JobTicket Sp. z o.o.

Opinie o JobTicket Sp. z o.o.

Joanna Nowy wpis

Ja miałam bardzo dobre warunki mieszkaniowe, nigdy nie miałam problemów z wypłatą .Po zakończeniu umowy wszystkie nadgodziny wypłacone. Jeśli chodzi o kontakt z rekruterkami gdy nie mogły odebrać to potem oddzwaniały.

@Joanna

O jakim etacie dokładnie piszesz, bo ja znalazłem stare ogłoszenie na produkcję i może coś wiesz więcej na ten etat? Z tego co piszesz to na prawdę nie ma o co się martwić. Jak obecnie jest z językiem niemieckim, trzeba znać?

Matach

Ostrzegam wszystkich naiwnych którzy szukają pracy przez agencję że wywiąże się ze wszystkich obietnic i zapewnień które są składane przed podpisaniem umowy.Żadnego zwrotu kosztów za paliwo,żadnej pomocy w razie problemów traktują ludzi jak towar wysłany do pracy byle zarobić jak najwięcej na pracowniku nie dajac nic w zamian.

Czesio Nowy wpis
@Matach

A czy zapis o zwrocie kosztów jest zawarty w umowie? I jaka to umowa - polska, niemiecka, dwujęzyczna? Bo może warto zawsze porównać obie wersje.

Jaki rodzaj umowy preferowany jest w JobTicket Sp. z o.o.?

Dusia

Natknęłam się na ogłoszenie dla pracownika produkcji w Berlinie. Zastanawiam się czy agencja dalej zatrudnia pracowników na to stanowisko bo ogłoszenie ma już kilka ładnych lat. Wcześniej pisano, że zakwaterowanie w części pokrywa pracodawca, jak jest aktualnie? Koszty całkowicie leżą po stronie firmy? Jakieś wyżywienie wchodzi w grę? W razie jakiś napotkanych problemów można liczyć na wsparcie koordynatorów?

Brałeś udział w rekrutacji do JobTicket Sp. z o.o.. Jakie warunki Ci zaproponowano? Czy na rozmowie kwalifikacyjnej panowała przyjazna atmosfera? Czy coś Cię zaskoczyło?
Nowy typ

Mam oferte pracy i zastanawiam sie czy jechać przez ta agencje czytajac wczesniejsze wpisy pracowal ktoś ostatnio przez ta agencje ???

@Nowy typ

Hej, gdzie znalazłeś oferte? Jakie mniej więcej warunki tam sa? Szukam pilnie czegoś na terenie DE ale troche się boje w ciemno się kontaktować, zeby sie w coś nie wkopać.

ikona autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika Keraiw

08.09.2023 04:09

Keraiwikona wywiad

Dzień dobry. Byłem zatrudniony w firmie Aluprof od marca 2019 roku przez agencję pracy Job Ticket w miejscowości Freigericht. Okres zatrudnienia trwał kilka lat z krótkimi przerwami. Firma produkuje części do samochodów. W moim odczuciu byłem wykorzystywany na maxa, musiałem robić za trzech ludzi, choć podczas rekrutacji obiecano mi lekką, przyjemną pracę. W firmie Aluprof liczy się ilość, a nie jakość. W związku z sytuacją rodzinną musiałem wrócić na jakiś czas do Polski pod koniec 2019 roku. Zarówno firma, jak i agencja pracy zapewnili mnie, że po załatwieniu swoich spraw mogę wrócić do pracy i wybrać, czy chcę być zatrudniony bezpośrednio w firmie, czy przez Job Ticket. Wróciłem do pracy w lutym 2020 roku i w obawie przed zwolnieniami w trakcie pandemii zatrudniłem się bezpośrednio przez firmę Aluprof, jako operator maszyn CNC. To był dla mnie horror. Miałem według mnie śmieszną stawkę 10 euro brutto na godzinę (standardem na rynku wówczas była stawka 15 euro brutto za godzinę), kiedy powiedziałem, że za takie pieniądze nie będę pracował, to łaskawie po siedmiu miesiącach dali mi 0.5 euro podwyżki na godzinę. Kiedy w 2022 roku wchodziła ustawa, że najmniejsza krajowa ma być 12 euro brutto na godzinę, łaskawie dali taką stawkę, ale ja zrezygnowałem z dalszej współpracy. Półtora miesiąca później znowu zatrudniłem się przez agencję Job Ticket w firmie Aluprof, bo oferowali mi wyższą pensję z racji opłacania przez agencję kosztów najmu pokoju. Naiwnie uwierzyłem agencji pracy, że będę mieć teraz lepsze warunki. Po krótkim czasie opłacania pokoju poproszono mnie o dopłatę 100 euro na miesiąc na rzecz kosztu wynajmu pokoju. Zgodziłem się, po czym za jakiś czas znowu usłyszałem, że tym razem mam dopłacać 200 euro na miesiąc. Zgodziłem się i na to, jednak zakomunikowałem, że wyższej kwoty nie zapłacę. Jednocześnie wymagano ode mnie coraz cięższej i cięższej pracy w Aluprofie, stąd powiadomiłem Job Ticket, że chcę podwyżkę, inaczej złożę wypowiedzenie. Niestety nikt ze mną nie skontaktował się w tej kwestii. Następnie znalazłem nową pracę i napisałem do agencji, że chcę się zwolnić za porozumieniem stron. Firma się zgodziła, co mam udokumentowane. Następnie w pierwszym tygodniu mojego okresy wypowiedzenia zgłosiłem się do lekarza, ponieważ nie dawałem już rady psychicznie i fizycznie tak ciężko pracować. Poinformowałem o tym również pracownicę agencji. Lekarz udzielił mi zwolnienie z powodu gorszego stanu zdrowia. Pierwszego dnia pobytu na L4 otrzymałem maila od agencji Job Ticket, że mnie zwalniają. Byłem zdenerwowany i zaskoczony. Prawie dwa miesiące później otrzymałem pasek rozliczeniowy i była tam wpisana kara prawie 500 euro. Nie mam pojęcia, za co jest ta kara. Na dodatek zabrano mi 100 euro za niby pozostawione rzeczy podczas urlopu w pensjonacie, mimo że opłaciłem wówczas pokój. Rozmawiałem o tym nawet z właścicielką pensjonatu i ona była zaskoczona potrąceniem mi 100 euro przez Job Ticket za rzeczy pozostawione w moim pokoju. Brak mi słów. Po powrocie do Polski od razu skieruję sprawę do sądu. Nie odpuszczę im.

Na jakim stanowisku pracowałeś/aś i na czym ono polegało?

Keraiwikona wywiad

Pracowałem, jako operator maszyn CNC. Do moich obowiązków należała obsługa maszyn i wytwarzanie obrobionych części, programowanie, konserwacja sprzętu, bieżąca kontrola maszyn itp.

Co było powodem zakończenia współpracy z firmą?

Keraiwikona wywiad

Moje powody zakończenia współpracy to wyzysk w firmie Aluprof (bardzo duży nacisk na szybką, ciężką pracę skupioną na ilości oraz w moim odczuciu zbyt niskie wynagrodzenie) i podejście agencji Job Ticket, która w żaden sposób nie pomogła mi w poprawie mojej sytuacji.

Jakie są widełki wynagrodzeń na tym stanowisku?

Keraiwikona wywiad

W Aluprofie stawki są śmieszne. Zawsze jest to najniższa krajowa, bez względu na długość stażu pracy. Agencja Job Ticket dwukrotnie zaoferowała mi pracę właśnie w tej firmie.

Jak długo pracowałeś/aś w tej firmie?

Keraiwikona wywiad

Pracowałem w tej firmie przez 5 lat, tylko czasem byłem zatrudniony tam przez agencję, a czasem bezpośrednio przez firmę.

Keraiwikona wywiad

Nigdy bym nie polecił zatrudnienia w firmie Aluprof przez agencję Job Ticket z powodu w moim odczuciu bycia wyzyskiwanym i nieodpowiednio opłacanym w pracy. Dodatkowo po rozwiązaniu współpracy byłem potraktowany niesprawiedliwie przez agencję i potrącono mi z pensji 600 euro – otrzymałem karę 500 euro, choć nie wiem za co i dodatkowo odjęto mi 100 euro z powodu pozostawienia rzeczy w pokoju na czas urlopu.

Keraiwikona wywiad

Nie było żadnych możliwości rozwoju. Wytłumaczono mi szybko tylko moje obowiązki i trzeba było harować.

Keraiwikona wywiad

Nie było żadnych szkoleń.

Jak oceniasz atmosferę panującą w firmie? Jak myślisz, z czego to wynikało?

Keraiwikona wywiad

Atmosfera mi się nie podobała, kładziono tylko nacisk na ciężką harówkę. Szefowie zmian nie byli pomocni i właściwie w ogóle się nami nie interesowali. Kiedy miałem jakiś problem to w odpowiedzi słyszałem tylko: "ja nie mam czasu" lub "to nie jest mój problem". Dla mnie to był jakiś horror.

Keraiwikona wywiad

Podczas rekrutacji przez agencję Job Ticket zapewniano, mnie że praca będzie lekka i przyjemna. Miałem pracować też przy lekkich częściach samochodowych, niestety części okazały się ciężkie, a praca wymagała ogromnego wysiłku i wyrabiania się w bardzo szybkim tempie.

Keraiwikona wywiad

Sugerowałbym szkolenie dla rekruterek w firmie Job Ticket, ponieważ informowałem, że zależy mi na lżejszej i lepiej płatnej pracy, a te wymagania nie zostały spełnione. Od początku musiałem ciężko pracować za stawkę niższą niż obowiązująca wówczas najniższa krajowa. Dodatkowo zachęcono mnie do podjęcia się ponownie pracy w Aluprofie, obiecując mi opłacanie pokoju, po czym po jakimś czasie musiałem już płacić dodatkowe 100 euro, a następnie 200 euro miesięcznie agencji za wynajem pokoju. Kiedy poszedłem na urlop chorobowy L4, zostałem zwolniony bez wyjaśnień i jakichś wcześniejszych rozmów. Jednocześnie przy rozliczeniu naliczono mi karę również bez informacji zwrotnej, dlaczego ją otrzymałem. Tak to nie powinno wyglądać.

Emilia

Długo zalegają zwykle z kasą? Potem można liczyć na jakieś odsetki czy jak? A tak w ogóle to jakie umowy są zawierane?

O jakich brakach mówisz, dużo Ci brakowało? Jak ktoś zachoruje na 3 dni to też jest zwolniony czy masz na myśli tutaj dłuższe chorowanie? Oddają za dojazdy do pracy albo organizują transport?

Karolcia

Wow serio z tym wypowiedzeniem? A co z okresem wypowiedzenia? Jest zachowany i płacą odprawy jakieś?? Czy nie ma kasy za takie zwolnienie?

Krzysztof Stefanik

@pracodawca Nie polecam nikomu współpracy z JobTicket nawet największemu wrogowi. Ściągają ludzi do pracy, następnie zwalniają z dnia na dzień zostawiając ludzi na ulicy. Ponadto muszę się prosić o swoje rozliczenie a pieniążki dalej do mnie nie dotarły. Nie polecam , (usunięte przez administratora)

Zawiedziony

NIE POLECAM.! Panie miłe i sympatyczne tylko na początku, a później nawet nie odpisują na wiadomości ani e-maile. Ogólnie chaos zamieszanie, ciągle człowiek musi się szarpać z nimi żeby coś załatwić, a oni na wszystko mają czas i wymówkę, wytłumaczenie. Tylko stres i problemy. Żałuję, że znalazłem ich ofertę w internecie.

Martysia
@Zawiedziony

A z czego to może wynikać? Może tak dużo pracy? Właśnie tak się zbieram, żeby podpytać tam o zatrudnienie, tylko żeby obowiązki były dostosowane do możliwości jednej osoby? Właśnie ciekawe, jak jest?

Seba
@Martysia

Nie polecam również tej agencji. I radzę jechać przez inną agencje, jeśli chcesz uniknąć niepotrzebnych problemów, stresu i rozczarowania. Panie faktycznie milusie na początku później to lepiej nawet nie mówić. Zgadzam się z opinią powyżej w 10000000000% A co do pracy to szału nie ma. Nie licz na to, że obowiązki będą dostosowane do możliwości jednej osoby. Na którą ofertę aplikujesz? (usunięte przez administratora) Pozdrawiam

Zły

Job Ticket to pomyłka. Jak się z nimi rozstałem to dołożyli mi bardzo dużą karę nie wiem dlaczego i jeszcze extra pobrali za niby pozostawione rzeczy podczas przebywania na urlopie ale mi ściągnięto za pokój. Podczas mojego urlopu w Polsce skieruje sprawę do sądu nie odpuszczę im. Nie polecam.

@Zły

Brak kompetencji i rekruterek i koordynatorów. Umowa Niemiecka a wypłatę przewalutowuja na zlotowki. Mieszkania z grzybem, plesnia i robakami. Braki wypłatach. Oklamuja pracowników nie cgxa z nimi wogole rozmawiać tylko piszą smsy. Wysługują się pracownikami do załatwia sprawę za nich na kontraktach w Niemczech.

Maria

Czemu piszesz, że brak kompetencji rekruterów? Możesz to jakoś rozwinąć? W ogóle z ilu etapów składa się sam proces i jakich pytań spodziewać się na takiej rozmowie?

Właścicielka porządku

Witam. ,,Agencja JobTicket,, na początku mili do rozmowy, do rany przyłóż normalnie, obiecanki cacanki, a okazuje się że później mają w Ciebie (usunięte przez administratora) Tak z mostu. Pierw obiecują Ci wszystko, kurort wypoczynkowy jako hotel, po przyjeździe totalne (usunięte przez administratora), katastrofa. Świnie mają lepiej niż to co ja i mój partner zastaliśmy tutaj. Zatrudniają Cię do pracy mówią Ci tylko w połowie co i jak, bo druga połowa rozmowy to zachęcanie do przyjazdu.

Kondziu
@Właścicielka porządku

Rozczarował się standard kwatery? Najlepsze byłyby zdjęcia, ale co zastaliście z partnerem i czy mieliście współlokatorów? Bardzo też ważna jest kasa. Czy stawka z rozmowy i wszelkie koszta, jakie samemu trzeba ponosić, się pokrywały z rzeczywistością, jakie to liczby mogą być?

Aleksandra

No ale czemu, zrobili ci coś? Jak mam zrezygnować z potencjalnej pracy to bym chciała chociaż wiedzieć, jaki jest powód, że coś nie gra. Umowy dają jak powinni?

BD

Pewnie ktoś bardzo sfrustrowany. Z każdą kwestią można się dogadać z P. Beatą lub P.Agatą. Żenujące są te niektóre wpisy. Pracuję przez JT już parę lat i polecam.

Keraiw
@BD

Kiedy zrezygnowałem ponieważ chciałem więcej na godzinę bo miałem śmieszne pieniądze i powiedziałem że rezygnuje to mu powiedzieli ze okres do zakończenia kontraktu mija po 4tygodniach co było nie prawda bo mijał po 2 tygodniach. A kiedy zgodzili się na to i mam dokument z podpisem dołożyli mu karę prawie 500 euro niewiem za co po przyjeździe do Polski za kilka miesięcy niestety kieruję sprawę do sądu. F Y Jobticket.

Łucja

To jakie te stawki są ze piszesz w taki sposób? Możesz napisać kwotę? Ostatecznie dostaliście tą karę czy nie?

Rozczarowany
@Łucja

10 brutto na godzine gdzie przewidywana w prawie powyzej 12. Kary nie dostaliśmy bo mam wszystko na pismie ale agencja stosuje metody załatwiania na telefon a Ja wolę zawsze wysłać maila gdzie są daty, godziny itd. Więc z karą "zmiękli" ale na kazdej wypłacie brakowało od 50 do 150 euro. Najzabawniejsze to że z partnerką wykonywaliśmy to samo i te same godziny i były rożnice. Generalnie wszyscy maja takie same godzony i inne wypłaty. Powiem tak tam jest taki b... że jeszcze tańczącego pingwina brakuje. Co kolwiek pasek z wypłat czy inna sprawa to odpowiedź że za tydzień w praktyce 2 tygodnie. Nie polecam!

Aleksandra

W tamtym roku były ogłoszenia na pracownika produkcji, a teraz? Szukam czegoś pilnie, oby praca była w miarę przyjazna dla kobiet, bez wielkiego dźwigania. Jak to tutaj jest w ogóle z wysiłkiem, duży?

Ile jest etapów w procesie rekrutacji w JobTicket Sp. z o.o.? Jak długo trzeba czekać na ostateczną decyzję?

Marzena

i tak całkiem poważnie to problem alkoholu się tu jakoś mocno przewija? poleciał ktoś na dyscyplinarce za to czy jakie konsekwencje tak w rzeczywistości wychodzą?

Ela
@Marzena

Jeżeli kogoś złapią, to od razu zwalniają. Znam osobiście kilka przypadków

Dorota

Czyli tydzień siedzenia i nic nierobienia za darmo? Ale po tym tygodniu już było okej, była praca? Czy też jakieś problemy się pojawiały?

Henryk

Tak to prawda. Potwierdzam na wlasnym przykladnie- nigdy wiecej wspolpracy z ta firma

Marzena
@Henryk

Piszesz poważnie? To jak to u Ciebie było? Po prostu pojechałeś i czekałeś na znak?

Dima

Taka prawda

Eliza

U mnie było zawsze wszystko ok , a byłam z nimi 2 razy:)

@Eliza

O co? Nie miałaś problemów z zakwaterowaniem i dojazdem do pracy? Robota był do razu bez żadnych przestojów? Bo w sumie na tym by mi głównie zależało. Napisz coś więcej.

Roman

Serio, aż tak negatywnie załatwiane są sprawy, że przydzielają ludziom „kwatery w piwnicach”, a próbował ktoś rozmawiać z kierownictwem co ono na to?

Asiok2
@Roman

Z jakim kierownictwem? One wszystkie kierowniczki.Szkoda że zapominają kto na nie pracuje.

Małgorzata

miales okazje zwrocic rekruterce uwagę ze stawka jest błedna czy odpusciles?

Zostaw merytoryczną opinię o JobTicket Sp. z o.o. - Łódź

• Jak się pracuje w JobTicket Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy JobTicket Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 32.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w JobTicket Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 26, z czego 5 to opinie pozytywne, 20 to opinie negatywne, a 1 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

JobTicket Sp. z o.o.