Opinie o ARCER H&M s.r.o. w Ostrava - poruba

Poniżej przeczytasz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy ARCER H&M s.r.o.. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w ARCER H&M s.r.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o ARCER H&M s.r.o. w Ostrava - poruba

Wreszcie jest koordynator,który mówi i rozumie po polsku.

Nie otrzymałem premii, po prostu piszę jak jest. Jest dużo ludzi, którzy chcą zarobić i wyjechać do takiej pracy, dobrze płatnej i lekkiej. Okazuje się jednak, że po moim wpisie kuchnia się znalazła i to nie jedna. Po co ktoś pisze i straszy ludzi, że nie ma kuchni. Teraz czytam, że ktoś kłamie bo wynagrodzenie jest po dwóch miesiącach. W Polsce też nikt poza służbami mundurowymi nie dostaje pensji z góry, tylko nawet dwa tygodnie po minionym miesiącu, w Czechach jest po dwóch miesiącach, ale jest. Za to po dwóch tygodniach są zaliczki. I to wszystko było mówione przed wyjazdem. Nagle ktoś się obudził z newsem. Większość ubytowni ma taki standard. Te informacje też przekazywano przed odjazdem. Standard jest taki, jaki sobie tworzą pracownicy. Inne nacje tam mieszkają miesiącami. Polscy pracownicy mogą mają ten nocleg za darmo, mogą zaoszczędzić pieniądze lub wynająć mieszkanie. Wówczas otrzymają dofinansowanie 2000 Koron. To też było w materiałach, które otrzymaliśmy. Myślę, że niektóre osoby na serio wybrały się na wczasy a nie do pracy. Nocowaliście w hotelu robotniczym w Polsce ? Standard niczym się nie różni. Są lodówki, pralki, kuchnie, łóżka, szafki, czysta pościel, prysznic, kibel. To hotel robotniczy, nie Grand Hotel. Czystość jest rzeczą indywidualną. Wystarczy przejść po pokojach, w jednych lśni i pachnie w innych wysypisko śmieci. Wiele osób chce wyjechać i zarabiać a od jakiś frustatów non stop otrzymują nieprawdziwe informacje.

Zupełnie się nie zgodzę z tymi opiniami. Nie wiem kto je pisze, ale frajer to chyba nawet nie jest Polakiem, patrząc po błędach. Nie wiem czego oczekujecie po wyjeździe ale ja byłem w Pilźnie i mieszkałem w hotelu. Prawda nie jest to najwyższy standard ale jest za darmo, jeśli się przepracuje odpowiedni czas. Zahradni nie jest na zadupiu, w kilkanaście minut można dojść do centrum, na dworzec i na Stare Miasto. Billa, Albert i liczne osiedlowe sklepiki i knajpki są dookoła. Pralnia w sąsiednim budynku, kuchnie na każdym piętrze, zaś dbanie o czystość i przestrzeganie jakiejś kultury to powinność osobista każdego. W umowie chyba zawarte jest wszystko. Bo podstawowa stawka jest niższa ale dostałem też kolejną umowę na innej kartce, że za pracę w szkodliwych warunkach mam dodatkowo płatne. Napiszę tak, jest grupa ludzi, którzy chcą pracować, pracują i są zadowoleni. Są tacy, którym wszędzie źle. Czy to w Polsce czy w innym kraju, którzy przyjechali i myśleli, że wszystko za nich zrobi mama a oni pijani rozwalą się na kanapie przed telewizorem. To chyba tu piszący budują obraz Polaków nierobów, którym się nic nie chce, niezdyscyplinowanych i obrażonych na wszystko. No i pijanych. Lepiej zostańcie w domach. Też byłem chory, nikt mi nie zabrał pieniędzy ale od razu zawieziono mnie na Izbę Przyjęć. Praca jest lekka, może trochę bolą nogi od stania, przerwy co dwie godziny i za to wynagrodzenie lepsze niż w Polsce. Tylko trzeba chcieć pracować i uszanować innych.

Fender
@Tomek

Mogę tam pracować?

@Fender

Jeśli będą odpowiadać Ci zaproponowane warunki to na pewno tak

Josef Zacal - Arcer
@Tomek

Dzięki Tomek, prawda, mieliśmy koordynatora nie dobrej jakości, ale został wyrzucony. Teraz mam całą sprawe we swojich łapach i powinno być OK. Pozdrawiam Józef...

John

Witam ktoś sie wybiera przez te agencje do pracy w czechach??

Koko

jak długo u nich pracowałaś?

naiwna
@Koko

2,5 miesiąca i o tyle za długo

Koko

To prawda co pisze Penelope.Pan przez telefon mówi co innego a rzeczywistość jest zupełnie inna.

Koko

Penelope czy jeszcze tam pracujesz czy już wróciłaś do Polski?

Karel

Nie jedźcie tam. To są oszuści!! Sprawa trafia do prokuratury

Asia
@Karel

Czemu?Napisz więcej szczegółów.Mamy wyjazd w środę do pracy przez tą agencję.

Josef Začal, pracownik rekrutacji agentury Arcer
@Karel

Mamy 18. paźdiernika i do tej pory się prokuratura nieodezwała. Coś nie tak, Karel. Było trzeba mniej pić i nie palić trawke i mógłbyś być zadowolony z dobrego zarobku. Tacy co pierwszą zaliczkę przelewają karkiem i 3 dni ich nie ma w pracy, tacy już u nas nie pracują. Wszyscy widzicie tylko to co jest zadarmo a zapominacie, że przyjechaliście pracować. Nic nie jest zadarmo, jeżeli uciekacie po paru dniach, po miesiącu, to chcemy zwrot kosztów, które we Was włożyliśmy. Jeżeli nie pracujesz, nie masz prawa ani na darmowe zakwarterowanie, ani na dotacje obiadów, ani na przejazdy ani na ubranie robocze, bo to Karel, my płacimy. Co dotyczy wszytkich Polaków, to jest to, że potrafią zadzwonic do koordynatora jedynie w przypadku, że chcą zaliczkę. Jeżeli jest jakikolwiek powód nie iść do pracy, jeżeli zachorowali, to się nikt nie odzywa. I jest absencja a człowiek wylatuje z pracy przes własną głupote. Aha, mamy i lepsze zakwarterowanie jak hotel robotniczy na Zahradni, ale to dla takich co nam te apartamenty nie podpalą jak ten domek rodzinny, który kiedyś szóstce Polaków wynajeliśmy. Nie znajdziesz Polaka, który by normalnie pracował i sobie niezarobił 100 koron czystego na ręke po pierwszym miesiącu.

Zostaw merytoryczną opinię o ARCER H&M s.r.o. - Ostrava - poruba

• Jak się pracuje w ARCER H&M s.r.o.?

Zobacz opinie na temat firmy ARCER H&M s.r.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 12.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ARCER H&M s.r.o.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy ARCER H&M s.r.o.?

Kandydaci do pracy w ARCER H&M s.r.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

ARCER H&M s.r.o.