Informacja dla pracowników i mieszkańców regionu dotycząca sytuacji w firmie PAK SERWIS
Według informacji przekazywanych wśród pracowników, w połowie czerwca mają rozpocząć się zwolnienia grupowe w firmie PAK SERWIS. Z obecnych około 580 pracowników nawet 190 osób może zostać objętych redukcją etatów, urlopami energetycznymi lub skierowanych na wcześniejsze emerytury.
W firmie mają być już dostępne listy osób objętych planowanymi zmianami kadrowymi. Osoby, które chcą dowiedzieć się, czy dotyczą ich zwolnienia lub program odejść, powinny osobiście zgłosić się do działu kadr i uzyskać informacje bezpośrednio na miejscu.
Jednocześnie wstrzymano przyjęcia nowych pracowników. Powodem ma być planowane wygaszanie działalności firmy, które według obecnych założeń ma potrwać do końca 2027 roku.
Pracownicy objęci programem odejść mają otrzymać odprawy składające się z:
12 pensji w ramach programu transformacyjnego,
dodatkowo 3 pensji od firmy.
Według obecnych wyliczeń może to oznaczać średnio:
około 70 tys. zł dla zwykłych pracowników,
około 150 tys. zł dla kierowników,
nawet około 250 tys. zł dla dyrektorów.
Wśród pracowników pojawiają się również głosy niezadowolenia dotyczące środków z programu Sprawiedliwej Transformacji. Część osób uważa, że fundusze zostały rozdysponowane nierówno i nie wystarczyło ich dla wszystkich zainteresowanych.
Sytuacja budzi duże emocje i niepewność wśród załogi. Wiele osób już dziś zastanawia się nad koniecznością szukania nowego zatrudnienia przed planowanym wygaszeniem działalności firmy.