Semisul

Opinie o Semisul

Hyun

Jakie dokumenty trzeba przedstawić w biurze, żeby wysłali na robotę?

glik
@Hyun

najpierw to w ogóle aplikuj, potem ci wszystko powiedzą w trakcie rekrutacji co potrzebne

Rac
@glik

właśnie, mówią indywidualnie każdemu kandydatowi, jak już aplikacja będzie zaliczona, wcześniej nie ma przecież potrzeby

@Rac

Po prostu myślałem czy by nie wyrobić wcześniej, np. gdyby potrzebowali KRK, lub jakiś świstek o byciu ubezpieczonym czy inne cuda

co to krk?

@qm

Chodzi o zaświadczenie o niekaralności

@qm

Można go uzyskać z Krajowego Rejestru Karnego i w niektórych pracach jest wymagany

@Hyun

aaa dobra, nie załapałem skrótu, skojarzyło mi się jedynie z krakowem i miałem takie "o co chodzi", wsyztsko jasne

to to wiem, dzięki

Rio

Kojarzycie czy wysyłają teraz na jakieś krótkoterminowe projekty? Tak do pół roku?

@Rio

przy ofercie na dany projekt chyba jest adnotacja odnośnie czasu trwania, ale ręki sobie uciąć nie dam, przejrzyj sobie

Franko
@.

nie na każdej ofercie jest taka informacja, najlepiej dzwonić i dopytywać albo wyslać maila

@Franko

no okej, ale nadal nie wymaga to cudów, żeby się dowiedzieć.

Franko
@.

a to ja nie twierdzę że wymaga cudów, bo wymaga jedynie odrobinkę zainteresowania tematem, ale to już chyba kandydat sobie bedzie musiał sam ogarnąć

Jarek

ja cokolwiek nie załatwiałem to zawsze bez problemu było się dodzwonić i dogadac. wiadomo na niektóre rzeczy trzeba więcej czasu nie wszystko da sie zalatwić od reki i od razu, ale ogólnie nie ma problemów.

Niv
@Jarek

Mówisz o załatwieniach z biurem w Polsce, czy na miejscu też?

Niv
@Jarek

Jest tam polski koordynator?

Kalimondore

Ogólnie tak praca na projektach jako robotnik magazynowy jest okej, tylko kontakt z działem rozliczeń graniczy z cudem. Często wypłaty się nie zgadzają i nie są to pojedyncze przypadki a masówka, dodzwonić się do działu rozliczeń jest niewykonalne. Za testy COVID za ktore rzekomo zwracają też do końca nie wygląda to tak bo musisz się prosić o to o ile się dodzwonisz. Takze jeśli masz jechać do pracy jesteś dla nich wszystkim jak trzeba coś załatwić to możesz pocałować "klamke"

@Kalimondore

Dziękujemy za poniższe informacje. Istotnie w pewnych okresach miesiąca trudniej się dodzwonić do Działu Rozliczeń, wynika to przede wszystkim z faktu, że mamy na projektach około 500 prcowników w róznych lokalizacjach Europy. W takich sytuacjach zachęcamy do kontaktu z Sekretariatem i innymi Działami firmy (wszystkie dane kontaktowe są na naszej stronie) - wówczas przekazujemy informacje i Dział Rozliczeń oddzwania lub odpisuje. Co do wypłat, oczywiście na kilkuset pracowników czasami musimy pewne sprawy wyjasnić i wrócić do dokumentacji Klienta. Zapewniamy, że takie sytuacje odnoszą się do kilku procent z całej grupy i wynikają z dokumentacji z projektu. Jeszcze raz bardzo dziękujemy za przedstawienie uwag, które są dla nas cenną wskazówką do wprowadzenia dodatkowych rozwiązań, które wpłyną na podniesienie jakości uslug dla naszych Praconwików. Pozdrawiamy Semisul Poland

Jeżeli byłeś na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Semisul, to podziel się z nami swoimi wrażeniami. W jakiej atmosferze odbyło się spotkanie? Jak oceniasz merytoryczne oraz techniczne aspekty rekrutacji?
Fred

Rozmyslam nad wyjazdem na ten projekt do francji ale sam nie wiem żona odradza a ja nie wiem co zdecydować

@Fred

A to żona ma wyjeżdzać, czy ty?

@Fred

Jak zobaczy kasę, którą przywieziesz, to sama stwierdzi, że to dobry pomysł był xd tak pół żartem

@Fred

Przedstaw swoje argumenty, pogadajcie na spokojnie. Tu przynajmniej zarobisz dobrze, w Polsce ciężko

Skelly

Czy firma organizuje dojazd na miejsce pracy (mam na myśli z Polski na projekt) czy trzeba się tym zająć we własnym zakresie?

@Skelly

Na miejscu też

Generał

Na jaki okres z reguły wysyłają pracowników na projekty?

@Generał

Jak się pewnie domyślać, odpowiedź brzmi "zależy od projektu"

@Generał

Gdybyś uściślił, byłoby nieco prościej

@Generał

Przykładowo, przy projekcie na Węgrzech, to praca na około 2/3 lat, więc długofalowo. Ale nie na każdym ta kwestia będzie się jednakowo przedstawiać.

PYTANIE
@godzilla

O JAKI PROJEKCJIE MÓWISZ O TYM GDZIE Polacy pracowali na rafinerii MOL 2 tyg nie mając swoich spawaczy i do dziś dnia nie otrzymali wynagrodzenia ????

wasted
@godzilla

A co potem? zjeżdża się całkiem czy można przenieść się od razu na inny projekt?

@PYTANIE

Nie wiem konkretnie o jakim, posiłkowałem się ogłoszeniem i informacjami w nim, ja tam nie byłem.

@wasted

Szczerze mówiąc nie wiem, nie pisałem z autopsji

Zbigniew

Czym dokładnie zajmuje się Semisul?

Wow
@Zbigniew

Ty tak na poważnie?

Sam
@Wow

no skoro pyta to chyba na poważnie, ale zastanawia mnie jak się znalazł na tej stronie skoro nie wie co to za firma?? trochę się to kupy nie trzyma

Wow
@Sam

To też pytam, bo to juz szczyt

Sam
@Zbigniew

ale jak już tu wchodzę i czytam to napiszę - Semisul to agencja pracy!!! a jakby kliknąć po lewej stronie "poznaj semisul" to można też o tym przeczytać

FrancjaElegancja

Witam, obecnie trwa rekrutacja na projekt we Francji. Czy ktoś wybiera się w najbliższym czasie jako pracownik magazynu? Mam zamiar wyjechać i szukam towarzyszy!. A do osób, które już pracują typowo we Francji- jakie są warunki pracy, płacy, zakwaterowania? Pytam o czas teraźniejszy, nie sprzed roku :)

Dawidos

Semisul wysyła też na budowy?

@Dawidos

No. Obecnie na budowę gazportu w Goleniowie. I we Włoszech.

@Dawidos

A okej, nie zauważyłem daty dodania ;)

Ma się ten zapłon

Generał

Krótkoterminowo, czy na dłużej?

@Generał

dlaczego wszyscy zadajecie pytania, na które najbardziej dokładną odpowiedzią jest "to zależy" xd

Mr

Był ktoś na projekcie w Goleniowie? Jak oceniacie warunki?

Gelato
@Mr

To Semisul wysyła też na roboty do Polski? myślałem że tylko za granicę a ewentualna praca w polsce to w biurze co najwyżej

@Gelato

Nie wiem na jakiej podstawie, ale no źle myślałeś, zresztą to info do zweryfikowania w 2 sekundy, wystarczy rzucić okiem na oferty

Gelato
@Mr

Po prostu tak słyszałem że to agencja wysyłająca za granicę więc przyjąłem że tylko za granice ale widocznie faktycznie błędnie. jednak gowork się czasem przydaje

@Mr

No, ale kończąc temat, był ktoś, czy nie?

Franek

Czy po zakończeniu pracy otrzymuje się jakieś świadectwo z tego? do Polski?

odp
@Franek

tak. otrzymuje się świadectwo pracy z Portugalii

@odp

I co ono daje? w sensie to tylko jest dla przyszłego pracodawcy?

Tweet
@Franek

Możesz sobie oprawić w ramkę i powiesić na łóżkiem, it's up to you.

Wiss
@Tweet

widzę że wiedzy to nie masz żadnej na temat tego do czego to jest potrzebne...

Wiss
@Franek

chodzi o to, że z tym świadectwem mozesz zgłosić się do polskiego zusu, oni pobierają te składki które były zabieranie w portugalii, biora je do siebie i w ten sposób normalnie zalicza ci się to jako czas pracy i zalicza się do emerytury

@Wiss

Dzięki, właśnie się zastanawiałem czy to może działać w taki sposób faktycznie i w jakikolwiek sposób się to liczy w Polsce

Hubi

Ej a jeśli chodzi jeszcze o rekrutacje bo widziałem że był już ten temat ale mnie interesuje konkretna kwestia czy to jest tylko rozmowa telefoniczna i dogadanie warunków czy jest wiecej etapów?

@Hubi

To już zalezy od stanowiska, ja miałem 2 rozmowy, oczywiście wszystko zdalnie

Hubi
@Junak

A co było na tych dwóch rozmowach w takim razie? tak pokrótce chociaż?

@Hubi

To co zawsze na rozmowach. Rozmowa o doświadczeniu, umiejętnościach, oczekiwaniach. Co ja chce i ile co chce firma itp. Nic odbiegającego od normy raczej nie było

nowy
@Junak

A jak ktoś wolałby przeprowadzić rozmowę na miejscu w biurze bo ma taką możliwość to jest taka opcja czy raczej i tak prowadzą zdalnie?

@Junak

Nie żebym miał na to jakieś ogromne parcie, ale zawsze to lepiej mieć pewność twarzą w twarz niż liczyć na technologie

@nowy

Nie sądzę, żeby robili o to problem, ale to już sam musisz zapytać.

@Weto

Już nie przesadzajmy, co cię ma zawieść w rozmowie telefonicznej?

No ale co kto woli.

@Junak

A to nie wiedziałem że chodzi o rozmowę telefoniczną, bardziej myślałem o jakimś skypie czy coś w tym stylu

Nik
@Weto

Od kiedy od kandydata zależy forma rekrutacji..

@Nik

Nigdzie nie napisałem że to ma zależeć ode mnie i tak ma być..

kaspar hauser

jak ogólnie z warunkami na projektach? standard znośny?

@kaspar hauser

Na moim - ok. Na innych? Kij jeden raczy wiedzieć, nie mam porównania. Bzdurne nieco to pytanie panie kolego. Konkrety dawaj, a nie.

@Jazgot

ty też w sumie konkretu nie podałeś bo nie napisałeś na jakiej lokalizacji byłeś. dla mnie agencja wporzo. wszystko zorganizowane od początku do końca. bez kręcenia. można się zawsze kontaktować z pytaniami.

@Weto

Jakie pytanie, taka odpowiedź ;)

@Jazgot

a co my w przedszkolu jesteśmy? tutaj się konkrety pisze.

Nie musisz mnie pouczać.

@Weto

Ale dobra, proponuję zakończyc ten wątek, bo nic z niego sensownego nie wyniknie w takiej formie.

@Jazgot

no a wyglądało to tak jakbyś właśnie tego potrzebował, ale racja bez sensu to

nowy
@Weto

Przepraszam. Chciałem oznaczyć @Weto żeby też się wypowiedział jako były pracownik a mi się to wpisało w zupełnie innym miejscu.

NICK
@Weto

to chyba na pierwszym projekcie jesteś,zobaczysz jakie warunki zakwaterowania dostaniesz na innych. Pandemia trwa w najlepsze a oni po kilka osob w pokojach 2mx2m Dodzwonić sie nie można,dzwonią jeżeli tylko oni coś chcą(usunięte przez administratora) Pracuje bo muszę ,gdybym miał inny wybór dawno bym zmienił.

Wściekła

Mój mąż od dwóch miesięcy jest zwodzony przez Waszą firmę. Badania porobione, wszystko gotowe. W maju miał ruszyć kontrakt. Telefonów nie odbieracie, na e-maile nie odpisujecie. Dwa tygodnie temu iskierka nadzieji-telefon,, kontrakt ruszył, proszę czekać na telefon, zadzwonią z kadr '' i cisza. Czy to jest normalne? Tak się nie robi... (usunięte przez administratora) Nie polecam tej firmy. Szkoda marnować czasu na obiecanki cacanki.

@Wściekła

Dzień dobry; powyższa informacja odnosi się do jednego projektu, zlokalizowanego w Polsce, którego start jest faktycznie przekładany z uwagi na opóźnienie w dostawie materiałów. Niestety nie mamy na to wpływu a Pracownicy są informowani na bieżąco. W oparciu o kontakt z Pracownikami czekającymi na ten projekt oferujemy na ten okres pracę na alternatywnych projektach w Niemczech za wyższą stawkę, kilku Panów już skorzystało i pracują i są zadowoleni. Pozostali Panowie decydują się na oczekiwanie. Jak tylko otrzymamy informacje z projektu o dacie startowej będziemy natychmiast informować. Pozdrawiamy Semisul Poland

wózkowy

czy na jakiś projekt poszukują wózkowego z doświadczeniem? będę wdzięczny za informację. pozdrawiam.

Mox
@wózkowy

Stary, ale wiesz, że sam możesz to sprawdzić?

Omar
@Mox

no ale wiadomo że czasem ktoś kto jest na bieżąco z ofertami to wchodzi tutaj i pisze z innymi to może i też udzielić informacji.. jaki to problem, ja jakbym wiedział to bym powiedział

Mox
@Omar

To wchodź na stronę i też będziesz na bieżąco. Nie do wiary jak niektórzy ludzie lubią sobie życie komplikować.

Ciekaw

Obserwuję ciekawe zjawisko na tym forum. Mianowicie w ostatnim czasie pojawiło się sporo "ciekawych" pytań od "zainteresowanych kandydatów". O transport, nocleg, itd... Na prawdę pracownicy firmy muszą posuwać się do takich taktyk, polegających na tworzeniu fejkowych wpisów, żeby przenieść w dal niepochlebne komentarze? (usunięte przez administratora)kontaktu z biurem zero(usunięte przez administratora) Ludzie, jak chcecie poznać prawdę o tej firmie to czytajcie komentarze z ostatnich miesięcy a nie tylko te na górze.

Collin
@Ciekaw

Ja pytałem ostatnio o dojazd, nie mam nic wspólnego z firmą... także no, to nie jest prawda, nie jestem pracownikiem...Praktycznie nigdzie na gw pytać nie można, bo od razu, ze z biura, już nie pierwsza moja taka sytuacja, wszyscy wiedzą lepiej niż ja, a to denerwujące

Fever
@Collin

to po co się przejmujesz. jak tylko pytasz i uzyskujesz jakaś sensowną odpowiedź to nie ma się co nawet wdawać w dyskusje z innymi. ja wbrew pozorom na tym forum dowiedziałem się sporo swego czasu o pracy z semisulem i to pomogło mi podjąć decyzje o pracy no i pojechałem i pracowałem. nie żałuje tego

@Collin

Bardzo dziękujemy za opinię. Niestety bardziej ,,naturalnie i prawdziwie'' odbierane są opinie negatywne, ale tak już jesteśmy ,,skonstruowani''. Tym szczególniej dziękujemy za pozytywne komentarze. Przy okazji, chciałabym sie podzielić niedawnym doświadczeniem - jeden z kandydatów do pracy, który był szykowany do wyjazdu, na skutek szkalujących nas opinii skontaktował sie z nami i podzielił swoimi wątpliwościami. Przedstawiliśmy niezbędne wyjaśnienia, ale również umożliwliśmy kontakt z naszym Pacownikiem na projekcie, co rozwiało wszystkie wątpliwości. Dlatego serdecznie zapraszamy kandydatów do bezpośredniego kontaktu, a naszym Pracownikom bardzo dziękujemy za rekomendacje. Pozdrawiamy serdecznie Semisul Poland

bury
@Semisul

w sumie dobry pomysł, lepiej zadzwonić i dopytać niż slepo wierzyć we wszystko co sie w necie przeczyta

Już były pracownik
@Ciekaw

Niestety jak podpiszesz umowę np. przez biuro Węgierskie to masz pokój na osobę i średnio o 2 do 3 euro więcej. Czyli tak jak w europejskim standardzie a pracujesz w tym samym miejscu. Jak chcesz wiedzieć czy mają gdzieś pracę to też zobacz po innych biurach bo np .kontrakt nie wypalił wywalili ich jak z Niemiec czy rekrutacja już się zakończyła a w Polsce niby trwa. Czytaj inne oferty to zobaczysz czy istnieją.

Pracownik Węgier

Moje kochane kobiety z biura kiedy w końcu będą zwroty za paliwo i testy ??? To jest jakieś nieporozumienie tyle czekać .... Nikt nie będzie dokładał do waszego interesu . Już myślę nad rozwiązaniem umowy z wami bo to jest kpina ... Pozdrawiam biuro semisul

Morowind
@Pracownik Węgier

Spoiler - na goworku na pewno tego nie załatwisz. To nie jest kanał na komunikacje takich spraw raczej. Telefon w łapę i pytanie zadaj osobiście, a nie z anonima

yy
@Morowind

dokładnie.. co to za moda że ludzie myślą że tu wszystko załatwią? to nie miejsce na takie sprawy. jak w urzedzie będziecie chcieli coś załatwić to też będziecie pisać to w internecie czy pójdziecie osobiście???

XX
@yy

@Pracownik Węgier @Morowind @yy A może dlatego tutaj, że dodzwonienie się do biura to cud (zabawna sytuacja w biurze, kiedy dzwoni telefon na biurku, nikt go nie odbiera i tak przerzuca połączenia z biurka na biurko w nieskończoność i każdy udaje, że nic nie słyszy :-D - Bareja) a jeśli już się uda dodzwonić to stała formułka - przekazuję do finansów. I na formułce się kończy. Zasada z Semisulem jest prosta: walcz o kasę na każdym froncie.

Już były pracownik
@Pracownik Węgier

Bardzo dobrze o swoje walczyć trzeba choć osobiście bym poinformował główną siedzibę firmy i wtedy są rezultaty

Copin

Był ktoś we Włoszech jako elektryk? jak warunki? bo rozważam aplikowanie

Zostaw merytoryczną opinię o Semisul - Warszawa

• Jak się pracuje w Semisul?

Zobacz opinie na temat firmy Semisul tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 177.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Semisul?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 47, z czego 12 to opinie pozytywne, 19 to opinie negatywne, a 16 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Semisul