Semisul

Opinie o Semisul

Forfiter

Pytanie do osób, które były na jakimś projekcie na Węgrzech. Jak tam wygląda sprawa z angielskim? W sensie, czy ludzie w sklepach rozumieją i idzie się dogadać, czy raczej lepiej wyuczyć się kilku podstawowych zwrotów po węgiersku? (to będzie trudne, ale "lengyel magyar ket jo barat(...)" już znam, podobno od razu lepsze wrażenie można zrobić). I jakie ceny? Lepiej wziąć ze sobą żarcie z Polski (jakieś zupki chińskie i inne makarony) czy na spokojnie można się zaopatrywać na miejscu?

gex
@Forfiter

Mówią po angielsku prawie wszędzie, poza tym w większych sklepach to się nawet porozumiewać nie musisz, albo są kasy samoobsługowe, albo cię kasują, mówią cenę (która zresztą się wyświetla z reguły) pogawędek sobie chyba z ekspedientami nie będzie prowadził A ceny znośne w sumie, nie ma jakiegoś ogromnego przeskoku, ale jak wolisz to możesz się zaopatrzyć w coś w Pl, to już tam twoja sprawa

Moto
@Forfiter

oczywiste ze lepsze wrażenie się robi jak się umie cokolwiek powiedzieć w języku kraju do którego się przyjeżdża. Zawsze tam jakoś się dogadasz, a czy bedziesz chciał się nauczyc wiecej zwrotów to już od ciebie zależy i od tego na jakich ludzi będziesz trafial

gex
@Moto

Wydaje mi się, że nie do końca ma to znaczenie. Tak zdroworozsądkowo, to, że wydukasz "dzień dobry" Pani w sklepie w jej ojczystym języku, niewiele zmieni. Żeby się sensownie nauczyć mówić po węgiersku, to nie wystarczy kilka dni, tygodni czy miesięcy nauki. To trudny język. Zwłaszcza jak jesteś tam pierwszy raz i nie jesteś osłuchany z językiem. Więc lepiej ten czas poświęcić na doszlifowanie angola, albo wypracowanie sprawnego systemu pokazywania na migi ;)

Moto
@gex

ja tam uważam że nawet "wydukane" dzień dobry ma znaczenie. ale każdy ma swoje zdanie wiadomo ;) i poświęci ten czas na naukę tego czego uważa za bardziej przydatne po prostu. pozdrawiam

alf

jakie są najczęściej godziny pracy na projektach? są nocki?

praca
@alf

na większości projektów z tego co wiem to pracuje się na jedną zmianę

alf
@praca

no to dla mnie świetna wiadomość. nocki totalnie wybijaja mnie z rytmu życia i ogólnie całego tygodnia pracy. dzieki

praca
@alf

jak każdego chyba że się pracuje tylko na nocki cały czas to na pewno organizm się przyzwyczaja

Słuchajcie mam proste pytanie. Czy firma płaci kasę zawsze na czas? Czy ogólnie jest w porządku?

Kojot
@Kandydat

Z Semisulem wyjechałem już drugi raz. Łącznie to ponad 2 lata za granicą. Nigdy nie miałem problemu z tym, żeby kasa nie przyszła terminowo, naprawdę nie miałem ani jednego dnia opóźnienia. Więc tutaj całkowicie nie ma im czego narzucić. Co do tego czy ogólnie jest w porządku? No dla mnie tak, gdyby tak nie było to bym nie zdecydował się by wyjechać kolejny raz.

Maciej
@Kandydat

Firma jest w porządku. nie sugeruj się opiniami tylko wybierz coś i jedź, przekonasz sie sam

sbs
@Maciej

no niby nie ma co sie sugerowac opiniami tu sie zgodze. ale fakty i informacje mozna podawac tak jak wy np piszecie o terminowych wypłatach. to jest wazne

Dawidos

Miałem swoją firmę ale musiałem na razie zawiesić jej działalnośc bo brakło zleceń.. chciałbym wyjechać i troche dorobić

khm
@Dawidos

sorry za podejście, ale chwalisz się czy się żalisz? bo nie wiem jak traktować ten post... jak masz taki plan, to zbieraj cztery litery w troki i jedź szukasz tutaj motywacji? mamy cie przekonać, żebyś to zrobił? nie wiem, może przeprowadzić za rączkę przez cały proces? czego właściwie oczekujesz? jak chcesz wyjechać, to to zrób, spełnisz swój cel i trochę dorobisz mniej gadania, więcej czynów a tymczasem powodzenia.

@khm

Ale po co od razu tak agresywnie i atakująco?? Napisałem po prostu o tym jak wygląda moja sytuacja i że chce wyjechać. Chętnie poczytam o jakiś konkretach odnośnie wyjazdu z tą firmą.

pozdro
@Dawidos

to poczytaj najpierw na stronie i zdecyduj się co cię interesuje i potem zadawaj konkretne pytania

@pozdro

Hm.. liczyłem na jakieś ogólne informacje na temat firmy, ale w porządku, wybiorę konkretną lokalizację i się odezwę.

khm
@Dawidos

ja nikogo nie atakuję już nie bądź taki miętus, jak kordo na ciebie głos podniesie, że się opierdzielasz, to też to odbierzesz jako atak? bo byli i tacy. twardym trzeba być, nie miętkim. no ale dobra, to co chcesz wiedzieć o firmie? przecież dużo tu info na jej temat, wystarczy poczytać. jakby było źle, to bym cie nie podżegał do wyjazdu.

Jeżeli byłeś na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Semisul, to podziel się z nami swoimi wrażeniami. W jakiej atmosferze odbyło się spotkanie? Jak oceniasz merytoryczne oraz techniczne aspekty rekrutacji?

chłopaki, sorry jak pytanie głupie i naiwne ale co mi tam. to będzie moja pierwsza robota za granicą wszyscy mówią, że "każdy kto pracował za granicą wie z czym to się je" no i ja kurde nie wiem z czym to się je, o to chodzi. macie jakieś rady i wskazówki jak się przygotować? no i nie chodzi o pracowe kwestie, bo o to się nie martwię, tylko typowa życióweczka - co wziąć ze sobą (nie chodzi mi o odp "gacie i skiety", tylko bardziej sprzęty codziennego użytku, które lepiej zabrać), na co się przygotować, jak sobie radzić z rozłąką z rodziną...takie sprawy. jakieś rady dla świeżaka? nie wiem chyba już tak mam, że trzęsę portkami na wyrost, ale troche mnie stresuje ten cały wyjazd

Godek

dobrze jest jechać z kimś znajomym jeśli masz taką możliwość jeśli jedziesz sam no to w sumie to na jakich ludzi trafisz to loteria bo nie da się tego przewidzieć. ale może znajdziesz chociaż jakiegoś jednego kolege. dobrze kogoś poznać i jakiś tam mieć bliższy kontakt żeby mieć z kim wyjść na piwo czy odpocząć poza pracą a nie żyć tylko na zasadzie praca sen praca sen bo tak na dłuższa mete to można troche zwariować. a wiadomo ze słaba sprawa jak się jest daleko od rodziny i wszystkich znajomych

Bartek
@Godek

ja jechałem sam bo nie miałem za bardzo z kim i poznałem spoko kolesi co do tej pory mamy kontakt. planujemy nawet wspólny wyjazd jeszcze raz żeby już mieć kogos znajomego i do kogo gebe otworzyć.

@Godek

własnie sęk w tym, że jadę sam...nie wiem to chyba też nie będzie jakiś wielki problem bo jakimś dzikiem nie jestem, żebym się paszczękę do człowieka otworzyć, więc jak trafię na kogoś, kto będzie w miarę otwarty, to raczej nie będzie problemu, żeby się dogadać, nie jestem jakiś konfiktowy, nie czepiam się ludzi bez powodu, więc może będzie ok dzięki za opinie

żebym się paszczękę do człowieka BAŁ* otworzyć miało być, bo mi słówko umknęło, ale ciąg logiczny chyba zachowany

Godek

nie słyszałem nigdy takiego określenia jak paszczęka.. dziwne strasznie ale zapamiętam i dokładam do słownika

Norbert
@Bartek

a kiedy planujecie ten wyjazd, nie potrzebowalibyście kogoś dodatkowego?

Bartek
@Norbert

Myślę że kwestia daty to bardziej bliżej wakacji ale to jeszcze nic pewnego

Norbert
@Bartek

to odezwijcie się tutaj chętnie się dołącze jeśli będzie jeszcze taka opcja i miejsce to się zgadamy też może jakoś

opinia

W sumie to wszytsko O.K. Obawiałem się trochę, bo różne opinie ale okazało się, że wszystko było normalnie...praca dosyć ciężka, warunki nie jakieś luksusowe, ale przyzwoite. Nie ma się co bać wyjeżdzać serio, ja się bałem i żałowałbym teraz gdybym sb odpuścił

Piotrek
@opinia

no za granicą zazwyczaj jest cięzka praca. każdy kto liczy na coś innego jest w błędzie. tam się jedzie pracować i zarobić a nie zbijać bąki.

@opinia

gdzie byłeś? polecasz jakiś konkretny projekt?

@opinia

ile ludzi tyle opinii. ja tez polecam wyjazd przez semisul. wszystko dobrze zorganizowane praca porzadna z dobrym wynagrodzeniem.

@Reto

a ty polecasz coś konkretnego?

@Zainteresowany

ja od jakiegoś czasu jestem już we Włoszech. pracuje jako elektryk. nie wiem czy są tam też jakieś inne stanowiska do zaproponowania. jestem bardzo zadowolony, fajnie być w innym kraju niż Niemcy czy Holandia a trochę już tego przeszedłem.

@Reto

a to mnie kraj mało interesuje, jadę pracować a nie zwiedzać, grunt, żeby kasa była. bardziej mnie interesowało pod kątem warunków

@Zainteresowany

każdy ma inne wymagania dla mnie zmiana rejonu była ważna i wpłynęła na chęci jakiekolwiek do pracy

@Reto

Reto, a mógłbyś coś więcej powiedzieć? Ile godz w tygodniu pracujesz? I jak wyglądają tam warunki? tzn, jak kwatera czy daleko od pracy? Jak z przerwami i czy za coś potrącają pieniądze?

@Krzysztofxyz

Co do godzin to różnie to bywa, zależy od tygodnia ale praca zawsze jest. Warunki dobre, no wiadomo trzeba mieć doświadczenie bo bez tego to ani rusz, więc szukają ludzi znających się na robocie

@Krzysztofxyz

Jeśli chodzi o zakwaterowanie to jak najbardziej na poziomie, normalne jak dla pracowników. do pracy i z pracy zapewniony jest transport

@Reto

Człowieku, jesteś w pracy i nie wiesz ile godzin pracujesz??? Praca jest wszędzie i jak dla ciebie to już dobrze że jest praca to powątpiewam w twoje doświadczenie i wiedzę, w Polsce zarabiam 6tys. Pytam jasno ile godzin bo jak mam zarobić 10tys za granicą na kontrakcie bo soboty wolne i 40 tyg to bez sensu tam jechać. Ile godzin pracujesz w tygodniu i na jakim projekcie jesteś??? Proste pytanie. Widzę że odpowiedź sprawia Ci trudność, więc myślę że albo jesteś z totalnej biedy i nie ma u ciebie pracy, albo jesteś osobą której na kontrakcie nie ma.

@Reto

Jasne pytania i żadnej odpowiedzi. (usunięte przez administratora)

@Krzysztofxyz

jak chcesz klepać jak największą liczbę godzin to jedź na przemysłowe projekty. tam masz od 200-220 nawet godzin i tyle możesz sobie wyrobić

@Krzysztofxyz

A wyzywanie mnie za to, że nie odpisuje ci od razu wtedy kiedy ty tutaj klepiesz w klawiaturę świadczy tylko o braku jakiejkolwiek kultury, wywyższasz się jakbyś pozjadał wszystkie rozumy, ja nie muszę wcale z tobą rozmawiać. jak ty taki milutki zawsze jesteś to powodzenia życzę

Fuks

Czy na "Robotnika magazynowego" wymagają uprawnień na wózki? W ofercie nic o tym nie ma

Leto
@Fuks

No to skoro w ofercie nie ma to raczej nie chowają ważnych informacji. widocznie nie potrzeba uprawnień

baku

nie.

Fuks
@Leto

Wolałem się upewnić i nie marnować ich czasu jeśli faktycznie okaże się to potrzebne, bo tego nie mam.

@Fuks

no nie da się ukryc że zawiera to w sobie jakąś logikę. nie mniej jednak ogłoszenia są dość treściwe

elton

rekrutacja jest zdalnie, czy trzeba się fatygować tam do nich do biura?

elton

to dobrze, bo nie uśmiechałoby się mi

@elton

no wiadomo, nie każdy kto chce jechać z tą agencją mieszka gdzieś w okolicy to jest normalne, że takie rzeczy nie załatwia się na miejscu

@Daniel

no nie wiedziałem że to takie normalne i oczywiste . nie korzystałem jeszcze z ofert agencji pracy dlatego wolę wszystko wcześniej doprecyzować

@Daniel

masz jakąś konkretną lokalizację sprawdzoną do polecenia?

@elton

ja byłem w Wenecji. pracowałem jako elektryk. no ale to już jest typowo fachowa praca więc no nie wiem czy masz uprawnienia, doświadczenie czy cokolwiek

@elton

no ale ze swojej strony dla innych którzy może te uprawnienia mają itd. no to jak najbardziej polecam. piękne miasto, dobra praca i dobre zarobki. warto się zainteresować

@elton

Dzień dobry, nasz proces rekrutacyjny na większość stanowisk jest przeprowadzany w trybie zdalnym. Pozdrawiamy serdecznie Semisul Poland

kormoran
@elton

A w jakim charakterze chcesz w ogóle pracować? Bo ciężko doradzać w ciemno...

Marekgrzegorzak
@Daniel

To ile zarabiasz skoro tak dobrze?

@Marekgrzegorzak

Mam Ci swoje paski wypłaty pokazywać?

@Marekgrzegorzak

A może dać dostęp do konta żebyś sobie posprawdzał?

@Marekgrzegorzak

Już prawie zapomniałem że tutaj pisałem. kasa to indywudualna kwestia ja nie bede rzucać tutaj liczbami żeby ktoś mi potem powiedział że on miał inaczej. trzeba iść i się dogadywać

Maja

Czy pojawiają się czasem oferty pracy do biura Semisul w Warszawie? Widziałam ostatnio budynek i tak się zaczęłam zastanawiać, czy tutaj kogoś nie szukają aktualnie?

Pierr
@Maja

Zadajesz takie pytanie mijając każdy budynek firmy, który widzisz? xd

Pierr
@Maja

A tak serio to kojarzę, że na pracuj było chwilę temu jakaś oferta administracjyjna to sobie obczaj

kormoran
@Maja

Maja, na litość, wejdź w oferty pracy i zobacz ;)

@Maja

Witamy, obecnie prowdzimy rekrutację na stanowisko do naszego Zespołu w warszawskim biurze - Spec. ds administracyjnych. Zapraszamy osoby zainteresowane, z doświadczeniem na podobnym stanowisku i komunikujące się w języku angielskim. Pozdrawiam serdecznie Semisul Poland

@Pierr

Jeśli jest w dogodnej dla mnie lokalizacji, to tak, bo jakbyś nie zauważył, szukam pracy i rozglądam się w wielu miejscach.

Kindle
@Maja

a masz doświadczenie na podobnym stanowisku tak jak jest w wymaganiach?

@Kindle

Mam, ale odpowiedzi na takie pytania zostawiam już dla rekruterów, więc nie będę tu pisac opasle o moich kwalifikacjach czy ich braku

Kindle
@Maja

no domyślam się, pytałem tylko tak z ciekawości czy zgłaszają się też osoby, ktore nie miały doświadczenia na takich stanowiskach

Hilive

Dzień dobry,, Więc tak,Semisul jest niczym innym jak,pośrednik pracy -dla firmy Italinea z siedzibą w Portugali.Rekrutacja !-odbywa się telefonicznie i wszystkie dokumenty przesyłamy elektronicznie.Na początku ? tak jest proszę Pana,owszem proszę Pana ,oczywiście proszę Pana-i.t.d i .t.p.Jak już dostaniecie kontrakt (radzę dobrze przeczytać ) można zdziczeć.Dużo osób rezygnuje po przeczytaniu kontraktu,a dużo nie czyta i potem wychodzi ?-chlew.Kontrakt Pracy-przeważnie, praca na magazynach .Kontrakt!-to jest tak,że wstępnie podpisujecie np.na 1-2-miesiące a po tygodniu dzwonią z zapytaniem czy zgadza się Pan na nowy kontrakt.W przeciągu 2-mc tych zmian może być ?-6.Transport!-Semisul pokrywa wszystkie koszta transportowe tz.Z Polski do kraju docelowego w zależności ,autem ,samolotem,autobusem i.t.p.do pracy i z pracy po zakupy.Zakwaterowanie!-75% kwater jest nienagannych.Pokoje 2,3,4 osobowe.Zdarza się ,że na kwaterze jest 9 osób .Ale -jest jedna mała lodówka ,jedna toaleta.Trzeba to sobie wyobrazić a jeszcze lepiej-przeżyć.Zdarzają się kwatery super.Ubezpieczenie!-jesteście ubezpieczeni w Portugali.Co do kosztów leczenia to w razie "W" sami pokrywacie koszty.A Semisul potem zwraca.Procedura zwrotu jest długoterminowa.Trzeba dzwonić,pisać się upominać.Zarobki!-11€/h po 8 h dziennie(w pracy jesteście po 9h) przerw się nie wlicza.W miesiącu zarobicie 1760€ (netto).Czasem trafią się nadgodziny z sobotą.Ok,z grubsza to by było na tyle.I tak jak na początku ! Semisul-jest niczym innym jak,pośrednik pracy -dla firmy Italinea z siedzibą w Portugali macie zarabiać ,nie zadawać pytań.W razie pytań zapraszam na priv.Pozdrawiam

@Hilive

Witamy, dziękujemy za szerokie choć w dużym uogólnieniu przedstawienie warunków pracy na projektach związanych z pracą na obiektach magazynowych. Odnosząc się do przedstawionych informacji, pragniemy podkreślić, że wszystkie warunki m.in wymienione w powyższej opinii, są kandydatom prezentowane w procesie rekrutacji, warunki zapisów umowy również są wyjaśniane przed wyjazdem. Dokładnie informujemy o specyfice projektów i odpowiadamy na wszystkie pytania. Zależy nam bowiem aby nasi Pracownicy byli przygotowani i zdecydowani na rzeczywiste warunku projektów. Z pewnością tak jak w przypadku każdej inne oferty, nie jest to praca dla każdego. Cieszy nas to, że ta oferta spotyka się z dużym zainteresowaniem i możemy oferować naszym kandydatom coraz to nowe lokalizacje w Europie. W sytuacji pytań, wątpliwości zapraszamy do kontaktu. Pozdrawiamy Semisul Poland.

Skala
@Hilive

Powiedz coś więcej otej firmie?

Tony

Cześć wszystkim. Czy jest jakiś próg wiekowy, od którego zatrudniacie? Czy młody tj. 19 lat też może wyjechać czy raczej celujecie w starszych i doświadczonych?

Kej
@Tony

Każdy może wyjechać jeśli jest pełnoletni.. a wiadomo im młodszy tym może bardziej mu się chce pracować chociaż to też nie zawsze jest taka pewna i twarda reguła.. róznie to bywa

@Kej

Oj, patrząc po kolegach - nie powiedziałbym

Kej
@Tony

No własnie tak później zacząłem się zastanawiać że może trochę za bardzo popłynąłem.. no ale tak czy tak, jak masz 18 to możesz jechać

@Kej

No i git, dzięki

Jarek

Na magazynach przydają się uprawnienia na wózki? W niedługim czasie chce wyjechać i jeszcze zdążyłbym zrobić jeśli okaże się że to potrzebne i mi pomoże

Burak
@Jarek

Zawsze na magazyny lepiej mieć. Ale bez tego też znajdziesz fuchę raczej

@Jarek

Jeśli masz możliwość zrobić uprawnienia to rób bo na pewno bardziej ci to pomoże a na pewno nie zaszkodzi. Zawsze to jakis tam dodatkowy fach w ręku który możesz ze swojej strony zaoferować a większość magazynów potrzebuje wózków

@Letter

Dobra, to postaram się to ogarnąć, dzięki

@Jarek

Spoko ogarnij i wyjeżdżaj, a na pewno nie pożałujesz , jeśli tylko masz taką opcję to trzeba korzystać. No i powodzenia

@Letter

Pożyjemy zobaczymy, dzięki.

@Jarek

Dzień dobry; Potwierdzam, że na naszych projektach związanych z modernizacją i wykończeniem magazynów bardzo przydatne jest posiadanie certufikatow UDT na wózek widłowy lub wzwyżki. Dość często jest zapotrzebowanie na takie uprawnienia i wówczas stawka jest wyższa. Pozdrawiamy serdecznie Semisul Poland

@Semisul

A no właśnie, co prawda nie byłem pewien na 100 % co do wyższej stawki za uprawnienia, dlatego nie chciałem tu rzucać takimi obietnicami ale widze że to jednak najbardziej prawda, także fajnie

Maks34

ile trwa rekrutacja? szybko i sprawnie, czy raczej sie ciągnie jak flaki z olejem? chodzi mi o to po jakim czasie sie dostaje odpowiedz z decyzją

@Maks34

Dzień dobry; Długość procesu rekrutcji zależy oczywiście od kilku czynników tj. stanowisko, specyfika i wymogi projektu, lokalizacja. W oparciu o doświadczenie myślę, że średni czas trwania rekrutacji możemy ocenić na poziomie jednego tygodnia. Pozdrawiamy serdecznie Semisul Poland

Max
@Semisul

Jeden tydzień to całkiem normalny okres czasu jak dla mnie dość szybko czasami potrafi się to ciągnąć niesamowicie.

Maks34

A to w porządku, dzięki

Bill

W zeszłym roku wróciłem z projektu w Holandii. Na poczatku w sumie troche sie obawialem jak to bedzie bo wiadomo nowe miejsce nowi ludzie, firme w sumie znałem tylko z kilku poleceń. Ale w zasdzie strach był niesluszny bo wszystko przebiegło gładko. Pracowałem jako monter. Oczywiscie doswiadczenie, uprawnienia i wszystko mialem takze to nie był dla mnie problem. Angielski noo tak komunikatywnie mniej wiecej jakos sie dogadam, cos tam domacham rękami i jakoś to leci, holenderski zero. ale spoko angielski jest wystarczający. Sama praca w porządku dla mnie żadna nowosc, dojazdy były zapewnione, warunki zakwaterowania ok, ale ja tez nie mam jakis wielkich wymagan. ogolnie wporzo.

Sylwek

Dobrze powiedziane! Zgadzam sie 100 pro

Lelo
@Bill

praca montera to na której konkretnie lokalizacji? fajnie by było trafić na tą samą skoro tam masz sprawdzone i wiesz że jest ok

bury
@Sylwek

zgadzasz sie z jego odczuciami? przecież pisze o sobie, i swoim doświadczeniu, jak możesz się zgadzać

Sylwek
@bury

Miałem podobne, po prostu. Nie masz co robić, że się doczepiasz?

Bill
@Lelo

Na lokalizacji Bergen, nie napisałem tego wcześniej bo jest teraz tam oferta pracy nawet więc uznałem że każdy sobie zajrzy i to zobaczy.

Lelo

dobra, thanks

Collin

Elo, a jak z dojazdem na projekt? Firma wszystko zapewnia, czy na własną rękę? Jeśli to drugie to czy pokrywa koszta?

@Collin

Dień dobry; na naszych projektach zawsze zapewniamy dojazd Pracownikom na projekt. Forma transportu jest dostosowywana przez nasz Dział Logistyki do odległości, lokalizacji projektu i miejsca zamieszkania Pracownika. W sytuacji dalszych pytań zapraszamy do kontaktu. Pozdrawiamy Semisu Poland

Spar
@Semisul

na projekt w sensie z Polski, czy mówimy też o dojazdach do pracy na miejscu docelowym???

Fif
@Spar

Jedno i drugie. Firma zapewnia dojazd na projekt z Polski, ale zapewnia także dojazdy do pracy i z pracy na miejscu na projekcie

Collin
@Fif

Uff, kamień z serca, bo mi sie nie uśmiechałoby to ogarniać w pojedynkę

Fif
@Collin

No ogarniać to jedno, ale mieć też auto, opłacać to wszystko itd.. to są dodatkowe koszta i przynajmniej martwienie się o to odchodzi, więc zawsze to łatwiej może nawet decyzje podjąć o wyjeździe

Basia

Dzien Dobry, Moje doswiadczenie z firma Semisul PL - musze przyznac wszyscy pracownicy biura bardzo mili I sympatyczni. Jesli sa jakies problemy platnosciowe - wystarczy zadzwonic I wtedy uzyska sie informacje, ze odpowiedzialna osoba jest na zebraniu I za godzine odzwoni. Takie rozmowy i wykrety trwaja juz od pazdziernika 2020 i do tej pory wszystkie „pocieszajace“ rozmowy I zapewnienia o przelaniu zaleglych naleznosci nie zostaly dokonane... Oddalismy sprawe w rece adwokata.

Herbie

Czy na niektórych projektach zdarza sie praca na nocki?

bamboo
@Herbie

wszystko zależy od projektu, z tego co wiem to z reguły nie

Bilbo
@bamboo

czyli raczej wszystko dniówki i popołudniówki. dobrze, bo w nocy to ciężka robota zawsze jest, organizm się przestawia

bamboo
@Bilbo

no tak, ale zdarzyć się mogą, więc trzeba mieć z tyłu głowy

Bilbo
@bamboo

no kumam. ale jedna nocka czy kilka a regularnie mieć jako zmiany no to przynajmniej dla mnie jest to całkiem spora różnica i wpływa to w sumie na moją decyzję w tym przypadku akurat całkiem pozytywnie

@Herbie

Dzień dobry; Na większości projektów praca zorganizowana jest od pon - pt / sob. W trybie dziennym. Konieczność pracy w nocy pojawia się bardzo rzadko i na króko czas - jest związana z wyjątkowymi zadaniami np. montarzami na obiektach na których w ciagu dnia odbywa się regularna praca. Wówczas, wcześniej Pracownicy są o tym informowani. Pozdrawiamy Semisul Poland

Herbie
@Semisul

Już otrzymałem takie odpowiedzi, ale i tak dzięki za potwierdzenie tego i rozjaśnienie dokładniej

Anakin

W jakich państwach są projekty? Pewnie głównie Niemcy, Holandia, te tereny?

@Anakin

Dzień dobry, Obecnie prowadzimy projekty na terenie Niemiec - modernizacja i wykończenie obiektów magazynowych, Holandia, Węgry i Belgia - projekty przemysłowe. Celem uzyskania szczegołowych informacji, zapraszamy do bezpośredniego kontaktu: 221026153, 784570587; POzdrawiamy serdecznie - Semisul Poland

Anakin

Dziękuję serdecznie

@Semisul

to więcej możliwości niż inne agencje, bo tam to wszędzie w większości Niemcy, a tu prosze jest jakiś inny wybór i może nawet lepszy

@Semisul

Szkoda że na Francje na razie nie ma, bo tam bym pojechał, ale może i tam coś się wkrótce pojawi

Boi
@Oldman

Musi być Francja koniecznie? Jedziesz pracować, a nie zwiedzać. Do Francji pojedziesz jak już sobie zarobisz, jako turysta ;)

@Boi

Lubię Francje i uczyłem się swego czasu tego języka, więc tak miło by było gdyby to mogła być Francja, nie musisz się tak o mnie martwić

Mam podpisać właśnie umowę z firmą Semisul, ale teraz zgłupiałem. Żadnych dobrych opinii? Skoro takie opóźnienia mają notorycznie to dlaczego nikt nie zgłasza ich do PIP-u? Nie wyobrażam sobie jechać i prosić się o własne pieniądze.. z resztą widzę że długo bym nie popracował skoro stanowczych pracowników odsyłają do domu ????

@Nowy

Dzień dobry, Dziękujemy, że zgłosił Pan swoje wątpliwości. Pragniemy nadmienić, że działamy na rynku międzynarodowym od 25 lat, średnio rocznie wysyłamy ok. 400 Pracowników na różne lokalizacje międzynarodowych projektów przemysłowych. Powyższe stanowi o faktach. Serdecznie zapraszamy do bezpośredniego kontaktu, z przyjemnością odpowiemy na wszelkie wątpliwości i pytania. Dział Rekrutacji: tel: 22 1026153, 784570587, mail: rekrutacja@semisul.eu Pozdrawiamy - Semisul Poland

Pedro
@Nowy

Chyba słabo szukałeś. ja tam widze dobre opinie i sam też mógłbym od siebie pisać, że byłem zadowolony z tego wyjazdu. nie było żadnych problemów z pieniędzmi ani w zasadzie z niczym innym. wszystko tak jak się dogadaliśmy, nie mam powodów do narzekania i jeśli znowu będę miał potrzebe to wybiorę semisul i tyle w temacie. nie mam potrzeby żeby nikogo przekonywać do swoich racji ot taka moja opinia

XCX
@Nowy

Bo stosują fajny myk. Umowę odpisujesz z firmą portugalską, a do PIP zgłaszasz tylko podmioty polskie :-) Semisul Polska to tylko pośrednik. Warto zaznaczyć, że w tym przypadku Twoje składki idą do Portugali a nie do Polski.

@Nowy

Jeżeli lubisz niepewność o jutro i żyjesz dniem dzisiejszym, upkorzające prośby i groźby w sprawie swoich zarobionych pieniędzy i ogólne obcowanie z ludźmi niekompetentnymi to polecam już gorąco. Nie zwlekaj, dołącz do tej firmy. Poznasz dziesiątki wymówek jakich tam używają kiedy pytasz o swoje zaległe pieniądze. Moja ulubiona to " wszystkim kierowcom wstrzymaliśmy po 400 euro na poczet ewentualnych mandatów". Kiedy zapytasz na jak długo to usłyszysz coś w stylu " No jak wypłacimy to będą". I w taki sposób ta spirala niekompetencji się kręci. ( btw. Jeżeli nie byłeś kierowcą to też utną i wymyślą inną wymówkę ). Uwaga, do czytających pytanie konkursowe : A jaką najlepszą Tywymówkę usłyszałeś od Pani z Semisula ?

@XCX

Dzień dobry; Pragniemy podkreślić, że źródłowo jesteśmy firmą portugalską i działamy w statusie międzynarodowej agencji pracy, w opraciu o obowiązujące przepisy w tym zakresie. To co ważne, każdy z kandydatów jest o tym fakcie informowany, a tym samym o formie umowy i tym co z tego wynika, tak aby mógł podjąć decyzję czy akcpetuje ramy naszej oferty. Potwierdzam zatem, że na większości kontraktów oferujemy portugalską umowę o pracę, w wyniku której składki są odprowadzane do Portugalii. Po zakończeniu pracy, wystawiane jest świadectwo pracy w opraciu o które po zgłoszeniu w ZUS-ie okres ten będzie zaliczony do emerytury. W razie potrzeby uzyskania dodatkowych informacji, serdecznie zapraszamy do kontaktu. Pozdrawiamy Semisul Poland

Pedro
@Semisul

no i wszystko jasno i przejrzyście wyjaśnione co tu więcej dodawac. zawsze wszystkie info są podawane trzeba tylko chcieć je rozumieć

Thorgal

Ilu osobowe są z reguły pokoje? Wiem, że to pewnie zależy od projektu, ale może da się jakąś ogólną liczbę wyciągnąć. Pytam dlatego, że to dosyć ważna kwestia dla mnie. Nie wymagam jedynki, czaję, że to generalnie na pracy wyjazdowej raczej rozpatrywane w kategorii "luksusu", ale no nie chciałbym wylądować z 10 chłopa w pokoju, czaicie o co mi chodzi. Nie jest to kwestia przesądzająca o moim być albo nie być, ale wolałbym się przygotować za wczasu (np. kupić stopery do uszu xd)

Lis
@Thorgal

Z tego co ja wiem bo nie byłem wiadomo na wszystkich projektach. no to są zakwaterowania i dwuosobowe i jednoosbowe i to zalezy tak naprawde od lokalizacji i od tego jakie tam sa konkretnie warunki.

@Lis

Czaję, dzięki. Dwójki spoko, a jedynka to już w ogóle ideolo. Grunt, że nie upycha się ludzi na kupę.

Lis
@Thorgal

A to zdecydowanie nie. Nie słyszałem nigdzie tutaj w firmie o takich praktykach także o to się nie martw. A może Ci się uda trafić na jakąś jedyneczkę i będzie totalnie bez problemu

@Thorgal

Dzień dobry; Dziękujemy za pytanie. Faktycznie warunki zakwaterowania zależą od projektu, jednakże w ramach naszych standardów zapewniamy dwu lub jedno - osobowe pokoje. Najczęściej są to w pełni wyposażone mieszkania. Celem uzyskania bardziej szczegółowych informacji, zapraszamy do bezpośrednio kontaktu z naszym Działem Rekrutacji: tel. 22 6967124, mail: rekrutacja@semisul.eu Pozdrawiamy - Semisul Poland

@Lis

Witamy; Co do warunków zakwaterowania poruszamy się w stanadradach jedno lub dwu osobowych pokoi. Jedno - osobowe - występują głównie na projektach związanych z modernizacją i wykończeniem magazynów. Zapraszamy do kontaktu, Dział Rekrutacji 221026153, mail: rekrutacja@semisul.eu Pozdrawiamy Semisul Poland

@Semisul

Dziękuję za oficjalną odpowiedź :)

Zostaw merytoryczną opinię o Semisul - Warszawa

• Jak się pracuje w Semisul?

Zobacz opinie na temat firmy Semisul tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 177.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Semisul?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 47, z czego 12 to opinie pozytywne, 19 to opinie negatywne, a 16 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Semisul