Opinie o Stewart of Tayside w Scotland

Poniżej znajdziesz opinie obecnych i byłych pracowników o pracodawcy Stewart of Tayside. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Stewart of Tayside o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Stewart of Tayside w Scotland

Tomson

Kończąc Moja wypowiedź ne temat TEJ FIRMY. W PIERWSZYM ROKU ZAWSZE MASZ PRZEKEBANE. W DRUGIM roku jako tako lepiej jak Cię superwajzory zapamiętają... praca hardkor... ciężko ale coś za coś. Jestes matoł Steward czeka. Rumuny za 1 funta biara prawie 8 zlotych. Albo i więcej. Nie znam dokładnie przelicznika. Dla niego 4 godziny wystarcza A Ty Polaku charuj na tych (usunięte przez administratora) Za 4.80max za funta. Życzę Zdrowia i wszystkiego dobrego..... sory ale 5akie są realia....pozdrawiam. pracownik Stary od 5 sezonów. (usunięte przez administratora)Więcej ich niż pracowników.... Uważajcie na miny bo za to też Ci dadzą DAY OFFA.

Tomson

1 miesiąc. Karawana 8 osób. Sezon 2018 8 ×49×4 tygodnie. 1568 funtów. Myślę że w 2019 za ta bude będzie więcej. Także ludzie myślcie myślcie. Wiem że najwięcej jeździ studentów latem. Ale widocznie Ci studenci nie mają mózgów.... WYZYSKKKKK!!!... A co do rzepy. Tydzień przyuczenia. Tzn. 4 H dziennie. Hardkor na rzepie. (usunięte przez administratora) przez 12 H w sezonie jak dzik za (usunięte przez administratora) pieniądze... . Dojazd do pracy że Free ale uważajcie bo kierowcy strasznie przemęczeni.... nie mają wolnego w sezonie. Od 4 rano na nogach do samego wieczora. Sezon 2018 szacun dla (usunięte przez administratora)Byli we 2 A dali radę. Pracowali za taka sama kasę co Piker owoców A byli odpowiedzialni za nasze życie jeżdżąc z nami po Polach. Pozdro dla tych dwóch kierowców....

Edyta

@Leszek,dziękuję bardzo za Twoją aktywność na forum. Możesz jeszcze powiedzieć czy pracuje się również w sobotę i niedzielę, czy są jakieś dni wolne od pracy? Co mógłbyś jeszcze doradzić osobom, które chciałyby rozpocząć pracę w firmie Stewart of Tayside?

Edyta

@LESZEK, napisałeś, że najlepiej można zarobić na początku sezonu, możesz powiedzieć z czego to wynika? Praca jest na akord, czy zależy od przepracowanych godzin? Na jakie stałe koszty trzeba się przygotować i jakie według Ciebie są warunki mieszkaniowe?

Leszek
@Edyta

Jest niedobór pracowników i jest sporo nadgodzin a wtedy muszą płacic 1.5 stawki, ogólnie da się wytrzymać, za caravane płaciłem 49 funtów i 1 za prąd, na początku dali mi caravane 8 osobowa a po tygodniu przenieśli nas do 6 osobowej także dużo lepiej, ale to itak tylko do spania

Jeżeli byłeś na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Stewart of Tayside, to podziel się z nami swoimi wrażeniami. W jakiej atmosferze odbyło się spotkanie? Jak oceniasz merytoryczne oraz techniczne aspekty rekrutacji?
LESZEK

byłem tam w tym roku od lipca, najpierw zbieralem na polu , pozniej przerzucili mnie na sortownie, można tak zarobić 6 tyś w 4 tygodnie. sezon trwa około 4 miesięcy na miejscu dowiedziałem się ze najlepiej mozna zarobić na początku sezonu, najlepiej pojechac w połowie maja wtedy jest praca na 2 zmiany i mozna dostac lepszą caravane, takze nastepnym razem ogarniam sobie wczesniej sesje lub przełoze na wrzesien lub pazdziernik

aaaaaaaaaa

to jak powie ktoś jakieś konkrety an rok 2018? ludzie....... odpiszczcie

adm

Nie rozumiem, jestem ciekawy ile tam byłaś (wytrzymałaś). Praca jest ponad normę, ale wyrażasz na to zgodę w podpisywanej umowie na początku. Przecież nie jedzie się tam odpoczywać, ale to widzę naprawdę od osoby zależy.. też znam osoby co robiły sobie co drugi dzień offa, bo nie chciało im się wstawać na 5.30 do pracy. A do karawany lepiej wziąć chociaż jednego znajomego, bo żyć z obcymi przez miesiąc w ciasnym pomieszczeniu rzeczywiście może być ciężko, a zależy też na ile jesteś otwartą osobą i na ile umiesz się dogadywać z ludźmi. Jak umiesz to i miejsca w lodówce wystarcza dla wszystkich, ja miałem super ekipę.

Przemek

Ja pracowalem na tej farmie . Ale nie narzekam. Bylem jakies 4.5 miesiaca ale na miesiac odlozylem 6,5 tys zl. Praca byla przy zbieraniu truskawek i malin. Nie byla zbyt lekka ale tez nie ciezka i dalo sie przyzwyczaic. miałem placone na godzine a nie akord. I to mi sie bardziej podoba. Pozdrawiam

Karol

Witam, Proszę o informację na temat Stewart of Tayside - Scotland. Czy jest aktualnie praca(godziny) i jakie są warunki finansowe dojazd, zakwaterowanie itp. no i oczywiście czy da się zarobić. Z góry dziekuje

Edyta

@Ala, możesz powiedzieć coś więcej o warunkach pracy i zatrudnieniu? Na jakie stałe koszty należy się przygotować, na przykład zakwaterowanie, dojazd do pracy? Czy umowa gwarantuje stałe wynagrodzenie, czy uzależnione jest od faktycznie przepracowanych godzin?

Bolo

Dziwne bo słyszałem o firmie, że jest dobrym pracodawcą. Może nie potrafimy pracowac za granicą?

Ala

Dojechałam w Niedzielę o 2 w nocy. Biuro zamknięte. Kazali nam spać w TV roomie. Ok. Da się wytrzymać. O 8:30 pisało że będzie zbiórka. To o 8:30 czekamy. I czekamy. A zbiórki jak nie było tak nie ma. W końcu po chwilach zdenerwowania przyszedł jakiś pan i bez słowa wręczył nam numer do karawany. Karawana dla nowych 8 osobowa. Szału nie ma ale da się przyzwyczaić. Kuchnia łazienka i toaleta w innych karawanach. O pracy mogę napisać więcej dopiero około środy bo dzisiaj dopiero papiery uzupełnialiśmy

CZEKAMY !!!!!!

@12312312312

Witam. Jestem po 1 dniu na polu truskawkowym. Praca zaczęła się o 4:40. 6 godzin zbierania truskawek z ziemi. Ok. Wiedziałam na co się pisze. Jedynym mankamentem 5 minut przerwy. Nie zdążyłam nawet zjeść kanapek. :/ Potem 4 godziny na wiszących i kolejne 2 na ziemi. Czyli w pierwszym dniu 12 godzin. Ale co do ludzi. To polecam. Każdy widzi że nowa osoba stara się pomóc. :) Więc Ci co wiedzą co to zbieranie truskawek to nie ma obaw. Całkiem fajnie :)

Grzesiek
@Ala

A jak wygląda zakwaterowanie? Mamy jechać w piątek z dziewczyną własnym autem ale to co tutaj piszą o zakwaterowaniu nas odstrasza. Pracowaliśmy w Belgii na truskawkach i zawsze było czysto i kwatery 2-4osobowe. Poza tym pracowaliśmy od 6 do 12 i 1,5h przerwy i potem do 19-20.Pozdrawiam

@Grzesiek

Niektórzy mają fajne karawany. Po 4-6 osób ale jeżeli jesteś nowy masz 8 osobową. Szału nie ma. Ale to tylko do spania praktycznie

Edyta

@32e23e23, @Dejwq, dziękuję za Waszą odpowiedź. Życzę powodzenia i wszystkiego dobrego! @Anela, napisałaś, że firma prowadzi taką politykę, żeby za dużo nie zarobić, możesz napisać co konkretnego masz na myśli, poprzeć swoją opinię stosownymi argumentami? @Irek, pracujesz na farmie, możesz nam napisać coś więcej o warunkach pracy, zakwaterowaniu? Co możesz doradzić osobom zainteresowanym pracą w tym miejscu?

wqeeeqwewqewqeqwwqeewqewqewqwq

witam czy jakas konkretna osoba odpowie mi na te pytania? czy mozna liczyc na wiecej niż 48h w tygodniu w lipcu / sierpniu na tej farmie? da rade z holidejsem i bez podatku odłozyc z 5000 za 4 tyg? na innej farmie w angli to z łatwoscia 5 tys dostalismy za 4 tyg warunki mieszkaniowe itp mnie nie obchodzą tylko to czy jest praca

Dejwq
@wqeeeqwewqewqeqwwqeewqewqewqwq

Na tej farmie nie można na nic liczyć. Nie masz gwarancji nawet 20h w tygodniu. Jak nie ma co zbierać bo jest susza albo deszcz to nie ma siły, siedzisz na kampie i czekasz. To jest praca na farmie nie fabryka, jest dobry sezon-są godziny jest zły pracujesz 2/3 godziny dziennie.

wwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwww
@Dejwq

witaj, a co myślisz o tym sezonie 2018? w lipcu warto pojechać?

dejwq
@wwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwww

Cały problem w tym że nie wiem, nie jestem rolnikiem nie mieszkam tam. Musiałbym mieć numery do menagerów dzwonić pytać. Rok temu jak pytaliśmy czy będą godziny to oni sami nie wiedzieli, to jest loteria. Albo wysypie owoc albo nie. Pogoda jest nieprzewidywalna. Jest wysyp pracujesz po 12h przez tydzien a potem zastój i nie ma roboty przez 3 tyg

@dejwq

dziwne, bylem na farmie w anglii i non stop była robota.. to ile oni tych truskawek mają 1 hektar ?....

Anela
@12312312321312312

Tam jest taka polityka,żebyś nie zarobił za dużo.Jeżeli szkoda Wam zdrowia to nie jedzcie na tą farmę.Żenada tam i dziadostwo wielkie.

Irek
@Anela

Tak i placimy za tydzien £ 700-1000

Oliwia

Czy jakas dziewczyna wybiera się tam do pracy w lipcu do końca sierpnia i nie chce jechac sama? Kontakt: oliwiiiaaaa@gmail.com

Edyta

@Dejwq, możesz jeszcze powiedzieć na jakie stałe koszty trzeba się przygotować? Jak wygląda zakwaterowanie i czy wyżywienie jest we własnym zakresie? @Ala, jak będziesz już wiedzieć jakie są warunki pracy to podziel się z nami swoją opinią.

32e23e23
@Edyta

przecyztaj dokument od nich, placisz za mieszkanie, prad, gaz, jedzenie własny zakres najlepiej wziac ogromna walize jedzenia wiem bo rok temu bylem i msylalem ze mam duzo jedzenia a starczylo ledwo na 2 tyg. nie wiem jak na tej farmie ale bylem na innych farmach i przygotuj sie na : zapierdalanie 8-10h , karawana pająki w środku burdo itp ale wiadomo da sie przezyc ten miesiac czy 2 po 3 dnich sie przyzwyczaisz do wsyzskitego i nie ebdzie tak zle, na 1 rzut oka to wyglada jak slams i wylegarnia patologii ale po dluzszym zapoznaniu sama stwierdzisz ze nie bylo tak zle. ( nie wiem jak jest na tej farmie pisze z perspektywy farmy w anglii)

Dejwq
@Edyta

No to masz 42 funty tygodniowo za karawanę, transport jest drogi 1,8 funta za bilet do miasta w jedną stronę. czasami ktoś jedzie samochodem to płacisz 3 funty. Moim zdaniem to jest trochę sporo jak na przyczepę bez łazienki i kuchni i dostajesz tylko łóżko. Z materaca sprężyny się wbijają jest niewygodnie. To jest praca dla ludzi o mocnych nerwach. Do pracy idziesz na 4, niektórzy wstają już o 3, jak wrócisz to też się nie wyśpisz bo jak zrobisz krok w tej karawanie to wszystko się trzęsie. Albo możesz trafić na ekipę która pije cały czas i hałasuje w domku. Moim zdaniem lepiej zostać w Polsce, zarobisz może 500 zł mniej ale masz pewność że będziesz mieć pracę a tu nie wiesz czy będą godziny. No wyżywienie masz we własnym zakresie, ceny w sklepach są wysokie, cośtam możesz przywieźć z domu ale chleba czy mleka nie, musisz kupować co 2/3 dni a transport do miasta kosztuje. Także odliczając koszty domku, transportu, biletu w tą i z powrotem zarobisz max 3 tys. złotych miesięcznie. Rok temu znajomi właśnie tyle mieli na czysto. Czy warto? To już odpowiedz sobie sama :) Ja się nauczyłem pokory i poznałem fajnych ludzi i zobaczyłem Szkocję więc miło wspominam a niektórzy wracali z 200 zł zysku bo nie było godzin.

@Dejwq

witaj w tym roku byłaś? jak tak to w jakich miesiacach?

Paula

Witam wybieram się do pracy na farmę, po waszych wpisach się wystraszyłam, czy jest tu ktoś kto był i szczerze napisze pogada co i jak najlepiej prywatnie .

Magda
@Paula

@Paula 26.06.2018 15:15 hej, ja tez się niedługo wybieram, możemy wyjechać razem :)

@Magda

Hej. Wyjeżdżam 6 lipca :) Ps. Jak znalazłyście ogłoszenie?

wwwww
@Ala

i jak wrazenia dojechalas? jest praca 8h chociaż???

Edyta

@Ala, @Magda, @Paula, możecie napisać coś więcej o pracy? Jakie są warunki mieszkaniowe? Na jakie stałe koszty trzeba się przygotować (na przykład zakwaterowanie, dojazd do pracy). Czy umowa gwarantuje stałe wynagrodzenie, czy jest zależne od faktycznie przepracowanych godzin? Ile godzin w tygodniu się pracuje i jak wygląda praca w weekendy?

Hej. Ja jadę tam pierwszy raz. Więc więcej informacji mogę Ci podać po 8lipca

Arczi
@Edyta

Ja również planuje sie wybrac w ten piatek do szkocji i jakies infon na temat tej farmy by sie przydalo

@Ala

edyto proszę cie bardzo o to abys po przyjezdzie odrazu napisała nam o tym ile godzin tam sie pracuje i jak jest z podatkiem czy odprowadzaja nawet ze nie powinni bo to praca sezonowa

@ja

Jak dojadę dam znać :)

@Ala

tylko nie zapomnij !!!! proszę !

Robert

Podpowiedzcie czy firma potrzebuje ludzi?

I jeszcze jedno nie wierzcie we wszystko co tu jest napisane Ponieważ często mamy przypadki ze jedzie chłopak na farmę, a 2 tygodnie później dzwoni do mnie i chce jeszcze załatwić prace swojej dziewczynie także to chyba samo świadczy o sobie

Link do Ogłoszenia https://www.olx.pl/oferta/praca-w-szkocji-farma-owocowo-warzywna-zbior-truskawek-malin-packhouse-CID4-IDmoioM.html

Zostaw merytoryczną opinię o Stewart of Tayside - Scotland

• Jak się pracuje w Stewart of Tayside?

Zobacz opinie na temat firmy Stewart of Tayside tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 2.

Stewart of Tayside