ALAB laboratoria Sp. z o.o.

Opinie o ALAB laboratoria Sp. z o.o.

Rzucam tą pracę - rozczarowany

Firma ze skostniałym betonowym managementem oraz sposobem zarządzania wprost z XIX wieku. Warunki i zasady pracy godne pożałowania. Praca biurowa, w której praca zdalna jest możliwa, ale w żadnym wypadku nie w PON i PT, żeby tylko nie przedłużyć sobie urlopu. Totalny brak zaufania do pracownika. Monitorowanie ilości godzin co do minuty (dziś przy windzie były spisywane godziny przyjścia pracowników, mimo że mamy oficjalnie elastyczne godziny przyjścia 8-9). Nawet jeśli pracy nie jest niewiele, wszyscy na urlopach (okres między świąteczny), trzeba siedzieć dupogodziny, nawet jeśli można to z domu robić. Czas spędzony w kuchni wyliczany jak w call center. Nie można kawy czy herbaty przenieść do biurka w kubku bo sie rozleje (tylko termosy). Parking pusty, ale nie wolno parkować, bo preseziki mają ból (usunięte przez administratora) (sami parkują na miejscach dla niepełnosprawnych). Zero świątecznych dodatków, czy nawet drobnych upominków, oraz wiele innych dziwactw rodem z JANUSZEXu. Pracownicy i managerowie są w porządku, to zarząd wprowadza zasady, które powodują, że motywacja spada do 0% i człowiek ma ochotę dać od siebie dosłowne minimum. Nie polecam komukolwiek, kto chciałby zostać tam na dłużej.

Smutnybylypracownik

Siedziba glowna: kiedys super laboraotorium w ktorym pacjent byl najwazniejszy. Teraz tylko za duzo diagnostow. Z ekipy bardzo doswiwdczonych pracownikow juz nikogo prawie nie ma. To chyba o czyms swiadczy.

Magda

Dzisiaj się dowiedziałam, że laboratorium zgubiło moją próbkę krwi. O zaistniałym fakcie nikt mnie nie poinformował. Gdybym nie zadzwoniła to dalej czekałabym na wyniki. Nie usłyszałam nawet słowa przepraszam. Nie polecam.

ByłaPracownica

Pracowałam w Alab prawie 3 lata. Wspominam to jak najgorzej. Występuje tam mobbing, kolesiostwo, niekomeptente osoby na wysokich stanowiskach, zatrudnianie po znajomości. Najgorszy etap mojej kariery zawodowej. Przed zatrudnieniem weryfikowałam z osoba zatrudniającą opinie, ale nie wiedziałam że w rzeczywistości jest jeszcze gorzej. Są tam fajni ludzie, ale osoby które psują atmosferę mają tam dużą władzę i na dłuższą metę nie da się w takich warunkach funkcjonować. Nie polecam.

Toja
@ByłaPracownica

A jak wyglądają pensje? Przyznane według rozporządzenia ministra z lipca czy zaniżane? Na czym polega system premii?

ByłaPracownica
@Toja

Nie pracowałam na stanowiskach objętych rozporządzeniem, więc niestety nie odpowiem na to pytanie.

@ByłaPracownica

A na jakim stanowisku pracowałaś w takim razie? Fajnie byłoby od początku wiedzieć, jakiej pracy w ogóle dotyczy ta opinia, którą zostawiłaś. Pozdrawiam.

Xyz
@Agata

Dla rejestratorek medycznych zmienili warunki umowy na tydzień przez wprowadzeniem rozporządzenia na stanowisko specjalista ds. Logistyki i wsparcia, żeby nie dać podwyżki. Ludzie pracują tu po 5 lat na najniższej takze nie polecam.

@Xyz

to na jakie te warunki zmienili, że rozporządzenie to omija? i czemu oni te 5 lat tu siedzą na takiej stawce? tzn że im warunki odpowiadają? jakie mają w takim razie

Ja123
@Maria

Jeżeli chodzi o rejestratorki medyczne to jest cały czas rotacja. Nie jest dobrze, nikt nie wytrzymuje psychicznie. Nie słyszałam żeby ktoś siedział 5lat na stanowisku rejestratorki. Jeżeli chodzi o pielęgniarki to większość tez mówi ze to chwilówka.

Nina66
@ByłaPracownica

Kolesiostwo jest i nie tylko... Kto został dyrektorem regionu na Mazowszu. Nie było ogłoszenia na to stanowisko. Robi się gorąco.

Cath

Nie polecam. Próbki wysyłają np do Niemiec i czas oczekiwania (na papierze) to 11 dni. Były święta to nawet nie wiadomo ile czekać. Dodatkowo wysłałam męża z alergią na ryby na badanie FX3 SKORUPIAKI / RYBY czyli "W skład badania wchodzą: dorsz, krewetka, łosoć, małż jadalny, tuńczyk". Mamy wynik - tak ma alergie, na co nie wiadomo bo test robią na mieszance i nie ma informacji o poszczególnych alergenach. Test jest w sumie całkiem nie przydatny i tylko szkoda kasy. Uważajcie co kupujecie.

Firma dramat. Panuje ogromne kolesiostwo i spychologia obowiązków. Niby ludzie na spotkaniach działowych są mili, ale na prawdę to g… owinięte ładnym papierkiem. Zmiana decyzji następuje co sekundę. Nie działają podstawowe procesy. Organizacja pracy dramat. Dziadują na wszystkim. Nikomu nie polecam, chyba ze ktoś gotowy jest na mieszanie z błotem przez zarząd i dyrektorów działów.

Dz

Prawda szkoda czasu i zdrowia. Ludzi mają za nic, tanią siłę roboczą jak nie dajesz rady to następny, liczy się tylko kasa o jakości dawno nie ma tam mowy

TC

Najgorsze laboratoria w polsce musiałem wysłać próbki do innego laboratorium żeby znaleźć przyczynę nie polecam nikomu lepiej znaleźć jakieś prywatne laboratorium bo alab =strata pieniędzy

Czy ktoś chciałby wypowiedzieć się o pracy w labie Warszawie? Jak atmosfera i zarobki?

gg

Pensja ustawowa

Mi
@gg

Tylko dla wybrańców

Md

Pracuję w Alab kilka lat, zawsze było gorzej, niż u konkurencji, ale teraz przesadzili. Brak premii świątecznej, zaniżona premia od obrotu. Tną, gdzie mogą. Nastroje kiepskie. Niebawem nie będzie komu pracować, bo pielęgniarki, ratownicy i położne zaczynają w końcu się cenić.

Toja
@Md

A jak wyglądają pensje? Wypłacone zgodnie z rozporządzeniem ministra (uwzględniają tytuł zawodowy np. Mgr)? Czy zanizone? Na czym polega system premii? To jest jakoś wyliczane procentowo? Będę wdzięczna za odpowiedzi bo na rozmowie o pracę to wszystko wygląda rózówo....

@Toja

Nie, czy licencjat czy mgr pensja jest taka sama

Katarzyna

Dziś spotkała mnie bardzo dziwna sytuacja. Byłam w punkcie pobrań wykonać badanie ENA 8,pani w punkcie miała wątpliwości czy to co ma u siebie w systemie to jest odpowiednie badanie. Prubowała dozwonić się do laboratorium ok 10 min. Zaproponowano mi zadzwonić na infolinie w celu uzyskania informacji. I tu zaczely się schody. Pani na infolinii nie chciała ze mną rozmawiać bo zapytała czy ja jestem w punkcie pobrań poprosiła przekazać telefon rejestratorce i ją poprostu zbeształa za to że pacjent dzwoni z punktu. Takie zachowanie infolinii jest niedopuszczalne Wyszlam z punktu nie zadowolona a wręcz zniesmaczona zachowaniem infolinii.

Znalazłem ogłoszenie Młodszy Specjalista ds. Obsługi Klienta. Czy ktoś wie jak wygląda praca, zarobki, atmosfera w dziale?

Malwina
@Zainteresowany

Zarobki glowodowe, szkolenie nie istnieje... rzucają na głęboka wodę... dzwonią pacjenci poradnie i szpitale. Bardzo stresująca praca.

@Malwina

:( głodowe tzn? liczyłabym na konkret żeby już sobie myśli nie zaprzątać tą niepewnością.

Fixy
@Zainteresowany

Pracowałam kilka lat...dużo telefonów od pacjentów pretensjonalnych jak i od kontrahentów... ciągle tłumaczenia się za czyjeś błędy np. anulowane badania bez wiedzy kontrahenta bo materiał zaginął, a ludzie czekają na wyniki do specjalistów maja umowione terminy. Ubliżannie na sluchawce, reklamacje.... Dzwonią punkty pobrań bo nic nie wiedzą jak pobrac material na badania itd... Płaca bardzo niska, a wymagany zakres wiedzy dotyczący badań ogromny. Trzeba też wspierać laboratorium jak pracujesz w siedzibie i masz dużo dodatkowych obowiązków. Śmieszne premie po 100zl za kwartał, obiecują złote góry na rozmowie o pracę, a później wychodzi brak szkoleń i wsparcia. Firma gdzie szeregowy pracownik nic dla nich nie znaczy... Przez kilka lat pracy żadnej podwyżki tylko doszły te smutne premie o ile wogole odbierzesz tyle telefonów ile wymagają by je dostać. Realne zarobki ok 2,5 tysiąca na rękę... Więcej zarobisz w Lidlu czy Biedronce... a nawet w Dino.

Md

.... procent od premii za obrót też zaniżyli. Ale kontrahentów coraz więcej, dokładają badania, jak najwięcej wyciągnąć od pracownika i jak najmniej zapłacic.

Woj

Ile zarabia kierowca w alab i czy pracuje w soboty?.

Rene
@Woj

Marne pieniądze, praca w soboty niedziele i święta na zmiany. Każą szybko jeździć bo jest czas przewozu materiału ale za mandaty nie płacą.

Marta Brzozowska

oczekiwanie na wynik badania ponad 3 tygodnie (przy podanym przez firmę terminie 7 dni) przy kontakcie telefonicznym Pani radzi poczekać może jeszcze tydzień, kolejna obiecuje kontakt z diagnostą ale nie wie kiedy czy dziś jutro czy w przyszły roku. zdecydowanie nie polecam.

nnnik

hej, aplikowałam na stanowisko biotechnologa. Czy ktoś wie jaki jest zakres obowiązków, godziny pracy, jak praca wygląda w weekendy/święta oraz zarobki?

Mariola_PN

A na czym polega kontakt z formalina? Znajoma mi o tym wspomniala i zastanawiam sie czy aplikowac?

Pytanie do pracowników- jaki jest największy problem w firmie? Zastanawiam się nad zaaplikowaniem. Jak wyglądają tzw. układy w firmie? czy jest ona mocno "polityczna"? W czym tkwi największy problem?

as
@Kandydat

Akurat polityki i religii tutaj nie ma. Na szczęście.

@as

Okej, a skoro już mam okazję napisać do kogoś, kto ma pojęcie o pracy tam, to mógłbyś napisać, jak obecnie się przedstawia kwestia zarobków i godzin pracy? Będę bardzo wdzięczna.

Śledziorek

Czy w Alan można liczyć na kartę z opieką medyczną. Choć może to głupie pytanie bo raczej oczywiste że firma medyczną daje taki benefit pracownikom.

@Śledziorek

Od jakis 2 lat nie ma zadnej opieki medycznej.

Łucja
@K

a są chociaż jakieś inne benefity?

Kr
@Łucja

Znizka na badania i karta milisport za 40 albo 120 zl

Haha
@Łucja

Ooo konkurencja do nas wita i puka ;)

Hihihi
@Haha

konkurencji do pięt nie dorastacie

@Kr

Ilu procentowa zniżka? I na wszystkie badania ta zniżka czy jakieś wybrane?

kr
@Hihihi

50% dla pracownika 20% dla rodziny pracownika

Nicka
@Śledziorek

Alab nie przewiduje kart z opieką medyczną, są tylko zniżki na badania laboratoryjne

@Haha

A kogo za taką swoją konkurencję uznajecie? ;p Oprócz tych benefitów, o których napisali to na coś jeszcze dodatkowego można tutaj śmiało liczyć?

Marlena

A ja jestem zadowolona i polecam :) pracy jest dużo to jest fakt ale zarobki i atmosfera jest dobra. Tym co tu piszecie wszystkim radze isc na miesiąc do konkurencji. Zobaczycie co tam się dzieje.

@Marlena

Dokładnie. Wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma. Nigdzie nie ma idealnie, każdy lubi ponarzekać, ale wygląda na to, że te kilka tysięcy osób zatrudnionych w Alabie to masochiści skoro tak tu tragicznie... ;)

Bujda
@Marta

Byłam u konkurencji i jest o niebo lepiej ????

Alab vs konkurencja
@Bujda

Czyli, ze lepiej jest w alabie czy u konkurencji, bo te znaki zapytania sa zastanawiajace ....

Były
@Marlena

Ile Ci płacą za te bzdury, Pani z HR...

Ela

Czemu Nina?

Baba
@Marlena

Zależy może od miejsca. Ja mam akurat kiepske doświadczenie z Alab. Ogólny mobing, zastraszanie etc.. Czasami to podchodzi pod patologię. Ale być może co miejsce to inny zwyczaj.

@Baba

Dokladnie. Zalezy od dzialu i kierownika. Sa takie gdzie rotacja jest bardzo mala a jest taki gdzie praktycznie co rok wymienia sie zaloga

Mewa

Szooda tylko, ze te broniace go Panie HR nie wiedzą co o.nich mowi i jak knuje... Zwłaszcza przeciwko tej dziewczynie od rekrutavji

???
@Mewa

ciekawe kiedy i czy błyskotliwy zarząd olśni jakie są i będą jeszcze dla firmy skutki rządów tego osobnika

...
@???

az w koncu ktos wniesie oskarzenie o (usunięte przez administratora)?

@Mewa

A co on ma do rekrutacji???

Zostaw merytoryczną opinię o ALAB laboratoria Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w ALAB laboratoria Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy ALAB laboratoria Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 85.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ALAB laboratoria Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 46, z czego 5 to opinie pozytywne, 30 to opinie negatywne, a 11 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy ALAB laboratoria Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w ALAB laboratoria Sp. z o.o. napisali 8 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

ALAB laboratoria Sp. z o.o.