Sii Sp. z o.o.

Opinie o Sii Sp. z o.o.

Abc

Masakra, lewaczek kosowski po pol roku w firmie zwiazki zawodowe będzie zakładał xD z poprzednich firm wyleciał z pozwami, wiec teraz kolega lewak szumlewski czy jak mu tam będzie musiał pieścić krystianka forever, bo kazde szanujace sie hr maja juz dane tego gagatka i licze na to ze ktos taki juz nigdy nie znajdzie pracy w IT (nie to ze gosc był rozchwytywany, z pierwszej reki wiem, że wiedzą i inteligencja nie grzeszyl)

ktośś

prezes mi zaimponował. nie bawi się w grzeczne słówka czy kawke czy herbatke czy wódeczka nie za zimna, tylko z grubej rury co pisze co myśli. jakies tam smieszne płatki sniegu się prują ze to łamanie praw pracownika i zle traktowanie człowieka itp itd - no bez jaj, płateczki, komuch nie jest ani pracownikiem ani człowiekiem. to jest rak. jak wam tak brakuje (usunięte przez administratora) to droga do putina otwarta. backa tez chętnie was przyjmie do uprawy ziemniakow

antyignorant
@ktośś

ale ty wiesz ignorancie, że związki zawodowe to wytwór liberalizmu gospodarczego? bo pewnie tego, że wolność do zrzeszania się w związach zawodowych jest gwarantowana przez statut twojej firmy oraz przez konstytucję Polski to pewnie nie wiesz, bo jesteś butnym ignorantem. wyzywając kogoś od komucha za związek zawodowy sam stawiasz się w skrajnie lewicowym świetle, tym bardziej, że chodzi o wolnościowe prawo XD ja nie wiem jak ty się do sii dostałeś

@ktośś

Jak się cieszę że co rusz wypowiadają się pracownicy o skrajnie prawicowych poglądach - którzy tak chętnie opisują zaistniałą sytuację w narracji że " lewactwo należy tępić", "delikatne płatki śniegu się prują że to łamanie praw pracownika" plus list tego szanownego CEO - doskonałe świadectwo tego jaka kultura panuje w firmie, jacy są przyszli współpracownicy itd. Sii nie potrzebuje już specjalistów od PR w zasadzie xd

Pracownik Sii

taaaaak :) Chirurg powinien zarabiać tyle co Pani sprzątająca sale operacyjną. Równość, uśrednić, wszystkim tyle samo. Jak tam edukacja, odpowiedzialność, ważne ze lewica zawsze razem. Przychodzi człowiek do pracy. Po pół roku niewiele jeszcze wnosi do wspólnego stołu ale zakłada związek i podburza, szkodzi zdrowej firmie budowanej latami, płacącej setki milionów w podatkach. Ale związek jest chroniony przez prawo. (usunięte przez administratora) w majestacie prawa. Załóż swoją firmę, wez odpowiedzialność za swoich ludzi, za to aby mieli płacone dobre pieniądze na czas, wygodne biura, owoce, premie z zysku całej firmy, śniadania, integracje, pikniki rodzinne, grupy sportowe, opieke medyczną. Nazwij ją lewica, bądźcie sobie zawsze razem i tam zgłaszaj swoje postulaty. Śmiało, pokaz światu ze potrafisz zorganizować coś więcej niż aferkę i próbę wymuszeń w majestacie prawa. Nie słuchajcie tego co mówią. Sii to świetna firma a Greg to super szef. Tyle w temacie.

Zeco

No to teraz kolego poleciałeś. Jak to nie fejk i (usunięte przez administratora) to poleciałeś za daleko. Junior i architekt mają ten sam wkład w projekt? Junior często nawet nie wie co to Azure/AWS nie mówiąc już o konkretnych usługach.

Skoro zwalnia sie kogos kto zalozyl zwiazek, tzn, ze w tej firmie smierdzi od samej gory. Uczciwemu szefowi nie przeszkadzalby zwiazek.

barb

to na poważnie ? czy jakiś żart ?

barb

to na serio jest ? czy dla żartu ?

AdrianP

Jak można zakładać ze wysiłek pracownika A i pracownika B jest zawsze taki sam tylko dlatego, że pracują w projekcie dla tego samego klienta?

WTF

Panie Krystianie, czy dobrze rozumiem, że architekt pracujący w projekcie z 15 letnim doświadczeniem, ma zarabiać tyle samo co junior z 0.5 rocznym stażem?

Magda

To nie socjalizm, jak kolega potrzebuje zarzadzania w stylu "czy sie stoi czy sie lezy 2tys sie nalezy" to niech sie do Korei Północnej przeprowadzi. Każdy dostaje takie wynagrodzenie jakie sobie wynegocjował i na jakie sobie zasłuzył. Wszystkie firmy tak działają i nie ma w tym żadnych wyjątków

Bobek

Super myślenie. A odpowiedzialność Architekta i Juniora na projekcie jest taka sama? Interakcja z klientem, podejmowane decyzje, samodzielność w wykonywaniu zadań też jest taka sama? Tak właśnie wygląda lewica z Waszymi odrealnionymi postulatami, a potem dziwić się, że większość normalnych ludzi słyszy związek zawodowy, myśli rak...

Bobek

Jak Tak Tobie przeszkadzają warunki w jakich działa ten biznes, to otwórz własną firmę outsourcingową i zatrudniaj płacąc wszystkim stawki architekta. Na pewno będziesz miał mnóstwo kandydatów... Tylko czy znajdzie się klient, który będzie przepłacał za niskie kompetencje po eksperckich stawkach.

Karol

Krystian, wielkie dzieki za odwage i chec walki, jestesmy z Toba, naprawde wielki wielki szacunek i radosc ze Cie mamy Calym sercem z Toba Krystian !!!!

Ala

Czyli zrównywanie płac bez względu na kompetencje i doświadczenie, tylko przez fakt, że projekt ten sam? Naprawdę w porządku miałoby być, że osoba, która dopiero nabywa doświadczenie zawodowe zarabia tyle samo, co ktoś z długim stażem i to w dodatku na innym stanowisku? Przecież to jakiś absurd. A co jeśli ktoś zmienia projekt co kilka miesięcy? I po projekcie z dużym budżetem trafia do mniejszego - rozumiem, że stawka powinna się zmniejszyć w myśl sprawiedliwego traktowania?

StaryKoń

Kosowski, ty to na poważnie? Wysiłek może jest nawet i większy po stronie Juniora, ale tylko i wyłącznie WIEDZA i DOŚWIADCZENIE architektów i seniorów pozwalają temu juniorowi dowieźć projekt do końca. Idź zakładać związki gdzie od lat przynoszą one poprawę pracownikom: górnictwo, służba zdrowia, nauczyciele.

B2B

Czyli sugerujesz że junior powinien zarabiać dokładnie tyle samo co architekt czy senior, mimo że wykonanie tych zadań zajmie mu więcej czasu i potencjalnie może popełnić więcej błędów, potrzebuje więcej pomocy od zespołu bo jako junior jeszcze się uczy? Jeśli tak to nikt nie będzie chciał mieć takiego juniora w projekcie chyba że będą oddzielne projekty dla juniorów z niższymi stawkami ale to jest jeszcze bardziej bez sensu bo od kogoś taki junior w końcu musi się nauczyć

JaM

Panie Krystianie proszę zejść ze sceny, jeśli Pan chce być gwiazdą proszę spróbować jako influencer. Szkoda że tak chętnie nie dzięki się Pan wiadomościami od pracowników SII w których jasno jest napisane że nikt w SII nie popiera Pana działań. Wstyd

StaryKoń

Jak by to w ogóle miało wyglądać? Junior zarabia tyle co Architekt: to połowa projektów się zwinie i będą zwolnienia grupowe bo firma na to nie zarobi. Architekt tyle co Junior? To kto weźmie na siebie odpowiedzialność architekta za juniorskie pieniądze? Po co wtedy w ogóle awansować? Jak firma się będzie rozwijać? Nie będzie, zacznie się zwijać. Tyle swoimi pomysłami załatwisz dla ludzi pracy, że ją stracą. Takie postulaty to nic innego jak populizm i granie na najprymitywniejszych ludzkich instynktach. Antagonizowanie ludzi na początku kariery - bo ile taki junior ma lat, 23-26, przeciw tym, którzy mają za sobą +5 lat pracy i za darmo awansu nie dostali. Wygłaszanie takich postulatów publicznie dowodzi tylko tego, że jesteś blagierem i celowo podburzasz ludzi, mając PEŁNĄ świadomość kłamstwa jakim jest ten postulat. No chyba że - biorąc pod uwagę, że od X lat jesteś tylko IMem - naprawdę aż tak bardzo nie masz pojęcia o tym biznesie.

czarny

Byłem ciekawy jakie to może mieć postulaty taki związek... :D no i mam odpowiedź. Naturalną sprawą jest, że wysiłek juniora musi być nawet 10x większy niż architekta, w końcu nikt nie rodzi się z encyklopedią w głowie i do wszystkiego trzeba dojść ciężką pracą. Niestety tak działa świat (no chyba że bogaty tatuś kupi synkowi firmę). Ogólnie postulat bardzo zabawny i pewnie dla wielu osób mocno przekonujący. Wyobrażam sobie sytuację: Junior - odpowiedzialność: 0%, efektywny udział w projekcie: 10%, ambicje: 10%, benefity: 100%, wysiłek: 100%, wynagrodzenie: MAX W ten sposób można pracować do emerytury... przecież się bardzo staram, tylko mi nie wychodzi! :) postulat żenujący :D

IT Man

Nie dość, że skrajny lewak to i komunista. Co dalej? Limit płacy co by ktoś nie był zbyt ambitny?

xD

Typowy lewak, któremu pieniążki się należą za nie wnoszenie żadnej wartości :) Jakim d*bilem trzeba być, żeby zakładać związek zawodowy w tak zajebistej firmie xD Typie kto Cie w ogóle mianował jakimś prezesem? Połowa hejterow to osoby które nigdy się nawet do firmy nie dostały i nic o niej nie wiedzą :) I BARDZO dobrze bo takich ludzi ta firma zdecydowanie nie potrzebuje! Równość płac hahhaha szkoda że nie znasz takiego pojęcia jak DOŚWIADCZENIE :) przyszedł Junior i chciałby zarabiać tyle co architekt xD śmiech na sali. Typowy wyłudzacz i tyle. Przyszedł od razu z zamiarem walki z firma żeby zarabiać na odszkodowaniach, bo umiejętności i mózgu za wiele w tej głowie pewnie nie ma :)

hahaha

Związek nie działa, bo nie pracujesz w sii. Jesteś awanturnikiem, ciągną się za tobą bardzo złe opinie poprzednich pracodawców, podobno i jakieś pozwy i nie dziwię się, że cię wyrzucili. Kto to słyszał, żeby po 6 miesiącach w firmie zakładać związek zawodowy, hm? Rozumu życzę, do sii nie wrócisz, a w całej Polsce w jakiejkolwiek firmie IT jesteś już spalony. Nie ma to jak zniszczyć sobie karierę przez jedną niedorzeczną decyzję. Szef może niepotrzebnie się uniósł, ale napisał to, co wszyscy o tobie myślą.

leming

Przecież widać, żę to fejk

lol
@Pracownik Sii

dostajecie chociaż jakaś premie w HR za pisanie takich głupot?

Lena

Zgadzam się

Koko
@Pracownik Sii

Związek Zawodowy sam w sobie nie jest złem. Ludzie potrafią zatruć ZZ życie pracodawców jak i pracowników.

Ana
@Pracownik Sii

potwierdzam i zgadzam się z autorem komentarza

Koko
@Ala

Kodeks Pracy jasno opisuje w jakim zakresie pracownicy mają prawo do tego samego wynagrodzenia. Nie ma tam słowa o tym, że osoby z różnymi kwalifikacjami i na różnych stanowiskach powinny zarabiać tyle samo.

Inteligentny
@IT Man

kuce, ale pierwszy post jest fejkiem aby was striggerowac xD elyta narodu, programisici 15k xD

Nick nie może być pusty
@WTF

Ten wpis to fejk. Ktoś napisał głupotę i podpisał się imieniem i nazwiskiem Krystiana, żeby zrobić mu problem. Krystian zresztą to zdementował i wcale tak nie uważa.

polski_syndykalista

Firma uniemożliwia pracownikom tworzenia związków zawodowych

Nie jestem pracownikiem, a kandydatem, natomiast tak nieprofesjonalnej rozmowy rekrutacyjnej nigdy nie miałam. Rekruterka dzwoni bez żadnego przygotowania, mimo wszystkich informacji zawartych w CV, nie wie czy studiuje, gdzie wcześniej pracowałam. Padł tekst, że widziała że nie mam żadnego doświadczenia akurat w branży finansowej, ale ma nadzieje że nie jestem głupia i widziałam że to praca w takiej branży. Nie powiem, zatkało mnie po takiej wypowiedzi ze strony rekrutera. W trakcie rozmowy padło, że musi jeszcze przedyskutować z osobą z działu, czy napewno może mnie zaprosić na rozmowę na żywo? Czy telefony nie powinny być wykonywane już po takiej rozmowie? Nie sprawdzając w żaden sposób mojej znajomości języka angielskiego (w CV jest wpisane, że mam poświadczony poziom C1) Pani stwierdziła, że to nie może być tak ze się będę bala mówić po angielsku (? nigdy nie padło takie oświadczenie). Nie zdecydowałam się na dalsze etapy.

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
Seth

Ile lat ma ten odklejeniec od identycznej pensji dla PMa i juniora?

Przemysław K.

Pełne wsparcie dla polityki firmy i prezesa Nitota za usunięcie zadymiarza. Niestety trzeba się przyjrzeć łódzkiemu działowi HR, który nie odfiltrował jednostki o destrukcyjnych, lewicowo-komunistycznych tendencjach. Powodzenia w rozwoju! Możliwe, że zaaplikuję Sii, ponieważ dzielimy istotne wartości.

Odpowiedź
@Przemysław K.

Wygląda na to, że ze swoimi opiniami pasujesz do ,, kultury,, firmy....

Przemysław K.

Trochę za mało płacą, żebym tam poszedł xD Ale stoję murem za firmą, lewaków i zadymiarzy należy usuwać.

barb

Gdyby tak było na pewno byłyby tu już screeny maili ;p

@Przemysław K.

Nikt nie dostał żadnego polecenia pisania pochwał, wystarczy przeczytać postulaty "związkowca" wyrzucanego z każdej pracy po 7miu miesiącach, zeby się woda w czajniku zagotowała. Sii jest najlepszym korpo w jakim pracowałem i polecam każdemu. Pełna transparentność, zero owijania w bawełnę a z tego wynika również uczciwość wobec pracowników. Po co nam związki jak przynajmniej 6x w roku jestem pytany, czy czegoś mi nie potrzeba, czy moja stawka jest ok, czy mam jakieś skargi/zażalenia? I na ogół udaje mi się wynegocjować to, czego potrzebuję.

tester
@StaryKoń

to ciekawe bo mnie nikt przez rok nie pytal :D , niemniej firma genralnie spoko, ale placa ponizej rynku i line managerowie dbaja abys nie dostal czasem za duzo podwyzki :D, w nastepnej firmie lekko dostalem 40% wiecej

Rafał

Czy w Sii Sp. z o.o. istnieją organizacje związkowe?

szek
@Rafał

Z tego co widzę tak xD Nie musisz w ogóle informować pracodawcy o tym. Z tego co wiem związek w Sii został założony, a jego założyciel zwolniony. Przecież tu są wielotysięczne odszkodowania.. (usunięte przez administratora) Pomyśleć że prawie wysłałem CV. Ten chłop Nitot który wystował taką litanię powinien wynająć stadion naradowy i postawić chłopa pod pręgierzem xD https://www.za.org.pl/prezes-sii-polska-i-wlasciciel-polonii-warszawa-bezprawnie-zwalnia-zwiazkowca-lekcewazy-polskie-prawo-atakuje-prawo-francuskie/

Ender
@Rafał

Nie, na szczęście firma pozbyła się nieudacznikó :D

Związkowiec
@Rafał

Nie istnieją bo ludzie co by chcieli być częścią związków zostają zwolnieni

wiktor

Odnosnie maila

Gregory Go home
@Rafał

Taa działają.... aż zostaniesz (usunięte przez administratora) przez swojego frąsuskiego Pana, że jesteś tanim mudzinem i masz pracować za grosze, bo on tutaj płaci ZUSY, PFRONY, PITy, on zgarnia 75% marży od klienta za Ciebie, a Ty najemniku masz te 25% i przestań ćwierkać. Związki zawodowe? A co to jest Francja czy jakiś podrzędny kraj bezprawia w Europie? Won do Frąsiji albo do Indii

Aaa

Juz tak

@Ender

Podzieleam opinię

Pani Kosowski, a czy informacja o związku została złożona do KRS? Czy poinformowany został pracodawca i zebrano odpowiednią ilość członków związku (min 10) przed złożeniem prośby o wpis? Ustalono statut? Gdzie takie rzeczy można znaleźć?

Qescel
@szek

Cala ta sprawa ze związkiem jest jednym wielkim przekrętem - ten Krystian K już w innych firmach robił „związki”. Jako pracownik tej firmy nie wiedze żadnych powodów do tworzenia związku zawodowego

Paw

Podczas procesu rekturacji firma nie raczyła nawet przesłać nawet automatycznej wiadomości w stylu "Dziękujemy za aplikację ale nie spełnia Pan naszych oczekiwań". Żałosne

Tomek z SII

Popieram działania firmy choć uważam, że mail - wiadomość od Prezesa nie powinna zaistnieć w tej formie, cokolwiek by pracownik nie zrobił należało trzymać poziom. Rozumiem irytację zarządu ponieważ związki zawodowe w Polsce nie kojarzą się z niczym dobrym tylko rozwalaniem firm od środka. Mamy wolny rynek i jest to rynek pracownika, zwłaszcza w it. Jeśli komuś nie pasują zarobki, stanowisko, owocowe środy - można zmienić prace. Ten Pan faktycznie zebrał w internecie historie lewicowego zadymiarza. ciekawe czy ta cała akcja pomoże Panu Krystianowi w znalezieniu nowej pracy….

Programista

Aplikuję na developera C++, ale tak czysto z ciekawości w takim razie zadam pytanie pracownikom którzy pracę w Sii teraz chwalą: Co jest nie tak ze związkiem zawodowym? Jeśli faktycznie praca wygląda tak bajecznie jak opisujecie to relacje zawodowego związku z pracodawcą powinny układać się świetnie, nie? Nie mówię, że sam lider związku jest (był?) OK, ale odpowiedź Pana Nitota jest mocno nieadekwatna. Ta zawieszona groźba, że wstrzyma inwestycje w Polsce i przeniesie biznes do innego kraju jak zrobił to już raz z Francją jest MOCNO nieprofesjonalna.

Bartłomiej Sprawdziński

wszystko ok

Pracuje tu juz 5 lat i bardzo mi się podoba ;) P.S bardzo dobrze, ze wyrzucili tego (usunięte przez administratora) od związków. Ciekawe tez czy nie sfabrykował tych emaili od prezesa, a wszystko po to, żeby zabłysnąć 5 minut w Internecie. ;)

Arim
@Andrzej

Nie, nie sfabrykował. Musiałby się też włamać na oficjalne profile Sii na fejsie i linkedin, bo tam poszły te same rzeczy.

MG

SII jest i będzie firmą, w której swobodna atmosfera, zaufanie i dbałość o pracownika jest ponad przeciętną na rynku. Pracuję już tutaj 10 lat. Greg jest świetny jako prezes i zawsze otwarty na rozmowę z każdym pracownikiem. Zakładanie związku i organizacja burzy w internecie po wiadomości, że kwalifikujesz się do zwolnienia pozostawię bez komentarza. Dla ciekawskich, podobna historia była jakiś czas temu w Cisco. Bohater ten sam :)

Aaa

Ma racje

G
@MG

Potwierdzam, że SII ma bardzo fajną atmosferę i rozwiązania, by dbać o zadowolenie pracowników.

Nregoire Gitot

Uważam, że Sii nie traktuje zbyt dobrze pracowników próbujących stworzyć związki zawodowe

Czy w tej firmie można założyć związek zawodowy?

KRS

Podaj KRS tego związku albo przestań (usunięte przez administratora)

kandydat

Nikt nie bierze pod uwagę tego, ze ta firma to nie tylko developerzy. Pracują tam też ludzie od hr'u, marketingu i biura. Im akurat przydałyby się związki zawodowe. Startowałem do tej firmy kilka miesięcy temu, płaca była bardzo poniżej średniej rynkowej i wynosiła o 50% mniej niż moja pensja u poprzedniego pracodawcy. Nie było mowy nawet o tym jak może wyglądać moja ścieżka rozwoju. Zrezygnowałem z pracy tam. Pani z Hr'u nie odpowiedziała mi nawet na ostatnią wiadomość, zasady rekrutacji też były dla mnie niejasne. Teraz jak czytam o tych wyścigach szczurów na back office to dziękuję swojej intuicji. Słyszałem dużo złego o tej firmie, pozytywnie wypowiadają się tylko programiści. Nie sądzę, żeby teraz ktoś wstępował do związków zawodowych lub świadczył na niekorzyść tej firmy - ludzie boją się o pracę i wiedzą, że mogą nie dostać awansu za konfrontację z wizją CEO.

A ja polecam bo pracowałem tam 2 lata i uważam, że jest to dobre miejsce do rozwoju.

Klara

Nie wiem o co ten cały szum i z jakich represji ma nas wyzwalać ten lider związku, raczej bym powiedziała że gość sobie opracował sposób na łatwą kasę- co zrobić by się nie narobić a zarobić- na odszkodowaniu gdy go zwolnią albo poczuł, że daje ciała w projekcie, czas zwolnienia się zbliża, wiec chciał sobie parasol związkowy załatwić, on będzie dalej kiepścił, a inni niech zasuwają na jego pensję- ja dziękuję, nie zamierzam się na niego zrzucać moją pracą w projekcie. Z resztą to nie pierwsza jego taka akcja/ wystarczy poczytać ze zrozumieniem o jego historii. Jeśli nie pasuje mu wynagrodzenie, to na rynku jest masa ofert- tak działa rynek, po co trzymać się spódnicy pracodawcy, który o Ciebie nie dba? Po co chce przywrócenia do pracy??? Lubi chyba konflikty

DR

Pracuję w Sii już 2 lata jestem bardzo zadowolony ze współpracy. Firma tworzy jedno z najlepszych miejsc pracy, gdzie każdy jest doceniany a jego zdanie jest brane pod uwagę. Pracowałem wcześniej w kilku firmach i Sii bije na głowę konkurencję pod względem atmosfery, imprez okolicznościowy oraz benefitów, dlatego w najbliższej przyszłości nie biorę nawet pod uwagę zmiany pracodawcy. Ludzie bardzo proszę sugerujcie się opiniami osób które rzeczywiście pracują w Sii i wiedzą jak to wygląda od środka a nie tylko z przypadkowych opinii ludzi, którzy chcą wylać swój hejt a o firmie wiedzą tylko, że nazywa się Sii!!!

Nie_hry :)

Pracuje w sii od roku i przyznam szczerze że lepszej firmy nie mogłem sobie wymarzyć. Niektórzy dodający opinie chyba nie wiedzą czym jest mobbing i zły pracodawca, ja niestety wiem. Po przyjściu do sii wróciła mi ochota do wstawania rano. Wszyscy myślący że to jest (usunięte przez administratora) i mamy złego prezesa są w grubym błędzie. Bardzo polecam firmę sii dla osób które chcą się rozwijać w świecie IT. Jest bardzo dużo możliwości rozwoju oraz projektów.

Zostaw merytoryczną opinię o Sii Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Sii Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Sii Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 237.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Sii Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 97, z czego 33 to opinie pozytywne, 35 to opinie negatywne, a 29 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Sii Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Sii Sp. z o.o. napisali 12 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Sii Sp. z o.o.