ZBUD Sp. z o.o.

2 Dodaj merytoryczną opinię
Historia
LATA 80

Początki firmy ZBUD Sp. z o.o. sięgają lat 80 ubiegłego wieku. W pierwszym okresie Firma wytwarza aparaturę do piecyków gazowych, równocześnie będąc kooperantem Firm Tamel Tarnów, oraz Zakłady Mechaniczne Tarnów.

 

LATA 90

Początek lat 90 to zmiany asortymentu. ZBUD czyli Zakład Budowy Urządzeń Dźwignicowych rozpoczyna z 20 osobową załogą produkcję wciągników łańcuchowych z napędem ręcznym, Zapotrzebowanie rynku na urządzenia wspierające transport owocuje wzbogaceniem oferty o żurawie i suwnice. 

 

KONIEC LAT 90

Koniec lat 90 to początek ekspansji międzynarodowej. Doświadczenie zdobyte przy wytwarzaniu konstrukcji dźwigarów suwnic i przemysłowych konstrukcji stalowych powoduje śmiałe wejście firmy do branży konstrukcji offshore – urządzeń dźwignicowych montowanych na platformach wiertniczych.

 

POCZĄTEK XXI WIEKU

W roku 2002 Firma ZBUD uzyskuje wdrożony i certyfikowany przez UDT CERT system zarządzania jakością zgodny z normą PN-EN ISO 9001:2009. W roku 2009 zostaje wdrożony, również pod nadzorem UDT CERT system zarządzania jakością w spawalnictwie zgodny z normą PN-EN ISO 3834-2:2007.

 

NOWY PRODUKT - THETA

Wnikliwa analiza sytuacji rynkowej i możliwości wytwórczych pozwalają na podjęcie w 2009 decyzji o rozpoczęciu produkcji własnych wciągników linowych z napędem elektrycznym typoszeregu THETA® oraz komponentów do budowy suwnic. 

 

POWRÓT POLSKIEGO ŻURAWIA MOBILNEGO 

Realizacja ambitnych wyzwań zaowocowała zaprojektowaniem oraz wyprodukowaniem żurawia mobilnego REX20®, który jest pierwszą polską konstrukcją tego typu po ponad 30 letniej przerwie.

 

RODZINA URZĄDZEŃ MOBILNYCH ZBUD

Rodzina urządzeń mobilnych firmy ZBUD się powiększa, po sukcesie REX’a firma wprowadza na rynek podnośnik koszowy teleskopowo-przegubowy REACH160®.

 

ZBUD WSPÓŁCZEŚNIE

Obecnie Firma zatrudnia prawie 500 osób, posiada zaplecze w postaci hal produkcyjnych o powierzchni powyżej 27 000 m2. Posiada własne działy projektowe technologiczne i produkcyjne. ZBUD nie boi się wyzwań co napędza nasz rozwój.

 

 

www.zbud.com.pl

 
ZBUD Sp. z o.o.