Agencja Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji

0 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o Agencja Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji

Aktualność
Skuteczna rekrutacja i dobre relacje w zespole są dziś niezbędne dla rozwoju nowoczesnej organizacji. Dlatego my też tu jesteśmy.
Prześlij swoją opinię, byśmy mogli usprawnić proces i narzędzia, jakimi dysponujemy w zakresie rekrutacji, motywacji i rozwoju pracowników.
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej lub dołączyć do naszego zespołu, wejdź na naszą stronę:  https://www.aotm.gov.pl/

Zespół AOTMiT
Hmm Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 19 dni.

HR nie umie nawar zachować należytej powagi na spotkaniu rekrutacyjnym. Uśmiechy za plecami kandydata, jeszcze nie zdąży dobrze wyjść za próg. Nieprofesjonalne zachowania. Jeszcze tylko brakowało, żeby panie zaczęły ziewać. Wypytywanie o sprawy nieformalne na korytarzu. Niby miło, a jednak od razu widać, że jest coś nie tak. Podejrzewam, że w pracy to samo. Pewnie klika i ciągle ludzie lecą, nikt się nie utrzyma. Może pracodawca zwróciłby jednak na to uwagę? Piękne biuro to nie wszystko.

Bbcc Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 19 dni.

Z moich obserwacji wynika, że ponownie, szukają teraz do HR. W zasadzie nabory są bardzo często ponawiane, nie tylko do tego działu, ale mnie ten interesuje. Z czego to wynika? Proszę o wypowiedzi osób, które miały styczność z tym działem.

Były Nowy wpis

Praca jak w publikowanych ogłoszeniach AOTMiT - trzeba być odpornym na stres, ponieważ występują długie okresy braku decyzyjności, a jak już termin goni to w ciągu dwóch ostatnich dni 3-5 razy zmieniana jest koncepcja opracowania, a co za tym idzie metodyka pracy nad danymi. Skutek jest taki, że oficjalnie nie, ale tak naprawdę to pracuje się po godzinach, po nocach, w weekendy byleby dochować terminu, a finansowo wygląda to blado. Płace wzrosły w 2023r., ale to praktycznie wyrównanie braku podwyżek przez kilka. Miała być druga podwyżka pod koniec 2023, ale obeszliśmy się smakiem. Teraz początek 2024r. i okazuje się, że Tuskowa 20% podwyżka dla budżetówki akurat Agencji nie obejmie, więc znów w plecy. To wszystko powoduje dużą rotację pracowników (rocznie ok.100 naborów na ok.280 pracowników), odchodzenie doświadczonych ludzi przez co ta sama praca spada na okrojoną w ten sposób kadrę, a niewielki napływ niedoświadczonych osób to też problem, bo ktoś musi ich wyszkolić, a potem ktoś taki idzie do firmy farmaceutycznej, bo tam więcej płacą. Zastanawiam się kiedy kierownictwo AOTMiT to zrozumie, że największą jej wartością są ludzie - doświadczeni, zaangażowani pracownicy. Do tego często komputery do pracy analityków są wiekowe, nieprzystające do potrzeb. Nie jest tragicznie, ale to wszystko bije w Agencję, jakość jej opracowań, a przecież środków finansowych Agencji nie brakuje, tylko jest brak decyzyjności co do ich przeznaczenia. Z tych powodów trzeba być (usunięte przez administratora) naiwnym albo lubić pracę w Agencji. Na szczęście rynek pracy w branży medycznej bardziej docenia swój personel, jego doświadczenie zaangażowanie. Z drugiej strony szkoda, bo może być z niej super firma, gdyby była bardziej stabilna pod względem kadrowym, płacowym i pożądana na rynku.

Administrator Nowy wpis

W Agencja Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji prowadzona jest rekrutacja na stanowisko Analityk. Zostałeś zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną? Napisz, jak wyglądało spotkanie z przedstawicielami firmy! Twoja opinia może okazać się pomocna dla innych użytkowników, którzy rozważają zatrudnienie w przedsiębiorstwie.

Firma Agencja Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji w ostatnim czasie przeprowadzała rekrutację na stanowisko Młodszy specjalista / Specjalista / Starszy specjalista / Główny specjalista o profilu „Analityk HTA” w Wydziale Oceny Technologii Medycznych. Brałeś udział w rozmowie kwalifikacyjnej? Jaki rodzaj umowy oferuje pracodawca? Podziel się swoimi wrażeniami ze spotkania w sprawie pracy.

Bardzo nieładnie ze strony firmy, że nie odzywa się z informacją zwrotna po rozmowę rekrutacyjnej. Minął miesiąc od rozmowy i widzę, że już zdażyło wlecieć nowe ogłoszenie na to samo stanowisko. Przy kilku kandydatach zdawałoby się, że to nie problem zadzwonić i poinformować nawet o odrzuceniu kandydatury. Zwłaszcza, że rozmowa jest wymagająca, trzeba się przygotować z wielu zagadnień a co za tym idzie poświecić czas. Brak szacunku do kandydatów skłania do myślenia o atmosferze pracy i w tym przypadku trochę już nie dziwi mnie fakt takiej ilości ogłoszeń.

@Anonim

Kadry... to odzielna historia: państwo w państwie

@Anonim

Ilość ogłoszeń o pracę oraz naborów w Agencji związana jest z masowymi odejściami pracowników z tej instytucji. Jako już były pracownik, odradzam wszystkim pracę w tym miejscu (polityczne układy, awansowanie po znajomosci, brak podwyżek i awansów oraz brak szacunku do ludzi). Występują problemy z komunikacją, a sposób zarządzania kadry wyższego szczebla pozostawia wiele do życzenia. Manipulacja, brak informowania pracowników o elementarnych kwestiach pracowniczych, nieterminowe wypłaty świadczeń socjalnych oraz zachowanie niektórych pracownikow (nieetyczne i niekoleżeńskie) mówią same za siebie. Państwowa Inspekcja Pracy kilkakrotnie razy już kontrolowała Agencję. Omijajcie szerokim łukiem :-)

@Anonim

Dziękujemy za przedstawioną opinię. Wiemy, że proces rekrutacyjny może być stresującym wydarzeniem i zależy nam na komforcie osób, które zapraszamy do rozmowy. Uprzejmie informujemy, że z reguły prowadzimy kilka do kilkunastu procesów rekrutacyjnych jednocześnie, co przy pracy w małym zespole HR jest sporym wyzwaniem. Z tego względu podczas rozmowy rekrutacyjnej kandydaci są informowani, że kontaktujemy się na kolejnych etapach z wybranymi osobami. Jeśli w trakcie rozmowy kandydat życzy sobie, aby poinformować go o wyniku niezależnie od tego, czy zostanie zatrudniony, to tego typu rozmowy również prowadzimy. Na ten moment ze względu na brak szczegółowej informacji, nie możemy wykluczyć, że być może nastąpiło jakieś nieporozumienie. Z chęcią wyjaśnimy tę sprawę. Uprzejmie prosimy o mail pod adres: sekretariat@aotm.gov.pl

Dziękujemy za przesłany komentarz. Agencja jest organizacją, która w ostatnich latach intensywnie się rozwija i skutkiem tego jest rosnąca liczba realizowanych zadań, a naturalną konsekwencją chęć sprostania wyzwaniom i zwiększenie zatrudnionych osób. Nieco inaczej zatem z perspektywy naszej organizacji interpretujemy zwiększenie liczby postępowań rekrutacyjnych. Zespół zdolnych analityków w Agencji powiększa się z roku na rok. Zapraszamy do udziału w postępowaniach rekrutacyjnych, aby jednak osobiście przekonać się, że jest to miejsce pracy przyjazne utalentowanym osobom.

@Agencja Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji

Jestem byłym pracownikiem i wiem co mówię :-) Odejścia pracowników związane są tylko i wyłącznie słabymi warunkami pracy, ludźmi którzy zarządzają oraz brakiem możliwości awansowania bądź uzyskania podwyżki. AOTMIT nie sprzyja pracownikom, którzy chcą się rozwijać, mają swoje zdanie i poglądy. W firmie pozostały już tylko osoby, które mają układy albo są dopiero na początku swojej kariery zawodowej. W 2022 roku zwolniło się ok 100 osób, duża część przechodzi na L4 (co skutkuje późniejszymi odejściami), powoduje to straszne dociążenie pracowników, którzy pozostali. Nikomu nie polecam tego miejsca do pracy. Chętnie odpowiem na pytania osób które rozważają złożyć aplikacje. Radzę nie sugerować się tym co pisze HR bowiem odbiega to znacząco od rzeczywistości :-) Pozdrawiam!

Joanna
@Anonim

Rozważam złożenie aplikacji do wydziału oceny technologii medycznych. Czytając zamieszczane tu komentarze zastanawiam się czy osoba z 2-letnim doświadczeniem w HTA mogłaby się tu rozwinąć/nauczyć nowych rzeczy?

@Joanna

Nie pracowałam w tym dziale, nie wiem też jak wygląda atmosfera w zespole. Nie zmienia to faktu, ze AOTMiT to nie najlepsze miejsce do pracy. Prezes Agencji został wczoraj zwolniony, stąd szykują się duże zmiany organizacyjne. Istnieje również ryzyko zmian na wyższych stanowiskach, tj. wśród Dyrektorów i kierowników. Na Twoim miejscu szukałabym pracy gdzieś indziej, jeżeli chcesz się rozwijać, awansować i zarabiać godne pieniądze :-) Pozdrawiam

@Joanna

Dwuletnie doświadczenie to z jednej strony możliwość wejścia „z marszu” w analizy medyczne. Z drugiej strony praca w OT umożliwia rozwój doświadczenia w obszarze HTA z perspektywy publicznej. Oferujemy wsparcie i szkolenia w tym zakresie w zależności od doświadczenia kandydatów. Zapraszamy do śledzenia naszych ofert pracy oraz do złożenia swojej aplikacji.

za dług pracujący w aotmit
@Anonim

pamiętajcie jednak taka liczba osób nie odchodzi bo za mało zarabiała.... ale prezesa w końcu wywalili wszyscy byli pracownicy czekają jeszcze na panią k. i pana k. a nowym pracownikom życzymy powodzenia, my już nie wrócimy ale Wy nie dajcie się ......mo...:)

@za dług pracujący w aotmit

Dziękujemy za wpis. Szanujemy opinię. Zawsze warto rozmawiać. Nawet jeśli rozmowa przebiega w ten sposób. Osoby, które rozważają jednak złożenie aplikacji zachęcamy, aby osobiście się przekonały jak jest.

@za dług pracujący w aotmit

Pieniądze odgrywają znaczącą rolę biorąc pod uwagę fakt, ze pracuje się na więcej niż jednym etacie (a w AOTMiT jest to na porządku dziennym). Ale muszę Ci przyznać rację…odchodzi się od przełożonego/szefa, a nie firmy. Pani K. i Pan K. nie nadają się do zarządzania ludźmi i to oni są głównym problem w organizacji. Pociesza mnie to, ze karma zawsze wraca, stąd prędzej czy później i oni wylecą. Pytanie brzmi (to do osób które rozważają pracę w Agencji) czy warto wchodzić do firmy, gdzie pewne rzeczy nie zmienią się póki pewne osoby nie stracą stanowisk. Szkoda energii i czasu na ludzi, którzy nie są prawdziwymi liderami, nie wspierają rozwoju swoich pracowników, tylko manipulują i mają kompleksy, ze ktoś będzie od nich lepszy i stanie się dla nich zagrożeniem :-) 4 lata w Agencji dużo mnie nauczyły, ale poziom zarządzania kadry wyższego szczebla jest na bardzo niskim poziomie co powinno być istotne dla każdego kto rozważa tu pracować. Komunikacja kuleje, a codzienna współpraca z Panią K. i Panem K. jest ciężka…szkoda zdrowia :-)

asd

Super, że są benefity socjalne, one dośc dobrze urozmaicają zatrudnienie.

Abia
@asd

Jakie benefity, zerowe poza ustawowymi. Jak na Warszawę pensja marna, do tego duża rotacja ludzi, a przez to rozgardiasz organizacyjny, a szkoda, bo mogłoby to być super miejsce do dłuższego związania się z firmą biorąc pod uwagę fajny klimat międzyludzki.

@Abia

Dziękujemy za przedstawioną opinię. Zgadzamy się, że w Agencji panuje wyjątkowa atmosfera współpracy naszych utalentowanych pracowników. Wynika to z ich szczególnego zaangażowania w zadania, które realizują oraz z dbałości organizacji o zapewnienie komfortowych warunków realizacji tych zadań. Każde zadanie jest projektem o potencjalnie znaczących skutkach dla systemu ochrony zdrowia, więc kluczowe są dla nas wartości takie jak jakość i odpowiedzialność. W Agencji wiemy, że zatrudnienie utalentowanego pracownika wiąże się z zaproponowaniem także atrakcyjnej oferty benefitów pozapłacowych, komfortowych warunków pracy i zapewnienie wsparcia w realizacji obowiązków i wyzwań stawianych przed pracownikami. Wiemy także, że dla części osób znaczenie ma to, co możemy zapewnić nie tylko pracownikowi, ale także jego bliskim. Rozpoczęcie zatrudnienia w Agencji daje możliwość otrzymania na bardzo korzystnych warunkach pakietu sportowego, ubezpieczenia na życie oraz dofinansowania do świadczeń dla dzieci oraz do wydarzeń kulturalnych

Pati

Napiszcie proszę jakie warunki pracy, pieniądze, atmosfera. Skąd wynika tak duża ilość ogłoszeń?

@Pati

Warunki open space, póki co tryb hybrydowa. Atmosfera w wydziałach różna, w zależności od sympatii prezesa do dyrektora wydziału. Można poznać miłych, pomocnych i wartościowych ludzi, ale jest ich garstka. Duża liczba ogłoszeń, no cóż jak się tam pójdzie i popracuje to często marzy się o zmianie pracy. Pracy gdzie docenia się pracowników, szanuje ich pracę i czas prywatny. Oczywiście można się dużo nauczyć, ale jak się nauczy to się chce uciec i pracować gdzieś za godne pieniądze i w godnych warunkach. Pewnie znajda się ludzie z odmiennym zdaniem, ale ile ludzi tyle opinii. Cenię sobie czas spędzony tam i wiedzę i zdobytą wiedzę (często samodzielnie, rzadziej od kogoś), ale mam nadzieję nigdy tam nie wrócić.

@Były

Dziękujemy za przesłaną opinię. Możemy zapewnić, że od czasu stworzenia tej opinii liczba miłych pomocnych i wartościowych ludzi pracujących w Agencji wzrosła. Zależy nam na budowaniu przyjaznej atmosfery pracy dla zdolnych zespołów analitycznych i zależy nam, aby zapewnić im warunki do wykonywania takiej pracy. Na pewno decyzja o zmianie miejsca zatrudnienia pozostanie indywidualnym, osobistym wyborem i trudno nam się do niej odnosić. Możemy natomiast zapewnić, że w Agencji nadal z niezwykłą determinacją pracują osoby, które związane są z organizacją niemalże od samego początku jej istnienia. Pracują tutaj także osoby, które zdecydowały się ponownie na pracę w Agencji po zatrudnieniu u innego pracodawcy.

@Agencja Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji

@Pracodawca może trzeba uzupełnić komentarz i dodać ilu wartościowych ludzi odeszło od czasu mojej opinii? Uzupełnić z jakich powodów odeszli... bo raczej nie dlatego, że było im za dobrze?

Analityk

Atmosfera pracy jest poprawna, bezpośredni przełożeni w porządku. Pracuję krócej niż 4 lata, i pytania o wysoką rotację można wyjaśnić jednym - wynagrodzeniami zdecydowanie nieadekwatnymi do (specyficznych) kompetencji. Najniższe możliwe wynagrodzenie na stanowisku szeregowym z wąskimi widełkami niemotywującymi do rozwoju, jedyne co jeszcze trzyma ludzi to system premiowy (z którym też jest różnie)i, jeśli potrafi się pracować. Raczej nieobciążająca fizycznie praca przy komputerze, są tu ludzie z wyższymi ambicjami, raczej niedocenieni odpowiednio przez "górę" zajmującą wiele stanowisk.

@Analityk

Dziękujemy za opinię. Cieszy nas pozytywna ocena atmosfery panującej w Agencji. Jako organizacja finansowana ze środków publicznych podlegamy określonym regulacjom płacowym, ale wiemy, że prócz zapewnienia stabilności działalności organizacji, które buduje zaufanie, ważne jest reagowanie na konkurencyjne otoczenie. Staramy się pozyskiwać do zespołu utalentowane osoby i dostosowywać poziom zarobków do sytuacji na rynku pracy.

Dramat

Rekrutacja na bardzo niskim poziomie. Prowadzona w sposób jakby dawno było już wiadomo kto ma być zatrudniony. Zadzwoniła Pani, zaproponowała termin, po czym zadzwoniła ponownie, cała rozchichotana z pytaniem na którą godzinę mnie umówiła, bo był zamęt. Będzie miła rozmowa - zapewniła. Nie było, bo w ogóle nie była zainteresowana, tym co mówiłam. Spojrzenie i uśmieszki, jak już wyszłam i odwróciłam się w kierunku wychodzącej za mną rekruterki. Bardzo, bardzo nieprofesjonalnie.

@Dramat

Dziękujemy za przedstawioną opinię. W Agencji dokładamy starań, aby prowadzić rekrutację w atmosferze komfortu dla kandydatów, jeśli Pani odczucia są inne, chcielibyśmy poznać ich przyczyny. Uprzejmie prosimy o przesłanie szczegółów w mailu na adres: sekretariat@aotm.gov.pl, byśmy mogli wyjaśnić tę sprawę.

Aktualność

Zespół AOTMiT

Zostaw merytoryczną opinię o Agencja Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji - Warszawa

• Jak się pracuje w Agencja Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji?

Zobacz opinie na temat firmy Agencja Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 7.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Agencja Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji?

Agencja Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji