ALAB laboratoria Sp. z o.o.

Opinie o ALAB laboratoria Sp. z o.o.

Dorsz

Czy w Alab są nadgodziny i czy za nie jest płacone lub oddawane?

Albedo Fredo

Jak oceniacie pracę w dziale marketingu? to praca w centrali tak?

@Albedo Fredo

Bez perspektyw

Coś więcej?

Albedo Fredo

Można prosić o więcej szczegółów?

Jakies szczegoly?

mamdozor

a jakieś bardziej szczegółowe informacje czy to wszystko do powiedzenia?

Marian
@Albedo Fredo

Jesli ktos dal sie oczarowac na rekrutacji i.uwierzyl jak to bedzie fajnie sie pracowalo.... to wspolczuje. Przez pol roku wymienil sie praktycznie caly zespol, ktory pracowal od lat... Chcesz sie rozwjac, robic ciekawe rzeczy z fajnymi ludzmi? Niestety nie tu...

mamdozor
@Marian

a czemu nastąpiła taka wielka zmiana? co się zmieniło w firmie?

@mamdozor

Rotacja od lat jest non stop, pracownicy sami odchodzą. Przełożeni nie doceniają doświadczonych pracowników.

Ardon

ale w marketingu? czemu nikt nie potrafi rzeczowo odpowiedzieć na pytanie...

HIT
@Ardon

ja odpowiem jak to wygląda w ecommerce czyli de facto marketing... po prostu zatrudniona została nowa osoba i zaczęła robić porządki. ledwie miesiąc i zwolniła dotychczasowo pracujące osoby... zatrudniła swoje i sama bez kompetencji zrobiła większy bałagan niż był. to taka osoba która udaje że wszystko rozumie i wszystko działa jak należy ale w tle wszystko płonie jeden wielki pożar... nie wiem jak tak niekompetentne osoby dostają tak wysokie stanowiska...

Gosia
@HIT

Dział finansowy również porażka. Wszystko po znajomości. Kierownikami stają się osoby nie mające kompetencji, bez doświadczenia w tym czym niby obecnie się zajmują.

@Gosia

Bez sensu. Z tym wgl., da radę coś zrobić czy na plotach się kończy, bo każdy ma to gdzieś?

@Maria

Każdy ma to gdzies

***
@Marian

Potwierdzam szkoda czasu i energii dla takiego pracodawcy

@HIT

Znam firmę od lat. Niekompetencja to powinno być logo.

nnatka

Skoro rotacja jest od lat non stop, to gdzie są ci doświadczeni pracownicy, których należy docenić?

Ona
@nnatka

Jak to gdzie? Z podwyzka, u konkurencji :)

@Ona

Tylko ze konkurencja szalowych płacy tez nie ma ;) zapytaj się znajomych z branzy z Diagnostyki i Synevo

Ona - MDx
@Ona

Konkurencja wcale nie daje więcej, wystarczy ze popytacie znajomych z D lub S to się dowiecie. Branza jest mocno ograniczona, więc kazdy zna kazdego i o środowisku wie duzo

Hej. Jak tam Wasze pensje po ustawowej podwyzce? Specjalisci dostali zgodnie z ustawa?

Anonimxx
@Nowy

Podwyżki brak i nie zapatruje się nikt na to

Ona
@Anonimxx

Nawet diagnostom bez specki nie dali?

^
@Ona

Nie wypisujcie głupot, przeciez podwyzki beda, a to ze nie wszyscy od razu nie dostaja aneksow wynika po prostu z czasu przygotowania ich dla tylu pracownikow. Piszecie dziwne rzeczy, tak jakby w tamtym roku bylo inaczej.

Diagnosta
@Anonimxx

Podwyżek dla specjalistow nie będzie- ponoc w ustawie jest napisane ze trzeba byc kierownikiem lub zastepcą kierownika. Samo stanowisko starszego asystenta, i opiekuna pracowni się nie liczy.

Diag
@Diagnosta

Kto nie ma, ten nie ma. Kto sobie wywalczył, ten miał i mieć będzie.

Nina
@^

Jakich głupot ? Nie wszyscy dostaną podwyżkę ,rejestratorki medyczne nie maja co liczyć ,zamiast tego dostały wypowiedzenie lub propozycje zmiany stanowiska na takie które z rejestracja i obsługa pacjenta nie ma nic wspólnego ????????????????‍♀️????????‍♀️Ale obsługiwać będą musiały tylko „zawód” na piśmie zostanie zmieniony .Przecież to cyrk jest jakiś , jak w ogóle można tak postępować z człowiekiem i rozumiem że praca w punkcie pobrań jako rejestratorka to nie praca w służbie zdrowia ????????obowiązki to najlepiej jeszcze księgowej przejąć ????????‍♀️A pensja najniższa

NN
@Nowy

Podwyżek nie ma, ludzi ze specjalizacja zatrudniają na stanowisku diagnosty lab, starszego asystenta ma tylko kierownik i on dostaje tyle co ustawa przewiduje.

NN
@Diagnosta

W ustawie tego nie ma, ale żeby dostać tyle co diagnosta ze specka trzeba mieć stanowisko starszego asystenta, a większość takich osób ma wpisane stanowisko diagnosty lab, wiec takie jest ominięcie przepisu

Alab
@NN

Zależy kto jak sobie umowę podpisał ;) jezeli ktoś się zgodził pracować na niższym stanowisku to jego sprawa.

@NN

nie możnna tego faktu zmienic, napisac wniosek ze nazwa stanowiska jest bledna i niezgodna z ustawa?

Ooo
@Anna

Mozna, ale ludzie sie boją i chyba wolą pracować za mniej xD

Sabi

Przeczytałam, że w Bytomiu szukają Pracownika Logistyki Wsparcia, nie mogę się doszukać gdzie w tym Bytomiu oni się znajdują, czy ktoś mógłby podać adres tego punktu, szukałam w internecie ale nie mogłam znaleźć punktu w Bytomiu. Chciałam aplikować na to stanowisko ale musze sprawdzić czy będę mieć dojazd komunikacją miejską.

Monotonia

Pracowałam w dziale obsługi klienta... praca na słuchawce obciążająca psychicznie, brak odpowiedniego przeszkolenia generuje stresy. Niestety zarobki również bardzo niskie, a wręcz głodowe... Jedynie atmosfera wśród pracowników fajna.. nie rzucałyśmy sobie kłód pod nogi. Wszyscy starają się utrzymać dobre relacje mimo wielu trudności, a w między czasie każdy rozgląda się za inną pracą. W tej pracy trzeba mieć ogromny zakres wiedzy o badaniach laboratoryjnych i umiejętność rozmowy z pretensjonalnym klientem. Jednak jak chcesz zarabiać 2500 na rękę do końca życia to przyjdź do Alabu.... żadnych podwyżek mimo starań, chociaż Cię nie wywalą bo nie ma komu pracować za takie pensje.

Nicka

Chce zapytać jak się pracuje na stanowisku Rejestracja /Recepcja w Alab? Jak wyglądały wasze rozmowy rekrutacyjne i jakie warunki wam przedstawiono? Czy obecnie uważacie że praca na w.w stanowisku jest ok? Szczerze mówiąc jestem nieco w szoku czytając opinie, zastanawiam się mocno czy warto, tym bardziej że moja rozmowa wyglądała trochę jak z łapanki.

@Nicka

Pracowałam na tym stanowisku, odeszlam po 3 miesiącach. Nie polecam. Zarobki raczej słabe, obowiązków mnustwo, brak czasu na szkolenia, atmosfera różna. Są osoby mega pozytywne we wspolpracy, ale większość pracownikow z dłuższym stażem rzadko dzieli się wiedzą z nowymi osobami.

@Nicka

Czy warto...hm... praca bardzo obfita, jest co robić. Wynagrodzenie najniższa krajowa ewentualnie jeśli jest sprzedaż to procent od zarobku. Firma nie dba o dobrych pracowników, nie docenia ich i nie stara się ich zatrzymać. Jest sztuka dla sztuki. Ja lubiłam swoją pracę ale perspektyw żadnych. A obowiązków coraz więcej

Donia
@Nicka

Nie wiem jak w innych województwach ale w dolnośląskim nie robią nawet rozmów rekrutacyjnych na stanowisko rejestratorki. Poleca Cię ktoś z rodziny lub znajomych i idziesz od razu podpisać umowę. Nie ma żadnych szkoleń w zakresie badań, wszystkiego się człowiek musi uczyć samemu na bieżąco,dadzą Cię na dwa dni do doświadczonego pracownika -patrz,ucz się i następnie już samemu. Stawka za godzinę to żart w porównaniu z obowiązkami jakie na Ciebie nakładają - rozliczanie kasy,punktu,raporty,sporządzanie zamówień,maile,faktury,. Do tego ten brak szkoleń, zazwyczaj na to stanowisko przychodzą osoby bez jakiegoś szczególnego wykształcenia ale kurcze przeciętna osoba nie posiada wiedzy na temat wszystkich badań w ich ofercie. można się poduczyć samemu,pewnie, ale za 20 zł/brutto to chyba są śmieszni. Zero spotkań integracyjnych,bonusów świątecznych. Po prostu siedzisz w pracy i rąbiesz. Niby duża firma ale dbanie o komfort pracownika zerowe. Nie polecam. A chwila,sorry, są szkolenia. Online, w godzinach pracy :)))

Ola
@Donia

Smiechu warte. Ciekawe kto ma czas na te szkolenia, newsletery i inne głupoty... A przepraszam HR ma! Zamiast zająć sie tym vzym HR zajmować powinien to się panie dobrze bawią....

@Donia

Nie do końca się zgadzam z Pani opinią, zgadza się ,że dużo trzeba się samemu nauczyć, ale ogólnie praca nie jest zła, premia świąteczna nie duża ale jest, a atmosfera zależy od ludzi jacy pracują ale to jak wszędzie, Spotkania integracyjne też są w zależności zorganizowania przez zespół. Zarobki nie są aż takie złe, więcej niż najniższa krajowa także nie ma co narzekać, wiadomo każdy by chciał zarabiać więcej niż zarabia :-) Pracuję już cztery lata i nie zamierzam zmieniać pracy. Wszystko w zależności od oczekiwać. Szkolenia on-line całkiem spoko nie trzeba tracić czasu na dojazdy a czego mamy się dowiedzieć i tak się dowiemy. Ja polecam pracę w AlabLaboratoria.

A to na rozmowie o prace nie było jasno podanych tych obowiązków ?

@Donia

Potwierdzam, obowiązków ponad miarę, szkoleń brak, benefitow brak, atmosfera różna.

ELLA

Byłam, widziałam, odczułam. wszystko, co negatywne o tej firmie i napisane oględnie bardzo jest prawdziwe. Praca Diagnostyka/Rejestracja.

@Basia

Potwierdzam, moja historia z Alabem była podobna.

Weronika
@ELLA

Ale to stanowisko na którym pracujesz to praca tylko w A.? Bo znajoma pracuje w ten sposób że obsługuje punkt pobrań A. i w tym samym lokalu prowadzi rejestrację przychodni specjalisty-lekarza. Czyli dwa stanowiska jakby. Ile zarabiasz jako taka diagnostka-rejestratorka?

@Ola

Brawo. To fakt.

Nina

To chyba pani jest jedna, która ma więcej jak najniższa krajowa ,rozumiem ze teraz tez podwyżka była ?

@Były

To czym się ten hr zajmuje ?

Smart

ALAB POLKOWICE ULICA HUBALA - KATASTROFA przez duże K. panie nigdy nie sa zorientowane , wiecznie wydzwaniają do Głogowa pytać, bo nie wiedzą jak mają kogoś zarejestrować. nie zorientowane w niczym. Byłam tam trzy razy i więcej nie pójdę. Ostatnim razem rejestrowało mnie Tu zdrowie , a pani bezczelnie powiedziała mi, ze ona nie ma z tą firma podpisanej umowy i nie zrobi mi badań , chyba że płatne. Panie nie potrafią czytać ze zrozumieniem. Na pocieszenie dodam, że w Polkowicach jest jeszcze jeden punkt pobrań ALAB - tam widać profesjonalizm i zorientowanie w temacie. Punkt na Chełmońskiego polecam z czystym sumieniem.

Pielęgniarka

Jeśli chodzi o stanowisko pobierania to tylko dorywczo i nie na dłuższy okres. W niektórych punktach dodatkowo rozliczanie kasy, punktu, rejestracja całej kolejki plus sprzątaczka w jednym. Laboratorium ciągle z uwagami do próbek,wydzwaniali po godzinach pracy. Do tego ludzie, którzy myślą że jak zapłacili za badanie to mogą cię zmieszać z błotem jak mają kiepskie żyły, wody nie wypili i pretensje że nic nie leci... Ogólnie słaba firma.

Łucja
@Pielęgniarka

No taka praca z ludzmi... A czemu laboratorium było takie roszczeniowe? Może rzeczywiście coś było nie tak z próbkami?

Aneta
@Pielęgniarka

Tak, zgadza się, jest się od wszystkiego...

Były

Tylko pranie. Nic więcej.

Firma ALAB laboratoria Sp. z o.o. szukała pracowników na stanowisko Koordynator w mieście Bydgoszcz. Jak oceniacie proces rekrutacyjny? Komuś udało się dostać tę pracę?

Basia

Po pierwszym spotkaniu rekrutacyjnym nikt z HR nie oddzwonił z żadną odpowiedzią, a deklarowali że w przeciągu tyg będzie odp

@Basia

U mnie również z brak odp

Nie idź tu. przepracowałem pół roku i zdecydowanie nie polecam. 1.po pierwszym dniu zobaczysz że nie jest tam tak kolorowo jak podczas rekrutacji 2.po tygodniu zaczniesz się zastanawiać po co była Ci zmiana. 3.po miesiącu może się przyzwyczaisz, jak nie to zaczniesz szukać innej pracy a jak zostaniesz na dłużej to nauczysz się tylko złych nawyków, utkniesz w latach 90 i ciężko będzie Ci uciec... Rozejrzyj się na rynku, jak masz głowę na karku to nie idź w sektor medyczny związany z tą firmą. Są dużo lepsze miejsca do pracy gdzie są lepsze warunki - zarobkowe, rozwojowe, a przede wszystkim lepsza atmosfera w pracy "bez strzelania z ucha"

Alab laboratoria jako pracodawca fatalnie wypada na tle konkurencji. (usunięte przez administratora) i propaganda.

Xyz

Słabe benefity.

@Basia

A czy po miesiącu ( który właśnie minął od publikacji komentarza ) jednak się zorientowali, że o czymś zapomnieli i odzwonili? Swoją drogą tak abstrahując to dość smutny prezent w postaci ciszy od pracodawcy na święta. :( Ale na pewno trafi się jeszcze lepsza firma po drodze! ;)

Były

Ja tak niestety utknąłem. Czysta prawda. Z perspektywy czasu żałuje. Uciekajcie jak od ognia!!!!

Hshs

Problem jest taki ze wszyscy doswiadczeni pracownicy uciekli i nie ma od kogo sie uczyc. Ucza osoby ktore nie maja nawet roku doswiadczenia i powiela sie ich bledy. Koedys byli specjalisci, teraz nie ma albo nie maja dosiwadczenia w tak duzym labie.

@Hshs

Potwierdzam, ja również odszedłem nie widząc perspektyw na dalszą współpracę.

@Hshs

Specjalistow brakuje, za to kierowników i koordynatorów zbyt wielu.

@Maria

Oj tak im bliżej jesteś koryta tym pewniejsze stanowisko pseudo kierownika

Jan
@Hshs

Ale ogrom negatywnych opinii. Miałem wysłać CV, ale dobrze że tu zajrzałem :)

@Jan

Skoro sugerujesz się tym co anonimowo jest wypisywane w internecie, to nigdzie cv nie złożysz. Na każdą firmę na goworku wylewane są wiadra pomyj ;) Proponuję poczytać co się dzieje u konkurencji...

@Marta

Odszedłem do konkurencji i jest bez porównania lepiej niż w Alabie. Po odejściu zerkam tu z ciekawości i widzę, że dalej nic się nie zmienilo.

Taka prawda
@Marta

Proponuję uprzątnąć wlasne podwórko a nie zaglądać za płot, szczególnie że (usunięte przez administratora) walają się pod nogami...

Baja

Potwierdzam

Jestem tu
@Hshs

Firma nie dba o pracownikow

@Marcin

Potwierdzam

Angela0203

Serdecznie odradzam korzystania z usług Alab laboratoria. Brak odpowiedzi działu obsługi klienta. Od prawie 2 tygodni nie można doprosić się o fakture, która powinna być wystawiona od razu po zamówieniu na stronie online.

Czyktoś wie coś na temat pracy na stanowisku specjalista ds. środków trwałych w punkcie na Mokotowie?

Halina
@Anna

A co chcesz konkretnie wiedzieć? Jakie zarobki, atmosfera czy może coś innego Cię interesuje?

NLSKXZ

Jak oceniacie pracę w Alabie w Poznaniu? Gdzie znajdują się laboratoria/siedziba centralna/laboratorium główne? Pytam ponieważ w ofertach pracy nie ma informacji o miejscu zatrudnienia, a mieszkam w innym mieście. Będę wdzięczna za pomocne odpowiedzi/opinie.

Xxx

Na początku każdemu obiecują złote góry, jednak szybko wszystko się bujda. Premie obiecują , ale i tak po jakimś czasie w ogóle się jej nie otrzymuje, przestali dawać nawet marny grosz na święta. Bardzo zmieniło się i niestety nikomu nie polecam pracy w Alabie jako pracownik punktu pobrań. Tania siła robocza, jak najwięcej pracownikowi narzucić, a dać w wynagrodzeniu jakieś opłaty i czarować jak to będzie super i jak się zmieni wszystko. Jednym słowem unikać Alab jak ognia. Praca jedynie dobra dla studenta chcącego sobie dorobić, w innym wypadku jako praca na stałe nie ma szans

@Xxx

Jakie trzeba mieć konkretne doświadczenie, wykształcenie, będąc studentem, żeby zostać tutaj przyjętym właśnie do dorywczej pracy?

Bedoes2115
@Xxx

Jestem byłym pracownikiem Alabu i potwierdzam

@Xxx

Opłaty w wynagrodzeniu? O co chodzi, trzeba za coś jeszcze płacić?

Jakich pytań można się spodziewać na rozmowie rekrutacyjnej w firmie ALAB laboratoria Sp. z o.o.?

Byly

Nie idź tam

Weronika
@Byly

Trochę tajemnicze ostrzeźenie. Czy to nie jest tak że jak sieć jest duża i na cały kraj to masz cały przekrój - w jednym punkcie tłok i różna atmosfera, a w innym luźno i więcej pobierających materiał? Chyba trochę generalizujesz i to zbyt ogólnikowo.

ELLA
@Byly

pracowałam tam

Pacjentka

Czas oczekiwania na wyniki to jakaś katastrofa , pobranie o 7:40 jest 17:43 gdy dodaje opinię, dalej nic .

Jan

Super

gość

są ogłoszenia na kilka regionów na stanowiska Regionalny Kierownik ds. Operacyjnych. Ktoś kojarzy jakie stawki/atmosfera pracy? idzie zamknac się w etacie, czy wiecej godzin?

Mam dość

Czekam aż to sie po prostu zawali. Może w miastach wojewódzkich jest lepiej, ale w mniejszych nie ma komu pracować. Jeden diagnosta na 4500 badań? Sam, bez techników i armii rejestratorek? Co za problem. Klep człowieku wszystko na piechotę, rejestruj, przyjmuj, wiruj, bądź na wszystkich pracowniach na raz, wykonaj swoje, zrób wysyłkę na czas. W podziękowaniu za trud dorzuca ci kolejnych zleceniodawców. Co z trgo ze nie wyrabiacie z tym co jest. Ma być dużo, Alab ma być wszędzie. Nie ważne że ktoś fizycznie jeszcze musi to wykonać. Wy się zwolnicie? To przezucimy badania do następnego miasta, próbki sobie pojeżdżą 300km. Pytanie czy tamci też dadzą radę? Stawka taka jak wszędzie, roboty za to więcej. I dziwne że nikt nie chce pracować.. Korporacja która się zawali przez to że nie patrzą na najniższy szczebel, na to że zarabiają na wykonywaniu badań a nie tylko na pozyskiwaniu nowych klientów, otwieraniu kolejnych punktów.

Dość wykorzystywania
@Mam dość

W pełni się zgadzam z Tobą. Jestem W podobnej sytuacji. Wykonuje pracę za 4-5 pracowników, gdyż reszta się zwolniła. Nowe osoby przychodzą i szybko znikają. Jestem u kresu wytrzymałości i też pewnie wkrótce "rzucę" wypowiedzenie.

@Dość wykorzystywania

Ale naprawdę nikt nie widzi Twojego przepracowania się? Kto w ogóle to wszystko nadzoruje, jest jakiś w miarę stały obserwator? Bo mi powoli ręce zaczynają opadać im więcej czytam tych wpisów...

Zostaw merytoryczną opinię o ALAB laboratoria Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w ALAB laboratoria Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy ALAB laboratoria Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 93.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ALAB laboratoria Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 52, z czego 7 to opinie pozytywne, 34 to opinie negatywne, a 11 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy ALAB laboratoria Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w ALAB laboratoria Sp. z o.o. napisali 8 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

ALAB laboratoria Sp. z o.o.