem. A w tej firmie takie koszt się tnie na rzecz imprez i owocowych czwartków które maja być przynęta dla deweloperów. W backoffice znajdziesz tylko słaba płaca i mobing.

Sii posiada najwyższą marżę z wszystkich firm outsourcingowych na Polskim rynku - reasumując pobierają największą część Twojej wypłaty. Myślałem ze po 5 latach jak wrócę coś się zmieni - nic sie nie zmieniło jest jeszcze gorzej. Od początku problemy - sugerowanie sie zdaniem Managera który kilka lat temu rozzłościł się że uciekłem z miernego projektu zarabiając nędzne grosze co powodowało problemy przy ponownym zatrudnieniu bo "słyszeli o mnie złe rzeczy". Potem - rozmowa techniczna, dostałem stanowisko i stawkę (oczywiście niską..) ale cieszyłęm ze ze mamy dograne szczegóły i bede mógł zacząć pracę dodatkową ponieważ umawialismy się zę będę pracować PART TIME niestety menagerka (usunięte przez administratora)twierdziła że nigdy tak tego nie ustalalismy i reasumując będzie ciężko mi znaleźć projekt. No i tak 3 miesiące czekałem na projekt, ale juz dłużej nie chciałem i złożyłem wypo. Żadnej rozmowy, olewka totalna. Jeszcze okazuje sie że sprzęt można wysłać do biura kurierem ale ja musiałem specjalnie zapier........ na drugi koniec miasta z laptopem bo "mógłby się uszkodzić podczas transportu przesyłką kurierską" - jest coś takiego jak ubezpieczenie paczki. Reasumując - Sii z swoim podejściem i śmiesznymi sloganami typu "People first" powinno się poważnie zastanowić nad drogą którą chcą podążać bo aż tak źle to jeszcze w tej firmie nigdy nie było. Szoruje brzuchem o dno :)

@.

Cześć! Warunki współpracy zostały omówione na samym początku i zostały zaakceptowane po obu stronach. Dopasowaliśmy się do Twoich preferencji godzinowych. Po zakończeniu współpracy również nie zostały do nas zgłoszone z Twojej strony żadne uwagi. W celu wyjaśnienia zapraszamy do bezpośredniego kontaktu.

Ciekawy

Czy w SII konsultant na B2B ma płatny urlop? Ile dni? Dla kolegi pytam ;)

@Ciekawy

W Sii nie ma szans na płatny urlop na B2B

@.

Cześć! Osoby, które z nami współpracują na kontraktach B2B, są wynagradzane za czas pracy. Nie otrzymują więc wynagrodzenia w przypadku przerwy w świadczeniu usług. Jest to uregulowane każdorazowo w umowie i zgodne z Kodeksem Cywilnym. Urlop przysługuje osobom, które podpisują z nami umowę o pracę i jest to świadczenie definiowane przez Kodeks Pracy.

Max
@.

Zgadza się, urlop bezpłatny tylko.

Podczas pierwszej rozmowy rekrutacyjnej ze "specjalistką ds rekrutacji" Pani poinformowała mnie, że w ciągu dwóch tygodni skontaktuje się ze mną, żeby dać znać czy aktualnie szukają kogoś z moim stackiem technologicznym i doświadczeniem. Nie skontaktowała się mimo, iż podczas rozmowy zapewniała, że na pewno da mi znać. Firma powinna przyjrzeć się temu kogo zatrudnia. Kandydaci też są takimi samymi ludźmi jak Wy i zasługują na szacunek.

@Kandydat

To nie jest zgodne z naszymi standardami. Chętnie dowiem się więcej i wyjaśnię sytuację - proszę o kontakt: wojciech.dreja@sii.pl. Pozdrawiam, Wojciech Dreja, Head of Recruitment

Maciuś
@Pracodawca

Niby nie wasze standardy, a od nie jednej osoby to słyszałem. Wasz zapłon co do rekrutacji jest taki sam jak sytuacja w Wielkiej Brytanii, dopiero jak dobija się emerytury to sobie o ludziach przypominacie????

Pepek222

Wypowiadam się jako BA. Jestem prawie rok na kontrakcie b2b i jak na teraz jestem zadowolony. Stawka uczciwa, płatność zawsze na czas. Cóż okaże się czy jest opcja na podwyżkę inflacyjną. Z perspektywy roku szczerze polecam po przejściu z UoP.

@Pepek222

Cześć! Cieszymy się, że jesteś zadowolony ze współpracy z nami. Pozdrawiamy! :)

Farmaceuta

Czy to prawda ze zrezygnowal z SII najwiekszy klient? Czy w zwiazku z tym beda zwolnienia? Jak duze? Chodza rozne glosy.

@Farmaceuta

Taka sytuacja nie miała miejsca i żaden z Klientów nie zakończył współpracy z Sii. Nie planujemy żadnych zwolnień, nadal prowadzimy dziesiątki rekrutacji w całej Polsce.

Man

Witam aplikuje na stanowisko młodszego specjalistę ds wprowadzania danych ktoś coś więcej powie o tej pracy ?

Katarzyna

Miałam nieprzyjemność z bardzo niekompetentną rekruterką. Po 2 rozmowach wróciła z odpowiedzią o pozytywnym zakończeniu procesu, zebrała dodatkowe informacje z potwierdzeniem, że wkrótce wyślą umowę oraz dodatkowe informacje. Po tygodniu skontaktowała się kolejna rekruterka , która miała zupełnie inne informacje. Ponownie wróciłam do pierwszej celem upewnienia się , ze nic nie uległo zmianie. Zapewniła mnie , ze wszystko jest aktualne oraz potwierdziła termin rozpoczęcia współpracy. Po kolejnym tygodniu upomniałam się o dokumenty. Na to pani wielce zdziwiona , że ona nie wie o co chodzi i to jakieś nieporozumienie. Oczywiście na żadnego e-maila nie odpowiadają pisemnie tylko telefony. Oczywiście nie ma umowy a temat zamieciony pod dywan. Nigdy nie wie widziałam takiego bałaganu i braku kompetencji.

@Katarzyna

Czy pensja w wysokości 7500 w mieście Łódź jest możliwa? Ile zarabiacie, pracując jako Administrator Linux?

Cześć! Zarobki uzależnione są od doświadczenia i umiejętności osoby na danym stanowisku. Szczegóły odnośnie wynagrodzenia przedstawimy podczas rozmowy rekrutacyjnej. Zachęcamy do aplikowania :)

Ciri

Cześć, czy ktoś mógłby powiedzieć, jakie w przybliżeniu zarobki oferuje Sii dla graphic designerów i w ogóle jak się pracuje? Jest ogłoszenie dla Łodzi, oczywiście bez widełek. Ten zabieg od razu budzi nieufność.

@Ciri

tak sobie

pozostawiam ocenę neutralną, ponieważ początek był fantastyczny, szybka rekrutacja bez zbędnych długich tendencyjnych spotkań. Od razu projekt, wszystko super zorganizowane, przemiłe dodatki etc. To tyle z pozytywów. Po zmianie managera wyczuwalne było, że propaganda rozwoju i sukcesu to, właśnie, internetowa propaganda. kilka miesięcy spędzone na ławce, bo, UWAGA, studiuję i moja dostępność do 16:00 to był straszny problem. Druga kwestia, dla mnie nie do zaakceptowania, to, że mocno ograniczają mnie dzieci (!) i klienta nie obchodzi, że nie chcę pracować do wieczora. Tajemnicą Poliszynela jest to, że podejście managera do ludzi z zespołu jest dość obcesowe. Załatwienie z nim jakiegokolwiek tematu to było kilka miesięcy. Ale widocznie jest skuteczny w innym obszarze, skoro przymyka się oko na inne tematy. Czy polecam pracę w Sii? Nie wiem.. Nie polecam osobom, które jak ja, dokształcają się i samodzielnie wychowują dzieci, ponieważ zostanie to prędzej czy później wytknięte. Tymczasem, czy powyższe miałoby miejsce czy nie - jest to po prostu asertywność że nie pracuję po 16:00. Duży minus za "ofbording". Ostatniego dnia wypowiedzenia skontaktowała się ze mną osoba z HR z pytaniem, czy mogliby coś zrobić, aby mnie zatrzymać. Serio, uważacie, że milczeć 2 miesiące i ostatniego dnia kazać zadzwonić komuś zadać to pytanie, było okej?

Zostaw merytoryczną opinię o Sii Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Sii Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Sii Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 237.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Sii Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 97, z czego 33 to opinie pozytywne, 35 to opinie negatywne, a 29 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Sii Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Sii Sp. z o.o. napisali 12 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Sii Sp. z o.o.