Sii Sp. z o.o.

Opinie o Sii Sp. z o.o.

gal

Dwa razy próbowałem się dostać do Sii. Za pierwszym razem otrzymałem propozycję przyjścia na rozmowę ale miałem wątpliwości co do widełek. Nie chcąc tracić czasu (zarówno swojego jak i rekrutera) spytałem o zarobki - w odpowiedzi dostałem informację że nie mogą o nich mówić (no super) i że jak w sumie mi nie pasuje to mogę nie przychodzić na rozmowę :D Za drugim razem przeszedłem pomyślnie rekrutację, moje CV zostało przyjęte do bazy i miałem czekać na przypisane do projektu. Potem zero odzewu, po 4 tygodniach informacja że jednak mnie nie chcą. Dalej starać się nie zamierzam.

@gal

Cześć! Poszukujemy specjalistów do wielu projektów jednocześnie – stąd nie zawsze możemy na wstępnym etapie rozmów przedstawić widełki finansowe. Wolimy najpierw poznać kandydata, jego doświadczenie i oczekiwania; na tej podstawie proponujemy konkretne role i warunki finansowe. Oczekiwanie 4 tygodnie na feedback wybiega poza nasze standardy. Przepraszamy za wydłużony proces i brak szybkiej reakcji z naszej strony.

Trzykrotnie rekrutowałem się w Sii i wyglądało i... za pierwszym była rozmowa techniczna po której nie otrzymałem feedbacku do dziś, za drugim była rozmowa wstępna i po niej miała być techniczna, ale kontakt się urwał i do dziś brak feedbacku, a trzecia sytuacja była taka, że nie mogłem rozmawiać kiedy zadzwoniła rekruterka i prosiłem, aby zadzwoniła za pół godziny, ta obiecała że zadzwoni... od tej obietnicy minęły 2 lata. Sii traktuje kandydatów karygodnie. Już więcej nigdy tam nie wyślę CV.

Brak feedbacku

Początkowo rekrutacja wydawała się rzetelna i jasna, HR przedstawił informacje tak jak powinno a rozmowa techniczna także została wykonana poprawnie. Przedstawiono mi listę projektów. Z tego co wywnioskowałem nawet jak się przejdzie etapy rekrutacji to i tak na koniec trafia się na "tablicę" i osoby dowodzące decydują czy chcą w projekcie kandydata. Czyli przejście rekrutacji wcale nie oznacza że dostanie się pracę. Ach.... esencja outsourcing'u :). Minął przynajmniej miesiąc od ostatniej rozmowy z przedstawicielem Sii. Nie dostałem żadnego feedbacku czy rozmowa techniczna przeszła pomyślnie. Nie wiem na jakim etapie jest moja rekrutacja. Myślę że nawet jak firma nie jest już zainteresowana kandydatem to dobrze by było wysłać jakąś wiadomość ;) Ogólnie pierwsze wrażenie słabe. Przedstawiono mi na początku konkretne projekty a potem się okazuje że tak na prawdę nie mam wyboru gdzie trafię. Rozmowa techniczna była okej ale jaki ma sens tego typu rozmowa jeżeli osoba sprawdzająca wiedzę nie jest osobą decyzyjną? No i najważniejsze... brak feedbacku.

@Brak feedbacku

Cześć, jeśli jest możliwość zaangażowania kandydata w kilka projektów, zawsze liczymy się z jego zdaniem i preferencjami. Jeśli chodzi o feedback - jego brak nie jest naszym standardem. Każdy kandydat w terminie 14 dni od rozmowy powinien otrzymać odpowiedź razem z ankietą, w której może wyrazić opinię na temat swoich doświadczeń związanych z procesem rekrutacji. Rozumiemy, że w Twoim przypadku było inaczej i chętnie wyjaśnimy dlaczego tak się wydarzyło. Zapraszamy do kontaktu :) Zespół Sii

Bolo

Witajcie, pojawiło się ogłoszenie na stanowisko KYC/AML Offering Lead. Czy są tutaj osoby które pracują w tym dziale? Mam dużo doświadczenia w tej działce, 6 na reke jest możliwa do zarobienia?

Aplikowałem na stanowisko quasi-techniczne. Sympatyczna rozmowa wstępna z przedstawicielką HR, częściowo po angielsku. Rozmowa 'techniczna' z Delivery Managerem odbyła się po polsku, była - ze względu na specyfikę przyszłego stanowiska - dość przekrojowa, trwała 1,5h i była również bardzo sympatyczna - polegała na wykonaniu kilku zadań i dość ogólnej konwersacji o wcześniejszym doświadczeniu i szeroko pojętych technologiach IT. Na koniec rozmówca 'techniczny' poinformował o swoim obowiązku udzielenia feedbacku w terminie 2 tygodni, równocześnie obiecując spersonalizowaną informację zwrotną. Mimo tego, do dziś nie mam ze strony SII żadnej informacji zwrotnej, mimo delikatnego przypomnienia. W takiej sytuacji trudno mówić o poważnym traktowaniu przyszłego pracownika.

@Michał

W uzupełnieniu dopiszę, że ponad miesiąc po przeprowadzonej rozmowie technicznej otrzymałem feedback, że w ocenie rekrutującego poradziłbym sobie na stanowisku, na które aplikowałem, jednak w międzyczasie klient Sii wstrzymał rekrutację, więc nie będzie ciągu dalszego. Podsumowując, obsługa procesu rekrutacyjnego była na każdym etapie sympatyczna ale nawet zaliczona rozmowa kwalifikacyjna nie oznacza tutaj otrzymania pracy. Serdecznie polecam osobom z nadmiarem czasu, bo można stracić kilka godzin na przemiłych, kompletnie bezskutecznych rozmowach z bardzo fajnymi ludźmi ;)

Pracowałem w SII przez jakiś czas jako programista. Jest to firma zajmująca się outsourcingiem, co ma swoje poważne implikacje. Dobra na start, żeby zobaczyć... jak można wyciskać cytrynkę w IT. Oferują klientowi zespół za stawkę premium starając się jednocześnie żyłować resztę - czyli może brakować w zespole np. doświadczenia. Przekłada się to na nadgodziny (usunięte przez administratora) i tak karuzela się kręci. Istnieje wiele firm lepiej policzonych i z fajną kulturą pracy. Jest też trochę wewnętrznych tematów, gdzie jest ciut lepiej. Niestety to mniejszość.

Siddar

Firma bezwstydnie wypytuje o konkurencje. Rozmowa nie jest merytoryczna, a jej jedynym celem jest wyciągnięcie jak najwięcej know-how. Omijać

Jak jest z pakietem medycznym w Sii Sp. z o.o.? Można dołączyć rodzinę?

Cześć, we wszystkich lokalizacjach można wykupić pakiet prywatnej opieki medycznej w Medicover. Wyjątkiem jest Lublin, w którym jest to Lux Med. Pakiety obejmują również członków rodziny.

Wozia

Dobra firma na początek, żeby zdobyć doświadczenie, jakiś wpis do CV i uciekać dalej. Kierownictwo nie jest raczej zainteresowane rozwojem pracownika. Pasuje im jak ambitna osoba, która to się szkoli we własnym zakresie i zwiększa swoje kompetencje, pozostaje na tym samym stanowisku i robi za pół darmo te same po pewnym czasie mało ambitne rzeczy.

@Wozia

Cześć, rozwój naszych pracowników jest dla nas bardzo istotny. W ostatnim roku zorganizowaliśmy 112 szkoleń wewnętrznych oraz dofinansowaliśmy ponad 200 szkoleń zewnętrznych, w których wzięło udział łącznie ponad 1 500 osób. Dajemy także pracownikom możliwość zmiany projektu lub ścieżki kariery, dzięki wewnętrznej aplikacji Job Changer. Jeśli masz dodatkowe pytania zapraszamy do lokalnego zespołu HR lub bezpośredniego przełożonego.

Szczerze nie polecam, jeżeli ktoś ma jakąkolwiek inną możliwość pracy. Ludzie wspominają o świetnej atmosferze, ale to zupełna nieprawda. W Sii pracuja najczesciej długo osoby bez kompetencji, które mają staż w IT, ale nikt inny by ich przyjąć niechicał. Albo osoby które dopiero co zaczynają swoją przygode z programowaniem. Mnie w pracy spotkał mobbing, podobną rzecz widziałem u innego kolegi ktory dopiero co zaczynał prace, zostawał po godzinach, za ktore mu nikt nie płacił , a dostawał skromną bardzo kasę 2500zł na rękę. Lepiej omijać z daleka nawet na początku ścieżki zawodowej. Ta skromna kasa i doświadczenie nie wynagrodzą Ci rzeczy z którymi się spotkasz. Lepiej pójść pracowac do biedry i dostać pracę albo staż który CI naprawdę odpowiada, ale troche póxniej niż pracować w Sii

Dominika

Chcesz powiedzieć, że te 86 proc. pracowników Sii, którzy uważają, że to wspaniałe miejsce pracy, należy włożyć między bajki? Podaję źródło tych statystyk: https://tiny.pl/tncr7

@Dominika

PR-owy sciemniacz...

Antypropaganda
@Dominika

Uśmiałem się z tych przybijanych piąteczek. Typowa korpo propaganda.

Pracownik Sii Gda

Ogólnie, z ciekawości zajrzałam na goworka, bo z reguły jak ktoś ma fajnie w firmie nie szuka aby wystawić swoją opinię. Nie zgadzam się z twoją opinią, pracuje w Sii ok 3 lat i ani razu nie słyszałam aby ktoś miał taką sytuacje, za nadgodziny, jeśli już taka prośba o nie jest (w wyjątkowych sytuacjach) to zawsze płacą. Jestem zadowolona, pracuje i pracowałam z mega doświadczonymi ludźmi z ogromną wiedzą programistyczną. Umiejętność dobierania do zespołu też jest w IT mega ważna, więc jestem ciekawa w jakim projekcie byłeś. Jeśli naprawdę wystąpiły takie nieprawidłowości, powinno to być zgłoszone i osoba pod którą podlegałeś powinna to wytłumaczyć - Bardzo polecam Sii - kultura pracy, atmosfera, możliwości rozwoju :) Jest fajnie.

Jaka jest kultura pracy w Sii? Obowiązuje typowy dress code?

Pracownik Sii Gda

Pewnie w zależności jako kto chciałbyś tam pracować, na stanowiskach gdzie jest praca z klientem, to z reguły dobrze się bardziej elegancko ubrać. Programiści nie mają żadnego dress code'u każdy przychodzi jak mu wygodnie :)

Januszek

Witam. Jak wygląda kwestia zatrudnienia na stanowisku robotyka ? Z tego co widziałem to ostatnio zdjęli wszystkie oferty na to stanowisko.

Real World

Pracuję w Sii od 4 lat i nie rozumiem negatywnych komentarzy. Porównując Sii do moich poprzednich miejsc pracy mogę śmiało powiedzieć, że jest to najlepszy pracodawca, który dba o swoich pracowników. Dobre zarobki, system bonusowy, super atmosfera, imprezy integracyjne i dobry socjal to tylko cześć z benefitów, które przemawiają za tym, że nie zmienię miejsca pracy. Do tego zero stresu i wyrozumiali przełożeni. Pracownicy odchodzą do innych firm w nadziei, że warunki będą lepsze, ale często okazuje się, że pomimo większych zarobków (główny powód zmian) wszystko inne jest słabe i ludzie wracają do Sii. Cieszę się, że tu pracuję i szybko to się nie zmieni.

Pytanie2

Czy jest ktoś w stanie powiedzieć jak z pracą na stanowisku Robotyk? Jakie zarobki? Jak z pracą na wyjazdach? Płacą delegacje? Z góry dziękuję

fin

Wiszace miesiacami oferty mowia same za siebie - szukaja specjalistow a placic chca jak studentom. Odradzam!

anon

Czy ktoś na stanowisku projektanta może mi powiedzieć, czy jest zadowolony z pracy? Dlaczego?

tv

Podczas rozmowy na wysokie stanowisko IT rekruter chcial uzyskac darmowa konsultacje. Ludzie uwazajcie na takie tanie chwyty. Porazka!!!

Avi

Bardzo nieprofesjonalne zachowanie pracownikow podczas procesu rekrutacji. Biuro zionie pustka. Chyba interes nie idzie za dobrze. Niestety nie polecam.

J

Aplikowalam na pozycję Junior Event Specialist. Po 30min rozmowie telefonicznej zapewniono mnie, że skontaktują się ze mną w przeciągu 2 tygodni. Oczywiście cisza, a ogłoszenie ciągle się powtarza. Poza tym niekończące się maile reklamowe od Sii.

ice_cube

Rekrutacja rozciąga się niczym sznur z bielizną. Obiecują złote góry, a kończy się jedynie na niezliczonych rozmowach. Nie wiadomo kto podejmuje decyzje i kiedy one nastąpią. Ogólnie nie polecam. Jakkolwiek na początku rekrutacji wszystko przebiegało sprawnie to po rozmowie technicznej nie dali znaku życia, a po 3 tygodniach spytali czy dalej się interesuję. Robią sobie jaja.

Zostaw merytoryczną opinię o Sii Sp. z o.o. - Gdańsk

• Jak się pracuje w Sii Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Sii Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 34.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Sii Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 11, z czego 4 to opinie pozytywne, 4 to opinie negatywne, a 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Sii Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Sii Sp. z o.o. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Sii Sp. z o.o.