ALAB laboratoria Sp.z o.o.

Toruń

Opinie o ALAB laboratoria Sp.z o.o.

anonim 2015-06-19 20:43:14
Nikomu nie polecam pracy w tej firmie
borixon 2015-11-08 18:31:02
Hej ho. Nie wiem czy też słyszeliście o tym , ale ostatnio podobno można było liczyć w firmie na jakieś dodatkowe pieniądze . Prawda to? Co do opinii powyżej to oczywiście się nie zgadzam. Ja mam zupełnie inne informacje na temat ALAB. Sam zresztą chce aplikować w najbliższym czasie na przedstawiciela medycznego u nich
maja 2015-11-10 21:50:13
nooo @borixon na tym stanowisku wiem ze oferuja stałe wynagrodzenie oraz system premiowy uzależniony od wyników pracy
filika 2015-11-13 01:04:46
system premiowy jest bardzo korzystny dla pracowników, tylko naprawdę trzeba chcieć pracować, to bardzo ważne, właśnie ta ambicja
misiakowy 2015-11-15 04:53:28
wiem, że nei jest prosto się do nich dostąć, ja bynajmniej nie miałem odpowiednich kwalifikacji te 5-7 lat temu jak próbowałem, teraz druga próba będzie
erty 2016-01-11 22:26:06
@misiakowy no najwaznieszje to sie nie poddawac i wierzyc w siebie, mam nadzieje ze teraz Ci sie uda, ja sam myslalem nad aplikowaniem jako magazynier..
technik analit. 2016-01-20 23:36:45
Ciężka harowka za male pieniądze
technik analit. 2016-01-20 23:36:49
Ciężka harowka za male pieniądze
bunt 2016-01-21 11:54:09
nikt się nie spodziewa w Laboratorium ALAB łatwej i przyjemnej pracy @technik analit. Wiadomo jednak, że taka praca opłaci się w przyszłości, można zdobyć dużo warte doświadczenie.
towir 2016-01-28 15:27:13
Ja z kolei myslę, czy nie zaaplikowac tutaj jako Specjalista ds. przetargów i konkursów. Wymaganej jest w sumie tylko doświadczenie, office i wykształcenie wyższe - preferowane medyczne lub pokrewne. @bunt, to racja, z tym, że ALAB raczej szuka już specjalistów z doświadczeniem.
romek 2016-01-30 20:02:13
ciezka praca owszem, ale czy małe pieniądze to bym nie powiedział, bo jako zwykły magazynier zaorbisz tutaj spokojnie te 2300 zł z tego co widze jednak.
qwerty 2016-02-01 20:09:48
Jeśli na magazynie dają 2300 zł to rzeczywiście dobre są to pieniądze. Zazwyczaj jest to jakaś najniższa krajowa. A jak patrzę na ogłoszenie to oprócz tego, że trzeba mieć rok doświadczenia w takiej pracy to nie wymagają jakoś dużo. Chociaż trzeba znać się na obsłudze komputera.
czekoo 2016-02-04 11:36:20
widocznie magazynier nie wykonuje tylko poleceń brygadzisty, ale ma dostęp do komputera, zamówień i na bieżąco sam wie, co robić powinien. Według mnie to dobra organizacja pracy w ALAB @qwerty
Tereska 2016-02-24 11:07:29
Cześć
Pracuję w Alab. W dużym mieście diagnosta zarabia netto 2000- 25000. Umowa często na zlecenie, potem ewentualnie etat i umowa na czas określony. Technik zarabia najniższą krajową, kurier zwykle mowa zlecenie i obiecanki cacanki o etacie. Jak potrzebują specjalisty to potrafią zapłacić i 6000 brutto ale trzeba mieć fart. Pielęgniarki pracują na umowę zlecenie zwykle 2000zł brutto za godzinę. Praca w labie jest ciężka, na akord. Rób coraz więcej i więcej, nie podoba się - to nie przedłużamy umowy lub zwalniamy z pracy. Zero szacunku do pracownika. Cytat jednego z dyrektorów" Alab nie przywiązuje się do pracowników". Premii nie ma, nagród nie ma, bonów na święta nie ma. Czasem jak jest awaria to zapłacą Ci godziny nadliczbowe. Najgorzej pracuje się w centrali na Stępińskiej, im dalej od nich tym lepiej. Mobbing zależy od kierownika laboratorium, jest większy lub mniejszy. U mnie kierowniczka jest w sumie ok. sama nie przejmuje się zbytnio pracą więc i nam daje żyć. Generalnie panuje bałagan, to całe ISO to pic na wodę. Tzn. segregatory i procedury są tyle ze nikt ich nie przestrzega. Jak ma być audyt to jest akcja panika i szybko pisane są pisma i uczą nas co mamy mówić. Sprzęt mamy przyzwoity, odczynniki zwykle na końcu daty ważności, ale badania wychodzą. Kontrole jak nie wychodzą to nie wysyłamy. Jak zgubimy materiał, nie ma wszystkich badań lub wydamy zły wynik to wciskaniem kitu klientom i pacjentom zajmuje się przedstawiciel medyczny lub nasza szefowa. Największy bałagan jest w dziale sprzedaży, co chwilę wyrzucają się z pracy, rotacja ogromna. Co chwilę jest nowy dyrektor, pracuję trzy lata i widziałam już 5, każdy następny jest głupszy od poprzedniego. Nie mają pojęcia o badaniach i pracy w labach ale ambitnie chcą sprzedawać. Teraz Alab ma czterech dyrektorów sprzedaży.Przedstawiciele opowiadają że jedna Pani -siedzi w tabelkach i zmyśla dane, druga nic nie wie więc chodzi po galeriach handlowych i udaje że pracuje, trzecia czasem podpisuje jakąś umowę ogólnopolską to widać że trochę pracuje, i jest jeszcze jeden facet strasznie wrzaskliwy, nie odróżnia moczu od krwi, ale uważa że zjadł wszystkie rozumy i ciągle się kłóci. Mają też dyrektora marketingu- wymyśla jakieś pakiety i ulotki. Pielęgniarki w Punktach pobrań mają te pakiety sprzedawać, ale jak nie sprzedają to i tak im nic nie zrobią. Laboratoria pracują w systemie Marcel - to takie oprogramowanie do obsługi. Parę lat można w Alabie popracować, pouczyć się trochę, ale na dłuższą metę nie warto bo specjalizacji nie zrobisz,nie awansujesz a narobisz się bardzo.
romek 2016-02-26 10:44:37
no i to jest kwota, którą masz na pewno na początek, bo potem już tylko lepiej jest, poza tym dochodza premie, na pewno na stanowisku jako Pracownik działu Windykacji.
admin 2016-02-26 12:45:30
Uciekajcie od centrali.
stefan 2016-03-07 21:50:33
@admin, a dlaczego niby uciekać od centrali? Wydaje mi się, że firma nie ma żadnego problemu w tym dziale. Alab chyba jest profesjonalną firmą laboratoryjną.
aaaaa 2016-03-09 19:02:02
Również nie polecam tej firmy. Nie ma szans na podwyżkę, laboratorium nie ma żadnego nadzoru. Ich hasło "Oznacza wiarygodność" - to pic na wodę, sama wiem od wewnątrz jak wygląda wydawanie wyników. Jeżeli trafi się na niezbyt inteligentnego kierownika, który nie zna się na niczym, tylko na zlecaniu wszystkiego diagnostom, to wyniki mogą być naprawdę nieadekwatne. U mnie w labie nie przestrzegało się podstawowych procedur tylko się robiło, co kierownik kazał. A że nie zwracał uwagi na nic, to tylko nadzieja była w młodych diagnostach. Cieszę się, że uciekłam z tej firmy.
ajdiosjdo 2016-03-09 21:44:27
Co do jakości wykonywanych badań nie mam raczej zastrzeżeń, myślę że od strony pacjenta wszystko jest jak najbardziej w porządku, raczej od strony pracowników bywa, a raczej jest źle. Rzeczywiście - podwyżki brak, premii nie ma (chyba, że od świeta, nie wiedzą jak motywuje i nagradza się pracowników).
wiem wszystko 2016-03-14 18:38:50
Podwyżek może nie ma dlatego, że nikt się jakoś specjalnie nie wykazuje @ajdiosjdo :) Wiem natomiast, że szukają młodszego analityka i wymagają na to stanowisko wyższego wykształcenia.
ijerng 2016-04-23 11:00:00
@wiem wszystko - coraz więcej klientów, ciągle tyle samo ludzi - to znaczy, że się nikt nie wykazuje?
mikola 2016-04-23 11:02:25
to dobry znak, nie wiem co narzekasz. i ja wysyłam cv na analityka finansowego bo jest rekrutacja teraz
An 2016-05-05 22:19:52
Wyślij i daj znać jak poszło @mikola. Ja się zastanawiam nad specjalistą ds. kadr i płac w Markach. Zadania to głównie monitorowanie czasu pracy oraz przygotowywanie dokumentacji kadrowej czy wprowadzanie danych do wyliczania wynagrodzeń i świadczeń dodatkowych. Więc prosta sprawa.
Maciej 2016-08-17 19:26:57
W firmie panuje totalny chaos.
Alab się rozwija lecz pensje i warunki pracy nie.
Logistycznie dno. Nie życzę nikomu pracy w tej firmie. Za dużo obowiązków za małe wynagrodzenie, za dużo nerwów. I przełożeni z humorami.
Nutr 2016-08-17 19:40:20
No ja tam bym z tym chaosem to może jakoś specjalnie nie przesadzał, nie rozumiem zupełnie o co może chodzić
Mietek 2016-09-05 17:39:58
Firma dno nie polecam
Mietek 2016-09-05 17:40:33
Firma dno nie polecam
sera 2016-09-05 17:49:14
Wiecie czy takiego analityka finansowego wciąż szukają w Warszawie? Odpowiednie doświadczenie to posiadam i zwłaszcza wykształcenie, ale ciekawi mnie jednak jakich zatobków można sie spodziewać. Dzięki
Zostaw swoją opinię o ALAB laboratoria Sp.z o.o. - Toruń
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie ALAB laboratoria Sp.z o.o.