Sii Sp. z o.o.

2.3Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o Sii Sp. z o.o.

Czy osoby bez doświadczenia mają szansę na zatrudnienie w Sii Sp. z o.o.?

R

Raczej nie

Hej! Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony dedykowanej studentom i absolwentom: www.sii.pl/student. Znajdziesz na niej oferty staży skierowane do osób bez doświadczenia zawodowego. Pozdrawiamy!

Świstak

Ja jestem żywym przykładem, że tak! : - )

Gosia

A pracuje/pracował ktoś w tej firmie w Białymstoku? Pojawiło się ogłoszenie na stanowisko Junior HR Operations Specialist i zastanawiam się, czy aplikować. Jak w praktyce wygląda ta praca? Czy atmosfera jest dobra, jak szefostwo, współpracownicy?

T.

Brałam udział w rekrutacji do oddziału w Lublinie. Czytałam komentarze o trzymiesięcznym okresie trwania rekrutacji w tej firmie - to prawda. Są trzy główne etapy jednak pomiędzy nimi rekruterka wydzwania z przeprosinami że trzeba przesunąć termin. Po trzech miesiącach zwodzenia oferują staż bo muszą zrealizować cel.

Aga
@T.

Bardzo długo trzymają kandydatów, ja rekrutowałam się 1,5 miesiąca.

noname

Byłem kiedyś u nich na rozmowie w Lublinie, po przejściu przez wszystkie etapy rekrutacji gdzie na każdym mówiłem jakie są moje oczekiwania finansowe, na końcu dostałem telefon z zupełnie inną kwotą (bo to nie warszafka) decyzją w 20 min no i oczywiście najważniejsze że są PIWNE czwartki. Czas zmarnowany, ale doświadczenie zostanie co do tego typu firm i praktyk.

Analityk biznesowy

2 etapy

Normalne, adekwatnw

kandydat

Czy bez znajomości angielskiego wogóle jest sens aplikowac?

Alicja
@kandydat

też jestem ciekawa, a jeśli trzeba znać angielski to w jakim stopniu?

@kandydat

Cześć! Na większości stanowisk język angielski jest wymagany. Zdarzają się oczywiście wyjątki i projekty/role, gdzie angielski nie jest koniecznością. Wszystkie wymagania opisane są w ogłoszeniach: sii.pl/oferty-pracy/ :) Zachęcamy do odwiedzenia strony!

N

Rozmowa miała miejsce już dawno i nie w Warszawie, ale stwierdziłam, że napisze opinię. Szukano osoby na stanowisko asystenta ds. rekrutacji. Pani, która do mnie zadzwoniła od pierwszego słowa miała do mnie negatywne podejście. Rozmowa z resztą była bardzo chaotyczna i szybka. Pani pytała mnie o to jakie obowiązki według mnie wykonuje osoba na danym stanowisku. Wymieniłam zadania na podstawie doświadczenia z poprzedniej firmy na co Pani zaatakowała mnie, że oni nie są zwykła firma rekrutacyjną i u nich się pracuje inaczej. Odpowiedziałam, że jasne jest dla mnie, że w różnych firmach różnie może to działać, ale skoro zapytała to po prostu opowiedziałam o swoim doświadczeniu. Pani bardzo naburmuszona opowiedziała, że w obowiązkach osoby na takim stanowisku w ich firmie jest poprawa CV kandydatów i wpisywanie ich w bazy danych. Stwierdziłam, że jest to o wiele mniej obowiązków niż na moim poprzednim stanowisku, ale nie przeszkadza mi, jeśli jest możliwość rozwoju w firmie to od czegoś można zacząć. Pani aby zapytała mnie jeszcze jak mój angielskim i zbyła mnie mówiąc, że jeśli się odezwie w ciągu 5 dni to mnie zaprosi na kolejny etap a jeśli nie to znaczy, że dziękuję mi za udział w rekrutacji. Pomijając formę "podziękowania" za rekrutację jako pozostawienie w ciszy to wiedziałam, że nikt nie zadzwoni. W końcu podczas wstępnej rozmowy Pani nie dawała mi dojść do głosu, zadać jakichkolwiek pytań i była dość agresywna.

Sick

Jakie są zarobk8 Handkowców w Sii? Czy są to zarobki na miarę branży IT? Musiałbym trochę za zainwestowac w siebie przed wzięciem udziału w rekrutacji bo doświadczenie w handlu mam ale nie takimi usługami, więc jakiś kurs lub dwa i nie wiem czy warto A widziałem ofertę w moim mieście. Dla Business Managera Ktoś coś?

Zawiedzony

Pierwszy raz próbowałem swoich sił dwa lata temu - po kilku rozmowach rekruter poprosił mnie o przepisanie swoich danych z cv na ich wewnętrzny formularz (pierwszy raz z takim czymś się spotkałem) potwierdził jego otrzymanie i przekazał, że za kilka dni otrzymam informację kiedy wstępna rozmowa - to był ostatni raz kiedy miałem kontakt. Próba mailowa czy telefoniczna by dowiedzieć się czegokolwiek spaliła na panewce. Kilka dni temu Sii przypomniało sobie i moim istnieniu (po dwóch latach) i Pani na start wspomniała, że widziała, że rekrutowałem się do Rzeszowskiej fili trochę nawiązała do mojej obecnej pracy, która wyciągnęła z linkedin i pyta czy aktualnie myślę nad zmianą. Odpowiedziałem twierdząco jednak od razu powiedziałem, że bardziej zainteresowany jestem projektami wewnętrznymi niż byciem outsourcowanym. Dostałem odpowiedź ze nie ma z tym problem - dużo projektów mają wewnętrznie i wyśle do mnie maila z dokładniejszymi informacjami. Od rozmowy cisza, na próbę kontaktu telefoniczną lub sms'ową - zero reakcji. Jako osoba kandydująca za pierwszym razem miałem świadomość, że mogę zostać bez odpowiedzi ale jeżeli firma próbuje kogoś zrekrutować i później kompletnie zlewa daną osobę jest naprawdę słabe.

@Zawiedzony

Sii to kontraktornia i nie ma wewnętrznych projektów poza wewnętrznym IT, które działa po to, żeby im infrastruktura działała

Sia
@Hejter

Nie zgodzę się. Mamy się pap, siiportal, CRM itp.Wszystkie narzędzia są wciąż ulepszanie zgodnie z naszymi sugestiami, ponieważ W wewnętrznych projektach klientami są pracownicy :)

Patryk89

Witam. Jakich zarobków można spodziewać się na stanowisku: "Specjalista ds. wsparcia IT z j. niemieckim lub j. francuskim" ? Znam 2 języki i posiadam doświadczenie na takim stanowisku. Proszę o wiadomość.

NewOne

Dzień dobry, Pracuje w firmie 11 miesięcy. Do meritum w rozmowie rekrutacyjnej została mi obiecana podwyżka x netto/h po 3 miesiącach do której nie doszło przez MAŁE nieporozumienie. Mój obecny opiekun karmi mnie bajkami że za miesiąc porozmawiamy o mojej karierze i innych wymaganiach bo mija rok po którym podobno mogę renegocjować warunki. Pytanie - Czy mam już szukać nowej firmy? (Na oferty nie narzekam)

@NewOne

NewOne Czy masz informację jak wyglądają negocjacje/podwyżki dla kontraktorów w tym roku? Wszedł Nowy Wał, uderzył po kieszeni a o jakiś rozmowach rocznych podwyżkach nic nie słychać.

szukaj czegoś innego

byłypracownik
@NewOne

No niestety, w SII podwyżka zdarzyła mi się tylko raz - po pierwszym roku, później nie było szansy na jakąkolwiek zmianę wynagrodzenia. Żeby zarabiać tyle co koledzy w innych firmach z podobnym zakresem obowiązków musiałem pracować po 220-24h w miesiącu (uop). Zawsze możesz do PPK przystąpić. Miesiąc przed przekroczeniem 3 lat i po kolejnej nieudanej próbie rozmowy rzuciłem papierem. Realia rynku zmiotły warunki SII z planszy w pierwszym ruchu. Daleko. Słyszałem kilkukrotnie, że łatwiej się zwolnić i zatrudnić jeszcze raz niż wywalczyć stawkę rynkową po jakimś czasie.

Hejter

Odnośnie HR i prowadzenia przez nich procesów rekrutacyjnych. Moim zdaniem w tej agencji rekrutacyjnej nie działa to poprawnie, przynajmniej na tle innych agencji rekrutacyjnych, czy kontraktorni. Dodać do tego można napuszone i naburmuszone pannice z działu HR (te z Warszawy na przykład), z którymi zwyczajnie nie chce się rozmawiać.

@Hejter

Zapraszam do kontaktu aby wyjaśnić sytuację. Każdy z kandydatów otrzymuje ankietę satysfakcji z procesu rekrutacyjnego, który także ocenia spotkanie z Rekrutacją - 90% ankietowanych ocenia spotkanie z Rekrutacją w Warszawie, jako "bardzo dobre" i "dobre" - dane za ostatnie 12 miesięcy. Chętnie odpowiem na pytania i uwagi. Mój email: wojciech.dreja@sii.pl

@Hejter

Sii to nie jest agencja rekrutacyjna.

Hejter

Sii to jest agencja rekrutacyjna, niczym innym niż zatrudnianie ludzi i sprzedawanie ich na projekty dla klientów się nie zajmują. Dobrze, może nie rekrutacyjna - nie jest wpisana w KRAZ (Krajowy Rejestr Agencji Zatrudnienia). Jest to kontraktornia, pośrednik zatrudniający ludzi i wysyłający ich na projekty.

Murphy
@Sii Sp. z o.o.

Z tą ankietą to do końca nieprawda, nie każdy dostaje - u mnie jej nie było.

@Murphy

Ankieta jest wysyłana automatycznie do każdej osoby, która była na rozmowie rekrutacyjnej, 21 dni po spotkaniu. Może mail trafił do innego folderu?

Murphy
@Sii Sp. z o.o.

Regularnie sprawdzam folder ze spamem, ale nie było. Po prostu nie zosta wysłana. Trudno.

Zdecydowanie nie polecam pracy na zasadzie wypożyczenia do klienta, zainteresowanie ze strony managera praktycznie żadne, po zaoferowaniu pracy u klienta w zasadzie brak jakiejkolwiek chęci zatrzymania pracownika, na zakończenie współpracy brak jakiegokolwiek kontaktu, choćby exit-interview, po prostu wyłączenie kont w outlooku itd. Wyglądało to po prostu słabo, bo mozna poczuć się jak zwykły trybik :-)

Hejter

I znowu - to jest esencja tego jak działa Sii.

dokładnie tak było jak odchodziłem, nie było żadnej rozmowy końcowej - dziwactwo

BODY LISING i tyle, kontraktornia, pośrednik zatrudniający ludzi i wysyłający ich na projekty. Firma nie liczy się z pracownikiem - jesteśmy dla nich tylko "ZASOBEM" który można wyżucić i łatwo wymienić. Pensję są typowo europejskie - płaca od 10- 15k B2B - za taką samą pracę w USA (w teamie z którym pracowałem) płacą 4 razy więcej. Pracowałem 1,5 roku w 2 projektach na b2b. Minusy: - Firma rekrutuje do firm - projektów którzy traktują polaków jak tanią siłę roboczą - zero szacunku do człowieka, wyzysk energetyczny, - W umowie miałem obiecany pakiet medyczny + multisport - w praktyce jest to nie do załatwienia - nie można zadzwonić i tego załatwić tylko trzeba wysyłać e-maila do odpowiedniej administracji. Odpisują po 2 miesiącach lub wcale albo wysyłają niedziałające linki do "aktywacji" benefitów - masakra ... - Niektórzy managerowie mega niemili homofoby - niektórzy mili zależy jak trafisz. - Bezsensowne meetingi w projektach do który się dołącza - masz na nich być choć nie dotyczą twojego projektu (jak 2 razy nie poszedłem to miałem wielkie problemy, żałosna sytuacja) - bardzo wyciąga z człowieka to energię - nie polecam - nie liczy się jakość pracy - musi być na ilość jak w fabryce ... żeby w exelu się zgadzało -praca nie rozwojowa - nawet REGRESYWNA, nic ciekawego się tu nie nauczysz jak jesteś seniorem Plusy: + Polecam tylko ludziom którzy chcą iść do 1 pracy lub którzy nie mają innego wyboru (kredyt i dzieci) i potrzbujewą stabilnej pracy i wypłaty co miesiąc. + Wypłata co miesiąc + Nie ma możliwości żeby Cię zwolnili - musisz odejść sam ;)

Aktualnie pracuję w SII (od pół roku)- i w porównaniu do poprzednich firm jest mi tutaj bardzo dobrze. Łatwo o podwyżki, płaca jest powyżej średniej rynkowej (przynajmniej po tym co widzę po ogłoszeniach na portalach typu justjoinit itp), atmosfera w pracy jest fajna (bardzo dbają o to żeby jednak zachować ten tytuł "best place to work"), zdarzyło mi się zmieniać działy - bo w jednym mi coś nie pasowało - i proces też jest sprawny i nikt nie robi z tym problemów. Projekty są bardzo ciekawe (a jak trafisz na nieciekawy to łatwo zmienić, przynajmniej mi było stosunkowo łatwo). Bardzo polecam jako miejsce do pracy.

fatbilon

Napiszesz cos więcej o zarobkach? Jakie masz doświadczenie i w jakiej technologii? Ile można +/- zarobić na backendzie na juniorze tj z podstawową wiedzą?

Alicja

a ja bardziej zapytam o benefity - jakie firma oferuje? i czy jest np. możliwość pracy zdalnej albo w modelu hybrydowym? teraz to już nic dziwnego... :)

@Alicja

Cześć! Zapraszamy na stronę sii.pl/dlaczego-sii -> znajdziesz tam informacje o benefitach, które oferujemy :) Praca zdalna lub hybrydowa są możliwe, o ile realizowany projekt nie jest ograniczeniem. Zachęcamy do aplikowania.

zmęczonygość

Popracujcie nad HR. Dzwoni do mnie rekruterka, że super zainteresowana, że kogoś takiego szukają. Po 10 minutach rozmowy dostałem info że w tym tygodniu jeszcze będzie kontakt. Już w nowym tygodniu dzwoni osoba już z projektu, która nie wiedziała na jakie stanowisko się ubiegam, nie znała nawet mojego CV, a HR nie przekazał żadnych informacji dotyczących doświadczenia. Po telefonie dowiedziałem się że następnego dnia będę umawiany na rozmowę. Znowu tydzień później dzwoni jeszcze kto inny z innego numeru z pytaniem czy jestem zainteresowany i że dzisiaj jeszcze dostanę telefon z dogadaniem terminu rozmowy rekrutacyjnej. Po czym 2 dni później dostaję maila że zapraszamy na spotkanie na jutro przed południem gdzie konkretnie mówiłem w rozmowie że jestem dostępny po południu... masakra... tak ciężko przesłać dalej komuś CV i napisać na jakie stanowisko startuje??

@zmęczonygość

@zmęczonygość

U nich to niestety normalne w HR w Sii..

Anonimowy

Proces rekrutacji jest żałosny. Nigdy nie prowadziłem bardziej żałosnej rozmowy telefonicznej (do rozmowy rekrutacyjnej sporo tu brakowało). Rozmawiałem z p. Joanną S. Rozmowa trwała zaledwie 5 minut. HR nie dał nawet żadnych możliwości, abym mógł się bardziej szczegółowo wypowiedzieć na zadane mi pytania. Czułem się tak jakby HR chciał jak najszybciej zakończyć rozmowę. I nie, nie miałem tutaj nawet możliwości, aby powiedzieć cokolwiek po czym p. Joanna mogła stwierdzić, że nie jestem odpowiedni na dane stanowisko. Ba! Nawet nie chciała się dowiedzieć czym zajmuję się w aktualnej pracy itp. Przecież to kompletnie nie jest potrzebne w tego typu rozmowach, prawda? Rozmowa na zasadzie - odbębnić i pójść sobie na przerwę czy do domu. Druga sprawa. Miałem jeden telefon, JEDEN! Nie mogłem go odebrać, ponieważ obecnie pracuję. Próbowałem oddzwonić, ale nikt też nie odbierał. I uwaga! Dopiero po 24 godzinach otrzymałem wiadomość na e-mail, że próbowano się ze mną kontaktować, ale BEZ SKUTKU! Czy Wy jesteście w ogóle poważni? Dzwonicie raz i po 24 godzinach wysyłacie takie wiadomości jakbyście przynajmniej 10 razy próbowali się ze mną kontaktować. W rozmowach nie dajecie możliwości wykazania się kandydatowi, aby cokolwiek mógł więcej o sobie powiedzieć. Nie wiem czy p. Joanna miała gorszy dzień w pracy, czy tak wygląda to na co dzień. Jedno jest pewno, cały ten proces jest do zmiany, ponieważ pokazuje tylko Wasze lekceważące podejście do drugiej osoby. Proszę mi uwierzyć, moje rozmowy w małych firmach, gdzie pracowało zaledwie 10-20 osób trwały niekiedy nawet 40 min. Człowiek, który ze mną rozmawiał mógł mnie w jakiś sposób poznać i wydać FAKTYCZNĄ opinię. Natomiast jeśli u Was rozmowa telefoniczna trwa 5 minut i HR najlepiej chciałby żeby moje wypowiedzi mieściły się w graniach kilku słów, to trochę lekceważące w stosunku do samego kandydata. Najgorsza rozmowa w moim życiu. Nie polecam.

@Anonimowy

Proszę o kontakt - chcę wyjaśnić sytuację. To nie jest zgodne z naszym standardem - nie tak powinien wyglądać kontakt z kandydatem. Bez dodatkowych informacji (miasto / osoba z Sii) nie jestem w stanie nic poprawić. Mój email: wojciech.dreja@sii.pl

@Anonimowy

U nich to normalne i to są standardy w HR w Sii. Niestety bardzo złe standardy.

kandydat_embedded

Hej czy ktoś pracuje na stanowisku Embedded Software Developer w Sii Łódź? Jak wygląda przydział pracy do projektów? Czy pod dany projekt jest przydzielana grupa programistów Sii? Czy możliwy jest outsourcing pojedynczej np. nowej osoby do projektu?

@kandydat_embedded

Cześć! Oczywiście, obecnie mamy 15-osobowy zespół Embedded Software Developerów w Łodzi w ramach naszego Centrum Kompetencji Embedded :) Cały czas szukamy kolejnych specjalistów. Projekt jest dopasowywany do doświadczenia, zainteresowań i planów rozwoju kandydata. Najczęściej w projekty angażowana jest cała grupa programistów Sii, zdarzają się jednak wyjątki, gdy zakres zadań jest wąski i realizuje je jedna osoba. Zapraszam Cię do wysłania CV do nas, wówczas porozmawiamy o szczegółach :)

indepth

Szczerze nie polecam. Godzinna rozmowa wideo wyglądała jak przesłuchanie na komendzie. Wprost imputowano mi złe intencje przy obecnej rekrutacji, sypały się jakieś dziwne podejrzenia nt przyczyn zmiany pracy (a zmienialem raptem co 4 lata co i tak jest bardzo dlugo w IT) oraz oczywiste uszczypliwości, że w danej jakiejś dziedzinie nie mam doswiadczenia biznesowego. Rekruterka chyba pomylila zawody :) To kpina po prostu z mojego czasu jako kandydata na seniora. Widać, że atmosfera to jakieś takie polskie korpo (dotychczas pracowalem tylko w zagranicznych to widze podobienstwa, ale i duzo wiecej minusow. A najlepsze, jeszcze, ze rekrutuja na wymyslone stanowisko (wizja menadzera, nie konkretna potrzeba biznesowa). Wymagania to maja, ale placic nie za bardzo chca. I brak odpowiedzi po ustalonym na rozmowie terminie. Tylko maila dostalem z ankieta do wypelnienia, ale wolalem tutaj opisac sytuacje. Baaardzo przereklamowane to SII. pozdrawiam

@indepth

Dzień dobry! Opisana sytuacja nie powinna mieć miejsca. Bardzo proszę o kontakt – chciałbym dowiedzieć się więcej i wyjaśnić sprawę. Mój mail: wojciech.dreja@sii.pl. Pozdrawiam, Wojciech Dreja, Head od Recruitment

Nie odosobniony
@indepth

Niestety mnie również spotkała taka sama sytuacja. Rozmowa techniczna wyglądała jak przesłuchanie na komisariacie. Jakieś dziwne podteksty i komentarze. Byłem w kilku firmach na rozmowach i w żadnej nie spotkałem się z takim podejściem.

H

Jedyna korporacja, w której ktoś traktuje pracownika jak człowieka

B.
@H

Chyba ci sie korporacje pomyliły

@B.

@B. Nah, dobrze wiem i wiem jak się pracuje moim wszystkim znajomym z pracy :D

@H

Zastanawia mnie kto z taką pasją przegląda tego go worka i jak bardzo nie ma życia, że aż flaguje pozytywne opinie od pracowników. No cóż...

day
@H

ktoś taki jak ci któzy pytają o to bystrzaku @H

Alex

Nie wiempo co robicie nabory ? Co chcecie osiągnąć.? Kto wymyślił takie parametry ? HR, żeby się utrzymać czy kaprys menadżerów? Wg Was stażysta to osoba z rozbudowanym portfolio za free ? Junior u was to człowiek z 3-4 letnim doświadczeniem komercyjnym za 3-4 tys zł ? To mid chyba musi mieć z 8 lat w komercji, biznesowe portfolio i dziękować za 5tys. Nie no padam, ze śmiechu. Senior to max 8 wyciągnie. Wy szukacie wogóle kogoś do pracy czy udajecie, że szukacie i udajecie, że pracujecie. A feedback z naboru to łaska. Biznesowo - proszę nie cukierkować, nie tłumaczyć na około tylko odpowiedzieć konkretnie na moje pytania. Reszta to strata czasu.

@Alex

Zapraszam do kontaktu, chętnie odpowiem na pytania, bo z wpisu nie wynika, co właściwie jest problemem. Zatrudniamy średnio 250 osób miesięcznie w całej Polsce na różne projekty w wielu obszarach technologicznych. Staże, które oferujemy są dla studentów oraz absolwentów i najczęściej są płatne. Przytoczone stawki nie są zgodne z naszymi ofertami i płacami w firmie, co potwierdzają także stawki w ogłoszeniach w różnych portalach ogłoszeniowych. Zapraszam do kontaktu: wojciech.dreja@sii.pl

Zostaw merytoryczną opinię o Sii Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Sii Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Sii Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 241.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Sii Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 98, z czego 33 to opinie pozytywne, 36 to opinie negatywne, a 29 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Sii Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Sii Sp. z o.o. napisali 13 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.